Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
185. XXXT (válaszként erre: 180. - 117b1693d0)
2012. nov. 3. 17:07
:DDD Velem ez úgy volt, hogy mikor végre sikerült elaltatni, feljött a szomszéd a földszinti lakásból és aggódva mondta, hogy keltsük már fel hát ennem kéne, anyukám mondta, hogy dehogy ébresztem, örülök, hogy alszik :D
184. XXXT (válaszként erre: 183. - Egypt)
2012. nov. 3. 17:04
Jó persze, egyértelmű :)
183. egypt (válaszként erre: 179. - XXXT)
2012. nov. 3. 16:33
Nagy zaj ne legyen, de szerintem néma csöndre sincs szüksége a babának. Simán alszik normál nappali alapzajban, ha ezt szokja meg, ráadásul biztonságérzetet is ad neki, mert érzi, hogy vannak körülötte, és később is jobb alvó lesz általában, mint akit néma csöndhöz szoktattak. Én a második gyerekemnél ha akartam sem tudtam volna néma csöndet teremteni, mert a nagyobbik is ott volt, de soha nem volt probléma belőle.
182. Krisz42
2012. nov. 3. 16:01
A nagyon új dolgokkal egyébként se vok kibékülve,mostanában annyi hülyeséget találnak ki.Mikor kijött a tàpszer,akkor főleg külföldön-én Kanadában éltem 10évig,2gyerekem ott szültem-nagyon sokan nem szoptatták a gyereküket,pedig a tápszer csak arra volt jó,h akinek nincs teje,annak se haljon éhen a gyereke.De manapság mindenki azzal eteti,itthon is megdöbbentően nagy kínálat van,gondolom nem lenne,ha nem vennék.
2012. nov. 3. 15:50
Hát nem tudom de szerintem mindennek meg van a maga ideje,5 hónapos babának még pelusban a világ felfedezésével kell foglalkoznia,természetesen a szülő döntése de nem biztos hogy a babának is jó így de őt senki nem kérdezi.azért a tesónál nem kellene már a szülőszobában elkezdeni ,mert írtad hogy nála hamarabb kezded majd.
180. 117b1693d0 (válaszként erre: 179. - XXXT)
2012. nov. 3. 15:26

Mi a saját jól felfogott érdekünkben lábujjhegyen jártunk és feliratozva néztük a tévét vagy neteztünk, amikor még sikerült kicsikarni egy délutáni alvást, igyekeztünk a lehető legkisebb zajt csapni :D


Egyébként nekünk is mondták ezt a "szokja meg" dolgot, de nekünk nem volt szimpatikus az öltet és egyébként is, majd hülyék lettünk volna fél órára redukálni az amúgy akár két órás szünetünket! :)

179. XXXT (válaszként erre: 177. - Krisz42)
2012. nov. 3. 13:48
Nahát, errefelé is vannak ilyen nagyszülők. Azt mondják, hogy nah és aztán... te is meg a testvéred is meg a János bácsi kisfia is úgy aludt hogy ilyen meg olyan zaj volt körülötte, szokja csak meg. Pedig egyáltalán nem jó. Persze, mikor már több gyerek van, ez nehezen megoldható. De akkorse az legyen már a szempont, mert hogy hadd menjen csak a dübörgés, majd megszokja...
178. XXXT (válaszként erre: 176. - 117b1693d0)
2012. nov. 3. 13:45

Na igen.


AMúgy a cikkre visszaérve, gondolom a harmónia és a biztonságérzet nagyon fontos mindenki számára. Nos, egy pár hetes-hónapos babának az, hogy egy tál fölé lógajtuk pucér fenékkel, minden csak nem nyugodt és biztonságos. Elvész az, ami egy pelenkázásnál történik, a nyugodt vetkőzetés, szemkontaktus, simogatás, beszélés hozzá...az, hoyg látjuk, hoyg vörösödik a feje, mert épp nagydolgozik, és uccu gyorsan szaladunk vele a bilihez vagy akármihez, szerintem csak sietősen lehet megoldani. Ami egyáltalán nem jó.

Persze mikor már nagyobb, és akkor ültetjük/tartjuk bilire, azzal nem hiszem, hogy gond lenne. Jó ez az ec, csak azt felejtették elmondani, hogy ez nem újkeletű dolog, mert midnen szülő ezt csinálja a gyemekével, mikor már ÉRETT rá. De nem párhetesen.

177. Krisz42 (válaszként erre: 176. - 117b1693d0)
2012. nov. 3. 13:44
Az sem mindegy,mit jelent külön lenni.Mert mikor a két nagyobb egy szobába került,akkor mèg sincsenek egyedül.Nekem most lesz nehéz a legkisebbel,mert a nagyfiamnak rég külön szobája van.Most a lányom megy külön és a legkisebbnek-4 éves-nem nagyon tetszik,h egyedül legyen.Régen a ké naggyal egy szobában voltam,de miután hazajöttem velük, a fiam7,lânyom 4.5 volt,minden további nélkül aludtak külön tőlem,de együtt voltak.Szerintem mindent elfogad a gyerek,csak idő kell hozzá.És tényleg minden gyerek más.Anyòstól állandóan azt hallgattam,h nyugodtan szólhat a tv,hangoskodhatunk,szokja meg,h így aludjon.Miért?Én akartam,akkor megteremtem a feltételeket.A gyerek álmában is hall mindent,nem piheni ki magát.Persze barátnőm 3 gyereke gyorsan jött egymás után,a kicsi mellett nagy zajt csinál a két nagy,de nem megy a tv,ráadásul ők is már ovisok lettek.A nagyfiam körül nyugi volt,most úgy alszik,h arra se ébred fel,ha bemegyek hozzá.
176. 117b1693d0 (válaszként erre: 175. - XXXT)
2012. nov. 3. 13:28
Nagyon egyéni tud lenni. Mert én azt pártolom, hogy legyen mindenki együtt, pont a biztonságérzet, összefonódás miatt. De vannak élethelyzetek, amikor még én sem ezt választanám.
175. XXXT (válaszként erre: 174. - 117b1693d0)
2012. nov. 3. 13:24
Mindkét szempontot meg lehet nézni. De mindenkinek magának kell ezt mérlegelni, azt sem kell elítélni, aki különszobába rakja a gyermekét. De ugyan már, mikor hazajönnek azzal az aprósággal, kinek van szíve különszobába rakni? :))) Szerintem legszívesebben le se tennénk a kis jövevényt.
174. 117b1693d0 (válaszként erre: 173. - XXXT)
2012. nov. 3. 13:13
Igen, aztán még ott van a kérdés, hogy kinek a nézőpontja szerint előnyös vagy hátrányos (gyerek és/vagy szülő)?
173. XXXT (válaszként erre: 171. - Krisz42)
2012. nov. 3. 12:50

Na igen. Bár a különszobának és az együttalvásnak is vannak előnyei, "hátrányai". De szerintem ráér később különszobába rakni... a barátnőm gyermeke most lesz 10 hós, ő már egy ideje különszobába rakja, mert azt vette észre, hogy bizony jobban és többet alszik, nem ébred fel a jövés-menésre.

Minden gond nélkül ment az átrakás. Bár ők úgy csinálták, hogy az első időben velük aludt az ágyban, aztán mellettük, de kiságyban... szerintem ez jó ötlet, mindenki egyénileg válogatja.


Amúgy szerintem pont az együttalvás szolgálja azt a bizonyos kényelmet, hiszen nem kell átmászni a másik szobába, ha a gyerek sír...erre anyukám mesélt egyszer egy történetet, mikor az egyik nagybácsinknak gyereke született, az ágy végében volt a bölcső, ha sírt a baba, a lábával ringatott kettőt, és a gyerk aludt tovább...ennyit a kényelemről :D

172. 117b1693d0 (válaszként erre: 171. - Krisz42)
2012. nov. 3. 12:45
Jól leírtam a csecsemőt, de látom bekapcsolt az értelmezést javító szoftvered automatikusan :))
171. Krisz42 (válaszként erre: 170. - 117b1693d0)
2012. nov. 3. 12:38
Ez az,holott az lenne természetes,de a nagyobb kényelmi szenpont miatt aludjon külön,amit megint csak nem fog még èrteni,h miért.Tehát ami passzol az igazához,azt vegyük át,a többi nem kell.De miért is kellene átvenni?Az afrikai gyerekek egészségesebbek pl.mentalisan?
170. 117b1693d0 (válaszként erre: 168. - Krisz42)
2012. nov. 3. 11:23
Hányan alszanak egy szobában a csecsőkkel, gyerekekkel?
169. XXXT (válaszként erre: 168. - Krisz42)
2012. nov. 3. 10:36
Ráadásul a gerincüknek baromira nem tesz jót... persze ha arccal a mellre van rakva, akkor kifejzetten jó. Csak az agymossára akarok utalni, hogy járják a világot ezek az észosztók, és közlik, hogy 6 hónapos korig csakis magadra kötve legyen a gyerek, mert biza a majmok is a hátukon hordják a gyereküket. Ami kötődési szempontból biztos nagyon jó az anya közelsége, viszont pont annyira rossz a szaabad rugdalózás és társai akadályozásában.
168. Krisz42 (válaszként erre: 166. - XXXT)
2012. nov. 3. 09:58
Igen,Afrikában rá van kötve a gyerek a szájában anya mellével.Na ez hol van itthon?A másik,igen a gyerek kifelé van,holott mint írtam,a biztonságézet fontosabb,mint a lássunk világot.
167. Krisz42
2012. nov. 3. 09:53
Az a baj,h mindenki mindent felhoz,holott az első,h a gyerekkel pszihésen mi lesz.Elhiszem,h valakinél működik,de...Még ha a gyereke tud is ülni-szerinte-akkor is tönkreteheti a gerincét,ami lehet,h csak felnőtt korban derűl ki,nekem most,42 évesen jött ki,h az egyik lábamon a harántboltozattal gond van,pedig sportoltam,semmi bajom nem volt,most nagyon fájt.Kijelentette a doki,h nem a 3terhességtől van,hanem 3 évesen el kellett volna vinni ortopèdiára,akkor most nem lenne gond.Egyébként nem tudom miért írja vki,h agyerek 24 órán keresztül pisiben-kakiban van.Ha bekakilt,már a szagból isfeltünik,én rögtön kicserélem.Ès mert beszívja a pisit,nem lesz pisis.Megkérdezném az anyukát,milyen dezodort használ?És mit fog használni a lánya?Mo.n összesen 2márka van,amiben nincs alum.Az alum.bejut a bőrbe,a mellbe,az anyatejbe,sokkal durvábban,mint a pelenkabol.Azért nőtt a mellrák száma,sőt ffiaknál is gyakori lett.Mivel minden gyerek más,van,akivel ezt nem lehet megcsinálni.A fiamnak-kicsinek-43cmvolt a feje születéskor,most 4 évesen 54cm.Plusz laza a csípőizülete.Emiatt később kezdett járni,ülni csak akkor,mikor már elbírta a fejét,még most is gátülésben ül a földön,ráadásul 4hónaposan minden érdekelte.De milyen dolog,h ültetjük,amíg nem megy?Egyébként ha vmi új,még nem biztos,h jó.Itt a babakocsi.Biztos nincs szinte senki,aki a gyerekét 1.5 éves koráig szembeülős babakocsiba tenné,mert senki nem tudja,h a gyereknek szüksége van az anyja látványára,h biztonságban éezze magát és úgy fedezze fel a világot.A gyerek nem tudja még,h a babakocsi azért megy,mert anya tolja és hogy tényleg ő tolja.Ott ül és szorong,nem nézelődik.De ez a gyártókat nem érdekelte,csak a profit,a gyereken pedig nem mindig látszik meg csak később,akár felnőve,ha trauma éri.De ami nem látszik,az nem számít.
166. XXXT
2012. nov. 3. 09:52

Amúgy felesleges tényleg itt vitázni. Csak annyi annyi "nevelési elv" van, ami szerint a szülők neveli ka gyerekeket, csak azt az egy alap dolgot felejtik el, hoyg a mozgásfejlődésbe ne avatkozzunk bele. Ergo, ha nem tud ülni, ne ültessük. És még sok hasonló...és bizony én rosszul vagyok attól, mikor az állni nem tudó gyereket jártatják. SZóval csak arra szeretnék kilyukadni, hogy annyi mindent csinálnak a gyermek érdekében, hogy mással meg ugyanúgy ártanak neki. Mint pl óthónaposan bilire ültetni. Minek? Meg fogja tanulni, ha nincs egészségügyileg baja, nem fog pelenkás maradni.


A "természeti népek" kifejezésnél indult be a fogaskerék. Most nagy divat ez a hordozókendő... ami tök jó, valóban. Csak mikor jön a marketing, hogy mert afrikában még mindig ezt csinálják, mert milyen jó, és bizony a nap hosszabb felében kötözzük magunkra a gyermeket. Jah, és afrikában még mindig sárkunyhóban laknak, azt miért nem utánozzák?

Arról nem beszélve, hogy nagyon sokan rosszul "kötik" magukra a gyereket, arccal előre, a lábai pedig a szülő combjára lógnak, minden lépésnél ingerli vele a kicsi idegrendszerét.

165. 117b1693d0 (válaszként erre: 115. - Ginevra01)
2012. nov. 3. 09:13

Off. Nekem sose volt kiütésem/viszketésem, éjszaka sem ébredek fel emiatt.


Miből van a tölcsér? Az is valami szilikonos műanyag, hisz mitől lenne annyira rugalmas, hogy összegyűrve felmenjen, aztán meg újra felvegye a formát?


És mennyi van belőle, hogyan ferőtleníted?

164. Krisz42 (válaszként erre: 163. - Krautmanno)
2012. nov. 3. 07:41
Hát régen,mikor még fiatal,szinte gyerek voltam,akkor volt divat a csőnadrág,de azóta nem találkoztam ffinadrágban hasonlóval,ráadásul ismerem a ffialsókat,páromnak elég nagy mèretei vannak,de nem jár olyan boxeralsóban,amiben"himbi-limbi"van,viszont soha nem szorította a nadrág.Azt is mondták,h bringáoknál a nyereg,de az ismerősöm kiskorától évekig versenyzett,azóta is nagy mennyiségeket teker egész évben és kétgyerekes családapa.Gondolom van,akinek gond lehet,de ez szerintem elenyészően kevés.Még a picinek is jó minőségű alsók vannak,bár tény,h találkoztam szoros gumirozásúval derékrészben,de azt nem adom rá.
163. krautmanno (válaszként erre: 158. - Krautmanno)
2012. nov. 3. 01:32
Utánna néztem.Ez így van.
162. krautmanno (válaszként erre: 160. - Krisz42)
2012. nov. 3. 01:28
Ezt az egyik ismerősömnek mondta az orvosa,azért mertem írni.
161. krautmanno (válaszként erre: 159. - Timycat)
2012. nov. 3. 01:26
és még lehetne sorolni...:D
160. Krisz42 (válaszként erre: 158. - Krautmanno)
2012. nov. 3. 01:18
Tévedés,mert a mindenhol jelenlévő ösztrogén hormonok. Ivóvíz,műanyag és amivel az állatokat etetik.A metroszexuális ffi a divat,a 14 éves lányom-3évesen lett szobatiszta:-)))-már nem azt mondja,milyen jó,ffias ez a pasi,hanem hogy milyen CUKI:-(Teljesen elnőiesednek.
159. timycat (válaszként erre: 158. - Krautmanno)
2012. nov. 3. 01:17
ölben tartott laptop, meg az ívóvízből kimutatható női hormon :S
158. krautmanno (válaszként erre: 150. - XXXT)
2012. nov. 3. 01:13
Meg a szoros alsónadrág és a farmer.
157. Krisz42
2012. nov. 3. 01:07
Először is,a ffiak 50% meddő manapság,DE NEM A PELENKA MIATT.Olyan hülyeség,h milyen fertőzést kaphatnak.Régen kaptak?Most,mikor a nedvességet még jobban beszívja,akkor kapnak?Egyébként ha bekakil a gyerek,mindenki kicseréli a pelenkáját.Azért ilyesztő,h sokan csinálják,mennyi problémás gyerek lesz.Komolyan,mintha kutyát szoktatnának szobatisztaságra.És mint írtam,nekem a 3gyerek közül csak az első volt olyan,h láttam rajta,ha kell,de a másik kettőnél megnem mondtam volna,csak ha végzett.Ráadásul ha két kisebb gyerek van,nincs arra idő,h a kisebbik után rohangáljunk a bilivel és ha sikerül,örömünnepet tartsunk,mikor a naggyal is kellene foglalkozni.Nekem a harmadiknál a másik kettő már nagyobb volt,de mégse volt időm semmire,mert egy 10 vagy 14éves gyerek is igényel törődést,úgyhogy kiváncsi vok,hogy oldja meg egy anyuka a bilizést a 2.gyereknél,ha nem látja előre.
156. krautmanno (válaszként erre: 152. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:58

Én sem görcsöltem rajta.

Sőt nem is értem rá pis-pisezni a mosdó fölött Kicsilánnyal.Főznöm kellett,mire a nagyok haza értek az iskolából,tanulni velük,mosni,takarítani.A kertet rendezni.Pláne,amikor egyedül kellett itthon helyt állnom,mert a férjem 8-10 napot külföldön volt.

A fiúkkal is 2,5 évesen kezdtem a szobatisztaságot.3 éves korukra nem kellett pelus.Mirtillel így voltam.Most 3 éves,de még éjszakára kell a pelus.Sokszor bepisil még.Az óviba nincs nagy gond.A két hónap alatt 2 alkalommal fordult elő baleset,akkor is alvás közben.

Ja és légáteresztős a pelus.:D

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook