Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
325. eduarda (válaszként erre: 324. - Suhi 76)
2012. szept. 22. 14:39
Sza!A műtét után 4* kellett kicserélni a parittyakötést ,akkor vérzett amikor az első étkezésem volt ,de nem volt vészes,a többit azért kellett,mert halvány véres gennyes cucc örült(Már bocsi).A tamponok kiszedése után vérzett még egy kicsit és azóta nem. Hát ez a spré dolog elég furcsa egyik orvos ajánlja a másik nem .Én hiszem hogy jó, amit nekem ajánlottak az a stérimar orrspré,amely nyomelemekben gazdag mikrohámlasztású tengervíz készítmény.Semmi mellékhatást nem érzek az orrsprétől már 3. napja használom.Már múlik a fog fájdalom,de eleinte rossz volt.Hát az emberek szerintem 80%-a nem fogja bevállalni helyi érzéstelenítéssel,de hidd el nem lett volna vészes ha időben letoltak volna , ezekből jó ha egyharmadát éreztem volna és kábáb leszek.DE NE IJEDJETEK MEG EZ CSAK EGYEDI ESET VOLT SZERINTEM , ÚGYHOGY MERJÉTEK BEVÁLLALNI.KÖSZÖNÖM
324. suhi 76 (válaszként erre: 318. - Eduarda)
2012. szept. 21. 20:55

Szia. Nagy rémülettel olvastam soraid.ATYAISTEN!!!Én altatással kértem de nekem hazamenős csövem volt ott az osztályon a vizsgáloban mondta a főorvos.Amit másnap ki is vett. csütörtökön volt a mütét és másnap délben már itthon ebédeltem.3 nap után mentem kotrolra és azt mondta a műtő főorvos szép időjének megfelelő.szívás,tisztítás nem volt,.De én a tamponnal is szeleltem de nem mertem ott venni levegőt.düfinél éreztem hogy kimegy az orromon a levegő.szerdá megyek orvoshoz.műtét napján volt délután pár csepp vér de azóta se nekem egyenesen megtiltóták a sprét csak mentolos orrkenőcsöm van de már alig kenem a felső fogaimat én is éreztem de nemvolt vészes.neked mennyit vérzet?én nem mertem bevállalni az érzéstelenítővel de téged olvasva örülök hogy az altatást választotam

ÜDV és mielőbbi gyógyulást

323. Guruljka (válaszként erre: 322. - Anubisz29)
2012. szept. 21. 19:04

Én ezt találtam, egy azakorvos véleménye. Ami Téged érdekelhet, a válasz végén van.


[link]


Úgy tűnik, nem jól végeztek valamit...

2012. szept. 21. 18:38

Üdv Mindenkinek!


Nekem 2,5 hónapja volt endoszkópos orrsövény és orrkagyló műtétem altatásban a Rókusban!


Voltam kontrollon mert még mindig nem szelel valami jól!Ott kiderült,hogy a levágott orrkagyló helyén bujránzás alakult ki ami állítólag elő szokott fordulni!


De most ez miatt megint nem kapok rendesen levegőt az orrmon!Azt mondta a doktor,hogy ez fel fog szívódni!Nagyon remélem mert így csöbörből vödörbe kerültem!!!


Esteleg valaki járt már így?Neki mennyi idő alatt múlt el a burjánzás?


Előre is köszi a válaszokat!

321. BoBo05
2012. szept. 21. 18:32

Sziasztok!


Kérlek töltsétek ki a kérdőívem, akár műtét előtt akár műtét után vagytok, nagy segítség lenne!


[link]


Köszönöm!

320. eduarda (válaszként erre: 319. - Guruljka)
2012. szept. 21. 17:50
KÖSZÖNÖM!!!
2012. szept. 21. 17:47
Tényleg nagyon ügyes vagy! Gyors és teljes gyógyulást kívánok!
318. eduarda
2012. szept. 21. 17:45
Sziasztok!Hétfőn helyi érzéstelenítéssel megtörtént a műtét.Elsőként kaptam egy bátorító szurit a fenekembe,majd hamar el is álmosodtam, egy jó óra múlva arra ébredek hogy tolnak le a műtőbe.Furcsáltam a dolgot, hogy teljesen magamnál vagyok és nem vagyok kába de ezt majd később ,hogy miért is . Bugyira kellett vetkőznöm,majd egy kis lepedővel letakartak és sapi a fejre,ezatán valami ragasztos dologgal letakarták a fejem de a szemem és orrom szabad volt.Jött az orvos kivülről letörölte az orrom ,majd elkezdte a szurik beadását pontosan 4 db-ot ezeket igenis éreztem ekkor már tudtam ,hogy ez így nem lesz túl jó ,mert hisz már 4 éve kivették a mandulámat helyi érzéstelenítéssel és ott szinte semit nem éreztem és alig emlékeztem valamire és itt meg magamnál vagyok. Majd jött a porcok lefejtése és utána a csont kalapálása na ez fájt és következett a bal oldali alsó orrkagyló kimetszése és végül a tamponálás ez se valami csudajó. Végül feltoltak ,felvoltam .A Páromat megkérdeztem sokára vittek le? és ő mondta ,hogy egy órát aludtam mire jöttek értem, szóval tudtam ez volt az oka az éberségemnek, ugyanis a mandulaműtétnél a szuri beadása után 10 percre már lent voltam és kezték a dolgot, és most itt kiment a szuri hatása mire levittek,de végülis nem haltam bele és altatást is választhattam volna ,de a doki azt mondta nem vérzek úgy majd utána, mint altatásnál és ez igaz is volt, mert a szobatársam akit altatással műtöttek jobban vérzett.A tamponokból másnap egy- egy darabot kivett a doki ,kicsit jobb volt, de a fejem úgyanúgy fájt ,feszült az orrom és nagyon fájt az egész ínyem és fogaim 3 napig.Első éjszaka keveset aludtam ,de második éjszaka már tudtam 5-6 órát aludni, nem is volt olyan vészes tamponnal bedugaszolva lenni ,mint ahogy gondoltam, mert én csak ettől féltem.Sok vizet kell inni. Délután már ettem is.2 nap múlva a tamponokat kivette az orvos és haza jöhettem, a kiszedés semmi nem volt a műtéthez képest, de a szobatársamnak nagyon fájt ,ez szerintem azért volt ugye ,mert ő nem volt ébren és akkor az egyszer érzett nagyobb fájdalmat,bár ez lehet egyénileg is más.Csütörtökön volt konroll ,leszívta a doki a váladékot és ennyi ,gyógyul ,majd jövőhét ismét dokibácsi.Tegnap már fújhattam is , már szelelget kicsit minkettő,sprézni kell és este kenni ,hogy ne száradjon ki.Kicsit ég az orr belső és néha fáj az arcom,de aludni már remekül alszok.A doki azt mondta ,hogy nagyon bátor voltam és ügyes ,az asszisztensnő a műtét után mondta a dokinak ,hogy ő bizony így nem vállalná ,nem is érti miért vállalja valaki miért akarja a fájdalmat közben , a doki meg ennyi kell.Akiket kérdeztem senki nem vállalná helyi érzéstelenítéssel,de ha újra kellene nem döntenék másképp.SOK SIKERT A MŰTÉTRE VÁROKNAK !!!!!!
317. tünii
2012. szept. 20. 14:23
Sziasztok!Tud valaki ajánlani Győrben egy jó orvost orrsövény műtéthez???!Köszönöm!
316. Cohiba (válaszként erre: 303. - Sasa979)
2012. szept. 17. 14:23

Szia!

Nekem 1 hónapja volt orrsövény + orrkagyló.

Múlt pénteken volt az utolsó tisztításom, de most már 90%-osan szelel parlag allergiával vízszintesbe kerülés mellett is.

Majd csak alakulni fog az. :)

2012. szept. 16. 21:11
n is drukkolok hétfőn.
314. suhi 76 (válaszként erre: 311. - Eduarda)
2012. szept. 16. 21:09

várom észrevételeidet és kitartást már mindjárt jobb lesz

1hetes múltam és jól szelel már alig folyik éjjel alszom gondolok rád hétfőn majd írj

313. eduarda
2012. szept. 14. 19:26
IGEN!!
2012. szept. 14. 01:46
Kívánom, hogy minden oké legyen! Ugye beszámolsz majd?
311. eduarda (válaszként erre: 308. - Suhi 76)
2012. szept. 13. 22:29
Szia!hétfőn helyi érzéstelenítéssel lesz a műtétem,remélem minden renben lesz.
2012. szept. 8. 22:33

Oké, ezt jó olvasni, de még véletlenül sem fogok Szombathelyre kerülni, ha elszánom magam... :(

A kedves bátorítást azért nagyon köszönöm! :D

309. suhi 76 (válaszként erre: 305. - Guruljka)
2012. szept. 8. 22:20

hát én csak jókat tudok eddig mesélni.Altatással kértem mint kidetült már majdnem összenőt az orrsövényem a fallal azért nem kaptam a jobb orr lyukamon levegőt

még csak nem is feszített a tampon alig vérzett sokat feküdtem olyan volt mind ha full náthás lenél és a taknyod nem tudod kifújni

a kivétel sem volt vészes inkább megkönnyebbülés volt

308. suhi 76 (válaszként erre: 307. - Eduarda)
2012. szept. 8. 22:05
SZIA!Altatással szombathelyen
307. eduarda (válaszként erre: 306. - Suhi 76)
2012. szept. 7. 21:20
Szia!altatásos vagy helyi érzéstelenítéssel volt?
306. suhi 76
2012. szept. 7. 12:59
Sziasztok! Nekem tegnap volta a műtétem semmi negatívum
2012. szept. 3. 00:25
Olvasgatva az orrba dugdosott gézről, és a súlyos panaszokról, még igen vígan vagyok! Nem dugul el az orrom zavaró mértékben, se fekve, se más helyzetben. Úgyhogy szívből drukkolok mindenkinek, aki aláveti magát a műtétnek, és gyors gyógyulást kívánok, de egyelőre maradok gyáva nyuszi még így is, hogy alig érzek szagokat és horkolok...ezek nem annyira zavaró tünetek.
304. a0c1361e44 (válaszként erre: 303. - Sasa979)
2012. szept. 1. 09:03
Hogy őszinte legyek, nekem is azért kellett az orrsövény műtét mert, ahogy lefeküdtem bedugult az orrom. Ez sajnos nem sokat változott, csak annyiban, hogy nem rögtön, hanem néhány óra múlva dugul el. Én lehet allergiás vagyok...
303. sasa979
2012. szept. 1. 08:52

Üdv!

Nektek mennyi idő után volt mondható,hogy tökéletesen szelelet orrsövény és orrkagyló műtét után?

Hónapok kérdése?

Nekem lassan 2 hónapja volt de még mindig nem tökéletes!Főleg este ha vízszintbe kerülök...

2012. aug. 24. 21:32
Most szerdán volt nekem az utolsó tisztítás!! :) Úgy örültem, hogy végre utolsót mondja a doki :D Iszonyat jó az orrom! Furcsák az illatok nagy része és még éjjel se kelek fel a fulladásra. Tök jó!! :)) Kitartást a tisztításra váróknak! :)
301. Cohiba
2012. aug. 24. 17:20

Na Túl vagyok a mai tisztításon.

Kibírható. Egyik odlalt kitágította, jó alaposan leszívta belőle a váladékot, ezután elkezdett vérezni, szóval kaptam hnap délelőttig egy adag kenőcsös gézt bele, addig nem vehetem ki.

Jövő kedden megint tisztítás, ha úgy alakul csütörtökön is illetve 2 hét múlva.

Viszont most már elég szépen szelel mind2 oldal.

2012. aug. 23. 15:32

Sziasztok!


Én is műtét előtt állok, nekem a fejem fája z orrsövényem miatt. Az orvos a 13. kerületbe egynapos sebészetre szeretne elküldeni, de nem sok tapasztalatot olvastam róla a neten. Volt ott valaki? Tudtok erről valamit? sokat tűnődtem azon is hogy nem jobb-e ha kórházban folytonos orvosi felügyelet alatt lábadozok. Bár állítólag az egynapos után jobban gyógyul az ember. Kíváncsian várom a tapasztalataitokat, és a véleményeteket.

299. Cohiba
2012. aug. 22. 11:55
Köszönöm :)
2012. aug. 21. 23:33
Köszönöm a segítőkészséged!!! És kívánom, hogy simán menjen minden, és mihamarabb teljesen rendbe jöjjön az orrod! :D
297. Cohiba
2012. aug. 21. 23:29
Persze, direkt azért regeltem műtét után ide, h elmeséljek mindent, ami szükséges. :)
2012. aug. 21. 16:55

Biztos recseg....húúúú....°o°


Majd elmeséled, milyen volt?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook