Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. okt. 1. 21:07
Tisztelt Doktornő ! Azt szeretném megkérdezni,ihatok-e gyógyteákat,ha szednem kell skizofrénia elleni gyógyszereket?
300. drkbk (válaszként erre: 298. - Csmcs)
2010. okt. 1. 21:00

Ciklus-stabilizálási céllal szedett fogamzásgátlót 6 hónap szedés után érdemes elhagyni és megnézni, hogy kívülről bevitt hormonok nélkül hogy alakul. Cysta elleni védelem miatt pedig csak különleges esetekben lehet szükség.

A tabletta növelheti a trombózis és az embolia veszélyét. Növelheti ezen kívül a gombás megbetegedések előfordulását. Áttöréses vérzéseket, amenorhoeát (vérzéskimaradást), szív-, érrendszeri panaszokat (pl: magas vérnyomás) okozhat. A májfunkciós értékeket megváltoztathatja, egyes májelváltozásokat és májban lévő ér elváltozásokat okozhat. Szerintem nem szabad méreganyagokkal huzamosabb ideig még orvosi indokkal sem terhelni a szervezetünket. Kevesebbet nyer az ember a szedésével, mint amennyit veszít Bocsánat, a megkésett válaszért

299. drkbk (válaszként erre: 295. - D4b0dd2692)
2010. okt. 1. 19:08
Igen, ma úgy gondoljuk, hogy a magas antioxidáns-szint segít megelőzni a daganatképződést. És igen, az antioxidáns-mérés nem egzakt
298. csmcs
2010. szept. 28. 13:30

Kedves Doktornő!


Sajnos nem kaptam még választ, de nagyon érdekelne a véleménye. A természetes dolgok híve vagyok, egészségesen táplálkozom, és rendszeresen mozgok.



Az lenne a kérdésem, hogy természetgyógyászként mi a véleménye arról, ha valaki orvosi céllal szed fogamzásgátló tablettát (ciklus stabilizálás, petefészek védelme a cisztáktól, stb) Mennyire káros a fogamzásgátló hosszú távon, vagy károsabb-e ha nem szedik ebben az esetben?

297. adf2242106 (válaszként erre: 292. - Drkbk)
2010. szept. 20. 09:38

Köszönöm a választ.

Ezekszerint, ha jól értelmezem, Ön szerint is pszichés okai vannak??????

Valóban pánikbetegségről lenne szó és elég súlyos formában????

Erre már én is gondoltam és sokat gondolkoztam, hogy mi váltahatta ki, de sajnos még nem jöttem rá.

Köszönöm a segítséget.

2010. szept. 19. 22:27

Kedves Doktornő!

A páromnak kb. fél éve fájdalmai vannak. Égető érzés vizeléskor, ejakuláció után. 2 hónapja végre elment urológiára, ahol azt állapították meg, hogy prosztatagyulladása van. Kapott rá antibiotikumot. Beszedte, nem használt. Ismét elment az orvoshoz, aki nem értette, hogy miért nem használt az általa felírt gyógyszer. Újbóli vizsgálat nélkül felírt neki egy másikat, ami szintén nem használt. Azóta nem ment vissza a rendelésre, de a tünetei ugyanúgy megmaradtak. Amúgy ő még csak 25 éves, én nem is gondoltam, hogy ilyen fiatalon előfordulhat ilyen megbetegedés. Ülőmunkát végez, és azt olvastam, hogy az sem tesz jót, de ezt nem lehet kivédeni. Mivel 2 doboz antibiotikumot beszedett, így gondolom a gyulladást az levitte. Akkor mégis mi lehet a gond? Tudna valamit javasolni? Találtam a neten speciálisan prosztatabántalmak kivédésére javasolt vitamintablettákat is, de nem tudom van-e értelme ilyet szednie. Nagyon várom válaszát! Előre is köszönöm!

295. d4b0dd2692 (válaszként erre: 294. - Drkbk)
2010. szept. 19. 15:24

Köszönöm a válaszokat!Továbbítom az érintettnek.

Az antioxidánsoknak ,illetve hiányuknak lehet szerepe a daganatképződésben?

Akkor az antioxidánsmérés fals eredményeket mutat(hat?) és arra megy ki,hogy a cég drágább termékeit kell vásárolni?

294. drkbk (válaszként erre: 291. - D4b0dd2692)
2010. szept. 18. 18:49
Rák: Sajnos tapasztalatból tudom, hogy mit ajánlanék. Az orvosok által javasolt terápiát kövesse és egészítse ki egyéb terápiákkal (megfelelő étrend, stb.) Én a B17-nek nem igazán vagyok híve. Kérdés, hogy a beteg mit akar,mert te hiába gondolod úgy, hogy intenzív lúgosítással, céklalével segíted a gyógyulását, ha neki minden porcikája tiltakozik ellene nem fog használni.
293. drkbk (válaszként erre: 291. - D4b0dd2692)
2010. szept. 18. 18:42
Nagyon jó kérdés. Amikor engem hívtak, nekem is az volt a meggyőződésem, hogy a lehető legtöbb embernek azt mondják, hogy alacsony az antiox. szintjük és bizony ezt az ő -és csakis az ő- készítményük kiválóan orvosolja. Néhánynak a hitelesség kedvéért persze normál, v jó értéket mondanak. Úgy gondolom, hogy megközelítően valóban megállapítható a bőrön végzett mérés alapján az antioxidáns szint.De ha répát eszel és nem citromot, akkor magasabb értéket fog mutatni azonos antioxidáns-szint mellett is
292. drkbk (válaszként erre: 290. - Adf2242106)
2010. szept. 18. 18:34

Ha megbízol a doktornőben, akkor ne szégyellj visszamenni. Neki is az a célja, hogy segítsen. Először kizárta a szervi betegséget. Ez így van rendjén. Lehet, hogy most elküld egy pszichiáterhez. Ha a szorongásgátlótól múlnának a panaszaid, akkor valószínűsíthető a pánik-betegség. Jellemzően ugyanakkor csak igen súlyos esetben jelenik meg este, nyugalomban.

Furcsa, hogy amíg nem szedted a vérnyomáscsökkentőt nem voltak ilyen jellegű panaszaid. Én ezért biztosan visszamennék, hisz lehet, hogy csak a gyógyszereken (dózis, ilyesmi) kell változtatni.

Addig is próbálj lefekvés előtt inni egy citróomfű-teát(úgyis jól esik ebben a cudar időben :))

291. d4b0dd2692 (válaszként erre: 285. - Drkbk)
2010. szept. 17. 17:46

Kedves Doktornő!

Köszönöm szépen a választ! Időközben rendbe jött a gyermek.

Hétfőre hívtak antioxidánsszint mérésre,A neten kutakodtam,és olyat találtam,hogy a karotinok szintjét mérik.Épp az jutott eszembe,hogy többféle antioxidáns létezhet,akkor ez a mérés mennyire hiteles? Mit gondolsz erről?

Még az lenne a kérdésem,hogy ha egy számodra fontos embernél rákot diagnosztizálnának,akkor milyen gyógymódot javasolnál?

2010. szept. 17. 13:35

Kedves Doktornő!


Segítségre lenne szükségem.

Kb 1 évvel ezelőtt kezdődött a problémám.

A sok és gyakori, sokszor elviselhetetlen fejfájás miatt fordultam a háziorvos, aki megállapította, hogy magas a vérnyomásom és kardiológushoz küldött.

Ekkor kezdődött.....

Folyamatosan szív körüli szúrást érzek és elalvás után arra riadok, hogy rettenetesen dobog a szívem és nagyon szabálytalan.

A kardiológusnak természetesen elmondtam, aki a vérnyomás problémára felírta a gyszereket, de a vizsgálatok alapján, szerinte nem okozhatnak ilyen tüneteket.

Concor, coverex szedek.

Csinált EKG, ami normális , az UH vannak eltérések, amire figylenem kell a későbbiek folyamán.

Sajnos túl sok jóval nem bíztatott, mert nem a legjobb az eredmény,de elmondása alapján , ilyen tüneteket nem produkálhat.


100% megbízom a doktornőben, de már szégyenlek megint elmenni, mert még mindig megvannak a tüneteim és nem tudom, hogy mitől lehet.

Lehet, hogy pánik beteg vagyok??????????

Amennyiben igen, mit tanácsol mit tegyek kihez forduljak????????????

31 éves vagyok és megmondom őszintén, most már nagyon zavar, idegesít és félek is.

Eddig abban bíztam, hogy rendeződik, de az eltelt 1 év alatt, nem változott semmit.


Válaszát előrre is köszönöm szépen.

289. csmcs
2010. szept. 8. 20:33
Az lenne a kérdésem, hogy természetgyógyászként mi a véleménye arról, ha valaki orvosi céllal szed fogamzásgátló tablettát (ciklus stabilizálás, petefészek védelme a cisztáktól, stb) Mennyire káros a fogamzásgátló hosszú távon, vagy károsabb-e ha nem szedik ebben az esetben?
288. warj (válaszként erre: 286. - Drkbk)
2010. szept. 2. 10:43
Köszönöm szépen a tanácsokat, továbbítom édesapám felé.
287. drkbk (válaszként erre: 284. - Sztolyka)
2010. aug. 28. 14:46
Nem tudom. Új mosópor okozta allergia lenne az első toppem, de tényleg nem tudom gyermekorvos, gyermek-bőrgyógyász mit mond? Főleg a ti esetetekben óvatosan kell ezzel (is) bánni.
286. drkbk (válaszként erre: 283. - Warj)
2010. aug. 28. 14:44
Máriatövis és fekete retek cseppek segíthetnek.Ez utóbbi levéről állítják, hogy feloldhatja az epekövet. Minden retek epehólyag-összehúzódást vált ki, így üríti az epehólyagot, ami segít megakadályozni a kőképződést. Ha viszont nagy a kő, meg kellene barátkoznia a műtét gondolatával, mert a kő irritálhatja a hólyag falát és így epehólyag-gyulladást hozhat létre. A Reg-enorral tapasztalataim nincsenek, bár ha jól tudom inkább a méregtelenítést segíti, és a vesekövesség esetében segíti a kő oldódását. Mivel a köve miatt úgyis diétáznia kell akár ezt is ki lehet próbálni. Amivel nekem tapasztalatom van, az az akupunktúra ezt neki is szívből ajánlom. A panaszmentesség elérését segítheti még a Vörishofener Leber- und Gallenpflege készítménye is, ami epe és szélhajtó, emésztést segítő gyógynövények kombinációja. Mindazonáltal a kő feloldódása elég valószínűtlen.
285. drkbk (válaszként erre: 282. - D4b0dd2692)
2010. aug. 28. 14:19

Segíthetnek, igen. Én a köhögésre adnék neki lándzsás útifű szirupot és kakukkfű-teát. Immunerősítőnek pedig mehetnek az antioxidánsok,(zöldségek, gyümölcsök) a méz és a fokhagyma. Azért azzal, hogy mi a legerősebb antioxidáns óvatosan bánnék. Mi az, hogy 20x-50x erősebb . Miben? Mert az antioxidáns hatást ritkán adják meg abszolút-értékben.Ismeretes ugyan az ORAC teszt, ill. ORAC szám(Oxygen Radical Absorbance Capacity = Oxigéngyök Abszorbciós /elnyelő/ Kapacitás) Ez egy nemzetközileg elfogadott szabványrendszer az élelmiszerek és táplálék-kiegészítők antioxidáns kapacitásának mérésére. Ez az érték pontosan megmutatja egy bizonyos élelmiszer, étrendkiegészítő vagy összetevő szabadgyök pusztító és semlegesítő képességét. Általában tehát nem azt mondják, hogy a C-vitaminnak az ORAC száma X, az E-vitaminé Y, A P-vitaminé pedig Z, ami =50 X=20Y, hanem élelmiszerek antioxidánstartalmát határozzák meg vele, ugyanis különböző ásványi anyagoknak (mangán, cink, vas, szelén, réz) is van antioxidáns hatásuk, hogy az élő táplálékokban jelenlévő enzimekről már ne is beszéljünk. Ezek pedig összeadódnak, így például mérhető az Aronia antioxidáns hatása,aminek nyilvánvalóan részese a P-vitamin is.

Ha szteroidos pipa nem használt, akkor meg kell mondani az orvosnak, mert esetleg más típusú gyógyszert írna fel, ami viszont hatásos. Így pedig esetleg felülfertőződik, és csak súlyosbodik az állapota

2010. aug. 24. 13:51

7éves fiamon pöttyök jelennek meg, csak a hátán és a hasán.Mitől lehet?

Viszket neki és pár nap múlva eltűnik,majd másik jelenik meg.

Olyan,mint egy csípés.

283. warj
2010. aug. 24. 11:36

Tisztelt Doktornő!


Édesapámnál epekövet állapított meg az orvos, melynek a műtétét javasolták. A gond az, hogy édesapám teljesen műtétellenes és csak az utólsó megoldásként választaná ezt. Most reteklével próbálkozik, mert azt olvasta egy természetgyógyász könyvben, hogy a retek leve feloldja az epekövet (bár nem írta milyen retek van ennek külön jelentősége).

Ön milyen természtes gyógymódok lehetőségét tudná javasolni. Hallottam a Reg-enorrol de nem ismerem. Tudna esetleg valamilyen kezelést tanácsolni ami kizárólag természetes gyógymód alapú? Segítségét köszönöm.

282. d4b0dd2692 (válaszként erre: 281. - Drkbk)
2010. aug. 24. 00:08

Köszönöm Doktornő a választ! A bizonytalanságom megmaradt,hogy mivel tudnám egészségesen bevinni az omega 3-at? A halakra is mondják,hogy sok higannyal szennyezett.Épp ezért állítólag a mélytengeri halolajat (halakat) érdemes fogyasztani,mert az tisztább.Egy honlapon találtam olyan információt,hogy a halolajak nagy része egy perui halfeldolgozó hulladékából származik.Viszont ezen a honlapon meg lehet rendelni a "tutit".Vajon hazabeszélnek,vagy igaz az állítás? Azt is írják,hogy a világon az összes C vitamin egy kínai gyárból származik.

A hétvégén voltam egy piacon,Káptalantótiban,ahol vettem Aronia ecetet ,propoliszt és fokhagyma,gyömbér,galagonya tinktúrát.Az Aroniáról megtudtam,hogy fekete Berkenye a magyar neve (egy német nő árulta) és a legnagyobb mennyiségű OPC-t tartalmazza (P vitamin),ami 50X erősebb a C vitaminnál és 20X erősebb az E vitaminnál,így ő a legerősebb antioxidáns.A leírás szerint.A fokhagymás-gyömbéres-elixirről és a propoliszról is sok jót írnak.Segíthetnek ezek a szerek a lányomnak,mert második hete köhög? Az orvos szteroidos pipát írt fel neki,de nem igazán használt.Vettem sópipát is és van inhalálónk,amihez sót tudok tenni,vagy illóolajat.

Mi a leghatásosabb köhögésre? Köptetőt is szedett.

281. drkbk (válaszként erre: 277. - D4b0dd2692)
2010. aug. 21. 10:50

Könnyen lehet, ugyanis a lazac édesvízben születik és 1-3 év után a tengerbe vándorol, ott él 1-5 évig. Utána az ívás idejére visszatér az édesvízbe. Talán azért nem írják rá, hogy lazacolaj, mert újabban rengeteg cikk jelent meg arról, hogy a lazac a higannyal leginkább szennyezett halfaj.

Nehéz eset, ugyanis a gyógyszergyártókat kötelezik nehézfém-mentesítésre.Az eljárás során azonban az omega-3 zsírsavak konfigurációja némiképp megváltozik, ezért ezek a kapszulák korántsem olyan hatásosak, mint maga a hal.

280. drkbk (válaszként erre: 278. - Walkingintherain)
2010. aug. 21. 10:41
Igen, hatásos lehet fogyásban, mert lúgosít, ráadásul, ahogy Ina írta jódot is tartalmaz. 8-10 kiló esetében viszont ez önmagában nem elegendő természetesen.Valamin (étkezési, mozgási szokások)biztosan erősen változtatnod kell.
279. d4b0dd2692 (válaszként erre: 278. - Walkingintherain)
2010. aug. 10. 20:03
Nem vagyok szakértő,de több helyen olvasni,hogy a jódtartalma miatt gyorsítja az anyagcserét.A gyorsabb anyagcsere pedig segíti a fogyást.De gondolom fő az egészséges, mértékletes táplálkozás és a több mozgás.
278. walkingintherain (válaszként erre: 269. - D4b0dd2692)
2010. aug. 9. 08:44
Köszönöm,azt hiszem kipróbálom!Hatásos lehet,ha fogyni szeretnék?Kb 8-10 kilót!
2010. aug. 7. 11:25

Kedves Doktornő!


Egy ideje szedem az egyik cég mélytengeri halolaját.Megtudtam időközben,hogy norvég lazacból állítják elő.Egyébként jókat olvastam a Lazacról,de emlékeim között a medvék a folyótorkolatokból kapkodják ki,mikor ívni odaúsznak.Lehet a Lazacból mélytengeri halolajat készíteni Ön szerint? Vagy vajon mért nem azt írja a cég a dobozra,hogy Lazacolaj?

276. Zsú1965 (válaszként erre: 272. - Drkbk)
2010. aug. 2. 07:38
Köszönöm a választ!
275. drkbk
2010. júl. 31. 19:27
Nincs biztos jele,hacsak már fél éve nem menstruál valaki. Mindenképpen érdemes viszont a bogyó helyett más fogamzásgátló módszert keresni 40 év felett, mert a gyógyszer növeli a trombózishajlamot, amire a kor is hajlamosít. Bármennyire is kényelmes hosszútávon mindenképpen érdemes más védekezési módot használni(pl. spirál)
2010. júl. 30. 23:00
Azt szeretném kérdezni,hogy van-e biztos jele annak,hogy egy nő a klimaxba lépett,és már nem kell szednie fogamzásgátlót? Ismerek olyan,negyvenes évei közepén járó nőt,aki teherbe esett,mert azt hitte (tünetek alapján) már nem lesz több peteérése.
273. d4b0dd2692 (válaszként erre: 271. - Drkbk)
2010. júl. 30. 22:55
Köszönöm Doktornő,nem voltam tisztában vele.
272. drkbk (válaszként erre: 266. - Zsú1965)
2010. júl. 30. 21:40
A hízásra fogyásra való hatása legyen a legnagyobb gondod. Ha nem szedsz semmit ,megnőhet akkorára, hogy nyomja a látóideget és, hogy ne vakulj meg, meg kell műteni . A hormonális változásokat (hízás,fogyás,fáradtság)az okozza, hogy egy prolaktintermelő daganat elnyomja a hipofízis normál hormontermelő részeit. A bromo nem fájdalomcsillapító, hatását nem érzed.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook