Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
65. spinneli (válaszként erre: 46. - Kisvárosi)
2012. nov. 2. 18:13

Akkor jobb, ha nem minősítgetsz az ugyanis ütközik a szabályzattal.

A vélemény nyilvánítás szabad, a személyeskedés nem.

64. Ginevra01 (válaszként erre: 61. - 117b1693d0)
2012. nov. 2. 18:10

Ezzel arra akartam utalni, hogy a babáknál igene is vannak jelzések mikor üríteni fognak, csak mivel nem vagyunk már velük olyan szorosan "összekötve", ezek nekeünk már nyilván nem tűnnek fel. Amivel azért a pelenkagyártó cégek igen jól járnak..


Mikor az első gyerekünk született a párom idegbajt kapott, h a pénz, amit megkeres a kukában köt ki, sza.os pelenka formájában.. meg amúgy is moshatót akartam, díjazta az ötletet :)

63. Dinkaanyu (válaszként erre: 59. - Ginevra01)
2012. nov. 2. 18:07

Leírta valaki végre a lényeget.Természeti népeknél,akik magukon hordozzák a gyereket, nagyon jól működik.Irigylem is őket,hogy naphosszat meztelenül lehet a baba popsija.Annál a babánál,aki nyakig be van öltöztetve,szerintem elég fárasztó,és körülményes lehet.Én látásom szerint nem könnyíti,hanem nehezíti a babázást.

Az én fiamnál,meg valószínűleg nem működött volna,több okból sem:

1.téli baba volt,így fel volt mindig rendesen öltöztetve

2.sose adta jelét,hogy kakálnia kell,volt hogy szoptattam,és csak arra lettem figyelmes, hogy folyik a hasamon a fos.Sajnos minden pelus nagy volt rá.

3.most 23 hónapos,de csak a maga babanyelvén beszél,és mutogat, de soha nem jelzi,hogy valami menne a pelusba

Már megismertettük vele a bilit,rá is ültettük,de baromira nem érdekli

62. 117b1693d0 (válaszként erre: 34. - Incó)
2012. nov. 2. 18:05
Egyetértek veled :)
61. 117b1693d0 (válaszként erre: 59. - Ginevra01)
2012. nov. 2. 17:58

De mi nem vagyunk természeti népek, a gyerekeket nem tudjuk eltartani magunktól az autóban, buszon, játszóházban, boltban stb.


Előre elnézést kérek, ha valakit zavar a sötétség, de nem értem, hogy milyen eredményt ért el a cikk írója azzal, hogy a pici fiát bő egy éve EC-zteti, de ugyanúgy pelenkás és nem szobatiszta.


Amennyire én látom, minden gyerek akkor lesz teljesen szobatiszta, amikor erre megérett, függetlenül, hogy szoktatják rá vagy sem.


Szerintem viszont nem mindegy, hogy egy szülő tesztelgeti, szoktatja a gyerekét a szobatisztaságra, mert ezzel az arra éretlen gyereknél egy csomó kudarcélményt gyűjt be (ugyanis a gyerekek nem csak a tapsviharra emlékeznek a bilibepisilés után, hanem arra a kénylemetlenségre is, amikor az egész család az ágyneműt cseréli az éjszaka közepén vagy éppen az utcán sétál pisis/kakis ruhában, mert valahogy haza kell menni, de legalábbis a legközelebbi mosdóig el kell jutni...)

60. maninka (válaszként erre: 34. - Incó)
2012. nov. 2. 17:43

Teljesen igazad van.Mindenki megpróbál MÁSNAK megfelelni.

Élni kell az életet csak ne felejtsünk el közben boldognak lenni!

:)

2012. nov. 2. 17:27

Előrebocsájtom, h nincs tapasztalatom erről a módszerről. Szerintem működhet a dolog, miért is ne? A természet megerőszakolása..ezt olvastam vmelyik hsz-ben...Szerintem pontosan az a természet megerőszakolása, mikor pelust adunk a gyerekre még 2-3 évesen is..na az már aztán végképp nem természetes..


Sajnos az eldobható pelus igen is mérgező..azt a rengeteg vegyi anyagot, ami a pelenkában van/marad a gyártás során a gyerek bőrén át-mint legnagyobb érzékszerv ugye- szépen visszaszívódik a szervezetbe, klasszul szennyezve azt. Csodálkoznak h ennyi az ekcémás, allergiás és más egyéb anyagcserezavaros beteg gyerek. Pár év alatt olyan szinten szennyizik el a szervezetét, h ajj..és akkor még hol van a taáplálkozás.


Tudom, fogyasztói társadalomban élünk.. Nekem is van 3 gyerekem, mosható pelenkában nőttek fel, 1.5 és 2 éves koruk között lettek szobatiszták.


Az elveszett boldogság nyomában c. könyvben olvastam, h a bennszülötteknél-ahol ugye az anyára kötve tölti a baab az egész napját-kialakul vmi kommunikáció, és az anya tudja, érzi, mikor fog üríteni a babája, és eltartja magától. Persze néha előfordulnak balesetek :))

58. dumboci (válaszként erre: 51. - Kisvárosi)
2012. nov. 2. 17:01
Hát az egymás után leírt véleményed nem sok tudást, utánaolvasást vagy legalábbis önálló gondolkodást enged feltetelezni...
57. bnedora (válaszként erre: 56. - Fr.andi)
2012. nov. 2. 16:38
Nem bizony....:-)
56. fr.andi (válaszként erre: 49. - Bnedora)
2012. nov. 2. 16:37
...de azért ugye nem sírjuk vissza azokat az időket...?
2012. nov. 2. 16:36

Távozom a fórumról:)

így is azt hiszem sok volt belőlem:)))...bocsi csak egyik kedvenc témám...főleg azért mert én is kételkedő voltam és talán kicsit ítélő is.

2012. nov. 2. 16:33
Én is hagytam a gyerekem felfedezni és azt tegye amit csinál....csak kipróbáltam és majd lehasaltam tőle,h ez tényleg jólesik neki és a lányomnak igénye volt rá...mivel én is kételkedő voltam nekem hatalmas és hihetetlen dolog volt...és én még nem is Ec-tem.Csak ki kell próbálni...aztán ha nem megy nem kell eröltetni ...a gyerekek jelzik mi a jó és mi nem nekik...ez olyan mint a szülés...anyuka még egyfajta szülésvezetési módot tapasztal addig az a nagyon jó....egyszer átkerül egy új rendszerű intézménybe...és rájön,h amit istenített mégse volt annyira jó.Ki lehet próbálni...annyiba más,h vagy bejön vagy nem...de ha kipróbáljátok akkor hihetetlen élmény lesz,h lehet mégse a pelus a természetes....én pelenkáztam is így megvan a két dolog közti viszonyítási alapom is.
53. kisvárosi (válaszként erre: 50. - Realneko)
2012. nov. 2. 16:32
Bocs,biztos elnéztem.Már nem egész tökéletes a látásom.
52. tatum (válaszként erre: 30. - A360345bdd)
2012. nov. 2. 16:32
Egyet értek!
51. kisvárosi (válaszként erre: 44. - Realneko)
2012. nov. 2. 16:30
Mindenki maga dönti el milyen módszert követ.Én mint kivülálló irtam le a véleményem amivel természetesen nem kötelező egyetérteni.
50. realneko (válaszként erre: 46. - Kisvárosi)
2012. nov. 2. 16:27
Nem én írtam a cikket:)
49. bnedora (válaszként erre: 40. - Fr.andi)
2012. nov. 2. 16:27
Miért Úristen? Régen így csinálták, mert ezt tanították. Most mást. Régen nem volt vatta, tampon, stb. mégis megoldották a problémát.
48. realneko (válaszként erre: 43. - D71ef05a8e)
2012. nov. 2. 16:26

Ezért is írtam,h én nem igazán Ec-éztem...de a lényege az...csak mivel mi akkor keztük amikor ült így nem a tálba pisilt hanem már a bilibe...emellett persze volt pelusunk mosható és nem volt baj ha oda ment...viszont ha lvettem róla mikor láttam,h kell..pisilt,mert kellett neki.

Egyébként az egész szobatisztaság lényeget jól megfogalmaztatd...:)

47. d71ef05a8e (válaszként erre: 19. - Enid79)
2012. nov. 2. 16:25

SZámtalan blogon kiszámolták már, mennyibe kerül árammal mosószerrel, öblítéssel de még a mosógép esetleges amortizálódásával együtt is egy adag (átlag 2 napi pelenka) kimosása cirka 2 éven keresztül heti kétszer-háromszor. Még a legmodernebb mosható pelenkák megvételének esetében is max. a háromnegyedére jön ki az összeg az eldobható pelenkákhoz képest, tetránál végképp zongorázni lehet a költségbeli különbséget.


NEm azt mondom, hogy mindig spórolni kell mindenen, ez egyéni döntés kérdése, és természetesen az idő is pénz (amiből, érdeke smódon, nagyanyáinknak, akiknek még nem volt gépiesítve a háztartásuk, három-négy gyerek mellett is több volt, mint nakünk egy gyerekkel:( ). De könyörgöm, aki még nem végezte el maga ezt a számolást, nem is nézett utána, az hasára csapva ne állítsa, hogy a mosás költsége felér a papírpelenkáéval.

46. kisvárosi (válaszként erre: 41. - Realneko)
2012. nov. 2. 16:23
Ez egy nyilvános portál,nyilvános fórum,ahová cikket irtál.Mindenkinek joga van leirni a álláspontját,ha az nem sérti a szabályzatot.Ne bosszankodj ha valaki-akár ismeri ezt a fenonemális módszert,akár nem- véleményt nyilvánit.Vagy ne irj cikket és akkor senki sem mond ellent neked.Ennyire egyszerü.
2012. nov. 2. 16:22
Hát én nem vagyok maradi, de szerintem egy 5 hónapos gyerek sem biztoságosan ülni nem tud sem egy bizonyos dologra odafigyelni, inkább több dologra figyel mivel kicsi és minden felkelti a figyelmét. Pedig fiam ült 6 hónaposan , 10 hónaposan egyedül ment, pedig koraszülöttnek számított 36 hétre, lányom 38 hétre született és 8 hónaposan ült 10 hónaposan ment egyedül. De lehet hogy csak én vagyok így vele, pedig nem első gyerekes vagyok, de én hagytam, hogy felfedezze a világot, hozzáteszem egyik nyári másik téli gyerek és mindkettő 2 éves korára szobatiszta lett! És jön a 3 ik aki szintén téli nála sem fogok semmit másként csinálni. Szerintem hagyni kell mindent a maga idejében történni ennél csodálatosabb nincs is lesz még elég kötelező dolog az életükben. De hangsúlyozom ez csak az én véleményem!!
44. realneko (válaszként erre: 42. - Kisvárosi)
2012. nov. 2. 16:20

Mert Isten teremtette a pelenkát és húzuta a gyerekre,h az szentségtörés ha valaki megemlít-kipróbál egy új módszert!!!

Egyébként előszőr én is kételkedve fogadtam mikor az EC-ről hallottam,de ahelyett,h hülyeségnek tartottam volna utána olvastam...láttam ismerőseimnél miről szól...kipróbáltam és jó volt...

43. d71ef05a8e (válaszként erre: 25. - Kisvárosi)
2012. nov. 2. 16:18

SZerintem a túl korán bilire "ültetés" nem módszer. És főleg nem ez az EC.


Az egészen más, hogy ha éppen nincs ruha, pelus, egyéb a gyereken, és az anyuka észreveszi, hogy mindjárt pisilni/kakilni fog, akkor a bili vagy tál ad abszurdum a mosdó FÖLÉS TARTJA, és a baba emiatt oda pisil, ebben az ég világon semmi kényszerítés, fusztrálás nincs, ellentétben a korai bilire ültetéssel. Főleg akkor nem, ha nem csinál senki targédiát abból, ha néha így is belemegy a pelusba, ha használnak, vagy abugyiba történnek balesetek.



Viszont egy 6-7-8 hónapos gyerek egyéntől függően persze, de már viszonylag stabilan ül. Ekkortól már ülő helyzetben hazsnálják a sportbabakocsikat is. Önmagában abban tehát, ha ezidőtájt ráültetik a bilire, nem tűnik akkora elvetemültségnek. Itt is az a kulcsszó, hogy nem tragédia, ha még nem megy, nem kell belőle ügyet csinálni, és szerintem azért sem kell tortát sütni a gyereknek, ha mégis belekakil. Az ügy fontosságának túlhangsúlyozása bármelyik irányba történik is, már okozhat frusztrációt.


És végül: azért azt se felejtsük el, hogy árulnak pelenkákat 20 kg-os korig is..... Egy ekkora gyereket RENDSZERESEN pelenkázni legalább annyira abszurd szerintem, mint 5 hónapost bilire ültetni. A természet törvényeit nem lehet siettetni, de ha késsel-villával enni, orrot fújni is majd csak akkor tanítanánk meg, amikor ő kéri, akkor lehet, hogy 40 évesen sem tudna még kulturált közösségbe menni valaki....

2012. nov. 2. 16:15
Az isten állatkertje hatalmas és sajnos nagyon alacsony a kerités.Igy sokan átugrálnak
2012. nov. 2. 16:14

Ez nem versengésről szól....ezek jó dolgok amit ki lehet próbálni.Én semmivel nem érzem magam többnek és ha látom,h nem jó a gyereknek tuti nem csinálom...egyébként nálunk az ülés annyi volt,h 5 hónaposan már ült...nem tréningeltem,semmi...és mivel akkor ez volt neki az új,így a bilin is szeretett üni...nem kényszerítettem rá soha és ha nem volt kedve nem ült rá és nagyon hamar annyivá vált,h levettük a pelust...és pisilt.......ennyi,nem volt odakényszerítve..ez az olvasás dolog napi 5-10percre talán 2hétig se tartott.

Azért írtam,h talán nem is EC amit csináltam,de működött...nekem anyum is így csinálta és mind3an tesóimmal szobatiszták lettünk...sőt nálunk egy konzervatív gyerekorvos van és még ő is mondogatta,h szobatisztulunk e?

SENKI NEM LESZ TÖBB attól,h mikor szobatiszta...mikor ül vagy fordul meg!!!!ez az egész cikk egy új jó módszerről szólt.....

Azt utálom,h olyanok bírálják akik nem tudnak róla semmit!!!Én senkit nem bírálok azért mert nem ezt csinálja...TI meg bíráltok minket mert bemutattunk egy alternatívát.

És nem vagyok teljesítmény orientált...azt követem amit a lányom akar és élvez.Mászni pl elég későn kezdett...és?!aki azzal foglalkozik,h a másik gyereke mikor mit csinál az meg is érdemli!


Nem van talán EC-fórum ott van-volt ismerősöm is...neki 3 gyereke van 1-2év korkülönbséggel és abból az utolsó téli baba és szuperul működik náluk mind3gyerekné.Olyanról meg nem is hallottam,h széklettartási gondot csinál...nálunk sose volt olyan.Ellenbe unokatesóm gyereke is minimálisan aranyeres a nehéz székelléstől pedig vegyesen táplálkozik és eldobható pelusoznak...ez szerintem gyereke válogatja.


Ez a természetes ha utána olvasol...az új világ hozománya a pelus...én inkább azt nem szeretem amikor látom,hallom,h a gyerekeknek van jelzése,h igen is dolguk van...csak a szülő nem veszi észre...nem akarja vagy mint sógornőm is azt mondja agyereknek ha jelez,h nem baj...csináld a pelusba...akkor most ki erőszakol kit???...a gyerek szobatiszta lenne,de a szülő arra nebveli,h az a jó ha a pelusba megy....Én egyik nap levettem a pelust és szobatiszta lett...ha nem akarja nem teszi...de hihetetlen,h milyen hamar az lett mert neki az volt a jó,h nincs pelus!


Megint hosszúra sikeredtem:(csak bosszant,h azok bírálnak akik nem tudnak semmit erről a módszerről..és azzal vagdalódznak,h különbnek tartjuk magunkat....NEM...ez csak egy jó módszer....senkinek nem KELL csinálnia...nem lesz több vagy kevesebb tőle se a gyerek se az anya!!!

40. fr.andi (válaszként erre: 36. - Dumboci)
2012. nov. 2. 15:58
Úristen...
39. fr.andi (válaszként erre: 34. - Incó)
2012. nov. 2. 15:58

Én is ezt vallom, pedig az első pár hónapban belefutottam ebbe a hibába...most meg kutatok az emlékeim közt, hogy azokban az időkben mi is történt velünk...:( Valahogy az itt és most kezd eltűnni, pedig a pár hónapos babáknál még csak az adott nap számít, és nekünk is olyan jó megélni ezeket a szép pillanatokat. Én már nem figyelek másra, csak a kislányomra, majd ő jelez mindent, mint ahogy tette eddig is.


És egy gyakorlati kérdés, nekem, mint pelenka-pártinak: nálunk is van a kakilásnak elég egyértelmű jele, de ott már nincs idő, mert pillanatok alatt a pelenkában van a "végeredmény". Hogyan kerül a gyerek hirtelen a bilire? Nem fogja vissza a székelés folyamatát egy gyors bugyi-lerángatás? (valamelyikőtök azt írta, ha látta, hogy vörösödik a baba feje, tudta, hogy kakilni fog) Hát nálunk is ez van, de ott fél percnél nincs több idő...

2012. nov. 2. 15:54
Nem akkora újdonság már Pavlov óta a feltételes reflexek kialakítása. Ez nem tudatos szobatisztaság még. Egy magától! stabilan ülni nem tudó csecsemő ültetése pedig igen nagy hiba. Nem is igazán tudom elképzelni hogyan kivitelezitek.
2012. nov. 2. 15:53
Soha nem értettem,hogy miért van szükségük egyes szülőknek arra,hogy megerőszakolják a természetet....Miért nem lehet hagyni azt a szerencsétlen babát,babának lenni és nem egy versenylónak.
36. dumboci (válaszként erre: 35. - BeaÉrd)
2012. nov. 2. 15:48
Én úgy csináltam, hogy a combjai alatt volt a kezem és a karommal támasztottam a hátát.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook