Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
275. Iodine (válaszként erre: 274. - Jozsi.38)
2012. nov. 6. 07:57
Milyen kerdesre?
274. jozsi.38 (válaszként erre: 264. - Iodine)
2012. nov. 6. 07:47
még mindig nem válaszoltál a kérdésre :)
273. Iodine (válaszként erre: 272. - C716dc4eab)
2012. nov. 6. 07:41

a "babag ondozas" kozti szokozt ki kell venni a masolasnal,kulonben nem hozza be az oldalt!*csak tajekoztato jellegel irtam.

Kivancsian olvasom az oldalt...

2012. nov. 6. 07:27
2012. nov. 6. 07:26
Ja csak hogy tiszta legyen, nagyim 1912 es születésű volt, nagynéném 1946 os.
270. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. nov. 6. 07:24

Na.. nagynéném már 6 hónaposan szoba tiszta volt. Nagymamám mesélte annó , hogy ő bizony pár óránként a bili fölé tartotta a nagynénémet aki 6 hónaposan már szobatiszta volt és előtte sem sokat kakil pisikt máshova mint a bilibe.

Megmondom ahogy van, nem igazán hittem, egy félmosollyal el volt intézve. Nekem mindegy, az enyémek rég kinőttek a bilizős korból(nagy három évesen, kicsi 22 hónaposan lett szoba tiszta)

Nem olyan rég olvastam az EC ről, egy hölgy cikkét a ki a DOWN KÓROS KISLÁNYÁT IS KORÁN SZOBATISZTÁVÁ TETTE.


Sajnálom hogy nem jutott elém annak idejént , mennyi pelenkát meg spórolhattunk volna....Több tájékoztatás kéne, ez ügyben, a huhogókra meg nem kéne hallagtni. Nálunk fejletelnebb társadalmakban ez ma a legtermészetesebb módja annak hogy ne kelljen a babákat évekig pelenkázni. Környezetbarát módszer.

269. Iodine (válaszként erre: 268. - Iodine)
2012. nov. 6. 07:20
kollegano
268. Iodine (válaszként erre: 267. - Iodine)
2012. nov. 6. 07:19
*szemellenzos-mielott a helyesen irni nem tudo kolegano raklamalna.
267. Iodine (válaszként erre: 265. - XXXT)
2012. nov. 6. 07:15

Ha tudnal szoveget ertelmezni,mar az elej ota nem vitatkoznal valamin,ami csak a te fejedben el.Pl hogy az Ec nem egyenlo a szobatisztasaggal,meg az ulni nem tudo gyerek ultetesevel,stb.


Azt arra irtam,hogy csak mert te az EC-zest csakis surgetve,a gyerekrol agressziven a pelenkat letepve tudod elkepzelni,meg nem biztos,hogy mindenhol igy mukodik,ahol ezt a modszert alkalmazzak.


Kicsit tyukszemre lepos,szemellos feelingje van ennek a topiknak.Ami szamomra szomoru.

266. Iodine
2012. nov. 6. 07:10

Amugy ugy osszegezve,mi bajotok van az EC-zo anyukakkal? Miert faj az nektek,hogy van olyan anya,akinek van ideje es energiaja meg a babaja uritesi szokasait is figyelembe venni,es x idokozonkent a bili,tal fele tartani?!Aki nem azt a modszert valasztja,hogy a gyereke feloltozve a pelenkajaba vegezze a dolgat.Miert olyan oriasi problema ez?

Ja,hogy tul maceras,es x kifogassal erre sokaknak nincs ideje,turelme,akarata,esetlegesen felfogasa a modszer lenyegere...akkor az mar csak is rossz lehet,es elutasitani,lehurrogni valo,igaz?


Az en velemenyem szerint nem letezik szuper anya.Mert mindenki kovet el hibakat,meg jo szandekbol is.De az aki megcsak meg ki sem probal valamit,vagy inkabb a homokba dugja a fejet,es ugy puffog,az nevetseges.Legyen szo akarmirol is.(most a verest,agressziot hagyjuk ki ebbol legyszi!)


Amugy meg,ti,az ellenzok nevezitek ki az EC-zoket szuperanyaknak nem ok magukat.Talan ez sem veletlen.Valahol ti erzitek a kulonbseget...Ez megint nem az O hibajuk...-onigazolas stb.

265. XXXT (válaszként erre: 264. - Iodine)
2012. nov. 6. 07:03
AZ, hogy ki nem tud szöveget értelmezni, inkább hagyjuk... húsz sorban leírtam valamit, és végül arra jutottál, hogy én két perc alatt tépem le a pelenkát a gyerekről. Holott pont az ellenkezőjét mondtam.
264. Iodine (válaszként erre: 263. - Jozsi.38)
2012. nov. 6. 06:46

Eloszor is,kezdem ugy erezni,hogy pelenkat hasznalo anyukak valami kulon ertelmezo szotarral rendelkeznek."...az eldobható pelenkát használó babák anyukái azzal lettek megbírálva, hogy mérgezik a gyereket..." es a tobbi hasonlo bejegyzes...nem fogok masolgatni.Hat,ez az,hogy az EC-zos anyukak nem biraltak senkit sem,nem valami ellen,hanem valami mellet irtak.A ketto baromira nem ugyanaz.Az mas dolog,hogy ki hogy ertelmezi,amit ok irtak.Azert latom csak megszolal a belso hang mindenkiben elobb utobb...

Hat nehogy mar az o hibajuk legyen ha valaki(k)nem tudnak szoveget ertelmezni,es nem is akarnak.Ja de megsertordni,huppogni azt nagyon is.Ez nem verseny,es nem sztaranyukasag kerdese!!!Nem arrol,szol hogy ki a jobb anya.Mit nem lehet ezen erteni?


Nem hogy orulnetek,hogy van aki megoszt veletek uj/amugy regi/ ismereteket,mas szemleletet.Mi ezen az olyan felharororogni valoan nagy baj?

Ha annyira nem tetszik,hagyd figyelmen kivul!Ennyire egyszeru!

De en ugy vettem eszre,hogy a pelenkat hasznalo anyukak mindent bevetve mocskoljak a bekesen infot megoszto,velemenyem szerint jo lelku,es szemleletu anyukakat!Es tudod miert?Pont,hogy az onigazolasert!

Ez a lazadas,okoskodas,ami itt megy napok ota a pelenkat hasznalo anyukak reszerol,nem mast mint magyarazkodas,mosakodas,es ko kemeny onigazolas-keresese!

En itt meg egy "verengzo"lazado EC-zo anyukatol se olvastam bejegyzest.Pelenkasoktol viszont rengeteget.Ebbol is csak azt a kovetkeztetest tudom leszurni,hogy erre is szuletni kell!Valoban nem valo ez mindenkinek.Szerintem neked se!Mert valoszinuleg tobb kart tennel a gyerekedben vele,mintsem jot.

263. jozsi.38 (válaszként erre: 256. - Iodine)
2012. nov. 6. 06:07

számomra onnan nem volt az egész hiteles és önigazolás szagú a dolog, amikor az eldobható pelenkát használó babák anyukái azzal lettek megbírálva, hogy mérgezik a gyereket. nem azt írtam, hogy 100x átöltözni, hanem 3x + tusolás minimum, azért ez különbség, illetve a kötődő nevelés mindenek felett, mert aki nem EC-zik az a te hozzászólásaid vagy idézeted szerint nem neveli kötődően a gyerekét.

összefoglalva nem én támadtam az EC-zést az EC-t pártoló anyuka támadja az átlagot, önigazolást keresve. miért?

262. 9678a02221 (válaszként erre: 261. - 9678a02221)
2012. nov. 5. 21:23

Pedig szamomra butasag,hiszen mi masert tennek bilire szetencsetlen gyetekeket?Igenis van egy "bezzeg az en gyerekem" es szuperanyuka "szaga" a dolognak..Kulonosen az eldobhato pelusokat illetoen..

Meg valami: szamomra ezerszer hitelesebb egy szakeroo tapasztalt a temaban jartas ember velemenye Mont egy "szuperanyukae"

2012. nov. 5. 21:17

Az Ec szimpatizansok elfelejtenek egy nagyon fontos dolgot.A csecsemok nem ugy szuletnek,hogy szabalyozni kepesek a pisi kaki dolgot:trust anyukanak nem az lenne a dolga hogy biliztesse a par hetes csecsemot,hanem gift komfortosabba tegye a dolgot,mig a baba idegrendszere nem lesz eleg fejlett ahhoz,hogy magatol szabaduljon Meg a pelustol

Ez a biliztetem a babat de nem akarom szobatisztasagra nevelni

260. Iodine (válaszként erre: 259. - XXXT)
2012. nov. 5. 20:52

Oke.Hitelesseg.Szamomra nem attol lesz hiteles egy informacio,hogy a vegen oda van biggyesztve a Dr...,de kevesbe sem ha "csak egy hetkoznapi" anyuka irja,meg attol,se ha az informacio az elveimmel alapbol is utkozik,pl agresszivitas,bantalmazas.Csak mert celravezeto alapon...


Ebbol szamomra logikusan kovetkezik,hogy nem csak a cel,hanem az eszkoz,modszer is szamit.

Foleg ha az kiprobalt es tobb eves tapasztolokon alapszik.


Nem kell "lehulyezni" hogy csak mert blogban olvastam,akkor majd ha mas blogjaban olvasok valamit,ami pl gyerekveres,akkor azt is kanyar nelkul elfogadom,mert en mar csak is hulye lehetek,ha az EC-t szimpatikusnak talalom.


Ez a surgetosdi meg egyebek,haat...Ha valaki alapbol ideges,turelmetlen tipus,akkor nem kell feltetlen Ec-zni,hogy ez kijojjon.Az lehet pelenkat is ugy cserel(letepi).Nem fugg ossze a ketto(szamomra).

Sot!Nekem az jott le errol a modszerrol,hogy ezek az anyukak,ha tetszik,ha nem extran figyelnek a gyermekukre.Ismerik szinte minden rezduleset,apro kis jelzeset,szokasait.Ezt elkepzelhetetlennek tartom idegbetegen.Igen,valoban sok turelem,meg ido kell hozza,es sok sok szeretet.


Kulon ide irom (gyk),hogy a pelenkazashoz is blabla..

259. XXXT (válaszként erre: 258. - Iodine)
2012. nov. 5. 20:31
Pont azt írtam, hogy NEM TÉPEM le róla, hanem hoyg egy tartalmas időtöltésnek kell felfogni. Nem hiszem, hogy bonyolultan fogalmaztam. Kicsit brutális példa, de mást nem tudtam felhozni, hogy mi hiteles, meg mi nem.
258. Iodine (válaszként erre: 257. - XXXT)
2012. nov. 5. 20:21

Nem szukseges ilyen hangnemet megutnod!


Te lehet,hogy leteped a gyerekrol,de attol meg nem biztos,hogy mas igy csinalja.


Nem azt irtam,hogy a pelenkazas elvesz a gyerek vilagabol,hanem azt hogy az EC sem vesz el tobbet mint egy pelus csere.Az EC-zest is lehet kulturaltan,kedvesen intezni,kozben beszelni a gyerekhez,meset mondani,nem csak ugy ahogy a te fejedben el ez a gondolat(agresszivan surgetve,idegbetegen).


Azok alapjan,amiket eddig toled olvastam,neked nem is ajanlanam ezt a modszert!!


A gyerekveros resz meg olyan szinten szornyuseg,hogy reagalni sem vagyok ra hajlando.Azt latom,hogy a barlangtol a veresig mindet ideirsz csak,hogy hitelesebb legyen a mondani valod.


Ha megerted,ha nem egy gyerek mindenkepp tanitva van valamire,akar passziv,akar aktiv modon.Akar pelenka,akar EC,valamit megtanul a gyerek.Ennyi a ket modszer kozti kulonbseg,hogy hogyan,es mit.

257. XXXT (válaszként erre: 256. - Iodine)
2012. nov. 5. 20:10

Tévedsz, a pelenkázás nem vesz el a gyermek világából semmit, ugyanis a pelenkázás, egy olyan gondozási művelet, ami jó esetben nem a sietségen alapul. A pelenkázás egy olyan tartalmas időtöltés, ahol az anya szemkontaktot tart a babával, beszél hozzá mosolyog, mondja, mit csinál. A higiénia biztosítása mellett arra kell törekedni, hogy ez ne egy gyorsan elvégezendő feladat legyen, hanem egy olyan tartalmas időtöltés, ami a gyereknek nem jár frusztrációval. Nem pedig két perc alatt letépem a pelust meg vissza.


Ajánlom Pikler Emmit. Abból talán ragad valami hasznos is.



Egy ECző anya blogja egyáltalán nem lehet hiteles. Oké, leírja a tapasztalatait.

Ha én leírnám egy blogban, hoyg én midnegy egyes alkalommal verem a gyerekem, és ez bevált, mert a gyerek mennyire szófogad, az hiteles?

256. Iodine (válaszként erre: 248. - Jozsi.38)
2012. nov. 5. 19:39

Irtam az elejen,hogy honnan "szedem" az informaciomat:Egy tobb gyerekes,gyakorlo EC-zos anyukanak a blogjabol.Szamomra az o informacioi hitelesek.


A cukorkat,meg a csokit te ismerteted meg a gyerekeddel,ha nem adnal neki,azt sem tudna,hogy letezik.Az igenyeit meg vegkepp nem elegitene ki...(ertem,hogy viccesnek szantad)


Azok sem cserelnek naponta 100x ruhat akik EC-znek.Le volt irva,hogy hogy csinaljak,es hogy milyen jelekbol lehet latni,meg milyen dolgokbol(napi rutin) lehet kikovetkeztetni,hogy mikor kell a tal/bili fele tartani a gyereket.


A pelenka hasznalat epp ugy "elvesz" a gyerek maszos-vilag felfedezos idejebol,mint a bilibe pisiltetes-kakiltatas.Ugyanugy le kell vetkoztetni a gyereket alulrol,megsem rohangal egesz nap pucer fenekkel.

Egy ulni nem tudo gyereket sem ultetnek szandekosan,azokat kezben tartjak,pontosabban olben,es nem orakon at,par perc,kb mint egy pelus csere ideje.Nem karosabb,mint amikor valaki olbe veszi a gyereket.


Senki sem allitotta,hogy sz.r anya az aki nem Ec-zik.Ezt neked,meg a babadnak kell ereznie.

Csak egy modszer lett ismertetve.Amit sokan kiprobalas nelkul lehurrognak.Tehat nem is tudhatjak tapasztalatbol,hogy nem jo(vagy epp pont,hogy jo).


Az "idomitasrol"/kondicionalasrol annyit,hogy a pelenkaval 2-3 evig arra tanitjak/(idomitjak a ti szavaitokkal elve)a gyereket,hogy feloltozve ruhaban maganak intezze el a dolgat,utana mire jon az ovi,meg arrol szokatjak le.Na ebben hol van a logika,ha mar minden aron azt keresiket?!

"...őt ugyanis így kondicionálták arra, hogy a bilibe pisiljen. tiltakozni nem tudott ellen..."

Te meg ugy kondicionalod a gyereked,hogy pelenkaba pisiljen,tiltakozni ez ellen nem tud...


"én nem kondicionálom a gyereket arra, hogy szobatiszta legyen" akkor szazadjara:Az Ec sem a szobatisztasagrol szol!



A masik,amit a forumot olvasva eszre vettem,hogy sokakbol lelkiismeret furdalast valt ki,hogy van mas modszer is,mint a pelenka,es ok nem ugy csinaljak.Ha valaki 100%-ra tudja,hogy ugy a jo ahogy O csinalja,akkor miert?

255. XXXT (válaszként erre: 253. - Dumboci)
2012. nov. 5. 19:10
Azért mert állítólaf a kommunikációra nagyon jó hatással van. Ez bármi másról is elmondható. Plusz ülteti, pedig a gyerek még nem képes rá. És szerinte ez így jó, mert az orvos is "sétáltatja" a gyerekét. Ebből látszik, hoyg halvány fogalma sincs a dolgokról, csak szajkózik valamit, amit olvasott, nem mmegbízható forrásból. Az egyetemen megbuktatták azt a hallgatót, aki azt merészelte mondani, hogy ülteti a gyereket 4-5hós korában, mikor még nem képes rá. SZemély szerint az orvos véleménye nekem mérvadóbb holmi blogoknál.
254. jozsi.38 (válaszként erre: 253. - Dumboci)
2012. nov. 5. 18:56
mert mondjuk elég érdekes ítéletet mondott azokról akik nem EC-znek? mérgezik a gyereket, nem higiénikus, fertőzésnek van kitéve, nem kötődő nevelés stb.
253. dumboci
2012. nov. 5. 13:26
A végén csak pár hozzászólást olvastam el, de még mindig fogalomzavar van. Az EC az nem szobatisztaságra nevelés. A címben is azt írja, hogy PELUS MENTESEN NEM SZOBATISZTA, CSAK EC-ZÜNK. És különben is minden gyerek más, kinek megy, kinek nem megy. De attól még magát a módszert miért nem lehet megismertetni anélkül, hogy egyből megkritizáljuk és máris a barlangba küldjük vissza a családot????
252. Krisz42 (válaszként erre: 251. - XXXT)
2012. nov. 4. 22:25
Komolyan,ez a másik,amit nem értek.Környezetvédő,ezért nem használ pelenkát,de az internet,mindenféle forum jöhet.Én meg,a szemét,aki eldobható pelenkát használt,gyalog,most h messzebb van,kerékpárral viszem a gyerekem oviba még télen is enyhébb időben.De reggel mindig nagy a dugó a sulinál,ovinál,mert volt aki 5percre lakott onnan,de a gyerekét reggel az autóból tette ki.Nekem felsőbe már egyedül jártak,jár a lányom,15perc gyalog.Ennyit a szennyezésről.
251. XXXT
2012. nov. 4. 22:13
Akkor ne is internetezzen mert áramot fogyaszt. És autóba se üljön, és ne is gázon főzzön. De tüzet se gyújtson, és ássa el maga utána a végtermékét, mint a macskák, mert a wc-öblítés pazarlás.
250. Krisz42
2012. nov. 4. 20:51
Szerintem sokan szeretnének kevésbé környezetszennyezően élni,de manapság felgyorsult a világ,nincs idő mindenre,kevesebb a nyugdíjas nagyszülő,több az egyedülálló anya,ráadásul mindenhol elvárják,h max.teljesítményt nyújts.Én szìvesebben mentem ki úgy a gyerekeimmel a játszótérre,h 5órát kinn töltöttünk,mert egy nagy parkban volt,tudtunk csatangolni,játszani is.Nem kellett semmire figyelni,nem kellett a fiammal azért hazarohanni,mert a pár hónapos testvére bepisilt,átázott és nem csak akörül forgott a világ,h a kicsinek mikor mit kell.Szívesen megnézném az anyukát,hogy EC-zne,ha 3gyereke lenne,mint az ismerősömnek,akinél 1év van köztük.A 3évesnek veszi elő a biciklit a 10hónapossal a kezében,miközben a közêpső inni kért,akit én szolgáltam ki,mikor náluk voltunk.De MÉG MINDIG NEM MESÉLTE EL SENKI,HOGY OLDANÁ MEG ÍGY,CSAK AZ INNEN-ONNAN ÖSSZESZEDETT FÉLINFORMÁCIÓKKAL JÖNNEK.
249. XXXT (válaszként erre: 248. - Jozsi.38)
2012. nov. 4. 20:40

Ez szép kerek volt.


AMúgy még gondolkoztam, és ha a doki kalapáccsal ütögeti a gyerek térdét, akkor is csak reflexet vizsgált, nehogy otthon te is elkezdd ütögetni kalapáccsal véletlen. Azzal a címmel, hogy a doki ütögette.

248. jozsi.38 (válaszként erre: 197. - Iodine)
2012. nov. 4. 20:23

hát nem tudom milyen"tudományos" oldalakról szeded az információidat, de az egész furcsa indoklással van megírva :)

1) ha csak az eszkimókat vesszük, én készséggel elhiszem neked, hogy hagyják magukra pisilni a babát, de ez az én komfort érzetemen ez túl megy, illetve ezért nem szívesen cserélnék napi 2-3x ruhát magamon minimum+ tusolás.

2) az én gyerekeimet hiába nézi/nézte az ember, vagy pár másodpercen belül volt eredmény a nyomás hang után, vagy csak a szagot éreztem kakilásnál, pisilésnél pedig még ennyit sem. upsz szaranya vagyok és nem vagyok ráhangolódva a gyerek igényeire, bár ha teljesen az igényeire lennék ráhangolódva csokin és cukorkán élnének :P

3) a csodacsecsemőről pedig csak annyi kérdésem lenne, ha egy pár hónapos baba tud összeadni és kivonni, akkor miért kell öt évvel később a több-kevesebb fogalmára megtanítani, illetve elsőben az alap matematikai műveletekre?

4) kondicionálás, inkább a jó öreg pavlovi reflex :) aki a csobogó víz hangját és a pisilést akaratán kívül összeköti, az köszönje meg az anyukájának, őt ugyanis így kondicionálták arra, hogy a bilibe pisiljen. tiltakozni nem tudott ellen, hisz mit tudott arról x-en évvel ezelőtt miért van, most pedig azt nem tudja, azért van a pisilés inger vízcsobogással összekötve, mert kondicionálták.

összefoglalva: én nem kondicionálom a gyereket arra, hogy szobatiszta legyen most alig 20 hónaposan. tudja mire való a bili, de nincs kedvem napi 10x átöltöztetni, majd ha megérik rá és tud jelezni, hogy tényleg itt az ideje, ahogy a nekiiramodásának is 19 hónaposan jött el az ideje, nem fogom sürgetni a biliztetést sem

247. XXXT (válaszként erre: 240. - Vberni01)
2012. nov. 4. 20:03
Erról nem is beszélve, hogy már 50 évvel ezelőtt is megmondták, hogy ne ültessed, ne sétáltassad, ne állítsad a gyereked. Ennyit azért illene tudni, ha már ilyen tudatos valaki.
246. XXXT (válaszként erre: 243. - 117b1693d0)
2012. nov. 4. 19:54

Így van.


Gratulálok, ha egy reflexvizsgálatból valaki azt szűri le, hogy ültetheti a gyerekét. AHelyett, hoyg megkérdezte volna, hogy miért jártatja. És akkor nem jutna iylen agyatlan következtétsre. Nem kell minden csont nélkül benyelni, járjatok már utána az istenért.

Az antalvalipontcom meg annyira megbízható, mint a bulvárlap.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook