Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek ha a fiam 22 évesen nem akar dolgozni? fórum

Mit tegyek ha a fiam 22 évesen nem akar dolgozni? (tudásbázis kérdés)

119. 14775640c4 (válaszként erre: 117. - 91d4989ab9)
2008. máj. 12. 17:57

amúgy érdekes, mert régen is dolgoztak az emberek. pl anyám apám is 2-3 műszakba, mi meg senyvedhettünk a napközibe, meg járhattunk edzésre,mert ott legalább figyeltek ránk.és nem kallódtunk.

mégsem volt ez mint most.

sőt ugyanugy csóróság volt, és a legtöbb családban több gyerek is volt,mint 2


tehát akkor is lehetett ok a depresszióra, mint a mai világban.

csak most sajna hajlamosak az emberek erre fogni.a gyerek nem tanul=depressziós=kezelés, gyógyszer.

nem dolgozik=depressziós=kezelés=gyógyszer


de ki tudja ez-e a valódi ok.

jó nem mondom hogy nincs benne ez is, de tény hogy kényelmesebb a gyereknek nyafogni mert tudja a szülő "beveszi"

118. M_Marcsa (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2008. máj. 12. 15:41
Így van.
117. 91d4989ab9 (válaszként erre: 116. - 14775640c4)
2008. máj. 12. 15:06
a mai világban egyre több a depressziós gyerek, sajnos tapasztalom, már 13-14 évesen kezelésre járnak, gyógyszert szednek...a szülő meg nem tud segiteni, tehetetlen, gyakran ő problémásabb mint a gyereke, persze ezt nem látja...
2008. máj. 12. 14:31

sziasztok!

én még most is azt mondom hogy biztosan erről van szó?

nem lehet hogy a betegsége egy álca, vagy ürügy hogy kibújjon a felelősség alól?

tudom most utáltok emiatt,de mi van ha visszaél ezzel,hogy beteg?

115. spinneli (válaszként erre: 109. - Esztella100)
2008. máj. 12. 13:14

Nem is gondoltam rátok, mint birtokló szülő, csak eszembe jutott, hogy van ilyen is.

Minél előbb forduljatok szakemberhez, viszont a fiadba sztem tudatosítani kell a leendő kezelés mibenlétét, mint azt alant emrusnak írtam.

114. spinneli (válaszként erre: 112. - Emrus)
2008. máj. 12. 13:12

oké, kiindulhatunk abból, hogy beteg, akkor valóban a kezeltetés a lényeg, márha Ő akarja ezt.

Szerintem itt is az a lényeg, hogy a betegség ne eszköz legyen arra, hogy soha, akár évekig ne kezdjen senki valamit az életével.

Tehát tudatosítani kell, hogy nem azért megy el xy szakemberhez, hogy évetizedekig biztosítva legyen erkölcsileg a semmittevés ténye, hanem hogy segítséggel gyógyítsa magát, és talpra álljon.

Egyébként egy láthatóan normál körülmények között felnövő gyereknél nem kellenek évek a depresszió leküzdéséhez.

Persze lehetnek extrém helyzetek, nem vitatom.

A cél ott is az öngyúgyulás, nem a belemerülés.

113. Donyta
2008. máj. 12. 09:04
Egyéb mellék tünetei is vannak, lehetnek. Sírás láthatatlan ok nélkül és bárhol bármikor. Fájdalmak, fejben, hasi, háti szívtáji. Félelmek az újtól és a kimeneteltől, utazásoktól, főleg ha egyedűl kell megtenni őket! Képtelen koncentrálni és egy levelet, vagy hivatalos papirt kitőlteni, megírni! Elfordulás a világ minden dolgától, érdektelenség. Sok alvás igény, vagy éppen túl nagy éberség, alvás pihenés nélkül. Étvágy nóvekedése, vagy csökkenése. Nem terelhető figyelem, koncentrációs készség lassubbodása, kiesése! Iszonyú sok minden van ami ilyenkor fellphet, és onnan kirángatni nagy erőfeszítés a család tagjainak. Nagyon finoman kell kezelni és beszélni az ilyen beteggel, mert csak romolhat az eddigi állapota! Ha bántjuk akár csak szóval is, méginkább tiltakozik, vagy visszahúzodik a saját kis világába! Érzékenyen reagálhat bármire, ha estleg az segítő szándékú is lenne! Depressziónak lehetnek még rejtett más tünetei is ami már valóban betegség, de nem mindig derül ki azonnal, csak talán évek múlva!
112. emrus (válaszként erre: 105. - Spinneli)
2008. máj. 12. 08:45

Figyu én értem, hogy mit mondasz és van is igazság benne, de mi van ha tényleg beteg, te ezt nem akarod figyelembe venni.

Ha beteg akkor nem tud dolgoni, hiába is akar, ez a depresszió. Ez egy nagyon kutya betegség, senkinek sem kívánom, főleg, ha fizikai tünetekkel is társul. Hiába is akarsz csinálni valamit nem tudsz, csak ülsz és nézel magad elé.

Ha elmúlik akkor a világot meg tudod forgatni.

És a nagy veszély ott van, hogy kívülről nagyon nehéz magállapítani, hogy mi van, és ha még piszkálják is, hogy lusta akkor villámgyorsan a padlóra lehet küldeni.

Ezért kellene abból kiindulni, hogy beteg.

111. emrus (válaszként erre: 101. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 12. 08:34

Hát az Esztella fiánál szerintem azzal, hogy a depresszió miatt nem tud dolgozni.

Szerintem nem örökre százalékolnák le, csak amíg helyre jönne egy kicsit.

110. M_Marcsa (válaszként erre: 101. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 12. 07:34
Na ez az .
109. esztella100 (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2008. máj. 12. 06:24

Igen!Hallottam már ilyen szülőről is,de Ő inkább talán egyedül neveli a gyerekét,és azért akarja kisajátítani magának.Mi nem így akartuk nevelni!

Mindketten azt szeretnénk a párommal,és akkor lennénk a legboldogabbak,ha ez a probléma megoldódna!Az is baj ezt eddig még nem írtam le,hogy a fiam pici kora óta úszott,igéretes tehetségnek tartották,később vízilabda edzésre járt,csak az volt a baj,hogy erőnek erejével rákényszerítette a férjem!A vége az lett,hogy nem ment el az edzésre,abbahagyta!Nem értettem miért kell erőltetni,azóta sem megy jóformán vízbe.Volt köztünk vita ez miatt is.Szerintem ez is egy kudarc élmény lehet a számára,vagy lehet emiatt lelkiismeret furdalása is.Most kineziológust keresek,hátha az lenne a megoldás!A leszázalékolásban én sem bízom.

Köszi Nektek,hogy ilyen sokan próbáltok segíteni.

108. spinneli (válaszként erre: 107. - Lucy0016)
2008. máj. 12. 01:29

természetesen ezt nem vitatom, de azért is vállani kell a felelőséget, illetve pontosan ekkor kell jobban észnél lenni, és minden erőnkkel kiköszörülni a csorbát, nem pedig folytatni ugyanazt, ami eljutatta idáig a gyereket.


Egyébként mindentől független (nem vonatkoztatva senkire) az is eszembe jutott, hogy sok esetben szülők direktbe nevelik életképtelenné a gyereküket, hogy ezáltal is éleük végéig hozzájuk legyenek láncolva...a panaszkodás erről csak mese habbal.

Nagyon is megfelel ez céljaiknak.

107. lucy0016 (válaszként erre: 105. - Spinneli)
2008. máj. 11. 22:25
Az utolsó mondatodhoz annyit fűznék, hogy sajnos a legnagyobb jóakarat ellenére is előfordul, hogy hibát követünk el a nevelésben. A baj az, hogy legtöbbször csak akkor jövünk rá, amikor már nincs mit tenni. (saját példa!)
106. lucy0016 (válaszként erre: 104. - Esztella100)
2008. máj. 11. 22:16

Ne nagyon számíts a leszázalékolásra. Bonyolult, hosszadalmas és sok összetevője van. Főként, hogy ettől az évtől nagyon megszigoritották.

Kiváncsian várom a háziorvos véleményét.

105. spinneli (válaszként erre: 98. - Emrus)
2008. máj. 11. 21:59

szerintem ez rossz ötlet, egyrészt nagyon szigorodtak a rokkantosítás feltételei, változik most az egész rendszere is, 50%-ak nem nyugdíjat fognak kapni, hanem rehab járadákot, és csak akkor ha igazolni tudja, hogy nem alkalmazzák.

Lassan fél lábbal sem rokkantosítanak le.

Másrészt az én olvasatomban, ez a gyereknek csak tovább igazolná, hogy valaki anya, apa illetve az állam de megoldja a gondjaid, továbbra sem kell a kisujjadat sem mozgatnod.

Ez az egykések gyávák pedig szerintem csak mentegetés és önigazolás.

Viszont mind mondottam mindenki maga dönti el, hogy életképtelenné neveli illetve teszi a gyerekét, és tartja a hátát addig míg bele nem szakad.

104. esztella100 (válaszként erre: 97. - Donyta)
2008. máj. 11. 09:41

Igen én is úgy érzem,hogy ez a baráti kapcsolat kár hogy kialakult köztük,mert nem jó példát lát,de nem lehet őt fenyegetni,mert az akarat bele lett nevelve,és nem jó értelemben használja!!Tehetetlennek érzem magam!!!

A háziorvost megfogom kérdezni a leszázalékolással kapcsolatban,és majd leírom mit mondott.Ha lehetséges a dolog,még akkor is ott van a probléma,hogy tálaljam neki!Sajnos a kislány elfog menni külföldre dolgozni nemsokára,de az én fiamat egyébként sem lehet választás elé állítani,mert Ő nem hajlandó az ilyen dolgokra!Remélem érthető voltam???

103. Donyta
2008. máj. 11. 07:41
Te tudod és érzed, hogy mennyit engedhetsz meg és mennyit szorítasz rajtuk! Ha ez igy rendben megy akkor jó. Viszont most még nem mondhatod, hogy sosem lesz szükséged a segítségükre (nem anyag) vagy a szeretetükre ha már nagyon idős leszel.Amig kicsik mi óvjuk védjük és segítjük őket ahol kell és tudjuk. Ha öregek leszünk, nem kötelességből hanem mert ök azok akikben bízunk és szeretük, csak rájuk számíthatunk. Persze ha kell, és amit előre sosem tudhatunk! (én sem szeretném ha szükés lenne ilyesmire, de ki tudja)
2008. máj. 10. 18:04
Nem hiszem. Mert nagyon szeretjük egymást. Rengeteget játszunk, nevetünk. Mindent megbeszélünk, mindenben kikérik a véleményemet, de az élet kegyetlen is és abból kell megélni ami van. Tudják ők is. Attól, hogy szeretetben meleg búrával veszem őket kötül még az élet valóságára is rá kell szoktatnom őket. Mindazért pedig, amit szívvel lélekkel megteszek értük nem várom el, hogy viszonozzák. A szeretet nem követel viszonzást, a szeretetet adni jó és kötelezettség érzés nélkül kapni. Ica
101. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 98. - Emrus)
2008. máj. 10. 14:43
Milyen indokkal szazalekolnak le? O.o
100. Donyta
2008. máj. 10. 13:53
Tudod, nem kívánom, hogy idősebb korodban bármiben rájuk szoruljál!!!! Mert mindent visszakaphatsz és akkor nagyon fog fájni!
2008. máj. 10. 13:12
Meg kell mondjam, hogy én ilyen szempontból kegyetlennek és következetesnek számítok. Nincs tanulás, nincs számítógép. Napi 1000 forintból kell állnia, amit akar. Ruházkodás, kaja, telefon és minden a rezsit kivéve. Ha több kell szabad elmenni dolgozni. Megjegyzem lányaim 20 és 14 évesek. Ha elkölti a pénz üres kenyeret eszik, ha nem tanul, nézi a falat. Nem engedek. Ica
98. emrus (válaszként erre: 93. - Spinneli)
2008. máj. 10. 08:32

Én ezért javasoltam a lerokkantosítás lehetőségét, hogy anyagilag ne terhelje teljesen a családi kasszát, és lenne ideje eldönteni mit is akar. Lehet, hogy nincs is olyan nagy gond, csak ő egy kicsit később érő és most keresi a helyét és én nagyon bízzom benne, hogy meg is találja.

Még valamit szeretnék hozzátenni, ha jól tudom egyszem gyerek ő is és mi egykék egy kicsit gyávábbak vagyunk mint testvérrel megáldott társaink. Nehezebben megy a harc, és a nekiindulás.

97. Donyta (válaszként erre: 96. - Esztella100)
2008. máj. 10. 07:07
Ez nem rossz, csak az a bökkenő, hogy lehetséges mintaként állíthatja be őt! Ha meg így lenne akkor ez nem túl biztató. Előfordúlhat, hogy a barát befolyásolja a fiadat és ő talán kettőtők között dillemázik most. Ha a leány tudna rá hatni, állítsa választás elé. Ha elmegy dolgozni és belátja, hogy enm a legjobb úton halad akkor vele marad. Ha nem történik változás, sajnálja de szakít vele! Nem tudom használna e de mindent meg kell próbálni!!! Hátha észbe kap!
96. esztella100 (válaszként erre: 90. - Donyta)
2008. máj. 10. 06:07
Igen.Nagyon sokat próbáltunk vele beszélgetni,de amikor a munka téma feljön nagy szemekkel néz ránk,vagy pedig idegesen elvonul a szobájába.A számítógép a mindene,szerintem már függő is.Sőt van egy kislány,nagyon kedves sokszor találkoznak.Ő is dolgozik és próbál rá hatni,de nem sok az eredmény.A hátunk mögött elismeri,hogy most már kéne valamit kezdeni,de még sem történik semmi!!!Anyagilag csak azt kapja,ami fontos.Sajnos a barátja egy kink alak,általában nem dolgozik őt az anyja tartja el egyedül,viszont ideáll elénk a kocsival lemennek kikapcsolódni és ő állja a cekket!Amolyan pótpapának vélem felfedezni
95. Donyta
2008. máj. 9. 12:14
Ez a gyerek beteg, és nem egy egészséges emberről van szó! Lehet, egy kívülállónak nem láthatóak a jelek, de aki ismeri annak elég nagy gondot okozhat, hogy mit hogyan csináljon, hogy jó legyen! Valami elromlott, de nagyon, és erre előbb rá kell jönni mi lehet az! ha ezt megtalálják, akkor már talának kiutat is! Nincs kizárva, hogy a csalódásai mellet a családi körülményekben is volt hiba!
94. spinneli (válaszként erre: 88. - Emrus)
2008. máj. 9. 12:05

ja még annyi, hogy valóban nem akarták, a felelőségünk viszont szvsz nem csupán a ruháztatás, etetés, és iskoláztatás, hanem az önálló és magáról gondoskodni tudó, egészséges ember felnevelése, mind testi mind leki értelemben.

Ha ezek az alapok megvannak, a további a gyerek dolga és felelősége.


Ha a te szemléleted amit írtál az, hogy a nem kért születés miatti felelsőgvállalás mentesíti a gyereket attól, hogy maga kovácsolja az életét, akkor egészen alapjaiban nem értünk egyet.

Viszont ezzel egy idő után eléggé anarchia helyzet alakulna ki, mert senki nem akarna sem öngondoskodni, sem dolgozni.

:)

93. spinneli (válaszként erre: 88. - Emrus)
2008. máj. 9. 11:50
akkor szerinted megoldás, az életen át való eltartás, ha erre van anyagi lehetőség?
92. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 87. - Esztella100)
2008. máj. 9. 11:43
Tanulni sem akar?
2008. máj. 9. 10:30
Gondolkodj el,hogy mit csináltál rosszul..
90. Donyta
2008. máj. 9. 10:24
Amikor elég nyugodtnak találod a fiad. Finoman közelíts a beszélgetésre, ha nem utasítja el! Megeshet, hogy fél még a beszélgetéstől is, mert sejti mi lehet a hátterében. Ilyenkor tiltakozhat vagy nem szólal meg. Mégjobban elzárkózik vagy menekül előle! Az alvásigénya sok vagy kevés? Mit tesz a szabadidejében? Azonkívül, hogy jön érte a barát aki kirángatja ésmegpróbálja feledtetni vele a gondjait? A párod drasztikusan állt a dologhoz, ezek nagyon kihatnak egy depressziós betegre. Neki a nyugalom és a megértő gondoskodás most mindennél fontosabb! Ne adj neki sokat, csak annyit amennyit szükséges! Nem anyagilag kell őt nyomni csak nyugodt családi környezetet és ételt. Próbáljon valahogy kikapcsolódni, persze ha van hozzá energiája, mert vannak akik totál begubóznak és semmit nem akarnak tenni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook