Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


2009. jan. 23. 20:04

Csak az a gond, hogy kiadás után csak 4 hónapig lehet felhasználni.


33. f5c6739a81 (válaszként erre: 31. - Zsuzso100)
2009. jan. 19. 08:54

Még nem használod, úgy érted?

Nekem elfordítást nem mondott, nem is naon tudom elképzelni a gyakorlatban hogy működik...

Én csak összenyomom és felhelyezem, de tegnap végső elkeseredésemben úgy tettem fel, ahogy egy youtube-os videón egy csajszi mutatta (mindjárt belinkelem), akkor hülyeségnek tűnt, de tegnap valahogy csak úgy maradt fent :-D


A link (Kb. 1 perc 20 másodpercnél mutatja, nekem így bejött)

[link]

32. a9338a7669 (válaszként erre: 30. - F5c6739a81)
2009. jan. 19. 08:50
Nekem is volt már olyan, hogy majdnem kicsúszott. Fogalmam nincs, hogy mitől, de szerencsére azért nem gyakori. És olyan is volt, hogy nem tudtam felrakni, mert valahogy mindig kicsúszott. Néha nem akarja :))
31. zsuzso100 (válaszként erre: 30. - F5c6739a81)
2009. jan. 19. 08:48

Hát én még nem tapasztaltam semmit.

Viszont a használati útmutatóban asszem az van, hogy csak rakd fel. Nekem a doki azt mondta, összenyomom, felhelyezem, és elfordítom, hogy a karika előrenézzen...ti hogy csináljátok?

2009. jan. 19. 08:34
Valaki, aki használja ezt a gyűrűt! (Bár látom nem sokan...) Miért van az, hogy kb. másfél hete bent van, kényelmes, meg se mozdul, semmilyen helyzetben nem zavar, de tegnap este pl. nem akart bentmaradni, csúszkált ki kétpercenként, hiába toltam beljebb, vettem ki és tettem be újra, de vagy hatszor, stb. (majd megőrültem az idegességtől a végére) Aztán nagy nehezen elaludtam és most megint úgy tűnik, hogy a helyén marad...(koppkoppkopp)
29. judittus (válaszként erre: 26. - Zsuzso100)
2009. jan. 17. 19:11

Szia!

Nekem a dokim is mondta meg a patikus, hogy mindenképpen tároljam hűtőben, ők is ott tartják!

28. f5c6739a81 (válaszként erre: 27. - Zsuzso100)
2009. jan. 13. 07:21
Igen, 30 fok alatt, bár én a biztonság kedvéért bevágtam a hűtőbe :-) ott tuti nem lesz semmi baja ;-)
2009. jan. 13. 00:33
Hú, most néztem, hogy vaksi voltam, 30 fok alatt, asszem az most meglesz.
2009. jan. 13. 00:32

Pár hét és én is felteszem az elsőt.

Az lenne a kérdésem (ezt nem találtam a leírásban sehol), hogy otthon van valami tárolási hőmérséklete? Mert kiadás előttre van írva.

2009. jan. 4. 17:50
Sziasztok! Kb 3 évig használtam a Nuvaringet (megszakítással), ezért gondoltam leírom a tapasztalataimat. Első alkalommal kb 6 hónapig használtam, akkor nekem bevált, nem volt vele gondom. Utána pár hónap kihagyás után megint elkezdtem használni 1,5 évig folyamatosan. Kb egy hónapja hagytam abba. Elején meg voltam vele elégedve, de utána egyre több gondom akadt. A fő gondom az volt, hogy időközönként barnás folyásom volt, a vége felé egyre többször fordult elő. Az orvos, akihez addig jártam elküldött pajzsmirigyvizsgálatra, mert attól is lehet ilyen probléma. Ezután rájöttem, hogy akkor jön elő a barna folyás mikor nagyon feszült vagyok, pl. vizsgaidőszakban. De később már nem csak ekkor jött elő. Elmentem másik orvoshoz, ő megvizsgált, mondtam menjek vissza, ha megint ez a gondom és akkor nagyobb hormontartalmú gyógyszert ír fel. Visszamentem, de azt mondta minden rendben van. Majd megint másik orvos következett, mondta, hogy kicsit több a folyásom, és adott rá gyógyszert, de nem használt. Azt mondta használhatom nyugodtan a gyűrűt, szerinte megbízható és jó. Majd végül elmentem egy negyedik orvoshoz is, ő mondta ne használjam, (akkor már én is éreztem) és tablettát írt fel helyette. Nem szívesen váltok át tablettára, de úgy érzem a szervezetem megelégelte a gyűrűt. Amúgy nem híztam tőle, nem lettek pattanásaim, és tetszett, hogy nem kellett attól félnem, hogy elfelejtem bevenni. Együttlét előtt mindig kivettem, mert mindkettőnket zavart. (De persze az orvosok akik ajánlották, ők mind pénzt kaptak érte...)
2008. dec. 20. 14:36

Sziasztok! Nekem tegnap írta fel ezt az orvosom, január 9-én kezdem el használni. Nagyon remélem, hogy jó lesz, bízom ebben az orvosban, aki felírta. Most fél évig szedtem Belarát, nagyon nem vált be, azelőtt Dianét, jó erős, meg még 3 fajtát...mindegyiknek elég sok mellékhatása kijött rajtam :-(

Bár őszintén szólva kissé tartok még a gyűrűtől, sosem használtam ilyesmit, és vannak aggályaim, hogy kicsúszik, vagy hogy zavarni fog (akár engem akár a partneremet), de elég jókat írtok róla, biztos én is meg fogom szokni :-)

23. a9338a7669 (válaszként erre: 20. - Tavaszilány)
2008. dec. 4. 08:02

Örömmel hallom, hogy ment mellette a fogyókúra :) Akkor talán nekem sem az a gond, és még van remény, hogy beindul a fogyás :)

Amúgy én is nagyon szeretem, észre sem lehet venni. Csak ne lenne olyan drága :S

22. tavaszilány (válaszként erre: 21. - Panni baba)
2008. dec. 3. 21:22
Uhh, ez kemény lehetett...remélem, én nem járok így...
2008. dec. 3. 21:00
egy ismerősöm most volt abortuszon. ilyet használt kb 2 éve. egy betegség miatt antibiotikumot szedett, és meggyengítette a hatását. szóval erre figyeljen oda, aki ilyet használ.
2008. dec. 3. 20:51
Sziasztok! Én kb 1,5 éve használom, teljesen jó sztem...néha kicsúszott szex közben, de ez csak 1-2x volt...van, amikor már előtte kivesszük :)). A használati utasításban benne van, hogy max.3 órát kint lehet, addig garantált a fogamzásgátló hatás!!! A testsúlyomat nem befolyásolta, fogyókúráztam mellette, simán ment. Én szeretem, eddig a legjobb fog.gátló, amit használtam...
19. a9338a7669 (válaszként erre: 17. - Prücsi)
2008. dec. 2. 10:08
Igen oda.
2008. dec. 2. 10:06
nekem van méhnyak problémám, szóval ez sem lesz jó ....
17. Prücsi (válaszként erre: 16. - A9338a7669)
2008. dec. 2. 10:05
Konkrétan nem értem, hogy hova kell tenni a gyűrűt, a méhszájra?,
16. a9338a7669 (válaszként erre: 15. - Prücsi)
2008. dec. 2. 10:03
Nekem bevált a gyűrű, nincs vele semmi gondom. Illetve egy gondom van, hogy talán ettől nem tudok fogyni. De ezt csak én gondolom.
2008. dec. 2. 09:49

Nekem is elegem van a tabláttáktól, de nem tudom ,hogy ez a gyűrű jó lenne e.

A Rigevidont szedtem évekig, de elég régi gyszer és kértem kisebb hormontartalmút. Balera a neve, de ettől meg fájnak a melleim, eddig is elég nagyok voltak, de most aztán majd szét feszülnek.

14. a9338a7669 (válaszként erre: 13. - 24af5bf008)
2008. dec. 2. 09:43
Gyűrűmentes napokon is folytathatod :)
2008. nov. 11. 21:47

Sziasztok!

Én eddig 2évig szedtem fogamzásgátlót, és az utóbbi 3 hétben nagyon furcsa tünetek jelentkeztek nálam, ezért el is mentem a háziorvosomhoz, aki elöször azt hitte,hogy csak elkaptam valami vírust!Most derült ki, hogy a tünetek, amik jelentkeztek nálam(hányinger, hányás, fejfájás, szédülés, rosszulét, depresszió közeli állapot) mind a fogamzásgátló miatt alakult ki, így védekezik a szervezetem a telítődöttség miatt!

Ezért az orvosom most felírta nekem ezt a Nuvaring-ot, remélem ettől nem lesznek ilyen tüneteim!?

Ja, és még lenne egy kérdésem!

Én a fogamzásgátló szedésénél a gyógyszermentes héten éltem sexuális életet a párommal védekezés nélkül, ezt folytathatom a gyűrű alkalmazásánál is?

Előre is köszönöm!:))

12. judittus (válaszként erre: 11. - Szabiiina)
2008. nov. 11. 15:25
Szia! Én egy éve használom a NuvaRinget. A gyógyszertől én is híztam,meg hát azt naponta szedni kellett és feledékeny vagyok kicsit... Nekem nem volt vele ilyen problémám amit te írtál, szerintem menj el a nőgyógyászodhoz ő biztos meg tudja mondani miért van a pecsételő vérzésed. Amúgy többen írtátok hogy kicsúszkál, nálam szex közben nem szokott ilyesmi történni. Csak mikor fel kell tenni az újat akkor szokott az első nap előfordulni. MItől lehet? :)
2008. nov. 8. 16:08
Sziasztok! Én most kezdtem el használni a Nuvaringet 2 hete...csak aza problémám vele hogy kb 3 napig menstruáltam aztán 2 napig semmi és azóta folyamatosan pecsételek...és nem tudom hogy mivan!Kicsit meg vagyok ijedve! Kérlek írjatok hogynektek hogy volt,meg hogy ez normális -e?( eddig nem szedtem semmien fogamzásgátlót)!
2008. okt. 31. 17:06

Sziasztok!

Nekem is javasolta az orvosom a NuvaRing fogamzásgátlót és olvastam a tájékoztatót, hogy cukorbetegek nem szedhetik

2008. okt. 30. 11:54

é n1 hónapja használom, és a páromat sem engem nem zavar közben, és úgysem jártam, hogy kieset volna. Néha féltem tőle, hogy kifog de egyáltalán nem

még mikor ki akartam szedni sem jött egyből

Én nem híztam tőle. Egyszer szedtem, tabblettát 3 hónap alatt 12 kiló. Az nagyon kellemetlen volt. De most nem. Sőt, még talán le is adtam 1-2 kilót.

De a mellem nekem is nagyobb lett, és szerintem nem is kicsit.

Amúgy én sem szedhetek tablettát, mint utólag kiderült.. és semmilyen hormonlásis gyógyszert nem szabadna, de a doki azt mondta, hogy ezt lehet. Amúgy fibroadenomám van és egyenlőre úgy néz ki, hogy ez tényleg nem bántja.

8. Prischilla (válaszként erre: 7. - *amica)
2008. okt. 27. 08:20
Én abbahagytam, de nővérem 2 kg-t hízott tőle szóval nem vészes!
2008. okt. 19. 18:58
kérdés: nem híztatok tőle? mondjuk a hormontartalma a legalacsonyabb h.t-ú tablettánál is kevesebb, de ott van a mellékhatások közt.
6. Prischilla (válaszként erre: 5. - Blueorange)
2008. júl. 22. 15:12
Ez az h azon jár az agyam lehet h én voltam a béna, és nem raktam fel jól..és h neki kéne rugaszkodni még 1x :)
5. blueorange (válaszként erre: 4. - Prischilla)
2008. júl. 22. 14:14

Hát az érthető:)

Nem is használod többé akkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook