Pánikbeteg vagyok! (beszélgetés)
Szevasztok, szép jó reggelt mindenkinek!
Szerencsére én nem szenvedek ilyen fajta betegségben. Korábban megismertem egy hölgyet, aki előtte már kb. 5 éve nem lépett kívül a lakása küszöbén (szó szerint a küszöbön kívül nem!), mert attól félt, mi lesz vele, ha elesik!
Fél évig jártam hozzá hetente több alkalommal, család támogatásával eljutottunk odáig, hogy már levitte a szemetet, lement a postáért, utána hajlandó volt elindulni kirakatokat nézegetni először a családtagok által két oldalról támogatva. És csak ezek után volt hajlandó arra, hogy elinduljon a szakorvoshoz is.
Ti is tudjátok: a pánikbetegség = téves gondolatok rögzülése félelemmel, szorongással stb. stb.
Ezeket a téves gondolatokat kellene valahogy (amikor észreveszed hogy megjelent), valami mással, szebbel, jobbal, örömtelibbel "behettesíteni"!
Persze tudom, hogy mondani sokkal könnyebb, mint megtenni, de amit a fogyókúrák és a cigiről való leszokás is, "elsősorban a fejben dől el", ez a ti betegségetek is pont abba a csoportba tartozik.
Persze nem megy egyik napról a másikra, de ha az általam ajánlott módszerrel először akár csak fél órára, majd egy órára stb. stb. tudtok magatoknak egy boldogabb, örömtelibb perceket "gyártani", itt a gyakorlat teszi a mestert.
Kívánok nektek mielőbbi gyógyulást, tartsatok össze, de ha lehet, ne a problémáról beszéljetek elsősorban, hanem azokról az eseményekről,azokról a szép percekről, pillanatokról, amelyek egész biztos ott vannak a ti életetekben is, csak észre kell venni! Keressétek a szépet, keressétek a jót, keressétek a napsütést, az örömet, a boldogságot, és akkor az majd napról-napra egyre hatványozottabban fog a minden-napokban megjelenni életetekben!
A gyogyszermentes 6 évem alatt rákos lettem 27 évesen...kemot kaptam. Szuletett egy kisfiam..aki betetg. Zöld hályog sok műtét. .most kiderult nem hall az egyik fülével. .es csak egy szemmel lát. Összesvesztem tesommal nyaron...nagyon.en ugy erzem azota vagyok padlon...pedig azota mar kibekultunk...de mégis nem vagyok jol...minden este xanaxal alszok.van hogy sokszor azzal sem...felek rettegek az egyedülléttol....a halaltol.
azota 5 eves tul élő vagyok...az 5 ev alatt nagyon sok rosszat lattam...es mintha ez is benne lenne a bban amiben most vagyok.. nem dolgozok.gyesen vagyok itthon a tartós beteg kisfiammal...a parom reggeltol estig dolgozik... nagyon keveset beszélgetünk a panikrol...vagy legalabbis nem annyit amennyit kellene... nem jarok dokihoz még...de nagyon kellene ugy erzem. Ti kihez jartok??kinek mi segit? Panikmentes hetet kivanok nektek!!!
Sziasztok. Csatlakozom hozzatok. 7 evig panikbeteg depressziós voltam...xanax es seropramot szedtem. 6 evig tiszta voltam. Semmit.nem szedtem jol voltam. Most fel eve xanaxozok megint...de erzem kell mas us..nagyon rosszul vagyok sokszor..
.aludni alig tudok. Vannak.napok mikor jobb... ezt se tudom miért vannak. Olyan szeretnek lenni mint fel evvel ezelott. Nem gondolkodni. .nem panikolni
Ti szedtek gyogyszert? Kinek mi vált be??
Volt pár jó napom, talán hetem is, de már vagy 3 napja nagyon nyűglődöm
Szédülés, szív
:(
Ebben a tavaszi télben? Hát nagyon változóan.
Egyik nap így, másik nap úgy...
Szevasztok!
Hol vagytok, merre vagytok, hogyan érzitek magatokat????
Köszönöm, elviselhetően vagyok!
Neked is minden elképzelhető jót s szépet:)
Rendbejött mindenki?
:)
Kívánok Boldog Újévet, ha nem lennék addig! És persze pánik szorongásmentest.
No, azért "kicsit" bejött, mégha rendes Xanax adaggal is
:)
Boldog és pánikmentes Karácsonyt kívánok!
Nálam ez most nem jött be :(
Sziasztok "régiek " és "újak " ! Már több mint egy éve nem jártam erre. Pedig emlékszem volt olyan időszak amikor minden nap, egész nap itt "lógtam " . De leszámítva az okát, hogy itt voltam jó volt itt, Veletek, kőzetetek, hogy mindig volt egy egy bátorító, segítő hozzászólás, hogy mindent leírhattam ami aggasztott, amit éreztem anélkül hogy bármi kifroclizott volna, vagy túlságosan kioktatott volna. Szóval sok sok víz lefojott azóta a Dunán, sok minden... Jelenleg már jó egy éve elkerült a pánik, tünetmentes vagyok, de valahogy úgy vagyok. azért nem írom azt hogy meggyógyultam mert én úgy gondolom, aztán "kövezzetek meg " hogy számomra olyan ez a betegség mint ( és most nagyon lesarkítva írom ) a herpesz vírus : ott van, bennem van, és lehet hogy évekig nem jön ki, aztán valami apró vagy épp nem apró dolog kiváltja újra, s ott van ! Talán azért kerül el egy jó ideje a pánik mert nincs is rá időm , mert estenként úgy esek haza. Pedig igencsak kimerült, kiszipolyozott tudok lenni mint anno, és ugyanaz a lelkis, kissé érzelmileg labilis lányka vagyok mint jó pár éve, de talán változom, mint annyi minden az ember körül. Igyekszem hálásnak lenni azért amim van, még ha olykor nehéz is, és az embert hatalmába keríti a kilátástalanság, a félsz.
Hajj de tudnék egy regényt is írni Nektek, de most azt fogom tenni hogy visszapörgetem, és visszaolvasom a régi bejegyzéseimet. :)... igen talán kicsit mazochista vagyok.. vagy csak kíváncsi :) szép estét Nektek !!!
Örülök hogy ez által sikerült megoldanos a problémádat
de
Alig mond mást, minthogy nyugodj bele, ha jön a halálfélelem a meghalás érzése, hogy itt hagyod e-világot
Ugynakkor, ha átültetetm az én viselkedésemr talán igza van
Ha nagyon szar az érzés, de mennem klell, elkáromkodom mgam és mindegy-minden elindulok ha mennem kell
Azt is gondoltam, mint a videóban, végre megtapasztalom azt az utolsó érzést, milyen átlépni a halálba
Jahogy 50 év mulva mégis meghalt?
Na, azt/pár éven belúl/ nem szeretném
Mindettöl függetlenül "megmondóemeber" nem más
Miért nem az okokra mutat rá?
Szia!
Örülök hogy sikerült,majd megnézem én is a videokat.Én is sokat szorongtam,most hogy a gyerekeim gondja leesett a vállamról,már jobban vagyok,de azért nem árt megtudni olyan modszereket amivel az ember megnyugtathatja magát.
Sziasztok!
Meggyógyultam ebből a kellemesnek cseppet sem mondható dologból, így megosztom veletek. Évek óta küzdöttem, voltak jobb és kevésbé jó állapotok, majd szívritmus zavar, pánok rohamok, megjártam az ügyeletet, pszichiátert, természetgyógyászt, kineziológust, kipróbáltam mindenféle csodaszert, vitamint, gyógynövényt, meditáció, relaxáció,torna, jóga... Van ami javít, nem mondom, de nem múlt el. Az állandósult alap nyugtalanság megmaradt, és a rohamok is néha visszatértek. Nekem egy videó segített, amit itt találtok:
Ez nem reklám!! (A magyar feliratot indítás után alul jobb oldalt lehet bekacsolni a képaláírásnál.)
Megpróbáltam, amit elmagyarázott a kisfilmben, és működik. Azóta minden betegségem javult, jó a közérzetem, egy roham sem volt, elmúlt a szívritmus zavar néhány napon belül!!!
A többi videót itt találtam összegyűjtve:
[link] ome/a-szv-tja/mooji-videk
Visszakaptam a négy évvel ezelőtti életem, élvezni tudom újra a dolgokat, nyugi van és rengeteg teendő. Már bárhová tudok menni, társaságba, moziba, munkahelyre. Korábban csak mindenki azt mondta, hogy csak meg kellene nyugodni, de senki nem magyarázta el, hogy mi a kulcs. Remélem más is meggyógyul. Sok sikert kívánok hozzá!
Ha leülsz közéjük egy ks idő mulva befogadnak (kivéve ha van egy harcias kakasod is) mintha egy terrárium közepén ülnél csak a tyúkoknak van haszna is. Az sem a véletlen műve h sok-sok terápia létezik természetes (állatok-földművelés) környezet felhasználásával, jót tesz a lelkednek ha a gépektől csak kicsit is visszaveheted a földművelést állattartást (nagy pénzeket is fizetnek sokan érte.
Furcsa belegondolni h mi lenne ha ragaszkodnánk az ételeink eredeti ízéhez (a hús az legyen hús ne szója) mindenféle készítmények helyett együk az eredetit. Talán még éheznénk is mert az iparilag előállított kaják (pl. vrsli) nélkül mindjárt kevés lenne a készletünk.
Így igaz! De hát az ember gyarló...Próbál kutatni,keresni,hogy hátha...Hátha tud segíteni...Az orvos nem varázsló,de kemény pénzekért azért jó volna,ha próbálkozna,nem csak odahajítana egy receptet...Vagy mondja azt kereken:Uram/Hölgyem,nem tudok segíteni,ne fizessen!
Mindenkinek van valami,amiben hisz,amire esküszik.Szerintem pl. egyszerűen csak abba kellene hagyni,a multiktól való vásárlást...Nem enni télen paradicsomot,epret,kígyó ubit..Kenyeret otthon kellene sütni,némi teljes kiőrlésűből,tésztát is lehet gyúrni..(Anyám is dolgozott,mégis otthon gyúrta a tésztát,soha nem vette.A tyúk is élve került haza...úgyhogy,a: Deháténdolgozom,nemérekrá,kilőve!)És házi tejet inni,házi sajtot enni..Nem hidrogénezett olajjal főzni,hanem igazi zsírral..Almát enni mindenféle egzotikus vacak helyett...
De nem írhatok ilyesmit,mert bár én hiszek benne,nem kötelező másnak is hinni...:)
Sziasztok!
Egy kicsit olvastam csak bele a forumban,látom mindenki igyekszik megtalálni a" Bölcsek kövét",van aki a saját példáját hozza fel csak azt felejti el hogy két ember nem egyforma,mindenki egy külön világ,ami az egyiknek bevállik az a másiknak még árthat is,persze vannak általános szabályok amiket megerösitenek a kivételek.Az ember egy univerzum amit nem lehet kiismerni,még saját magunk sem ismerjük magunkat pedig magunkal élünk nap mint nap,de elvárjuk hogy az orvosok mindent tudjanak rollunk,mintha ők mindentudók lennének,persze nekik megvannak eszközök,tudás,tapasztalat,de az ember sokkal bonyolultabb análl hogy ilyen egyszerüen,100%-san meglehesen mondani mi a baja és miért lett az a baja.Kell bízni az orvosokban,de nem kell elvárni töllük a lehetetlent,nagy a tudomány,sokmindent tudnak amit régen nem ,de még több az amit nem tudnak.Sok igazságot írtatok,a táplálkozásrol,stb.,és ahogyan olvastam szinte mindenkinek igaza van,a sok igazságot kéne csokorba szedni és valami jót kihámozni belölle.Valaki kérdezte hogy mit egyen,azt ne várja el hogy egy ismeretlen tuti tanácsot adjon neki,inkább saját maga kisérletezen és jöjön rá hogy neki mi a jó,az ember nem egy gépezet,töltök bele olajat,benzint és kész,attol egy" kicsit"komplexebb,minden mindennel összefügg,a testünk minden szerve,azért vannak hogy együtt alkosanak egy egészet,na meg a lélek amit probálnak megmagyarázni de még igazán senki semmit nem tud rolla.