Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
386. c8c263a03a (válaszként erre: 385. - Könyvbarát)
2016. dec. 13. 00:06

Szia Könyvbarát!

Megdöbbentett, hogy van még gyógytornász, aki javasolja a felülést.

A felülés a legalsó L.V.-S1 porckorogra olyan kompressziót gyakorol, amivel teljesen kinyírja azt. Nem érezni, mert a porckorongban nincsen ideg.

Megpróbalom bemásolni a linket, de ha nem sikerül, eléred a FB-on itt: Almásy Csilla Gerinckoncepció


[link]


Felejtsd el a felülést, helyette ott a hasprés.

385. könyvbarát (válaszként erre: 384. - Bjudit55)
2016. dec. 12. 19:53

Köszi, hogy ilyen hamar írtál. :)

Én tornázom, a doki néni adott egy füzetet súlyzós (!!) gyakorlatokkal, amit gyógytornászok állítottak össze. De van benne felülés és hason fekvésben kéz-láb emelése egyszerre,nyújtógyakorlatok a torna elején és végén. Elismerem, hogy sokkal könnyebben meg tudnám csinálni mínusz 10-15 kilóval, nyilván.

Viszont nagyon könnyen hízom és minden mínusz dekáért vért kell izzadnom és sanyargatnom magam. Ez van, nincs mázlim ebben sem. :(

"lesz erőd mozogni feltehetően életed végéig. "<<-- az utolsó két szó a legfontosabb, lehetek-e nagymama?

384. bjudit55 (válaszként erre: 383. - Könyvbarát)
2016. dec. 12. 19:27

Véleményem szerint a túlsúly - benne van a nevében is - több a kelleténél, plusz terhet jelent nem csak az ízületekre, a szervi működésekre és egyebekre, a csontra is. Mindenképpen előnyös ledobni a felesleget, csak annyira nem könnyű mint ahogy leírtam. :)


Az életkilátások több mindentől függhetnek. Hogy minél jobbak legyenek, érdemes olyan mozgást is végezni, ami segít megőrízni az izomzatot. Ha megáll az izomzat leépülése, ott könnyebben megállítható a csontvesztés is. Ez tuti. Ha erősíted a far és a comb izmaidat pl, kevesebb esélyt adsz a combnyak törésnek. Minden izmot, de nagyon fontos a váll, kar izmainak is az edzése, így elkerülhető lehet hogy pl. ne tudj felkelni az ágyból öreg korodban, ne forgassanak az ágyban, mert lesz erőd mozogni feltehetően életed végéig.


Én, nagyon kezdő szinten elkezdtem a saját testsúlyos edzést. nem szívesen mutatnám be senkinek egyenlőre a tudományomat, de örömmel tölt el, hogy erősödök. Pl. 1 hete a húzódzkodón nem tudtam lógni. Nem tudtam egy pillanatra sem felemelni a lábaimat, mert annyira gyenge volt a fogásom. Ma ott tartok, hogy egymás után pici szünetekkel háromszor, néhány másodpercre lógok és hintázok. Erősíti a kar, és hátizmot is mikor próbálom felhúzni magamat, na meg a fogást. Élvezem. :D


Te tornázol?

2016. dec. 12. 19:08

Sziasztok! Sok hasznos és fontos dolog kikerül a fórumba, ami nagyon jó. Lehet, hogy nem olvastam figyelmesen, de senkinél nem találtam infot arra vonatkozóan, hogy pl. a súlycsökkentés használhat-e?

Abból kiindulva kérdezem, hogy vajon ha kisebb a súly, kevésbé terhelődik-e a csontváz, kisebb megterhelésnek kitéve.

A másik kérdésem az lenne, hogy milyenek az életkilátások, hány évig élhet úgy az ember, hogy nem szorul rá senkire, tehát mondjuk el tud tipegni a sarki boltig kenyérért.

382. c8c263a03a (válaszként erre: 381. - Csebe)
2016. dec. 8. 21:12
Viszont kívánom!
381. csebe (válaszként erre: 380. - C8c263a03a)
2016. dec. 8. 20:34

Szia Brigi1957!

Nagyon köszönöm ismét az információkat. Szezámot én is említettem a hölgynek, a szezám új info volt neki, Káposzta, karfiol, brokkolit is említettem neki, ebből a brokkoli volt neki új. Mákot ismerte.

Megváltás csak saját magunktól várható, ha teszünk érte valamit.

Szép hétvégét és jó mozgást!!

2016. dec. 7. 13:55

Szia Csebe!


Azért vagy egy kis késésben, mert nem a megfelelő utat választottad.

A néninek járna receptre a citrocalcium és a D-vitamin.Így nagyon olcsó, jó lenne ha kihasználná.

Ezen felül javaslom neki/neked a szezámmagot örölve, magas az ásványi anyag tartalma, főleg a kálcium.Naponta megeszek ebből 3-4 kanállal.

Vagy a mákos ételek.

Aki megteheti egyen olajos magvakat, aszalványokat.Nem kell sok!

Egyébként a neten is van elérhető csontrítkulás torna, kezdetnek jobb a semminél.

Nem tudok Neked szakembert javasolni, mert nem itt élsz.


A labdát nem érdemes ragasztgatni, mert nem biztonságos.A Hervisben úgy 4 ezer körül kapható a 65-ös méret, a 164 centimre ez a jó méret.

Nagyon jó rajta rúgózni, veszélytelenebb, mint a betonon való futás, kocogás.Finom rúgózó mozgást kell rajta végezni, lehet a karokat mozgatva imitálni a futást.

A combcsontoknak nagyon jó a lejtőn lefelé való erőteljes gyaloglás, vagy az egyenetlen talajon (pl.erdő) való gyaloglás, utóbbi a derék izmait is használja.Csakhogy olyat is írjak ami nem kerül pénzbe.

Mondd meg a néninek is, hogy mozogjon.Mert az a tapasztalatom, hogy ez az, ami kimarad, amit elhanyagolnak.A beszedhető, lenyelhető...dolgoktól várják a megváltást.

379. csebe (válaszként erre: 377. - C8c263a03a)
2016. dec. 7. 12:21

Szia Brigi1957!

Köszönöm az infokat ismét.

Amiket írtál, azokkal egyetértek és ezért is vannak kétségeim nekem is a mozgással kapcsolatban.

Az obme-t csak azért írtam, mert ott volt az a készülék. Én sem kerestem meg az obme-t , mert a honlapjukat nézve látható volt, hogy a fősodratú gyógyszereket támogatják. Szerintem pont ezért nem is volt látogatott a központ és szünhetett meg.

Mozgás miatt megkérdeztem több gyógytornászt, jóga oktatót, gerinc edzőt, sima edzőt, orvost, de mint utaltam rá, az egyik nem ismeri a csontritkulást, a másik a másik mozgásformát nem ismeri, illetve ellentétes infokat hallok. Ezért is fontosak az infok számomra, hogy mérlegelni tudjak. Közben persze cselekszem is, és adaptálom is az infokat. Tulajdonképpen itt is kísérletezem, mi lehet jó, mi mehet, mi nem jó. stb. Sajnos a döntések mindig utólag bizonyulnak helyesnek, vagy helytelennek.

Nálam még az sem világos eddig, mivel nem voltak meg a vizsgálatok, hogy tulajdonképpen elsődleges vagy másodlagos. Az ehhez való inforól is itt és csak is itt a fórumon értesültem eddig.

A szociális hátrányoknál én csak a „nyugati” életmódra gondoltam, és úgy értettem, hogy ez az ún. kaukázusi népcsoport az, melynél előfordul a csontritkulás , az általad is leírt civilizációs ártalmak ugyan már miatt eleve veszélyeztetett, viszont ehhez járul még, hogy a szociálisan hátrányos egyének bizony nem jutnak mindig egészséges ételhez, elég időhöz és forrásokhoz, információkhoz már a megelőzés szempontjából sem. A betegség fellépte, diagnosztizálása után meg az anyagiak továbbra is fontos szerepet játszanak szintén, hogy egészséges , tápláló ételt, alternatív gyógy-terméket, megfelelő mozgásformát, információkat megkaphasson az egyén. Pont a héten beszéltem egy kis faluban élő hölggyel, aki érintett a csontritkulásban és elmondta, hogy örül, ha a mindennapi ételt meg tudja venni maguknak, és kifizeti a rezsit, nem hogy változatosan étkezzen és akár algákat, akár bokros gombát, akár Schüssler sókat vegyen meg magának. Gyógyszert nem bírta, így csak „vegetál” és romlik az állapota. Kórházba eljutni is nehéz az infrastruktúra miatt neki. Ilyen esetekre gondoltam.

Etka anyónál voltam még, mikor még nem tudtam, nem is sejtettem, hogy van csontritkulásom. Hatalmas élmény volt őt élőben átélni és szuper pozítiv volt az életszemlélete. Ajánlom a könyveit is , de biztos olvastad azokat.

2016. dec. 6. 00:25

Ja igen, az obme.hu nem él.

Még nyáron megkérdeztem a reumatológust, hogy mi lett a Karolina úti osteoporózis centrummal, mert oda jártam méretni.

Azt mondta, nem volt rájuk szükség, nem volt kihasználva.

2016. dec. 5. 23:26

Szia Csebe!


Nem akarlak megbántani,de azt gondolom, hogy kissé

eltúlzod ezt az egészet.

Az kétségtelen, hogy az EÜ.nagyon rosszul működik.

Nekem pl.a reumatológus, mérés után egy füzetecskét nyomot a kezembe,amin olyan információk voltak, hogy melyik élelmiszer mennyi kálciumot tartalmaz és volt a füzetben egy honlap elérhetősége, ami bővebben leírta az osteoporózist.

Egyébként manapság könnyű elérni minden információt.

Amikor kiderült, hogy ritkulásom van, nem azt tettem, hogy leültem az asztalhoz köbevéve magam tudományos könyvekkel, cikkekkel, hogy na most én majd....... Nem! Vettem 1 db könyvet és elolvastam néhány cikket hiteles forrásból (mert nem mindegy ki, mi a forrás, nem a kiskegyedből....stb. kell infót gyűjteni).Szóval nem kell sejtszinten biológiát tanulni ahhoz, hogy mit tegyünk ellene.

Ha nem másodlagos, azaz nem valamilyen betegség áll a háttérben, hanem a természetes öregedés, akkor csak két dolgot tehetünk, tudatosan visszük be az ásványi anyagokat és mozgunk.

Nekem ehhez a két dologhoz nincs szükségem sem osteoporózis társaságra, alapítványra és ilyen-olyan körökre.

Főleg, hogy ezek a társaságok azok, mert tagjai orvosok, akik leginkább támogatják a biszfoszfonátot.

A csontritkulásról való tudás megszerzése ne legyen egy hosszú ideig tartó kutakodás, mert akkor pont a lényeg, a cselekvés veszik el.

(Egyébként megszűnt az osteoporózis centrum a Karolina úti klinikán).


Szociális hátrányok!

Éppenhogy a fejlett nyugati társadalmakban üti fel a fejét ez a jelenség.Az Usában népbetegség.Afrika szegény országaiban, ahol jobb esetben 200 mg a kálcium bevitel, nem jellemző a csontritkulás.

Én inkább az élelmiszeripart, vegyipart hibáztatnám, a vegyszereket, a finomítást és egyéb ipari eljárásokat.A ma élő természeti népeknek ( épp a minap láttam erről egy doku.filmet az Amazonas vidékéről) jó a bélflórájuk és jó a csontozatuk.Reméljük nem akarják őket "civilizálni".


Torna!

Ha valaki most áll neki mozogni akkor azzal egyet értek, hogy fokozatosan kell felvezetni.

Viszont ha már hozzá van szokva a mozgáshoz, akkor nem értek egyet azzal, hogy óvatos "semmi" gyakorlatokat végezzen.

Az ilyen könnyített változatok, mint a húzd a térdeid a mellkashoz és úgy nyújtsd ki a lábad a magasba....Ebben szinte nincs is izommunka, max.a hátsó combizom.

A csontritkulásnál és a gerinc degenerációs elválzozásainál az egyik legfontosabb a törzsizom, a gerincfűző megerősítése.

Egyébként meg a 2.rítus sem egy nehéz gyakorlat, de legalább hasizomból történik, mert egyéb nem kell hozzá.(Nem értek egyet a gyógytornásszal).

Ez az 5 tibeti különben is inkább a tornára hasonlít, mert a jóga sosem ismétli a gyakorlatokat, sosem végzünk pl.egymás után 10 kobrát, különböző ászanák egymásra épülő sorozata a jóga.A 5 tibeti nem az!

Ha ennyire bizonytalan vagy abban, hogy mit mozogj, akkor keress egy szakembert.

De azért azt elmondom, hogy ezek az állam által támogatott gyógytornák nagyon gyengék.

Hagy hozzam példának Etka anyót, aki 50 évesen nagybetegként kezdet el jógázni, Dellyhez járt.

Etka később saját iskolát nyitott.A csontritkulás ellen gumiasztalon ugrált.Hihetetlen miket csinált még 90 évesen is.

Ő aztán tényleg kezébe vette a sorsát. 😊

376. csebe
2016. dec. 4. 18:08

Sziasztok Bjudit55 és Brigi1957 , KÖnyvbarát!

1) Köszönöm az infokat ismét! Akkor nem kísérletezem és nem nézek utána a a tiszta sónak. Ha a Himalája só ásványi anyagokat is tartalmaz, az lesz majd.

2) A gyaloglás nálam inkább olyan nagyon erős, gyors menetelés féle, amiben elég hamar leizzadok és utána nem akarok izzadt trikóban a hidegben lenni, még akkor sem, ha a trikó felett fel vagyok öltözve pulcsi, kabát , sál. sapka. A labda jó ötlet, volt is labdám, csak kilyukadt. Nem tudjátok, van olyan kézműves, iparos szakma, ahol ilyen lyukas labdákat megjavítanak? Nem is lyuk, egy pici rés van valahol rajta. Vagy érdemesebb újat venni??

3) Bjuditnak info: A gyógytornásznak (állami egészségügyben) megmutattam az 5 tibeti rítust. Lényeg, hogy a második rítusnál , ahol a két lábadat emeled fel, azt mondta, hogy ezt én ne csináljam. Állítólag a két láb emelése feszít valamit és az nem jó. Erre mutatott egy gyógytorna gyakorlatot, ahol a két térdedet előbb a popsi elé húzod. Leteszed a talpadat a talajra a popsi elé, majd onnan felemeled a hasad felé a két térdedet behajlítva és onnan az egyik lábat nyújtod ki vízszintesen. Ez ugyan egyáltalán nem tibeti rítus 2 gyakorlata, de ezt a hasizom gyakorlatot így csinálják a gyógytornában. Ha porckorong kopásaid vannak kitüremkedéssel, akkor lehet, hogy Neked is (bocsánat, hogy tegezlek) jobb. Viszont találtam neten egy könnyített 2 tibeti rítus gyakorlatot, ahol a térdeidet húzod a hasadhoz és utána nyújtod ki függőlegesen mindkét lábadat. (keress rá youtube-n, egy kb. 20 perces videó, abban mutatják a könnyített változatot.) Az könnyebb és nem erőlteti meg annyira a gerincet talán.. Én meg tudom még csinálni a két lábbal való emelést is, de elfogadom , amit a gyógytornász mondott. (bár mindig az motoszkál bennem, hogy még meg tudok csinálni dolgokat, amit nem ajánlanak, viszont lehet, hogy a nagy akarásommal pont ártok magamnak, mivel nem ismerem a mozgások hatásait. De az is lehet, hogy pont az erősebb változatok abbahagyásával szoktatom le izmaimat, csontjaimat az építésről . Nem tudom eldönteni, ezen sokat gondolkodok, hogy mindent be tartsak-e vagy sem, mivel az állami gyógytornászok is egyéntől függően mást és mást mondtak már nekem.)

Érdekes módon a plankot=deszkapóz=alkartámasz, ami egy nagyon erős gerincerősítő, a gyógytornász is javasolta. Ezt Brigi1957 is írta és Almásy Csilla honlapján www.gerinctorna.hu megtalálod, hogyan kell helyesen kivitelezni . [link]

Ezt egy gerincsérves beteg is csinálhatta, így talán Te is elvégezheted. Azért kérd ki egy szakértő véleményét.

4) Ami még eszembe jutott könyvbarát info keresése során. Aki a csontritkulással szembesül, eléggé kiszolgáltatott, mivel információt nem igazán kap az állami egészségügyben. Jobb esetben kap egy kis brosúrát, aztán boldoguljon, ahogy tud. (én azt se kaptam, de másoktól tudom, hogy léteznek) Mivel a dokik gyógyíthatatlannak tartják, így a csontritkulással küszködők, mint minden más gyógyíthatatlan betegségnél, kétségbeesetten keresnek megoldást, vagy legalább könnyítést a megállításra. Bocs az általánosításért, de én legalább is, így vagyok még mindig. Mivel az alternatív gyógyászati termékek hatását orvosilag nem igazolják és nem igazolták, így nincsenek mérési adatok sem többnyire. Ezért aztán minden kis reménysugár, ami csak előkerül információ forrásában, sokat jelent a csontritkulásosoknak. (lehet, hogy ezt a gyógyszeripar és az alternatív gyógytermékek ipara is kihasználja, de kétségbeesetten az ember mindenbe kapaszkodik!!). Jó lenne, ha valahol akadna egy csontritkulásos, reumatológus orvos, aki hajlandó lenne az alternatív gyógyászati módszereket is figyelembe venni és alakítana egy (akár kísérleti) csoportot, ahol mérni tudná, vagy figyelemmel kísérné hosszú távon, hogy az egyes alternatív készítmények, vagy készítmény komplexumok, vagy alternatív mozgás stb terápiák mit is eredményeznek és ledokumentálná.. Lehet, hogy a világon már van ilyen, de Magyarországon még nem akadtam ilyenre. Ennek az lenne az értelme, hogy a fősodratú orvosok idővel a pácienseknek ajánlani tudjanak nem mérgező gyógy-szereket is és ne alapból mondják mindenre, hogy ostobaság, meg hogy nem igaz, stb..

Az tudom, hogy Németországban működnek önsegélyező csontritkulásos csoportok, ahol az egyének pl. közösen egy gyógytornásszal (amit az egészségügyi orvosi ellátás ír fel nekik ) mozgásokat tanulnak egyénre szabottan, illetve információt cserélnek termékekről, ételekről. Ez a fórum ehhez hasonló, így ez a fórum és ennek információ jelentik most a remény sugarait azoknak, akik foglalkoznak magukkal és nem csak az orvosok nem-mondására hagyatkoznak. Ezek az információk, melyeket mi fórumosok megosztunk, ezért fontosak az „újoncoknak”, még akkor is , ha sajnos nincsenek dokumentált mérési eredmények mögötte (Kivéve Brigi1957 mérési eredményeit a bokros gomba (Varga gomba termék egyik fajtája csontritkulás ellen, illetve a Varga gomba honlapján volt egy hölgy, aki szintén bokros gombát szedett és ha jól emlékszem 2 tizedet javult az eredménye). Ági állításai az algákról nincsenek dokumentálva , de állítás szintjén reménysugár, amibe mindenki belekapaszkodik, mert hinni akarunk benne. Tulajdonképpen mindenki maga kísérletezi ki, mi használ és mi javít, vagy mi állítja meg ezt az alattomos folyamatot. Éppen ezért , mivel magunkon kísérletezünk, azért óvatosan használja minden újonc az információkat.

4 a) Még az is eszembe jutott, hogy a csontritkulás valahol szociális probléma is. Hiszen az alternatív terápiák eléggé drágák, így akinek anyagi helyzete megengedi, és/ vagy hozzájut infrastrukturálisan az ellátásokhoz, annak van esélye egészséges, megfelelő táplálékot fogyasztania, megfelelő mozgásformához hozzájutni és kifizetni az alternatív vagy drága fősodratú orvosi módszereket, hozzájutni a megfelelő információkhoz, változtatni teljesen az életvitelén és lassítani a folyamatot. Ugyan vannak genetikai tényezők, amelyek hozzájárulnak ehhez az alattomos csontritkuláshoz, de az a megérzésem, hogy azok, akik egész életükben nem tudtak megfelelően táplálkozni , mozogni és egész életükben valamin spórolniuk kellett, hogy fenn tudjanak maradni, azok nagyobb eséllyel lesznek csontritkulásosak, mint akik megfelelő táplálékhoz és elég , megfelelő mozgáshoz jutottak hozzá. Szóval már maga a kialakulása is szociálisan is determinált szerintem, ami elég szomorú. Persze a csontritkulás nem válogat gazdag és szegény között, ezt nem állítom, de mások az esélyek a kifejlődésére és alakulására, megállítására az anyagi helyzettől függően.

5) Még azt az (nekem új) infot találtam egy spinális súlyozott kypho-orthosis készülékről, igaz az obme, azaz az Osteoporosis Betegek Magyarországi Egyesülete honlapján. [link] (az obme elérhetősége:Elérhetőségünk

Osteoporosis Betegek Magyarországi Egyesülete

Cím: 1113 Budapest, Karolina u. 27.

Levelezési cím: 1118 Budapest, Hársmajor u. 12.

Telefon: + 36 1 209 03 61

E-mail: obme@obme.hu)

„Újabb kezelési módszerek

Nemrég egy újabb fizioterápiás program hatékonyságát állapították meg a hátfájdalom csökkentésében, amely javítja a tartást és csökkenti az oszteoporózisos nők csonttörésének kockázatát.

A kezelés lényege, hogy egy készüléket kell használni, amit spinális súlyozott kypho-orthosis készüléknek neveznek, mellyel speciális hátnyújtó gyakorlatokat kell végezni. A készüléket naponta 30-30 percen keresztül kell hordani délelőtt és délután, ez idő alatt tízszer kell a hátnyújtó gyakorlatokat megismételni.

Nem tudok róla mást, és azt sem, hogy hol lehet kapni,hozzáférni de hátha segít valakinek az info.

375. bjudit55 (válaszként erre: 374. - Bjudit55)
2016. dec. 1. 09:58
30.-ától számolom az Imune fogyasztást. Sajnos nekem nagyon drága lesz hosszútávon, de ha jobbá tesz valamit az életeben, akkor megéri. Majd még kevesebbet eszem, máson már úgysem tudnék spórolni.
374. bjudit55 (válaszként erre: 373. - C8c263a03a)
2016. nov. 29. 07:47

A halban azért van omega3, mert megeszi az algát. Ma hozza nekem is a postás, mától én is eszem :)


Labdám nekem is van, de én ha tornázok vele ügyelek hogy ne rugózzak a gerincemre. Súlyos porckorong kopásaim vannak kitüremkedésekkel.


Gyaloglás mellett csinálom az 5 tibetit is, azt írja a könyv, ez is hatásos csontritkulásra. Szerintem minden mozgás jótékonyan hat.

2016. nov. 28. 21:31

Sziasztok!


Almásy Csilla nagyon képzett, több műfajban otthon van.DE nem foglakozik sem csontritkulásos, sem pedig gerincbetegekkel.

Ez nem azt jelenti, hogy elutasítja pl. a gerincbeteget,hozzá inkább a mozogni vágyók járnak.

Gerinctréning és jóga, ezzel foglalkozik.

Inkább csoportban dolgozik, de vállal egyénit is.


Én is Himalája sót használok, azt még nem kezdte ki az ipar.

A tiszta só, a tiszta nátrium klorid.


Judit, én olajos hal evésével viszonylag hamar rendbe tettem a koleszterin értékemet.

Azóta is rajtam derül a doki, mert én sem fogadtam el a gyógyszert, de amikor nézette és megtudta mitől állt helyre.....😊


Csebe, ha a hideg miatt nem akarsz gyalogolni, vegyél egy fitballt.

Ülve, mint ha lóvon ülnél, nagyon jó rugozó mozgást lehet rajta végezni.(Nem árt finoman kapaszkodni az ajtó kilincsébe).Ez a függőleges rugózás nemcsak a gerincre, hanem a combcsontra is kihat.

372. bjudit55 (válaszként erre: 371. - Csebe)
2016. nov. 28. 13:52

Írta Ági a spórolást, emlékszem, de annyira kevés alga van 6 kapszulában, és annyira jó lenne minél jobban ellátni a szervezetemet minden földi jóval, hogy nem hinném hogy ezen kellene spórolnom. Más is van ami haszontalanabb, inkább majd azon. :)


Én sokáig használtam a tiszta sót. Ez valóban gyógyszerkönyvi tisztaságú. Nagy kiszerelésben, főleg ömlesztve sokkal olcsóbb. Úgy emlékszem én 20 vagy 25 kilót vettem kilós csomagolásokban. Semmi ásványi anyagot nem tartalmaz és ez baj. Egy ideje a Himalája sót használjuk. Ezt még nem mérgezik, és sok benne az ásványi anyag.


Egyetértek azzal hogy a mozgás nagyon fontos. A súlyzós edzést írják a leghatékonyabbnak csontritkuláshoz. De a neten sok jó tornát lehet találni erőnlétünkhöz mérten is.

Én a gyaloglást nem hagyom abba csak ha jeges lesz az út. kabát, sapka, kesztyű mikor elindulok, hazafelé kesztyű a zsebben, sapka a kézben, kabát cipzárja lehúzva úgy kimelegszek. :) 1-1.5 órát gyalogolok, általában kb. 6-7 km/nap. Ritka hogy nem megyek.


Én nem járok ellenőrzésre. Amit magamtól meg tudok tenni azt így is megteszem, orvosi segítségről nem vagyok nagy véleménnyel, úh. azt bármit is mutatna a vizsgálat, kihagynám.

Huzamosabb alga szedés után lehet hogy megnézetem magamat kíváncsiságból. Mivel onkológiai vizsgálaton sem voltam már 4 éve, lehet jövő ősszel ott is csináltatok egy vérképet. Elég sok mindent néznek benne. csak a koleszterinem magas vagy 15-20 éve, de nem fogadtam el rá a gyógyszert. na majd az alga! :D

371. csebe
2016. nov. 28. 11:43

Sziasztok!

1) Az algákkal kapcsolatban nem tudtam, hogy Ági értékesítő. Nekem az rémlett, hogy ő úgy írta le az esetét, hogy édesapjának rendelték először, de ő mintha eltávozott volna, és ami maradt , így ők szedték be 3 évig anyukájával. Nos az algákról más szóbeli forrás is beszámolt nekem. Neki másodlagos a csontritkulása, azaz egy másik betegség miatt alakult ki. A biszfoszfonátot az első alkalommal kivágta a kukába, mikor elolvasta a tájékoztatón, hogy combnyakcsont törés is lehet a következménye, mivel illogikus, hogy egy csontritkulás elleni gyógyszer pont csonttöréshez vezet. Ezután kutakodott és fedezte fel a kőalgát, vörös algát és zöld algát és jutott el , igen az Immun Supreme biocom termékhez. (spirulina, chlorella, lithothamnion) Az adagolásról a szóbeli forrásom azt mondta, hogy eleinte 1 szem, aztán fel egészen 6-ig naponta, de a fórumon talán Ági vagy más (erre most nem emlékszem) írt egy olyan infot, hogy eleinte 1, aztán napi 4 , és napi 4 esetén sok sok vizet kell inni hozzá. E napi 4 szemmel tud spórolni és beosztani az egy dobozt hosszabb időre. Ő nem méreti értékeit, mert nincs kedve elkeseríteni magát, így nincs referencia értékem. Az algákról itt egy link, bár van több is róla a neten.

[link]

még egy másik link az alga készítményről [link]

2) Ami még eszembe jutott, bár lehet, hogy már írt a fórum róla, az az úgynevezett tiszta sók. Ezt szintén szóban mondta a másodlagos csontritkulásos ismerősöm. Dr. Weigh Várszegi Csaba, tiszta sóval gyógyította meg csontritkulásos édesanyját, ja meg tiszta vízzel, tiszta só kapható bárhol városokban, 700 Ft/1 kg ( Állítólag nincs benne valami, ami „megöli” a kálciumot a szervezetben.) A tiszta só infot még nem tudtam leellenőrizni, nem tudtam még utána járni, így egyelőre nem tudok pontosabbat róla.

Amit nagyon fontosnak tartok még megosztani, az a mozgás fontossága, bár ezt orvosok is mondják. De nem mondják, hogy mit és hogyan. Ha végig olvassátok a fórumot, láthatjátok, hogy Brigi1957-vel már emiatt sokat "beszéltem” és hálás vagyok neki nagyon nagyon az infokért. Ő javasolta pl. Almásy Csillát,, aki leírta , hogy a csontépítésnek fontos ingere a mozgás, az ellenállással szembeni edzés. Kutatások szerint a legerőteljesebb stimulust a függőleges helyzetben végzett, kisebb ütközésekkel járó mozgások és a teljes testvibrációs tréningek adják. Ehhez javasolt az én elég súlyos csontritkulásomra vibrációs tréninget olyan gépeken, ahol van kapaszkodó. Ennek még most járok utána, mert vidéken elég nehéz ilyet találni. A téli hónapokra keresek valamit, mert kinn már kezd hidegem lenni az erőteljes gyalogláshoz. A másik fontos info, amit szintén Brigi1957 indítására kezdtem el kutatni, szintén mozgással kapcsolatos. Ezt az utat javaslom mindenkinek elsősorban. Kell kérni háziorvostól egy beutalót az adott illetékes kórház REHABILITÁCIÓS osztályára. Vagy ha valaki megkapja, akkor a reumatológiai osztályra. (nekem ilyet már 2 éve nem sikerül kapnom!!). A rehabilitációs osztályon be kell mutatni a csontritkulás leletet és lehet kérni egyéni gyógytornát. Ennek során , nem csoportban, hanem egyénileg foglalkozik az adott egyénnél az adott csontritkulás súlyosságára szabottan a gyógytornász 15 alkalommal és betanít olyan , biztonsággal végezhető gyakorlatokat, melyeket otthon lehet végezni. Mondjuk ez is szerencse dolga, mert ki kell fogni egy jó gyógytornászt, ami sajnos nem mindig jön össze. De elindulni, el lehet ezen az úton. Ezek a gyakorlatok nem igazán erősítenek, csak fenntartanak, így mellé még kell más mozgás is, de azt már nehezebb megtalálni egyénre szabottan, mivel az orvosok nem tudják, mit mozogjon az ember, az edzőtermesek nem ismerik a csontritkulás veszélyeit, a gyógytornászok meg nem ismerik az edzőtermek lehetőségeit. Olyan gyógytornász, aki ért mozgáshoz is, mint Almásy Csilla, az nem vidéken van és többnyire nem olcsó. Remélem, az az info is segített azért Nektek.

370. bjudit55 (válaszként erre: 369. - Bjudit55)
2016. nov. 28. 10:45
Folyt: Természetesen beszámolok a hatásról, remélem nem várat sokat magára. És nem csak olcsóbban adják, hanem szállítási költség sincsen. Gondolom ha a hálózatból értékesítőtől vennénk, akkor a költséget is fizetjük. Jó lesz ez így, ha elfogy, a 4-es csomagot veszem tovább. Csak hasson!!!
369. bjudit55 (válaszként erre: 368. - C8c263a03a)
2016. nov. 28. 10:19

Én úgy olvastam, hogy kevesebbel kell kezdeni, van aki napi 2 szemről emelteti 5 naponta 1 szemmel, van aki 3x1-ről emelteti. Szerintem ha táplálék nem tehet nagy felfordulást, hisz még a 3x2 is nagyon kis mennyiség. Holnap jön meg, még kigondolom, de lehet hogy 3x2-vel indítok.


Olyat is mondott valaki videóban hogy mikor elkezdte szedni, 10 napig nem evett semmit, csak kapszulázott, és remekül érezte magát. És most is. Valaki meg 78 évesen tartott erről előadást, és meglepően sima volt a bőre, és pirospozsgás. 5 éve szedi.


Hát, próba-szerencse. Annyifélében csalódtam már, de nem adhatom fel, mert ragaszkodom nagyon az egészséghez. ha leesnék lábról, nem lenne senki aki kiszolgáljon. Próbálkozom erővel, hátha valami bejön. Remélem a hit nem kell hozzá, mert én előre semmiben nem tudok hinni, csak ha megtapasztalom a hatást. :)


Nem tudom kik a vargáék, egyetlen forgalmazót sem ismerek. Nem is akarok közel kerülni egyhez sem, ne erőszakoljon rám senki semmit. Befolyásolás nélkül szeretek választani. Ja, olvastam, ezeknél 28.000 ft a havidíj. Képzelheted mennyit el kéne adnom belőle hogy ezt kifizessem, és még hasznom is legyen. :D

2016. nov. 27. 19:43

Majd kiváncsi leszek a tapasztalatodra.De az ugye nem most lesz, kell néhány hónap.

Nem fordítva van a szedése? Mintha nekrm azt írta volna, hogy eleinte 6 szem, majd lehet csökkenteni.


Vargáék is megtehetnék azt, hogy kedvezményt adnának a nagyobb adag vásárlásánál, de sajnos náluk nincs ilyen lehetőség.

2016. nov. 27. 16:03
Lassan 62 éves vagyok, és 4 éve nem szedek gyógyszert. :)
366. bjudit55 (válaszként erre: 365. - C8c263a03a)
2016. nov. 27. 16:01

Épp most rendeltem meg a hivatalos honlapon. 2-őt kértem elsőre, már így is adnak kedvezményt, és minden darab után olcsóbb.

Mivel ez a 2 elég lesz közel 3 hónapig mert eleinte kevesebbel kell kezdeni, gondolom kiderül jobbá teszi-e az életemet. ha beválik, a 4-es csomagot fogom venni, az a legkedvezőbb. Sokat olvastam, videókat néztem, szerintem rendbe teheti a szervezetet. Ha így lesz, olcsóbb mint az orvosság.

2016. nov. 27. 15:33

Igen, nem titkolta, hogy foglakozik vele, egy másik topikban írta.


Szerintem csak akkor kapod olcsóbban, ha forgalmazod, a tagság nem elég.

364. bjudit55 (válaszként erre: 363. - C8c263a03a)
2016. nov. 27. 14:24

Mintha itt is írta volna, hogy foglalkozik vele úgy emlékszem.

Megnéztem több videót a készítménnyel kapcsolatban, lehet hogy ki kellene próbálni. Azt nem tudjátok, ha belépnék a rendszerbe de nem árulnám, csak saját részre vajon lenne valami kötelezettség? Szeretném olcsóbban beszerezni.

2016. nov. 27. 13:13

Kedves Csebe!

Az Ági fórumozó egy értékesítő.Egyszer írt nekem privát, akkor néztem utána.

2016. nov. 27. 08:12

Belső indíttatásból, na meg Csebe hatásra elkezdtem kutakodni, amit már régen tettem. Az algákhoz éreztem vonzalmat, így ott mélyebben. :) Arra jutottam, szednem kellene az Imune-t. 4 féle algát tartalmaz, és az egyiknek nagyon magas a Ca tartalma, de másikban is van. Ami a lényeg, majdnem 100%-osan be is épül a csontokba, mert az összes olyan anyagot is tartalmazza ami szükséges a beépüléshez. A legjobb szerves Ca. Mellette jó lehet az álmatlanságomra, a hőhullámra, ízületi nyavalyákra,és a bélrendszert is rendbe teszi. Annyi jótékony hatását tudtam meg, hogy ha csak a fele igaz, azzal is boldog lennék.


Németek állították össze az Imune-t, ők pedig az egészségügy vonalán elég megbízhatóak.

Egyetlen titka, hogy nagyon sokat kell inni mellé.

Mit gondoltok erről?

361. könyvbarát (válaszként erre: 358. - Csebe)
2016. nov. 26. 18:27

Szia csebe!


Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes választ, nagyon kedves tőled, hogy ennyi időt szántál a kérdésemre. Utána nézek azoknak, amiket írtál. Annyi mindent olvasni a net-en erről a dologról, jó lenne olyanokkal beszélgetni, akik benne vannak és emiatt képben is vannak. Jó kicserélni a tapasztalatokat és talán támaszt is tudunk nyújtani egymásnak.

Még egyszer köszi! :)

360. bjudit55 (válaszként erre: 358. - Csebe)
2016. nov. 25. 09:39

Szia Csebe!

Nagyon hálás vagyok hogy csokorba szedted az okosságot, régebben csak belekukkantottam, semmit nem olvastam végig. Az erősen romló látásom miatt csak ide-ide kukkantok, és megígérem magamnak hogy ezt is-ezt is és ezt is elolvasom majd... Na de most megpróbálom belátható időn belül. Köszönöm még egyszer!


Megnéztem Ági bejegyzéseit. Felismertem, az Imune-ről volt szó. Bár a zsebemhez mérten igen drága, de lehet mégis elkezdem szedni. Olvastam sokat az összetevőiről. Gyakorlatilag szinte minden működést képes normalizálni a szervezetben az a sok ezer összetevője. Azt hiszem így 60 felett sok betegség megelőzésében segítségemre lehet, nem csak a csontritkulást mérsékelné. Adok neki egy esélyt, az étkezésem reformálásával úgyis kevesebbe kerülök mostanság. :))

Fél évet adok neki, ha bármi jobbá válik általa az életemben, már megéri. Bár azt mondtam soha többé nem megyek ellenőrzésre mert a DEXA gép is fokozza a csontritkulást, de megfogadom most, hogy jövő ősszel megnézetem magamat. :D

359. bjudit55 (válaszként erre: 358. - Csebe)
2016. nov. 24. 12:12
Nem tudod ilyen algáról volt szó? Nem az Imune-t szedte?
358. csebe (válaszként erre: 357. - Könyvbarát)
2016. nov. 24. 11:24

Szia Könyvbarát! Az enyém ugyan nem javult, de a fórumot átolvastam én is végig az elejétől fogva. Az átolvasás után annyira emlékszem, hogy Ági nevű felhasználó a 92. számú, 104, 105 számú hozzászólásokban számol be arról, hogy algák hatására édesanyjának a csontritkulása "elmúlt". Valamelyik hozzászólásában ígérte, hogy a leleteket előkeresi és leírja, de aztán Ági eltűnt a fórumról. Próbáltam neki írni privátban, de nem válaszolt. Keresd vissza a hozzászólásokat, valamikor 2016 februárban írt erről.

Brigi1957 írta még, hogy a bokros gombára javult az értéke, de azóta azon megállt. De erre majd Brigi1957 válaszol Neked.

Egy nem fórumos, akivel máshol akadtam össze, a Schüssler sókat szedte, és állítólag -2,4-ról feljavult -0,7-re, de ő nem a Schüssler sóknak tulajdonította a javulást, hanem annak, hogy a kalcium adagját felemelte 1200 mg/napra, D3ból napi 3000-t szed, és súlyzózott és ugrálós , jó izzasztós aerobikra járt azaz rengeteget mozgott. Papíron értékeit nem láttam, így csak azt tudom ide leírni, amit mondott szóban.

Alternatív terápiaként (azaz nem biszfoszfonát és egyéb orvos által felírt gyógyszerek, injekciók) a fórumon én a Schüssler sókról, az algákról, a bokrosgombáról értesültem. De nagyon fontos a táplálkozás, a mozgás, a magnézium, kálcium, foszfor arány, B6 a magnéziumhoz, folsav, egyéb nyomelemek (cink, bór, ) és még sok más dolog. Próbáld átolvasni a fórumot, nagyon sok hasznos infot találtam én is és kaptam sok segítséget. A linkek alatt levő cikkeket is olvasd át, amit a fórumra már feltettek. A fórumra már feltett linkek közül nekem ezek nagyon hasznosak voltak. A linkeket csak bejelentkezés után látod.

1) [link]

2) [link]

3) [link]

4) [link]

5) [link]

6) [link]

2016. nov. 19. 09:50
Sziasztok! Vannak itt olyanok, akiknek javult a DEXA eredményük az előző méréshez képest? Ha igen, mennyi idő alatt és mit tettetek érte? Előre is köszi, ha válaszoltok! Szép napot mindenkinek!
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook