Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! fórum

Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
2009. aug. 27. 13:30
Nálunk 3000/félév... Ráadásul idén nekem kell behajtani. :P
191. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 190. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 27. 13:10
igen az osztálypénz többnyire egy doboz cigi ára,amit nagyon sokan egy nap alatt elszivnak...nálunk félév/500at próbálnak szedni az sem könnyű van aki soha nem adja be....a mikuláscsomagra sem mindenki adja oda...
2009. aug. 27. 12:57
Nálunk sajnos nagyon rossz az osztályközösség, és ez elsősorban a szülők "érdeme". A 22 gyerek szülőjéből összesen hárman vagyunk, akik csinálunk is valami. Az osztálypénz havi 300 forint, de sokaknál még ezért is könyörögni kell. Pedíg ez szinte semmire nem volt elég, ebből alig telt a mikuláscsomagra, és egy kis apróságra a két tanítónéninek. Tudom, hogy szinte mindenki anyagi nehézségekkel küzd, de amikor látom, hogy a nagy zacskó csipszre minden nap tellik, vagy anyukának arany pirszing lóg az orrából, akkor kicsit felmegy a pumpa, hogy egy osztálykirándulásra öt kiló krumplira nem tellett, hogy főzőcskézzünk a gyerekekkel.
2009. aug. 27. 08:41

Hát ez az...van aki azt mondja, hogy de jó, hogy megyünk mert, ha ők viszik a gyereket, nekik is pénzbe kerül. Van aki azt mondja, majd ő elviszi.Van akinek nincs rá pénze, van aki többet szeretne. Az sem igazán jó, hogy aki nem fizet ne jöjjön...nem a gyerek dönt róla, de ő marad otthon estleg rossz érzésekkel.Szóval nehéz ügy! Én minél több helyre mennék velük, de ugye minden pénzbe kerül itt Pesten az utazásról nem is beszélve.

A név nélküli kérdőívet jó ötletnek tartom én is, köszönöm! Ki fogom próbálni.

188. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 187. - Danama)
2009. aug. 27. 07:39

ez a kérdőív névtelenül tényleg jó dolog!


nálunk járnak időnként bábszinházba ha van előadás a művházban szoktak az ovisok,iskolások is menni bár az oviba többnyire a szinház megy hozzájuk:) 250-300ft nem nagyon sok,isiben talán 500 a max azthiszem de nem adja be mindenki pedig jó előre szoktak szolni:(((

kirándulás is a lehető legkevesebb pénzböl szokott zajlani,általában ősszel egy közös iskolai vonat/Hortobágy ami nem kerül nekik pénzbe mármint a gyerekeknek,és egy tavasszal ami osztálykirándulás...vidék vagyunk sok többgyerekes rossz anyagi helyzetü szülővel....szóüval ettöl is függ nagyon,van ahol igénylik a szülők.

187. danama (válaszként erre: 184. - Gyöngyi)
2009. aug. 27. 06:41

szerintem is anyagi lehetőségektől függ én a szülőin egy kérdőívet adnék amit név nélkül kellene kitölteni, hogy ki mit szeretne.


mert bizony sok szülő szégyenli az anyagi helyzetét :-(

186. virgilius (válaszként erre: 184. - Gyöngyi)
2009. aug. 26. 21:22

Hát, ha már megkérdezted... :))) Szóval, pl az én gyerekeim nem isznak teát egyáltalán, nem is szeretik. Volt, aki felvetette, hogy ásványvizet vegyünk az osztálynak, de mi teljesen jól elvagyunk a csapvízzel is...

Erdei iskola mennyibe kerül? A kirándulás ezen felül lenne? Az belefér a tanévbe? Bábszínházba szvsz teljesen felesleges menni, ugyanígy moziba is. Múzeum az okés. :)

185. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 184. - Gyöngyi)
2009. aug. 26. 19:56
Szia.Ehhez jó tudni a szülők anyagi helyzetét és felfogását is ugy átlagosan az osztályban....nálunk sokan nem tudnak sokmindent befizetni és egy része nem is akar igy általában az egyik tanárnéni megy velük a másik meg marad azokkal akik nem mehetnek ...
2009. aug. 26. 19:53

Tudjátok, jó ez a fórum...

Segítsetek nekem! Most akkor menjünk kirándulni,erdei iskolába, múzeumba,bábszínházba vagy ne, mert pénzbe kerül? Szedjünk osztálypénzt és abból legyen minden, vagy ne.(tisztasági cuccok, tea, cukor, citromlé...mert én minden nap teát főzök a gyerekeknek, hogy ne a csapvizet igyák)

Hol a határ? Mire van igény és mi az amit csak azért vállalnak a szülők, mert azt hiszik muszáj??

Kérlek benneteket, írjátok meg a véleményeteket!

2009. aug. 26. 12:22

Sziasztok, szép napot! Na az első szülőitől én is tartok egy kicsit, mindíg lehúznak anyagilag:-(

Már megvettünk minden felszerelést, csak egy úszósapkát kellene elfogadható áron nézni, mert ahol szinben és méretben volt megfelelő, ott sajnáltam 3600 Forintot kiadni érte.

182. danama (válaszként erre: 181. - M.gery)
2009. aug. 26. 10:49

elmentem a könyvekért 9720 volt, még örültem, hogy nem tizen akár hány ezer..


erre ebben még nincs a nyelvkönyv


és persze az első szülői értekezletes fejés :-(

181. m.gery (válaszként erre: 180. - Danama)
2009. aug. 26. 10:30

Épp én is néztem nálatok is frankó a helyzet...

Közben vettünk tegnap tolltartót, de képzeld, nem emeletest, hanem mindenáron cipzáras hosszúkás alakút akart, amibe ömlesztve van a ceruza.

Hát nagy nehezen megvettem neki, mert ő sosem tudta rendben tartani a tolltartót, mindig úgy hozta haza, hogy nem a tartó gumikban voltak a cerkák. Hátha így jobban halad.

180. danama (válaszként erre: 179. - M.gery)
2009. aug. 26. 08:41

fasza, hogy rövid és tömör legyek :-(


olvastam , hogy titeket sem támogat a kedves "apuka", nálunk is ez a helyzet

179. m.gery
2009. aug. 25. 18:52

Sziasztok! Hogy beindult a fórum ;)

A tankönyvek ára az angollal együtt 12930.-

Durva..

178. danama (válaszként erre: 175. - Gyöngyi)
2009. aug. 25. 17:16
hát igen :-)
177. virgilius (válaszként erre: 170. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 25. 17:16
Nálunk maradnak ugyanazok.
176. virgilius (válaszként erre: 163. - Cynnia)
2009. aug. 25. 17:14
Nálunk is van néptánc. Sőt továbbra is lesz, órarendben. Nyelvet itt csak 4-től kezdenek tanulni.
2009. aug. 25. 17:10
Látod, milyen kicsi a világ!
2009. aug. 25. 17:07
Igen általában én szoktam menni.
173. danama (válaszként erre: 171. - Gyöngyi)
2009. aug. 25. 17:01
most néztem a képeidet, ismerős vagy nagyon és akkor beugrott hogy voltatok az óviban előadást tartani a suliról :-)
2009. aug. 25. 16:54
Nálunk sajnos búcsút kellett venni az elsős-másodikos tanítónéniktől. Sok változás lesz most a kis életükben. Egyrészt a tanítónéni váltás, másrészt eddig egy külön kis épületben volt a két elsős, és a két másodikos osztály. Most azonban a harmadikosok már a nagyépületbe kerülnek a többi osztály közé, megszűnik ez a kis védettségük is.
2009. aug. 25. 16:51
Nem mi harmadikig visszük őket, utána van egy év átmenet negyedikben, hogy megszokják a mindennapos pakolást és órarendet a felsőre.Gyakran negyedikben már egy-két felsős tanár is tanítja őket.
2009. aug. 25. 16:47
Nálatok is új tanítónéniket kapnak a harmadikosok?
2009. aug. 25. 16:47
Iskolaotthonban nálunk TILOS házi feladatot adni! legfeljebb olvasást szabad.
168. ea9bff1b44 (válaszként erre: 163. - Cynnia)
2009. aug. 25. 16:46

Bizony, méghozzá egy alapfokú népművészeti iskola bevonásával. Na nem mondhatom, hogy rajongtak érte a gyerekek. Nem is értem, miért volt kötelező, amikor a két éves tudásukat öt percbe bele lehetett sűríteni, és csak állandó balhékból álltak az órák, mert a kis néptáncos tanárnéni nem tudott fegyelmet tartani köztük.

Év végén azonban vizsgaelőadás volt, csak úgy kaphattak bizonyítványt.

HArmadik-negyedikben pedig heti egy alkalommal úszni mennek.

2009. aug. 25. 16:45
néptánc szakkörszerüen nálunk is van,de nem túl szerencsés a csoport összetétele igy nem szeret már járni.de nem akarok csak negativakat irni:)van furulya ha akarják,esetleg rajz külön,van lehetőség zeneiskolába járni de suli után,este,heti elég sokszor,van hittan,református és katolikus is,sportkör és ilyesmik...idén talán már számitástechnika is lesz és talán nyelv is már de válogatottaknak mindkettő.suli után többféle sportlehetőség van...a baj csak az ha napközben jár valahová akkor vagy a pihenőideje van teljesen oda vagy lemarad tantárgybol emiatt este otthon kell megcsinálnia.
166. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 161. - Cynnia)
2009. aug. 25. 16:42
én sokallom hét6végére is,de megszoktuk végülis csak ha túl sokat kell segitenem és emiatt nem igazán egyedül csinál valamit akkor nem látom a mennyiség értelmét.
165. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 164. - Gyöngyi)
2009. aug. 25. 16:41
szoktam kérdezgetni,nem mindennap járok érte de sűrűn találkozunk illetve ha apukájánál van (elváltunk) akkor ők mindennap kérdezgetik a tanárnéniket se neki se nekem nem mondják hogy rossz lenne bármilyen szempontbol vaggy hasonlók emiatt nem értem...nem akartam én ezen lovagolni csak megemlitettem.
164. gyöngyi (válaszként erre: 157. - 9ea67a7a1c)
2009. aug. 25. 16:35
Ha ilyen van rögtön kérdezz rá szerintem- ha lehet. Nálunk az a rendszer, hogy a szülők délután bejöhetnek az udvarra és így van rá mód, hogy akár mindennap beszéljünk, nem kell megvárni a fogadóórát.Persze, hogy zavar, ha a gyerek nem ilyen és mégis így értékelik.Neki sem jó, mert nem tudja, hogy mit csinál jól vagy rosszul.Szerintem ki kéne derítened, hogy miért kap rosszabb jegyeket!
163. cynnia (válaszként erre: 160. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 25. 16:35

Néptánc???Ezt még nem is hallottam...

Úszás az volt tavaly,kb két hónapig jártak,az kötelező volt...dehogy néptánc...


Azért ez jó,hogy választhat a gyerek,mi érdekli :)

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook