Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2016. nov. 7. 13:44

Kedves Csebe!

Korábban, kicsit lejebb, már volt szó arról, hogy melyik étrendkiegészítő tartalmaz bórt, ezért nem értem a kérdésed.

Ez a stronciumot tartalmazó gyógyszer elég veszélyes, rögösödést okoz.

2016. nov. 7. 12:07

[link]


A stroncium benne van az ívóvízben, sőt fogkrémekbe is tesznek belőle.

351. csebe
2016. nov. 6. 20:29

Kedves Fórumosok!

Olvasgatok továbbra is a témában és találtam dolgokat, melyeket meg szeretnék kérdezni.

- 1) Találtam egy Stroncium 340mg / 60Vcap Cikkszám: DRB-00131 nevezetű étrend kiegészítő készítményt. A vitaminbolt árulja. A stronciumról az alábbi tudtam eddig kideríteni, röviden és vázlatosan: A stoncium kölcsönhatásba lép azokkal a sejtekkel amik a csontok újraképződéséért felelős (osteoblasts), valamint képes azokkal a sejtekkel is kapcsolatot teremteni ami a csontok elhalásáért felelős (osteoclasts). Ezáltal a csontmátrix könyebben épül, így közvetlen ellentétes hatása van csontleépülésre. Mivel a stroncium ionok helyettesíthetik a kalcium ionokat a csontvázban, ez viszont nem kívánatos csontsűrűség csökkenést eredményezhet, ezért nagyon fontos a megfelelő kalcium utánpótlás stroncium szedése mellett. Kétszer annyi kalcium képes felszívódni mint stroncium, mivel a felszívódásban hátránya van a stronciumnak a nagyobb molekula mérete miatt. Két ásványi anyag(kalcium, stroncium) versenyezni fog egymással a felszívódásban, magyarul teljen el a két típusú ásványi anyag bevétele között kb 2 óra.

- Azt tudom még, hogy a stroncium –ranelát a Protelos nevezetű gyógyszer hatóanyaga, melyet orvosi vényre írnak fel csontritkulásra is, viszont hátránya ennek a gyógyszernek a megnövekvő trombózis és infarktus veszély és egyéb mellékhatások.

- Érdekelne, hogy szedi, vagy szedte valaki közületek a készítményt, mármint a Stroncium 340 mg-os étrend kiegészítőt. Azért merült fel bennem a kérdés, mivel a tojáshéj így a Tovita is tartalmaz stronciumot és stroncium is kell a csontanyagcseréhez, és még a vényköteles gyógyszer is stronciumre épül. Ha valaki szedi, mik a tapasztalatai?

2) Csontanyagcseréhez több forrás is írja BÓRt. Van erre valami étrendkiegészítő? Illetve mely étellel lehet a bórt leginkább bevinni? Állítólag a bór segíti az ízületek felépítését és védelmét, valamint a fogak és csontok épségének megőrzésében Szabályozza a kalcium, magnézium, és foszfor anyagcserét, elsősorban a D vitamin és ösztrogén aktiválása által Menopauza után lévő nőknél napi 3 mg boron szedése lecsökkentette a vizeleten keresztüli kalcium veszteséget és megnövelte az ösztrogén szintet.

3) Nézegettem az étrendkiegészítőket csontritkulásra. Meglepett, hogy olyan készítményeket találtam, amelyekben a kálcium és magnézium együtt van, (még cink szokott mellettük lenni). Azért lepett meg, mert azt írták több helyen, hogy a kalcium gátolja a magnézium felszívódását a bélből, ezért javasolt a 3 óra különbséget a bevételük között. Van tapasztalatotok az ilyen kálcium és magnézium együttes tartalmú szerekkel? Bóvlik lennének?

2016. okt. 30. 23:21

Ez egy nagyon jó összefoglaló, akit érdekel:


[link]

349. csebe (válaszként erre: 348. - C8c263a03a)
2016. okt. 30. 18:27
Köszönöm szépen és válaszoltam ismét privátban.
348. c8c263a03a (válaszként erre: 347. - Csebe)
2016. okt. 30. 01:37

Látom nem tette be a linket, hogy mit vizsgál egy endokrinológus ezért idemásolom:



A vizsgálat elemei:

ALP (alkalikus foszfatáz)

TSH (pajzsmirigy működést vizsgáló hormon)

Kálcium

Foszfát

Parathormon(mellékpajzsmrigy hormon)

D3 vitamin

Vizelet kálcium

347. csebe (válaszként erre: 346. - C8c263a03a)
2016. okt. 29. 18:22

Kedves Brigi1957!

Írtam privát üzenetet.

346. c8c263a03a (válaszként erre: 345. - Csebe)
2016. okt. 27. 12:40

Kedves Csebe!


Mielőtt bármit is szednél vizsgáltasd ki, hogy mitől magas a kalcium szinted.

Mivel a D vitamin szedése emeli a vér kalcium szintjét, ezért a megoldásként biztos,hogy nem azt fogják javasolni,hogy szedjél D vitamint.

A kalcium anyagcserét a parathormon szabályozza, amit a mellékpajzsmirizs termel, így nem ártana, ha ezt egy vérvétellel megnézetnéd.

Ide idézem, hogy mit okoz a mellékpajzsmirigy (parathormon) túlműködése:



"A mellékpajzsmirigy túlműködése (hiperparatireózis)


A mellékpajzsmirigy túlműködésben a PTH termelés a szervezet igényéhez képest túl nagy. Ez kialakulhat a mirigy kóros megnagyobbodása és fokozott hormontermelése következtében, de létre jöhet akkor is, ha valamilyen másik ok következtében a szervezet kalcium szintje kórosan lecsökken, és ezt a szervezet a PTH túltermelésével akarja kompenzálni. Ha ez az állapot sokáig áll fenn, a megnagyobbodott mellékpajzsmirigy működése „kiszabadul az irányítás alól” és a túlműködés fennmarad akkor is, ha az alacsony kalcium szintet okozó kór megszűnt.


A mellékpajzsmirigy túlműködés leggyakoribb tünete arra vezethető vissza, hogy a csontokból a kalcium a vérbe kerül a PTH hatására. E miatt a csontok kalciumszegények lesznek, a vérben pedig túl magas lesz a kalcium szintje. Ezt még az is súlyosbítja, hogy a PTH hatására a vesében is fokozódik a kalcium visszaszívása, így még magasabb lesz a vérben a kalcium koncentráció."


Én napi 1000NE D3-at szedek.A D vitamin szintem minden évben mérik,idén 122 nmol/l volt a szintje, azaz normális.

A referencia értéken belüli 75 nmol/l nem jelent alacsony szintet.

Nem a D vitamin jutatja el a kalciumot a csontokba, hanem az osteocalcin nevű fehérje köti meg a kalciumot a vérben.De ahhoz, hogy ez a fehérje aktív legyen K2 vitamin szükséges.A D vitamin szerepe, hogy a kalcium ott legyen a vérben.Persze ha a mellékpajzsmirigy rosszul működik.......


A homeopatiához nem tudok hozzászólni, próbáltam, nem működött.

A túlsúly megint nem az én asztalom, soha nem volt még súlyfeleslegem.


Nem tudom megadni az illető elérhetőségét, a schüssler topikban meg lehet találni, de úgysem válaszol.Nekem is csak egyszer tette privátban.

Nyilván nem akar levelezni.

Véleményem szerint Schüssler 12 sót említ, a többit már utólag tették hozzá.

Ja igen, a K vitamin szintet nem mérik.

Egyenlőre ott tartanak, hogy K vitamin hiány nem lehet, mert a bélflóra előállít 50%-ot, a többit pedig élelmiszerrel bevisszük.


Szóval vizsgálatot javaslok!

345. csebe
2016. okt. 26. 21:18

Kedves Fórumosok! Ismét vannak kérdéseim, most a Schüssler sőkkal, Dvitamin mért érték és dózisokkal és K2 mérési lehetőséggel kapcsolatban. [link]

A fenti linken található cikkben a csontritkulásra a Schüssler sókkal kapcsolatan több verziót is említenek.

„Számos páciensnél megfigyelhető a csontsűrűség javulása, ha szedi a Schüssler-sók közül a Nr. 1. Calcium fluoratum D12-t és a Nr. 2 Calcium phosphoricum D6-ot. A hatás fokozatosan áll be, ezért tanácsos a csontsűrűséget leghamarabb 12 hónap elteltével megméretni. Bevált a gyakorlatban az is, ha napi váltásban szedi a páciens a Calcium fluoratum D12-t és a Calcium phosphoricum D6-ot, méghozzá 3x1 adagot (=1 tabletta, 5 golyócska vagy 5 csepp). Az 5. napon le kell állni mind a kettővel, és helyette a Nr. 11-es Schüssler-sót adni, Silicea D12 (kovaföld), 2x1 adagban. Már 1901-ben leírta Materia medica című művében a neves amerikai homeopátiás orvos, William Boericke professzor, hogy a Calcium fluoratum hatása csak akkor áll be, ha közben Siliceát szed a beteg. A 6. napon megint kezdődhet a Calcium fluoratum, és így tovább. Minden 6. héten 7 napi szünetet kell tartani, majd a ciklus újra elölről kezdődik"

„Ha valaki erősen túlsúlyos, akkor kiegészítésként szedheti a Nr. 22-es Schüssler-sót is, Calcium carbonicum D6, naponta 3x1 tablettát a Nr. 1 helyett. Ez az osztrigahéjból készült szer tartalmazza a tengerek valamennyi ásványi anyagát, és ez volt az első komplex szer, amelyet Samuel Hahnemann, a homeopátia megalapítója maga is megvizsgált. A túlsúlyos embereknél amúgy is megfigyelhető az ásványianyag-háztartás zavara, amelyet kiválóan egyensúlyoz a Calcium carbonicum adagolása.…. Ezeket a Schüssler-sókat minden további nélkül lehet szedni egyéb gyógyszerek mellett is, nem áll fenn kölcsönhatás vagy ellenjavallat. Alapfeltétel azonban a megfelelő mennyiségű D-vitamin. Ha a vérben csökken a D-vitamin szintje - főként télen -, akkor D-vitamin-készítményt kell szedni.

Szintén bevált szer a Silicea D12 (kovaföld), a Calcium carbonicum D12, a Calcium phosphoricum D12 (osztrigamész) és a Sym phytum D8 (fekete nadálytő) keveréke.Ennek a kezelésnek a hatására még az egyetemeken végzett mérések is a csontsűrűség növekedését tapasztalták”

Ez alapján tehát az alábbi verziók lehetségesek:

I verzió

1) Nr. 1 Calcium fluoratum D12

2) Nr. 2 Calcium phosphoricum D6

3) Nr. 11 Silicea D12

II verzió

1). Nr. 22 Calcium carbonicum D6

2) Nr. 2 Calcium phosphoricum D6

3) Nr. 11 Silicea D12

III verzió:

1) Nr. 22 Calcium carbonicum D12,

2) Nr. 2 Calcium phosphoricum D12

3) Nr. 11 Silicea D12

4) Symphytum D8 (ez nem Schüssler ső, ez homeopátiás szer fekete nadálytő)

Ha jól emlékszem Bjudit55 mentette el és írta a fórumon még az alábbi ajánlást is.

„CSONTRITKULÁS - 2

Calcium fluoratum-, Calcium phosphoricum-, és Natrium chloratum Schüssler D6 tablettákat ajánlok, 3x1-1 adagban naponta elszopogatva, havi 1 hét szünettel, tartósan, legalább fél évig.”

IV) verzió Bjudit által fellelt ajánlás alapján

1) Nr. 1 Calcium fluoratum-, D6

2) Nr. 2 Calcium phosphoricum-,D6

3) Nr. 8 Natrium chloratum Schüssler D6

Ha jól emlékszem, Brigi1957 írta valahol, hogy a fórumon volt valaki, aki szintén szedte a IV verzió alapján a Nr. 8-s (Natrium chloratum ) sót is és írt neki.

Ahogy emlékszem, akik megírták, hogy melyik sókat szedik, azok az I verzió alapján, tehát így szedik Siliceaval vagy anélkül.

1) Nr. 1 Calcium fluoratum D12

2) Nr. 2 Calcium phosphoricum D6

3) Nr. 11 Silicea D12

A kérdéseim az alábbiak lennének. Igyekszem kiválasztani a legmegfelelőbb sókat és ehhez kutatok információkat.

1) kérés/kérdés Brigi1957 -től szeretném megkérdezni, hogy meg tudja-e adni annak az elérhetőségét, aki szedi a Nr. 8-ast is a Nr. 1 és Nr. 2 mellé. Vagy ha az a valaki még olvassa a fórumot , szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalatai vannak így a Nr. 1 és Nr. 2 és Nr. 8 szedésével és hogyan szedi. Minden nap csak az egyiket, azaz 1 nap a Nr. 1, 2 nap a Nr. 2 t, és harmadik nap a Nr. 8-t vagy más adagolásban? Ha jól rémlik, Brigi1957-nek a veséje fájdult meg a Nr. 8-től. A kérdés azért merült fel, mert rákerestem Vass Zoltánra és találtam tőle egy biokémiai kérdőívet (biokémiai útmutató.pdf) és ez alapján nálam nagyon bejönne a Nr. 8 is.

2) kérdéskör: A sókat olvasgatva a Nr. 22 Calcium carbonicumról Piros Kata írja az alábbiakat. „A Calcium carbonicum elsősorban a csontokban és a nyirokrendszerben található és egy igen kedvelt konstitúciós szere a homeopátiának. Épp ezért kissé hasonlatos az alkalmazási területe Schüssler-sóként is. …Alkalmazása különösen sikeres, ha a Nr. 11. Silicea-val kombináljuk, hiszen a Silicea fokozza a kalcium-karbonát felvételét …” A fenti természettudományos magazin is ajánlja a Nr. 22-t, a Nr. 1 helyett, ha valaki túlsúlyos. Viszont Piros Kata sóleírásánál megemlíti, hogy „A Calcium carbonicum-típus hajlamos a túlsúlyra vagy néha kifejezetten soványak.” Ezen elgondolkodtam, hogy ha a Nr. 22 Calcium carbonicum is a csontokhoz köthető, akkor lehet, hogy a Nr. 22-s jó l ehet függetlenül attól, hogy valaki túlsúlyos, vagy túl sovány (" Ez az osztrigahéjból készült szer tartalmazza a tengerek valamennyi ásványi anyagát, és ez volt az első komplex szer, amelyet Samuel Hahnemann, a homeopátia megalapítója maga is megvizsgált. A túlsúlyos embereknél amúgy is megfigyelhető az ásványianyag-háztartás zavara, amelyet kiválóan egyensúlyoz a Calcium carbonicum adagolása.” – írja Piros Kata) Ezek szerint egyrészt a Nr. 22 a tengerek valamennyi ásványát tartalmazza, másrészt valahogy akkor a Nr. 22 az ásványianyag-háztartás zavaránál segít. A csontritkulás a csontanyagcsere zavara, de biztos köze van az ásványianyag-háztartás zavarához is. Van valakinek információja más forrásból, könyvekből, hogy a Nr. 22 Calciumm carbonicum miért ajánlható a Nr. 1 Calcium fluoratum helyett? Egy német fórumon tudtam annyit meg, hogy tényleg a Nr. 1 helyett alternatívaként a Nr. 22-t ajánlják, de miért, mi a magyarázat a hatásmechanizmusra, azt nem találtam meg. Van esetleg aki

II verzió szerint a Nr. 1 Calcium fluoratum helyett, Nr. 22. Calcium carbonicum-ot szed?

1). Nr. 22 Calcium carbonicum D6

2) Nr. 2 Calcium phosphoricum D6

3) Nr. 11 Silicea D12

Kváncsi lennék a tapasztalatára és arra, hogy vajon a Nr. 22 Calcium carbonicum a calcium karbonatoknak mutat akkor utat a beépülésre?

4 kérdés ). D vitamin szintek , adagok, értékek és K2 megmérése? Mint írtátok a fórumon az orvosok még a napi 1000 NE-nél tartanak, de ennél több egység ajánlott. A vélemények a túladagolás lehetőségéről és a napi egységről megoszlanak. Van valaki, aki rendszeresen méreti a D vitamin illetve hormon szintjét? Érdekelne , hogy ki mennyit szed D vitaminból hetente, naponta és milyen dózis mellett , kinek milyen értéket mérnek, illetve mi az az érték, ami ténylegesen jó. Mikor én magánban megmérettem, akkor az orvosi mérés szerint a 75 nmol/l feletti érték megfelelőnek számított. Én alig voltam felette, ezért gyanakszom, hogy lehet, hogy ez mégis kevés érték és ezért lehetett magas kalcium szintem, mert nem tudja a kevés D vitamin el vagy bejuttatni. Tudom, inkább a Dvitamin túladagolás miatt nő meg a calcium szint. Vagy nem termelődik elég K2 a beleimben és ezért nem jut el a calcium a csontokba? Ha kevés a K2, ezt meg lehet valahol nézetni? Tud erről valaki információt adni?

Végül egy információ,amit ma tudtam meg. Lehet, hogy már ismert, de hátha segít valakinek. A Nr. 11 Silicea kilöködést okoz idegen testek esetében, ezt már leírtátok sokszor. Én annak jártam utána, hogy a fogtömések, mint idegen anyagok is vajon kilökődnek a Silicea szedésére. De mint kiderült , nem lökődnek ki. Csak azok az idegen testek lökődnek ki a Silicea szedésére, melyek a csonthártyával érintkeznek.

Köszönöm az információkat előre is!

2016. okt. 23. 22:28

Egyébként ha valakit érdekel, kigyűjtöttem a könyvemből, hogy főleg mely anyagok szükségesek a csontanyagcseréhez:


-kalcium,

-magnézium,

-mangán,

-réz,

-cink,

-bór,

-fluor (ívóvíz),

-stroncium (ívóvíz),

- szelén,

-króm


ebből hat megtalálható a bérescseppben (magnézium, mangán, réz, cink, bór, fluor).


Vitaminok:


-K2,

-B6,

-folsav,

-C,

-D3


Kb. ezt kéne belőnünk.


Elnézést azoktól, akik ezt mind tudják, hisz egy részük elég közismert.

2016. okt. 23. 21:43

Szia Kori!

Ha módodban áll (jársz reumatológiára) irasd fel, mert úgy fillérek.

De ne szedj sokat és koncentrálj a többi fontos anyagra is.

342. kori54
2016. okt. 23. 16:44
Sziasztok, olvasgatom a forumot amiben en is erdekelt vagyok, sajnos. Ami erdekes, hogy nekem pont a karbonat valtozatot nem birta a gyomrom. Most hogy idetevedtem mar direkt orulok, hogy a citrat az ami jobban szivodik fel.
341. bjudit55 (válaszként erre: 339. - C8c263a03a)
2016. okt. 21. 12:58

Szendinek én is "nagy rajongója" vagyok. Miután megvásároltam a Napfény vitamin c. könyvét vettem fel vele a kapcsolatot, és az ő ajánlásával mérettem szintet, és szedem a K2+D3 forte készítményt szintén az általa javasolt mennyiségben.

Szerinte valóban felesleges a kalcium pótlása, de én mégis szedem a Tovitát. Az emberi szervezet számára hasznosítható minden alkotóeleme, így nem sokat árthat.

2016. okt. 21. 12:41

Önállóéletet él a gépem! :D


Ja, a természeti népek a szabadban élnek, mi meg már rég elvesztettük a kapcsolatunkat a természettel.Na ők biztos nem szednek D-vitamint.

2016. okt. 21. 12:37

Maga a felszívódás nagyon is függ attól, hogy milyen formában visszük be a kálciumot, az meg evidencia, hogy a beépüléshez, hasznosuláshoz mi minden szükséges.Az ma már nem vitatott, hogy a mészkő kevésbé hasznos.A kérdés számomra inkább az, hogy jó-e egyáltalán a kálcium pótlása, hisz egyébként is sok van az élelmiszerekben. Ebben a dologban osztom a Szendi féle álláspontot, hogy érdemesebb inkább a magnéziumra koncentrálni.


Egy biztos, hogy természetes úton nem lehet túladagolni a D-vitamint, a tudósok meg még elvitatkoznak egy ideig, hogy mi az a kívülről bevitt mennyiség, ami már nem jó.

Régen nem tudták mérni a D-vitamin szintjét a vérben.

Az viszont vitathatatlan, hogy a túladagolás első jele, a vér kálcium szintjének a megemelkedése (persze nem csak ettől emelkedhet meg a vér kalcium szintje).Ez viszont meszesedéshez, hosszú távon súlyos betegségekhez vezet:


[link]


Ja, a természeti népek a szabadban élnek, mi meg már rég elvesz

338. bjudit55 (válaszként erre: 337. - C8c263a03a)
2016. okt. 21. 11:27

Nem csak azon múlik a felszívódás, beépülés hogy karbonát vagy citrát. Számít az is, vannak-e mellette a beépülést segítő anyagok. A tojáshéjban bizonyítottan vannak, hisz létrejött a kemény tojáshéj, és a fogyasztói tapasztalatok is azt igazolják, javítja a csont állapotát. De aki inkább dönt a citrát és mellékhatásai mellett, én nem akarom lebeszélni róla.


Nem tudok olyan vitáról ami a túladagolást firtatja esetleg arról, hogy régebben a hagyomásos orvoslás teljes mellbedobással ellenezte hogy a népek a megfelelő adagban szedjék. Ugyanis a D vitamin megfelelő szinten tartásával sok életveszélyes krónikus betegséget tudunk kivédeni. Hol jó ez a gyógyszeriparnak? Akik még mindig azt akarják elültetni az emberek agyában hogy túl lehet adagolni, annak nem becsületesek a szándékai. Igen, olvastam én is a túladagolás lehetséges módjáról, de ahhoz akkora mennyiséget kellene napi szinten hosszú távon fogyasztani, hogy az képtelenség.


A magam részéről maradok a bevált adagnál, ugyanis így azon a szinten van a D vitamin szintem ahol a ma élő természeti népeknél. Bár ritkább a csontozatuk mint ami a civilizált létben normálisnak mondott, de erősek a csontjaik, és nincs náluk rákos megbetegedés sem.

2016. okt. 21. 10:35

A tovita sajnos karbonát, így rossz a felszívódása.


A D-vitamin valóban hormon, az elnevezése maradt vitamin, talán megszokásból

Túl lehet adagolni, csak azon van a vita, hogy hol van az a szint.

2016. okt. 21. 09:36

Nem kell azt a citrátot erőltetni. A tovitánál nem lehet az sem jobb. Ráadásul azt a rengetegféle ásványi anyagot mind külön kellene vele bevinni ami segíti a beépülését a csontokba, a Tovitában pedig majdnem minden benne van.

A D vitamint nem lehet túladagolni. Az valójában nem is vitamin hanem hormon. Én a rákos megbetegedés után 2 évig 10.000 NE-et szedtem, néhány éve pedig 8.000-et szedek, és még nem adagolódott túl. Ezzel elég a K2 vitamint és a magnéziumot együtt szedni.

335. c8c263a03a (válaszként erre: 332. - Csebe)
2016. okt. 20. 23:22

Szia! Sajnos lehet, hogy érzékeny vagy a citromsavra. Esetleg por alakban, vízben oldva.... Nálam nem okoz gondot a citrát, igaz minimálisat szedek belőle.


Az nem jó ha magas a véred kálcium szintje, ha folyamatosan fennáll, ki kell, hogy vizsgálják.

Reméljük csak kicsit túladagoltad a D-vitamint, mert az gátolja a kiürülését. A megnövekedett parathormon is megemelheti a vér kálcium szintjét, na és egyéb kórságok...


Nem tudom mi az az ionizált forma, tudtommal a vérben lesz ionizált a kálcium, miután a gyomorsav megtette a hatását.De attól még létezhet...

Én csak jó és kevésbé jó felszívódó formákról olvastam.

334. bjudit55 (válaszként erre: 332. - Csebe)
2016. okt. 20. 19:24
Azt olvastam akkor kerül a kalcium ionos formába, mikor szétmarja a gyomorsav. Ezért kell a Tovitát is étkezés közben, vagy nem sokkal utána bevenni, hogy sok legyen a gyomorsav mikor bekerül.
333. csebe (válaszként erre: 317. - Bjudit55)
2016. okt. 20. 19:21
Kedves Bjudit55! Köszönöm az információt. Most kezd összeállni a kép, hiszen a csontritkulásra is az 1 és 2 sókat ajánlják az általad is idézett természetgyógyász magazinban. Brigi1957 írt az elsődleges és másodlagos csontritkulásról, de ahogy írtátok, bizonyos kor felett rásütik az elsődlegesre és egyéb okot nem vizsgálnak, pedig kellene.Ha az 1 és 2 sók a fehérje anyagcsere zavarra is hatnak, világosnak tűnik, hogy csontritkulás egyik oka is a fehérje anyagcsere zavar.
332. csebe (válaszként erre: 320. - C8c263a03a)
2016. okt. 20. 19:15
Kedves Brigit1957! Köszönöm a folyamat leírását. Nálam ebből semmi sem volt így, most legalább tudom, hogy kellett volna mennie. A citrát információt is köszönöm. Evvel nálam baj lett, mert a felírt kalcium citrát marta a nyelőcsövemet, így nem szedhettem. Volt valakinek hasonló tapasztalata evvel a felírt kalcium citrát tablettával. Velem utána a DEXA-n nem foglalkoztak, hogy marja a citrát a nyelőcsövemet, azt mondták, szedjem tovább, próbálkozzak. Végül a háziorvosom ajánlotta, hogy próbáljam Calcium Sandozt inni. Ez ment egy évig, aztán a DEXA újabb vizsgálatán Béres Calciumot írtak. Ez ment kb. 7 hónapig, aztán a vég kalcium szintje lett nagyon magas. Azóta még kalcium utánpótlás sincs, mivel a legutóbbi általam kért labornál is magas volt a kalcium szint. Most méretem újra, ha végre "rendes", akkor elkezdhetek valami kalcium utánpótlást. Bjudit a Tovitat szedi, annak hatóanyagai a leírás szerint sokfélék, de most nem emlékszem, hogy karbonatos kalcium (hiszen tojáshéjból van) vagy pedig Calcium ion formában van benne. Állítólag az ionizált kalcium is jó, de ennek még most nézek utána, így ezt senki ne vegye még biztos infonak.
331. Mezei Virág (válaszként erre: 330. - C8c263a03a)
2016. okt. 20. 13:55

Szívesen.

Remélem, használni fognak a szerek!

2016. okt. 19. 16:01

Köszönöm az infót.


Ezt megtaláltam a ' bolthely"-nél, de nem engedi ide betenni, azt írja, tiltott webhely.😕

329. Mezei Virág (válaszként erre: 326. - C8c263a03a)
2016. okt. 19. 14:11

Egy kis segítség!

Ezt is használhatod!


TÁPLÁLKOZÁSI AJÁNLÁSOK A SCHÜSSLER- SÓK ALKALMAZÁSÁHOZ

N.1 Calcium fluoratum

hal, dió, mandula, zsázsa, teljes kiőrlésű gabona, szója, szilva, rebarbara, vaj


N.2. Calcium phosphoricum

tojás, olajos magvak, száraz hüvelyesek, teljes kiőrlésű gabonák, paradicsom, savanyú káposzta, paraj, sóska, zöld petrezselyem


N.3. Ferrum phosphoricum

gabonamagvak, száraz hüvelyesek, olajos magvak, szója, spenót, paradicsom, vörös bogyós gyümölcsök, datolya, tojás


N.4. Kalium chloratum

burgonya, alma, lencse, oliva, zeller, paradicsom, napraforgó mag, füge, spenót, retek, banán,


N.5. Kalium phosphoricum

uborka, fehér bab, lencse, szója, mandula, mogyoró, spenót, burgonya, tojás


N.6. Kalium sulfuricum

burgonya, banán, aszalt gyümölcsök, zöldségek, napraforgómag, tengeri halak, szárnyasok, tojás, tejtermékek


N.7. Magnesium phosphoricum

sötét levelű zöldségek, fényezetlen rizs, borsó, citrusok, kesudió, fekete tea, kakaó, hal, tejtermékek, burgonya


N.8. Natrium chloratum

csak relatív hiány- az eloszlás zavara


N.9. Natrium phosphoricum

rozs, borsó, eper, dió, sárgarépa


N.10. Natrium sulfuricum

alma, eper, narancs, karfiol, sárgarépa, burgonya, káposzta, lencse, hagyma, saláta, zeller, retek


N.11. Silicea

teljes kiőrlésű zabliszt, búzakorpa, árpa, rizs, spenót, zsálya, cékla, petrezselyem, mazsola, zöldbab, mogyoró, kapor, banán


N.12. Calcium sulfuricum

borsó, lencse, hagyma, fokhagyma, rozs, spenót, rebarbara, rozs

328. Mezei Virág (válaszként erre: 327. - C8c263a03a)
2016. okt. 19. 14:07

Nem katalizátor!

Az ásványi sók a felszívódási és beépülési folyamatokat irányítják, így afféle „építésvezetőként” működnek a szervezetben.


A sejtek szintjén a normális működést állítja vissza, amitől az egész szervezet működése is harmonizálódik.


Schüssler tanításai:


1. Minden betegség legfőbb oka a sejtek szintjén bekövetkező szervetlen, eszenciális ásványanyagok h i á n y á b a n keresendő

2. A hiányzó anyagok bejuttatása révén a sejtek ásványanyag-h i á n y a kiegyenlítődik, és ezáltal következik be a gyógyulás

3. Az ásványi anyagok bejuttatása a sejteken belülre csakis minimális adagolásban, higítva történhet

4. Ezeket addig kell higítani, amíg azok képesek a száj-, torok- és nyelőcső finom nyálkahártyáin átjutni és így egyből a keringésbe áramolni, ezáltal az emésztőrendszert kikerülni.

2016. okt. 18. 21:51
Olyasmi lehet ez a Schüssler féle só, hogy ő maga nem vesz részt a folyamatban, de "lezongorázza" azt. Mint egy katalizátor.
326. c8c263a03a (válaszként erre: 324. - Mezei Virág)
2016. okt. 18. 21:29

Köszönöm az infót, akkor a 11-est nem tudom alkalmazni, ez volt a sejtésem.


Akkor ezek szerint nemcsak információt hordoz.

325. Mezei Virág (válaszként erre: 323. - C8c263a03a)
2016. okt. 18. 20:00
324. Mezei Virág (válaszként erre: 321. - C8c263a03a)
2016. okt. 18. 19:51

Ami csak információt tartalmaz, az homeopátiás szer.


"A Schüssler sók nem csupán ásványi anyagok, hanem a homeopátia nagycsaládjába tartozó gyógyszerek. Előállításuk a homeopátiás gyógyszerelőállítási szabályokat követi, azonban nem azonosak a közismert golyócskákkal (globulusokkal), így nem helyettesíthetik egymást."

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook