Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2016. okt. 19. 16:01

Köszönöm az infót.


Ezt megtaláltam a ' bolthely"-nél, de nem engedi ide betenni, azt írja, tiltott webhely.😕

329. Mezei Virág (válaszként erre: 326. - C8c263a03a)
2016. okt. 19. 14:11

Egy kis segítség!

Ezt is használhatod!


TÁPLÁLKOZÁSI AJÁNLÁSOK A SCHÜSSLER- SÓK ALKALMAZÁSÁHOZ

N.1 Calcium fluoratum

hal, dió, mandula, zsázsa, teljes kiőrlésű gabona, szója, szilva, rebarbara, vaj


N.2. Calcium phosphoricum

tojás, olajos magvak, száraz hüvelyesek, teljes kiőrlésű gabonák, paradicsom, savanyú káposzta, paraj, sóska, zöld petrezselyem


N.3. Ferrum phosphoricum

gabonamagvak, száraz hüvelyesek, olajos magvak, szója, spenót, paradicsom, vörös bogyós gyümölcsök, datolya, tojás


N.4. Kalium chloratum

burgonya, alma, lencse, oliva, zeller, paradicsom, napraforgó mag, füge, spenót, retek, banán,


N.5. Kalium phosphoricum

uborka, fehér bab, lencse, szója, mandula, mogyoró, spenót, burgonya, tojás


N.6. Kalium sulfuricum

burgonya, banán, aszalt gyümölcsök, zöldségek, napraforgómag, tengeri halak, szárnyasok, tojás, tejtermékek


N.7. Magnesium phosphoricum

sötét levelű zöldségek, fényezetlen rizs, borsó, citrusok, kesudió, fekete tea, kakaó, hal, tejtermékek, burgonya


N.8. Natrium chloratum

csak relatív hiány- az eloszlás zavara


N.9. Natrium phosphoricum

rozs, borsó, eper, dió, sárgarépa


N.10. Natrium sulfuricum

alma, eper, narancs, karfiol, sárgarépa, burgonya, káposzta, lencse, hagyma, saláta, zeller, retek


N.11. Silicea

teljes kiőrlésű zabliszt, búzakorpa, árpa, rizs, spenót, zsálya, cékla, petrezselyem, mazsola, zöldbab, mogyoró, kapor, banán


N.12. Calcium sulfuricum

borsó, lencse, hagyma, fokhagyma, rozs, spenót, rebarbara, rozs

328. Mezei Virág (válaszként erre: 327. - C8c263a03a)
2016. okt. 19. 14:07

Nem katalizátor!

Az ásványi sók a felszívódási és beépülési folyamatokat irányítják, így afféle „építésvezetőként” működnek a szervezetben.


A sejtek szintjén a normális működést állítja vissza, amitől az egész szervezet működése is harmonizálódik.


Schüssler tanításai:


1. Minden betegség legfőbb oka a sejtek szintjén bekövetkező szervetlen, eszenciális ásványanyagok h i á n y á b a n keresendő

2. A hiányzó anyagok bejuttatása révén a sejtek ásványanyag-h i á n y a kiegyenlítődik, és ezáltal következik be a gyógyulás

3. Az ásványi anyagok bejuttatása a sejteken belülre csakis minimális adagolásban, higítva történhet

4. Ezeket addig kell higítani, amíg azok képesek a száj-, torok- és nyelőcső finom nyálkahártyáin átjutni és így egyből a keringésbe áramolni, ezáltal az emésztőrendszert kikerülni.

2016. okt. 18. 21:51
Olyasmi lehet ez a Schüssler féle só, hogy ő maga nem vesz részt a folyamatban, de "lezongorázza" azt. Mint egy katalizátor.
326. c8c263a03a (válaszként erre: 324. - Mezei Virág)
2016. okt. 18. 21:29

Köszönöm az infót, akkor a 11-est nem tudom alkalmazni, ez volt a sejtésem.


Akkor ezek szerint nemcsak információt hordoz.

325. Mezei Virág (válaszként erre: 323. - C8c263a03a)
2016. okt. 18. 20:00
324. Mezei Virág (válaszként erre: 321. - C8c263a03a)
2016. okt. 18. 19:51

Ami csak információt tartalmaz, az homeopátiás szer.


"A Schüssler sók nem csupán ásványi anyagok, hanem a homeopátia nagycsaládjába tartozó gyógyszerek. Előállításuk a homeopátiás gyógyszerelőállítási szabályokat követi, azonban nem azonosak a közismert golyócskákkal (globulusokkal), így nem helyettesíthetik egymást."

323. c8c263a03a (válaszként erre: 322. - Bjudit55)
2016. okt. 18. 18:28

Nézegettem én is, de ez a kilöködés nem volt számomra kerek.

Nincs beültetve semmi a szervezetembe, csak van egy csapos fogam, nem szeretném, ha lelökné a foggyökérről.

Esetleg találkoztál már ilyesmivel?

322. bjudit55 (válaszként erre: 321. - C8c263a03a)
2016. okt. 18. 16:46
Én azzal a 2 sóval a 11-es Siliceát is szedni fogom. Az is hasznos a csontoknak, kötőszöveteknek, és a bőrnek is.
321. c8c263a03a (válaszként erre: 317. - Bjudit55)
2016. okt. 18. 15:24

Ez a két só elég sok mindent felölel.

Igen, ahogy olvasom, maga a só nem tartalmaz ásványi anyagokat, "információ hordozó".

320. c8c263a03a (válaszként erre: 316. - Csebe)
2016. okt. 18. 15:19

Szia Csebe!

Végül is azért kell az elején ennyi vizsgálat, mert nem árt megtudni, hogy elsődleges vagy másodlagos csontritkulásról van-e szó. (Tehát két fajtája van).

Az elsődleges a menopauzát követő csökkent ösztrogén, a másodlagos az, aminek igen sok oka lehet, amiről itt már beszéltünk. Mert ha pl. valakinek pajzsmirigye nem megfelelően működik és attól van ritkulása,vagy valamilyen más, esetleg kezelt daganatos megbetegedés, gyógyszer, reumatoid artritisz, stb........ akkor, nem mindegy, hogy mit kezelnek.Nem véletlen, hogy nemcsak a reumatológia, hanem az endokrinológia is foglalkozik a csontritkulással .Prof. Balázs Csaba endokrinológustól sok mindent meg lehet tudni a témával kapcsolatosan.


Az első lépés a háziorvos,ő ad beutalót a reumatológiára.

Én sem azonnal mentem laborvizsgálatokra, csak a rossz DEXA után.

Annyit mondtam csak a reumatológusnak a DEXA után, hogy szeretnék laborvizsgálatokat csontmarkerekkel.

Megírta a beutalót a laborba és a visszarendelő beutalót a reumatológiára, rögtön adott időpontot, hogy mikor mehetek hozzá vissza a leletekkel.Így zajlott!

Azóta három havonta keresem fel, nem kell várakoznom, fix időpontra megyek a visszarendelőmmel. Azért járok, mert folyamatosan felírja (három hónapra) a kálcium citrátot és a D3 vitamint, ami így fillérekbe kerül.Na és időnként elküld laborra.

A kálcium citrát az egyik legjobban felszívódó formája a kálciumnak.

A kagyló,a korall és sajnos tojáshéj is kálcium karbonát, azaz a legrosszabb hasznosulási forma.Ezeket ne nagyon használd. Be is teszek erről két linket.


[link]



[link]

319. bjudit55 (válaszként erre: 317. - Bjudit55)
2016. okt. 18. 13:51
De nem elég a sókat beszedni, mert ezek nem a hiányt pótolják. Azokat az élelmiszereket fogyasztani kell amik tartalmazzák ezeket az ásványi agyagokat, a Schüssler sók pedig majd segítik a beépülésüket.
2016. okt. 18. 12:52

Nálunk se lehet vizsgálatokat kérni, az orvosok szerint az ő dolguk hogy tudják, és előírják hogy milyen vizsgálatokra van szükségünk. csak privát rendelésen lehet kérni bármit.

Csontritkulásod van? Bifoszfonát és kalcium. Se K2, se D vitamin, se magnézium, se a többi számtalan ásványi anyag ami még kell a csontépítéshez.Ezért döntöttem a Tovita mellett. + K2 és D vitamin, + magnézium (más miatt is)


Valóban nagyon összetett a probléma, de én már jobban nem is szándékozom belemerülni. Még a fentiek mellé szedem majd a Schüssler sókat. Bár amit porckorongra szedek, már az is segíthet. Nem vagyok képes többre, főleg anyagilag nem.

Ja, és mozgok, bár többet is lehetne. :)

317. bjudit55 (válaszként erre: 315. - Csebe)
2016. okt. 18. 12:42
Az 1-es és a 2-es só.
316. csebe (válaszként erre: 311. - C8c263a03a)
2016. okt. 18. 12:24

Kedves Brigi1957! Szintén nagyon szépen köszönöm az információkat és válaszokat. Én nagyon hálás vagyok ennek a fórumnak, minden tagjának, mivel tényleg én is úgy jártam, mint Bjudit, hogy naív voltam. Bár igyekeztem az elején utána járni, de falakba ütköztem nagyjából. Most kutakodom mindenfelé és igyekszem az orvosi falakat is bontogatni, s minden információnak igyekszem utána járni. Írok gyártóknak, szerzőknek, válaszolóknak és igyekszem olvasni. A Gere cikkből azért a két téma (fehérje anyagcsere zavar és felszívódás) ragadott engem meg, mivel ezek még teljesen új információk voltak számomra. A többi ok is fontos természetesen és a csontritkulás,- mint szerintem más betegség is- , sokkal összetettebb, mintsem hogy egy kiváltó okra le lehetne redukálni.

Mint korábban írtam, én nekem semmi más vizsgálatot nem ajánlottak fel a DEXA után. Meglepődve olvastam itt (állami) reumatológushoz való eljutáshoz, csontmarker vizsgálatokról, és most arról, hogy pl. a fehérje anyagcserét, felszívódási zavart is lehet laborral nézetni. Szerintem másoknak, akik szintén most kezdenek el utána járni a csontritkulásnak, is fontos minden egyes info, még akkor is, ha lehet, hogy már korábban voltak a fórumon. Köszönöm mindenkinek az információ és link megosztásokat. Sajnos én is tapasztalom, hogy orvosoktól nem igazán várhatom, hogy megértsem a csontritkulás bonyolult és összetett kiváltó okait, sem pedig azt, hogy az egyéb lehetséges vizsgálatokról értesüljek. Pedig ez lenne fontos, hogy az elsődleges kiváltó tényezőket kell keresni és így lehet utána segíteni magán a „másodlagos” okozaton , a csontritkuláson.

A tapasztalatok megosztása is segít, így legalább mások is erőt, tudást meríthetnek az információkból. Jó kutakodást továbbra is mindenkinek. Mivel én még Bjudit55-höz és Hozzád képest nagyon az elején járok, biztos lesznek még kérdéseim, ahogy haladok az anyagok feldolgozásában. Ezért már előre is köszönöm a jövőbeni válaszokat és segítséget.

315. csebe (válaszként erre: 308. - Bjudit55)
2016. okt. 18. 12:22
Kedves Bjudit55! Nagyon szépen köszönöm az információt. Azt szeretném még megkérdezni, hogy a fehérje anyagcserét szabályozó Schüssler sók, azok hányas számúak.
2016. okt. 17. 20:05

Éppen most kaptam emailt Szendi Gábortól, ezt küldte(kapcsolódik a csontritkuláshoz).

Megint felvetődik a kérdés, hogy vajon kinek van igaza a fehérjékkel kapcsolatban.



[link]

2016. okt. 16. 13:31

Nem vagyok naiv, sajnos tudom, hogy a dokikat nem érdekli az ok. Talán ha fiatalabb a páciens....

Korábban is írtam, hogy mindet saját magamnak kellett kikutatnom a nyaki gerincemmel kapcsolatosan is.

Nem tudom milyen az orvosod, de az enyém legalább megcsináltatta a laborvizsgálatokat, igaz, az én kérésemre. De azóta magától küld ilyen vizsgálatokra.

Mert azt azért fontosnak tartom, hogy azzal induljunk, hogy pl. van-e felszívódási zavar, mert ha van, legalább azt tudjuk, hogy a bélben kell rendet rakni mielőtt bármit beszedünk.

Én legalábbis így indultam DEXA, pajzsmirigymirigy vizsgálat, csontmarkerek (parathormon, osteocalcin, kollagén keresztkötés, D-vitamin totál), egyéb labor.

Alapvizsgálatok, amiket lehet, hogy nem ajánlanak fel, de ha kéri az ember megcsinálják.Én nem ütköztem akadályokba, még úgy sem, hogy elutasítottam a biszfoszfonátot.


Tiszteletben tartom, hogy Te nem kívánod ellenőriztetni a ritkulásod, megértettem az indokaidat, de én nem ezt az utat választottam. Tehát a hagyományos orvoslást az ellenőrzésre használom, mert többet nem remélek tőle.

A DEXA valóban, mint minden rtg, jár némi sugárterheléssel.


Amikor az ember először szembesül a ritkulással, alig tud valamit róla.Aki nem jár utána nem is fogja megtudni, mert az orvosától nem kap erről információt.Mind így kezdjük, hogy semmit nem vagy alig tudunk valamit a témáról. Annak, aki most csöppent bele, talán információként szolgál, amit itt leírunk.Őt kívánom informálni és nem azt, aki már kikaparta magának a tudnivalókat.


A Schüssler sókkal én a kötőszövetet és az étvágyamat céloztam meg.Az elméletről már olvastam, igaz nem eleget, most jöjjön a gyakorlat.A többi majd kiderül!

312. bjudit55 (válaszként erre: 310. - C8c263a03a)
2016. okt. 16. 09:05

Ó, Brigi Mit gondolsz te? Hol élsz te? Megkérhetlek hogy legyél az orvosom? Szerinted érdekli az orvost mi okozhatja az én csontritkulásomat? Amíg naivan azt hittem hogy a DEXA-n és a vérvételen minden kiderül és annak függvényében megkapom a számomra hasznos segítséget, addig a csontritkulásom alig láthatóból súlyosra váltott. Én hülye egészen eddig az állapotig hittem nekik. A bifoszfonát volt az egyetlen amit meg akartak etetni velem és az, hogy ez ellen nem lehet mást tenni. Mióta olvasok a témában - és koránt sem eleget - próbálom magam megoldani a helyzetet és fogalmam nincs mennyire sikerrel, mert már vizsgálatra sem megyek. Még az a gép is elősegíti a csontritkulást amivel vizsgálnak tudtad?


Az, hogy a fehérjeanyagcserének köze lehet a csontritkuláshoz, szerintem mindannyian tudjuk hogy csak egy dolog. De ebbe is bele kell kapaszkodnunk ha már tudomást szereztünk róla. Persze hogy van sok más tényező is, de amíg az orvosnak nem érdeke hogy gyógyuljunk, addig minden eszközt nekünk, magunknak kell felkutatni ha élni akarunk.


Én is tudom pl. hogy először a csontjaim állapotát kellene javítani csak utána a porckorongokét, mert előbbi nélkül nem sokat ér a porckorong kezelése, de mikor ezt megtudtam, már bevásároltam és elkezdtem a porckorong regenerálást. Megnyugtat a tudat hogy ártani nem fogok vele, és ezek a sók amiket most használok, nagyon sok betegséget megelőz egyébként is, és vannak kisebb problémáim amikre szintén hatásos. Ha ezt befejeztem azonnal kezdem a csont regenerálást, a kúrája után legfeljebb megcsinálom újra a porckorong építést.


Sokat olvasom mostanában a Schüssler sókról, és ha vége ezeknek az elsődleges kúráknak, elkezdem alkalmazni a sókat megelőzések céljával. Külön az emésztőrendszerre, és mindenféle anyagcserére amire csak lehet. Már olvasom a könyveket, és igyekszem mindent kitanulni ezzel kapcsolatban. Ezek mellett tudom a mozgás és a táplálkozás is nagy szerepet játszik. Na, majd látjuk mi lesz, de a lényeg, ki kell hagynom a hagyományos orvoslást az életemből, hacsak nem valami akkut esetről van szó amit én magam nem tudnék kezelni.

311. c8c263a03a (válaszként erre: 310. - C8c263a03a)
2016. okt. 15. 23:02

Bocsánat, mobilról írtam. Akkor befejezem a mondatot.

A felszívódási zavar, a fehérje anyagcsere zavar laborvizsgálatokkal kimutatható.

És érdemes is meglépni.Bizonyos vizsgálatokat a háziorvos is elvégezhet, meg kell tőle kérdezni, hogy mihez van jogosultsága.

310. c8c263a03a (válaszként erre: 307. - Csebe)
2016. okt. 15. 21:45

Sajnálom, hogy ezt ragadtad ki a cikkből.

A csontanyagcsere sokkal bonyolultabb annál, hogy ezt a két dolgot (fekszívódási zavar, fehérje agyagcsere zavar) lehessen kiemelni.

Bár Gere nem volt orvos, természetgyógyászattal foglakozott, ő is számos dolgot megemlít ezeken felül a cikkében.

A felszívódási zavar, a fehérje anyagcsere zavar laborvizsgálatokkal.

A pajzsmirigy hormon ( parathormon) színtje színtén mérhető laborral, a zsíranyagcsere, ami számos hormonnal kapcsolatban áll, színtén mérhető.

Szóval laborvizsgálotokkal kizárhatóak vagy megerősíthetőek bizonyos okok.De nem mind, hisz számos oka van a ritkulásnak.

Én ezért is javasoltam a laborvizsgálatot.


Bizonyos kor fölött nem szokták keresni az okot, mert elegendő oknak tartják a kort,a menopauzát.

2016. okt. 15. 14:43

Schüssler-sók jelentősége a fehérje-anyagcsere számára:


A túlzott fehérjebevitel eredményeképpen az ebben a folyamatban résztvevő fontos ásványi sók hiánya, de legalábbis lecsökkent jelenléte lesz megfigyelhető. Ez egy napjainkban egyre inkább terjedő "lopakodó tömegbetegség" kialakulása szempontjából is igen fontos. Szemléljük csak meg, miért: a hosszú hónapokon és éveken át tartó folyamatos állati fehérjékben gazdag táplálkozással lassan, de biztosan kialakul a szervezetben a kalciumhiány. Elsősorban az állati fehérjék lebontása jár különböző savak termelődésével együtt és ezen savak megkötéséhez, ismételt kivezetéséhez ásványi anyagok szükségesek... Ilyen pl. a kalcium phosphoricum ,melyet a szervezet ilyen esetben egyre sűrűbben igényel. Mivel egyidejűleg egy lecsökkent kalcium-kínálat és bevitel is társul mindezekhez, a szervezet kénytelen az egyes raktáraihoz nyúlni, hogy elegendő kalcium-foszfát molekulákat tudjon a savmegkötéshez mozgósítani. No és hol van testünk legnagyobb kalciumfoszfát raktára?A csontjaink belsejében. Az éveken át fennálló tartós elvonás eredményeként jön tehát létre azon betegség, melyet oszteoporózisként, magyarul csontritkulásként ismerhetünk...

308. bjudit55 (válaszként erre: 307. - Csebe)
2016. okt. 15. 14:10

Igen, van laktóz mentes schüssler só is. Ezt cseppekben forgalmazzák. 5 csepp 1 tablettának felel meg. A Fiumei úti Európa gyógyszertárban szerezhető be.

Mindenféle anyagcserét befolyásoló Schüssler só van, így a fehérje anyagcserét szabályozó is.

307. csebe (válaszként erre: 304. - Bjudit55)
2016. okt. 15. 12:30

Nagyon jó ez a cikk! Főleg az , hogy a calcium felszívódási zavarai , továbbá a fehérje anyagcsere zavara a kiváltó tényezők. „A betegséget kiváltó tényezők között első helyen kell említeni a szervezet abszolút és relatív Ca hiányát, vagyis a Ca mint a csontépítés egyik legfontosabb elemének a bélből való felszívódásának a zavarait.A Ca ugyanis hiába jut megfelelő mennyiségben a szervezetbe, ha nincs megfelelő felszívható formában, nem tud átjutni a bél falán és távozik a szervezetből anélkül, hogy hasznosult volna.A Ca ugyanis csak megfelelő, lebontott ionizált állapotban tud felszívódni ,a természetben leggyakrabban előforduló karbonát alakjában nem.A természetes ásványi kalcium karbonát felszívódásra való alkalmassá tételéhez, az ionizáláshoz elegendő gyomorsavra van szükség. Hatékonyan szívódnak fel a bélcsatornából a kalcium szerves savakkal alkotott sói, mint a kelátok, citratok, laktátok,aszparátok stb”

Az is nagyon fontos így a fentiek tükrében, hogy a fehérje anyagcsere zavara idézi elő a csontritkulást." Legújabb vizsgálatok szerint a csontritkulást a fehérje-anyagcsere zavara idézi elsődlegesen elő.A fehérjemetabolizmusban bekövetkező zavarok ugyanis a szervezet általános kötőszöveti gyengeségét okozzák. Ennek következtében a rendelkezésre álló kalcium beépülésének nincs megfelelő szöveti háttere, nincs hová beépülnie ,így a csontgerendák felépülése, nem jöhet létre. Ebből az következik, hogy amíg nem rendeződik a fehérje-anyagcsere, nincs semmi értelme a D-vitamin és a mész adagolásnak, mert nincs meg a beépülés strukturális háttere, igy a terápiás célból adagolt Ca a különböző szövetekben”

Megpróbáltam írni a szerzőnek, hogy további információt szerezzek be, de sajnos elhunyt.

Van esetleg valakinek információja a fehérje anyagcsere zavarral kapcsolatban, illetve a felszívódási zavarral kapcsolatban? Mert ezek szerint a calcium és egyéb anyagok bevitele csak a „másodlagos” tünetet, a csontritkulást igyekszik kezelni, de nem az alapproblémát, ami „felfalja/elfogyasztja/kivonja" a calciumot és egyéb ásványi anyagokat. Lehet, hogy nem jól értelmezem, de most a cikk alapján ez jött le.

Másik kérdésem is valahol összefügg felszívódási zavarral. Mint kiderült „A Schüssler-só tabletták tejcukrot tartalmaznak, ezért a tejcukor érzékenységben, allergiában szenvedők a Schüssler-só készítményeket nem használhatják!” (forrás: [link] Tud valaki olyan Schüssler só készítményt, gyártót, mely nem tartalmaz laktózt?

2016. okt. 14. 21:38

[link]


Ebben a videóban az az élelmiszer-ipari mérnők beszél, akit korábban említettem. Ö írta azt a könyvet (Ne veszítsd el a csontjaidat) a csontritkulásról.

2016. okt. 12. 17:55
Remek összefoglaló, benne van minden lényeges.
2016. okt. 12. 09:35

Amit a csontritkulásról tudni kell c. írás:

[link]


Lehet hogy ti mind ezt tudjátok már, de nekem mondott újat. :)

303. csebe (válaszként erre: 294. - Bjudit55)
2016. okt. 9. 14:11
Kedves Bjudit55! Szintén köszönöm szépen a választ és a Tovitának is utánajárok.
302. csebe (válaszként erre: 298. - C8c263a03a)
2016. okt. 9. 14:08
Köszönöm a segítséget az infokkal (bolt nevével is). Egyetértek avval, hogy bele kell ásni magunkat az adott betegség témába, hogy túléljük.
2016. okt. 9. 12:19

Azt javaslom, a Schüssleres témát folytassuk a helyén. Most be is tettem oda egy német nyelvű fórum linket, sajnos nem boldogulok a fordításával. Akit érdekel, nézzen be oda. Biztos vannak benne jó ajánlások.

[link]

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook