Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
446. bjudit55 (válaszként erre: 445. - Csebe)
2017. febr. 13. 14:20

Én is ismerek ilyen fitoösztrogénes terméket, de az Indonal azért keltette fel mégis jobban az érdeklődésemet, mert többféle betegség ellen véd. vagyis remélhetőleg. Most azt veszem észre, sokkal kevesebb, és gyengébb is a hőhullámom. Elalvás előtt zsinorba jelentkezett mindig több is. Izzadás-le a takaró. Fázás, fel a takaró. Le-fel-le-fel. belefáradtam. Most talán, bár nem szeretném elkiabálni, de mintha végre egy hatásos szert találtam volna. Én már voltam kétszer rákos, megnyugtat a tudat, hogy az Indonal védelmet nyújt amíg szedem. Arra leszek kíváncsi, hogy ha befejezem a kúrát, mikor kezdődik újra a hőhullám. Igazából, mivel 74 kiló vagyok, 3 szemet kellene szednem naponta, de 2-t szedek. Nagyon drága. Most fogyózok, hogy a köv. kúránál elég legyen a 2 szem.


Meg fogom nézni azt is amit beírtál. Köszönöm.


Zöldségféléket én csak párolok vagy gyengén főzök, esetleg krémlevest készítek, vagy nagyon szeretem mostanában a zöldségeket bulgurral készíteni.


Amit ajánlani tudok, az a zöld turmix. Majdnem minden nap iszom mostanában, így tél végén nagyon kívánja a szervezetem. Banánnal ízesítem, így nem teszek bele eritritet, se mézet. A csontoknak nagyon árt a cukor, ezért nagy ritkán használok mézet, de napi szinten eritrittel édesítek ha kell.


Most leginkább kelkáposzta külső sötétzöld leveléből, kelbimbóból, salátából tudsz turmixot készíteni, bár a salátát a sok nitrát miatt nem ajánlom. Hamar van a kertben spenót, madársaláta, retek levél, ezekből is lehet, és az ehető gyomnövényekből is. Ha nő a csalán, azt is turmixolom.

445. csebe
2017. febr. 13. 13:02

Sziasztok! Köszönöm szépen ismét a válaszokat. Elnézést, hogy az értékeknél bjudit55-t és brigi1957-t összekevertem. Elkeserít, amit írtatok a Schüssler sókról. Bjudit55nek köszönöm az indonal linket. A hormonról írtakat is köszönöm, legszívesebben nem használnám ezeket sem. Közben nézegettem fitoösztrogén hatású termékeket, és ezt találtam. WTN CIKLUSBARÁT ÉTREND-KIEGÉSZÍTŐ NŐKNEK, 60 db Még nem kezdtem el és semmi tapasztalatom sincs, csak a termékleírásnál az tűnt pozitívnak, hogy KÍNAI ANGYALGYÖKÉR KIVONAT:VÖRÖS MÁLNALEVÉL KIVONAT POLOSKAVÉSZ KIVONAT VÖRÖSHERE KIVONAT MACA GYÖKÉR KIVONAT LENMAG KIVONAT van benne, mely növényeket máshol is fitoösztrogén hatásúk miatt tartanak nyilván. Persze borsos az ára, 20 napra. Itt egy link, nem reklámnak, csak a termékleírás miatt.

[link]

Ami még eszembe jutott ismét, az a táplálkozással kapcsolatos. Tóth Gábor : ne veszítsd el a csontjaidat c. könyvében javasolja az étrend változtatását. Ezen én még most dolgozom. Evvel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy a zöldségek elkészítésénél milyen "kíméletes konyhatechnológiákat " használtok, hogy a hőhatására ne vesződjenek el az értékes anyagok, nyomelemek. Tudtok ajánlani ízletes recepteket zabpehelyhez, szójához, zöld zöldségekhez amiket szívesen el is fogyasztotok?

444. c8c263a03a (válaszként erre: 443. - Bjudit55)
2017. febr. 8. 15:48
Ráadásul ezek elég közismertek azok körében, akik izületi porc vagy porckorong bántalmaktól szenvednek.
443. bjudit55 (válaszként erre: 442. - C8c263a03a)
2017. febr. 8. 11:19
Rég túl vagyok azokon, amiket Virág kéretlenül javasol.
2017. febr. 8. 10:52

Ja, és a porcanyagok kollagén,kondrotin, glükozamin......a porckorongba nem épülnek be.(Mert olvasom, hogy ezt javasolja Virág)

De még a nagyizületere is minimális hatással vannak.

2017. febr. 8. 10:37
Gyuri'bá zselatinjával is már hányan kenegették magukat.De nem akarom bántani az öreget.....☺
2017. febr. 8. 07:38

Hát én is pont megírtam a tapasztalataimat a sókról:

[link]

Több féle sót kellett szednem, melyeknek egyenként is szerteágazó hatást nyilvánítanak, de semmi.

2017. febr. 7. 21:49

Itt nem lehet belenyúlni utólag a szövegbe? Látom, elég sokat elírok.Zavar!

Jav.: működött

2017. febr. 7. 21:30
Jav.: halottnak a csók
2017. febr. 7. 21:25

Csebe, a sót el is hagyhatod, mert annyit ér, mint halotnak.....

Több hónapos tapasztalat.

Rövid ideig működőtt a placebó hatás, mert nagyon akartam.....

Sőt, a homeopatia.hu egyik orvosa javasolt a nyaki gerincemre egy homeopatiás bogyót, tanácsát pontosan betartva szedtem elég sokáig.Semmi hatása. Viszont jó drága volt, az üvegcse tartalma 4 napig volt elég és 870 Ft-ba került.

Sajnos átvertek. Azzal a Szakival is elbeszélgetnék.Már az is eszembe jutott, hogy talán ő az a fickó az Europa patikából aki ott eladó.....

2017. febr. 7. 15:04
Ha csak azokat a gyakorlatokat végeztem volna a gumikötéllel, amit a gyógytornász javasolt (lehúzások) ,az is veszélyes, mert idővel elgyengül a gumi és amikor visszacsapodik kiverheti az ember szemét.Szerencsém volt, hogy csak homlokon talált.Inkább ne használjátok.
435. bjudit55 (válaszként erre: 430. - C8c263a03a)
2017. febr. 7. 14:15
Ettől félek én is. Legjobb talán a saját testsúlyos edzés. Ezt is próbálgatom kezdőknek való gyakorlatokkal. Igénybe vesz annyira mint a gumiszalag, de nincs olyan veszélyes.
434. bjudit55 (válaszként erre: 433. - Bjudit55)
2017. febr. 7. 14:13
Vagyis még én sem tudom csak gondolom, és reménykedek.
433. bjudit55 (válaszként erre: 428. - Csebe)
2017. febr. 7. 14:11

Csontritkulásra a bizottságon nagyon kevés pontot adnak, csak egyéb bajokkal együtt érdemes beadni róla papírt. vagy ha annyira súlyos, hogy e miatt törik a csontod. Hú, de nagyon betyár helyzetben vagy! Nagyon sajnállak.


Hormonról csak annyit tudok, hogy anyámnak elkezdte adni az orvos annak idején mert szinte kibírhatatlan hőhullámai voltak, aztán abbahagyta, mert megtudta anyám hogy a hormonkezelés sokkal nagyobb egészségi problémát okoz mint a folyamatos erős hőhullám, ráadásul ki is tolja évekkel.


Én mostanában elkezdtem szedni az Indonalt. [link] Itt olvashatod.

Csak növényi hatóanyagokat tartalmaz. Olvasd el amit írnak róla, szerintem hormonkezelés helyett érdemesebb választani.

432. c8c263a03a (válaszként erre: 431. - Bjudit55)
2017. febr. 7. 14:04

Igen, velem kever, mert én szedem a bokrosgombát.

431. bjudit55 (válaszként erre: 427. - Csebe)
2017. febr. 7. 13:50

Szia! Az értékeknél keversz valakivel, mert atz értékeimet én magam sem tudom. Az utolsó - legalább 5 évvel ez előtti papírom elveszett.


Gumiszalagom van piros és zöld, mégis hanyagolom. nem esik jól vele tornázni, és attól is félek hogy elszakad. Majd...

2017. febr. 7. 13:31

Gumiszalaggal nincs tapasztalatom csak a gumikötéllel.

Felfüggesztettem és úgy végeztem vele gyakorlatot.A kötél elszakadt, nagyot estem.Védtemm a gerincem esés közben, ezért eltört a csuklóm (2015.dec.)

2017. febr. 7. 13:19

Sziasztok!


Csebe, a testvéremnél nagyon sokáig alkalmazták a hormont, mert nem bírta a menopauzával járó tüneteket.Állandó ellenőrzésre kellett járnia a nőgyógyászhoz a kerületi szakrendelőbe.

Szerencsére semmi baja nem lett a hormontól.Néhány éve hagyta el.


Azt nem hiszem, hogy csontrítkulással leszázalékoknak, de biztosan nem tudom.Kérdezd meg a háziorvost.

428. csebe
2017. febr. 7. 12:13

Szép Napot Minden Fórumosnak!

Szeretném megkérdezni az alábbiakat, illetve a tapasztalatokat kérni. Akár privátban, akár a fórumon válaszolva, ha tudtok.

1) Csontritkulás esetén van-e olyan érték, amelynél el lehet indítani a leszázalékolást. A leszázalékolásról nyomtatványt, folyamat leírást találtam, de magáról arról nem, hogy a csontritkulás beszámítható-e vagy sem, illetve mennyire, milyen mértékben.

2) DEXA mérés után érték ismét romlott. (A D3, K2, Tovita, calcium egyéb formában, magnézium, folsav, B6, magnézium, Schüssler sók és szezámmag, zabpehely, lenmag, bevive, plusz rendszeres mozgás űzve) . Lényeg, hogy ahova sajnos tartozom orvosilag, erőltetik a hivatalos gyógyszereket, mivel elég súlyos a ritkulás. Kínomban , mivel még nem vagyok 50 éves sem és elég elkeserítőek az értékeim, érdeklődök, hogy a hormonkezeléssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata. Tudom, hogy a hormonok rákot, thrombózist, és egyéb „finom” mellékhatásokat okoznak, de a biszfoszfonát, denoszunab , stroncium -ranelát hatóanyagok is rák, infarktus, trombózis, vérrögösödés és egyéb csuda dolgokat okoznak. Ráadásul a nem-hormonos kezelés esetében még egy olyan szájsebészeti gócot is fel kellene számolni, amiről már 14 éve megmondták, hogy a vége az lesz, hogy lebénul az arcom azon fele és el kell törni az állkapocs csontomat. Hiába mondtam el ezt az orvosoknak, a válaszuk az, hogy a tolószéknél még mindig jobb a béna arc. (NO KOMMENT). Egy info, talán hasznos másoknak. Ha jól értettem , nem csak a biszfoszfonátos, hanem az összes olyan szer, mely a csontlebontást csökkenti (tulajdonképpen a denoszumab és talán a stroncium is (bár stroncium építést is serkenti), beindítja az állcsontnekrózist.

3) Ha van valakinek jó tapasztalata hormonos kezelést felíró orvossal, akár Pesten, akár Pécsett, az megadná az orvos elérhetőségét?

Válaszokat akár privátban, akár itt a fórumon előre is köszönöm.

427. csebe (válaszként erre: 426. - Bjudit55)
2017. febr. 7. 12:11
Szia Bjudit55! Gumiszalaggal egyetlen egy tapasztalatom van. Egyszer még mikor nem tudtam, hogy van csontritkulásom, egy edzés során próbáltam csak ki, a zöldet. Akkor az jól megmozgatott. A színek fontosak a gumiszalagnál. Az állami gyógytornászt kérdeztem, de a válasza az volt szó szerint „ nem kell itt gumiszalaggal bohóckodni, elég ez” (mármint amit ő bemutatott). De megjegyzem, hogy ő volt az, aki azt mondta többszöri rákérdezés után is, hogy elég, ha csak heti 2x csinálom az általa mutatott gyakorlatokat, holott minden csontritkulásos írás, cikk, még az orvosok is közül is néhányan elmondják, leírják, hogy a csontritkulás esetén a napi rendszeres mozgás kell, mivel a csontállomány minden nap romlik. Szóval szerintem használd a gumiszalagot, ha bírod , csak a csavarásoknál ügyelj, bár ha jól rémlik, az értékeid még nem súlyosak (nincsenek -2,5 alatt köszönhetően a bokros gombának és a még biztos másnak is).
2017. jan. 26. 10:28

Gumiszalag! Tudjátok mennyire jó eszköz az erőnlét javítására, izomnövelésre? Szerintem jobb mint a súlyzós edzés.

Mi a véleményetek?


Én vettem már jó ide, azóta is egy fiókban lapul, de ma késztetés éreztem hogy kezdjek vele valamit. Most szedek össze néhány gyakorlatot, ami kezdésnek ideális lesz. :)

2017. jan. 10. 20:13
Igen, a könnyebbel kezd, nem kell sietni.Ne legyen izomláz a vége.
424. bjudit55 (válaszként erre: 422. - C8c263a03a)
2017. jan. 10. 16:18
Igen, tudom hogy sok változata van, de engem egyenlőre csak a kezdőknek való érint. Ez a srác videóban mutatta a nehezítéseket is, de tőlem az még távol áll. Elmondja azt is, meddig érdemes kitartani, és mikortól érdemes a nehezítéseket bevezetni. Ma keveset tornáztam, kicsit gyengébb vagyok mint általában.
2017. jan. 10. 16:08
De egyébként írd be a keresőbe, hogy plank, majd kattins a képre, lejön az összes változata.
2017. jan. 10. 15:39

A plaknak több változata van, ebből csak egy az alkaros fekvőtámasz.

Nyújtott karral szemben a talajjal, oldalt egy karral, háttal a talajnak, nehezítve az egyik láb felemelésével, tovább nehezítve az egyik láb és a másik kar felemelésével.....


Rögtön nem megy.Szoktam számolni, hogy meddig tudom tartani a pózt.Kb. 1 percig bírom, utána jön a remegés.

Kezdetben nem a kitartás hossza a lényesges, az majd jön magától, hanem a helyes kivitelezés, azaz a tenyér a váll alatt, a gerinc egyenes, véletlen sem homorú, a nyak követi a gerinc vonalát, kicsi tokásítás, tehát a fejet nem emeljük ki.


Szóval természetes kezdetben a pár másodperc.

421. bjudit55 (válaszként erre: 420. - C8c263a03a)
2017. jan. 10. 14:26

Akkor te sem puhulsz el. :)


A plank-hez alkaron kell támaszkodni, szerintem az a csuklót nem erősíti. Azt is csinálom, de ha feszítem a hasam, farom és mindenemet, csak pár másodpercig bírom. :) De majd lesz ez jobb is! :)

2017. jan. 10. 14:20

Igen, rendszeresen csinálom, napi kb.1 órát.

A nyaki gerinc gyakorlatokkal kezdem,majd jóga, utána a labdán néhány instabil gyakorlat.Na és gyaloglás a kutyával.

Milyen jó lenne egy kicsike szoba bordásfallal,gyűrűvel és még néhány eszközzel.


Nagyon jó ez a srác, meg fogom nézni a többi videóját is.A plank, amit javasol, nagyon jó a csukló erősítésére is.Nem kell sokáig kitartani, ha jön a remegés, na addig van értelme.☺

Minden nap csinálom.

419. bjudit55 (válaszként erre: 418. - C8c263a03a)
2017. jan. 10. 13:01

Szerintem is így van, köszönöm.


Egyébként ennek a srácnak a videóira fel is vagyok iratkozva, mert mindenben ad tanácsot a teljesen kezdőknek is. Olyan ez a srác mint egy motivációs tréner. :) Nagyon jó motiváló szöveget mond minden kis videóban, valósággal meghozza még a lusták kedvét is a mozgásra. Tőle tanultam azt is hogyan kell elkezdeni a lógást, majd később a szabályos húzódzkodást.


Jaj, dicsekszem: Ma már még tovább tudok lógni, és még jobban mozdul a hátam is. Úgy örülök!


Valahányszor elmegyek a húzódzkodó alatt, mindig lógok 10-20 másodpercet és nagyon jó érzés hogy erősödöm. Érzem!!!!!! :D


Ha így folytatom, biztos nem egy puhány jajveszékelős öregasszony válik belőlem.


Brigi te mostanában mit mozogsz? Rendszeresen mozogsz? Csak csontritkulásra tornázol, vagy egyebet is?


Én megint elkezdtem az 5 tibetit, csukló sérülés után sokáig nem ment. gyalogolok is majdnem minden nap kb. 6 km-t tempósan.

418. c8c263a03a (válaszként erre: 417. - Bjudit55)
2017. jan. 10. 12:14

Ez mind nagyon jó, fogyaszt is,erősít is, és a csontokat is terheli.

2017. jan. 10. 11:01

Na. Úgy neki duráltam magamat, hogy az erősítő gyakorlatok mellett elkezdtem egy magas intenzitású intervall edzést is. természetesen ezt is a kezdőknek valót, és természetesen ez sem megy. :D Fogynom kell, mert ekkora kuffert nem lehet a húzódzkodón emelgetni. Egyre jobban megy a lógás, és már picit tudom mozdítani közben a hátizmomat is. :))


Egyébként ezzel próbálkozom:

[link]

Akit érdekel, vessen rá egy pillantást. Rövid.

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook