Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek ha a fiam 22 évesen nem akar dolgozni? fórum

Mit tegyek ha a fiam 22 évesen nem akar dolgozni? (tudásbázis kérdés)

89. Donyta (válaszként erre: 84. - Emrus)
2008. máj. 9. 10:16
Igy van! Én is ebbe a kaetegoriába tartoztam ameddig jól ki nem csesztek velem egy imádott munkahelyemen! Annyira, hogy belebetegedtem! Tdom min megy át a gyerek! Még betegen is képes voltam güzülni, nehogy mással szúrjak ki. Nem érte meg sajnos, de z már a múlt! Nem is becsülik meg sok helyen a jó melóst sem. Az lején orrba szájba dicsértek, hogy még nem sürün találkozatk ilyen preciz és hajtós emberrel. És mi volt a hazsnom belőle???
88. emrus (válaszként erre: 85. - Spinneli)
2008. máj. 9. 07:53

Sokat gondolkodtam a hozzászólásodon, de akárhogy is forgattam a dolgot nem tudnám megtenni a gyerekemmel, hogy magára hagyjam, hiszen amikor megszültem felelősséget is vállaltam érte, jóban és rosszban is.

A másik dolog, hogy nem tudjuk, hogy a sztella mit tud a feneke alá tolni, mert nem ismerjük, hogy milyen anyagi lehetőségei vannak erre.

Tudod faramuci egy dolog ez, mert eggyik gyerek sem akar megszületni, mi akarjuk őket.

2008. máj. 9. 06:49
Sziasztok!Mindenkinek köszönöm,hogy foglalkoztok a problémámmal!A verést nem tartom megoldásnak sőt,ebben egyetértek az előttem szólókkal!Volt olyan bizony amikor neki ment a párom,és én álltam közéjük,mert ilyenkor nagyon nagy indulattal tudott nekiesni a gyereknek,lehet hogy ezek is okozták a problémát!Sajnos vannak tipikus tünetek,pl. hasfájás útközben ha megy valahova stb.Magas vérnyomásról nem tudok,de azt nem mérték régen,és egy rutin vérvételre sem tudom rávenni évek óta,pedig a nővérke házhoz jön korán reggel.Ennek sem tudom,hogy mi az oka!Gondolom ez is a betegség egyik tünete,hogy nem érdekli milyen az állapota,pedig egy vérvétel azért sokat elárulni!
86. :)))))) (válaszként erre: 83. - Emrus)
2008. máj. 8. 19:24

Szia !

Másold be a linket. Amit írtam kijelölöd és ctr c billentyűk, majd oda föl (kis kéz jelenik meg) a http-t kijelölve (1 kattintás) és ctr v billentyűk. Nekem így sikerült !

85. spinneli (válaszként erre: 70. - Esztella100)
2008. máj. 8. 19:18

amíg mindent a feneke alá tolsz, honnan legyen motivációja arra, hogy bármit is csináljon?

való igaz megszakad az anyai szív, de ezzel a hozzáállással ártasz neki a legtöbbet.

Nem tudom tudjátok-e de drogosok szüleinél végzett terápiás foglalkozásnál a szakemberek külön tanácsolják, hogy zárják ki a gyereket otthonról, ha nincs már az tuolsó mentsvár, az utolsó valaki aki támogatja, akkor kénytelen lesz számbavenni azt a lehetőséget, hogy saját életéért neki kell tennie.

Ha anyu mindig mögöttem áll, ez sosem lesz meg, halálodig te tartod el, aztán az állam, és utóbbi azért nem kecsegtet túl jó kilátással.

Próbáld flretenni azt, hogy így rossz lesz neki, pont így teszel jót vele.

84. emrus (válaszként erre: 81. - Donyta)
2008. máj. 8. 16:57

Én úgy gondolom, hogy szóval is lehet nagyot ütni, hát még kézzel.

Szerintem, ha valaki egészséges, nem tudja megjátszani, hogy beteg, mert viszi az élet, vannak tervei, tenni akar eszébe sem jut, hogy leálljon.

Én megértem 53 évet, de még lusta emberrel nem találkoztam, olyannal igen, hogy húzta a belét és még mindíg dolgozott.

83. emrus (válaszként erre: 73. - Lucy0016)
2008. máj. 8. 16:52
Keresem az oldalt, de nem talál a gép.
82. Donyta (válaszként erre: 79. - Emrus)
2008. máj. 8. 08:22
Most figyeltem, hogy nekem is irtál! Igen ezt még az elején javasoltam.. Sztem ez lenne a legkézenfekvőbb és később ha javulás áll fenn akkor sincs mit soha a szemére vetni! Ki tudja még ezeken kívül mi lehet az oka a depressziójának. Lehet sikertelenség, rejtett betegség, családi okok, lelki okok...
81. Donyta (válaszként erre: 80. - Emrus)
2008. máj. 8. 08:19
Tudod Emrus, vannak(voltak) még olyan családok ahol a veréssel tudtak/nak csak elérni valamit! Szomorú, hogy a mai világban még ilyet nyiltan ki mer valaki mondani! Ha egy beteg embert képes lenne megütni, háááát nem is tudom. De gyébként is, milyen alpári módszer az ilyenfajta nevelés? Ha nem megy valami szép szóval ráhatással akkor a verés csak rosszabbá teszi az egészet!
80. emrus (válaszként erre: 76. - Lolinno)
2008. máj. 8. 08:14
Miből gondolod, hogy ez használna?
79. emrus (válaszként erre: 75. - Donyta)
2008. máj. 8. 08:13
Nagyon örülök a hozzászólásodnak, mert teljesen eggyetértek. Én vátozatlanul megpróbálnám a lerokkantosítást.
78. emrus
2008. máj. 8. 08:11

Sztella vannak a fiadnak betegség tünetei, pl. magas vérnyomás, szívdobogás, alvászavar, stb.?

Nehogy megüsd nem lusta. A depresszió alaptünete a cselekvésképtelenség. Vannnak napok amikor tud csinálni bármit is, van amikor nem. És nem hiszem, hogy ezt bármilyen mai munkahely tolerálná. Ha otthon tud valamit csinálni már az is eredmény.

77. Donyta
2008. máj. 8. 07:29
Gratulálok! (nem az alapokhoz)
2008. máj. 8. 07:26
üsd meg!!!én 21 éves korom óta dolgozom, bankban...és ez az alap!
75. Donyta (válaszként erre: 74. - Esztella100)
2008. máj. 8. 07:05

Szia!

Nem képtelenségről van szó, és nem lustaságról! Ezzel a betegséggel nagyon vissza tudja magát vágni minden téren. Ha képtelennek látod bármire is, akkor még nincs betegségtudata. Ha lessz akkor fel tudja dolgozni és átgondolni mindent. Onnantól kezdve már csak elég erős akarattal menni fog neki!

74. esztella100 (válaszként erre: 73. - Lucy0016)
2008. máj. 8. 06:51

Szia!Köszi utána fogok nézni,és elolvasom!

A gyermek belátja a betegséget,csak lépni képtelen,vagy inkább csak lusta?Nem tudom!!

2008. máj. 7. 07:27

Szia ! Fontosnak tartom, hogy a fiad lássa be a betegségét. Egyszer rá fog jönni, hogy saját magának kell kimásznia valahogy ebből az állapotból. Nagyon nagy akarat kell a talpra álláshoz, kivel a gyógyszer ehhez csak egy segédeszköz. Lehet, hogy valamelyest segítenek a bogyók, de olyan függőséget is okoznak mint a kábitószer. Aki egyszer elkezdi szedni, nehezen szabadul tőlük. Íme a saját tapasztalat !! (másfél hónap alatt épültem fel teljesen!!?)

[link]

Az itt szereplő írások mindegyike való igaz, a fenti is az én engedélyemmel jelent meg, érdemes elgondolkodni rajtuk.

72. esztella100 (válaszként erre: 71. - Emrus)
2008. máj. 7. 06:34
Szia Emrus!De elismeri a gyerek problémáját,bár ezt a betegséget,nem nagyon ismeri el,legalábbis másoknál.De a fia a fia!Viszont vele tényleg sokat harcolok,mióta házasok vagyunk!!
71. emrus (válaszként erre: 70. - Esztella100)
2008. máj. 6. 08:56

Hát, van egy olyan érzésem, hogy ezt nem kellett volna, elküldeni.

Sztella úgy gondolom, hogy neked nem csak a fiad gondjával kell megküzdened, hanem a férjed hozzáállásával is, aki nem ismeri el a gyemek problémáját.

70. esztella100 (válaszként erre: 69. - Helenhadsell)
2008. máj. 6. 07:58
Igen igazad van,próbálkoztunk már azzal is,hogy elküldtük,de akkor meg majdnem megszakadt a szívem,és én hívtam haza!Egy szál ingben egy fillér nélkül ment el,féltem,hogy rossz társaságba keveredik elkeseredésében.Ez a 22-es csapdája::))!!
69. helenhadsell (válaszként erre: 56. - Esztella100)
2008. máj. 6. 01:15
Nem bantottal meg, biztosan nagyon nehéz neked. De a gyengeség nemcsak neked art hanem a fiadnak is.
68. Donyta (válaszként erre: 67. - Esztella100)
2008. máj. 5. 11:10
Kis türelem, nem megy olyan gyorsan a javulás! De ha már legalább eljutott a dokihoz, az már fél igéret erre! A gyógyszer ha most úgy látod javít is a helyzeten, idő kell ameddig valóban segít is! Jó két hét ameddig hozzászokik a szerhez és azután várható talán a változás is. De jó úton halad már, és ez vígasztaljon! A probléma meg fog oldódni hiszen már ő is akarja!
67. esztella100 (válaszként erre: 64. - Donyta)
2008. máj. 5. 09:17

Elment már szakemberhez,de ő csak gyógyszert írt fel neki,amitől egy kicsit jobb a kedve,nyugodtabb,de a fő probléma még mindig nem oldódott meg.

Nagyon kedvesek vagytok,hogy próbáltok nekem segíteni.Mindenkinek köszönöm.

Ha egyszer a fiam révbe jut,és megoldódnak a problémák,én leszek a legboldogabb ember a világon!

66. Donyta (válaszként erre: 65. - Akác56)
2008. máj. 4. 10:11
Köszönöm, csak segíteni próbálok.
65. akác56 (válaszként erre: 64. - Donyta)
2008. máj. 4. 09:58

Kedves Dony! Csak gratulálni tudok a felfogásodhoz, a tisztánlátásodhoz!Sok psychológusnak nincs ilyen megértő,rábeszélő képessége.

A kérdést feltevőnek csak azt tudom ajánlani, hogy fogadja meg a tanácsod! Üdv.:Cilus

64. Donyta (válaszként erre: 60. - Esztella100)
2008. máj. 4. 09:02
Keressetek egy nagyon jó psychiátert és mindent el kell neki mondani kertelés nélkül. Ha kell előbb Te beszélj vele és ezután vidd a gyereket is! (Mivel ha nem látja be a betegségét, nincs is neki betegségtudata!) Talán tiltakozik majd ellene, de neked kell szépen rávenni arra hogy ott segíteni próbálnek neki és nem hülyének nézik. Sajnos sok beteg azt hiszi, hogy csak a hülyék járnak oda, pedig nagyon nem igy van! Ha sikerül elvinni a depidokihoz, akkor ő már onnan tudja mit kell tennie!
63. Donyta (válaszként erre: 62. - Supin)
2008. máj. 4. 08:57
Nem fontos, de a rokkantsági nyugdíj összege miatt jobb ha van valamennyi. Aki sosem tudott még dolgozni, mert olyan problámái estleg súlyos betegsége van, annak is jár a leszázalékolás és a nyugdij. Persze ha ezt az orvoszsakértő is igy látja, hogy nem tud dolgozni!
62. supin (válaszként erre: 60. - Esztella100)
2008. máj. 4. 08:50
A leszázalékoláshoz munkaviszonyt azt hiszem minimum 6 évet is fel kell mutatni....
2008. máj. 4. 08:00
Ja és közben betöltötte a 23-at!
60. esztella100 (válaszként erre: 59. - Donyta)
2008. máj. 4. 07:59
Köszi a tanácsot,bár ha jól tudom a leszázalékoláshoz kell korházba is menni,azt meg nem lesz hajlandó megtenni a gyermek.Az ötlet viszont jónak tűnik,megpróbálkozunk vele!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook