Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
416. c8c263a03a (válaszként erre: 415. - Bjudit55)
2017. jan. 9. 19:57

Na jó, de a tied egy nagyon komoly szetkrzet, sőt ezt nevezik igazán denevérpadnak. Én a wellimpexnél vettem 40 ezerért, az megsem közelíti az igazi denevérpadot, vagyis a tied.

Szóval ez jó, ezt érdemes használni.☺

415. bjudit55 (válaszként erre: 414. - C8c263a03a)
2017. jan. 9. 15:10

Ez az orvosi ezközként forgalomban lévő denevérpad.

[link] Nekem ez van. Ezzel nem csípődik be semmi. Ellenkezőleg. Ha be van csípődve, kilazítja. A kitüremkedés visszahúzódik.

Nem hinném hogy ennek használata közben csípődtél be, inkább a denevérpadként is reklámozott tornaeszköz lehetett a ludas. Sajnálom hogy úgy jártál.


Függeszkedve is jól nyúlik a gerinc, és persze talajtornával is lehet nyújtani. Az eszköz inkább a nagyon betegeknek, vagy a lustábbaknak való. :)

2017. jan. 9. 14:53

Ez nagyon ötletes.


Denevérpadot elég sokáig használtam megelőzésre, pont egy ilyen használat után becsípődött a derakamnál aminek be kell.Megváltam tőle, mert nem használt, és jobbnak tartom az aktív, azaz izomból való nyújtást.

Persze kiegészítőként jó lehet.

Nekem teljesen másként néz ki a lábtartója, így erre a célra nem tudnám használni.

413. bjudit55 (válaszként erre: 412. - Bjudit55)
2017. jan. 9. 14:06

Ez a húzódzkodóm:

[link]

412. bjudit55 (válaszként erre: 411. - C8c263a03a)
2017. jan. 9. 13:57

Nem. A denevérpadom lábtartóját fúrta fel fiam az ajtó fölé. ha a padot akarom használni, a lábtartót le tudom csavarozni.

(A denevérpadom is orvosi eszköz. )

2017. jan. 9. 13:47
Olyanod van, amit az ajtófélfába kell felszerelni?
410. bjudit55 (válaszként erre: 409. - C8c263a03a)
2017. jan. 9. 13:14

Köszönöm Brigi. Gondoltam hogy nagyon drága lehet, ha már orvosi eszköz minősítést kapott. Sok bóvli van a piacon, de ennek mivel orvosi eszköz, bizonyított a hatása. nekem már van 2 féle orvosi eszközöm, és mindkettő megfelel a célnak. Persze túl drága a rokkantsági ellátásomhoz képest, le is mondok róla. Maradok a saját testsúlyos edzésnél. :D Illetve nem rég kezdtem, de nagyon nyögvenyelősen megy. Még a kezdőknek való edzésterv is túl nehéz, de még jó, hogy az izomzat életünk végéig képes erősödni. Gyakorlom, és egyre jobban megy. Ahol pedig az izomzat erősödik, szerencsére ott a csont is.


Ezt még leírom:

Van a szobámban felszerelve egy húzódzkodó. December elején azt hittem, soha nem fogok tudni tornázni rajta. Azóta annyit erősödött a fogásom, hogy 2x20 mp-ig tudok rajta lógni. Ezen felbuzdulva megfogadtam, 62. születésnapon megcsinálok 3 szabályos felhúzást. Ez május 15.-én lesz.


Az erősítő gyakorlatokat kezdők részére most találtam a youtube-on, és mától amit tudok, ahogy tudom, gyakorlom. te is tornázzál, végezzél sok erősítő gyakorlatot!


Legyünk egyre jobban! :))

2017. jan. 9. 11:59

[link]


A fenti linken láthatod egy használt készülék árát, ebből lehet következtetni egy új árára.

Én használtam mágnest (magnapress),de csak a pénztárcámra hatott.

Nagyon régóta próbálkoznak a mágnessel, de nem bizonyított a hatása, még a nagyon erős (3 Tesla) mágnesé sem.

Ne dobd ki a pénzed, mint én a 300 ezret.

2017. jan. 9. 10:44

Ismeri valaki ezt a kezelési módot?

[link]

Megnéztem a készüléket, de az árát nem találom. Mennyi lehet?

407. csebe
2017. jan. 4. 12:30

Kedves Fórumosok! A mozgással kapcsolatban találtam egy könyvet, kezdőknek, akik most csöppennek bele abba a kérdéskörbe, hogy mit is mozogjanak és mit jelent a mozgás, mire kell ügyelni, mit érdemes betartani, hogyan kezdjék el (ha eddig még nem mozogtak). Dr. Jákó Péter. Gyógyító testedzés. A Springer kiadó adta ki. A BETEG OKTATÓ KÖNYVEK sorozatban jelent meg. Témája alapján az időskori mozgásról ad hasznos információkat. A könyv végén pálcika emberekkel ábrázolva ajánl nagyon egyszerű, biztonságos, gyógytornászok által ajánlott gyakorlatokat 1) szívbetegeknek 2) cukorbetegeknek 3) magas vérnyomásosoknak 4) csontritkulásosoknak 5) asztmásoknak.

Természetesen ezen kívül van más sok sok jó könyv, de szerintem ez kezdőknek, mozgással ismerkedőknek nagyon hasznos.

2016. dec. 24. 23:47
Viszont kívánom mindenkinek! 🎄🎄🎄
405. csebe
2016. dec. 24. 14:49

Kedves Fórumosok!

Nagyon boldog, békés, karácsonyi ünnepeket és egészséges, mozgással teli, és mozgásképes szerencsés új évet kívánok mindenkinek!

404. bjudit55 (válaszként erre: 403. - C8c263a03a)
2016. dec. 17. 08:41
Jó a meglátásod. Erősen ösztönöznek arra hogy tegyünk magunkért.
2016. dec. 16. 23:11
Dehogy akarok ezen gondolkodni, inkább azt próbáltam érzékeltetni a részletekkel, hogy mennyire impotens az egészségügy, és hogy az ember leginkább önmagára számíthat.
402. bjudit55 (válaszként erre: 400. - C8c263a03a)
2016. dec. 16. 15:55

Értem. de sajnos hozzászólni nem tudok. megszenvedted az biztos, de én sem tudom mitől lehetett. Ami a fontos, hogy túl vagy rajta.

Nem sokára 60 leszel. :) Ebben a korban felesleges azon filózni hogy mi miért történt, mert akkor hátralevő életünkben mást sem csinálnánk.

Próbáljuk meg, legyünk egyre jobban! :)

2016. dec. 14. 20:03
Bocsánat a sok elírásért!
400. c8c263a03a (válaszként erre: 399. - Bjudit55)
2016. dec. 14. 19:57

Minek az elején?


Akkor ez hosszú lesz! ☺


2010 októberétől datálom,akkor még nem volt semmi bajom.

Egy kollegám nagyon szenvedett a változó kortól, ezért télen is nyitva volt az ablak.

Sokszor jött a nyakamba a hideg huzat.Egy reggel felkeltem, nem mozgott a nyakam semmilyen irányba.Gonoltam, elfeküdtem.De nem, még jól megis fáztam, de mentem dolgozni.Valahogy egyre rosszabbul voltam, negyven fokos lázam lett.

H.doki meg sem vizsgál, biztos influenza, feküdjem ki.Egy hét múlva hívom a paplan alól vacogva, jöjjön már ki, mert beszakad a hátam, kiköpöm a tüdőm.Felcsenget, jöjjek le, nem ér rá, hozta a receptet az antibiotikumról.Dideregve, köhögve lementem a hideg kapuba, átadta a receptet.Elmenőben visszaszólt, várjon csak, nagyon nem tetszik a köhögése, reggel bedobok egy beutalót a postaládába.Tüdőgondozó, kétoldali tüdőgyulladás.

H.doki megszeppent.Mondtam neki valami gond van az izmaimmam, a nyakam beállt, a karom alig bírom mozdítani, fekvő helyzetben a lábam nem tudom felemelni.

Bitos a vírus az oka, ha később is fennáll, menjek vissza.Később visszamentem, reumára küldött.A reumatológus tekergetett, a jobb kar vállizülete, a bal csipőizület mozgáshatára nagyon beszűkült volt.A karom hátul derékmagasságig tudtam emelni.Az ilyen-olyan kezelései nem segítettek.

Akkor küldött el mr-re, combfej nekrózis gyanúval.

Mikor látta a negatív mr-t, már nem is foglalkozott velem.

És akkor láttam neki önmagamat gyógyítani.

A lábamat egy sál segítségével, kézzel próbáltam kimozgatni,ez néhány hónapig tartott.

A kar letapadt izmai, besült izmai nehezebben adták meg magukat, az belekerült úgy egy évbe.

A nyakamnal nem bírtam el.

Szóval nem tudom ma sem a miértjét.

Azt már olvastam, hogy porckorong bántalom lehet "ismeretlen" vírustól.

Dehogy az izületek???

399. bjudit55 (válaszként erre: 397. - C8c263a03a)
2016. dec. 14. 16:05
Minek az elején? Kiderült, nem is a csontritkulás miatt fájt. Akkor mitől?
398. bjudit55 (válaszként erre: 397. - C8c263a03a)
2016. dec. 14. 16:04
Mivel többféle gerinc problémám van, gondolom ezért van többféle fájdalmam is. Nem analizálgatom melyik miért lehet. Nem is tudnám. :) Ezért mindig egyenesen tartom magamat, így kevésbé, vagy nem is fáj.
2016. dec. 14. 15:52

Nagyon köszönöm Judit, hogy megírtad.

Érdekes, hogy a bal combcsontom nekem is fájt piszokul az elején, olyan nagyon, hogy a doki még MR-re is elküldött.De semmi, se kopás, se csontrítkulás, mert a DEXA is megtörtént.A lényeg, hogy nyomtalanul eltünt.

A gerincedben nem éreztél fájdalmat?


Remélem a többiek is beugranak a tapasztalataikkal.

396. bjudit55 (válaszként erre: 395. - C8c263a03a)
2016. dec. 14. 08:56
Bár az orvos azt mondta a csontritkulás nem fáj, de én biztos vagyok abban, hogy nekem a ritkulás miatt fájt a bal combnyak csontom. Velejéig ható, időnként eltűnő, de idegesítő fájdalom volt. 10-es skálán 3-as erősségű. Annak utána kezdett megszűnni, hogy elolvastam Szendi Gábor: Napfény vitamin c. könyvét, és a vele való levélváltások után elkezdtem a számomra megfelelő dózisban szedni a K2, D3 vitaminokat. Persze ő a rák miatt is ajánlotta magasabb dózisban.Természetesen igyekszem a megfelelő élelmiszert is fogyasztani, de a mozgásom az hagy kívánni valót maga után, de igyekszem. :)
2016. dec. 13. 21:45

Arra lennék kiváncsi, hogy éreztek a fájdalmat, amit a ritkulásnak tulajdonítotok.

Az orvosi véleményeket már olvastam erről, de jobban érdekelne a tapasztalat.

2016. dec. 13. 14:36

Nem ismerem Zsófit, de majd utána olvasok, sőt meg fogom nézni.

Éppen ezért róla nem is mondok véleményt.

De azt tudom, hogy sok olyan oktató van (a youtuben is), aki néhány hónapos tanfolyamon ilye-olyan edző lett.

Azért kell vigyázni a feltett videókkal, mert a legtöbb az egészséges gerincre íródott.Némelyik oktató pedig az egészséges gerinchez sem ért (mert mit lehet megtanulni egy tanfolyamon), nemhogy a már a megroggyanthoz.


Ismétlem, nem Zsófiról beszélek, mert nem ismerem.

393. bjudit55 (válaszként erre: 392. - C8c263a03a)
2016. dec. 13. 13:40

Igen így van, ezért ajánlotta a Pölös Zsófit direkt. Ő nagy hangsúlyt fektet a gerinc védelmére, rendkívül jól magyaráz, és mutat be gyakorlatokat.

Csak nem rég iratkoztam fel a videóira, amit a napokban kaptam, ez az: [link]

Ebből tudtam meg hogy már sok ilyen kezdőknek szóló videója van, alkalomadtán mindet megnézem és meg is tanulom. Ez aztán erősít. csak rá kell szánni, el kell kezdeni, a többi jön magától. :)

2016. dec. 13. 11:55

Sajnos sokan pl.tesi tanárok, jógaoktatók.... használják a már köztudottan ártalmas gyakorlatokat.Mert nem képzik magukat tovább, leragadtak a régmúltnál.

A mai gyógytornászok már viszonylag képben vannak.

Bár én úgy egy éve még belefutottam rossz gyógytornászba, akit ott is hagytam.


A fogyáshoz nem tudok hozzászólni, mert az ellenkezőjével küzdőm.

Az egyértelmű, hogy a túlsúly nem jó, sem a belszerveknek, sem az izületeknek.Sőt, a hasi zsír gyulladásra is hajlamosít.Igazából a zsigeri zsírok a veszélyesek.

391. bjudit55 (válaszként erre: 388. - Könyvbarát)
2016. dec. 13. 08:34
Nem most jöttek rá, csak sokakat nem érdekel még most sem hogy ártanak vele. Az oktatók és gyógytornászok, hidd el elég tájékozottak. Legyünk mi is azok!! :)
390. bjudit55 (válaszként erre: 387. - C8c263a03a)
2016. dec. 13. 08:32
Köszönöm Brigi! Én is így érzem.
389. bjudit55 (válaszként erre: 385. - Könyvbarát)
2016. dec. 13. 08:30

Az idő múlásával én is tapasztalom, hogy a kilók egyre könnyebben és alattomosabban kúsznak fel, és sokkal jobban ragaszkodnak mint régen. Ne izzadj vért! Már én is feladtam a küzdelemmel, mert az mindig jojóhoz vezetett. Sőt, több jött vissza minden alkalommal. Mióta (kb.3 éve)apránként változtatásokat vezetek be az étkezésbe elértem hogy nem hízok tovább, sőt néha picivel kevesebbet is mutat a mérleg. Nyugi kell hozzá és kitartás. :)


Bármilyen izmot akarsz tornáztatni, erősíteni, mindenre találsz profi sportolóktól videót. Mindenki mutat kezdőknek is könnyű gyakorlatokat, és ők nem teszik tönkre a gerincedet.

Megmutatom a számomra legkedvesebbet:

[link]

Súlyzó nélkül úgy megerősíti az izmaidat, magad sem hiszed.


Az én szemem előtt mindig a "mozgás életem végéig" áll. Ez egy jó dolog, viszont nincs is aki ellásson majd.


Ha csak elkezdesz egy számodra könnyű gyakorlatot, azzal is erősödsz ha rendszeresen végzed, hidd el!

388. könyvbarát (válaszként erre: 386. - C8c263a03a)
2016. dec. 13. 06:30

Szia Brigi!


Húha, nagyon szépen köszönöm, amit írtál! Nagyobb bajt csináltam volna a meglévőnél is. :(

Elolvastam amiket írtak a felülésről, nem is értem, miért csak most jöttek rá a káros voltára. A gyerekemmel a mai napig csináltatják a középiskolában. :(( Nem tudom, mit tehetnék ellene.

2016. dec. 13. 00:13

Judit, nagyon tetszik az írásod, tele van pozitívummal.


Nem baj, ha kezdő a színt, de csinálod, ez a lényeg.Idővel egyre jobb leszel.☺

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook