Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
305. Babis
2012. dec. 6. 12:18

Véletlenül tévedtem ide... Gyakorló anyuka vagyok, a gyermekem már óvodás és szobatiszta, de volt ő is csecsemő...


Visszaemlékezve:

Ő szopi közben kakilt is. És pisilt is. Szopi után óvatosan tisztába tettem, akkor már szinte aludt és már nem kellett neki ürítenie. Folyt. köv: alvás, közben pisilt.

Mikor felébredt szopizott. Közben pisilt és kakilt... És így tovább, hónapokig...


El sem tudom képzelni, hogy pl. Őt mikor tudtam volna pisiltetni ezzel a módszerrel? Alvás közben?? Vagy szopi közben??


Biztos vannak éberebb gyerekek, akik nem szopi közben ürítenek és azt követően nem alszanak el, hanem ébred szemlélik a világot. Náluk el tudom képzelni, hogy ezt meg lehet csinálni.


Speciel az enyémmel KIZÁRT, hogy lehetett volna.


Amikor az agyi érési folyamatai megengedték (2 éves kora után) kezdtünk bilizni. Hamar szobatiszta lett, 2,5 évesen, nyáron már nappalra stabilan. Eszembe sem jutott, hogy arra gondoljak: valamit abnormálisan csinálok...


Mondjuk az mindenképpen aggasztó, hogy milyen anyagokat használnak a pelenkák gyártásánál. Most várom a második babámat, és ez a fórumtéma arra volt jó nekem, hogy tájékozódjak: milyen alternatív pelenkázási módszerek, eszközök állnak a rendelkezésemre.


Minden csodálatom (tágra nyílt szemű) azon anyáké, akik a pár napos csecsemőjüknél mellőzik a pelenkát...


Több, mint bizonyos, hogy nem az ő táborukat fogom erősíteni májustól.. :-)

304. hümm
2012. nov. 18. 19:12
Manka születése előtt elgondolkodtam az EC-n, sokat olvastam róla és szimpatikus volt. Majd a születése után annyira felgyorsult minden körülöttem, hogy esélytelennek láttam, sőt le is tettem róla, így maradt a moshatózás, mint számomra elfogadható alternatíva, de hazudnék, ha azt mondanám hogy csak az...Mert amikor reggeltől-estig rohanunk napokig(dolgozom), akkor esélytelen a mosógépet még emberi időben elindítani (szomszédok is vannak), így marad az eldobható...Persze ebben is küzdelem volt megtalálni azt, ami megbízható (állítom egyes márkáknál több kakit mostam a ruhákból, mint a mosható pelusnál a pelenkából). És egy ilyen héten jött a feketeleves...Húgyúti fertőzés...klassz....vesegyulladás - kórház - másfél hónap antibiotikum... A kórházban a főorvos-asszony elmondta, hogy ez a pelenkás kislányoknál gyakori, amióta eldobható pelusok vannak, mert sajnos dunsztolódnak és a rövid húgycső miatt a gyulladás hamar felmegy a vesékig...remek, azóta vettünk plussz mosható pelenkákat, hogy ritkábban kelljen mosni, persze időnként még néha befigyel az eldobható, de nagyon ügyelek rá, hogy 2-3 óránál tovább ne legyen rajta, s azokon a napokon tarunk "szellőztetős" félórát is..
303. Bea0124
2012. nov. 12. 12:47

Hát mindenki azt csinál amit akar,hogy kinek mi a jó azt döntse el maga,nem értem miért kell itt oktatni a másikat!

Én azt mondom hogy oda kell figyelni a gyerekre,és a korai ismertetés is fontos.Nemsokára 16hós a fiam mutattuk már neki a kis wc-jét de még kicsit várunk.Amúgy már nagyon ügyes tudja a pisit és kakit is és mondja,így érzem,tudom hogy lassan itt az idő.Én szeretném hogy hamar leszokjon de azért én 1éves kor alatt nem tenném bilire,nem is tettem.

A továbbiakban mindenkinek sok sikert :-D

302. XXXT (válaszként erre: 300. - 9678a02221)
2012. nov. 11. 18:52

Teljesen igazad van, ahoyg írod, felesleges, mert úgy is megtanul. Hiába mondják, hogy ez nem törődömwség, de nem igaz. Látni fogjuk, mikor a gyerek már érzi, hogy ott valami történik, mennyi de mennyi gyerek leguggol, meg elbújik olyankor....

Igen egyedül a környezetvédelmet hozzák fel, na meg hogy a pelenke "megöli" a gyereket. Hogyne, meg a fika is megeszi az ovist.

301. 9678a02221 (válaszként erre: 300. - 9678a02221)
2012. nov. 11. 17:01
Pelus aran bocsi.
300. 9678a02221 (válaszként erre: 299. - XXXT)
2012. nov. 11. 16:59
En nem ertem hogyan van szivuk pl szopi utan lekapni a pelust es biliztetni..az ikrek mindig elaludtak szopi kozben bufinel sem ebredtek fol,szerintem minden baba igy csinalja..Arrol nem is beszelve hogy ez nem szobatisztasag csak egy folosleges reflex kialakitasa a babakban:(Talan az anyukak lustak pelust mosni,vagy igy sporolnak a parents aran?
299. XXXT (válaszként erre: 298. - 9678a02221)
2012. nov. 11. 16:29

Na igen, és a pisi? :D Nekem is volt olyan ismerősöm aki cuclizott közben meg pisilt.

Akkor lazán nyom is :D Nem csak evés után pisil az a gyerek. Eleeve nem kéne beszabályozni nekik, hogy az legyen a rendszer, hogy hami után jön a bili. Nem lehet ebbe beleszólni. És közben meg csavarodjon be a gyerek? Eleve egy két hetesnek nem az a feladata, hogy a bilire ültessék. Nem tyúk a gyerek, hogy ültetni kelljen.

298. 9678a02221 (válaszként erre: 297. - XXXT)
2012. nov. 10. 19:18

Ezt mondom en is:(Szerintem alap hogy a kicsinek naponta frissen legyen fozve..vannak termeszetesen kivetelek,nekem is becsuszott neha az uveges kaja,de azert mindig ugy probaltam hogy frissen fozott kaja legyen nekik..Igaz en nem kapdostam pelust roluk,es a peluscsere eltartott kb 10 percig:)

Meg valami valaki azt irta hogy amig szopnak,nem nyomnak:)Cafolom,a kisfiam minden szopinal nyomott is:)

297. XXXT (válaszként erre: 289. - Vberni01)
2012. nov. 10. 18:33
Ha meg hetente kétszer főzöl a kicsire, az meg egészségügyi szempontból vitatható.
296. XXXT
2012. nov. 10. 18:07

A Waldorf pedagógia meg nem hódít teret mostanság, mert már meghódította réges-rég. Lehet, csak Neked újdonság.


a naturhirek pont a másik baromság. Remekül ki lehet elemezni, csak a főloldalon kapásból találtam a múltkor három cikket, ami közröhej. A kedvencem az, amelyik azt írja, hoyg a védóoltás tömegpusztító fegyver. Persze, vészesen fogyunk a FÖldön az oltások miatt, pont úgy nézünk ki. Ha neked ez jó, csináld. Nem internetről kéne szedni az ismereteid. Ide bármi szemetet fel lehet rakni. És ugyanezek az emberek mindenféle vitamintablettával tömik a gyerekeiket. Mert az jó, mi?


AMúgy meg valaki kritizált, hoyg szerintem ez az ec módszer sürgetős.... és lám, épp írta a cikk szerzője, hoyg "pelus lekap" ...erről beszéltem....


Ez a hibridautó meg mindenféle mind szép is jó, de egy vagyonba kerül..és ha kicsit is a dolgok mögé látnál, egyértelmű, hogy amíg a nagykutyák vannak a világban, ennek nincs helye. Hogy miért? Mert a gazdaság becsődölne. MIért folyik a harc? Olajért. MI drága? A benzin.


A napkollektorral meg télen nem mész semmire.



A baba napi 15-20szor pisil, nem csak ébredés, étkezés után. SZerintem röhejes, hogy beszabályozzák, hogy étkezés, ébredés után azonnal bili.


A "sétáltatás" következtetéseidről nem is beszélve.


Csak gratulálni tudok. Bár ami igaz, a lebomló pelenka jó ötlet.

2012. nov. 10. 08:02
jézus..szerintem tök durva hogy 4 naposan ne pelusba pisiljen hanem tálba:OOO..jézus:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
294. jozsi.38 (válaszként erre: 290. - Vberni01)
2012. nov. 9. 06:44

akkor nem értem bevallom :) az Ec-zés nem az a lényege, hogy pelus NÉLKÜL van, nem pelusban?

környezetbarát eldobható pelenka: nem is láttam még sehol a boltokban ilyet, az internet rendelés pedig+fuvardíj. de a mosható pelus ára ugyanannyiba kerül, mint amit részletekben kiadok az eldobhatóra+ a mosópor áram nincs is számolva. ja és NEM jelez a gyerek, pisilésnél főleg nem! napkollektorról van fogalmad milyen drága? sörkollektor: nem iszunk dobozos sört vagy üdítőt semmilyet, akkor miből? mérgezett növények, vegyszeres föld, én annyit teszek, hogy megtermelem magamnak a zöldséget gyümölcsöt, és ha nem életbevágó a növény számára, nem permetezünk, ami idén kétszeri alkalomban merült ki a káposztafélékre évek óta először, mert a káposztlepke miatt majdnem kipusztultak, és úgy voltam vele, hogy én akarok enni belőle

293. 9678a02221 (válaszként erre: 289. - Vberni01)
2012. nov. 8. 22:40
Pelus lekap,es gyorsan ra a bilire???Es hetente ketszer fozni a babanak?Szamomra ez egy kisse furcsa,mar ne is haragudj..
292. vberni01 (válaszként erre: 288. - Nagynéedina)
2012. nov. 8. 22:36

óóóóó, dehogynem! Pl engem már az is boldoggá tenne, ha sokan nem a hagyományos eldobhatós- soha le nem bomló- pelenkát használná, hanem a zöldebb verziót.

Pl ezt

[link]


OK, tudom, drágább picivel, mint a műanyag vezió, de valamit valamiért. Én még szeretném, ha a fiam ihatna tiszta forrásvízből, ehetne vitaminban gazdag zöldséget, gyümölcsöt, mert nem szipolyoztunk ki a földből minden tápanyagot, illetve "pótoltuk" azt vegyszerekkel.


[link]


csak egyet nem értek: tele van a net a pelenka hátrányait felsoroló honlappal. Nem csak antalvali, naturhirek, tudatosvásárló, és még sorolhatnám. Ezek mind mind szinte ugyanazokat a forrásokat (külföldi!!!!) sorolják, köztük WHO is.


Akkor miért nem lehet belátni, hogy igen, ezek károsak, jó, ezt használom, mert ezt dobta a gép, és kész?


Az a baj, hogy mintha sokan nem is akarnának változtatni, beletörődnek a helyzetükbe.... ez igaz főleg most. lásd gazdasági helyzet.

291. vberni01 (válaszként erre: 251. - XXXT)
2012. nov. 8. 22:25

nap elem, hibrid autó, wc tartály esővízzel történő öblítése, sörösdoboz napkollektor! ;)


szeretem mikor csak a kifogásokat keresik! :D :D :D

290. vberni01 (válaszként erre: 248. - Jozsi.38)
2012. nov. 8. 22:23
ezt nem értem. MIért kell 10szer átöltöztetni. attól még hogy a pelenka rajta van, ha látod, vagy szól, vagy jelez, hogy kell neki, rá lehet ültetni, és utána visszaadni rá a pelust. Attól ez még eC! ;)
289. vberni01 (válaszként erre: 244. - Krisz42)
2012. nov. 8. 22:21

szerencsére ma már egyre nagyobb teret hódít a természetes anyagokból készült játékok, mint fa és pamut. pl waldorf játékok.


a környezetvédelemért mindig is sokan kiállnak, mai napig. Pl ha vegyszermentesen élsz, akkor te is. De hidd el, sokan vagyunk. ;)


HOnnan lehet tudni, mikor végzi a dolgát? Pl ébredés, étkezés után, vagy amikor nyom. Ennyi. Ilyenkor pelus gyorsan lekap, rá a bilire- nálunk ez valahogy mostanában mindig tv előtt kell hogy legyen-, és kész.


étkezés: tavaly ilyenkor hetente kétszer főztem a kicsire: fél kg krumpli, paradicsom, két sütőtök, 1 kg sült alma- ezeket vegyítettem. Plusz amit még ehetett bele dobtam pl körte, szőlő, amit nagyon szeretett. Ráadásul csak este tudtam én is nekiállni főzni. De legalább már ezen túl vagyunk. :)

2012. nov. 7. 19:51
Látom itt már megint csak egymás módszereinek a szapulása folyik. Szomorú. Inkább töltsétek a gyerekeitekkel azt az időt, amit itt meddő vitára pazaroltok. Vagy bármi hasznos dologra. Ez a két párt úgysem fog soha egyet érteni.
287. XXXT (válaszként erre: 285. - Selena78)
2012. nov. 6. 20:51
És akkor nem is kelt lelkifurdalást a másikban, igaz? Undorító. Mikor ő jött azzal, hogy ne bántsuk a másikat.
286. XXXT (válaszként erre: 285. - Selena78)
2012. nov. 6. 20:47

És akkor még véletlenül sem megint arra célzott, hogy az eldobható pelenkás módszer rossz....mi ne alkossunk rossz véleményt róluk, de ők alkothatnak rólunk. Így megy ez. A papírpelenkás gyerekek pedig sorra betegszenek meg, hát tényleg...bemondták a rádióban. Az a baj, hogy aki ilyen "elveket" vall, az más területen is más módszer híve, amit itt meg se merek említeni, mert megint lehurrognak, hogy mi az h valaki ellenzi. Pedig ezek tények. És igenis egyolyan embernek kell hinni, akinek többéves orvosi tapasztalata van, vélhetően hatalmas tudással, nem pedig valami önjelölt természetlánya tanácsait követni. Vagy ha igen, mutasson róla legalább valami olyan színvonalas papírt, ami mutatja, hogy tudása is van róla.


Mielőtt EC módszerhez folyamodtok, el kéne olvasni néhány olyan dolgot, ami a gyermeek fejlődséréől szól. Mindent persze nem lehet ezekből megtanulni. De le van írva benne hoyg az EC-t csak akkor alkalmazzuk, ha a gyermek ÉRETT már rá. továbbá igen, fogyatékosoknál az ec egy bevált módszer, de midnig le kell szögezni, hogy mikor beszélünk egészségesről és fogyatékosról, mert nyilván más gondoskodást kell neki adni.

A cikkből úgy gondolom, hoyg egészséges gyerekről van szó, tehát felesleges erről beszélni.

285. selena78 (válaszként erre: 280. - Iodine)
2012. nov. 6. 20:21

"Csak mellekesen jegyeznem meg,ezzel nekem nem artasz,max a sajat gyerekednek..."


Na látod, ezek azok a mondatok, amiket nem kellene beírni egy olyan hozzászólásba, ami az értelmes vita mellett érvel.

284. XXXT (válaszként erre: 267. - Iodine)
2012. nov. 6. 18:59

Ebből a hozzászólásból egyértelmű, hogy nem értetted, amit írtam, kár vitázni. Eddig minden hozzászólásomat félreértelmezted.


Szerintem Neked kezd egyre jobban eldurrani az agyad és nem nekünk, érezni, hogy ideges vagy.

Ráadásul én egy szóval se írtam, hoyg "idegbeteg", ugyanis én tudom, hoyg ez mit jelent, ezt a szót egyedül Te használtad.

A két perc pedig arra vonatkozott, hogy szerintem a gyerek nem tíz perccel előtte fog jelezni, hogy ő bizony pisilni akar. AZ anyuka azt írta, hogy megvan a rend, mikor ülteti rá. De a baba nem így működik, nem akkor pisil, mikor parancsolják. Illetve de, mikor ilyen ügyesen megcsinálják...valaki említete a Pavlovi reflexet. Nah, azt kéne olvasnotok.

283. jozsi.38 (válaszként erre: 282. - Dumboci)
2012. nov. 6. 08:53
:))
282. dumboci (válaszként erre: 281. - Jozsi.38)
2012. nov. 6. 08:50
Se időd... se energiád... ideje arra van az embernek amire akarja, energia meg... hmm amíg itt puffogtál kimoshattál volna pár pelenkát! ;)
2012. nov. 6. 08:28

lehet véleményed :)

de próbáltad? működött?

ez a nem mindegy! én az első születése előtt meg voltam arról győződve hogy nem fogok eldobható pelenkát használni, ehhez képest a harmadik gyerek is ebben van, mert se időm se energiám nincs a plusz munkára, amit a pelenka külön tárolása előmosása igényel. elmélet és gyakorlat nagy különbség :)

280. Iodine (válaszként erre: 279. - Jozsi.38)
2012. nov. 6. 08:18

Ha csak olvastam valamirol,akkor mar nem is lehet velemenyem ?Szerinted!

Te is csak olvastal rola,akkor a te velemenyed mitol hitelesebb?Hat ize..."akkor keresd vissza,mert en nem fogom" Te reklamaltal,hogy nem valaszoltam,mikor amugy de,hat akkor nehogy mar en keresgessek!

Ha erdekel,olvasd el,ha nem meg ne!

Azt hogy neked,mi mit tukroz...szerintem ha 5 nyelven irnam se lennel hajlando megerteni,amit mondani szeretnek!Szoval inkabb fogalmazzunk ugy,hogy szamodra mi jott le abbol amit irtam,vagyis mit hogy forgattal ki.Nekem tok 8!De komolyan!Es iszonyu faraszto ez a vedekezesre "kenyszerites" amit csinaltok.Apam!Baszod,ha tudsz olvasni,akkor tudsz,ha nem meg nem!!!Az adatlapomon az interaktivitasomnal osszegezve lathatod az ehhez a forumhoz irt hszeimet.Ugy talan konnyebben megy majd az ertelmezes.


Vitatkozni,csak ertelmes emberekkel szeretek-ami kozel sem azt jelenti,hogy egy velemenyen vagyunk,hanem hogy ertelmes,szoveg erto a vitapartner.Nalam ez a minimum feltetel,kulonben nem vagyok hajlando feleslegesen tepni a szam.Es ez a pont nalam most itt eljott,igy elkoszonok.Tovabbi jo puffogast!


Csak mellekesen jegyeznem meg,ezzel nekem nem artasz,max a sajat gyerekednek...

2012. nov. 6. 08:07
akkor keresd vissza mert én nem fogom :) a fórum ugyanez, lehet, nem te írtad, de a lényeg ez volt. a pelenka mérgező, és a te nem olyan régi hozzászólásaid is ezt tükrözik, hogy ezek szerint nem jó anya aki nem EC-zik. én a te tapasztalataidra lennék kíváncsi konkrétan, de így, hogy csak olvastál róla, hét izé.
278. Iodine (válaszként erre: 272. - C716dc4eab)
2012. nov. 6. 08:04
Nagyon jo a cikk!:)
2012. nov. 6. 08:02
263 hozzászólás?
276. Iodine (válaszként erre: 263. - Jozsi.38)
2012. nov. 6. 08:02
Erre a tamados,miertesre?De!Valasozltam.Keresd ki a valaszom az elozo bejegyzeseimbol.Osszegezve,nincs is ertelme a kerdesednek,mert azEc-zos anyukak,a pelenkat hasznalokkal ellentetben,nem tamadnak.Az a te bajod,ha igy ertelmezted,nem az ovek!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook