Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
415. Extus (válaszként erre: 413. - Odee)
2014. júl. 2. 22:06
Köszi a tapasztalatokat.
414. Extus
2014. júl. 2. 22:05
Sziasztok!Túl vagyok az orrsövényműtéten :D, csak pozitivan tudok nyilatozni erről. Aki műtét előtt áll csak hajrá!!!Semmi más nem kell hozzá csak egy jó doktor(dr.Vass Zoltán-Szeged ) és a pozitiv gondolatok!!!!
413. odee (válaszként erre: 411. - Extus)
2014. jún. 27. 09:33

Szia Extus!


Leírom én is neked a történetem, hogy talán megnyugodj :)

Tavaly volt egy arcüreg gyulladásom, amit elvileg cseppel kikezeltek.

Idén viszont a barátnőm már nem tudott aludni mellettem, mert folyamatosan horkoltam, így elküldött dokihoz, én pedig el is mentem :)

Budapesten a Honvéd kórházba sikerült bekerülnöm, ahol Bencze doktornőt választottam.

Doktornő ez év márciusában elküldött CT-re, aminek eredményeképpen kiderült, hogy mindkét arcüregemben található egy ciszta, kb 30-60%-os telítettséggel, illetve van egy minimális orrsövény ferdülésem, illetve egy "tüske" rajta.

Doktornő mindenképpen 2 műtétet javasolt, első körben az arcüregit, mivel a ciszták gyulladást okoznak, és később szövődményeket is okozhatnak.

Majd ezen műtétet követően jöhet az orrsövény korrekció.

Májusban volt az első műtétem, ami 2 napos kórházi bent létet jelentett. Doktornő biztatott arról, hogy igaz kissé kockázatos a műtét a szemek miatt, de nem fogok semmit érzeni (így is volt).

Kokainos és Novorines helyi elő érzéstelenítést kaptam, majd műtét előtt kb.: 10-15 perccel Dolorgan injekciót ami ópium tartalmú. A műtéten végig ébren voltam és kommunikáltam. A műtét közvetlen megkezdése előtt még helyi érzéstelenítő injekciókat is kaptam, amiből absolute semmit nem éreztem. Közel 1 órás volt a műtét, mely után minimális tamponálást kaptam, és másnap haza is mehettem. 1 hét után volt a kontroll, ezidáig Rhino orrsprayt, Coldastop orrcseppet és Telfast gyógyszert szedtem.


Ezt követően a héten 6 hét elteltével jött az orrsövény korrekciós műtétem, amely 3 napos kórházi bent létet jelentett.

Itt is Kokainos orrtamponokkal kezdtük az elő érzéstelenítést, majd injekció közvetlen a műtét előtt 10 perccel, és lent a műtőben helyi érzéstelenítés oldalanként kb 5-5 szúrással. Itt az egyik szúrás volt fájdalmas, úgy látszik a kokain nem nyomta el eléggé, de ezt követően semmit nem éreztem, közel 50 perces volt a műtét.

Műtétet követően 5-5 tampon/géz csíkot kaptam az orromba és parittya kötést, amely 2 napig bent volt.

A legkellemetlenebb az egészben az elzárt légutak és a folyamatos nyelési kényszer illetve a kiszáradt száj volt.

3. napon a tamponok eltávolításra kerültek, és ellenben nagyon sok fórum hozzászólóval, a detamponálás nem járt semmi jellegű fájdalom, és csak felüdülés volt a megnyílt légjáratok.

Hozzáteszem, hogy a géz csíkok valamilyen anyaggal be voltak itatva, aminek az ízét/szagát még most is kicsit érzem.

Most gyógyulás fázisban vagyok, ugyanazon készítményekkel mint az előző műtét esetében.


Úgy tűnik ez is sikeres volt és megérte ez a némi szenvedés.

A kórházat és a doktornőt jó szívvel ajánlom, mivel gyors, professzionális kezelésben volt részem.

412. Szimbiota (válaszként erre: 411. - Extus)
2014. jún. 11. 19:20
Szia! Engem 3 hete műtöttek S alakú orrsövényferdüléssel és orrkagyló szükítéssel/Pécs, FOG Klinika, Dr. Járai Tamás/.Műtét előtt kaptam egy nagy adag szurit, amitől elgyengültem. A műtét alatt le voltam takarva, csak az orrom lógott ki egy háromszög alakú nyíláson. Elérzéstelenítették, majd Lidocain szurival is megtámogatták a nózimat. A kalapálás, vésés nem annyira hangos és nem zavart, mert annyira kába voltam. Majd lézerrel szűkítették az orrkagylót, aminek kicsit égett szaga volt. Azután varrtak, majd zselével bekenték és kész is volt 30 perc alatt. Kicsit vérezgetett első nap, de nem volt vészes és fájdalomcsillapító sem kellett, mert minimális fájdalom érzés volt. Nálam a zselét használták tampon helyett, így még az orron át való légzéssel sem volt gondom, tudtam aludni. Másnap haza is engedtek. Azóta tengerisós oldattal öblögetem és lefekvéskor Coldastop olajat csöpögtetek. Rettentően féltem én is a műtéttől, de felesleges volt.
411. Extus
2014. jún. 10. 18:55
Sziasztok!vki írna bővebben milyen az érzéstelenítéssel végezett műtét pontosan? mennyire erősen kalapálnak és vésnek? Korábban olvastam, hogy vki írta, hogy nagyon erősen űtnek.
410. 8264
2014. máj. 28. 21:02
Sziasztok! Barátomat hétfőn műtötték orrsövényferdüléssel, ma engedték haza a kórházból. Bent sikerült neki megfáznia, most pedig egyfolytában folyik az orra. A doki azt mondta,hogy egy hétig nem szabad orrot fújni. Orrkenőcsöt már vettünk, de így nem igazán használ, folyamatosan folyik az orra a véres váladékkal együtt. Lehet ilyenkor valamilyen orrcseppet vagy orrsprayt is használni?
409. csepparany (válaszként erre: 408. - A0c1361e44)
2014. máj. 8. 09:35
Köszi szépen a válaszokat! :-)
2014. máj. 8. 08:51
Én csak az orvos által ajánlott olajos orrcseppet használtam.
2014. máj. 8. 08:42
Az orvos által ajánlott orrkenőcs mellett esetleg használtatok valami mást is az orrsövény műtét után (pl. aloe gél, tengeri sós orrspray)?
406. a0c1361e44 (válaszként erre: 405. - Csepparany)
2014. máj. 7. 22:04

Váladék és pörk kb. 1 hétig, de napról napra kevesebb. A műtét után nekem 2x tisztította a gégész az orromat.

Szagokat már néhány nap után éreztem, de az illatokat csak kb. 1,5 hét után, illetve az ízérzékelésem közel 2 hét után tért vissza. Ez volt a legrosszabb! csak azt éreztem, hogy valami sós trutyit rágcsálok.

2014. máj. 7. 19:43

Sziasztok!


Szeretném kérdezni, hogy orrsövény műtét után körülbelül mikorra jön vissza az illatok érzékelése?

A váladékozás illetve pörkök hány hétig várhatóak?


Köszi!

404. nyaligátor (válaszként erre: 402. - Gazsokata)
2014. máj. 2. 10:19
Ez nagyon jó hír! Örülök, hogy belevágtál...és hogy megerősítetted a Kapitány doki jó hírét! :)
403. a0c1361e44 (válaszként erre: 402. - Gazsokata)
2014. ápr. 30. 23:03
És miért voltál bent ennyit? Én csak 2 éjszakát töltöttem bent.
2014. ápr. 30. 21:43

Sziasztok!


Nekem a múlt héten volt orrsövényferdülés miatt műtétem. Itteni ajánlásra Kapitány András doktor urat választottam a László kórházban.

Csak jót mondhatok. Csütörtökön műtöttek és vasárnap hazajöhettem. Az első éjszaka egy picit hosszú volt, a tamponok egy picit feszítették az orrom, amitől tompa fejfájásom volt, másnap amikor lazítottak rajta, már jobb volt. Nagyon féltem a tampon kivételtől...de nem fájt és kellemetlen sem volt. A kórházban ezen az osztályon mindenki nagyon kedves és segítőkész. Nagyon jó benyomásom volt összességében,


Aki szeretné megcsináltatni, csak bátran.

401. czsuzsa (válaszként erre: 400. - 91d4989ab9)
2014. márc. 14. 00:30
Köszönöm a tanácsot, már el is küldtem! :-)
400. 91d4989ab9 (válaszként erre: 399. - Czsuzsa)
2014. márc. 13. 21:02
ő február óta nem lépett be ide, van egy cím az adatlapján oda írj emailt, hátha...
399. czsuzsa (válaszként erre: 398. - Spagoca2009)
2014. márc. 13. 20:47

Szia!

Kérhetném a segítséged? A fiamat kellene elvinnem pont ehhez a dr Huszka Jánoshoz, mert itt Szegeden azt mondták a Szájsebészeti Klinikán, hogy ő az egyetlen orvos Magyarországon, aki el tudja végezni ezt a speciális műtétet (nyálmirigy eltávolítás). 17 műtéten van túl 30 évesen, és nagyon el vagyunk keseredve. Az interneten megtaláltam én is a magánrendelés címét, a telefonszámát is, de hiába hívjuk tegnap délután óta, vagy ki sem cseng, vagy nem veszi fel. Tudsz mondani valami olyan időpontot, amikor van esély, hogy felvegye a telefont? Vagy küldjünk sms-t, vagy hívjuk a kórházi központi számon? Te hogyan vetted fel vele a kapcsolatot? Olyan jókat írtál róla, hátha végre megtalálnánk azt a szakembert, aki tudna segíteni. Nagyon köszönöm a segítséget, remélem, eljut hozzád ez az üzenet.

2014. febr. 1. 14:27
Nekem 2014.01.30-án csütörtökön volt a műtétem. Az orvosom a Péterfy u-i kórház osztályvezető főorvosa dr. Huszka János volt. Csak jókat tudok róla mondani. Csütörtökön csinálták a műtétet és másnap már haza is jöhettem.Egyszer kell csak elmenni a magánrendelésére ami 10 ezer Ft, utána annyit adsz neki amennyit akarsz.Címe: 1161 Budapest, XVI. ker. Templom u.30.tel:06-30-212-6077. Nagyon kedves volt 3-szor bejött a műtét utáni naponon is és 2-szer megvizsgált.Engem altattak amihez minden vizsgálatot helyben elvégeztek.Csak a műtét utáni éjszaka egy kicsit rossz, mert egy gézdarab van az orrod alatt, hogy a tamonok ki ne essenek.Másnap ezt ki is veszik.
397. nyaligátor (válaszként erre: 396. - Gazsokata)
2014. jan. 13. 14:26

Én egy másik doki ajánlására mentem oda.

Megkaptam a mobil számát, és előzetesen egyeztettem vele.

Szombaton lesz a kontroll, ha gondolod, egyszerűen rákérdezek, hogy mehetsz-e hozzá, ajánlhatom-e őt másoknak is! (szerintem igen)

Én előtte szétnéztem a neten, Róla csak(!) jókat olvastam, amit én is csak megerősíteni tudok.


Hogy mennyire esel ki a munkából, az attól függ, mi a meló.

Ha raklapokat pakolsz, vagy árkot ásol, sanszos, azt pár hétig el kell felejtened...ha irodista vagy, nem emelsz, nem hajolgatsz (nem nevet! :) )...akkor sztem bent fekvés, plusz egy hét pihi.


Bármi kérdésed van, állok rendelkezésedre.

2014. jan. 13. 13:20

Nagyon örülnék ha találnék egy megbízható dokit, akivel meg tudnám műtetni az orrsövény ferdülésem. Sajnos nekem annyira rossz a helyzet hogy gyakorlatilag alig kapok levegőt is így az alvás sem az igazi.

dr Kapitány Andráshoz, bárki be tud jelentkezni? Esetleg van magán rendelése is.

Mennyi időre esik ki az ember a munkából?

2014. jan. 13. 10:19

Sziasztok!



Túl vagyok a műtéten. (Orrsövény, és arcüreg ciszta)

A László kórházban dr. Kapitány András volt a dokim.


Amitől legjobban tartottam, a tamponok kivétele, az konkrétan nulla fájdalommal járt, szinte magától kicsusszant...az első fázisú lazításnál a jobb oldali szó szerint kicsusszant, pedig nem akarta a doki kivinni.

Gyakorlatilag csak csikizett a kihúzása, könnyem folyt, mint az állat, de vérezni nem vérzett, mint sokaknak! :)

Fájdalmat egy pillanatig sem éreztem, fájdalom csillapító nem kellett.


Rengeteg folyadékot ittam,nem tudom, hogy ez számított-e bármit is.


Szóval, akinek problémás az orra, ne féljen belevágni.

394. Milkas
2014. jan. 12. 15:38

Az én tapasztalatom:

Szardai nap mütötek érzéstelenítéssel kábítással mütéti idő 40 perc.

Reggel jelentkezés éhgyomorral az osztályon-szoba elfoglalás-

majd jött a nővér és pumbával mindkét orrlyukamba pumpált valami lötyöt(szerintem orrtisztitó volt mert utánna kitisztult)- mütét elött fél orrával érzéstelenítő vékony csíkszalagokat helyeztek fel az orromba- szurít a popsimba aztán utánna én nem emlékeztem semmire. Mütétről annyi képek vannalk h letakarták a fejemet meg ropogott az orrom de ezzel sem nagyon foglalkoztam nem éreztem semmi fájdalmat.Majd a szobába tértem észhez újra- parittya kötés van rajtam, tampon az orrba- nővér jött sokkat kell inni ami szerintem az egészben a legrosszabb nem lehet rendesen nyelni- este 6 tól lehete enni ami szintén még nehezebb- éjszaka nehéz alvás szájon átt lélegzés miatt kiszárad a szám- másnap fél tampon kiszedés-harmadnap teljes tamponkiszedés(nem fájdalmas csak kellemetlen könnyeim egy kicsit lejöttek)-már lélegzik az orr semmi probléma lehet normálisan enni inni-Harmadnap mehetem haza.

Nem kell félni én fájdalmat soha nem éreztem. Csak kelemetlen az egész. Nekem a legrosszebb a nyelésnél volt Jobbulást mindenkinek aki átélte már :)

2014. jan. 1. 21:13

Ezt talán szakorvos tudná megmondani.


Érdekes, hogy amióta nem dohányzom, már simán tudok orron át is lélegezni. Ettől nyilván nem változott meg az orrom csontozata, de ez a tünet nálam is megszűnt.

2014. jan. 1. 15:04

Sziasztok.


A vissza-visszatérő arcüreg gyulladás miatt lehet indokolt a műtét?

A levegővétel az orron keresztül simán megy.

391. a0c1361e44 (válaszként erre: 390. - Johnny1987)
2013. nov. 26. 17:23
Nekem egy picit oldalra görbe volt az orrom, de csak akkor látszódott, ha nagyon megnézték. Most nyíl egyenes, de azért nem csinálnak orrsövény műtétet, hogy esztétikailag szebb legyen...
2013. nov. 26. 15:35

Sziasztok!

Nekem is orrsövény ferdülésem van és ez külsőleg is eléggé látszik, van egy kis kanyar benn. Kérdés, hogy a műtét után egyenesebb lesz e a teljes orr? A műtét ezen is javít? Mert nekem komolyabb egészségügyi problémám nincs vele, inkább esztétikai.


köszönöm

389. Dorm
2013. nov. 16. 14:18

Igen, az orrspray kérdés engem is aggasztott, most pár napja leszokó kúrán vagyok. Ott tartok, hogy 1-1.5 naponta kell 1 adag nasivin, a többi időben elég már a sós orrcsepp. Az egy héttel ezelőtti napi 4-5-6 adag Nasivinhez képest alakulok :)

Én egy huszast gondoltam, de valahol láttam, hogy 60at is adtak :O

2013. nov. 15. 06:24

Én csak a gégésznek adtam 10 ezret, ha jól emlékszem.

A nénikém azt mondta, hogy sok, ő csak 5 ezret adna.


Én nem hiszem, ha nasivint használhatsz, mert a műtét után olajos orrcsepp kell, hogy ne száradjon a seb.

387. Dorm
2013. nov. 13. 18:22

Eszembe jutott még valami: ötletem sincs így, hogy altatásos, hogy mennyi pénzt adjak. Tudom nem kötelező, de legutóbb is kedves volt, megérdemli. Valahol 60 ezret is olvastam, az brutális.

Kérhetnék ki mennyit adott tippeket - már aki adott? Akár persze priviben is!

Annyit még, hogy nem Budapest, hanem egy csongrád megyei kiskórház (nem a nagy szegedi)

Altatóorvosnak adtatok? (ha igen, szintén mennyit :) )


Köszi!!

386. Dorm
2013. nov. 13. 17:51

Köszi a véleményeket, ahogy látom a hossz eléggé változó - bár mivel ma az osztályos orvos közölte, hogy mindenképp altatni fog majd, így annyira már nem is lényeges :) Most aggódhatok az altatástól :)

Nappal nem félek a tamponálástól, valamennyire hozzászoktam, mert ha nagyon ömlött az orrom régen, akkor otthon papírzsepivel bedugaszoltam, úgy hamarabb hatott az orrspray :) Remélem majd spray-zni leheet már ahogy kiszedik, mivel Nasivin függő vagyok 6 éve, így anélkül gondolom semmiképp nem kapok levegőt.

Aludni éjjel amúgy is rosszul alszok, 6 ágyas a kórterem, így úgyse fog menni. Jah és hétfőn fekszem be, szombaton engednek csak ki.. kicsit hosszú :(

Na de lesz ami lesz, ha pár éve a mandulát kibírtam, ez is menni fog, reméljük.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook