Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

125. ad338a2ba0 (válaszként erre: 117. - Egypt)
2012. nov. 2. 23:58
A gyerek bőre ami pisis szívja a dioxint ezt még egy analfabéta is felfogja!
124. egypt
2012. nov. 2. 23:57

A dioxin egyébként tejtermékek és hal fogyasztásával kerülhet a szervezetbe. (A tengerei halban mellesleg rengeteg arzén is van.) Sőt, mit olvastam:

"kísérletek azt mutatják, hogy szoptató anyák jelentős mennyiségben adhatnak át dioxin-vegyületeket a csecsemőknek...":)))

123. ad338a2ba0 (válaszként erre: 108. - Porcsinka)
2012. nov. 2. 23:56
Úgy hogy nem számít hogy gyereknek kell a pelus amíg szükség van rá ...sok mindent nem mondanak mert nem az a lényeg hogy mindneki egészsége legyen és így van ez sok élelmiszerrel is azt meg megesszük pedig sok mindent nem lehetn...itt az számít hogy ki mit enged meg ha valakinek befér hogy méregben ül fekszik van a ygerek napi 24 órát akkor tessék ...sajnálom azokat a gyerekeket akik a szüleik ennek tezsik ki és sajnos sokan ezt amikor hallják nem veszik tudomásul és fel sem fogják mit jelent ez ....A GYEREKÜNK A MINDENÜNK!!
122. egypt (válaszként erre: 121. - Iodine)
2012. nov. 2. 23:49

Itt olvastam, idézem:


"Személy szerint az EC-t alábbi anyukáknak ajánlom:

-akiknek fontos gyermekük egészsége: A babák több mint két éven át napi 24 órát töltenek pelenkában, bőrük érzékenyebb. Ezért nem mindegy, mi a pelenka anyaga. Az eldobható pelenkákat klórral fehérítik, mely során dioxin szabadul fel. amely a legkisebb mennyiségben is mérgező. Az eldobható pelenka alábbi felhasznált anyagok előállításával készül: polipropilén gumibugyi, papír színes mintával, cellulózőrlemény (duzzadó zselével: nátrium-poliakrilát), papír, nedvességzáró polietilén fólia, vagy más, selyemtapintású műanyag, ami megakadályozza a visszaszivárgást és kényelmes érzetet kelt a bőrön. Ezen kívül ragasztó és gumi.Sajnos ezek a kémiai anyagok gyermekünk egészségét is veszélyeztetik.


-akiknek fontos a környezet védelem. Egy átlag gyermek szobatisztaságig 1 tonna hulladékot termel, amely nem bomlik le magától!"


Nekem is fontos a környezet védelme attól, hogy nem EC-zek.


A másik meg tényleg nem riogatás... Egy halom ostobaság, mérgező pelenka meg hasonlók...

A gumi mérgező... Ami szinte az összes gyerekruhában van, vicc, komolyan!

121. Iodine (válaszként erre: 119. - Egypt)
2012. nov. 2. 23:40

Ezeket te hol olvastad?Mert en ilyeneket nem lattam a cikkben? Kornyezettel nem torodom anyukak?


Mindenki a sajat szaja ize szerint ertelmezhet egy cikket,vagy epp veheti magara.Az meg hogy leirta mibol van egy atlagos eldobhato pelenka,szamomra tajekoztato jellegu,nem riogatas erteku.


Nekem az a velemenyem,hogy a tajekozodas jo dolog.Utana olvasni,kiprobalni dolgokat.Utana mindenki el tudja donteni,hogy az o gyerekenek szerinte mi a jo,mi fer bele az idejebe,napirendjebe.

Nem kell ehhez egybehangzo igenles egy-egy modszerre.

120. anig82
2012. nov. 2. 23:37

Ehhez én is szeretnék hozzászólni:). No nem az eredeti cikkhez, mert szerintem mindenki úgy oldja meg a gyermekei gondját-baját, ahogy lehetőségéhez és érzéséhez mérten tudja.

3 gyerekem van, 7 és 2 évesek, ill. 8 hetes a picike. Legnagyobbnál mamák "erőltették" a szobatisztaságot (feleslegesen), 3 éves korára tökéletesen szobatiszta lett ( éjjeli alkalmi ágybavizelések kivételével, amihez az édesapa lelépése is hozzájárult). 2 éves leányomnak egyszer sikerült pár hónaposan bilibe csinálni, "piss-piss"-ezhettem én neki... :)), azóta talán még egyszer, de ettől eltekintve semmi. Vele moshatózunk. Igaz, ezzel is megszenvedtünk, mert ugyebár"ne tegyünk műanyagot" a gyerek popó alá:). Eredmény: krém ellenére kicsípte a nuniját, de mégse jelezte, hogy " becsinált". Ígyhát művelúrból zsákocskát csináltam, ebbe megy a hajtogatott tetra, és így képződött "betét" megy a popó alá. Sok pisi ellenére sem ázik a popója, nincs kicsípve a krémezés hiánya ellenére sem. A kakit frissen dörgölöm és mosom ki, Vanish szappannal jól átsikálva, majd 90 fokon Clorox adagolása mellett kimosom. Nem kell vasalni, alig okoz több munkát, de spórolok ( a víz+áram+mosószer havonta nem több 1500 Ft-nál, a pelus meg min. 3700 Ft lenne). No és itt a pici is, aki rühelli a mosható pelust:), így neki marad a jó öreg "dioxinos" pelus.

Én amúgy nem a pelusokat számolnám fel elsősorban, hanem az agyonreklámozott gyerek multivitaminokat. Tele vannak édesítőszerrel (aspartam), rákkeltőek.

119. egypt (válaszként erre: 118. - Iodine)
2012. nov. 2. 23:23

Nekem egészen az utolsó bekezdésig semmi gondom nem volt a cikkel. Ott aztán jött a mérgező pelenka meg a környezettel nem törődő anyukák, aztán a hozzászólásokban folytatódott a dolog, nemtörődöm anyukák, akik nem akarják mindenáron szobatisztaságra szoktatni a gyereküket...

Maga a módszer érdekes, de azt is el kéne fogadni, ha valaki nem akarja alkalmazni (pl. én, pedig olvastam róla), és ugyanígy el kéne fogadni a mosható pelenkásoknak azt, hogy mások az eldobható mellett döntöttek, és nem kéne hülyeségekkel riogatni egymást.

118. Iodine
2012. nov. 2. 23:18

En meg sosem hallottam errol a modszerrol,de nekem tetszik.


Jol elvittetek ezt a forumot a hulyeseg iranyaba.Verseny,meg egyebek. Kinek jut eszebe ilyesmi?Miert nem ugy fogjatok fel,hogy van egy uj modszer,amit segito/tajekoztato szandekkal megosztottak egy kozossegi portalon.Aki akarja kiprobalja,aki nem meg nem.


Meg kenyszerites,psziches gondok stb.Miert kellene,hogy igy legyen?Szerintem egy normalis anyuka,jatekosan,kedvesen csinalja ezt.Biztos nem a ruhat letepve a gyerekrol uvoltve raszoritva a bilire.

Nem is feltetlen a bilire szokatasrol szol ez,vagy a tudatossagrol a szobatisztasagrol,hanem arrol,hogy ez egy egeszsegesebb alternativa,mintsem orakon at a kakis-pisis pelusban legyen a gyerek.Es nagyban javithat az anya gyerek kommunikacion is.


Miert lenne ebbol gond kesobb az oviban?Addigra mar amugyis szobatisztak a gyerekek.


Arrol nem is beszelve,hogy az urulogusok a gumipelenkazast is hibaztatak a sok ferfi meddosegeert,mert belemelegszik a gyerek hereje 2-3 even at.A kislanyoknal meg a coli bakterium,ami a szekletben talalhato, bekerulhet a huvelybe.


Szoval szerintem egyaltalan nem hulyeseg ez az otlet.Az biztos,hogy maceras.


Engem a gyakorlati megoldasok erdekelnenek.Utazasnal,telen hogy lehet megoldani?Vagy fele idot pelusban,felet bilin,talba..?

117. egypt (válaszként erre: 108. - Porcsinka)
2012. nov. 2. 23:02

Úgy, hogy nem igaz.

Ez olyan, mint a pánikkeltés a higanyos oltás miatt.

Nem mindegy, hogy egy vegyület hol milyen formában van jelen, milyen mennyiségben, hogyan kell használni...

A pelenkát pl. nem megenni kell. Ugyanez igaz a krémekre, kenőcsökre, amiket bőrre nyugodtan kenhetünk, megenni viszont nem ajánlott. Vagy ott vannak a gyógyszerek, na azok valóban mérgek, kis mennyiségben viszont gyógyító hatásúak. Nagy mennyiségben pedig még az ivóvíz is rákkeltő, csak éppen hatalmas mennyiséget kéne ehhez meginni belőle naponta.

2012. nov. 2. 23:02
1.5 éve akart lenni
115. Ginevra01 (válaszként erre: 114. - Porcsinka)
2012. nov. 2. 23:02
Fú, ez már nagyon off..de a tölcséres cucc egyszerűen szuper jó! Kb 1.5 használom, azóta egy fillért nem költöttem ilyen jelelgű cuccra, és gyorsan meg lehet tanulni. Eleinte én is csak pislogtam, hogy neeeeem, de mivel haladok a korral :)-ezért az EC-t is kipróbáltam volna-dondoltam megnézem, milyen. Na, utána már bántam, h vacilláltam. Aztóta se kiütés, se viszketés, se éjszakai ébredés. nekem nagyon bejött.
114. porcsinka (válaszként erre: 112. - Ginevra01)
2012. nov. 2. 22:58

regézzél :D

legfeljebb majd forognak a szemeim.....

vmi tölcséres cuccról hallottam anno - no az nem gyere be.....

113. egypt (válaszként erre: 104. - Ad338a2ba0)
2012. nov. 2. 22:57
Hűha, csak úgy hullanak az eldobható pelusos gyerekek, mint a legyek ettől a rákkeltő dioxintól...
2012. nov. 2. 22:52

Arról nem tudok igazán nyilatkozni, nem használtam soha, de biztos h klórral fehérítik, bár olyan cucc nincs benne, amiből a zselés trutyi lesz.


Mindenesetre erre is vanank jobb megoldások, sokkal jobbak :))

111. porcsinka (válaszként erre: 107. - Ginevra01)
2012. nov. 2. 22:51
a tampon is?
110. Ginevra01 (válaszként erre: 108. - Porcsinka)
2012. nov. 2. 22:51
Ha tudnád mennyi minden van forgalomban, ami mérgező..Ez csak egy nagyon kis szelete ennek a dolognak, sajnos.
2012. nov. 2. 22:50

Aki pedig nem használt mosható pelust, és fogalma sincss, hogyan kell tisztítani, az ne spekuláljon rajta, mert nagyon távolidolgokat írtatok ezzel kapcsolatban


Bocsi, hogy off volt, régen eltértünk a tárgytól.

2012. nov. 2. 22:50

Ez a mérgező cuccos azért durva....pláne, ha igaz :(

És ha ez így igaz és mindenki tudja, akkor hogyan lehet forgalomban az a szerencsétlen pelus?!

107. Ginevra01 (válaszként erre: 104. - Ad338a2ba0)
2012. nov. 2. 22:49
És sajna nem csak a pelusok mérgezők, az intimbetéteket és más hasonló szuper dolgokat is ugyanabból az anyagból készítik, mint a pelust...
2012. nov. 2. 22:47

Nekem ebben az egészben csak az nem világos, hogy ha egyszer pelusba, egyszer bilibe (vagy máshová) intézitek a dolgot, akkor az miért jó? Ez a kettősség vajon nem zavarja össze a gyereket? Persze nyilván költséghtaékony a dolog, mivel nem kell kidobni a pelust vagy kimosni, mert mondjuk azonnal bekakil, vagy bepisil (nálunk volt 5-6 kiaki is egy nap).

Szerintem még ha tudatosul is a kicsiben, hogy mire való a bili, vagy mondjuk látja, hogy oda kell a dolgot intézni (mert látja anyát a wc-n, vagy jól megdícsérjük, ha sikerül), akkor sem biztos, hogy tudni fogja egyedül csinálni. Így elég korán kialakulhat benne a megfelelési kényszer, ami nem biztos, hogy jó hosszú távon. Meg azért kakiljon bilibe, hogy anya mosolyogjon? Jó máskor is boldog anya, de ne ez legyen az ok, szerintem...


Nálunk egyébként már nagyon korán tudta a kislányom, hogy mi mire való a bili, mégis csak most (2,5) évesen lett szobatiszta. És úgy, hogy ő szólt, hogy nem kell többé pelus. És azóta szól, mindig. És én nem is vettem le róla korábban a pelust, mert kifejezetten zavarta, ha bepisilt vagy bekakilt a bugyiba. Nagyon szégyellte magát, pedig soha nem szidtuk le emiatt.

Így nála ez a módszer nem vált volna be.


Mindig vannak új irányzatok, aminek lesznek követőik és ha jó egy módszer akkor nyilván a sok tesztelőtől lesz még népszerűbb.

Csak a sok szakkönyv olvasása és tanítgatás közben arról ne feledkezzünk el, hogy élvezzünk kis minden pillanatot, mert hamar elszáll az a 2-3 év, amit napi 24 órában velük tölthetünk! :)

2012. nov. 2. 22:46

Nos, én nem vagyok egy "nagy " hozzászóló :)

A cikk olvasásakor elsőre olyasmi jutott eszembe, hogy egy - finoman fogalmazva - újabb firnyákos divat. Aztán arra gondoltam, hogy hát kinek a pap, kinek a papné - bár nekem személy szerint nem szimpi a módszer, de kitudja.....egyszer én is kaphatok még gellert :D

A nagyobb fiam 20 hónaposan egyik napról a másik napra lett szobatiszta mindenféle bilizés nélkül - 2 évesen az éjszakai pelust is levettem róla, mert száraz volt.....

A kisebbik fiam pedig már épp betöltötte a 3-at, amikor nagy nehezen "szalonképes" lett - ideje volt, mert az oviban nem tolerálják a pelusos manókat :)

Mindkettőnél egyformán foglalkoztam a dologgal. Számomra a tanulság annyi, hogy minden gyerek msá ütemben érik meg egyes/különböző dolgokra....

104. ad338a2ba0 (válaszként erre: 5. - Egypt)
2012. nov. 2. 22:32
Olvass utána mérgező, egyenesen dioxin van benne!!Akinek van esze belegondol micsoda egészségügyi htáránya van ennek hisz mi mindenét mérgezoi eme rákkeltő anyag!!Igaz midnneki azt csinál amit akar de van aki nyugodtan alszik hogy nem méregben van napi 24 órát a gyerek míg szobatiszta nem lesz!!
103. Krisz42
2012. nov. 2. 22:29
Nekem is elég volt néha a partedliket is áztatni,kakis pelus..brrr.A bilit öblíthettem így is.Egyébként nem szennyezem feleslegesen a környezetet,de még anyukám is mondta,h neki még ki is kellett főznie,nagymamám segìtett neki.
102. 117b1693d0 (válaszként erre: 101. - Egypt)
2012. nov. 2. 22:23

Jó, én se gondoltam teljesen át, mert sose érintett meg igazán a mosható pelenka.


Ruhát én is dobtam ki emiatt.

101. egypt (válaszként erre: 98. - 117b1693d0)
2012. nov. 2. 22:16

Hát nem tudom, én kakafoltos cuccot tuti nem adnék rá a gyerekre, valahogy nem lenne hozzá gusztusom...

Nekem nagyon nehezen jött ki, a ruhákat is annyit súroltam, folttisztítóztam mosás előtt, hogy kijöjjön.

100. 117b1693d0 (válaszként erre: 99. - Cippora)
2012. nov. 2. 22:14
Én fehéret már mostam. Mondjuk olyat, amire ráírták, hogy fertőtleníthető 90 fokon. Nem lett semmi különös baja.
99. Cippora (válaszként erre: 94. - 117b1693d0)
2012. nov. 2. 22:12
Én egyszer mostam 90 fokon,cafatokban szedtem ki a cuccokat a gépből...
98. 117b1693d0 (válaszként erre: 95. - Egypt)
2012. nov. 2. 22:08

A foltot nem tudom, hogy mennyire érdemes erőltetni (mármint úgyse látja senki).


Nekem anno azért nem volt vonzó a mosós megoldás, mert valahogy nem tetszett az ötlet, hogy mosásig tároljam a kakis pelusokat és napi szinten menjen a mosógép.

97. egypt (válaszként erre: 96. - Krisz42)
2012. nov. 2. 22:01
A mosható pelust nem is bírja minden baba bőre. Az én lányomnak a "mérgező" pelusban gyönyörű volt mindig a popsija, még krémet sem használok, bevallom, mert nincs rá szükség.
96. Krisz42 (válaszként erre: 95. - Egypt)
2012. nov. 2. 21:52
Ki lehet mosni,de mennyi áramot használ el ahhoz,h 90 fokon mosson?És igen,a folt nem jön ki és azért tényleg venni kell újat.Ja és a vasalás is árammal megy,a baba bőre jobban éintkezik a pisivel,tehát jöhet a krém-majdnem ugyanott vagy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook