Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
95. egypt (válaszként erre: 94. - 117b1693d0)
2012. nov. 2. 21:41
Fertőtlenítéshez igen, de folttisztításhoz nem. Ahhoz vegyszer kell. Amúgy szerintem 90 fokon nem lehet kimosni ezeket a hiper-szuper pelenkákat, mert tönkremennek.
94. 117b1693d0 (válaszként erre: 92. - Egypt)
2012. nov. 2. 21:27
90 fokos mosáshoz mit lenne érdemes még tenni? Az nem elég?
93. Krisz42 (válaszként erre: 91. - Ginevra01)
2012. nov. 2. 21:22
Manapság minden szennyezett,de az áram és a vìzmennyiség,amit a mosásra használsz,ugyanúgy környezetkárosító.Érdekes,az nem zavar senkit,h az internet is energiahasználò,mégis minden nagyhangú környezetvèdő fenn van.Örülnék neki,ha csak annyi mérgező anyag èrintkezne a gyermekem bőrével,am a pelenkában van.Én soha nem használtamcumisüveget,de pl.ami műanyag,az mérgező-mennyi műanyagot használunk mindennap-és ez csak a jéghegy csúcsa.Nekem fontosabb,h a gyerekem már ne lelkileg terhelten kezdje az életét,ráadásul sok probléma csak később,akár felnőttkorban jelentkezik.Majd szenvedjen vele a gyerek,hurrá!
92. egypt (válaszként erre: 91. - Ginevra01)
2012. nov. 2. 21:20

Az igaz, hogy sok minden felszívódik, de a bőr védőréteg, nem pedig valami óriásporszívó. Ennyi erővel ne adjunk a gyerek kezébe semmiféle papírt sem, mert hű, micsoda vegyi anyagok vannak benne és hogy készül, na meg a műanyag evőeszközök, színes ruhák, stb... Mikor a gyerekemnek felírtak egy krémet, amit bizonyos összetevői miatt féltem használni, rákérdeztem, és azt mondta a bőrgyógyász (nem egy kontár volt, mert nagyon megszívtuk a bőrgyógyászokkal, ezért utánajártunk), hogy nyugodtan kenhetem, ugyanis a krém csak helyileg hat, a szervezetbe ebből semmi nem jut be. (Nálunk ez nagyon fontos volt.) Pedig azt konkrétan a bőrére kentem.

Majd ha valahol dokumentálva látom, hogy a papírpelenkák károsak az egészségre, akkor elhiszem, de amíg csak az urbanlegends-nél olvasok erről, addig nem.

Az alternatív mosási lehetőségekkel a kakis pelenka nem lesz tiszta és pláne nem lesz fertőtlenítve.

91. Ginevra01 (válaszként erre: 78. - Egypt)
2012. nov. 2. 21:01

Nem riogatás sajnos :( A bőrön át nagyon sok minden felszívódik, ezért nem mindegy, milyen kozmetikumokat használunk, milyen mosószerrel mosunk és még sorolhatnám. Biztosan hallottál már a bőrlégzésről is..az ember is rendelkezik ilyennel, ezért vannak a pórusok, ahol sok minden ki és bejuthat a szervezetből.


És nem, a mosható pelusokba nem került vegyszer, mert vannak alternatív mosási lehetőségek, nem csak intelligens Ar.el létezik.


Hát sajnálom is, h nem hallottam előbb a módszerről, én biztosan kipróbáltam volna

2012. nov. 2. 20:46
Valaki szerint az jó,h a kislánya vissza tudta tartani?Csakhogy ez a húgyhólyagnak egyáltalán nem jó.Kiváncsi vagyok,h a 3éves gyereke hogy fog az óvodában pisilni,kakilni.Szerintem sehogy,mert helyhez,lehet,h bilihezkötött lesz.Nekem a nagyfiam 2éves korára szobatiszta volt,de teljesen magátòl,rajta láttam,h kell neki,de a lányomon nem látszott.Kiváncsi lettem volna rá,h ha olyan az első gyerekemont nekem a lányom,v a kicsi,akkor egész nap készenlétben van?Ráadásul nekem a kicsi nem egyszer kakil naponta.Volt,van 3is.A másik,ne az én kedvemért bilizzen,mert aztán ha nem vok ott dicsérni,akkor mi lesz?Egyébként pedig a gyerekeim rengetegszer mosolyogtak,most is-szerencsère mindenkinek jó a humorérzéke,a 16évessel élmény lenni,állandóan poénkodik-úgyhogy nem hiânyzott,amikor bilizés után nem mosolyogtak.Gondolom anyukának jó sok ideje lehet egyébként,vagy szegény gyerek parancsra végzi.Az se jó,ha evés után,mert megszokhatja és már csak akkor fog,mert az ingert elnyomja.
89. zsuzsika83 (válaszként erre: 88. - Egypt)
2012. nov. 2. 20:33
Hát, lehet.
88. egypt (válaszként erre: 85. - Zsuzsika83)
2012. nov. 2. 20:29
Nekem sem szimpatikus ez a módszer, pontosabban nagyon távol áll tőlem, de azt konkrétan tudom, hogy amit ő írt, az valóban úgy volt, tehát működhet, de szerintem nem minden babánál.
2012. nov. 2. 20:16
Örülök, hogy amikor az én gyermekeim lettek szobatiszták nem volt még internet...
86. Mariann63 (válaszként erre: 79. - Zsuzsika83)
2012. nov. 2. 20:16
Azért mert valamit orvos mond, az már csak igaz lehet? Sok marhaságot összehordanak pedig, mégse igaz minden.
85. zsuzsika83 (válaszként erre: 84. - Egypt)
2012. nov. 2. 20:13
Jó akkor legyen nektek igazatok. Valószínűleg tényleg van egy kis előítéletem ezzel az egésszel kapcsolatban, de okkal. Anyukám gyerekpszichológus, és tele a rendelője 4-5 éves pisi-kaki bajos gyerekekkel. És valahogy a legtöbb esetben kiderül, hogy a problémájuk ott gyökerezik, hogy idejekorán le akarták szoktatni őket a pelenkáról...valószínűleg innen az előítéletem ezekkel a módszerekkel szemben.
84. egypt (válaszként erre: 82. - Zsuzsika83)
2012. nov. 2. 20:06
Ismerem őt és tudom, hogy a kislánya tényleg vissza tudta tartani, szakirodalom ide vagy oda. Nem értem, miért kell kétségbe vonni a szavát.
83. 117b1693d0 (válaszként erre: 82. - Zsuzsika83)
2012. nov. 2. 20:06
Valószínűleg az, hogy minél kevesebb időt töltsön pelenkában.
82. zsuzsika83 (válaszként erre: 81. - Egypt)
2012. nov. 2. 20:03
Nem a gyerekorvosom mondta, hanem bármelyik szakirodalom vagy biológia könyv. De nyílván az összes téved. Ja! És szerintem nem pár másodperc azért egy gyereket mondjuk játék/evés közben felkapni, kivinni a fördőszobába, levetkőztetni és a csap alá tartani. És továbbra sem értem, mi van akkor, ha egész nap úton vannak télen, overállban. Aznap végig pelenkába végzi a dolgát? Akkor ennek így mi értelme?
81. egypt (válaszként erre: 79. - Zsuzsika83)
2012. nov. 2. 19:59
Szerinted miért hazudna? Az meg sem fordul a fejedben, hogy a gyerekorvosod sem tévedhetetlen? Ha az ő gyereke vissza tudta tartani (nyilván nem hosszú percekig), akkor igenis lehetséges.
80. zsuzsika83 (válaszként erre: 79. - Zsuzsika83)
2012. nov. 2. 19:56
Ja! És az én lányom 21 hósan lett szobatiszta egyik napról a másikra úgy, hogy előtte egy hónappal még bilit sem látott.
79. zsuzsika83 (válaszként erre: 75. - Vvicus)
2012. nov. 2. 19:55
4 hónapos gyerek nem tudja visszatartani a pisit vagy a kakit semmeddig sem. Ezt nem én mondom, hanem az orvosok. Nem elég érett hozzá az idegrendszer, meg a záróizmok. De biztos mindenki téved, és a te gyereked vissza tudta tartani...
78. egypt (válaszként erre: 59. - Ginevra01)
2012. nov. 2. 19:41

A mérgező pelenkás szöveggel le lehet állni, fölösleges ekkora ostobasággal riogatni az anyukákat.

A pelenka a baba fenekére való, nem pedig emberi fogyasztásra, a bőrén át pedig SEMMI nem fog beszívódni a szervezetébe az állítólagos mérgekből.

Nem tudom, mivel tisztítod a mosható pelenkát, én biztos mosnám mosószerrel és fertőtleníteném, így bőven kerülne bele vegyszer és méreganyag, még több is, mint az eldobhatóba. Alapos fertőtlenítés nélkül meg biztos nem adnám rá a gyerekemre.

Ugyan miért a természet megerőszakolása 2-3 évesre pelust adni? Miért nem természetes? Te magad írtad, hogy a gyerekeid 1,5-2 évesen lettek szobatiszták, ezek szerint te is megerőszakoltad a természetet. Vagy aki még nem tölti be a kettőt, mikor szobatiszta lesz, az hordhat pelenkát, de 2 évesen már természetellenes?

2012. nov. 2. 19:31

Én nem hallottam erről a módszerről anno, amikor a fiam született.Szívesen kipróbáltam volna.Semmi problémát nem látok a módszerben.

Egyik babánál működik, valószínűleg sok másiknál meg nem.Erőltetni biztos nem erőltettem volna, de egy próbát megért volna.

Én 1 éves koromban lettem szobatiszta, mint általában a korosztályom annak idején.Mivel nem volt eldobható pelenka és elég macerás volt a pelenka mosása, mindenkit elég hamar rászoktattak a bili használatára.

76. 117b1693d0 (válaszként erre: 75. - Vvicus)
2012. nov. 2. 18:53
Mit csináltál, amikor órákon át utaztatok, távol voltatok egész nap?
75. vvicus
2012. nov. 2. 18:50

Mi akkor kezdtük el a Lányommal, amikor még nem volt 4 hónapos, szerintem bámulatos eredménye lett, egy évesen simán jelezte, ha kakilnia kellett, 14 hónaposan pedig már mondta, hogy KAKA és mentünk is. 22 hónaposan lett teljesen szobatiszta, már csak éjszakára kell neki pelus. Én nagyon élveztem a kettőnk közt kialakult kommunikációt és azt, hogy láttam, tényleg 1-2 hét alatt elsajátította a még nem egészen 4 hónaposom, hogy addig tartsa vissza a dolgokat, míg ki nem érünk. Mi nem bilit használtunk, mosdóba vittem ki és szerette magát nézegetni, voltak nagy kacagások.

Sajnos a Fiammal most nincs időm minden egyes rezdülést figyelni, nagyon kicsi a korkülönbség, pontosan 18 hónap, de így is, amikor észreveszem, hogy kakál, kiviszem és sokkal könnyebb így neki. Amint ülni fog tudni, előveszem a bilit. Igaz, Lányom sosem ült bilire, vele a mosdó után azonnal jött a wc.

74. 117b1693d0 (válaszként erre: 73. - 117b1693d0)
2012. nov. 2. 18:49
Ügyes, nyilván nem ide szántam :D
2012. nov. 2. 18:49

Kőbanyák, van itt egy jó kis téma!


[link]

72. 117b1693d0 (válaszként erre: 71. - Zakajeo)
2012. nov. 2. 18:47
Az enyément még ruha sem volt!
71. zakajeo (válaszként erre: 37. - B81fcd1219)
2012. nov. 2. 18:40

megerőszakolni a természetet?a kisbaba pelenkával a popsiján születik?

ha lehetőség szerint a szülő figyeli a kisbabát és amikor úgy látja segit neki egy tál,bili,csap,wc bármi fölött megkönnyebülni,nem a pelenkába nyomatja ha más mód is van rá az miért versenylóvánevelés?

2012. nov. 2. 18:35
nem olvastam még végig az összes hozzászólást....az viszont nagyon hamar lejött hogy mint legtöbb EC ről szóló cikk esetén itt is nagyon sokan összekeverik az EC -ést a szobatisztaságra szokatással...a kettő nem egy és ugyanaz,nem elhamarkodott bilire erőltetésről van szó,sajnálom hogy ez szinte soha nem jön át sokaknak bármilyen összeszedett is legyen a cikk:(
69. Ginevra01 (válaszként erre: 67. - XXXT)
2012. nov. 2. 18:34
Rosszul hiszed. Nálam a háztartásban, a vásárlásnál és más egyéb tevékenységnél is előtérben van, hogy ne szennyezzem a környezetet.
68. kisvárosi (válaszként erre: 65. - Spinneli)
2012. nov. 2. 18:24
Helyes,ha ütközik nyilván töröltek,vagy törölni fognak.
67. XXXT
2012. nov. 2. 18:23

Na, ne kenjünk már a fene nagy környezettudatosságra....ugyan már, csak azért próbáljátok minél előbb bilire nevelni, mert védiktek a Földet? Hogyne, és másban is ilyen környezetbarátok vagytok? Kötve hiszem.

Valaki írta, hogy jójó, tál, stb fölé ültetitek, mikor inger van, és? Előrébb van valamivel? Semmivel.

az ekkora gyermekek még nem szobatiszták, akármit is mondotok, 2-3 éves korban fogja csak elérni az idegrendszere azt a fejlettséget, amivel képes a bilizésre. AZ előző cikkhez írók is megmondták. A pár hetes/hónapos gyerek nem fogja tudni összekötni a pisilést a dicsérettel, hiszen még nem akaratlagosan csinálja. Ez olyan, mint a mosolygás...azt sem jókedvéből teszi az első hónapokban.


Az meg alap, hogy a gyereket csak akkor ültetem bilire, ha már ülni tud.

66. 117b1693d0 (válaszként erre: 63. - Dinkaanyu)
2012. nov. 2. 18:19

Majd szól, ha érdekli a téma. Az enyém két és fél évesen mondta, hogy ok, nem kell. Viszont onnantól kezdve nem is pisilt vagy kakilt be. Nyilván, mert már tudta, hogy miről van szó.


Látva, hogy mennyi kényelmetlenséget okoznak a gyereknek és a környezetüknek azok, akik szoktatják a gyerekeiket és mégsem érnek el hamarabb eredményt, úgy gondolom, hogy ma se csinálnám másképp, mint két és három évvel ezelőtt.


Ettől persze még más csinálhatja másképpen a saját gyerekével :))))

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook