Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
385. eduarda
2013. nov. 8. 21:29
Nekem tuti,hogy nem volt 20 percnél több,bár nekem csak az egyik oldalon kellett csontot eltávolítani. ,na és nem altatak.
384. a0c1361e44 (válaszként erre: 381. - Dorm)
2013. nov. 8. 20:55

Szerintem nem túl hosszú. Úgy 1 órás. Miért nem altatnak?

Szerdán megműtöttek, ekkor került a tampon az orromba. Csütörtökön kivették az egyik oldalról, mert úgy tűnt hátracsúszhat. Pénteken mentem haza délelőtt, ez előtt vették ki a többi tampont. Hát, valóban nem egy fáklyás menet. Az első éjszaka én intenzíven voltam, mert nekem az altatástól el kezd ingadozni a vérnyomásom. Ez az éjszak nem volt túl jó, mert az altatás miatt főleg, nem tudtam aludni. A második éjjel már csak fél tamponnal sokkal jobb volt. Azt azért kell tudnod, hogy a műtét után még jó pár napig, tampon nélkül sem túl kellemes a levegő vétel, hiszen ott bent sebesedik, váladékozik. Persze írnak fel orrcseppet, ami nem engedi nagyon száradni, úgy jobban kibírható, illetve nekem 2x kellett mennem tisztításra még.

383. eduarda (válaszként erre: 381. - Dorm)
2013. nov. 8. 20:38
Szia!Nekem helyi érzéstelenítésben volt a műtétem.Bátorító szurit ha kapsz szinte magadnál sem leszel,tompán érezhetsz valamit esetleg,de nem kibírhatatlan.Másnap vettek ki a tamponból egy egy darabot,majd 2. nap kivették a többit is.Első éjszaka én nem tudtam aludni,de második napon már igen.Nem olyan vészes az orrnélküli levegővétel nyugi,én is ettől féltem a legjobban.A műtéti időt csak saccolni tudom talán 10 -15 perc.NE FÉLJ:)
382. Guruljka (válaszként erre: 381. - Dorm)
2013. nov. 8. 19:35

Én is csak megfigyelő vagyok, na meg gyáva.

Bár az ormányom javult, amióta leszoktam a cigiről és utána még le is fogytam.


Gondolom, a műtéti módszeren is múlik az időtartam. Nem tudod megkérdezni az orvost, aki műteni fog?

381. Dorm
2013. nov. 8. 10:06

Sziasztok,


Engem most utaltak be, és egy valamiről sehol nem találok infót: mennyi ideig tart maga a műtét?

Mivel nem altatásban végzik, így ez nem egy elhanyagolható infó :)

Másrészt én eddig úgy tudtam, hogy egy napig van benn a tampon, most mondták hogy lehet inkább 2 lesz az, amitől megijedtem. Már azt is rosszul viselem, ha nincs nálam az orrspray, és 1 órát dugult orral kell ellennem, mi lesz, hogy lehet 2 napot kibírni így? Aludni gondolom semmit nem fogok. De ahogy látom, megéri, 6 éve húzom, túl kell egyszer esni rajta.

2013. nov. 2. 02:45
Köszönöm szépen! :-D
379. Ann72 (válaszként erre: 378. - Guruljka)
2013. nov. 1. 23:31
Budapest SOTE Szigony utcai kórházban műtötte dr Noszek László, mindenkinek ajánlom.
378. Guruljka (válaszként erre: 377. - Ann72)
2013. okt. 31. 21:15
Ezt tényleg nagyon jó volt olvasni! Nem írtad, melyik kórházban volt a műtét, de jó tudni, hogy valószínűleg korszerűsödnek a műtéti eljárások, és jóval kevesebb a kellemetlen, vagy fájdalmas utókezelés.
377. Ann72
2013. okt. 31. 20:42
Kedves Fórumozók! Nekem a 15 éves fiamat műtötték augusztusban orrsövény ferdülés miatt, amitől én féltem a legjobban. Végül is nem volt kellemes, de kibírta és két hónap elteltével, azt mondta, hogy nagyon megérte. Ő már orrcsepp nélkül nem tudott aludni annyira nem kapott levegőt és napközben is többször bedugult az orra. Altatásban végezték a műtétet, de utána se fájt neki semmi, még a tampon kiszedések sem. Pénteki napon műtötték és vasárnap délelőtt szedték ki a tamponokat és jöhetett haza. Örülök, hogy a műtét mellett döntöttünk, mert megkönnyítette az életét.
376. Guruljka (válaszként erre: 374. - Bartalaci84)
2013. okt. 20. 21:59

Köszönöm a részletes beszámolót!


Nagyon jó érzés volt ezt olvasni, igazán. Viszont sajnos a negatív tapasztalatok vannak túlsúlyban, ráadásul nem is Nyíregyháza közelében lakom. :-D

Valószínűleg valami újabb, kíméletes módszerrel végezték a műtétedet. De már annak is lehet örülni, hogy van ilyen is!

2013. okt. 5. 16:02

Kicsit több, mint 2 éve műtötték meg az orrsövényemet, mert állandóan eldugult éjjel az orrom és azt gondolta a gégészem, hogy ez az oka.

Nem, nem ez volt az oka, mert azóta is eldugul éjjel az orrom, de sajnos nem tudom miért. Talán allergia...

2013. okt. 5. 14:05
Sziaszok!Engem 2013.10.03.-án műtöttek Nyíregyházán a Jósa András Oktató Kórházban.Eléggé tartottam a műtéttől,de ezeket a fórumokat olvasgatva merítettem erőt és rászántam magam.A bal oldalon nem nagyon kaptam levegőt,folyamatosan orrspray-ztem,be is gyulladt azon az oldalt az arcüregem,az allergiámnak köszönhetően,így hát úgy döntöttem,hogy megcsináltatom a műtétet.Az orvos,akit nagyon sok ismerősöm dícsért,Dr. Finna Péter volt,akivel meg is beszéltem a műtét időpontját.A műtét előtti napon a leletekkel a kezemben (mellkasröntgen,belgyógyászat,altatóorvos,stb.) kerestem a fül-orr-gégészeten,de azt mondták a kartonozóban,hogy nem dolgozik,és nem is lesz egy pár hétig,mert ő is kórházban van gerincsérvvel.Na ekkor az a kicsi kedvem is elment a műtéttől,ami volt.Többen ajánlották még Dr.Jenei Péter főorvos urat,köztük az előző orvosom is,így hát megkerestem.Megbeszéltem vele,hogy másnap megcsinálja az orrsövényműtétemet.10.03.-án csütörtökön fél 8-ra meg is jelentem éhgyomorral.Ismerősöknek köszönhetően a gyermekrészlegre kerültem,itt komfortosabbak voltak a szobák(3 ágy,zuhanyzó,wc bent).10 óra előtt kaptam meg az ágyam.Átöltöztem pizsibe,ezután már kaptam egy üveg infúziót,ami még félig sem ment le,már jöttek is értem egy beteghordó ággyal.Barátnőm megkérdezte,hogy bátorítóinjekciót nem-e kapok,erre azt mondták,hogy elég bátor vagyok én anélkül is.Na itt már nagyon be voltam tojva!Felfeküdtem,és már mentünk is a műtőbe.Megmondom őszintén még nem műtöttek és tényleg nagyon féltem.Átmásztam a műtőágyra,aggattak a mellkasomra pár ilyen kis tappancsot,kaptam vénába egy injekciót,ekkor megkérdezték,hogy érzek-e már valamit.Mondtam,hogy:-Igen,teljesen lezsibbadt a testem.Néztem,ahogy hullámzott egy picit a plafon,aztán filmszakadás.Következő képem,hogy a műtőasztalon ébredek,vagy ébresztettek,már nem emlékszem pontosan és azt mondta valaki,hogy ne rosszalkodjak,mert a parittyakötésemet piszkáltam.Ezután vissza vittek a szobámba,ahol a barátnőm várt.Nem szédültem,fájdalmam sem volt,nagyon jól éreztem magam,azt leszámítva,hogy az orrom be volt dugaszolva és csak a számon kaptam levegőt.Este fele szédikéltem egy kicsit,de az sem volt vészes.Egész nap nem fájt sem az orrom,se semmim.Annyi kellemetlen érzésem volt,hogy amikor ittam,vagy nyeltem,úgy éreztem,mint ha a teámnak a fele az orromba ment.Éreztem ahogy benedvesednek kicsit a tamponok.Ezért inkább úgy döntöttem nem iszok.Enni is csak egy fél banánt sikerült magamba tuszkolnom.Az orvosom bejött hozzám és azt mondta,hogy holnap kiveszi az összes tampont,és ha nem fog vérezni haza is enged.Ekkor nagyon boldog voltam.Az ápolónő is azt mondta,hogy általában két nap múlva veszik ki az összes tampont,de nekem kiveszi a főorvos úr már egy nappal a műtét után.Alig vártam a másnapot.Reggel 8 óra előtt bejött az ápolónő hozzám és megkérdezte,hogy milyen formában kérem a fájdalomcsillapítót,injekció,vagy szemes gyógyszer formájában.Én erre kérdeztem,hogy minek fájdalomcsillapító,amikor nem is fáj semmim.Azt mondta,hogy a tamponszedéshez kell,mert az fájdalmas!Na,erre nagyon beparáztam a tamponszedéstől.Megjött a főorvos úr is és mondta,hogy nem kell fájdalomcsillapító és,hogy mehetek utána kezelőbe,kiszedjük a tamponokat.Ittam még egy pár korty teát előtte,mert ki is voltam száradva,meg gondoltam a fele úgy is az orromban köt ki,hátha megáznak a tamponok egy kicsit és könnyebben kicsúsznak.Csak a cél lebegett a szemem előtt,kiszedi és mehetek haza.Kibírom!Bementem a kezelőbe,leültem,magam elé tartottam a kis tálat amibe a doktor úr szedte a tamponokat,amik nem is tamponok voltak,inkább gézcsíkok.Ha jól emlékszem 3-3,vagy 4-4 db volt bent,de nem hogy fájdalmas lett volna,még kellemetlennek sem mondhatnám.Inkább csak csiklandoztak egy kicsit a gézcsíkocskák.Egy pár másodperc alatt ki is csúsztak.Nagyon örültem,hogy ezen is ilyen könnyen túl vagyok.Azt hittem,hogy ilyen bazi nagy tampon van biztos az orromban,ami nehezen fog kijönni,de nem hála Istennek!Ezután kaptam egy-egy gyógyszeres gézcsíkocskát az orromba,amivel,azt mondta a főorvos úr,hogy egy jó fél órát pihenjek a szobámban.El is indultam a szobámba.E mellett már kaptam is levegőt az orromon.Nagyon jó volt a közérzetem,hisz se a műtét után,sem a tamponszedés alatt nem volt még egy kicsi fájdalmam sem.És,hogy egy nappal a műtét után,már kiszedték az összes tampont és nemsokára mehetek haza.Még most sem hiszem el.Ekkor már ettem is egy kicsit.Lepihentem,ahogy a főorvos úr mondta és egy jó fél óra múlva jött az ápolónő és mondta,hogy kész van a zárójelentésem,pakolhatok.Gyorsan összepakoltam és mielőtt indultam volna,még volt egy utam a főorvos úrhoz,hogy megnézze az orrom.Kivette a gyógyszeres gézcsíkokat,azt mondta,hogy Nasivin orrcseppel csepegtessem naponta többször és hogy szerdán kell vissza mennem varrat szedésre.2013.10.03.-án,csütörtökön műtöttek,10.04.-én másnap kiszedték a tamponokat és már reggel 10 órakor jöhettem haza,most 10.05.-e van szombat,itthon vagyok és nagyon jól érzem magam.Úgyhogy aki a Nyíregyházi Jósa András Oktató Kórházban végeztetne orrsövényműtétet,egy percig se habozzon.Én nagyon meg voltam elégedve mindennel,a Kórházzal,a nővérekkel,és legfőképpen Dr.Jenei Péter főorvos úrral.Nagyon rendes,kedves,finoman nyúl a beteghez,és aranykeze van,hiszen semmi fájdalmam nem volt,még egy kicsi sem.Még most sem hiszem el.Úgy hogy,ajánlani tudom a főorvos urat mindenkinek,és a kórházat is.Annyira féltem ettől az egész műtéttől,de most már úgy gondolom,hogy inkább kétszer egymás után megismételnék egy ilyen orrsövény műtétet,mint egy foghúzás,vagy fogtömés!Nem tudom,hogy ki műtötte azt,aki azt mondja,hogy nagyon fájdalmas,meg,hogy borzalmas.Ja,és a lényeg,az erdmény,ami fantasztikus.Nagyon jó érzés!Tényleg,mint,ha turbinákon keresztül jönne befele a levegő!Ne féljetek!Sziasztok!B.László (29 éves)
2013. szept. 29. 13:56
Ez jó hír, örülök a gyógyulásodnak. :-)
372. PRKutan
2013. szept. 29. 07:39
Sziasztok! Eltelt ket honap, es bizony megvaltozott a helyzet, nagyon jol kapok levegot a mutott orromon, minden jo ha jo a vege!
2013. szept. 1. 16:36

Sziasztok!

Műtétre készülök én is január környékén. Jó lenne hamarabb, de csak akkor lesz rá lehetőségem.

Szegedi vagyok. Ha ismertek megbízható szegedi orvost aki ezzel foglalkozik, kérlek privátban osszátok meg velem a tapasztalataitokat!

Nagyon szépen köszönöm!

2013. júl. 21. 16:10

Mindig érkezik valaki hasonlóan rémes tapasztalatokkal.

Nem fogom én ezt megműttetni, nem vállalok ilyen kockázatot. Amióta lefogytam egyébként, azóta nem annyira zavaróak a tünetek.

369. PRKutan
2013. júl. 21. 11:33
Sziasztok! Sajnos nekem remalom lett az orrsovenymutetbol, most nemreg csinaltak. Az altatas, keles rendben ment, de csak valami konnyu tampont vagy csovet tettek be. Par oraval a mutet utan ereztem hogy valami folyik a torkoman. Nem akart elallni, ugyhogy mindket orrom fajdalomcsillapitas nelkul betamponaltak... A kovetkezo 48 ora remalom volt szamoltam a perceket a kovetkezo fajdalomcsillapitoig, egyfolytaban folyt a konnyem, a szemem sem birtam nyitvatartani. A tampon kivetel utan hazamehettem, napokig folyt a trutyi es 38 fokos lazam volt. Es az eredmeny? Sajnos meg mindig be van dugulva az orrom, sajnos semmivel sem jobb, remelem ez azert valtozni fog jo iranyba. Csak azert irtam le, hogy bizony adodhatnak komplikaciok, ezt is figyelembe kell venni a dontesnel.
368. a0c1361e44 (válaszként erre: 367. - Ann72)
2013. máj. 14. 20:34

A tampont egy kicsit kellemetlen, de tényleg kibírható. Inkább kellemetlen legyen, mint fájdalmas. 2 éjszaka.

Minden rendben lesz:)

367. Ann72 (válaszként erre: 366. - A0c1361e44)
2013. máj. 14. 20:29
Aranyos vagy, hogy írtál,bár talán akkor nyugszom majd meg, ha már túl lesz rajta. Kicsit engem is ez a 48 órán keresztüli betamponált orr riaszt meg, hogy fogja elviselni. Főleg éjszaka, de remélem megengedik, hogy bent maradjak vele.
366. a0c1361e44 (válaszként erre: 363. - Ann72)
2013. máj. 13. 21:27

Akkor válaszolok én:)

Engem is ott műtötték. Szőnyi doktornő. Nekem az altatástól mindig felmegy a vérnyomásom, amire az orrsövény műtét után jöttem rá, így én gondot okoztam a dokinak. Az intenzíven keltem fel és nagyon aranyos volt minden nővér.

Ne izgulj emiatt:)

365. Ann72 (válaszként erre: 364. - Guruljka)
2013. máj. 13. 20:47
Köszi az infót, de már írtam neki, persze most újból megpróbáltam. Talán már nem is nézegeti ezt a fórumot, mivel már túl van a műtéten.
2013. máj. 13. 17:54
Talán írj is privit Durcinak, akkor biztosan olvassa.
363. Ann72 (válaszként erre: 362. - Durci75)
2013. máj. 12. 16:38

Sziasztok!

Nekem a fiamat fogják műteni orrsövény ferdülésre júniusban, aki 15 éves. A Szigony utcában lesz a műtét, ezért Durci-tól kérdezném, hogy a kórházban milyenek a nővérek, mármint odafigyelnek a betegekre?

362. Durci75
2013. ápr. 2. 21:37

Sziasztok!


Szeretném megosztani az orrsövényműtéttel kapcsolatos "élményeimet" veletek.

Előzményként a születési rendellenességből adódó patkó alakú porc(?)kinövést, a rendszeresnek mondható arcüreggyulladást és a kínzó migrénes fejfájást említeném. A műtétet altatásban végezték a Szigony utcában, három héttel ezelőtt. Sem a beavatkozás, sem az azt követő kórházi utókezelés nem volt fájdalmas, max. a tamponok kivétele kissé kellemetlen érzés. A gyógyulásos időszakban egyáltalán nem dugult be az orrom, és azóta sincs semmilyen panaszom ezzel kapcsolatban. Sőt, mondhatni, nagyon jól érzem magam. A műtétet kifejezetten ajánlom mindenkinek, akinek problémát okoz az orrsövény bárminemű elváltozása...

2013. márc. 25. 22:27

Először nyilván "orrász-doktor"-hoz mégy.


Ha polip, az azért más.

360. dusan25
2013. márc. 25. 21:38

Sziasztok.


Nekem az orrom tök egyenes, nem tört soha, nem is ferde. Ennek ellenére nehezen veszek levegőt, szinte csak szelel az orrom. Szerintem polipom is van. Ha meg vagyok fázva, akkor levegőt sem kapok. Megyek, meg is műttetem magam, biztosan kibírom egyszer.

2013. márc. 16. 09:15

Sziasztok!


meddig voltatok táppénzen a műtét után?

358. Guruljka (válaszként erre: 357. - Zuzuka73)
2013. márc. 15. 19:36

Elképedve olvasom.

Nekem is van orrsövényfeldülésem, azért is látogatok ide, hogy bátorságra kapjak. Viszont azt látom, a műtét még most sem egy gyorsan felejthető dolog, nem szánom rá magam!

Igaz, másfél éve leszoktam a dohányzásról, és ez jótékonyan hatott az orromra is, már tudok orron át is lélegezni hosszabb időn keresztül. Szerencsés vagyok ezek szerint!!!


Férjednek gyógyulást kívánok!

357. zuzuka73 (válaszként erre: 356. - Guruljka)
2013. márc. 15. 08:44
Nem igazán veszi jól a levegőt.Az orvos szerint nem jut ki az elhasznált levegő és részben azt szívja vissza,ami savasodáshoz vezet,ez gerincmeszesedéshez és összetetten ez okozza a szédülést már 1 éve folyamatosan.Ez a 10.orvos volt akinél jártunk,köv.hétre még van 3,részben Ausztriában is.Meglátjuk!!!
2013. márc. 13. 19:50

És levegőt rendesen tud venni az orrán keresztül?

A leírt tünetekről még sosem hallottam az orrsövényferdülésnél.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook