Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam (2.5 éves) nem akarja bevenni a kanalas orvosságot. Mit tegyek? fórum

Kisfiam (2.5 éves) nem akarja bevenni a kanalas orvosságot. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. koxyke
2011. febr. 9. 11:25

Annyira baromira sok okos tanácsok vannak: Tacskó, gyógyszer, rábeszélés őszinteség stb......

Kérdem én :egy 20 hónapos babának hogy a bánatos szent szarba adod be nagy okos a tablettát?

Sehogy!!!!!!!!!!!!

Mi is ugyan így vagyunk a 20 hónapos gyermekünkkel ahogy megérzi a gyógyszer szagát illatát ízét: torokzár beakad, ha inni adsz rögtön neki akkor nagy slungban jön az egész+kaja ki belőle!

Sajnos egy megoldás van: amíg nem értelmesebb nem nagyobb nem tud beszélni addig fejre is állhatsz NEM kihangsúlyozom NEM fogja bevenni.

Vannak ízlelőbimbók a szájban és ha az azt érzi hogy nem jó vagy rossz az íz akkor torokzár és egyenesen fel is kötheti magát az ember akkor sem fogja bevenni a kanalas orvosságot!

Ebből adódóan marad vagy az injekció kúra vagy a kórház branül.... stb.

Sajnos vannak ilyen gyerekek is!

A miénk is ilyen.

Mellesleg én mindig minden körülmények között őszinte vagyok hozzá!

Úgyhogy az őszinteségről se papoljon itt senki mert ez természetes dolog úgy gondolom.

2009. máj. 15. 07:09
hát mi is küszködünk,,most is náthás és inkább CATAFLAM cseppet adok abból pár csepp kell valahogy megeszi!!
2009. máj. 14. 20:02
Az én fiammal szerencsém volt!Jutalmat kapott ha ügyes volt.Ez általában túrórudi volt mert imádta!
57. bige
2009. máj. 14. 19:59
az enyém se szerette bevenni, és a dokibácsi nagyon aranyos volt, megértette, és tablettát írt fel. így nem kellett megerőszakolni a gyereket.
2008. okt. 22. 19:46
Én a lányomnak a Nurofen szirup adagolójával szoktam belöni a szájába a gyógyszert és nálunk bevált!!
55. senico
2008. okt. 22. 19:45
Sajnos, nálunk is erőszakkal megy csak a kicsivel(2,5 éves), fecskendős adagolóval, ezt valahol a legelején rontottam el.De igazából ugyanilyen probléma van az öltözéssel, kézmosással, bilizéssel, meg szinte mindennel, amit kérek tőle, remélem ez a dackorszak számlájára írható:))). Nekem a tízéves fiammal sem egyszerű, igencsak megküzdünk a tabletták bevételével, első pár próbálkozásnál egyből öklendezni kezdett. Most is kb. 8 részre vágok össze egy tablettát és egy negyedórába telik még beveszi.Szegénynek valami hiperérzékeny lehet az orra, és az ízérzékelése, mert csak néhány fogkrémet bír elviseni, ki nem állhatja a kencéket, és a gyógyszerre is azt mondja, hogy büdös, pedig én semmit nem érzek. Lehet hogy csak hiszti, nem tudom.( A négy éves lányom szó nélkül vesz be mindent, van olyan gyógyszer amit kimondottan szeret, bár arra nem emlékszem már, hogy milyen volt két évesen)
2008. jan. 3. 19:12
Próbáld meg a tablettát,van olyan gyerek,aki csak azt fogadja el!Patikában dolgozom,sok ilyet láttam már.
2007. nov. 11. 12:50
Mikor a traktor volt a kedvence ,az volt a benzin !
2007. nov. 11. 12:50
Én elsőnek nem az unokának adtam, elöször mindig a kedvenc játéka kapta ,utána ,hogy megmutassa milyen ügyes Ő is bevette !
51. gerna
2007. okt. 1. 11:10
Nálunk is a tabletta volt a jó! be a nyelv hátuljára és valami finomat gyorsan igyon rá.
50. erikpipi (válaszként erre: 48. - 9778ca1817)
2007. okt. 1. 10:52

Nekem a középső, mikor meglátta ezt az új féle adagolót, befosott félelmében. Azt hitte szuri lesz.:(

Egyszer vettek tőle vért, akkor sem sírt, csak amikor a nő mondta neki, hogy most vége és sírhatsz ha akarsz, akkor pityeredett el.


A kicsi már más tészta, nála alkalmazom a kéz lefog,sajnos...

2007. aug. 28. 22:15
Szépen beszéld rá, hogy ezt meg kell inni.
48. 9778ca1817 (válaszként erre: 45. - Kmét)
2007. jún. 27. 13:44

Nekem ez a fecskendő dolog a tacskómnál vált be, aki igen akaratos volt és mindig önálló elképzelései voltak a dolgokról.

A fiamnál egész egyszerűen csak kérnem kellet, hogy nyissa ki a száját, mert jön az orvosság. Nem csaptam be soha, nem csempésztem be a gyógyszert semmi finomságba, és mindig férfiasan bevalottam, hogy ez bízony rossz ízű lesz (ha tényleg az volt)

Ha orvoshoz mentünk akkor sem kerteltem. Mikor kb 3,5 évesen vérvételre mentünk a laborba, akkor a laborosnő majdnem dobott egy hátast, mert gyermekem laza csevegés közben símán tűrte a procedúrát. Ez persze nem dicsekvés volt, egyszerűen csak értetlenkedek, hogy fiatal anyukáknak miért okoz ez akkora problémát?

A kérdésre a válaszom egyébként az, hogy ha már VÉGSZÜKSÉG van, akor egyszerűen fogd be az orrát, majd lapátold a szájába, amit persze tarts csukva. Tudom, most megköveztek, mert drasztikus a módszer, viszont igen hatásos.

2007. jún. 27. 06:04
Én cselezni szoktam. Ha beleteszem kakaóba, mellé az adagolókanálba tejet, és megkérdezem. Kakaó vagy gyógyszer. Eddig mindig bevált. Még a szörp is jó, de nem átlátszó pohárban. Utána persze azonnal öblítő folyadék.
46. Icus
2007. jún. 26. 18:02
Add, neki tablettában. Az enyémek minden kanalas gyógyszert kihánytak.
45. kmét
2007. jún. 25. 12:12
nekünk a nurofen lázcsillapitohoz járo "fecskendő" vált be.abba szivom fel az orvosságot és a kezébe adom és saját maga szivja ki belőle a gyogyszert
44. Elviracska (válaszként erre: 42. - Ildiko0914)
2007. máj. 2. 13:00

Nekünk is a fecskendő nagyon bevált ,azóta meg sem probálkozok kiskanállal.

Játékosan,és ahogy nyitja a száját ,kisem tud csöppeni ,mert egyben nyomom be,nagyon egyszerű igy.

43. Fish (válaszként erre: 42. - Ildiko0914)
2007. ápr. 26. 00:54
fecskendovel a legjobb, bar en nem tokolok, hanem ontok:)
2007. ápr. 11. 15:40
fecskendovel probald meg, nekunk az valt be
2007. márc. 31. 00:23

végső esetben fogd be az orrát. Levegőt csak kell egyszer vennie...


poén nélkül: van olyan gyógyszer, ami mellé olyan injekciós-szerű adagoló van. Azt szoktam volt használni.

2007. márc. 29. 16:17
Nálunk is a fecskendős megoldás vált be. Ráadásul ezzel pontosobban kimérhető az adag, mint a mércés kanállal.
2007. márc. 23. 20:36
Én vecskendőbe szívom fel és úgy adom neki és elfogadja. De ha olyan bármibe belekeverheted én személy szerint azért nem keverem mert utánna nem inná meg a teát.
2007. márc. 23. 19:17
Az én lányom sem akarta és a mai napig nem akarja bevenni az ovosságot.Ha belekeverem valamibe, rögtön észreveszi, és egy falatot sem hajlandó enni vagy inni belőle.Úgyhogy én a fecskendős módszert választottam, kicsit ellenkezik meg néha birkózunk, de hát a gyógyszert be kell venni és ezzel legalább nem megy félre és nem tudja kilökni a kezemből...
37. Sugica
2007. márc. 23. 18:24
Nekem is 2,5 éves a lányom.Én általában vmilyen innivalóba teszem. Szerencsére olyan ügyes,hogy a pici adagoló pohárkából is megissza:)
2007. jan. 16. 15:00
bele kell rejteni valamibe amit szeret(joghurt stb...)ugyanez vonatkozik a gyogyszerekre is
35. ksmoni
2006. okt. 29. 17:01

Szia solyo!Én a belekeverem vmi-be dolgot soha nem csináltam.Én emiatt nem ettem lekvárt 20 évig!!!!

Az én fiam is végigjátszotta uezt.A megoldás egy fecskendő-szerű adagoló volt,amit a maltofer lázcsill.gyógyszer-sziruphoz adnak.Felszívod a megfelelő adagot és nem bírja kiönteni,kifröcskölni,mert "beleadagolod "a szájába. Hátra a nyelvéhez,ahonnan azonnal reflex-szerűen lenyeli.

Vígaszképpen mondom,kb.3 éves korra elmúlik a hadakozás és még az orrszívó porszívót is elviselik(így-úgy)

34. Solyo (válaszként erre: 33. - 67796372eb)
2006. okt. 11. 09:44

Daphney, szerintem most is jóízűek a gyerekeknek készített kanalas orvosságok. Édesítik, ízesítik őket. Meg szoktam kóstolni, mielőtt beadnám. Azért annyira nem jók, hogy még egyszer kérnék belőle.

Most hogy a fiam már elmúlt 3 éves, most kezd eljutni odáig, hogy ha szépen elmagyarázom neki, hogy aki beteg, annak meg kell ennie a gyógyszert, mert attól gyógyul meg hamar, akkor szót fogad. (Régen is elmagyaráztam, de akkor nem hatotta meg)

Kicsit higítani szoktam a kanalas orvosságokat tejjel vagy gyülölcslével, mert elég intenzív az ízük. Korábban az orcseppet se hagyta beadni, most már azt is szépen engedi. 3 éves kora előtt katasztrófa volt a gyógyszerbeadás. Minden gyógyszert kiköpött, kihányt.

2006. okt. 11. 08:29
Érdekes! Én gyerekkkoromban mindíg csak kanalas orvosságot akartam. Akkor még ilyen tök jó ize volt. Most már nem jóízűek a kanalas gyógyszerek?
2006. okt. 10. 21:01

Én kialkudtam a gyerekeknél a gyógyszer bevételét.Vagy megijesztettem őket pl. hogy ha nem veszi be a gyógyszert, akkor a kedvenc kutyája "kimegy" a kukába.Mostanra jól működik a dolog.Kicsit drasztikus, de hatékony.

Próbálkoztunk minden ennél erőszakosabb és ennél finomabb ( a rábeszélés ) módszerrel, de ez vált be.

31. 7130b15964 (válaszként erre: 30. - Szamocinka)
2006. okt. 8. 21:04

Nekem is pont az jutott az eszembe, hogy valami olyanba kell keverni, amit szeret a gyerek. Nem is feltétlenül előtte érdemes ezt csinálni. Főleg, ha már egyszer látta az üveget és stresszel miatta.


Egyébként szerintem a dokiknál és egyéb vészhelyzeteknél döntő a szülő viselkedése. Ha a szülő képes nyugodt maradni, erőt sugározni, akkor a gyerek sem pánikol, nem hisztizik, nem kapálódzik. Ha viszont érzi, hogy a szülő is parázik vagy idegeskedik, akkor az a gyereken hatványozottan jelentkezik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook