Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem tudok lefogyni.... fórum

Nem tudok lefogyni.... (beszélgetős fórum)


77. Margitnéni (válaszként erre: 73. - Cukilany)
2007. ápr. 13. 08:07
Próbáltam én is a bevásárlólistát, egy kicsit segít, de nem nagyon. Ha rám jön, bevásárlólistával a kezemben remegek a bolt közepén. Én úgy vettem észre, hogy az segít, ha nem hagyom magam, és próbálok tudatosan vásárolni. Attól is nagyon félek, hogy sok pénzt költök el, és nem lesz elég a pénzünk a hónap végéig.
2007. ápr. 13. 08:02
Sziasztok lányok! Este írtam egy csomót, meg vártam egy csomót, de még az internetünk is elment minden irományommal együtt,nem tudom mi volt. Nem találtam meg a Testkontroll könyvemet, az összes könyvem úgy tűnik el, hogy kölcsönadom, és nem kapom vissza. (ehelyett a középiskolás latinkönyvem akadt a kezembe, és olyan jót nosztalgiáztam)
75. Barbamama (válaszként erre: 71. - Margitnéni)
2007. ápr. 13. 07:03

Kedves Margitnéni!


Ahogy olvastam a soraidat, egyre biztosabbá vált, hogy először nem a súlyoddal kell kezdeni. Amit leírtál, azok a pánikbetegség tünetei. Van egy barátnőm, aki már túl van rajta. Ne hagyd, hogy uralkodjon az életeden a félelem. De ehhez segítség kell. Fordulhatsz pszichiáterhez vagy kineziológushoz is. Ha az európai, hagyományos orvostudományt választod, akkor TB-s ellátásban kezelhetik a bajod. Ha bővebben szeretnél olvasni a betegségről, a pánik.lap.hu oldalon találhatsz infókat. Ez egy betegség, amit kezelni kell. És amiken átmentél, nem is csoda, hogy kialakult. Bátran kérj orvosi segítséget. Ha gondolod, beszélek a barátnőmmel, és részletesebben írok a kezelésről. Vigyázz magadra!

És írj, milyen volt a tegnapi napod? Mi volt a vacsi?

74. 9778ca1817 (válaszként erre: 71. - Margitnéni)
2007. ápr. 12. 14:18

Volt egy kolléganőm, akinek soha semmi baja nem volt lelkileg, mégis rövid idő alatt oda jutott,hogy képtelen volt egyedül kilépni a lakásából. Pánikbeteg lett, amit gyógyszerekkel tökéletesen ellensúlyozni tudtak.

Amit leírtál, az mintha egy picit erre hasonlítana. Azt írod, hogy nem tudod minek hívják ami neked van... én ebből azt feltételezem, hogy orvosnak ezt nem mondtad. Biztos vagyok benne, hogy tele van a hócipőd is a dokikkal, de ez egy olyan problémának tűnik, ami viszonylag jól orvosolható. Ha ez megoldódna, akkor egy gonddal kevesebb lenne...:-)))

73. cukilany (válaszként erre: 71. - Margitnéni)
2007. ápr. 12. 14:01

Nem próbáltál bevásárlólistával járni?

Régebben a párom ilyen volt,kiverte a víz ha azt kértem menjen el bevásárolni, mert nem érek rá. Utána összeírtam mit kell vennie, elmagyaráztam kb hol találja és elküldtem. Maratoni idő alatt végez a bevásárlásokkal, de mindig mindig megvesz, nála bevált és most már simán elmegy, ha megkérem, sőt néha még magától is.

2007. ápr. 12. 13:23
Ja és ,ha nincs ötleted hogy épp aznap mit egyél,akkor abban is segíthetek.Találtam ki pár pofonegyszerű,de nagyon klassz kaját!
71. Margitnéni (válaszként erre: 66. - 9778ca1817)
2007. ápr. 12. 13:22

Nem tudom, minek hívják azt ami nekem van, de elég rossz érzés. Általábn csak a megszokott útvanalon tudok közlekedni, de ez még nem is nagy baj, úgysem akarok sehova menni. A rosszabb a vásárlás. Leblokkolok, kiver a víz, rosszul vagyok, bedobok egy-két dolgot a kosárba, és már húzok is kifelé, brrr. Ez csak akkor van, ha egyedül vagyok, ilyen szerencsére ritkán van, mindig jön velem a lányom. Reggel munka előtt szerencsére más a helyzet, begyakorolt útvonal, és megszokott vásárlás az megy.

Ehhez képest volt már olyan, hogy elmerészkedtem egyedül a Tescoba, igaz, csak egy-két dolgot akartam venni, nem akarok belemenni, hogy milyen nehezen, milyen kínok árán sikerült.

Nem voltam mindig ilyen, ez akkor jött, amikor az életem fenekestől felfordult. Kezdődött a pajzsmirigy rákommal, aztán a válással stb. Közben csak híztam, híztam, szinte védőpajzsként használtam a hájam. Egyébként próbálom a lelkem gyógyítani, dehát nem megy minden egyszerre! Ahhoz képest, amilyen voltam, sokat javultam, de még csak félúton járok. Dolgoznom kell!

Puszi mindenkinek, megpróbálok este jönni!

70. 0c97fbb607 (válaszként erre: 67. - Margitnéni)
2007. ápr. 12. 13:20

Igen ez jó ötlet!Állítsd össze magadnak,hogy miket szertnél enni.Olyanokat válogass össze amiket szeretsz.Ne érdekeljen ,hogy mit mondanak a dietetikusok,meg az okosok,hogy mi hízlal meg mi nem.Ha olvastad a könyvet,akkor tudod ,hogy ez mind nem számít!!!És valóban nem is!!!Higgyél benne!!!!Ja és ha elfogadsz még egy jó tanácsot....felejsd el ,hogy FOGYÓKÚRÁZOL,nem fogyizol,egyszerűen testkontrollosan eszel,és kész.Ne figyelj a mennyiségre,legalábbis az elején ne,mindíg lakj jól,persze tk-s ételekből(délelőtt csak gyümölcs,ez nagyon fontos,és két étkezés között azért a 4 óra szünet legyen meg).

Amikor elkezdtem legelőször,akkora halom kajákat ettünk a férjemmel,hogy folyton azt mondogattuk,á ez hülyeség ,ettől nem lehet lefogyni.Jól éreztük magunkat,tele volt a poci stb.És egyszercsak elkezdtünk fogyni...de még akkor is hitetlenül álltunk a dolog előtt.

Ja és még valami,a férjem cukorbeteg volt ,gyógyszert szedett rá,volt hogy el is ájult....a testkontroll kigyógyította a cukorbetegségből.Már nem is tudom mióta nem szed gyógyszert!

69. 0c97fbb607 (válaszként erre: 67. - Margitnéni)
2007. ápr. 12. 13:07
Egyedülálló vagy?Nincs aki segíthetne a bevásárlásban?Csak az első időszakban kellene,ha fogysz akkor sikerélményed lesz,és az önbizalmad is helyreáll annyira,hogy a bevásárlás ne jelentsen gondot.
68. Margitnéni (válaszként erre: 65. - Barbamama)
2007. ápr. 12. 13:05
Köszi, hogy írtál, látom egy cipőben járunk. Jól esik, hogy ti nem kioktattok, hanem tényleg a segítő szándékot érzem.
67. Margitnéni (válaszként erre: 64. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 13:04

Most, hogy olvaslak, az merült fel bennem, hogy erőt veszek magamon, összeállítom mamagnak a diétát, és nem kutatok dietetikus után, úgy lehet, meg sem bírnám fizetni.

A saját pénztárcámhoz, és ízlésemhez szelídített diéta, talán ez lenne a legjobb. Bár ezt már máskor is kitaláltam, csak a megvalósításnál, a bevásárlásnál leblokkolok. Valahogy túl kell lépnem a problémáimon, és sikerülnie kell!

66. 9778ca1817 (válaszként erre: 63. - Margitnéni)
2007. ápr. 12. 11:01

Mit értesz az alatt, hogy bepánikolsz és egyedül még a boltban is félsz? Remélem nem valamílyen pánikbetegséget..:((

Itt mindenki segíteni szeretne, ezért kérlek írdd meg, hogy mílyen konkrét segítségre lenne szükséged?

2007. ápr. 12. 09:30

Szia Margitnéni!


Írtam neked egy jó hosszú privát üzenetet. DE EGY A LÉNYEG! NE KESEREDJ EL! Most sikerülni fog, mert itt vagyunk neked mankónak. Nem vagy egyedül, és hidd el, ha tudunk, segítünk.

Szép napot!

64. 0c97fbb607 (válaszként erre: 63. - Margitnéni)
2007. ápr. 12. 08:27

Tudom miről beszélsz és meg is értelek!

Nem tudom te ,hogy vagy vele,én szeretem az egyszerű dolgokat.Ezért a testkontrolt is kissé átszabtam a saját szájízemre.Én nem csináltam meg a mintaétrendet,hanem csak a szabályokta próbáltam betartani.Ami azt jelentette,hogy vagy sima rizst főztem,vagy héjában főtt krumplit,vagy sült husokat,spagettit,mexikói párolva......szóval a lehető legegyszerűbben is meg lehet oldani.a saláta kérdés sem olyan bonyolult,kimonhatatlan, ezer összetevőből álló salátákkal oldottam meg.Ősztől tavaszig ,káposzta az alapja minden salátámnak.az sokáig eláll a hűtőbe,akár több fejet is vehetsz egyszerre.Mellé egy vagy két sárgarépát reszelek.

Persze amikor jönnek a friss,lehetőleg itthol termett dolgok,akkor jöhetnek az igazi,sokízű saláták.Ráadásúl ,az is nagy előnye,hogy ha főzől a családnak,akkor te is eheteded ugyanazt,csak épp eldöntöd ,hogy melyik ételt részesíted előnyben.A káposzta,vagy uborka aláta megcsinálása pedig max 10 perc.Lereszeled,megsózod,oljat csepegtetsz rá,aztán citrom levet,és kész....nem kell ezerféle fűszerből öntetet kutyulni,csak ha van időd és kedved.

Fel a fejjel!Vágj bele!!!Sok sikert és szurkolok neked!!!

63. Margitnéni (válaszként erre: 62. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 08:01

Igen, próbáltam már nagyon régen, még amikor először megjelent a könyv. Tényleg nagy lendületet adott, és élveztem, fogytam is valamennyit, nem túl sokat, de siker volt. Ez úgy emlékszem rendszeres piacra járást igényelt, akkoriban gyesen voltam, és mentünk együtt a pici babámmal, aztán otthon mindig pontosan azt készítettem el, amit a könyv írt.

Ez életem talán legszebb időszaka volt harmincegy-két évesen. Ma már sajnos más a helyzet, a piac bezárna mire én odaérek. Gyakran bepánikolok, valaki kell, hogy fogja a kezem, egyedül még a boltban is néha félek.

62. 0c97fbb607 (válaszként erre: 61. - Margitnéni)
2007. ápr. 11. 23:41

Esetleg a testkontrollos étkezést próbáltad már????Ha megtudod szerezni az első részét akkor olvadd el,olyan lendületet tud adni,amilyent egy dietetikus álltal összeválogatott étrend se.

Én nagyon tudom ajánlani!

61. Margitnéni (válaszként erre: 60. - 9778ca1817)
2007. ápr. 11. 20:50

Igen tudok róla, sokba kerül. Itt elsősorban tornáznak a kövérek, biztos adnak mellette diétás tanácsokat is. Sajnos én tornázni egyátalán nem tudnék, még menni is alig néha, úgyhogy ez nem jó.

Egyébként milyen érdekes az élet, ismerem a Kovács Évát, egy-két évvel fiatalabb nálam. Egyszer együtt voltunk úttörőtáborban, ő volt a szép, karcsú művészi tornász leányzó, és roppantul utált engem, mert én már akkor is olyan hájpacni voltam a szemében, pedig akkor még nem is voltam nagyon kövér.

Írtam e-mailt dietetikusnak, aki úgy hírdette magát, hogy tanácsokat ad. Csak annyit szerettem volna, hogy valakit ajáljon itt Szegeden nekem. Erre jött a válasz, hogy Pesten hol van a rendelője és szívesen segít, vagy hívjam fel, és ad étrendet. Ezzel nem vagyok kisegítve, ha Pestre utazgatnék, ott találnék sok dietetikust.

Olyan sokszor feküdtem már itt Szegeden a belgyógyászaton, endokrinológián. Utoljára mondták, hogy segítenek nekem fogyni. Annyi volt a segítség, hogy a doki kb. fél perc alatt a folyosón kocogva elhadarta, hogy ne egyek szénhidrátot, egyek sok fehérjét, és mozogjak sokat. Hát, el vagyok keseredve rendesen...

60. 9778ca1817 (válaszként erre: 59. - Margitnéni)
2007. ápr. 11. 16:05
Igazad van, biztos hogy kell lennie Szegeden dietetikusnak.(szerintem bármelyik belgyógyászati osztályon kell lennie) Viszont most láttam a neten, hogy nálatok őrült fogyókúra verseny megy (már az 5.)Bizonyos Kovács Éva szervezi, korra, nemre, betegségre, nagy súlyra való tekintet nélkül mindenkinek (a szegedvaros.hu, vagy szegedportál.hu oldalakon próbálj esetleg több információt megtudni) Szerintem ő tudna neked segíteni. Próbáld meg, ha gondolod
59. Margitnéni (válaszként erre: 58. - 9778ca1817)
2007. ápr. 11. 14:28
Valamit pedig tennem kell!!! Már olyan sokaktól hallottam, ill. olvastam fórumokon, hogy dietetikus segít. Hol lehet dietetikust találni!? Én általában mindent megtalálok a neten, de ez most nem megy. Már a kórházakat is megnéztem, hátha ott van olyan osztály, és nincs. Végignéztem a telefonkönyvet, az aranyoldalakat. Pedig Szeged nem olyan kis város, nem létezik, hogy itt ne legyen! Háziorvoshoz most nem akarok menni, olyan sokat ott vagyok, nem akarok már mindig a nyakára járni, hátha tud valaki segíteni!
58. 9778ca1817 (válaszként erre: 57. - Margitnéni)
2007. ápr. 6. 08:14
úgy látom, hogy nem is akarsz magadon segíteni....:((((
2007. ápr. 5. 21:45

Egyébként hagyjuk az egészet, már bánom, hogy írtam. Mindig ugyanoda lyukadok ki, hogy értelmetlen minden. Nem tudok magamon segíteni.

Talán az lenne jó, ha valaki, aki hasonló cipőben jár mutatná az utat. De ilyennel még nem találkoztam.

2007. ápr. 5. 20:54

Én úgy gondolom, hogy a dietetikusnak fizetni kell. Szerintem már mindin osztályon megfordultam, mert egyik doki küld a másikhoz, de miután ugyanolyan vacakul vagyok nincs értelme. Így aztán csak a háziorvoshoz megyek a gyógyszert felíratni.

Szegeden lakok, én képtelen lennék Pestre járogatni, na meg akkor miből élünk, ha én kórházban vagyok, ez nem megy.

Egyébként mit csinál egy dietetikus? Én úgy gondolom,hogy összeállít egy diétát, ezt esetleg én is összetudnám magamnak. A megvásárlással van a gond, meg az elkészítéssel. 5-re fél 6-ra hazaérek, én addigra tiszta hulla vagyok. Néha-néha vannak jobb napjaim, de minden nap kellene valamit készíteni. Ezért sokkal egyszerűbb,ha semmit nem eszek, így spórolni is tudok.

55. 9778ca1817 (válaszként erre: 53. - Margitnéni)
2007. ápr. 5. 16:35

vannak olyan kórházi osztályok, amik direkt fogyókúrásak (pl a Bp. Tétényi úti, Dr Pados Gyula)esetleg meg kellene próbálnod, bár nem tudom, hogy hol laksz? Nem tudom, hogy mílyen orvosoknál jártál, és azok mit tettek, de mindenképpen újra meg kellene próbálnod orvosi segítséget is kérni az mellet, hogy azonnal :)))(csak, ha Te is úgy gondolod) elkezdesz egy max 1200 kalóriás diétát, a dietetikusi segítség az nagyon jó ötlet

Vágj bele, én nagyon szukolok neked!!!!

54. zolko96 (válaszként erre: 53. - Margitnéni)
2007. ápr. 5. 15:49
szia miért nem keresel fel egy dietetikust,az biztos tudna segíteni.
2007. ápr. 5. 15:44

Az én hormnháztartásom is jócskán fel van borulva.Ennek ellenére, ha nem tudok valamit változtatni, úgy érzem nagyon hamar, nagyon keserű véget fogok érni.

Mindenféle orvoson túl vagyok már, nincs értelme panaszkodni, mert csak bedugnak a kórházba, már nagyon elegem van belőle.

Mozgás: örülök, ha el bírom vonszolni magam a munkahelyemig, ez jó messze van, kb. 1 km gyaloglás oda, plusz 1 vissza. Ez kínszenvedés. sokszor még a patikába sem tudok felmenni, oda is vagy 10 lépcső visz, aki emeleten lakik, azt én nem látogatom meg, mondjuk mást se. Kb. 70 kg-t kellene fogynom, akkor már duci lennék.

52. 9778ca1817 (válaszként erre: 46. - Margitnéni)
2007. ápr. 5. 15:17
....:))) így már értem, mert a korod alapján igen távol vagy még a nénizéstől
51. 9778ca1817 (válaszként erre: 50. - Cukilany)
2007. ápr. 5. 15:15
igazad van, vannak ílyen esetek, de szerencsére ritkák
50. cukilany (válaszként erre: 48. - 9778ca1817)
2007. ápr. 5. 14:58
Nem mindenki tud lefogyni aki akar azért, van kívételes eset, pl azok akiknek felborult a hormonháztartása. Ott tényleg orvos kell és még az sem biztos. Érdemes azért meglátogatni egy szakembert, ő mit mond.
49. cukilany (válaszként erre: 47. - Margitnéni)
2007. ápr. 5. 14:56

Mondjuk ahhoz tényleg tudni kellenne, hogy mi is kerül a kosárba reggelente, hogy vki tanácsot adjon. Ezer olyna dolog van ami olcsó és nem hízlaló, bár tény h akinek nincs pénze az hízik, mert zsíros kenyér olcsó (ezt tegnap az egyik munkatársam mondta, aki épp ilyen helyzetben van). De gyümi és zöldség pl már egyre olcsóbb lesz, valamint tejtermékek ára sem vészes, vagy mondjuk rizs, köles, én pl imádom a kukoricalisztből készült kását, amit úgy csinálunk h forró vízbe dobunk kukoricalisztet és megfőzzük.

Így inkább egészségesen fogsz étkezni, olyan reformkonyha szerűen, de mégsem kakaós csigát nyomsz be reggelire, hanem pl két almát v 2 főtt tojást és ára sem sokkal másabb.

A mozgás meg kell, hogy érted h nem bírod? Aprón változtass, pl nem szállsz be a liftbe, vagy gyalog mész egy buszmegállót, vagy én csináltam olyat is h pl nem ültem le a buszon sem. Vagy simány menj el sétálni egy órára. Ezek is mozgás, nem kell feltételnül futni.

Ne úgy állj hozzá, hogy nem megy, sok kis változás végsésoron sokat segíthat.

48. 9778ca1817 (válaszként erre: 47. - Margitnéni)
2007. ápr. 5. 14:56

Margit"néni"

1. koplalni tilos!!! (naponta 5-ször kell keveset enni)2.a vércukrodat, ha még nem méretted meg, akkor mielőbb nézesd meg 3.a másnapi ennivalódat Te készítsd el magadnak mondjuk kis dobozkákban, kiadagolva.

Bocsi,ha kicsit távirati stílusúra sikeredett amit eddig írtam :) Nem tudom, hogy hány kilót szeretnél leadni,de az tuti, hogy bárki le tud fogyni, aki akar. Nem kell hozzá sok, csak egy nagy elhatározás, egy mérleg az ételek mennyiségének méréséhez és egy kalóriatáblázat (ami egyébként itt van a Hoxán is).

Az orvosok általában 1200kalória/napot javasolnak, amit gyakorlatilag bármennyi ideig tarthatsz és közben ezen a határon belül azt eszel, amihez csak kedved van :DDD!! Mozogni ráérsz akkor is, ha már sok-sok kilót leadtál. Én nagyon sok sikert kívánok neked, ha bármiben tudok segíteni írjál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook