Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. márc. 13. 18:36
Sziasztok!Forgó jellegű szédülésre ajánlották ezt a műtétet.Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?Férjemnek azt mondták azért van a kopaszodása is .Lehet ez?
2013. febr. 11. 22:56
Köszi, jó valami pozitívat is olvasni. További problémamentes gyógyulást kívánok!
353. Nonaa
2013. febr. 11. 14:00

Gondoltam én is megosztom az élményeimet:) Csütörtökön műtöttek altatással. Az ébredés teljesen normális volt, rögtön tudtam, hogy hol vagyok, csak a torkom fájt nagyon az intubálástól, de kértem fájdalomcsillapítót, és az hamar hatott. Délután se nem hánytam, se nem voltam rosszul. Kellemetlen volt a tamponnal teletömött orr, de nem annyira vészes. 2 napig váladékozott, amíg a parittya rajtam volt, de egyszer sem vérzett. Az első nap a dokim kiszedte a tamponok felét, a második nap az összeset. Hát ez elég kellemetlen volt, de pár másodperces procedúra:) Ekkor sem vérzett az orrom, szóval nagyon jól átvészeltem az egészet.

Most itthon pihenek, az orrom még nagyon érzékeny, kenegetem, de fújni még nem akarom (ma már lehetne). Ja és az összes tampon kiszedése után már szelelt a kritikus jobb orrlyukam, persze azóta sokszor eldugul, de érzem, hogy áramlik a levegő:D

Mindent összevetve nagyon jó döntés volt, hogy megműtettem az orromat. Kifejezetten ajánlom a László Kórház fül-orr-gégészet osztályát, szuper orvosok és nővérek vannak, nekem a bent töltött 3 nap csodaszép emlék marad, felért egy szanatóriumi pihenéssel! Mindenkinek sok sikert a műtéthez/gyógyuláshoz:)

352. Misu2006 (válaszként erre: 282. - Pitypang75)
2012. dec. 19. 20:00
Semmi para!Ahelyi érzéstelenítés az semmi.Orvosi kokaint adtak és végig röhögtem a kalapálást faragást.
2012. dec. 19. 19:52
Nekem 2 éve műtötték az orrom.Azóta se kapok levegőt az orromon,sőt még rosszabb lett.Megnézte egy doki és azt mondta hogy lyukas az orsövényem.Ez lehetséges?Van ilyen?Végig szenvedtem az egész torturát a semmiért.Most ujra megfogom műtetni tavasszal mert azért is fogok levegőt kapni még az orromon ebben az életben.Akérdés az hogy vajon a műtétet végző orvos hibázott, vagy az orsövény az csak úgy kilyukad.
2012. okt. 25. 16:45
Ha egyszer valaha is rászánom magam, én csakis altatásban fogom vállalni. Egyelőre megvagyok az orrommal.
349. dyanna
2012. okt. 24. 22:30
Sziasztok! Nekem is helyi érzéstelenítéssel történt, mert az altatástól én tartok, attól jobban félek, igaz így észen végig csinálni az egészet nem volt egy lányálom, de azért annyira borzaztó sem . Félórás volt a műtét, de semmi fájdalmat nem érztem, se akkor se utána, csak ropogást, csörgést, törést hallottam a műtét alatt, de fájdalmat nem. A tampont 2 nap után vették ki, akkor vetettek be velem fájdalom csillapított, hogy hasson ha veszik ki a tamponokat, őszintén szólva az egész ceremóniában ez volt a legkellemetlenebb, mintha az agyam húzták volna ki. az utolsó tampont 6. napon vették ki. az volt az igazi felszabadulás, mert addig olyan volt mintha teljesen meglettem volna fázva, ízeket sem éreztem, ha ettem. bár 2 hét telt el, de még mindig feszülést érzek, és nehéz fújni, el-eldugul, és van , hogy csak kell orrcsepp, bár nem tudom, hogy ez természetes-e, hogy még bedugul. Én azért is féltem, mert kicsit vérzékeny vagyok, és mondjuk vérzett is sokáig, igaz véralvadásgátlót is adtak. Meg az is rossz volt, hogy elég furán érztem magam a műtét alatt, mert először 150 volt utána pedig 95-re lezuhant a vérnyonásom, és a műtét közepén állt be 107-re, de szerencsére túl vagyok rajta, csak a feszülés múlna már el, és ne duguljon be. Mondjuk a műtét előtt heti 2 orrcsepp elment, mert már annyira bedugult mindig.
348. tünii
2012. okt. 10. 09:39
Szia,köszi,néztem,de erre fele nem lvastam senkit sajna.....majd csak ír még valaki
2012. okt. 9. 22:07
Sajnos én nem tudok Heves megyéből, és úgy látom, nem jön most éppen senki Talán, ha visszaolvasol, találsz.
346. tünii
2012. okt. 8. 09:05
Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni a párom elhatározta,hogy rászánja magát a műtétre.Tudnátok ajánlati Győr-Moson -Sopron megyében egy jó orvost?Nagyon fél az altatástól,helyi érzéstelenítéssel szeretné elvégeztetni!A válaszaitokat előre is köszönöm!Szép napot!
345. a0c1361e44 (válaszként erre: 343. - Suhi 76)
2012. okt. 5. 05:43

Nem kérdőre vontalak!

Csak azt hittem baj van vagy valami hasonló...

344. Guruljka (válaszként erre: 343. - Suhi 76)
2012. okt. 4. 21:36

Igazad is van.

Elég baj az a szálló por. Legalább amíg gyógyulsz, nem tudsz védekezni ellene valahogy? Tudom, egy porszűrős maszkban meg műtét nélkül se nagyon lehet levegőhöz jutni...De patikában lehet kapni azt a könnyű, papírszövetből való orvosi maszkot pár forintért, az sem lenne jó?

343. suhi 76 (válaszként erre: 342. - A0c1361e44)
2012. okt. 4. 21:06
Senkinek nem tartozom magyarázattal de a munka helyemen szemmel láthatóan száll a por és a ragasztó köd,Az orvos is mondta még csak ne is siessek mert majd jól beletapad a sebembe és lehet ,hogy elfertőződik .Én meg szót fogadtam mert élhetőbb közérzetért estem át a műtéten
2012. okt. 4. 07:32

Sziasztok!

Én nem akarok senkit elkeseríteni, de azt hiszem valami nincs rendben veletek.

Vérzik? És miért?

Nekem csak akkor vérzett, amikor kivették a tamponokat, de akkor is csak 2 percig kb. és azért, mert ugye a tampon kiszedésével felsértették a friss sebet, ami elkerülhetetlen. És nem is dugult az orom a gyógyulás után. Ha jól emlékszem 2x tisztították 1 hét alatt és utána minden rendben volt. nekem egy citromos olajat kellett csöpögtetnem bele, ami azért kellett, hogy a seb ne száradjon bele és fújhattam az orrom, de csak óvatosan.


Suhi, ilyen hosszú betegállomány egy orrsövény műtét után? Én simán mentem volna dolgozni a műtét után 5 nappal, csak azért maradtam otthon még azon a héten, mert szóltam bent, hogy ennyit leszek otthon, de nem kellett volna.

Fájdalom? Nekem semmim nem fájt. Sem a műtét után közvetlenül, sem később. Aludni csak a műtét éjjelén nem tudtam rendesen, de csak azért, mert tampon volt az orromban és hajlamos voltam megfeledkezni arról, hogy szájon kell levegőt venni.

nekem összesen annyi problémám volt, hogy a műtét utáni héten csak a szagokat éreztem (illatokat nem) és csak a sós ízt éreztem, ami azért volt rossz mert az evést nem tudtam élvezni, ugyanis csak azt éreztem, hogy valami sós trutyit eszek.


Annie, mi az, hogy nincs orrnyálkahártyája a férjednek? Ezt ő honnan tudja? Nekem fogalmam sincs, hogy mi van az orromban:)


A lényeg, hogy amit leírtok elég rémisztő valóban.

341. eduarda (válaszként erre: 339. - Rolexy)
2012. okt. 3. 16:54
Nekem is folyt az orrom ,nekem 1 hét után kezdett el szelelni,előtte csak felváltva.használd a sprét javulni fog!jobbulást
340. BoBo05
2012. okt. 2. 21:11

Sziasztok!


Kérlek töltsétek ki a kérdőívem, ezzel segítve a szakdolgozatom sikeres megírását! Már csak pár napig tölthető ki, így kérlek, aki teheti segítsen!


ezen a linken keresztül érhető el: [link]


Köszönöm szépen mindenkinek!

339. Rolexy
2012. okt. 2. 20:56
Sziasztok 5. napos vagyok a műtét után. Nekem még mindig vérzik az orrom! normális? Öblögetem ezzel a tengervízzel. de nem akar elmúlni. plusz folyamatosan folyik az orrom. amikor a torkomra megy akkor köhögés tör ki rajtam. Néha-néha szelel az orrom de inkább be van dugulva. valami tipp?
338. BoBo05
2012. szept. 30. 17:19

Sziasztok!


Először is szeretném megköszönni azoknak, akik kitöltötték a kérdőívem! agyon rendesek vagytok!


Továbbá akik még nem töltötték ki és segítenének azok az alábbi linken megtehetik:


[link]


Minden segítség jól jön, és köszi mégegyszer!! :)


Szép napot!

337. suhi 76 (válaszként erre: 325. - Eduarda)
2012. szept. 24. 21:16
Szia .Köszönöm a válaszod.Nekem kivétel után lett véres a parittyám.szerdán megyek kontrolra,hogy mehetek -e dolgozni 1-én.Javulást egyre jobb lesz kitartást Szia
2012. szept. 23. 21:53

Jaj de aranyos, hát azt én tudom, hogy csak belül más...:D


Köszönöm az infót, nem is okvetetlenkedem tovább...de ilyesmiről még nem hallottam. Bocsánatot kérek, ha agyatokra mentem!!!

335. Annie1130 (válaszként erre: 334. - Guruljka)
2012. szept. 23. 21:48

Azt üzeni, hogy ugyanolyan az orra, mint az enyém, vagy a tiéd, csak a bőr felszínén belül nincs nyálkahártya, ami megakadályozza abban, hogy a t...kony kicsússzon.:)


Na jó, több részletet nem vagyok hajlandó közölni!:)

2012. szept. 23. 21:39

Sose gondoltam volna...hát mi van helyette? A csupasz porcok? Jujj!

Elég rémes lehet, ami azt illeti.

333. Annie1130 (válaszként erre: 330. - Guruljka)
2012. szept. 23. 21:34
Ez 6 évvel ezelőtt volt, és látta doki és akár hiszed, akár nem, azóta sincs orrnyálkahártyája...:)
2012. szept. 23. 13:16

Főleg, ha megközelítőleg élettani sóoldat-töménységűre készíted az oldatot:

0,09%-osra, azaz 1 liter vízbe majdnem 1 gramm só. Ez kb. egy késhegynyi.

331. 9ec8287135 (válaszként erre: 327. - Annie1130)
2012. szept. 23. 13:05
Más okból, de én sem tudom kifújni az orrom és ez rettenetes tud lenni. Vettem orrmosót gyógyszertárban, szörnyen drága, de fényévekkel jobb lett az életem. Izotóniás sót nem veszek, rájöttem hogy a közönséges konyhasó tökéletesen megfelel.
2012. szept. 22. 22:00
Hát...szerintem csak van, legfeljebb sebes lehet. Kontrollon volt már, vagy soha nem akar látni orrász doktort?
329. Annie1130 (válaszként erre: 328. - Guruljka)
2012. szept. 22. 21:57
Nem kukkkantottam bele az orrába, hogy megbizonyosodjak róla, de azt mondja, hogy nincs.:)
2012. szept. 22. 21:30
De hát nemcsak az...biztos, hogy nincs orrnyálkahártyája?
2012. szept. 22. 21:22
A páromnak a műtét óta tulajdonképpen megszűnt az orrnyálkahártyája létezni...ez elég kellemetleg állítólag, mert pl. nem tudja rendesen kifújni az orrát.
2012. szept. 22. 21:13

Azért fenntartom a véleményem: nagyon bátor vagy! :D

És remélem, innen már egyre gyorsabb lesz a teljes gyógyulás.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook