Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
296. bjudit55 (válaszként erre: 295. - C8c263a03a)
2016. okt. 8. 20:19

csak hát Services menü sincsen.

Van Home, A terápia, Blog, Kapcsolat.

A terápia lenyílik, és vannak benne almenűk. De sehol nincs az amiről írsz egyik sem. Méreg!!!

295. c8c263a03a (válaszként erre: 292. - Bjudit55)
2016. okt. 8. 19:48

Furcsa, hogy Te nem látod én meg igen.

De ne sajnáld, mert nem lehet megnyitni.Gondolom, azért nem, mert "services" menü alatt van.

294. bjudit55 (válaszként erre: 293. - Csebe)
2016. okt. 8. 19:29

Én a gombákat nagyon felületesen ismerem, többet nem tudok nyilatkozni róluk mint írtam.


A Schüssler sókat bármivel együtt lehet alkalmazni azt tudom. Akár a gombával együtt is. Mindkettő másképp hat, nem lépnek egymással kölcsönhatásba, és a csontképződést több irányból is meg lehet támogatni. Nekem a gomba túl drága, hosszú távon nem szedhetném, csak ezért hagyom ki.


Csontritkulásra a következőket használom:

K2+D3 Forte napi 24 csepp

Tovita napi 3 tbl.

Lesz februártól Schüssler kúra is.


Ellenőrzésre többet nem megyek, semmi olyan vizsgálatot nem vállalok ami besugárzással jár. Értelme sincs, hisz eldöntöttem hogy nem veszek igénybe orvosi segítséget, mert lemérgeznek, és törnek majd az elöregített csontjaim. Többet árt a besugárzás, mint amennyit használ az hogy megtudom, mennyit romlott vagy javult az állapotom.

293. csebe (válaszként erre: 268. - C8c263a03a)
2016. okt. 8. 18:32

Kedves Brigi57 és Bjudit55!

Ismét köszönöm szépen az információkat! Közben látom, hogy ketten a Schüssler sőkról beszélgettek. Evvel kapcsolatban lenne a kérdésem (mivel még az elején járok az utánajárásoknak), hogy a Schüssler sók mellett lehet-e, ajánlott-e a Varga Teo gomba (Imonax Teo)készítményt használni? Vagy inkább csak az egyiket? Van erre valami információ? Bjudit55 a nekem írt válaszában írta, hogy „ a gombákról annyit tudok hogy segítik a D vitamin munkáját, de ez olcsóbban is kivitelezhető” és leírta, hogy most kezdi a Schüssler sókat. A Schüssler sőkról szóló leírásban az állt, hogy „Schüssler sók alkalmazásával elősegítjük a kalcium felszívódását és beépülését a csontokba”. Még tényleg az elején járok ezeknek a témáknak az utána olvasásában, így ezért kérdezem, a gombák és Schüssler só párhuzamos, egyidejú használata érdemes, lehet, ajánlott? Tapasztalati információ van esetleg? ( a pénztárca megterhelésén kívüli tapasztalati információra gondolok)

Még egy kérés Brigi57 felé. A Kosztolány Dezső téri gyógynövénybolt nevét, ahol a az Imonax Teo olcsóbb mint a „Varga” boltokban, át tudnád küldeni privátban. Nem vagyok pesti, de ha arra járok, elnéznék arra. Az is érdekelne, hogy az Imonax Teo készítményt egy Vargás konzultáció után ajánlották Neked, vagy csak rátaláltál erre a készítményre, amit csontritkulás ellen ajánlottak?

Szép , egészséges napot!

292. bjudit55 (válaszként erre: 291. - C8c263a03a)
2016. okt. 8. 16:50
Sehol nem látom. Régebben pedig olyan hasznos ajánlásokat olvastam itt, kár hogy nem mentettem ki semmit.
2016. okt. 8. 16:26

De azért megadom, de u.az.


[link]

2016. okt. 8. 16:22
Mást nem tudok megadni, mint amit Te is megadtál,mert én is innen mentem be. Rögtön a nyitó oldalon van (home).
289. bjudit55 (válaszként erre: 288. - C8c263a03a)
2016. okt. 8. 13:06
Add már ide légyszi a fórum linkjét, mert én nem találtam meg. Ránéznék, hátha nálam bejön.
2016. okt. 8. 12:00

Ezt az oldalt korábban is néztem .A fórumot ugyan megtaláltam, de nem aktív, ha ráklikkelsz, visszadob. A blog friss, de a komment szintén nem működik.

Szerintem csak a blogot működteti a szerző, a fórumot nem.

287. bjudit55 (válaszként erre: 286. - C8c263a03a)
2016. okt. 8. 08:59

[link]

Ezen az oldalon rengeteg kérdésre adtak választ egy fórumon. Mióta megváltozott az oldal, nem találom a fórumot. Kérlek, nézd meg te is hátha nem vették le, csak a figyelmemet kerüli el.

286. c8c263a03a (válaszként erre: 285. - Bjudit55)
2016. okt. 7. 20:18
Csak a pikkelysömör topikban ír.Az az összes nincs több bejegyzése.
285. bjudit55 (válaszként erre: 284. - C8c263a03a)
2016. okt. 7. 17:43
Szívesen. Én most olvastam végig, de mindjárt az első bejegyzésénél a lap alján olyan érzésem van, hogy előtte is írt már a témában. Nem tudom hogy lehetne megnézni az előzőeket.
284. c8c263a03a (válaszként erre: 283. - Bjudit55)
2016. okt. 7. 17:38
Köszönöm szépen, megnézem.
2016. okt. 7. 17:13

Itt van szaki53 összes bejegyzése az index fórumon:

[link]

Eztán nézem meg én is, van-e benne számunkra hasznos. Régen járt ott, sajnálom hogy eltűnt.

2016. okt. 7. 16:45
Azt sajnálom, hogy itt a Schüssleres témában megígérte hogy esettanulmányokat tesz közé, és elmaradt.
2016. okt. 7. 16:44
Nem emlékszem. Talán a pikkelysömörben. Ha időm lesz megkeresem, nem tudom.
2016. okt. 7. 16:00

Nagyon tapasztaltnak éreztem én is.

Az indexen melyik topikban "osztotta az ész"?

279. bjudit55 (válaszként erre: 278. - C8c263a03a)
2016. okt. 7. 14:16

Igen, Szaki volt a válaszadó. Sajnálom hogy eltűnt a fórumból. Régen az indexen is osztotta az észt jó értelemben, de régen nem látom sehol aktívnak. Hálás lennék a tanácsaiért, elég tapasztalt már.


Jobb híján én is magamon fogok kísérletezgetni, mivel veszélytelen, másrészt ahányan ajánlják, annyiféleképpen teszik. Az merült fel bennem, tök mindegy lehet hogy szedjük, ami bekerül, az a neki megfelelő só hasznosulását serkenti. Vagy ilyesmi. :))


A sók és az evés közötti időről is olvastam, hogy egyesek szerint nem is kell fél órákat kihagyni mivel ez nem homeopátia. Lényeg, hogy kerüljön be a só. Én azért igyekszem a fél órákat megtartani.

278. c8c263a03a (válaszként erre: 277. - Bjudit55)
2016. okt. 7. 10:39

Igen, elírtam.

Azt olvastam,de már meg nem mondom, hogy hol, hogy a 2-es D12 hat az étvágytalanságra, ezt ezért választottam.


Gondolom, hogy a Szaki nick név alatti személytől volt ez az infód. Nekem is ő válaszolt privátban.

Ő olyan sűrűséggel használja, hogy nem tudom mikor tud közben enni.

Erre a kérdésemre már nem is válaszolt.

Így úgy döntöttem, hogy magam tapasztalom ki. Pont mert ártalmatlan.

277. bjudit55 (válaszként erre: 276. - C8c263a03a)
2016. okt. 7. 08:05

Így igaz, ahány "szakértő", annyi ajánlás.

Én a 2. só-ról írtam hogy a D12-es hígítása nem a csontra való.


Akitől a porckorong építéshez az ajánlást kaptam, ezzel a kúrával idős ember gerincét hozta helyre, aki már járni sem tudott. Majd meglátjuk mi lesz. Belevágni meg azért voltam bátor, mert a sókkal nem árthatunk. Én is sokat olvastam ez ügyben, könyvem is van 2, próba-szerencse! :)

2016. okt. 6. 20:07

Igaz, sokan foglalkoznak vele, de hogy ezek között ki az értő fogalmam sincs.Nyilván Te is feltetted már magadnak a kérdést, hogy ki is írja le helyesen, számtalan könyv cikk, vélemény.....megjelent erről, de két azonos véleményt nem találtam, sem az adagolást, sem pedig a hìgitást illetően. Az biztos, hogy a D6-os hígitást többen javasolták rítkulásra.

Én azért döntöttem a D12 mellett, mert az a kötőszövet regenerálását ígéri.Abban kételkedem, hogy a porcképzésre jó lenne, mert az ugye már 20-30 között íszonyúan lelassul.De legyen úgy!

Már annak örülni fogok, ha valóban jó a kötőszövetre, az inakra, szalagokra......

De nem akarom elkiabálni a fájdalmam csökkenését, mert az elején benne van a pakliban a placebó hatás.

Ha beválik, jöhet a D6-os kör.

275. bjudit55 (válaszként erre: 272. - C8c263a03a)
2016. okt. 6. 18:59
Jaj, és hát olyan szétszórt vagyok, biztos a fáradtság miatt, még leírom hogy veled örülök hogy máris érzed a hatást, és szűnik a fájdalmad. Bízzunk benne hogy ez után is egyre jobb lesz! :)
274. bjudit55 (válaszként erre: 273. - Bjudit55)
2016. okt. 6. 18:43

És hogy Dr. Farkas orsolya ajánlását se hagyjam ki akinek a könyve itt van a kezemben, ezt írja:

3x1 Calcium fluorátum D6 szedése egyik nap, 3x1 Calcium phosphoricum D6 másik nap. Schüssler sók alkalmazásával elősegítjük a kalcium felszívódását és beépülését a csontokba. nem írja meddig, csak hogy enyhe csontritkulás esetén magában, erős csontritkulás esetén kiegészítésként.

273. bjudit55 (válaszként erre: 272. - C8c263a03a)
2016. okt. 6. 18:37

Köszönöm hogy megosztottad ezt velem.

Lentebbi hozzászólásodban úgy írtad hogy hozzá értővel konzultáltál, de nem tudhatjuk nem-e a mostani, az ezzel foglalkozó jelző lenne inkább pontosabb.

Ismerem azt az oldalt, és könyvekben gyakran olvasok másféle ajánlásokat, mint amit azon az oldalon olvasok.


Dr. Farkas Orsolya könyvében az áll, hogy a 2-es sóból leggyakrabban a D6-os potenciált használjuk, abban az esetben ha nem csonttal kapcsolatos a probléma, lehet a 12-et is alkalmazni. Tehát nem csont építése, hanem pl. fejfájásra.


A 2-es sóból a D12-es potenciált én a porcépítés kúrájában használom.


Tudom, Piros Kata azt állítja hogy mindegy milyen potenciálban használjuk a sókat, de könyvekben más van. Most kérdés, ki ért hozzá és ki tájékozatlanabb. Arról is olvastam hogyan állítják be a potenciálokat, és szerintem ha mindegy lenne melyiket használjuk, nem variálnának vele annyit. Ugyanis időben igen nagy az eltérés az előállításuk között.


Engem is meglep hogy nem bírtad a 8-as sót, mert állítólag nem okoznak a sók egészségügyi problémát. 16.-ától kezdem én is szedni, elég nagy dózisban, hát így egy kicsit most félek tőle. De a 4 hónapos kúrát elkezdtem, igyekszem végig csinálni.


Én csontépítésre 2 féle kúrát mentettem el magamnak, ide másolom, de még nem döntöttem melyiket vetem be, és még keresgélek is:


"CSONTRITKULÁS -1

Számos páciensnél megfigyelhető a csontsűrűség javulása, ha szedi a Schüssler-sók közül a Nr. 1. Calcium fluoratum D12-t és a Nr. 2 Calcium phosphoricum D6-ot. A hatás fokozatosan áll be, ezért tanácsos a csontsűrűséget leghamarabb 12 hónap elteltével megméretni. Bevált a gyakorlatban az is, ha napi váltásban szedi a páciens a Calcium fluoratum D12-t és a Calcium phosphoricum D6-ot, méghozzá 3x1 adagot (=1 tabletta, 5 golyócska vagy 5 csepp). Az 5. napon le kell állni mind a kettővel, és helyette a Nr. 11-es Schüssler-sót adni, Silicea D12 (kovaföld), 2x1 adagban. Már 1901-ben leírta Materia medica című művében a neves amerikai homeopátiás orvos, William Boericke professzor, hogy a Calcium fluoratum hatása csak akkor áll be, ha közben Siliceát szed a beteg. A 6. napon megint kezdődhet a Calcium fluoratum, és így tovább. Minden 6. héten 7 napi szünetet kell tartani, majd a ciklus újra elölről kezdődik.


CSONTRITKULÁS - 2

Calcium fluoratum-, Calcium phosphoricum-, és Natrium chloratum Schüssler D6 tablettákat ajánlok, 3x1-1 adagban naponta elszopogatva, havi 1 hét szünettel, tartósan, legalább fél évig. Utána az adagoláson, a kúra összetételén szükség szerint és a tünetek alapján lehet változtatni.

272. c8c263a03a (válaszként erre: 271. - Bjudit55)
2016. okt. 6. 17:39

Ide másolom az ezzel foglalkozóval folytatott levélváltást:



"Kedves Kata!

Szeretném a tanácsát kérni abban, hogy mely sókat és milyen adagolásban, higításban szedjem a következő problémákra: csontritkulás, gerincfájdalom, a nyaki gerinc degenerációja miatt (sérvesedés) fáj a nyakam, lapockám, hátam, a csuklyásizmom merev, görcsös.Jógával próbálom enyhíteni.


Köszönettel:Lukács Katalin Brigitta


Válasz

Piros Katalin says:

2016-06-29 at 07:56

Kedves Brigitta!


A fent felsorolt problémákra

1 calcium fluoratum

2 calcium Phosphoricum együttes szedése


naponta 2×2 szemet elszopogatva.

A csuklyásizmom merevségére a 2 calcium Phosphoricumból szedhet napi 3×2 két hétig, aztán átállni a 2×2 szemre.


Jobbulást kívánok

Piros Katalin "


Nem szól szünetről, de olvastam, hogy szokás tartani.Két hét szünetet tervezek ahogy ez az első adag elfogy, és hamarosan elfogy.Tehát ez valamivel több, mint hat hónap lesz.Utána pedig majd meglátom.Az esedékes Dexát éppen ezért most ki is hagytam, mert a sóhasználat után akarom meglépni.A kiváncsiság!


A Hoxán szót váltottam azzal a fórumózóval (privátban),aki ezt használja, ő javasolta a Nr.8-ast is mellé, ami ugye közönséges konyhasó.

Megfogadtam a tanácsát, de csak néhány napig bírtam, mert nagy meglepetésemre megfájdult a vesém.Ahogy elhagytam , elmúlt a vesefájdalom.

Úgy szedem, ahogy Piros Kata javasolta.


Bár az időtáv rövid, mégis van némi megosztható tapasztalatom.

A fájdalmam olyan mértékben csökkent, hogy már nem kell fájdalomcsillapítót szednem a nyaki gerincem miatt.Nekem ez óriási dolog.

271. bjudit55 (válaszként erre: 270. - C8c263a03a)
2016. okt. 6. 15:26
Milyen adagolásban szeded? Mennyi szedés után tartasz mennyi szünetet, és mennyi ideig akarod szedni?
270. c8c263a03a (válaszként erre: 268. - C8c263a03a)
2016. okt. 6. 15:19

Elfelejtettem leírni, hogy a Schüssler sókat 15. hete szedem, miután egy ehhez értővel "értekeztem".

A Nr.1,Nr.2-est szedem D12-es hígitásban.

A jövő héten megyek az Európa patikába a következő adagért.

269. c8c263a03a (válaszként erre: 266. - Csebe)
2016. okt. 6. 15:02

Ja,ajánlom a porckorong.hu oldalt tanulmányozni, semmi köze a csontritkuláshoz, de Bene Máté nagyon profi gyógytornász, aki ért a gerinhez, na és a jógához.Érdemes elolvasni, ír az ülő munka hátrányiról, a helyes ergonómiáról.

Az FB-on pedig Almásy Csillát érdemes követni, gerinckoncepciót írd be a keresőbe.Nagyon képzett gyógytornász és jógaoktató.

Akire még érdemes odafegyelni, az Vadász Ákos Tullió.

Sok infót szerezhetsz tőlük.

268. c8c263a03a (válaszként erre: 266. - Csebe)
2016. okt. 6. 14:47

Szia!

A kocogás jó, de az egész testben érdemes gondolkodni, mert a ritkulás is az egész csontozatot érinti.

Érdemes egy kézisúlyzott beszerezni.

A fitballt nemcsak gyakorlatokra használom, hanem számítógép előtt is ülésre.Aktivizálja a gerinc körüli izmokat.

Vagy ilyenek az aktív ülőpárnák is.

Én a kutyámmal is rendszeresen mozgok.

Nagyon jó még a túrázás, ami az egész lábat és a derék körüli u.nevezett core izmokat igénybe veszi.A core izmokra a jógában elég sok gyakorlat van.

Nagyon jó a deszkapóz, a háromszögállás, a lefelé néző kutyapóz, a macskapóz, a plank kitünő.A lótuszülés, tehénarc póz a csipőre.Csipő tárogató ászanák. Ezek mind veszélytelenek.

De fontos a terhelés is,ezért javaslom a kis súllyal való gyakorlatokat is.

Az előrehajló gyakorlatokat ne csináld.

De tényleg érdemes egy gyógytornász által betanulni a gyakorlatokat és utána otthon.

Rendszeresség fontos!

267. csebe (válaszként erre: 262. - Bjudit55)
2016. okt. 6. 13:53

Kedves Bjudit55!

Találtam egy cikket a "könnyú" gyakorlatokról csontritkulás ellen. [link]

A Schüssler sókról ítt találtam most leírást, de biztos még máshol is van sok sok hasznos info. [link]

Szép napot és jó mozgást!

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook