Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most próbálják leszoktatni a gyermeküket a pelusról, beszélgessünk! fórum

Akik most próbálják leszoktatni a gyermeküket a pelusról, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


16. Bcicus (válaszként erre: 11. - Gabóca10)
2012. júl. 18. 12:20
elkezdeni épp itt az ideje ha kakilnia kell már elvonul
2012. júl. 18. 11:45

De olyan aranyosak nem?

Meg az sem hátrány hogy 1-2 majdnem kinőtt ruha is jó,mert nem kell a pelusnak a hely!


Ma pl.még egyszer sem folyt be,mindíg időbe szólt a kisfiam,nálunk meg ugye a nagylánytól látja,és kakílni csak a nagy WC-be hajlandó!

2012. júl. 18. 08:41
Az én kislányom szeptemberben lesz 2 éves. Ha bepisil vagy bekakil a pelusba már tépi is le magáról. Bilire ráül, de nem csinál bele semmit. Ha nem adok rá pelust, akkor oda pisil ahol éppen van. Nem izgulok ez miatt majd megérik rá.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Gabóca10)
2012. júl. 17. 22:33

Azt már nem tudom, de a történet a következő volt: Jött szembe velünk egy ismerős anyuka a kislányával, és örömmel újságolta, hogy az ő lánya már nem hord pelust. Erre közölte az én fiam, hogy akkor ő sem, mert ő már nagy fiú. Levettem róla a pelust, és soha többet nem pisilt be.

Hozzá kell, hogy tegyem, ez télen volt, és előtte már nyáron próbálkoztunk, mert ugye akkor egyszerűbb, de valahogy soha nem sikerült, és teljesen elkeseredett a kudarctól. Ezért írtam, hogy meg kell rá érniük.

2 évesen már biztos, hogy teljesen szobatiszta volt, mert akkor ment bölcsibe.

12. Gabóca10 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2012. júl. 17. 22:21

Akkor ügyes.Mennyi idős volt akkor?


Csak nekem az a furcsa,ha eddíg 3 hétig nem volt gond,akkor már abba a három hétbe is megmutatkozott volna hogy nem érett rá.Hozzáteszem hogy még egy éjjel sem lett pisis az ágy!Pedig az éjszakától mindenki tart.


Gondoltam arra is hogy nappal annyi élmény éri hogy "nem mindíg ér rá",annyira játszik hogy belefeletkezik a dolgába,mire érzékeli meg késő.

Csak az elejét engedi be,aztán tartja és fut hogy húzzam le a gatyeszt.

11. Gabóca10 (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2012. júl. 17. 22:15

Nem korai még?

De azt neked kell tudnod hogy érett-e rá.


Nekem azt mondta egy tapasztalt anyuka,hogy azt kell nézni hogy ha a délutáni alvásnál száraz marad a pelenka,akkor érett meg rá hogy leszokjon a pelusról.

Lehet nem így van,de nekem bevált a kislányomnál,aki 5 és fél éves.

A kisfiamnál viszont volt hogy már az éjjeli is száraz maradt reggelre,pedig sokat iszik.

10. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Gabóca10)
2012. júl. 17. 22:03
Ha leveszi, akkor lehet, hogy már lassan megérett a szobatisztaságra. Az én fiam is annó egyszer csak közölte, hogy neki nem kell pelus, és soha többet nem pisilt be.
2012. júl. 17. 19:41
a fiam 14 hónapos múlt.
8. Gabóca10 (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2012. júl. 17. 19:34
Mennyi idősek vagytok?
2012. júl. 17. 18:56
mi most fogjuk kezdeni.
2012. júl. 17. 18:23
köszi
2012. júl. 17. 18:18
hogyan szoktassam rá a fiam a bilire? a fórum cím
2012. júl. 17. 18:11
De most meg sajna nem viseli el a pelust.Ha ráadom,leveszi saját magától.
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2012. júl. 17. 18:09
Igen, van másik ilyen fórum. Agyilag meg kell neki érni erre a feladatra, és hidd el, magától helyreáll a rend! Ha hamarabb próbálkozol a kelleténél, még a gyerek el is keseredik, hogy nem sikerül neki, pedig szeretné.
2012. júl. 17. 18:07
még nem érett meg rá teljesen, de őszig kialakulhat :) van egy másik fórum is ebben a témában
2012. júl. 17. 18:04

Kisfiam márc.múlt 2,gondoltam megpróbáljuk.

Nem erőltettem,úgy láttam zavarja a pelus,főleg a nagy melegben jó volt egy szál semmibe szaladgálni az udvaron meg pancsizni,és hál égnek egyszerre ment bilizni.

Egy hét után levettem az éjjeli pelust mert azért is vitázni kellett hogy éjjelre felvegyük.

2-3 hétig szépen is ment.

Most viszont pár napja,nappal mindíg bepisil,de csak nappal.Szól,de akkor már késő.

Gondoltam hátha picit megfázott,de akkor éjjel is bemenne neki nem?

Éjjel viszont szépen letolat az ágyról és szól hogy pisilni kell.

Nem tudom miért csinálhatja ezt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook