Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
245. XXXT (válaszként erre: 240. - Vberni01)
2012. nov. 4. 19:48

Szerintem senki nem vonta kétségbe azt, hogy így baromi sok szemét gyűlik fel.


Mégegyszer hangsúlyozom, ezek nem oylan oldalak, amik megbízhatóak...inkább nézd meg a WHO véleményét mindenről. Mert az a szint. Ha én valamit tudni akarok, akkor csakis a legmegbízhatóbb forrásból merítkezem, ajánlásokkal nem egy olyan oldalból, amit bárki létrehozhatott.


Ha egy könyvet keresek kutatáshoz, akkor sem a Marinéni könyvét veszem meg, hanem olyat, amit színvonalas kiadó jelentett meg, egy elismert szakember lektorál, és ad még ezer szakirodalmi hivatkozást. Mert ki tudja, hoyg Marinéni honnan veszi azt a sok hülyeséget, manapság minden szemét kikerülhet a polcokra.


Annyiban valóban jó ez az ec, h pelenkát spórolunk és valóban nem szennyezzük vele a környzetet, de hogy a pelenka megmérgezi a gyereket, ez túlzás. Megkérdeznén azt is, aki leírta, hogy ilyen meg olyan kémiai anyagok szabadulnak fel, vajon honnan szedte, és miért gondolja, hogy ekkora mennyiségben káros. A víz is káros, ha a fejed búbjáig ér, és nem tudsz levegőt venni.


Egyébként meg az egyik ilyen okos oldalán olvastam, hogy mindent csak természetsen, de a következő bekezdésben már azt ecseteli, hogyan nyomd le a gyereked torkán a vitamin tabit. Röhej.

244. Krisz42
2012. nov. 4. 19:39
Az eldobható pelenkánál mièrt húzod le a wc-t?A nem eldobhatót be kell áztatni,utána 90 fokon kimosni,aztán vasalni.Ez szerintem nem kevés vízzel,áramhasználattal jár.Bocs,h megkérdezem,de a sok műanyag "játék"ellen,amit mindenféle hülye szöveggel eladnak,a sok ostoba megveszi,mert fejleszti a gyerekét,aztán 3 hónap múlva a szemétben köt ki,akkor a sok műanyag tányér,evőeszköz,pohàr,mind mérgező,egészségtelen,de azért nem kardoskodik senki.És még mindig nem válaszolt arra senki,h ikreknél vagy akár egy gyereknél,akinél nem tudod mikor végzi a dolgát,h oldják ezt meg.Nekem 6 hónapos korától az ételkészítéssel,etetéssel rengeteg idő elment.Mivel írtam,h nagyon kiváncsi akicsi,az evésnêl is mindenre figyelt.A másik kettőnél pedig 11 előtt nem tudtam reggelizni se.Kb.a harmadik évben lesz vége az állandó készültségben élésnek.
243. 117b1693d0 (válaszként erre: 240. - Vberni01)
2012. nov. 4. 19:06

Az egy reflexvizsgálat és már pár naposan is megnézik; egyáltalán nem összekeverendő a sétáltatással!


Először azt nézik, hogy a babának megvan-e, majd azt nézik meg, hogy időben elmaradnak-e bizonyos reflexek. Ezzel is ellenőrzik az idegrendszer fejlődését.

2012. nov. 4. 18:58
látom szirkaéknál valamiért nem nyitja meg a lapot. A google-be ha beírjátok, úgy kiadja a teljes napló bejegyzést.
2012. nov. 4. 18:54
egyébként lehet EC-zni pelenkával is, mi is használunk moshatót, csak vagy szól a drágám, vagy én figyelek. Egy próbát megér! ;)
2012. nov. 4. 18:53

ha nem haragszotok meg, nem olvasom végig az összes hozzászólást.

Akinek tetszik jó, aki ki akarja próbálni hajrá.


Íme néhány forrás, érdekesség!


[link]


[link]


És sajnálom, ha valaki úgy véli, hogy az eldobható pelenka nem mérgező! Azért a fejünket nem kell a homokba dugni!


"Egy átlagos baba kb. 5-7 ezer pelenkát használ el, ami körülbelül egy tonna hulladéknak felel meg. Pesszimistább becslések szerint 500, optimistább becslések szerint is 200 év kell egy pelenka lebomlásához. Ijesztő adat, hogy a háztartási hulladék 6-8 %-át is kiteheti a használt pelenka.


2009-ben a világ népessége 83 millió fővel nőtt, ez nagyjából megfelel Németország egész lakosságának. Minden másodpercben átlagosan 2,6 csecsemő születik a Földön. Ha csak a megszületettek fele használ eldobható pelenkát, az akkor is 92.000.000.000 vagyis 92 milliárd eldobható pelenka évente! Az eldobható pelenkák 98%-a semmilyen hulladékkezelési eljáráson nem esik át, csak gyűlik a szemétlerakókban! Az Egészségügyi Világszervezet a 70-es évek végén kimondta, hogy az egyszer használatos pelenkákat nem szabad szennyezetten kidobni, hanem előbb ki kell őket üríteni, szilárd tartalmukat a WC-n lehúzni. A szülők nagy része a szabályt nem veszi figyelembe, vagy nem is tud róla!


Az egyszer használatos pelenkák esetében figyelembe kell venni az előállítás során keletkező hulladékot és felhasznált energiát is, illetve azt is tudnunk kell, hogy alapanyagként nagy mennyiségű puhafát és ivóvizet is használnak.


1989-ben Amerikában különböző módokon próbálták visszaszorítani az eldobható termékek forgalmát, köztük a pelenkákét. Adók, korlátozások jöttek, és kötelező címkék emlékeztettek a környezeti kárra. Válaszképpen a legnagyobb gyártó, a Procter and Gamble kiadott egy tanulmányt, amely kimutatta, hogy a textilpelenkák mosása is okoz környezeti kárt: tízszer annyi szennyvíz keletkezik, mint az eldobhatók gyártása során. Az 1990-es tanulmány könnyen támadható: elfelejtette figyelembe venni, hogy az eldobható pelenkák miatt is le kellene húzni a vécét, amivel szintén vízfogyasztás jár. Ezen kívül a lehető legrosszabb mosási szokásokkal számolt. Az ellenvélemények nem késtek, több más tanulmány is készült a témában. A Women’s Environmental Network 1991-es felmérése szerint az eldobható pelenkák gyártása és használata 20-szor annyi nyersanyagot, 3 és félszer több energiát és kétszer annyi vizet igényel, mint a textilpelenkák gyártása és mosása. Az eldobhatók miatt elszennyeződő víz pedig nagyobb arányban tartalmaz veszélyes anyagokat.



Ennek ellenére a médiában máig is tartja magát a nézet, hogy a két pelenkatípus által okozott környezeti kár valahogy összevethető: az eldobhatók a szeméttárolókat telítik, a moshatók pedig a Föld vízkészletét használják fel.


A józan ész azt mondja, hogy egy eldobható termék nem lehet környezetkímélő, ha akad többször hasz­nálható párja. Biztosan jobb, ha mosogatunk (és ezzel vizet, mosogatószert használunk), mint ha folya­matosan eldobható tányérokból ennénk. A ruháinkat is inkább kimossuk, mint hogy egyszeri használat után kihajítanánk őket."


antalvali pont com-ról


Egyébként ez nem új keletű dolog, lehet egy 4 hetes gyereket is "sétáltatni", ahogy azt a kedves házi doktorunk tette. Megfogta az akkor egy hónapos fiam két kezét, és a gyerek kinyújtotta mindkét lábát, imitálva a sétát. Ezzel ellenőrizték... hogy mit azt nem tudom, de jól csinálta! :D

Szóval lehet ültetni egy ülni nem tudó gyereket is, még áltatni is, de nem hosszú időre.


Sőt! Lehet ahogy a képen is látszik tartani tál fölé!

239. Nagynéedina (válaszként erre: 221. - Krisz42)
2012. nov. 4. 15:41
Oké, értem, félreértelmeztem amit írtál. Azt gondoltam, hogy a "hajtogatással" van gondod, de látom, hogy inkább a módszerrel, amivel ezt elérik. Igen, ezért írtam, hogy a szülő figyelembe veszi a gyerek igényeit, képességeit is. Nekem csak furcsa az, ahogy itt egymást támadják az emberek.
238. XXXT (válaszként erre: 237. - Krisz42)
2012. nov. 4. 14:58
Na igen.
237. Krisz42 (válaszként erre: 236. - XXXT)
2012. nov. 4. 14:43
Hát ez az,nehéz lehet így dolgozni.Egyébként utána csodalkoznak,h a gyerek felnőve nem kötődik hozzájuk,nem törődik velük.Másrészt nem is tudnám elviselni,h a gyerekem máshoz ragaszkodik,de úgy vettem észre,ez az ilyen anyukákat nem zavarja.
236. XXXT (válaszként erre: 235. - Krisz42)
2012. nov. 4. 14:31
Passzolom. Bár nem ő az előző au-pair, de az előző lányzó ugyanúgy visszajár hozzájuk látogatni. Szerintem nagyon klassz ez a bekköltözősdi, régen én is szerettem volna ilyet kipóbálni. De ezt nehéz, hiszen én ott akármennyire is családtagnak számítok, csak alkalmazott vagyok... és előfordulhat hogy a gyerek a munkaidő lejárta után és igényel....legalábbis én nem tudom elképzelni, hogy oké, hazajött a szülő, mostantól nem az én gondom a gyerek, hagyjon békén, és magamra zárom az ajtót.
235. Krisz42
2012. nov. 4. 14:24
Ráadásul ha állandóra van,h a gyreknek se legyen rossz,akkor ő is családtaggá válik vmennyire.Ezt utána nehéz lelki sebek nélkül megszakítani.Ha jó,akkor a gyerek kötődni fog hozzá és ő is vmennyire a gyerekhez.És mit szól a gyerek,mikor nem jön többet?
234. XXXT (válaszként erre: 232. - Krisz42)
2012. nov. 4. 13:46

Na igen, sajnos az iylen dolgok csak rátesznek egy lapáttal.


Nekem is van ismerősüöm, aki csak ugrott egy fejest a nyugatba és au-pairnek állt. Azóta a testvére is az. Sőt több barátnője. Elképesztő. Kapkodnak értük. a napi 24 órából 15-18-at van, hoyg a bébicsősszel tölt a gyerek. És nem arról van szó, hogy muszáj dolgoznia, mert éhen halnak.... bár a munkát én ismán bevállalnám, de hogy én alkalmazzak egy ilyet...persze, ha megy az ember valahova alkalomadátn, és esetleg nincs nagyszülő stb, akkor oké. De nem ez a nonstop szolgálat.

233. Krisz42 (válaszként erre: 230. - 9678a02221)
2012. nov. 4. 12:39
Kanadában nem volt védőnő és én igenis elítélem,h a gyereket más "neveli",mert ő csak vigyáz rá.A játszótéren is én játszottam az 1-3éves gyerekeimmel,aztán egy magyar anyuka mesélte később,h az ott ücsörgő anyukák csak akkor jöttek rá,h nem csak bámulni kell az 1,2évest,hanem lehet vele játszani,tanítani hogy másszon,nem pedig nem engedni.Ha már gyereket szül,akkor vállalja azt is,h 3 évig ő a legfontosabb.Ott még az is jól él,aki nem dolgozik,nekem is adtak volna,ha kell mindent.
232. Krisz42 (válaszként erre: 231. - XXXT)
2012. nov. 4. 12:28
Az oltàsnál azét alakulhatott ki ez a hozzáállá,mert a H1N1 -nél mindenkit be akartak oltani-szerintem is feleslegesen,Kanadában is volt,h má miatt pánikoltak,de ott nem oltogattak senkit,aki a közelében se volt a dolgoknak,-és ott tényleg nem volt tiszta minden,ezért most minden másra is kitalálnak mindent,mert az tény,h a gyógyszeripar el akarja adni,amit gyàrtanak és elég ilyesztőnek tartom,h ott is a nyereség,meggazdagodás a cél.
231. XXXT
2012. nov. 4. 11:50

:)


Volt olyan, hogy behoztak a bölcsibe egy gyereket, és azt mdonta az anya, hogy szobatiszta. Persze nem volt az, rendre bepisilt, bekakilt. Pelenka persze nem volt neki, mert az anya szerint nem kell. Közben csak arró lvolt szó, hoyg indulás előtt mindig ráültette a bilire, szűkítős wc-re, és néha éppen siekrütl valamit akkor produkálni. Nem volt kétéves a kicsi. És hiába vagy baromi empatikus a gyerekkel, érzi hogy valami nem jó...főleg mikor megkérdezi a pici, hogy most rosszat csinált??? Szegény gyerek.


nah hát igen, ikrekkel művészet lehet, meg ha már több gyerek van.

Persze a pelenka sem éppen tökéletes, de azért az túlzás h megmérgezi a gyereket. Ez olyan, mikor egy ilyen "természetes" oldalon azt olvastam, hogy az oltásokat azért kell beadnia gyereknek, mert az egy tömegpusztító fegyver, és így akarják a népességet csökkenteni a világon. A vicc, hogy sokan el is hiszik. Ha tényleg tömegpusztító fegyver lenne, akkor 100ból 90 gyereknél fellépne a szövődmény... na mindegy.

230. 9678a02221 (válaszként erre: 229. - Krisz42)
2012. nov. 4. 07:39
En is kulfoldon elek:)De men biznam a porontyaimat bebiszitterre,egyreszt mert en vagyok az anyjuk tehat en szeretnem nevelni oket,masreszt nem biznek meg senkiben..Ugyanakkor nem itelem el azokat a szuloket,akik eat teszik,itt ez hetkoznapi dolog..Viszont a vedono vagy a doki feljelentene ha meglatna hogy a par honapos baban pelus nelkul van,es az ulni keptelen gyetkocot biliztetem..
229. Krisz42 (válaszként erre: 228. - 9678a02221)
2012. nov. 4. 00:16
Ez az én véleményem is.Minden gyerek más,örülök,h másnak annyi ideje van,h belefér minden a napjába,de még egyetlen írá se jött arra,h technikailag hogyan oldaná meg.Azt is úgy szeretem,mikor egy férfi ír arrol,miért jò az EC,de halvány gőze sincs róla,mivel jár több gyerek ellatasa.Szerintem itt a többség még a normális anyukák közé tartozik,inkább azt kellene erősíteni,h jól teszi,ha megteheti,h 3évig otthon van a gyerekkel,mert külföldön 6hónap után a nagyi jön vagy a babysitter,aztân a gyerek öntörvényű lesz.Kanadában állatkertben a kb.12éves srác simán nem fogadott szòt a "csíkszemű"b.sitternek,sőt elég ocsmányul beszélt vele,ő pedig még csak csúnyán se nézhet rá.Tehát mi még büszkék is lehetünk,mert anyuka ott azért megy vissza dolgozni,h meglegyen a két kacsalábon forgó palota az egy helyett,nem azért,mert éhenhalnak.
228. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. nov. 3. 23:57

Beleolvastam a forumba,de az nem olvastam el az osszes hozzaszolast.

En szivesen odaadtam volna neked a koraszulott ikreimet 6 hetes korukban,hogy kiprobalhasd az EC-t veluk..

Valamint azt meg megjegyeznem hogy a lanyom 2 evesen szobatiszta volt,a fiam 3 eves kora utan.Pedig a szobatisztasagra nevelest ugyanazzal a modszerrel,azonos idoben kezdtuk el..A gyerekorvos es a vedono szerint a kisfiam idegrendszere kesobb ert meg a szobatisztasagra..Lehetett o itthon pelus nelkul mondhattam neki hogy 'pss-pss' maximum a fejere tette a bilijet ugy rohangalt mig a huga vegezte a dolgat..

En biztosan nem lettem volna fizikailag SEM biliztetni a par hetes csecsemoket,de nem hiszem hogy ettol rossz anya lennek..

A mergezi pelusrol meg annyit,hogy a gyerekeknek egyszer sem volt piros a popsija,mindketto -de kulonosen a kisfiam- nagyobb az atlagnal,pedig koraszulottkent 2040grammal szuletett,es tobb mint 3 evig 'mergeztem' Pa.pers pelussal:)

227. Krisz42 (válaszként erre: 225. - XXXT)
2012. nov. 3. 23:40
Én is ezen agyaltam,mert technikai részleteket soha,senki nem írt,mindenki csak azzal jött,h milyen jó ez mindkettőjüknek.
226. Krisz42 (válaszként erre: 223. - XXXT)
2012. nov. 3. 23:37
Nem lesz,egyébként pedig néhány gyerek a bölcsiben,oviban homlokegyenest máshogy viselkedik,mint otthon.A fiam új oviba került,csop.társaival együtt,azt hittem ott jobb lesz,de a két fiatal ovónő szigorú,de gyakorlatlan,ráadásul a szülők egy része képtelen felfogni,h közösségként kell gondolkodni,nem pedig az ő véleménye atöbbivel szemben.
225. XXXT (válaszként erre: 224. - Krisz42)
2012. nov. 3. 23:33

Így van. Azért meg lehet nézni, hol elterjedt ez az ec...Kína és Afrika. SZerintem nem is kell továbbmagyarázni.


Amúgy a napi 15-20 pisiből mindet el tudjátok csípni? Akkor is, ha alszik? Olyankor hogyan szúrjátok ki?

224. Krisz42 (válaszként erre: 216. - Krisz42)
2012. nov. 3. 23:29
Gondolkodtam ,hátha a vegyünk példát az afrikaiakról ellenszenvem sem elég világos,akkor kifejtem bővebben:kinn úgy êlnek,h egymást írtjâk a hatalomért,már a gyerekeket rabolják el,aztán fegyvert adnak a kezébe,ő meg mìg le nem lövik másokat terrorizál,mert fegyverrel mindent lehet.A ffiak elvárják a nőktől,h mindent ők csináljanak,van olyan hely,ahol abból áll az élet,h mindennap találjanak ihatò vizet,amit fel kell cipelni a kunyhòhozde ezt reggeltől estig nők végzik.És ez az igazi Afrika arca,mert a törzsi háborúk tovább folynak,csak most már országok között gépfegyverrel.
223. XXXT (válaszként erre: 222. - Krisz42)
2012. nov. 3. 23:24
:D Nembaj, tanulságos volt. Mostm ár csak azt kell kifejlesztenem magamban, hogy ha a szülő behozza a gyermekét a bölcsibe, és azt mondja, hoyg szobatiszta, és bizony rendre az ellenkezőjét bizonyítja a gyerek, akkor azt hogyan magyarázzam el majd a szülőnek, hogy bizony akkor sem szobatiszta a gyermeke, akármit is mond. A hozzászólásokból kiindulva nem hiszem, hogy könnyű dolgom lesz.
222. Krisz42 (válaszként erre: 220. - XXXT)
2012. nov. 3. 23:15
Szeretem,h ökörködtök,vmi feldobja a késhegyig menő vitákat.:-)))))
221. Krisz42 (válaszként erre: 217. - Nagynéedina)
2012. nov. 3. 23:12
Bocsánat,nem akartam hosszan ecsetelni,de nevelések között van különbség.De gyerekek között is.Nekem a kicsi nagyon erős egyéniség.Már 3hónaposan félig ülő helyzetbe kellett állítanom a babakocsit,mert kiváncsi,de annyira,h ha szoptattam,senki má nem lehetett ott,mert ha valakit látott,hallott,akkor az az evésnél,alvásnál is fontosabb.Most is ilyen és a játékait nem szívesen pakolja össze,de söpör,felmos velem,pucolta az ablakot az apjával és képes volt többmint 1órát kinn ücsörögni velem és metszőollóval felaprítani az ágakat 4évesen.Nekem az a gond,ha erőszakosak velük.Ha nem megy a ruhahajtogatá,akkor segítek.Nem pedig szenvedjen,akkor tanul.És nem mindenki képes mindenre ugyanolyan idősen.A kicsi nekem az egyedül öltözést is később kezdte,mert a korához képest nagy a feje,a belebújós ruhák mind szorulnak a fején ezért pulcsikat nem is tudok ráadni,mert szenved vele,vmikor én is alìg bìrom le-feladni rá,a laza csípőjéről nem is beszélve.Most is gátülésben ül a földön,vagy beül a két combja közé,mert kényelmesebb,mint előrenyújtott lábbal.Tehát nem vártam el tőle u.a.,mint a nagyfiamtól anno,mert mások az adottságai.
220. XXXT (válaszként erre: 219. - 117b1693d0)
2012. nov. 3. 21:58
Majd ráfogom a kutyára :D
219. 117b1693d0 (válaszként erre: 218. - XXXT)
2012. nov. 3. 21:46
Amennyiben nem te vagy a lábszomszédunk, akkor nyugodtan mehetsz, ellenkező esetben szóvá fogom tenni a dolgot!!!
218. XXXT (válaszként erre: 216. - Krisz42)
2012. nov. 3. 21:37

Teljesen egyet értek. Az eldobható pelusos baba sem fekszik órákat a kakiban, pisiben. Találomra elkezdtem keresni a guglin a témával kapcsolatban, az első öt találat szóról szóra ugyanaz, ami itt a cikkben és pártoló hozzászólásokban van. Tehát még azt se tudom mondani, hoyg saját vélemény, hanem szó szerint egy papagájként megismételt valami egy dúlától meg többi istennyilától, meg textilpelenka forgalmazójától. naná, hoyg ha gyártok valamit, akkor az a hiperszuper, és megpróbálom bizonyítani, hogy a többi hu meg ha, mérgező és rossz. Bár a textilpelenka azért nem egy rossz megoldás. Csak megint az érvelésük, az eldobható pelus nem szellőzik, bezzeg a gumibugyijuk igen, és még a nedvességet sem ereszti át. Hát hogyne.


Nekem is ez jutott amúgy eszembe, hogy barlangban lakni is jó, mert nem kell ajtót csukni, meg ugye már meg is van építve, mégsem költözünk vissza a barlangba meg az erdőbe. Az sokat emlgetett evolúció meg nem teremté vala pelust de budit sem ám. Pláne nem öblítőset. Akkor most menjek ki a kert végébe?

217. Nagynéedina (válaszként erre: 216. - Krisz42)
2012. nov. 3. 21:35
Bocs, hogy beleszólok, de olvastam az írásodban, hogy ismerősöd 4 éves gyerekével hajtogattatja össze a ruháját. Ez tényleg olyan nagy bűn? Már az oviban a minisek (2.5 évesek) is összehajtva teszik le a ruhát ha átöltöznek alváshoz. Vagy tévednék? Az én lányom 3 lesz, saját magának kell rendet raknia a szobájában. Ez is rossz talán? Ha szét tud pakolni akkor össze is ha már nem játszik. Szerintem csupán szoktatás kérdése minden. Akár pakolás akár bilizés. Mindenki azt szajkózza, hogy minden gyerek más. Így van. Nem hiszem hogy bármelyik szülő is itt szándékosan rosszat tenne a gyerekének, a gyerekével. Mindenki ismeri a saját gyerekét és tudja, hogy mik az igényei. Gondolom egész egyszerűen csak a szülők ehhez igazodnak, vagy tévednék? Az pedig, hogy a szülőnek is van némi elvárása a gyereke felé szerintem teljesen normális dolog.
216. Krisz42
2012. nov. 3. 21:19
Először is,az anyuka úgy íraz EC-ről,mintha csak ez lenne a járható út,ha a gyerekünkkel szeretnénk törődni.Én sokáig a gyerekeimmel aludtam,mind a hármat igény szerint szoptattam,az utolsó kettőt 3 éves koráig és 6hónaposan nem biztam másra,h elmehessek vhova.De mikor megszületett a lányom és a fiam nem volt 3éves-és szobatiszta volt-3hónap alatt visszafogytam,mert csak kb.11óra körül jutott időm arra,h reggelizzek.Ráadásul a lányomnál,ahogy a legkisebbnél sem,egyáltalán nem lehetett tudni,mikor pisil-kakil.Miét jó,ha rögtön látom a vásznon,h bepisilt?Akkor már késő.Tényleg belefért volna,ha még a pisit is takaríthatom a szőnyegről.Ne jöjjenek más népekkel,akiknek a higiénia egyébként a nullánál is lejjebb van.Nincs pelenka,pénz sincs rá.Örülök neki,h a gyerekem nem olyan pszihés fejlődésen megy keresztül,mint a feketék,stb.Én is rengeteg könyvet olvastam,láttam a 3gyerekem fejlődni és azt is,mi,milyen hatással lehet rájuk.Igen,mindenben segítünk,de hamar meg akar tanulni sok mindent egyedül-ez nem kondicionálás,hanem természetes ösztön,csak értelemmel felruházva.Ìgy a bilizést is megtanulja,de akkor,amikor ő szeretné.Mindenre rá lehet "erőszakolni"is,de az miért jò?Ismerős a 4éves gyerekétől elvárja,h maga hajtsa össze a ruháját.A bátyjának nem engedi,h segítsen.Megtanulta a kislány,de azt is,h a bátyjára nem számíthat,és az anya idomár inkább,mint partner.Pedig milyen kényelmes megoldás,mégsem követik mások.És tényleg az a dolgok netovábbja,mikor más civilizációkra,vagy az ősemberre mutogatnak.Jó,menjünk vissza a fára és akkor lehet arra hivatkozni.És az utolsó:már írtam,ÉSZRE LEHET VENNI,HA A GYEREK BELEPISIL A PELENKÁBA eldobhatónâl is,nem âll benne se kakiban,se pisiben a popsija,főleg pisinél,mert beszívja,de én i cserêltem,mert utána már észrevettem-nehéz,meleg pelenka,kakinál szag is.Ésa kicsinél még jól is jött,mert 2 évesen még têl elején is a homokozóban ült,csak akkor nem,ha már nappal is mínuszok voltak.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook