Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! fórum

Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 21. 21:04

Sziasztok, nekem a fiam megy harmadikba, a lányom elsőbe. :)

Nyelvet majd csak negyedikben kezdenek tanulni nálunk is.

101. danama (válaszként erre: 100. - Gyöngyi)
2009. aug. 21. 20:59
jaj kár, hogy nem te vagy a tanító nénink :-)
2009. aug. 21. 20:18

Mondtam, én egyáltalán nem vagyok híve a korai nyelvtanulásnak.Már bocsánat de csak a szülők zsebéből"épneklik" ki a pénz, mert, ahogy te is írtad egyik sem akar lemaradni....hogy mi jó a gyereknek az már mellékes. Az a fontos némelyik családban-tisztelet a kivételnek-hogy a gyerek el tudja mondani a család előtt azt a néhány tucat szót, amit megtanultak.Ez nem nyelvtudás...ez csak játék.

Én azt mondom legyen a magyar nyelvtannal tisztáőban, amikor elkezd idegen nyelvet tanulni.Akkor pedig hajrá, minél több órában kicsoportban tanuljon, mert az a hatékony!

Kisiskolás korban hagyni kéne még sokat a levegőn játszani, sportolni, táncolni hadd fejlődjön testileg is. Sajnos ezzel az állásponttal nem sokan értenek egyet és a szülők között szinte verseny folyik, hogy ki tudja jobban túlterhelni azt a szegény gyereket...

99. danama (válaszként erre: 98. - Gyöngyi)
2009. aug. 20. 19:28
a 92-es hozzá szólásomhoz mit szólsz?
2009. aug. 20. 19:18
Jaj! Az mostanában nehéz dolog.
97. danama (válaszként erre: 96. - Gyöngyi)
2009. aug. 20. 07:34

hát igen...


a barátnőm is tanító néni, Kecskeméten lakik most állást keres

2009. aug. 17. 14:05
Jó volt pihenni, hiszen jövő hétfőtől már én is dolgozom.(sajna a közhiedelemmel ellentétben nem 3 hónap a nyári szünet...)
2009. aug. 17. 09:43
Én is ma dolgozom először a két hetes nyaralás után.
94. danama (válaszként erre: 93. - Gyöngyi)
2009. aug. 16. 20:15
mi is ma jöttünk meg :-)
2009. aug. 16. 19:59

Sziasztok!

Megjöttem a nyaralásból, mostmár itt leszek naponta.

Úgy látom nemcsak én mentem el..?

92. danama (válaszként erre: 91. - Gyöngyi)
2009. aug. 9. 07:00

teljesen egyetértek veled a nyelv terén...


láttad volna elsőben hogy nézett rám a tanító néni meg a többi szülő...


indult egy nyelvi fizetős fakultáció a gyerekeknek...


most nem csak a pénz miatt hanem mert a lányommal lassabban haladtunk nem járattam, nem fizettem be...


az osztályból csak a lányom meg még egy kislány nem járt..


és megkérdeztem, hogy az a tanár fogja őket tanítani majd nyelvre is a válasz NEM..


akik nem járnak eleve hátrányból indulnak, hát be lehet íratattni, jött a válasz...


szóval furcsa volt még én éreztem magamat hülyén mert nem akarom a lassabban haladó gyerekemet még jobban leterhelni..


a másik meg az, hogy a nyelvi tanár sem fog szerintem örülni annak a "hozott" anyagnak...

2009. aug. 7. 17:17

Hali, kicsit későn találtam ma ide, mert holnap reggel nyaralni megyünk, de utána jövök megint.

A harmadik szerintem a legnehezebb az alsóban, nem azért, hogy riogassalak benneteket. Eddig csak "tanulgattunk", de most már komolyodik a tananyag matekból és nyelvtanból is.Kicsit elvontabb a tanulnivaló, mint eddig. Több a szabály. Több a képlet stb.

Más a munkatempó és egy kicsit a módszerek is. Eddig-én legalábbis-sok-sok játékkal lassan haladtunk, mindenre volt bőven időnk begyakorolni. Én iskolaotthonban tanítok, nálunk hét közben nem kell tanulni, csak hétvégén.Hát rz most már csak a jóknak lesz így továbbra is, a gyengéknek többet kell otthon gyakorolni, azért is mert bejön a rengeteg különóra, amiről persze nem akarnak lemaradni.Kevesebb idő jut a tanulásra.

Ha nyelvet kedtek akkor az is nagy változás-szerencsére nálunk csak 4.-től van. Azértmondom, hogy szerencsére mert én nem vagyok híve annak, hogy egy kisgyerek nyelvtantudás nélkül tanuljon nyelvet.Addig az csak játék, nem nyelvtanulás. Ráér negyedikben elkezdeni,de akkor intenzíven heti 5 órában, max 12 fős csoportban. Nálunk ez így megy.Ez persze csak az én egyéni véleményem...

Röviden ennyi, de ha van konkrét kérdésetek írjtok!

90. m.gery (válaszként erre: 88. - Gyöngyi)
2009. aug. 7. 16:03

Szia! Nekem a matekot mondták, hogy nagyon sok új dolgot tanulnak majd...Pontosan mik várhatók?

Jó iskolád van, hogy elsőtől viszed őket negyedikig!!! Bárcsak a mienk is ilyen lenne.

89. danama (válaszként erre: 88. - Gyöngyi)
2009. aug. 7. 15:04
mennyire lesz nehezebb a harmadik?
2009. aug. 7. 10:54

Sziasztok!

Az én csemetém nem megy harmadikba...hanem én magam.Tanítónéni vagyok, most lesz harmadikos az osztályom akiket első óta tanítok. ha van kérdésetek szívesen válaszolok!

87. danama
2009. aug. 7. 10:53
haho..
86. danama (válaszként erre: 85. - M.gery)
2009. aug. 5. 11:22
majd belehönnek, nekünk is sikerült :-)
85. m.gery (válaszként erre: 84. - Danama)
2009. aug. 5. 09:54
A boltban bele se kukkantottam a 3.-os füzet vonalazásába...és otthon néztem, hogy ebben már nincsenek segédvonalak! Huh, még a fiacskám is meglepődött, hogy tud ebbe szépen írni majd! :D
84. danama (válaszként erre: 83. - M.gery)
2009. aug. 5. 09:42

jaj azt nekünk is kell venni, azt se tudom mekkora a lába már a csajomnak...


nekünk ég 3 vonalas füzetet kell venni, négyzetrácsos van itthon bőven, meg a többi is..

83. m.gery (válaszként erre: 82. - Danama)
2009. aug. 5. 09:39

No megkukksolom majd :D

Tegnap megtörtént a bevásárlás.

21.000 Ft könyvek nélkül. Még tornafelszerelést kell venni, mert azt is kinőtte.

82. danama (válaszként erre: 81. - M.gery)
2009. aug. 5. 08:42
én mindig természetesen sminkelek, a fogyis naplómban vannak sminkes képeim
81. m.gery (válaszként erre: 80. - Danama)
2009. aug. 4. 15:40
Nem értem azokat a pasikat, akik nem szeretik, ha sminkel egy nő. Szerintem annyival szebb, bájosabb tud lenni...persze ha szépen, nem vakolatként van.
80. danama (válaszként erre: 79. - M.gery)
2009. aug. 4. 15:26

én is és minden kozmetikumot....


pedig nem sminkelek naponta, a férjem nem szereti..:-(


avonozok meg oriflamezek is , ezért főleg...

79. m.gery (válaszként erre: 78. - Danama)
2009. aug. 4. 15:25

Köszi :) Imádom a sminkeket!!

Ha újra választhatnék sminkes lennék.

78. danama (válaszként erre: 77. - M.gery)
2009. aug. 4. 15:06
tényleg? nagyon tetszik a sminkesed is :-)
77. m.gery (válaszként erre: 75. - Danama)
2009. aug. 4. 15:02
Ja, és én is olvasom a tiedet már egy ideje :)
76. m.gery (válaszként erre: 74. - Danama)
2009. aug. 4. 14:40
Igen? :) Köszi, és jó olvasgatást!
75. danama (válaszként erre: 73. - M.gery)
2009. aug. 4. 14:40
azért történt mert az volt alá írva, hogy 3.osztályos,,
74. danama (válaszként erre: 71. - M.gery)
2009. aug. 4. 14:40
bejelöltem kedvencnek a naplódat :-)
73. m.gery (válaszként erre: 72. - Danama)
2009. aug. 4. 14:39

:S Végülis ez a jobbik eset...a 2.ossal már nem tudnál mit kezdeni.

Kinéztem egy sulitáskát, nagyon profi, és a minőségéhez képest tuti áron találtam! El se akartam hinni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook