Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem tudok lefogyni.... fórum

Nem tudok lefogyni.... (beszélgetős fórum)


137. f124753f33 (válaszként erre: 136. - Soldier30)
2007. máj. 16. 19:36

Szia! Köszi a hosszú választ, erőt ad nekem is :)

A dietetikusnő címe megvan, nem kerestem még, június 8.-án lesz egy komplett, mindenre kiterjedő hormon, egyéb vizsgálatom, és a leletek birtokában szeretném majd kikérni Ráhoi Csilla Véleményét. Még egyszer köszi mindent.

136. Soldier30 (válaszként erre: 131. - F124753f33)
2007. máj. 16. 18:27

nos..

én is kersztűl mentem ezen..

Én is kétségbe voltam esve,és it bíztattak,hogy ne adjam fel..

Utána néztem ez miért is lehet:a szervezeted tuti,hogy tartalékra kapcsolt,mivel már leadtál viszonylag rövid idő alatt 5kg-ot.. tarts ki és ez magátol megindul ujra.. (volt olyan amikor én 1 hónapig nem mozdultam) ..gondolhatod én mit éreztem akkor (szétvágott az ideg!

A súlyod nem gyarapodott, mert az 1kg+ az még nem hízás..csak éppen több volt benned a fojadék vagy a kaja,, nyugi...

De szerintem nagyon keveset eszel.. hidd el nekem,a túlzott koplalás,sem gyorsítja be a fogyás fojamatát.sőt! szerintem lassitja,, jobb ha többször eszel kevesebbet,és egészségeset! igy fojamatosan mozog az anyagcseréd. és a szervezeted könnyebben reagál a fogyásra.. ez tuti!

Én is koplaltam de befejezetm és lám csoda beindult szépen.. igaz lassan megy kb heti 1 kg de elég az nekem,,, Mozogj sokat, heti minumi 5 allkalomal.. nagyon figyelj oda a szénhidrát bevitelre! azt inkább reggel, délelött,és keveset,, délután 3 után meg már csak fehérje tartalmú élelmiszereket fogyasz!! de azokat nyugodtan,,, nem tudom a zöld teába van-e cukor,, de ha lehet mellőzd.. inkább ásványvizet fogyasz és napi 2-3 litert!! még ha nem kivánod akkor is,,a déluátni rizsevést nélkülözd.. térj át másra.pl:párolt zöldség).(mégha barna is a rizs akkor is magas a tápértéke+ a szénhidrát tartalma)ha van még kérdésed várom.. Ráhoi Csillát megkerested mailon? üdv

135. Soldier30 (válaszként erre: 133. - Rika1)
2007. máj. 16. 18:13
csládos vgyok.. majd csukott szemmel csinálom :D
134. f124753f33 (válaszként erre: 132. - Soldier30)
2007. máj. 16. 09:27
köszi előre is, tényleg kíváncsian várom!
133. Rika1 (válaszként erre: 124. - Soldier30)
2007. máj. 16. 05:42

Örülök,hogy tettszik a kickbox,de ha már nem lenne elég,van egy tuti pörgős.Nekem nagyon bejött,és ez a capoeira.Nem csinálom régóta,kb 1 hónapja,heti 2-3 alkalommal,de fantasztikus változásokat hozott.(Czanik Balázs:Capoeira aerobik)bemelegítés,aerob,erősítés majd nyújtásból és levezetésből áll.Ráadásul jó csajszik is vannak benne:))DDD


Étrend napi felbontásban is szerepel rajta:)

132. Soldier30 (válaszként erre: 131. - F124753f33)
2007. máj. 16. 05:27

szia csak most reggel olvastam el a hozzászólásod, mert egész éjjel dolgoztam,de délután leirom mi lehet a gond..

szia :) (vagyis csak az én véleményem)

131. f124753f33 (válaszként erre: 130. - Soldier30)
2007. máj. 15. 10:58

Szia!

Érdekelne, hogy mi a véleményed az én diétammal kapcsolatban, szerinted vajon miért feneklett meg?

Szóval nagy nehezen és kínlódva 3 hét alatt lefogytam 5 kilót. Most azonban a fogyás egy ideje stagnál, sőt tegnaphoz képest mára híztam 1 kilót. Viszont magam sem értem miért. Szerény étrendem egy nap a következő:

Reggel egy kávé édesítőszerrel, és mivel ez hosszú időre elveszi az étvágyamat, nem is eszek egész délelőtt semmit.

Majd délután 3 óra körül 2 főtt tojás némi paradicsommal.

Ha nagyon éhes vagyok 6 előtt egy kis barnarizs kevés paradicsommal. De most már ezt is kihagyom.

A fogyás azonban szigorúan megállt, sőt azt az 5-öt is nagyon nehezen sikerült. Amit igazából nem értek. Ugyanis ennyit eszek minden nap, amit láttál fentebb. Nincs kilengés, nincs semmi. Vmint nem iszok mást csak zöld teát. Te érted ezt?

130. Soldier30 (válaszként erre: 129. - Aebal)
2007. máj. 15. 00:39
???
129. aebal
2007. máj. 11. 14:51
, mert elkezdtem a 90 naposat, de műtötték apámat és idegességemben eszek
128. Soldier30 (válaszként erre: 126. - F124753f33)
2007. máj. 10. 15:20

Nem különösen fontos a minden napi mozgás de azért nem árt... vannak a norbinak könynebben végezhető tornái is,,, Húha nem aakrom ennyit dicsérni,,, befejeztem :D

Perszevelem is néha előfordúl hogy kisértésbe eske és eszek este,de akkor sem oylat ami hízlal.. de akkor utánna nagyon megbüntetem magam,és megcsinálom a kickbox tornát..ha kell este 10-kor is... :)

de mindenesetre vedd fel a kapcsolatot azzal ait tanácsoltam.. üdv.. jó fogyit mindenkinek,,

127. Soldier30 (válaszként erre: 125. - Barbamama)
2007. máj. 10. 15:17
Köszönöm.. de ekkora sikert mindenki el tud érni... :) csak kitartás kell az elején és utánna már megy minden magátol.. persze én egy kicst Norbi fanatista vagyok.. ő számomra a nagy guru :) és higyjétel el az ő tanácsait betartva sokan lefogyhatnak... mégegyszer köszönöm...
126. f124753f33 (válaszként erre: 124. - Soldier30)
2007. máj. 10. 14:52

Hú, ezt az égést! Bocs, de nem néztem meg az adatlapodat, azt hittem nő vagy.

Egyébként, hogy kérdésedre válaszoljak, igen sportoltam, kung fu. Csak azért írom múlt időben, mert tavaly novemberben eltört a térdem, és ezáltal ez megszakadt. Amúgy meg most így súlyfelesleggel még futni sem merek újból járni, mert így tényleg félek, hogy gallyra vágom a térdemet...

125. Barbamama (válaszként erre: 118. - Soldier30)
2007. máj. 10. 14:21

Kedves Soldier!

Mi köszönjük, hogy itt vagy nekünk példának. Nagyon jó látni, hogy ennyi idő alatt lefogytál. A fénykeid mindennél többet érnek. Ha elhajlok (hát ilyen elég sokszor van) csak arra gondolok, hogy neked sikerült, és nem lehet, hogy nekem nem.

Úgyhogy mégegyszer egy nagy-nagy gratula.

124. Soldier30 (válaszként erre: 123. - F124753f33)
2007. máj. 10. 12:43

hát nekem szerencsére nem lehetett ilyen gondom mivel pasibol vagyok :D

Amúgy menyit mozogsz? tornázol?

Ajánlom a Norbi fitness Kickbox részeit... kemény zsírégő torna,, nekem is itt ajánlották és bejött.. bár én már régóta csinálom csak más Norbi tonákkal.. de a kickbox a legjob..

2007. máj. 10. 12:04

Köszi a választ.

Érdekelne egyébként azoknak a története akik esetleg hasonló okból szedtek fel mint én.

122. Soldier30 (válaszként erre: 121. - F124753f33)
2007. máj. 10. 11:54

hát nem tom.. nem vagyok orvos se szakember ..így csak azt tudom leirni,amit én csinálok ha az érdekel... Bár vannak itt nálam sokkal okosabb hozzáértőbb eberkék is de segítek amiben tudok...

először is vedd fel a kapcsolatot emailon Ráhoi Csillával email:dietetikus@norbi.hu ő sokat segitett nekem is.. és ha van kérdésed azt bátran tedd fel nekem is ... szia

121. f124753f33 (válaszként erre: 120. - F124753f33)
2007. máj. 10. 08:38

Ja, azt kifelejtettem, hogy fogamzásgátló tabletta végett...

Istenem le tudom én adni ezt valaha?...

120. f124753f33 (válaszként erre: 119. - Soldier30)
2007. máj. 10. 08:37
Köszi, aranyos vagy. De sajnos a képhez képest van most rajtam egy tízes, ami olyan ütemben kúszott fel rám, hogy az nem mindennapi... És irtó zavaró. A baj csak az, hogy 2,5 hónapja küszködök leadni, de eddig minden fogyókúra, ami célhoz vitt, most hatástalan.. Egyszerűen megállt a súlyom és kész. Se le, se fel (még az a szerencse). Június közepére kaptam kórházi kivizsgálásra időpontot (endokrin), de persze nem szeretném, hogy az egész nyár így teljen el! Ha megírnád a véleményedet szívesen venném.
119. Soldier30 (válaszként erre: 117. - F124753f33)
2007. máj. 10. 08:17
De remélem sokat nem akarsz leadni,mert megnéztem a képeid,és hát.. :D szerintem nincs szükséged nagy változásra..
118. Soldier30 (válaszként erre: 117. - F124753f33)
2007. máj. 10. 08:04

szia!

Hát szerintem ez szervezettől is függ! De nekem kb 2 hét volt mire beindúlt..

124kg-ról indultam januárban bár nem figyeltem,de kb heti 2-3 kg ment le.. volt amikor kevesebb.

De voltak nehezebb idők amikor hetekig nem mozdultam egy grammot sem (ez eléggé kiborított).. de már minden ok.. most 94 kg vagyok, az álomsúly 88kg... ha minde jól megy, Junius fele elérem,,

Igazábol a lényeg,hogy nagy súlybol könnyű leadni,és az első kilók hamar lejönnek,de utánna fékez a szervezet,és raktároz.. utánna már lassabban megy,de KITARTÁS!! és sikerrel jársz nekem itt segítettek és bátoritottak amit nagyon köszönök mindenkinek. nézd meg a képeim ha még nem láttad,, vagy olvasd el a naplóm ott bár nem rég óta, de jegyzetelem menyi megy le... ha van kérdésed irj szívesen válaszolok! üdv..

117. f124753f33 (válaszként erre: 116. - Soldier30)
2007. máj. 9. 21:44
szia! Nincs időm végig olvasni az összes hozzászólást, én csak azt szeretném kérdezni, mennyi idő kellett, hogy meginduljon nálad a fogyás?És milyen ütemben haladsz?
116. Soldier30 (válaszként erre: 114. - Juca74)
2007. máj. 8. 09:03

üdv

smmi különöset az ég világon,csak a szokásos.. torna,mozgás,diéta.. nem szedek semmit,, nem hiszek a csoda szerekben..

A szénhidrát bevitelre figyeltem oda a legjobban,és elovastam Norbi összes könyvét.. na meg persze a fitness kickbox dvd-t sem szabad kihagyni... köszi a bátorítást de már beindultam... (úgy néz ki) lassan de biztosan :D olvasd el anaplóm ha érdekel.. ott jegyzetelek mindent... sok siker mindenkinek,, sziasztok

2007. máj. 8. 02:28
Hát én sem!!!!:(((
114. juca74 (válaszként erre: 90. - Soldier30)
2007. máj. 6. 13:43

Szia Soldier30!

Mit csináltál hogy ilyen kevés idő alatt ennyit fogytál?Szedsz valamit,vagy csak egyszerűen diétázol,és mozogsz?Ne keseredj el,azt a 10 kilót játszva ledobod,ha ekkora akarat erőd van!Megfog indulni megint,hidd el!

2007. máj. 6. 13:40

Akkor ide is beteszem a linket. Nincs lehetetlen, és nem bizots, hogy a legfelkapottabb és legdrágább a jobb:

[link]

A cikk:

Géza 86 kilót fogyott éhezés nélkül


Két év alatt 86 kilót adott le Géza a tatabányai kórház dietetikusa, Horváth Kálmánné segítségével. A szakember szerint nem kell ilyen-olyan csodaszer, drága étrend vagy metódus: hétköznapi ételekkel és ötletekkel segítette fogyáshoz Gézát.


Géza mai menüje

Reggeli: 4 szeletelt kenyér és szalámi, vajjal

Tízórai: 1 alma

Ebéd: 2 szelet sajt és 4 diétás keksz

Uzsonna: rakott krumpli

Vacsora: 1 alma sajttal



Pokolba a hipermodern és méregdrága fogyókúrás faksznikkal! A fogyás titka a legegyszerûbb ételekben rejlik –vallja Horváth Kálmánné, a tatabányai Szent Borbála Kórház dietetikusa, aki 38 évvel ezelôtt elhatározta: életét a beteg emberek étellel, itallal való gyógyításának szenteli. Bár ezzel nem dicsekszik el annyi fórumon, mint mondjuk Schobert Norbi, rendelôje mindig dugig van, egymásnak ajánlják ôt a fogyni vágyók.

– Módszerem alapja, hogy a túlsúlyos ember egyéniségéhez, adottságaihoz és életmódjához alkalkazkodva, személyre szabottan állítom össze az étrendet – magyarázza a dietetikus. – Egy kézfogásból megállapítom, ki mennyire fegyelmezett, tehát milyen jellegû étrend való neki. Fontos az életkor és hogy férfi vagy nô-e a fogyni vágyó. Utána következnek a mérések: a test körméretei, a testzsír aránya, a testtömegindex. Az adatok ismeretében számolom ki az alapanyagcserét, majd a fizikai aktivitást figyelembe véve a napi elfogyasztható kalóriát. A páciens munkaköréhez illeszkedôen alakítjuk ki a diéta ritmusát. Fontos, ki hányszor szokott meleg fogást enni, illetve, hogy van-e olyan étel, amit nem szeret. Ízlés, életmód és pénztárca alapján állítom össze az egyedi étrendet.

Géza két év alatt 86 kilótól szabadult meg Horváth Kálmánné segítségével.

– Gyerekkorom óta voltak súlyproblémáim – meséli Géza. – Huszonévesen már 165 kiló voltam, az utcára sem mentem ki szívesen. Az volt az érzésem, hogy összesúgnak a hátam mögött. Akkori kollegáimtól hallottam a dietetikusról. Nem volt annyira nehéz a fogyókúra, mint amire számítottam. De hozzá kellett szoknom, hogy naponta ötször eszem, és az elején komoly akaraterô kellett a diéta betartásához. Másfél éve tartom a súlyom.

Géza ma már édességet is ehetne – Horváth Kálmánné szerint nem szabad egy életre lemondani az ínyencségekrôl –, de ô szigorúbb magával, mint a tanára. A 195 centiméter magas férfi most 86 kilót nyom, és büszke termetére.

– Régen csak feketében jártam, most változatosan öltözködöm. A barátaim szerint sokkal felszabadultabb is vagyok – teszi hozzá Géza. Húgát, Orsit is elvitte Horváth Kálmánnéhoz, ô 36 kilótól szabadult meg két év alatt.

2007. máj. 6. 13:06
remélem nekem nem lessz vele sokáig gondom
111. Soldier30 (válaszként erre: 110. - 9778ca1817)
2007. ápr. 20. 09:57

szia Ne kérj bocsánatot hisz nincs miért...

csak nem értettem amit irtál.. :))) szia

110. 9778ca1817 (válaszként erre: 107. - Soldier30)
2007. ápr. 20. 09:24
nem néztem meg az adatlapodat és automatikusan nőneműnek könyveltelek el. bocsi..:)
2007. ápr. 19. 11:58

Megnéztem a fényképeid..

Rád büszke a párod az tuti :DD


Te érted Árva galamb "férfi vagy nahát" szöszenetét??

108. 0c97fbb607 (válaszként erre: 106. - Soldier30)
2007. ápr. 19. 10:25
Humor nélkül nem élet az élet!!!:D)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook