Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! fórum

Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


12. danama
2009. júl. 24. 14:40
Nálunk volt nyelvtanfolyam majdnem sz egész osztály járt csak én lányom nem, nemcsak a pénz miatt szerintem elég nekik a tananyag is az első két évben, amíg magyarul nem tudnak írni, beszélni addig nem kell őket plusszban terhelni
11. danama
2009. júl. 24. 14:37

Én is angolra iratom be, mert én is azt tanultam és abból tudok segíteni más nyelvből nem sajnos.


Egy kicsit bántó volta a birka szülős megjegyzésed, mert sokan csak angolt tanultak és csak abból tudnak segíteni a gyereknek.


Pl ha én más nyelvet választanék neki és nem menne, nem tudnék segíteni és nincs pénzünk magántanárra.

10. danama
2009. júl. 24. 14:35

Eddig vettem a csajnak 40 db-os tollcsomagot (biztos ami biztos), de nagyon jó áron volt 1900-re volt leárazva, meg jégkorszakos szótárfüzetet, technikai csomagot, Witches órarendet..


A többi majd amikor sulivásár lesz valamelyik áruházban.

Mondjuk négyzetrácsos füzetet, táskát és tolltartót nem kell venni.

Tolltartót Madagaskárost vettem neki, 699-ért, a Rossmannban és töltve is van, szuper áron volt :-)

9. danama (válaszként erre: 4. - 5ac9665679)
2009. júl. 24. 14:35
nekünk nincsenek még meg a tankönyvek, kíváncsi vagyok milyen árak lesznek
8. danama (válaszként erre: 5. - 5e76004fb5)
2009. júl. 24. 14:34
áhh még nem de kellene, majd augusztusban
7. m.gery (válaszként erre: 4. - 5ac9665679)
2009. júl. 24. 14:12

Nekünk már elsőben nyelvet kellett választanunk.

Eddig a nyár pihizés volt, augusztusban leszek vele szabin, akkor majd gyakorolunk is.

6. 5e76004fb5 (válaszként erre: 4. - 5ac9665679)
2009. júl. 24. 13:51
Segítettél.
2009. júl. 24. 13:49
Gyakoroltatok a nyáron?
4. 5ac9665679 (válaszként erre: 1. - Danama)
2009. júl. 24. 13:49

Szia!


Nekem még nem harmadikos, egyelőre odabenn rugdos,viszont nyelvtanár vagyok, voltam, így ha azon gondolkoztok h melyik nyelvet kéne választani neki, akkor én nem az angolt ajánlom kezdésnek, bár minden tipikus birka szülő, már bocsánat, oda akarja majd íratni a gyerekét:)


Csak azt felejtik el, h a kilenc éves kis Mazsoláknak sokkal jobb és hatékonyabb oktatást és fejlesztést tudnak biztosítani egy pl.6-10 fős németes csoportban, mint egy 25 fős osztályméretű angolosban.


Nekik az lenne még a lényeg, h motiválódjanka, h kedvet kapjanak, megszeressék és sikerélményük legyen az idegen nyelvvel, és egy naaaagy csoportban nem tudnak úgy kibontakozni.A kicsiben sokat tudnak beszélni, többször sorra kerülnek, ha akarnak, ha nem, így tanulnak sokkal gyorsabban, és jóval előrébb lesznek, pl mint az angolosok.


Ha pl kezdetek egy némettel, franciával, utána később felsőben be lehet íratni másodok nyelvre angolra, akkor már úgyis rutinos lesz, és összehasonlítva sokkal könnyebben tanulnak bármi után angolt, mitn fordítva.

én három nyleven beszélek, remélem segítettem.

2009. júl. 24. 13:49
Sziasztok! Nekem a legnagyobb lányom lesz 3.-kos
2009. júl. 24. 13:45
Szia! Az én fiam is most megy 3.-ba, de még nem vettem neki semmit. A tankönyveket aug-ban osztják. Nektek van már meg valami?
2009. júl. 24. 13:39

Beszélgessünk ki hogyan készül a tanévre, mennyibe kerülnek majd a tankönyvek.

Hol melyik iskolákban vezetik már be az idegen nyelvet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook