Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
203. bjudit55 (válaszként erre: 202. - Mate54)
2016. jún. 12. 10:46

A peithner nem tudom mi.

Nekem azt mondta a gyógyszertár, hogy azok a gyártók mind jó minőségű készítményeket gyártanak, hosszú évek óta rendelnek tőlük. De van amelyik egyik fajtát, van amelyik a másik fajtát gyártja. Ha akarod, rendelésnél mondhatod melyikhez ragaszkodsz, de ha rájuk bízod, az a legjobb. Ők elsősorban azt adják majd amelyik az olcsóbb, ha nincs, akkor a másikat. Én ezreseket vettem mikor a sarokcsont kinövésemet kezeltem. Azóta vettem már ízületi panaszokra, porckorong kopásra, de még nem kezdtem el, mert arról olvastam közben, hogy amíg a csontok nincsenek rendben, addig a porcokat hiábavaló gyógyítani mert hamar visszaesés következik be.


Most várom hogy elfogyjon a Gabolexin amit nem szedek majd tovább, ennek helyébe lép az arany kolloid, aztán kitalálom hogyan szedjem csontra a sókat. Többféle ajánlás is van, persze nem tudom melyik a hatásosabb, majd kényelmi szempontok szerint választok. :D Ez elég kényelmes lehet amit te írtál, csak nem tudom mennyire hatékony úgy egy só, hogy nem veszem be minden nap. Váltogatva. A kettesből nekem a 12-es hígítás van meg amit másra rendeltem eredetileg, de mivel a tanácsadás oldalon azt írja hogy mindegy milyen hígításban szedjük, hát lehet nem rendelem meg a 6-osat. Persze másutt azt olvastam, hogy a 6-os hígítású sók valók inkább a beépülés megsegítésére.


A gyógyszertárnál kattints az elérhetőségekre. Telefonon kell rendelni.


A Gabolexin egyébként 10 féle rákellenes gyógynövény kivonatából áll. sajnos az én zsebem nem bírja hogy tovább szedjem megelőzésre. De olvassál róla, hátha megpróbálod, mivel hogy gyógyulnak is vele.

202. mate54 (válaszként erre: 201. - Bjudit55)
2016. jún. 12. 10:25

Szia Judit :) kösz, az a videó nagyon tetszik, azt hiszem , fogom naponta alkalmazni :)

a Pharmaexpressen látoma különböző gyártmányú sókat, hát most bajban vagyok. a peithnert ismerem homeopátiából, abban bíznék legjobban, de árban, ami nem elhanyagolható számomra, van lényegesen olcsóbb is . s most nem tudom, azoknak összetételében lehet-e bízni . ( micsoda dilemmák ) :) persze , ha meggondolom, hogy gysz-tárak forgalmazzák, akkor talán

azt hittem itt simán lehet majd rendelni is a máshol megszokott módon, de nem találom a lehetőségét .

Csontritkulás esetére a 3-at olvatam :

Ca fruorátum D12

Ca phosphoricum D6

ezek napi váltásban 3x1 tabl

Silicea D12 az ötödik napon 2x1 tabl

utána 6. naptól elölről.

szeretném tudni, te melyik gyártmányt választanád, s persze az ezer db-os lenne optimális megvenni .

és akkor most hogy lehet onnan rendelni ??

A Katára már régen ráakadtam egyszer :)

de most olvasgatom kicsit . :)

201. bjudit55 (válaszként erre: 199. - Mate54)
2016. jún. 12. 09:41

Nagyon együtt tudok érezni veled. Én májusban töltöttem a 61-et. van regisztrációm a face-n, de nem használom. Sem időm, se idegzetem azt is megtanulni. Rengeteg hasznos dolog van ami érdekel, inkább azokat olvasgatom ha időm engedi. beszélni meg tudunk itt is. Ha kényes a téma, mehetünk privátba.


Biztos hogy van lelki eredete is a csontráknak, mint mint minden másnak is. Írd be a keresőbe, biztos hogy leírja.


Van Pesten egy gyógyszertár, ők külföldről mindenfélét olcsón beszereznek amit itthon nem lehet megkapni. Ilyen van a Schüssler sók között is, de ők az összeset beszerzik ha kell. Sőt, a nagy kiszerelések miatt itt kapod meg a legolcsóbban.

[link] Lentebb tekersz az oldalon, és látod a kiszereléseket, árakat. Több évig elállnak, bátran vedd meg a legnagyobb kiszereléseket. Elfogy.

Egyébként minden gyógyszertárban árulnak sókat a 11-es sóval bezárólag. Kicsi kiszerelésben, borsos áron. Elsőre nem tűnik soknak, csak ha belegondolsz hogy hoppá ez nem antibiotikum amit csak 5 napig szedek. :)


Találtam egy Schüsler só tanácsadást:

[link] Itt kérdezd meg mire melyik sót ajánlja, milyen hígításban és adagolásban.


A frászt valójában nem annyira te hoztad rám, folyamatosan bennem van, mint írtam, tudom hogy van egy időzített bombám. Te csak erősítettél kicsit abban a hitemben, hogy ezzel bizony foglalkozni kell, el kell érnem hogy nyugton maradjon.Azt hiszem a Jó Isten irányított az arany kolloid megismeréséhez, alig várom hogy megkapjam holnap. Oldja a stresszt, a feszültséget, szorongást, jobb kedvre derít, talán a pozitív megerősítéseket is jobban magamévá tudom majd tenni. neked is ezt szeretném kívánni. És ami a legfontosabb talán, hogy segít az alvási problémák megoldásában. 3-4, maximum 5 órát alszom, ezeket is több részletben. Hosszú ideje nagyon kimerült vagyok e végett, és ez bizony nagyban elősegíti az immunrendszer meggyengülését. És akkor mi van? Robban a bomba. :)


De most elsősorban neked drukkolok nagyon, és remélem hamar megteremted a gyógyulásod feltételeit.


Megint eszembe jutott valami:

Eszem, csak nem rendszeresen a barna köles lisztet is. Nagyon magas a szilícium tartalma. A csíráztatott lenmagban pedig sok az omega3 zsírsav, ami nekünk szintén nagyon fontos. Amit be akarnál szerezni, megvannak a legolcsóbb forrásaim ha majd kéred.

Hogy félre ne érts, nem vagyok forgalmazó, ezt mindet máshol szerzem be, és semmi érdekeltségem nincs az értékesítésekben. :)

200. mate54
2016. jún. 11. 21:23

Kösz a videót, megnézem :)

mielóőtt beteg lettem , akkor akadtak a kezembe, Louise Hay könyvei, meg hasonlók, azért sokat segítettek :) meg a tudat, hogy a gyerekeimet fel kell még nevelnek :) ( jó későiek :D )

ha találok valamit , írom :)

Szép estét :)

199. mate54 (válaszként erre: 195. - Bjudit55)
2016. jún. 11. 21:20

jaj, a frászt nem akartam rád hozni :(

Nem élhet az ember állandó félelemben úgysem,

én is tünetmentes voltam .15 évig, csak a csontritkulás miatti kis csonttörések tarkították a képet, amitől állandóan fájt a hátam, bordás, valahol, de menni birtam, most meg az a bajom, hogy a csípőm , vagy combcsontom miatt alig , azt is fájdcsill támogatással .

nagyon messze lakom a balatonhoz :)

61 éves vagyok most, kiskunhalasi .

Lehet, valami lelki eredet is közrejátszik az ilyesmi kialakulásában .

a ketogén diétát nem olvastam még, majd most :)

Nem tudom, képes lennék-e hosszabb távon tartani ilyesmit, de áttanulmányozom, ma úgyis egész nap ilyesmikről olvastam .

most néztem a Schüssler sókat hol lehetne rendelni, de nem jöttem még rá, hol érdemes . azt hiszem a Peithner félét kellene, mert láttam valami ismeretlen csomagolásút itt , azt nem tudom beazonosítani . persze , ha a gysz-tárban volna, akkor más, de a váeros másik felén van a homeos, gysz-tár, sajna .

Facebook-on nem vagy véletlenül ? :)

198. bjudit55 (válaszként erre: 197. - Bjudit55)
2016. jún. 11. 20:22

És még valami:

Ezt minden nap nézd meg, csak 8 perc:

[link]


Hát egyenlőre ennyi ugrott be. Szerintem az aranykolloid és ez a kis önprogramozás nagyban hozzájárul a lelki békéd megtalálásához, ami egyenes út lesz a gyógyuláshoz.

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neked!


Írjad ha valamit találsz, jónak találsz és bevezetsz.

2016. jún. 11. 20:02

Na még az jutott eszembe, hogy tegnap rendeltem, hétfőn megkapom az aranykolloidot. Alvási zavarra, romló beszédkészségre, feszültségérzetre, és hasonló tünetekre akarom fogyasztani. Ízületi gondjaim is vannak, arra is jó. Szerintem neked sem ártana, lelkileg könnyítene rajtad, oldja a stresszt,a szorongást, ami a te állapotodban a legfontosabb.

Itt olvassál róla: [link] ne itt rendeljél. Én itt rendeltem, később felfedeztem ugyanezt a készítményt olcsóbban máshol. Majd ott, ha érdekel.

2016. jún. 11. 19:53
jav: Nekem 14 éve volt...
2016. jún. 11. 19:52

belenéztem az oldalba amit írtál, nagyon jó, és még tanulmányozni fogom, de rám hoztad a frászt is, ezért koncentráljunk az áttét megszüntetésére.


(Nem 14 éve volt mellrákom, azóta tünetmentes vagyok, de érzem hogy időzített bombán ülök azóta is. Nem rég halt meg egy utcabelim, akinek 12 éve jöttek az áttétek, de egyszerre mindenhol. Csontban több helyen, tüdőben és májban.)


Hirtelenjében ami eszembe jutott:

Ketogén étrend, de azonnal. Erről Szendi is ír. Csak felületesen ismerem ezt az étkezést, de ha újra beteg lennék, azonnal átállnék erre.

Ezt a könyvet most találtam:

[link] Ebben kattints a Simonton módszerre.

Hány éves vagy? Merre laksz? Közel Balatonvilágoshoz? Én ott lakom.

194. mate54 (válaszként erre: 191. - Bjudit55)
2016. jún. 11. 18:43
193. mate54
2016. jún. 11. 18:29

Schüssler sókat én is tervezgetem, régóta, mert mi mindig használtunk homeupátiás szereket is, csak egy ideje hanyagoltam az orvost.

nem is néztem utána, melyik kellene csonterősítőnek, te ránéztél pontosan? :)

192. mate54 (válaszként erre: 191. - Bjudit55)
2016. jún. 11. 17:27

Szia Judit :)

végigolvastalak, elejétől, miket írtál,

a végén a kérdésedre : igen ! 15 év mellTu , komplex kezelések . és gyógyulás után. ezt nem gondoltam volna !

annyira fáj a csípőm,és a keresztcsontom mozgásra , ami soha sem fájt, bármennyit gyalogoltam, hogy nagyon rövid távra , boltba böngészni is csak fájdalomcsillapítók kombinációjával tudok nekiindulni, és múltkor olvastam , hogy ha lágyékba sugárzik, az combnyak körüli nagyfokú károsodást jelent, így nem is tudom, mennyire merjem mozgatni, most állandóan eszembe villan, hogy eltörik, persze ez csak fóbia, remélem, nem fog spontán bekövetkezni,

most utánanézek valami torna-lehetőségnek, hátha menne.

jaj, kétévente volt Dexa, mert ugye biozottság elé kellett mindig sok szakorvosi, érdekes módon mindig "mintha picit" javult volna , nekem meg mint sürübben voltak spontán, kis mozgásra töréseim :)

igen, ez a " bátorság" fogott meg :) hogy nem szeded a protokoll szerint ajánlott szert . sok éve a reuma ajánlása nem kellett, de most mégis elkezdtem , az onkológia trendet, bár 3 hó után meg vannak lepődve, h nincs javuklás, legalábbis a fájdalom terén, azt már nem is árultam el, h inkább romlás van, érzésweim szerint.

na mindegy !


köszi a gysz-eket , amiket használsz, a D3 vit, azok cseppek, nekem most a Puingvin patika Damona terméke van, csak az a bajom vele , más patika azt mondta !! :) nem biztonságos, h annyi van benne , amit írnak, mert ők nem ismerik . nem tudom,kinek mi a véleméyne erről.

Szendit én is olvastam régebben is , meg most is . ami most a gondom még , ismerős javasolta a Varga gombákat, ( ő hólyagtu után szedi 8 éve) , de csontra semmit nem találtam igazán róla, , a kérdezős vonalukon tanácsot kértem, , adtak javaslatot két készítményükre, ami havi lebontásban kb 25 ezer lenne, na ez kicsit húzós, más egyebek mellett .

aztán bennem felmerült még a Ganoderma lucidum gomba, amit Antalvaliéknál olvasgattam, meg Facebook-on , h legnagyobb koncentrációban van benne örlemény,

s most ezen őrlödök, mit tegyek, vegyek :) gombailag :)


lenne-e értelme, az esetemben, vagy semmi,

191. bjudit55 (válaszként erre: 190. - Mate54)
2016. jún. 11. 15:47

Szia Mate!

Semmi baj. Bifoszfonátot én sem szedek, pedig doki szerint jó régen kellene mert felírta. Sőt, azóta, vagyis kb 5 éve csontsűrűség vizsgálaton sem voltam, mert arról is rémhíreket olvastam Szendi oldalán. Állítása szerint kutatási eredmények bizonyítják, hogy az a készülék amivel a csontsűrűséget mérik, szintén segíti a csontvesztést. Mármint a sugárzásának a következménye ez. Igaz is, minek méregetni? Anélkül is tudjuk hogy rossz a helyzet, ki kíváncsi minden áron arra is, hogy mikor mennyire romlik? Főleg ilyen áron, hogy tudjuk, még a mérés is fokozza a bajt.


Én most amit szedek jó ide már:

K2 vitamin + D3 vitamin cseppek, dupla adagban. (Így jó a D vit. szintem.) Béres Magnéium napi1, És Tovita napi 2. Azért nem veszem be este, mert a Magnéziumot veszem akkor. A 2 között legalább 3 órának el kell telni. A tovita ami ugye tojáshéj por, tartalmazza az összes olyan ásványi anyagot, nyomelemet, ami a csont épüléséhez szükséges.

Nem méretem mogy állok, mivel nincs értelme. Bármit is mérnének, a gyógyszeres kezelést nem vállalnám. Ami tőlem telik, megteszem.

Fogyasztok még napi 2 dkg csíráztatott lenmag őrleményt a fitoösztrogén miatt. Ezt nem rég kezdtem. Az ösztrogén hiány ha fennáll, szedhetünk bármit, a csont fogyni fog. Így hátha segít ez is, és megszűnik talán a 13 éve tartó hőhullám áradat is.

Tervezem szedni a Schüssler sókat is csontépítésre, mivel másra már sikeresen alkalmaztam, csak olyan nehezen szánom el magamat, és már elegem van ebből, és a másféle bajokból is. :)


csontépítésre jó még az izomépítő mozgásformák bármelyike is. Pl. a medence csont erősítésére a futás, vagy gyaloglás, vagy bármilyen farizom erősítő gyakorlat. Ahol az izom erősödik, ott a csont is.


Mi az hogy metaszt??? Metasztázis?

190. mate54 (válaszként erre: 189. - Mate54)
2016. jún. 11. 14:10
Judit bocs elírtam a neved izgalmamban :) s itt nem lehet javítani , sajna !
189. mate54 (válaszként erre: 51. - Bjudit55)
2016. jún. 11. 14:09

Szia Jusit :) és többiek is :)

végig olvastam a fórumot , valóban a bifoszfonátok a sláger az orvosoknál. Nekem három éve a reumatológus ajánlotta az Aclastát nagyon, akkor rákerestem fórumon, s utána nem akartam. Szedtem a D3-at meg Citrokalciumot , Mg-ot, meg néha amit kitaláltam :)

Folyamatos spontán csonttöréseim voltak, csigolya csőröcskéken, és bordákom. állandóan fájt valahol, mert mindig hosszú hónapok, mire megnyugszik a törés .

Tavaly csípőfájdalmaim lettek, először még " nem is a csípőm fáj " címszó, mert meg tudta csavargatni a szokásos vizsgálati módszerével , végül csak kiderült, hogy mégis, csak nem az ízület, mint ahogy én is éreztem s gondoltam, hanem a csontok. :( sajna, nagyobb a bajom, mint gondoltam . metast.

most ezekután 3 hónapja mégiscsak bifoszfonát tartalmú gysz-t szedek, bár most Juditot , s többieket olvasgatva lehet, gyorsan abba is kellene hagynom .

Ezért kutakodom mindenütt, hogy mit tegyek .

2016. máj. 16. 22:31
Szia Brigi! Köszönöm a válaszod. 2 évvel ezelőtt Wertheim műtéten esett át és ennek következményeként alakult ki a csontritkulás. Hormonokat nem szedett. Édesanyánknak is volt sajnos, tehát örökletes is.
2016. máj. 11. 11:34

Szia!

Minden fellelhető cikket igyekeztem elolvasni a biszfoszfonátokról.

A mellékhatásokon kívül a legnagyobb problémának azt tartom, hogy gátolja a csontbontást, így méréskor a csonttömeg akár még jó is lehet.

Mivel gátolja a csontbontást, a csontépítés igen minimális.Gyakorlatilag elöregszik a csont,törékennyé válik egy kb.5 éves kezelés alatt.

Normál csontanyagcserénél a két folyamat (bontás, építés) egyszerre zajlik,az elöregedett csont helyét felváltja az új.A biszfoszfonát ebbe szól bele.Ha seģítené a csontépítést, nem lenne vele gond (leszámítva a mellékhatást).


A legjobb a csontoknak a terhelés, van kifejezetten a ritkulásra torna.

A többit (ásványi anyagok) már korábban leírtam.

Persze azt sem ártana tudni, mi okozza a csontritkulást, mert számos oka lehet, és azt kezelni.

2016. máj. 10. 14:47
Sziasztok! Már olvaslak benneteket egy ideje. Szeretném a tanácsotokat/véleményeteket kérni. Hugomnak Optirize 75 mg-os havi 2 gyógyszert írtak fel. Nagy fokú gerincferdülése is van sajnos. Nagyon sok rosszat hallottunk a mellékhatásokról, arról is olvastunk, hogy nem teljes mértékben bizonyított a biszfoszfonátok jótékony hatása. Viszont attól is félünk, ha nem kezdi el szedni összeroppanhat a gerince. Esetleg valami más alternatíva a gyógyszer helyett?
185. c8c263a03a (válaszként erre: 184. - Fincsi5)
2016. ápr. 3. 13:45

Örülök, hogy javultál.

Végülis Szendi nem orvos, a honlapján kutatók, orvosok, biológusok cikkeit gyűjtötte össze.

Elég szomorú, hogy a szakemberek között ilyen éles vita van.Az egyik irányzat szerint a hús az ártalmas, a másik szerint a gabona és a tej.

A napokban beleolvasgattam, jó nagy a káosz.......

184. fincsi5 (válaszként erre: 160. - C8c263a03a)
2016. ápr. 1. 14:28

Na, voltam a doktornál, rákérdeztem a gyógyszeremre, azt mondta szedjem nyugodtan.

Valóban javult picit, ahogy Brigi mondta, de jövőre megnézi megint, mert állítólag 5 évig szokták ezt szedetni.

Szendiről akartam valamit kihúzni belőle, de csak annyit mondott; szólásszabadság van.

183. c8c263a03a (válaszként erre: 182. - Bjudit55)
2016. márc. 9. 20:49

Nekem a könyv csak egy amolyan "ismeretterjesztő".

Hiszen képtelenség úgy élni, hogy azt méricskéljem, hogy miben van sok oxálsav vagy jaj nem lesz-e már túl sok a foszfor......☺

2016. márc. 9. 16:10

Talán úgy ösztönösen is érzi az ember mi kell neki, ha figyel magára. Én már ilyen okból hagytam el a finomított cukrot, eritrit van helyette, de nem is nagyon kell semmibe csak ritkán. Fehér liszt megint nincs. a tésztám durum, részben én gyúrom, a kenyerem is én sütöm. Rászoktam a zöld turmixra, most is azt kortyolgatom, lehet hogy a vacsora is ez lesz. De nem is taglalom tovább. Általában azt kívánom jobban, amit egészségesebbnek hiszek. nem tudom hogy biztosan használ-e, de legalább ha bajom lesz, nem mondom magamnak hogy tehettem volna még, csak lusta voltam. :)


Biztos nagyon jó a könyv, felvilágosító jellegű, de ha olvasnám, akkor sem tudnék már többet tenni magamért. Az anyagi lehetőségeim nagyon korlátozottak, ezért igyekszem haszontalan, ártalmas dolgot nem megvenni. :)

181. c8c263a03a (válaszként erre: 180. - Bjudit55)
2016. márc. 9. 15:36

Rendkívül bonyolult a csontanyagcsere,rengeteg hormon szabályozza.

Nem véletlen, hogy sok betegség kihat a csontok állapotára,pajzsmirigy, autoimmun betegségek, diabetes.....Egyes gyógyszerek, szteroidok...

Szóval a normál öregedésen kívül lehetnek még okok.

Az biztos, hogy a "savas" táplálkozás,a hús a hússal vagy a rengeteg tészta nem használ, mert a szervezet a csontokból vonja ki a kálciumot a lúgosításhoz.

Beleszólni csak az eddig taglalt módokon tudunk.

Helyes táplálkozás, mineráliák, mozgás..

De azt hiszem mégegyszer elolvasom a könyvet, hátha másodszorra több dolgot meglátok.

180. bjudit55 (válaszként erre: 178. - C8c263a03a)
2016. márc. 9. 06:42

Sejtem hogy nem csak azokon a dolgokon múlik az egészséges csontképződés amikről én tudok, nem csak a bevitel számít, ez csak az alap feltételek egyike. lehet hogy benne van a könyvben az is, hogyan lehet az anyagcseréjét befolyásolni házi praktikákkal és egyebek.


Nekem biztos hogy a változó kor hozta meg a nagy mértékű csontvesztést, ezért igyekszem most a fitoösztrogén megfelelő mennyiségű pótlásával. Legalábbis az ajánlás szerint.


Füge:

3 féle füge idén megmutatja a termését, és kiültetésre kerül még 5-6 féle. Köztük fán aszalódó, eltartható fajtám is van, ill. Most küldi éppen egy fórumtárs. Szedrem, málnám, szamócám,nem is sorolom, mert szinte fájdalmat érzek amiért még csak március van. :)


Sajnálom hogy nincs kerted, mert ez kimondhatatlan nagy érték. Nem lenne megoldható, hogy ültessél ott valahová 1 füge bokrot, vagy fát? Úgy mindenki örömére. Parkba illő, mutatós gyümölcs nélkül is. Ha pedig megnő, több 10 kiló gyümölcsön osztozhatnátok. Gondozást nem igényel.

179. c8c263a03a (válaszként erre: 175. - Kata0220)
2016. márc. 8. 22:12

De mire eszed a tyúkhúrt?

Mert ha a koleszterin csökkentésére, akkor van a tyúkhúrnál sokkal hatásosabb.

2016. márc. 8. 21:00

Sajnos nincs.Ez inkább park, de közös a szomszédokkal.


Szerintem elegendő.A lényeg úgyis a szinergiában van és ez az, amit a természet jól megoldott.

A kerted által el vagy látva minden jóval.

Füge? Remek kálciumforrás is.

De valóban nagy paradoxon a kálcium, mert pont ott, ahol kétpofára eszik, isszák a tejet, sajtot.....(USA) számottevő a csontritkulás,közben a dél-afrikai feketék között végzett vizsgálat szerint az alacsony étrendi kalciumszint mellett is egészséges csontokat mutatott.

Sok a kutatással alátámasztott állítás, vélemény a könyvben.

177. bjudit55 (válaszként erre: 176. - C8c263a03a)
2016. márc. 8. 17:23

Köszönöm, aranyos vagy.

Neked van kerted? Gondolod napi 1/2 kg friss gyümölcs elegendő C vitamint tartalmaz? Pl. fán termő eper, szamóca, meggy, füge amivel kezdődik a szezon.

176. c8c263a03a (válaszként erre: 173. - Bjudit55)
2016. márc. 8. 15:34

Szuper, hogy van kerted!

A Varga féle acerolát csak a téli időszakban szedem.Amikor jönnek a jó kis gyümölcsök akkor inkább azzal élek.


Ha én lennék a szomszédod, átvinném Neked ezt a könyvet.☺

175. kata0220 (válaszként erre: 172. - C8c263a03a)
2016. márc. 8. 13:06
Igen. Van ám ebben a sok ajánlásban, meg reklámban egy hatalmas "parasztvakítás" - bizony így érzem. Férjem semmit nem szed. SEMMIT. Eszik mindent rendesen. Nem tyúkhúrt!(Én most kezdtem el enni - hasát fogva nevet rajtam.) Nem túlsúlyos (fizikai munkát végez jobbára), tökéletes a vérnyomása ill. a vérképe...
174. kata0220 (válaszként erre: 171. - Bjudit55)
2016. márc. 8. 12:59
Mostanában nézelődöm én is ez ügyben a neten. Pár éve azt gondoltam, jó ötlet és elég, ha a reumatológus dokira hagyatkozom és az általa javasolt szerre. Mára sokkal szkeptikusabb lettem, de csak gyógyszerügyben. Ha itt megnyitjuk a netes gyógyszerkínálatot... káprázik a szem! Nemá ennyi mindent kelljen szedni, beszedni. :) Vitaminok garmadáját, minden testrészedre, szervedre 100 féle készítmény! Lehet sokkal jobb a teljesen egyszerű, természetes ételek fogyasztása aztán annyi. Persze azért ha szeretjük, több halat, magokat...ilyesmit. De ami egy bioboltban is van?! Aztán mi lesz jobb? ki tudja - Ill. annak aki forgalmazza vastagodik erősen a pénztárcája - az egyszer biztos!
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook