Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! fórum

Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯
2009. szept. 3. 12:36
Tőlünk két gyerek ment el, és hárman jöttek.
2009. szept. 3. 10:37
Hozzánk két új gyerek jött, egy ment el (külföldre költöztek), egy tanítónéni változott (a hittanos), na meg a terem. Tegnap már kaptak egy csomó leckét, egyelőre a tavalyi lemaradást próbálják bepótolni, környezetből meg nyelvtanból nem értek az anyag végére.
2009. szept. 3. 09:58

Nálunk is megvolt az évkezdés,első nap reggel volt most az évnyitó és táskát még nem kellett vinni igy tegnap reggel cuccoltam be a rengeteg mindent neki.Mára már volt egy kis háziféle,olvasnivaló és aki akarta megtanulhatta a verseket,kettőt,valamint Magyarország szomszédos országait gyakoroltuk.Már kaptak tegnap pontokat az uj anyagbol amit aznap tanultak...

Elment az osztálybol három gyerek de szerencsére csak egy uj osztálytárs jött,ő is kis ügyes gyerek,ránkfért már.

2009. szept. 3. 08:32
Tegnap Bencééknél volt balesetvédelmi okatatás, büszkén mondta, hogy alá is kellett írni a papírt!:-)
218. danama (válaszként erre: 214. - Cynnia)
2009. szept. 2. 19:26
környezet és angol az új tanító nénik
2009. szept. 2. 10:16
Sziasztok! zóval megvolt az iskolakezdés nálatok is.Remélem nem lesznek kellemetlen tapasztalataitok!
216. m.gery (válaszként erre: 213. - Danama)
2009. szept. 2. 09:46

Jól telt a nap, azt mondta sokat nevettek, sztorizgattak. Másik napközis tanítónénit kaptunk, aki nekem sokkal szimpatikusabb, így nekem kis megkönnyebbülés :)

Tegnap délután megvolt a szülői is, tetszett a tanítónéni ahogy beszélt. Remélem minden rendben lesz, bár ő is mondta, hogy kegyetlen nehéz a 3.

Mától tanulnak már, jövő héten írják a bemeneti dolgozatokat. Belecsapnak a lecsóba az elején!!

Nektek hogy telt?

2009. szept. 2. 09:02

Nálunk is minden simán ment, szimpatikus mind a két tanárnő. A tegnapi napról egyébként mindent beírtam a naplómba, akit érdekel, olvassa el. Így nem kell kétszer leírnom ugyanazt:-))

(Magamról-nektek a címe)

214. cynnia
2009. szept. 2. 08:11

sziasztok,nálunk nagyon jól telt,ismerkedtek az új tanítónénikkel.A napközis nekünk szülőknek nem annyira szimpatikus,de ha a fiam nem panaszkodik,én már azzal is megelégszem :)

Kicsit már ismételgettek is,házit is kaptak,nem sokat,a napköziben meg is csinálták.


Többieknél? Új tanítónénik?

213. danama
2009. szept. 2. 06:40
hogy telt az első nap?
212. ea9bff1b44 (válaszként erre: 211. - M.gery)
2009. aug. 31. 10:33
Én tegnapelőtt kaptam észbe, de szerencsére a májusban vett nadrág még jó volt. Viszont farmerekből, pólókból selejteztem ki néhány darabot:-)
211. m.gery
2009. aug. 31. 08:19
Sziasztok. Ma lesz az évnyitónk, nekünk még ünneplő ruhát kell venni, mert a nyáron akkorát nőtt! Kicsit elcsesztem, előbb is megnézhettem volna...:(
210. danama (válaszként erre: 203. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 31. 06:38
igazad van ..
209. danama (válaszként erre: 207. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 31. 06:38
mi is így állunk
208. cynnia
2009. aug. 30. 21:57

Nekünk is megvan az összes könyv,minden becsomagolva,készenállunk!:)

A táskába még nem pakoltunk be,remélem nem kell mindent egyszerre bevinni.

Még holnap délelőttre maradt egy tornacipő vásárlás,mert az még csak a héten jutott eszünkbe,hogy mégiscsak kellene.

2009. aug. 30. 10:17
Tényleg durva!Na még két nap, és indul a suli!A táska úgy meg van tömve, hogy alig tudtam becipzározni, de még egy szatyorravalót külön is viszünk majd.
206. m.gery (válaszként erre: 205. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 30. 10:02

Az én hugom most végzett, sikerült is elhelyezkednie, napközis tanítónéniként felvették. Hétfőn kezdtek, vasárnap volt egy rendkívüli összeülés, mert kiderült, két tanár felmondott. Így hétfőn már egy másik verzióval várták, mégsem napközis lesz, hanem informatika tanár.

Jobban járt szerintünk, de azért durva, hogy ezt vasárnap este egyeztették át, és sos vettek gyorsan fel két másik embert.

2009. aug. 29. 18:42
De még arra sem tudott a volt tanárnénink választ adni, hogy délelőtt-délután lesznek órák, vagy délután napközi. Szóval így várjuk a tanévkezdést...
204. virgilius (válaszként erre: 203. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 29. 17:45
Ez lett volna a minimum.
2009. aug. 29. 17:42

Még nem is mondtam, hogy bár keddtől új tanárai lesznek Bencének, igazából nem is ismerjük őket. Pontosabban a matek szakosat igen, mert Bence már járt hozzá matek előkészítőre. A legnagyobb vicc az egészben az, hogy amikor a másodikos tanítónénivel összefutottunk a könyvosztáson, Ő sem tudott túl sok okosságot mondani. Csak tippelt, hogy ki a másik tanítónéni, de az is lehet, hogy hárman is lesznek, plusz a tanárbácsi, aki úszni hordja majd a társaságot.

Lehet, hogy én vagyok nagyigényű, de nem lehetett volna mondjuk az utolsó szülői értekezletre meghívni a harmadikos tanárnőket, hogy megismerhessük őket?

202. gyöngyi (válaszként erre: 201. - Danama)
2009. aug. 29. 16:57
Húúú! Ez nagyon gáz...a tanárt minősíti!
201. danama
2009. aug. 28. 13:27

gyöngyi!


ezt a névtelen kérdőívet azért is mondtam, mert sokan nem tudunk mindenféle költségeket állni, de amikor egy módosabb anyuka ötletet ad erre meg arra, persze senki nem fogja azt mondani, hogy nem...


és onnan is, hogy emlékszem hetedikes voltam, soha nem voltunk szegények, de apu legyalulta 3 ujját és anyu mondta a szülőin, hogy most nem tudjuk azt állni...


és azt osztályfőnökin meg a kedves osztály főnökünk meg a nevemet is mondta a többi gyerek előtt, hogy mi nem akarjuk, na azt a szégyent


és persze anyuék kölcsön kértek, hogy én is mehessek

200. danama (válaszként erre: 199. - M.gery)
2009. aug. 28. 13:23
ezek a gyerekeke otthon nem gépezhet inkább az udvarra küldöm játszani, anyuéknál meg lóg a a neten persze
199. m.gery (válaszként erre: 198. - Gyöngyi)
2009. aug. 27. 18:09
Ezt néztük utoljára, nekem nagyon tetszett, de a gyerkőcömnek nem igazán.
198. gyöngyi (válaszként erre: 194. - M.gery)
2009. aug. 27. 18:02
Szia! A bábszínházban megy most egy fergeteges nagyobbaknak való músor, az a címe:Egy egér naplója. Szuper jól csinálták meg, a díszletek, a háttér számítógépes animáció. Még a negyedikesek is szájtátva nézték.Igazán ajánlom!
197. gyöngyi (válaszként erre: 196. - Ea9bff1b44)
2009. aug. 27. 17:59
Igen én is szívesen megcsinálom azt a napi 3-4 liter teát nekik( általában gyümölcsteát).(Bár ez is plussz munka és ne higgyétek, hogy a szülők különösebben megköszönik, úgy gondolják, hogy ez a dolgunk... és akkor jönnek csak rá, hogy nem, amikor a következő tanítónéni nem csinálja)
2009. aug. 27. 16:40
A tisztasági cuccokat mindíg magunknak kellett vinni, gondolom így lesz ez az idén is. Bár azt sem hozta be mindenki. Gyümölcslé, szörp csak a névnapokon-születésnapokon van nálunk is, egyébként otthonról viszi a gyerek minden nap a teát magával. Pedig milyen ötletes dolog ez a benti teakészítés...
2009. aug. 27. 16:37

Sziasztok!

Épp tegnap tudakoltam meg,hogy mennyi lesz a tk pénz.14.800 Ft.Ebben nem tudom benne vannak-e a nyelv könyvek,sz.tem nem.Az osztálypénz nálunk havi 1.000 Ft volt,remélem nem emelnek....

A tisztasági motyót/szalvéta,wc papír folyékony szappan/ nincs bent,ezeket minden páratlan hónapban kell bevinni.Az 1.000 Ft-os osztálypénzből vásároltak kül. ünnepélyekre,alkalmakra,mikulás...stb.,volt mikor elgy kirándulás is belefért,de nem jell.

Ezen felül minden hónapban rendeltek plussz foglalkoztató füzetet,azt fél évente fizettük.

Az ebédpénz 8-10.000 között vált.havonta.

Én igen is fogom a fejemet,mennyit bekérnek,s ceruza sem mindegy,megkérik a márkát....-jogosan,mert az nem is törik el,de aki nem tudja megvenni????

A fényképezekedés megint plussz.

Úgyhogy röpülnek az összegek........

194. m.gery (válaszként erre: 184. - Gyöngyi)
2009. aug. 27. 15:20

Szia! Tényleg jó ez a fórum :)

Én örülnék, ha főzne a tanítónénink teát a gyerekeknek, mi otthonról szoktunk vinni egy fél literes üvegben. Szörpöt osztálypénzből tartottunk a teremben, de azt csak ünnepekkor (névnap, szülinap) ihattak.


A tisztasági cuccoknak is külön adtuk be a pénzt, ezt is jónak tartottuk, mert egyik szülő ilyen, másik olyan szalvétát, wc papírt visz, így legalább nincs ezen vita.


Szerintem jó dolog a kirándulás, de én az évi 1, max 2-vel bőven megelégszem. A bábszínházat az én fiam tavaly már dedósnak tartotta, viszont a rendes színházat (gyerekműsorral persze) szerette, és havonta egy mozidélutánuk is volt, ami szintén jó program volt.


Igazából ezek mind pénzbe kerülnek, és én összességében persze morgok, hogy mennyi pénzbe van minden, de örülök, hogy van ezekre lehetőség, a mi időnkbe még nem voltak ilyenek.

Szóval nem érzem kényszernek, nem muszájból fizetem ki.

193. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 192. - Virgilius)
2009. aug. 27. 13:33
no ezért nem vállalok ilyesfélét,vitázok eleget a szülőkkel és akikkel kell:(3000et nálunk egy összegben lehetetlen beszedni:(((
❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook