Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
266. csebe (válaszként erre: 265. - C8c263a03a)
2016. okt. 6. 13:52

Kedves Brigi1957!

Köszönöm ismét a választ és tényleg egyszerűbb a tegeződés.

Egyetértek avval is, hogy egyéni minden eset, így megértem, hogy szakember tudja legjobban megmondani, hogy az egyénre mi pont a jó, mivel mindenki más. Csak érdekelt, hogy mi az, amit tudsz csinálni. Remélem a rehabilitációs részlegen találok valakit, aki rám szabott gyakorlatokat ajánl.

Igen, én is olvastam olyan jógaoktatókról, ahol a porckorongsérv előreprogramozott lehet.

Nekem a Sport és jóga könyv van meg, de beszerzem a Delly könyvet is.

Igen, összekevertelek Judittal a gyakorlatokat tartalmazó link kapcsán, elnézést kérek érte.

Mivel kutakodom sokfelé, most megtaláltam, hogy a futás, kocogás a legjobb, valamint az általad is írt gumikötél gyakorlatok. Lényeg az izom erősítése, ahogy sokan már leírták a fórumon. [link]

Ebben a cikkben is kiemelik: „Mozgás nélkül tehát a csontritkulás kezelése és megelőzése lehetetlen. Sokan úsznak vagy kerékpároznak – ezek kiválóan erősítik, edzik a keringés szervrendszerét, és alkalmasak a magas vérnyomás és a koszorúér-betegségek megelőzésére. A csontok felépítése szempontjából azonban mit sem érnek! Csak a csontok rázkódásával járó mozgásformák járulnak hozzá a csontsűrűség növekedéséhez, vagy legalábbis annak megtartásához. Ilyen szempontból tehát a legkedvezőbb sport a kocogás – vagy ha ez nem megy, akkor a gyors gyaloglás. A séta, esetleg lépcsőn járással kombinálva, szintén jó. A gimnasztika is használ valamit, ha beiktatunk némi ugrálást. Az izomfejlesztő, testépítő gyakorlatok a csontozat szempontjából csak akkor érnek valamit, ha az izmok teljesítményhatárához közeli tartományban végzik a gyakorlatokat (csak haladóknak ajánlott!). Ám a hétköznapi terhelés értékét sem kell alábecsülni”

Amin még nagyon elgondolkoztam , az az alábbi kijelentés: „A csontritkulás kialakulása több tényezőtől is függ. Az egészségügynek 10%-os a genetikai adottságnak legfeljebb 15-20 %-os, a környezetnek 20-25 %-os, az életmódnak pedig legalább 50 %-os szerepe van.” (forrás az alábbi cikk volt: [link]

Azaz a táplálkozástól elkezdve az életmódunkig minden hozzájárul a betegség kialakulásához. Ezt viszont gyógyszerekkel nem lehet megoldani. Nagyon sokszor gondolok arra, hogy ha ez így van, hogy 50 % az életmód, 20-25 % a környezet, és "csak" 15-20 % a genetika, akkor a csontritkulás (mint más egyéb betegségek is) valahol szociális problémákból is erednek. Változatos, zöldségben , gyümölcsben gazdag táplálkozás, „drága” algák, homeopátiás szerek, mozgásban gazdag életmód elég nehéz , ahol a jövedelem alacsony, ahol a munka ülőmunka rengeteg túlórával. Úgy érzem, hogy biorobotokként használnak minket, amíg munkaképesek vagyunk, aztán meg már kialakult a betegség a rossz életmód következtében.

Linkelek még ide egy facebook csoportot , nem reklám céljából, hanem azért, mert ott is lehet cikkeket , információkat találni alternatív „kezelésekről” a csontritkulással kapcsolatban. [link]

Köszönöm szépen még egyszer a választ, a korrekciókat és jó mozgást mára is!

265. c8c263a03a (válaszként erre: 264. - Csebe)
2016. okt. 5. 18:08

Kedves Csebe!


Ha kérhetném tegeződjünk, úgy egyszerűbb.


A linket nem én tettem be.


Jóga! Csak olyan oktatóhoz érdemes járni, aki egyben végzett gyógytornász is vagy orvossal dolgozik együtt.

Na ilyen kevés van, kettőt ismerek.Ellenben nagyon sok gerinchez, anatómiához.....nem értő jógaoktató van.Némelyik egy porckorongsérv gyáros.A jógánál nem árt tudni azt sem, hogy melyik ászanának milyen élettani hatása van, erre nagyon jó Delly könyve.

Vannak gyakorlatok, amelyek a belső elválasztású mirigyeket célozzák, ilyen az általad említett gyertya is, a pajzsmirigyre hat.

Viszont nagyon nem jó annak, akinek gond van a nyaki gerincével, mert a C7 porckorongot megterheli, megtőri.Fejenállás ezen okok miatt szintén kilőve, hiába nagyon jó egyébként.

Az egyéni jóga, gerinchez is értőktől, drága, drágább, mint az egyéni gyógytorna.

Sokkal jobban jársz, ha keresel egy jó gyógytornászt, aki rádszabja a gyakorlatokat, a te problémádra szabja.

Én nemcsak jógázok, hanem gumikötéllel lehúzásokat is végzek, valamint fitballon is végzek gyakorkatokat,a fekvőtámaszt, plankot is beleveszem a gyakorlataim közé.Csípőre is koncentrálok.

Tudatosan nem írtam neked ászanákat, szakemberben gondolkozz.


3.2.1 ez a meridián torna, amivel Dr.Eöry Ajándok ismertetett meg.

Őszintén szólva, nem sok rációt láttam abban, hogy térdrogyaszva csapkodjuk a meridiánokat.Olyan 90 éveseknek való, akik alig tudnak mozogni.


Só! Dr. Tejfalussy András szerint 30:1-hez kéne lennie a nátrium/kálium arányának, ezzel szemben igen sok a kálium aránya a boltban kapható sókban.

Írogat is mindenfelé, hogy a halálraítélteket káliummal végzik ki, mert ugye leállítja a szívet.


Engedd meg, hogy két dolgot kíjavítsak.

Nem a D3 színtet mérik, azt nem tudják, a d-vitamin színtet mérik összeségében.

Másik, hogy nem bifoszfonátnak hívják ezt a mérget, hanem biszfoszfonátnak.Bocs!

264. csebe (válaszként erre: 261. - C8c263a03a)
2016. okt. 5. 14:55

Kedves Brigi1957! Nagyon köszönöm a gyors és részletes, segítő választ Önnek is. Megnéztem a házipatika linket, csak ott a gyakorlatokat nem találtam. Most kaptam beutalót rehabilitációra, amivel talán kapok egy tornagyakorlat sort, (ahogy a cikk írta, " szakember által összeállított és egyénre szabott tornát szabad gyakorolni, hogy a hibákat és azok súlyos következményeit elkerülhessük.”), hogy betanulhassam azt. Jógára én is jártam, de mikor közölték a hírt, azt mondta a magánrendelésen egy reumatológus, hogy a csavarásos gyakorlatokat, és gyertyát, meg fejen állást felejtsem el. Ezért igyekeztem kideríteni, hogy csontritkulással mely aszanákat végzi. Az 5 tibeti rítust végzem, ezenkívül a mérleg, háromszögállás , gólyaállás (vagy lábkéztartás) merem csinálni most. Illetve van még a kínai 3-2-1 vagy 3-1-2 torna sor, amit rugózva végzek el.

Egyébként én belefutottam abba, hogy az európai magán reumatológus nem ismerte a jóga gyakorlatokat, így megmutattam neki és ezek után nyilatkozott, hogy mit nem ajánl. Jártam én is jógára, ott meg a jóga oktatóm nem tudta, hogy csontritkulásra mit szabad és mit nem. Ezért is tudakozódom.

Reumatológia: Én a fórumot olvasva csak ámultam bámultam, hogy reumatológushoz járnak. 2 éve közölték egy teljesen véletlenszerű DEXA vizsgálat után a hírt. Azóta én a bifoszfonát hatását olvasva (nem szedtem be, mert van más gondom, ami miatt nem lehet) rohangálom a köröket, hogy mi az alternatíva és meglepődéssel hallottam a magánfutkosásaim során, hogy mi az , hogy állami reumatológus még nem látott. Én eddig magán reumatológushoz jutottam csak el, és egy másik városba kellett mennem, hogy egyáltalán magánrendelésen reumatológushoz eljussak. Igyekszem majd most a rehabilitáción keresztül eljutni állami reumatológushoz ,hogy csontmarker vizsgálatot megcsinálják és ne magánban kelljen 6-8000 Ft-ot D3 vitamin szint meghatározásra kifizetni.

A VargaTeo gomba és Béky László nevét köszönöm, utána járok.

Még egy kérdésem lenne általánosan. Létezik –e csontritkulásos beteg-orvos egyesület, ahol még információkat lehet kapni, hogy tulajdonképpen saját magunkat karban tartsuk és informáljuk és viszont informáljuk az európai orvosokat, hogy ne a bifoszfonátot erőltessék? Jó mozgást a mai napra mindenkinek még!

263. csebe (válaszként erre: 260. - Bjudit55)
2016. okt. 5. 14:52
Kedves Bjudit55!Köszönóm szépen a gyors és segítő választ. Brigi1957 által belinkelt házipatikában olvastam, hogy napi 15 perc napfényben is segíti a D-Vitamin munkáját. Ez lenne az olcsóbb kivitelezhetőség? Olvastam még a K2 vitamin szerepéről, ami a kalciumot irányítja a megfelelő helyre, azaz a csontokba és nem pedig az erekbe meszesedésként. A Schüssler sóról itt a fórumon olvastam, még nem tudtam utána nézni, hogy mire is jó. Egy ismerősöm a tiszta sóról beszélt. Erről még csak annyit tudok, hogy a rendes sókban állítólag sok a kálium és emiatt a csontból sok kálcium ürül ki. A tiszta sóban állítólag a kálium és nátrium aránya megfelelő és ezért a tiszta só használata nem vezet a kálcium csontból való kivonásához. Még nem tudtam utána nézni ennek sem, csak hallottam. Ezen alapulna esetleg a Schüssler só is, vagy más a hatás mechanizmusa? Ami még érdekelne, és megkérném rá, hogy belinkelné, hogy a Schüssler só kúra írásos anyaga, hol érhető el. Köszönöm előre ismét és igen, a reményt nem szabad feladni. Bár amikor velem először közölték a hírt, akkor kerek perec elég kegyetlenül szemembe mondták, hogy ne is várjak javulást, örüljek, ha stagnálok. Sajnos nem stagnáltam.... De most új alternatív módszerekkel valahogy majd rábírom a szervezetemet.
262. bjudit55 (válaszként erre: 259. - Csebe)
2016. okt. 5. 09:18

Amíg a jógára rákészülsz:

[link]

261. c8c263a03a (válaszként erre: 259. - Csebe)
2016. okt. 4. 19:13

Szia!


Korábban már írtam, hogy én vagyok Brigi57.


Jóga! Gyerekkoromban jógáztam, tehát ismertem fejből az ászanákat csak fel kellett elevenítenem. Mivel nagyon precízen kell végrehajtani elmentem egy oktatóhoz, ahova egy évig jártam.

Négy éve jógázom, de mostmár csak magam.

Gyerekkoromban Delly Károly könyvéből tanultam meg a jógát.


Gyógygomba! A Varga féle gombát szedem már évek óta.Egy kerek egészt javított a csontrítkulásomon, azaz -3,2 ről -2,2 re.

De nem az ő boltjukban veszem, hanem a Kosztolány Dezső téren egy gyógynövényben, mert ott kicsit olcsóbb.

A készítményt úgy hívják, hogy: Varga Teo (régebben osteo, azaz csont volt a neve).Összetétele: bokrosgomba és zöldtea kivonat.Ára:4.190.-, ez egy havi adag, napobta kettőt szedek.


Csontmarkerek! Kérd meg a reumatológusod, hogy nézze meg a csontmarkereidet, ez egy vérvétel lesz.

Alapjáraton 4 markert szoktak megnézni, ami magában foglalja a D-vitamin színted meghatározását is.A legjobb képet ez adja a csontanyagcseréről.


Ayurvéda! A jógán kívül, semmit nem találtam az ayurvédában, semmit, ami szájon át szedhető.Nem ismerek ayurvédikus gyógyítót, de Béky Lászlótól nem állnak messze a keleti gyógymódok sem.De nem jártam nála.


Gyógyulást!

260. bjudit55 (válaszként erre: 259. - Csebe)
2016. okt. 4. 16:52

Szia Csebe!

Semmi stagnálás, meg fogunk gyógyulni. :) Bár az algákat nem használom, a gombákról annyit tudok hogy segítik a D vitamin munkáját, de ez olcsóbban is kivitelezhető. Egyébként én Schüssler sókat használok. Illetve fogok, mert a kúra már írásban megvan, de most éppen a porckorongjaimat regenerálom. Utána jön a csont. Fordítva kellene, de ezt már akkor tudtam meg, mikor beszereztem a porckorongra a szereket.

Tehát gyógyulunk ezerrel.


Ja, a torna. A gyaloglás jó a csontritkulás kezelésére, illetve minden olyan mozgás, ami igénybe veszi az izmokat kicsit erőteljesebben. Ahol nem sorvad az izmunk, illetve ahol javul az erőnléte, az ott lévő csont is erősödik.

Hajrá neked is! :)

259. csebe
2016. okt. 4. 16:13
Kedves Fórumosok! Most akadtam erre a fórumra és igyekeztem végigolvasni a hozzászólásokat. Csontritkulásra keresek én is alternatív megoldásokat. Kérem, hogy akinek az algákkal kapcsolatban vannak tapasztalatai, leírná-e, hogy mely algakészítményt, honnan érdemes beszerezni , hogy ne bóvli terméket , de jutányos áron be lehessen szerezni? Az is érdekelne, hogy mennyi idő után hatottak az algák? 2) Olvastam a gombákról is, de volt bokros gomba és varga gomba. Aki használta ezeket, leírná, hogy milyen tapasztalati voltak és mi volt a beszerzési forrás? 3) Olvastam, hogy Brigi57 jógázik is. Sajnos ő már töröltette magát a fórumról. Ha valakinek meg van Brigi57 elérhetősége, örülnék, mert szeretném megkérdezni, hogy mely jóga gyakorlatokat végzi el naponta. 4) Az is érdekelne, hogy akik ülőmunkát végeznek, mely mozgásformával tudják legjobban kompenzálni a mozgásszegény életmódot, mely a csontritkulás elősegítője. 5)Írtak a csontmarker vizsgálatról reumatológusnál. Ez ezek szerint feliratható? Nekem még a D3 vizsglatot is külön pénzért kellett megcsináltatnom, miután kimutatták a csontritkulást. 6) Tud valaki ajánlani természetgyógyászt , egyéb alternatív gyógyászt, ajurvédásat, aki segít a csontritkulásnak legalább a megállításában? Köszönöm a sok sok információt előre is, ha válaszol valaki, akár privátban is. Mindenkinek legalább stagnálást! Csebe
258. bjudit55 (válaszként erre: 257. - Mate54)
2016. jún. 18. 13:56

A gyógyszertárak DHU-t tartanak. Első alkalommal én is ezt vettem, mert később szereztem tudomást az Európa gyógyszertárról.


Én is szép hétvégét, és minden jót kívánok neked!

257. mate54 (válaszként erre: 256. - Bjudit55)
2016. jún. 18. 13:14

Igen, kérdeztem az egyikben, rendelnének, de nem tudott semmit mondani gyártóról, mert nem látta a gépben, csak annyit példának, hogy 80 db-ost 1290-ért .. az sok.

majd rendelek inkább ezreseket, csak kicsit később, mert most ez a 15 ezer a bioboltból sem volt kevés :)

Nagyon szép hétvégét Neked, Judit ! :)

256. bjudit55 (válaszként erre: 255. - Mate54)
2016. jún. 17. 10:49
Igen, ez az. Én azt gondoltam, nálatok gyógyszertárban jártál utána.
255. mate54 (válaszként erre: 254. - Bjudit55)
2016. jún. 17. 10:09

Múltkor erről az oldalról volt szó, itt van sok gyártmány is , árakkal felsorolva

[link]

254. bjudit55 (válaszként erre: 253. - Mate54)
2016. jún. 17. 09:51

Hát az is örömhír. kívánom, tudd beépíteni a mindennapjaidba, és ne legyél olyan feledékeny mint én. Nálam sokszor marad ki nap.


A sókat legolcsóbban az Európa gyógyszertárban kaphatod meg szerintem.

253. mate54 (válaszként erre: 252. - Bjudit55)
2016. jún. 17. 09:46

Szia Judit :)

az jó nagy tétel :) csak használjon legalább tényleg, akkor meg fogja érni.

Nekem nem a Schüssler só jött meg :) annak most kérdezgettem utána itt, h mennyiért tudnak rendelni.

...hanem a magok, őrlemények stb a Bioboltból :)

252. bjudit55 (válaszként erre: 251. - Mate54)
2016. jún. 16. 19:28

Hát majd látjuk. Tesztelés gyanánt kénytelen vagyok közel 5 hónapig szedni, mivel a kedvezmények és az ingyenes szállítás miatt 8 üveggel meg kellett vennem. :)) Így kaptam egy + üveget ami fél liter, egy 250 gr-os Chia magot, és ingyen hozták ki.


Én is kívánok mielőbbi eredményt neked a Schüssler só alkalmazásával! ha elfogy a gabolexin, én is belevágok. Bő 2 hét.

251. mate54 (válaszként erre: 250. - Bjudit55)
2016. jún. 16. 15:37

Szia Judit . :)

megjött a csomagom az előbb :)

Hát én ezt nem olvastam róla soha,

másokat, amiket itt írnak, igen .

Csak legyen neked jó az aranykolloid :)

2016. jún. 16. 11:44

Mate! Olvastál már az ezüst kolloid csont regeneráló hatásáról? Én az arany kolloidot fogyasztom, de eszembe jutott hogy az ezüst ezt is tudja:

[link]

2016. jún. 14. 11:08

A teát nem a daganattal kapcsolatosan említettem meg, hanem a csontra gyakororolt hatása miatt.

A fluor tartalma miatt.

248. bjudit55 (válaszként erre: 247. - Mate54)
2016. jún. 14. 08:23
Nagyon jó, még a héten meg is kapod.
247. mate54 (válaszként erre: 243. - Bjudit55)
2016. jún. 14. 08:16
Leadtam a rendelést :)
246. mate54 (válaszként erre: 245. - Bjudit55)
2016. jún. 12. 18:51

Azt én is megértem, máshol is olvasom néha,

Emlékszem még rééééégen :), mikor dolgoztam,

a Celladam volt az új, s hozták be a hozzátartozónak, hogy szeretnék nála alkalmazni.hátha segít .

Félve, hogy egyáltalán lehetséges-e , mert nem hivatalos .

azt hiszem, a végén dűlőre jutottak a Főo-val, mert beadhattuk .

245. bjudit55 (válaszként erre: 244. - Mate54)
2016. jún. 12. 18:42
Sajnos betegek után szokott kimaradni sok készítmény. Én megértem azokat a családokat akikre nagy anyagi teher nehezedett míg élt a beteg, és most szeretnék pénzzé tenni ami maradt. Régen is olvastam ilyeneket, és mindig olcsóbban adták mint az eredeti ára. Szerintem aki éppen azt szedi, jól is jöhet.
244. mate54 (válaszként erre: 243. - Bjudit55)
2016. jún. 12. 18:04

annyit most nem, majd legközelebb.

mondom, a Pingvin Patikától sok Damona D3, K2, C vit, azok már vannak , sokáig elég lesz .


Kendermag liszt van legfelül a sorban , 250 gr 389 Ft, azért írtam, a többi mag , igen .

látom itt fórumon a torzsalkodásokat , rendre ! :) meg sokan eladni akarnak . valami cuccot , meg vannak rákgyógyítók , jaj istenem !

de látok régi szerek neveit, Celladam , Moxa elixír , amit a Network-on hirdettek állandóan, voltak ilyen csoportok

243. bjudit55 (válaszként erre: 242. - Mate54)
2016. jún. 12. 17:50

Az a nő annak segít hosszú évek óta, aki Svájcba megy kezelésre, csak már nem tudom, valamilyen izotóposra. Ő kint él.


A kendermag nem őrlemény, hanem hántolt kendermag tele csupa hasznos cuccal, csak nagyon drága. De ha veszel, napi 1 teáskanállal elég bekapni belőle, és finom. :)


A spenótot ritkán főzöm, viszont kora tavasszal zöld turmixnak nagyon finom. Ősszel elvetem, és tavasszal már van friss zöldem. Ez, és a fodros levelű kel. Ezekből készítek lassit görög joghurttal, kevés eitrittel.


Remélem találsz elég terméket az ingyenes kiszállításhoz.

242. mate54 (válaszként erre: 240. - Bjudit55)
2016. jún. 12. 17:44

jók ezek az infók nagyon :)szerettelek volna kérni, miket vásárolsz ott, de nem mertem . nagyon jó, hogy írtad :) kendermag...örlemény .

Én megiszok-eszek mindent, csak ne spenót legyen :D

Ezt a fórumot nem ismertem, körülnézek rajta,

hát ne mondjam annak az eszéről mit írjak, aki ilyesmiket akar sulykolni .

Szóval vanak még ......... nem írom ki !

2016. jún. 12. 17:23

Ez a rákbetegek fóruma:

[link]

Évekkel ez előtt olvasgattam és beszélgettem itt rendszeresen, aztán rájöttem, ha folyton a rákkal foglalkozom, mindig betegségtudatom lesz. Így elhagytam, mondván én egészséges vagyok, és az is maradok. A végső lökést az adta meg a fórumról való távozásomhoz, hogy a Maka nevezetű fórumtárs letámadott amiért azt írtam hogy én gyógyult vagyok. Mondván, a rákból nem lehet meggyógyulni, csak tünetmentes lehetek. valósággal sulykolta belém a betegségtudatot, és ebből elég lett. Én hinni akarok a teljes gyógyulásban, és szívből kívánom neked is.

A fórumot azért mutatom, mert itt sok éves fórumtagok is vannak nagy tapasztalattal, tájékozottsággal, és segítőszándékkal. Lehet hogy praktikus lenne itt feltenni a benned megfogalmazódó betegséggel kapcsolatos kérdéseidet.

240. bjudit55 (válaszként erre: 238. - Mate54)
2016. jún. 12. 17:17

Én az örleményt is átdarálom kávédarálón, mert nem tudom a benne lévő egész szemek megemésztődnek-e. :)


Így fogyasztom: Fél pohár vízben elkeverek 20 gr-ot, lehajtom, ami marad a pohárban ahhoz még öntök 1 kortynyi vizet, meglötyölöm, és lent van. :)

nem keverem semmibe, mert érzem mindenben hogy szemcsés. Esetleg lassiba még megiszom, de abban azért nem jó, mert sűríti. legjobb vízzel meginni. majd te is kitapasztalod neked hogy a jobb.

2016. jún. 12. 17:12

2017.04.05 a lejárati ideje annak, amit kb 2 hete vettem. Chia magot csak feketét ismerek. Az olyan, hogy kb. 2/3 része fekete, a többi fehér.

Adok tippet, leírom én mit szoktam onnan venni:

Kókusztejpor,K2+D3 vit. forte, Eritrit,Olajessimo,kókuszolaj,kendermag,kakaó, mazsola, parajdi só, barna rizs, a chia magot is innen fogom, mert ahol régebben vettem, sokkal drágább.


Szálas teát én a csokivilág boltban szoktam venni Siófokon. Neten is kerestem a weboldalát, de nekem nem jön be. Mi a Roibos teákat isszuk. Fimom is, tisztít is, jó hidegen, melegen.

238. mate54 (válaszként erre: 237. - Bjudit55)
2016. jún. 12. 16:40

Judit ! engem is boldogítana egyébként :)

igen , a zöld tea rákmegelőző hatásáról tudok, de elém még csak fikteres jött :) na mindegy , csak élvezeti szerként használtuk, mint másikokat is .

a csíráztatott lenmagörleményből be lehet többet is rendelni? 250 Gr 1149 Ft.

nem tudom, mennyi az eltarthatósági ideje .

amúgy alig jön össze 5-6 ezer Ft rendelés .

Chiamag van fekete és mittudomén sárga is :)

237. bjudit55 (válaszként erre: 231. - Mate54)
2016. jún. 12. 16:33
Rákmegelőző hatása van a zöld teának, de ha érdekel a teák hatása, olvassál a fehér teáról is, úgy tudom 10-szeres hatással bír. De mint írtam, megelőzésre szolgálnak.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook