Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 hónapos kisfiam nem akar főtt ételt enni hónapok óta! Ha tudtok segítsetek, tanácstalan vagyok, mit tegyek? fórum

21 hónapos kisfiam nem akar főtt ételt enni hónapok óta! Ha tudtok segítsetek, tanácstalan vagyok, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jún. 28. 19:24

Próbáld meg úgy elkészíteni az ételt, ahogy a baba szereti. Etetni lehet játékosan, amikor észre sem veszi, hogy a tányérja üres lett.

Mivel nem tudtam szoptatni, nekem mind a két gyereknél bejött.

90. benvik (válaszként erre: 89. - Christine81)
2009. jan. 25. 16:25
Nálunk most egy kicsit kevesebbet eszik, most vettem észre a bal felső szemfog bújik. Tehát jó oka van. De legalább nem utasítja el teljesen az ételt. Nagyon sok fognövesztésnél ez történt ugyanis.
89. christine81 (válaszként erre: 87. - Benvik)
2009. jan. 24. 12:26
Veletek mi ujság?Kislányod eszeget,vagy még kölcsönkéred szomszéd gyerköcöt?:))
88. christine81 (válaszként erre: 87. - Benvik)
2009. jan. 24. 12:23
Amit főztem azt próbáltam!Foga nem jön,nem látni,hogy jönne!Ma délbe képzeld,megevett pár db hasábkruplit,ilyen még nem történt,utána adtam neki almát,azt is megette!Remélem,hogy talán lassan majd elkezd eszegetni,bizom benne!
87. benvik (válaszként erre: 86. - Christine81)
2009. jan. 23. 16:25
És milyen kajákat próbáltál? Nem lehet, hogy jön a foga?
2009. jan. 22. 22:45
Sziasztok!Változás lett az evésnél,sajnos rosszabbra fordult!4napig próbáltam ebédre fött kaját adni gyerköcömnek,de nem ette meg!5.naptól gondoltam adok neki ebédre,azt amit szokott,de most már azt sem eszi meg!Nem semmi,már teljesen kiakaszt!!!
85. benvik (válaszként erre: 84. - Christine81)
2009. jan. 17. 14:36
Ma nem kértem kölcsön, és így is szépen ebédelt. Megette az egészet, majd még kért virslit is. Bár délelőtt úszni voltunk, ilyenkor éhesebb.
84. christine81 (válaszként erre: 83. - Benvik)
2009. jan. 16. 23:04
Hát nekünk is ki kell próbálnunk a kölcsöngyereket!:-)))Reméljük nálunk is hatásos lesz!:-)Mennyi ideig kéred kölcsön szomszéd kislányt?Különben tényleg nem rossz ötlet,mert a kisfiam a Tesom kislányával együtt szokták enni a joghurtot,talán a föttételt is megenné vele,megpróbáljuk!
83. benvik (válaszként erre: 81. - Christine81)
2009. jan. 16. 18:06
Jelentem ma ebédnél is bejött a kölcsöngyerek:-))) A lányom megette az egész tányér főzelékét. Csak úgy nyitogatta a száját:-)))
82. christine81 (válaszként erre: 78. - Gabi0630)
2009. jan. 16. 14:48
Szia!Köszi a homeopátiás szer nevét,megpróbáljuk majd!Elöször megpróbálom,hogy ebédre csak fött kaját adok,hátha pár nap után megeszi!Talán rájön,hogy más nincs ebédre csak az,ha esetleg úgysem eszik,akkor megpróbáljuk a szert!Szia!
81. christine81 (válaszként erre: 80. - Benvik)
2009. jan. 15. 22:46
Oké!:-)))))Megfogadom a tanácsodat!:-))))Megpróbálom majd Tesom kislányával,1 évvel idösebb,de hátha vele eszik!Csak az a baj,hogy hetente egyszer találkozunk vele!Ha bejön és eszik a kisfiam,akkor én is kölcsönkérem Tesomtól!
80. benvik
2009. jan. 15. 13:40
Na nálunk csoda történt ma. Történetesen átmentünk a jól evő szomszéd kislányhoz, akiknél gulyásleves volt az ebéd. Az anyukája mondta, hogy egyen Kriszti is. Á, mondom fölösleges összekoszolni a tányért, úgysem fog enni. Egyszer már próbáltam is, és akkor kiköpte. Na meg hús. Erre a kislányom nézte, nézte, hogy a másik gyerek eszik. Kérdezte tőle az anyuka, hogy kérsz te is? Lányom bólogatott, hogy igen. Kerekedett a szemem. Erre hozta a tányért az anyuka, a lányom az ölembe mászott, nyitotta ő is a száját. Két tányérral bevágott belőle, és még a húsit is ette belőle. Szóval végy egy szomszédot, akinek van egy jó evő, korban hasonló korú gyereke, vidd át a gyerekedet, és etesd meg:-))))) Holnap ebédre kölcsön is kértem a kislányt:-))))
79. christine81 (válaszként erre: 78. - Gabi0630)
2009. jan. 14. 22:38
Szia!Én délbe nem szoktam neki kenyeret adni,mert ugyis azt enné!Fött kaját szoktam,de nem eszi meg!Ugyhogy egyik nap bébiételt,másik nap almát adok neki,mert azt az egy gyümölcsöt eszi meg!Már csináltam azt is,hogy délben próbáltam fött kaját,de nem ette,nem adtam mást helyette!Délután ugyanugy próbáltam fött kaját,azt sem!Utána vacsorára,gondoltam most biztos megeszi,mert már talán éhes,de nem ette,ugy sem,pedig egész nap nem evett semmit!Bébiételt megeszi a Kisfiad?Megkérhetlek,elküldenéd szer nevét???Elöre is köszi!Szia!
78. gabi0630 (válaszként erre: 77. - Christine81)
2009. jan. 14. 12:11

Írtam én is az egyik homeos oldalra, ahol dokik válaszolnak, írtak is egy szert, ami széle skörű étvágyfokozó.

DE lehet azt kéne, hogy minden kenyeret beszüntetni délben, és elé tenni a főtt kaját.Igaz, hogy ordít, de pár nap alatt hátha rááll, hogy csak az van délben, nem? Mert ha eléteszem az ebédet, + 1 szelet kenyeret, hogy csak egyen valamit, a kenyér elfogy, a főtt étel nem. És ahogy itt írta valaki, lehet tudja hogy úgyis van alternatíva? Nem tudom, de ez így nem megy

77. christine81 (válaszként erre: 76. - Gabi0630)
2009. jan. 13. 23:52
Szia!Ma írtam homeoterápiás szakértőnek,a próblémám végett,de azt írta vissza,hogy keressünk fel egy homeoterápiás szakembert,mert látatlanba erre nem tud adni semmiféle bogyót!Ahhoz ki kell deriteni az okát és a szakember majd akkor,már tudja mit kell adni!Keressél fel szakembert,ezt tudom Neked is ajánlani!Együtt érzek Veled,én Fiam UGYANAZT müveli,mint a Tiéd!Hogy mit csináljál,megmondom öszintén halvány fogalmam!Én is már mindennel próbálkoztam,de eredménytelenül,egyszerüen nem hajlandó enni!Kitartás!
2009. jan. 13. 21:17

Sziasztok!


Végigolvastam a fórumot, és a homeos bogyó nevét, légyszí aki tudja küldje el!

A gondom hasonló! Vagyis rosszabb. A kisfiam 23 hós, és alábbi kajákat eszi: vajas kenyér sonkával, fornetti sajtos pogácsa, túros bukta, vaníliás/banános/barackos joghurt (de csak Danone könnyű és finom), és tejszelet. Ennyi. Főtt ételt, gyümit, zöldséget egyáltalán nem, emiatt szorulásos, és Laveolac szirupot kell kapnia.

Ha csak a joghurt más színű, meg se kóstolja, főtt ételt meglátja ordít. Doki látta, semmi baja, szokás, meg a fogak. AZ mondjuk igaz, hogy a fogzás miatt kezdődött az egész, 1 éve skoráig minta evő volt. Aztán jöttek lassan a fogak. (13 van neki). És nem tudom mit csináljak. Főtt étel mellé a kenyér, azt meg is eszi, de a rendes kaját nem. Sehol. Súlyával nincs gond, 15,8 dkg, igaz magas is.

Anyós szerint apja is ilyen volt, gyerek korában csak vajas kenyeret evett, csak hát nem vigasz, mikor a sziruppal kakil 3 naponta, akkor is sírva. És ha nem a fent felsorolt ételekből kap, akkor sírva fordítja el a fejét, meg se hajlandó kóstolni.

Mit csináljak?

75. benvik (válaszként erre: 73. - Christine81)
2009. jan. 13. 09:18

Jó reggelt!

Akkor még nehezebb eset tényleg, mint a lányom. Nálunk a gond akkor kezdődött amikor átálltunk a szilárd kajára. Azaz ő állt át egyik napról a másikra. Nem röhögni, de pl a spenót a kedvence. De az ugyebár pépes, tehát nem ette. Aztán főztem hozzá krumplit, ráöntöttem, na onnantól darabos, és úgy megette. Szóval csúnya dolog, de sokszor át kell vernem a kajával. Persze szép lassan, fokozatosan.És ami a legfontosabb, soha semmit nem erőltetve. Arra én vagyok az élő példa, mert velem csinálták. Úgy megutáltam az evést, hogy jelenleg is 172cm vagyok, és 47kg. Szóval rá kell jönniük, hogy az evés az egy jó buli, és igenis fincsi ételek vannak. És ha ehhez a Tv vagy mesekönyv vagy egyéb körítés kell, akkor legyen. El kell terelni a figyelmét teljesen, aztán amikor kialakult, hogy mégis jó dolog minden fincsivel megtömni a pocakot, akkor el lehet szép lassan hagyni a körítést.

74. christine81 (válaszként erre: 72. - Benvik)
2009. jan. 13. 00:21
Köszike a tanácsokat!Jó éjt!
73. christine81 (válaszként erre: 71. - Benvik)
2009. jan. 13. 00:21
Igen,de azt sem!12-13-14honapos korába mindent evett,volt hogy 2 tányér nokedlit evett meg pörköltel,most meg egyszerüen semmit!
72. benvik
2009. jan. 13. 00:19
Na most mennem kell aludni. Jó éjt!
71. benvik (válaszként erre: 70. - Christine81)
2009. jan. 13. 00:14
Tehát nem hiányolja az ebédet. A főtt tésztát próbáltad már? Lehet kapni figurásat is valahol.
70. christine81 (válaszként erre: 69. - Benvik)
2009. jan. 13. 00:12
Nem mindennap adok neki bébiételt,de a kenyeret bármikor megeszi,ha kell minden étkezésre,annyira szereti!Inni amugy is vizet iszik,mást nem szoktam adni neki!
69. benvik (válaszként erre: 67. - Christine81)
2009. jan. 13. 00:07
És kipróbáltd már, hogy pl x napig nincs délben kedvenc 3 fajta hami? Persze a kenyér megvan, de ebéd előtt 3 órával és utána 2 órán át nincs Csak pl párolt sárgarépa. Inni meg csak víz van. Hány napig bírná szerinted? Vacsira nyilván ezt nem játszanám el, éhesen soha nem fektetem le.
68. christine81 (válaszként erre: 66. - Szil123)
2009. jan. 13. 00:06
Köszike!
67. christine81 (válaszként erre: 65. - Benvik)
2009. jan. 13. 00:03
Nem lesz idegesebb,sőt hozza a játékait,hogy eszünk!Csak ha már meglátja,hogy más szine,állaga van a kajának,mint amit szeret,már nem eszik!
66. szil123 (válaszként erre: 64. - Christine81)
2009. jan. 13. 00:01
üzi ment
65. benvik (válaszként erre: 64. - Christine81)
2009. jan. 12. 23:59
Akkor tényleg nem az étvággyal van a gond. Ha készülődtök az evéshez, akkor ő nem lesz idegesebb?
64. christine81 (válaszként erre: 60. - Benvik)
2009. jan. 12. 23:58
Béres cseppet már több mint 1 honapja adom neki,de semmi!
63. benvik (válaszként erre: 57. - Szil123)
2009. jan. 12. 23:58
Ezt velem is játszották. Én is próbáltam, de még annyira nem vevő rá. Talán még kicsi hozzá. Majd pár hónap múlva. Nálunk most az a sláger, hogy ami a mi tányérunkon van, az biztos jobb. De csak akkor, ha az ő megszokott étele. Így magam elé rakom a nagy tányérral, felnőtt evőeszközzel, és úgy többet eszik.
2009. jan. 12. 23:57
keresem, küldöm...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook