Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meghíztam! Nem tudok lefogyni! fórum

Meghíztam! Nem tudok lefogyni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
133. Ákom-bacon (válaszként erre: 132. - Mazsu2)
2019. dec. 4. 10:10
Hát én nem sajnos, nekem gőzöm sincs mi az, szerencsére!
132. Mazsu2
2019. dec. 3. 11:20
Sziasztok! Én összeszedtem egy zsírödémát.Tud vki rá egy jó gyógymódot?
131. andi19750521 (válaszként erre: 128. - C20cdae0a0)
2019. dec. 3. 07:39

Szia!

Nem csak futással lehet fogyni. Én rollátorral és bottal tudok csak menni. Különböző hasizom gyakorlatokat csinálok, súlyzókkal a kézben. Már amikor nem potyog ki a kezemből, mert a nyaki csigolyáim is problémásak. Fit labdán és a földön végezhető gyakorlatokat variálom. Egy héten 3x-4x ha éppen jobb hetem van. Vannak olyan napjaim, amikor a mosdóba is problémás kijutnom. Rengeteg videót néztem a youtubon. Mindegyikből ki lestem, mi az amit tudok csinálni. Ezen kívül úgymond minimális a mozgásom, mert járásnál rövid időn belül borzalmas fájdalmaim vannak. 4 hónap alatt mégis sikerült 10 kg leadni. De nálam az vált be, hogy oda figyeljek a ch, fehérje és zsír bevitele az 1200 kalória mellett. Ha a ch nagyon minimális volt úgyanúgy megállt a súlyvesztésem. Kalóriabázis és yazio ezt kiszámolja helyettem. Sokan megvonják a ch és röpködnek róluk a kg. Az én szervezetem nem egészen így reagált. Bár nem is bánom, mert nem fogyókúrázni akarok, hanem olyan megoldást keresek, amit életem végéig tartani tudok. Nem kell, hogy túl gyors legyen a fogyás. A szervezetnek jobb is ha szép lassan megy le a felesleg. A bőröd is hálás lesz! 😊

130. af86a99684 (válaszként erre: 128. - C20cdae0a0)
2019. dec. 2. 21:48
Nem muszáj futni, inkább sétálj sokat!
129. Ákom-bacon (válaszként erre: 128. - C20cdae0a0)
2019. dec. 2. 21:39
Hú, szomorú amiket írsz! Csoda, hogy élsz. Lélekben erős vagy, és az a fontos. Szerintem ne is akarj nagyon futni vagy nehéz gyakorlatokat végezni, csak ha leadtál valamennyi súlyfelesleget. Lépésről- lépésre haladj. Biztos fogsz te még futni!
128. c20cdae0a0 (válaszként erre: 1. - JudyLee)
2019. dec. 2. 20:42

Szia.

Nálam is ez a baj. Másfél éve még 5-7 kmt futottam, aztán egyszer jött egy befulladás nem ment már 3 méter se.

Aztán elvileg pánikbeteg lettem bár melóba utaztam napi 6 órát oda vissza, borzalmas volt a párkapcsolatom csak a stressz és a sírás. Tavasszal elárverezték a családi házat ha én nem fizetem ki anyámnak meg a naplopó bátyámnak az albit mehettek volna híd alá. Híztam én is kb 15 kilót alsó hangon

Lóg a belem mint a mangalicának, a belső combon a csípőm és a mellem tiszta stria, lábam mint az elefánt, az arcom puffadt...egyszerűen undorító ahogy kinézek.

Pedig eszem a salit az almát meg a stb... De nem megy.

Futni nem tudom elindulni, mert beszúr a derekam.

Sajnos átérzem...

127. Channa* (válaszként erre: 124. - Ákom-bacon)
2019. dec. 2. 19:04

Hát nem tudom.

Azt gondolom, hogy nem a magyarságról szól ez, illetve én nem vagyok irigy sem és elégedetlen sem. Az undokságot nem tagadom, bár én ezt inkább terápiás eszköznek használom, hátha így megérti az illető:DDD

2019. dec. 2. 18:32
Ja és a fogyás 70% az étkezésen múlik. Csak a maradék 30% a mozgás!
2019. dec. 2. 18:29
Sajnos van aki nyersen fogalmaz, de azért van igaza! Én tudom min mész keresztül! Sokáig nem tudtam ellenállni a kísértésnek. A családom többi tagja sovány testalkatú. Mindent esznek, egész nap nasiznak. Komoly elhatározás kellett, hogy eleinte tarsam magam a kalóriákhoz. Az elején volt a legnehezebb! Amikor látszodott rajtam egy kicsit a fogyás, az adott erőt a folytatáshoz. Arra gondoltam, hogy ha el tudtam kezdeni fogyni, elérhetem azt a célt, ahogyan elképzeltem magam a strandon. Persze előfordulnak csalós napok néha. Minden hónapban előfordul, hogy pár napon, át lépem a keretem. Persze nem 1000 kalóriákkal, csak pár százzal. A következő napon, figyelek az étkezésemre. Mindig lesznek kísértések és csak te magad döntheted el hogy megéri megenni azt a fornettit, vagy nem. Hosszú távon boldog leszel-e tőle, vagy attól leszel boldogabb, ha szép karcsú leszel a közel jövőben. Képzeld el milyen alakot szeretnél és ha elötted van a süti, mérlegeld melyiket választod. Én sokat nézek olyan műsorokat, ahol nagyon kövér emberek egészségügyi problémáiról van szó, amit az elhízás okozz. Pl. Élet 250 kg felett. Ha végig gondolod, hogy eddig szép lassan feljött 10-20-30 kg, eljöhet az is, hogy egyszer odáig juss, mint ők. Ha megnézed mennyit szenvednek, milyen fájdalmas komoly műtéten esnek át, a későbbi bőr eltávolításokról ne is beszéljünk. Én azt tanácsolom, ezeket mind mérlegeld mielőtt megennéd a csábító hízlaló ételt. Ahogyan elöttem is írták ne vegyél meg annyit a sütiből. Fokozatosan vegyél egyre kevesebbet. Szoktasd le magad, mint ahogyan pl egy gyógyszer függőt szoktatnak le a szerről. Úgy gondolj rá, mint egy káros szenvedélyre. Stabilan el kell határoznod magad, másképpen nem sikerült elérni a célod! Legyél erős!
124. Ákom-bacon (válaszként erre: 123. - JudyLee)
2019. dec. 1. 15:18
Mert magyarok vagyunk, híresek az undokságról, irigységről, elégedetlenségről! Olyan jó lenne, ha ezen változatnánk! 🙁
123. JudyLee
2019. dec. 1. 14:19
Én csak azt nem értem miért kell undoknak lenni és sértő hozzászólásokat írni. Tisztelt a kivételnek persze.
122. Amaunet (válaszként erre: 120. - Channa*)
2019. dec. 1. 11:50

Ne érezd magad kényelmetlenül! Te megpróbáltál tanácsot adni a saját példádon keresztül.

A fórumindító pedig agyban még nincs felkészülve egy életmód változásra.

Pedig csak itt számtalan fórumot találhatna fogyókúrás tanácsok témában.

121. Ákom-bacon (válaszként erre: 120. - Channa*)
2019. dec. 1. 11:26
Nos, igen igazad van, amiben segíthetünk neki az azt hiszem a támogatás. Akkor ne támadjuk, hanem támogassuk! Én szívesen cserélek recepteket, ötleteket, bár mint előrébb írtam, én már csak ketogénezek, de a család többi tagja nem, és a férjem pl. cukorbeteg úgyhogy nálunk az ételek inkább róluk szólnak, van 20 év tapasztalatom főzés terén, és nagyon szívesen csinálom, inkább megcsinalok mindent mintsem készen vegyem! Nem mindenki gondolkodik így, de egyre többen vagyunk, biztos te is, segítsünk JudyLee - nek is, hogy közénk tartozzon! 😉
120. Channa*
2019. dec. 1. 10:38

Naaa, amikor nyílt a fórum, akkor egy kicsit úgy éreztem, hogy undoknak gondoltok, és szinte hibásnak éreztem magam a fórumindító hízása miatt, illetve már kezdtem hülyének érezni magam az 1200 kalória miatt, stb.


Nem olvastam a fórumot 2 napja és most már nem érzem ezeket, hiszen a fórumindító módszeres hízókúrát tart, most meg itt picsog, hogy sok a feleslege és az istenért nem tud megszabadulni tőle.


Hááát, mit mondjak? 40 dkg fornetti? Nevetséges, ha valaki azt mondja ennyi fornetti mellett, hogy figyel a kajára és annak ellenére hízik. Ez figyelés? Szerinted fórumindító ez nem röhejes?


Amikor azt írtam, hogy 1 kakaós csiga majdnem megfelel az egész napi kaja adagnak, akkor én egy teljesen normál 100 gr-os péksütire gondoltam és nem 40 dkg fornettisre, ami a normál csiga négyszerese.


Természetesen beszélgethetünk itt, leírhatjuk ki, hogyan csinálta/csinálja, de ettől nem fogsz le fogyni!!!!


Amikor azt mondom, hogy lehet péksütit enni, akkor arra gondolok, hogy hetente egyszer! Meg lehet enni 1 péksütit! Ami 1 normál péksüti, azaz 100 gr-os, de én pl. a heti 1 péksütit úgy eszem, hogy 1 db pennyset eszek, ami 50 gr-os, és emellett még vacsorázok egy "női" adagot, ami nem 10 kőműves adag...

119. 4477403e12 (válaszként erre: 117. - 4477403e12)
2019. dec. 1. 07:10
Rosszul írtam,egy disznora 0,75 m2 jut,egy marhára ami 220 kg körül van mikor levágják 1,8 m2.
118. 4477403e12 (válaszként erre: 113. - Df1e1c376c)
2019. dec. 1. 06:32

Aki divatból vegan,az mindenhol szét fogja kürtölni és hőbörögni fog,hogy miért nincs egy hagyományos étteremben van egy büfében vegán étlap,külön konyha ahol elkeszítik az ő ételét.

Aki meg azért vegán,mert ő saját meggyőződésből taplalkozik így az nem megy ilyen helyre,vagy ha megy,akkor diszkreten megkerdezi,hogy van e valami egyszeru salata vagy sültkrumpli és ha van,akkor halasan megköszöni és megeszi.

Van tapasztalatom,évek óta a vendéglátásban vagyok.

117. 4477403e12 (válaszként erre: 111. - Df1e1c376c)
2019. dec. 1. 06:25

En nem vagyok vegetáriánus,de ketrecben,1 m2-en vágásra felnevelt disznót,marhát nem vagyok hajlandó megenni.

Szabadtartású baromfi tojását veszem és szabadtartású húst.Na most a tojás már kétszer annyiba kerül,mint a sima ketreces legolcsobb,ez, csirke pedig míg egy ketreces mondjuk 4 euro,addig egy bio szabadtartású 13-14 euró.

Itt meg is válaszoltam a kérdésed,hogy mitől drága az egészséges és tudatos táplálkozás.

A bio zöldségek,gyümölcsök is legalább 60%-al többe kerülnek,mint a nem bio társaik.

A műhús,vagy ezek a vegan készítmények pedig nagyszerű alternatíva a húsfogyasztás csökkentésére,vagy kiváltására annál,aki erkölcsi megfontolásból nem eszik húst.

Én rendszeresen eszem szejtánt ,szója készítményeket és nagyon szeretem,függetlenül attól,hogy /még/húsevő vagyok.

116. Ákom-bacon (válaszként erre: 115. - Df1e1c376c)
2019. dec. 1. 00:54
És talán sose tudjuk meg!
115. df1e1c376c (válaszként erre: 114. - Ákom-bacon)
2019. dec. 1. 00:19

Talan nincs. Es itt ahatar.

Tlan soha nem lesz meg.

114. Ákom-bacon (válaszként erre: 113. - Df1e1c376c)
2019. nov. 30. 23:04

Na, most nem igazán értem mit is akarsz közölni!

Nincs elhatározása? Talán nincs, de még lehet, gondolom sokat rágódik a súlya miatt. De az is lehet, hogy marad a fornettinél. Egyenlőre. Előbb-utobb szinte mindenki belátja, hogy változtatni kell. Aztán vagy tud, vagy nem.

Hát a vegansag engem nem érdekel! Nem ismerek olyat, nem is bosszankodok rajtuk. Bosszankodok eleget, valamin mindenki teszi.

113. df1e1c376c (válaszként erre: 112. - Ákom-bacon)
2019. nov. 30. 22:52

Es az elhatarozas hol van

Minden legyen ugy mint az alozo vilagban



szoval akkor valtotunk vagy nem?



Es oszinten szolva ez felbosszant. Vega es vagan picsa mindenutt, es a reklamaciok jo reszet kiteszik

soha nincs sajatb evoeszkozuk, de miert....

Van jobbotletuk, de nem foznek

112. Ákom-bacon (válaszként erre: 111. - Df1e1c376c)
2019. nov. 30. 22:23
Miért akarnak? Jó kérdés! Talán szeretik a húst ízt, de érzelmileg nem tudják elfogyasztani.
111. df1e1c376c (válaszként erre: 109. - Ákom-bacon)
2019. nov. 30. 22:14

Ezért szeretném az "áttért" vegakat eladni. Miért akarnak hússzerű dolgokat csinálni?

Ha lemondtam, lemondtam. Nem lesz hus. A vegaonkok meg ne beszéljünk...

110. df1e1c376c (válaszként erre: 104. - JudyLee)
2019. nov. 30. 22:08

Lehet a termékekről vitatkozni, de tény, hogy sok embert inspirált. Vagyis letett az asztalra.

És nyitott a pálya, csináld jobban!

2019. nov. 30. 22:07
Na, JudyLee, mostmár sok mindent hallottál, kezdődhet váltás? Nincs gonosz fornetti, helyette készíthetsz fini zabos muffint, ha nagyon rádjön a falánkság. Itt leszünk figyelni fogunk! 😉 Kezd azzal, hogy regisztrálj a kaloriabazisba, és holnap kezdhetsz is! 😘
108. df1e1c376c (válaszként erre: 107. - Df1e1c376c)
2019. nov. 30. 22:04

Nem kell édességet enni minden nap, és baj megoldva.

Én alkoholista vagyok. Én megértem a függőséget. Csak ne mondja nekem valaki azt, hogy "nincs alternativa".

Iszol vagy nem iszol. Eszel vagy sem.


VAGY! Mértékét tartasz.

107. df1e1c376c (válaszként erre: 103. - 4477403e12)
2019. nov. 30. 22:00

Én egy kicsit elvesztem abban, mit akartál leírni.


Amúgy meg...

És se angol, se magyar háztartásban nem hiszem el, hogy olyan piszok drága "trendien" enni, amivel súlyt lehet tartani/kontrollálni.

Az uborka, répa, paradicsom, kàpuszta, sütőtök... Hol elérhetetlen vágy kutya drága? Az olíva bogyó is filléres otthon is meg itt is, joghurt is van mindenhol.

A csirke nem lesz "happy", de nem ez lesz az első emit a földért teszünk.

106. 4477403e12 (válaszként erre: 104. - JudyLee)
2019. nov. 30. 20:55

Jajj azon kár,mert én olyat nem eszek,soha nem is ettem,az egész update termékcsaládtól és a kitalálóitól is kiver a víz 😂

Csak arra gondolt itt szerintem aki feldobta az update terméket,hogy ugyanaz a gyors kaja,édes,meg erre a célra megfelel,amikor sütikézni támad kedved,csak alacsony szénhidrát és magas rosttartalmanal fogva talán jobb választás a súlycsökkentő étrendben mint a sima fornetti.

Én a magam részéről édesség helyett gyümölcsöt ajánlok😊

105. JudyLee (válaszként erre: 104. - JudyLee)
2019. nov. 30. 20:15
*élelmiszernek
104. JudyLee (válaszként erre: 103. - 4477403e12)
2019. nov. 30. 20:14
Mondjuk arról lehetne vitatkozni hogy a Norbi termékeket lehet e minőségi élelmiszeenek nevezni
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook