Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha nem veszik fel a területileg illetékes bölcsibe a gyerekemet és nekem vissza kell mennem dolgozni? Nagyszülők távol... fórum

Mit tegyek, ha nem veszik fel a területileg illetékes bölcsibe a gyerekemet és nekem vissza kell mennem dolgozni? Nagyszülők távol... (tudásbázis kérdés)


1 2
51. kisbucka (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2011. jún. 8. 09:39
És ha nem tudod megfizetni, akkor menj és állj sorba szoc. segélyért az önkormányzathoz. Én biztos nem adom magánbölcsibe, mert nem tudom megfizetni, viszont ha nem tudok visszamenni dolgozni az egy főre jutó havi jövedelmünk 34 eft lesz(4-en vagyunk), és ebből még nincs kifizetve 60 eft rezsi+hitel!
50. kisbucka (válaszként erre: 33. - Sajert)
2011. jún. 8. 09:35
Én sem akarom bántani a főállású anyukákat, de ők azért főállásúak, mert otthon vannak a gyerekekkel. Akkor miért élveznek előnyt????
2011. jún. 8. 09:29
A mi történetünk a következő: Aug. végén 2 éves lesz a kisebbik lányunk, ezért jelentkeztünk bölcsibe. 17.ker. apuka hajnal 5-kor állt sorba a bölcsi előtt, 19. jelentkező volt.(itt jegyezném meg, hogy az első ember 02.10-kor táborozott le a bejárat előtt!!!) Én otthon maradtam a lurkókkal, 8 előtt pedig mentem az oviba beíratni a nagyobbik lányomat aki novemberbe lesz 4 éves.Még az nap dél körül elmentem egy másik bölcsibe is leadni a jelentkezési lapot,gondoltam biztos ami biztos. Egyik helyre sem vették fel a gyereket. A nagyobb bejutott az oviba. Mennék vissza dolgozni, mert gyes-ből és minimálbérből nem igazán lehet megélni, de jelenleg nincs hova tenni a kislányomat.A magán bölcsi számunkra, és még sokan másoknak is megfizethetetlen. Napok óta telefonálok,de folyamatosan falakba ütközök.Próbálkoztam a munkahely kerületében is beíratni a gyereket,de esélytelen, mivel nem abban a kerületben lakik. Tanácsolták, hogy fellebbezzek, amit meg is tettem, de kitudja mikor lesz belőle valami.Szóval szánalmas és felháborító ez az egész bölcsődei helyzet.Várólista van mindenhol, de a gyereket csak 4 hónappal a kezdés előtt írathatod be. Én anno nem egészen 1 évesen várólistára akartam tetetni, hogy mikor odakerülünk akkor bejusson, de szó szerint kiröhögtek az illetékes hivatalban. Csak a mi kerületünkbe 120-130 gyerek van várólistán.Ez a nagy családbarát politika Magyarországon.Aki dolgozni szeretne az nem tud, mert a gyereket nem tudja elhelyezni, állami bölcsődébe, ja és persze az átlag ember nem keres annyit hogy a magán bölcsit megfizesse ami havi 45eft-től kezdődik, és határ a csillagos ég!
48. Duncan (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2010. júl. 28. 09:18
szerintem ha nem veszik fel a gyereket bölcsibe és nem tud visszamenni az anyuka dolgozni, akkor még több hátrányos helyzetű család lesz, azt nem gondolnám, hogy azért kell valakinek elsőbbséget élveznie mert több gyereke van... nyilván nem a bölcsi tehet arról, hogy nincs hely, de valami megoldást kellene találni arra, ha valaki szeretne visszamenni dolgozni.
47. 9e36cbb27b (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2010. júl. 28. 07:42
Jó-jó, eddig itt soha nem volt. Az új ovivezető csinálta ezt most újabban. Eddig csoportösszevonás volt 2 azonos csoporttal.
2010. júl. 27. 21:42
Húúú, lányok, ez katasztrófa! Nem kéne gey magánbölcsit alapítanunk? Hoxások ingyen?:)
45. Lili74 (válaszként erre: 43. - Sajert)
2010. júl. 27. 21:30
Igen, de az uh képből frisset, amin látszik a kis arca milyen morci, h nem veszik fel a bölcsibe! :)))
44. kitrákotty (válaszként erre: 43. - Sajert)
2010. júl. 27. 21:29

nekünk nem kellett :-o


felírták a nevét, meg a számomat, mellesleg megkérdezték, hol fogok dolgozni, stb.


ja, és se hátrányos helyzetűek nem voltunk, sem protekciósok, decemberben írattam be és augusztusban kezdtünk, simán felvették.

Igaz ez nem Bp.

43. sajert (válaszként erre: 41. - Kitrákotty)
2010. júl. 27. 21:28
Nálunk a jelentkezéshez/feliratkozáshoz kellett az anyakönyvi papírja a gyereknek. Ő max. a terhes kiskönyvét vihetné magával, meg egy ultrahang képet :-)).
42. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 21:25

szerintem nyilvánvaló:

ha a fellebbezésre is elutasítás a válasz, akkor babysitter, magánbölcsi marad.

41. kitrákotty (válaszként erre: 40. - Lili74)
2010. júl. 27. 21:25
ha már tudjátok a nemét/nevét, akár most is felírathatod :-))
40. Lili74
2010. júl. 27. 21:22
Jézusom mi vár rám. Tehát ha novemberben szülök, jobb ha a szülőágyról egyenesen a bölcsibe vágtatok beíratni? vagy marad a magánbölcsi...szuper.
39. 587bdae269 (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2010. júl. 27. 21:20
Rendben. De mi van akkor, ha sem hátrányos helyzetű nem vagyok, sem protekciós?
38. zebracsikó (válaszként erre: 37. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 21:15

nem kell állandóan farkast kiáltani!

a szűkös óvodai+bölcsődei férőhely nem a dolgozók gondatlansága miatt van


Persze, létezik protekció, amit Te is igénybe vennél, ha egy ismerősöd be tudná juttatni a gyermeked a bölcsibe. De ne ezt vegyük már alapnak!


És vannak prioritást élvező családok, pl. a hátrányos helyzetűek és sokgyerekesek.

2010. júl. 27. 21:08
Tehát összegezném: ha én egy normális bérkategóriába tartozó, két ember tart el egy gyereket (vagyis a férjem állandó munkahellyel, bérrel rendelkezik) családmodellbe tartozom, akkor semmi esélyem sincs protekció nélkül a bölcsődei ellátásra? Vagyis: vagy meghúzzuk a derékszíjat és élünk egy fizetésből, miközben reménykedünk, hogy mihamarabb összejön a kistesó, mert akkor már több lehetőségem van (szabi, táppénz, stb,.), vagy megintcsak meghúzzuk a nadrágszíjat, mert visszamegyek dolgozni úgy, hogy a picit magánbölcsibe/bébiszitterre bízom és arra rámegy a fizetésem? Húú, de jó!
36. zebracsikó (válaszként erre: 34. - 9e36cbb27b)
2010. júl. 27. 21:04

a legtöbb oviban vegyes csoport van, ne csodálkozz ezen!


a jó óvónő megoldja.

35. Duncan
2010. júl. 27. 21:03
Sziasztok! Én is pont bölcsi probléma előtt állok... nálunk az a szokás, hogy kb. 3 hónapos a csecsemő és már szaladnak a bölcsibe beiratni, Én nem tudtam, hogy itt ez a szokás, és idén januárban irattam be a kislányomat, hogy szeptembertől vinném a bölcsibe mivel dolgozni megyek. Most jött rá a válasz, hogy nem vették fel, elmentem a családsegítőbe, ezzel annyit értem el, hogy nem száznemtudomhanyadikok lettünk hanem benne vagyunk az első 10-ben, de ez még nem garancia arra, hogy tudom is vinni. Most megvárom a családsegítőt, hogy kijöjjenek környezettanulmányra és utána veszem az irányt a jegyzőhöz, addig nem nyugszom amíg fel nem veszik a bölcsibe... Itt még az is "szokás" hogyha nem veszik fel a gyereket bölcsibe akkor az oviba sem, mondván, hogy 5 éves korig nem kötelező! Teljesen felháborítónak tartom, hogy 3 hónapos csecsemő jelentkezését elfogadják a bölcsiben szerintem ez nagyon nem jól van így...
34. 9e36cbb27b (válaszként erre: 22. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 21:03

ebben teljesen igazad van.

a mi csoportunk most volt első évben nagycsoportos. 32 gyerekből 24-en ballagtak. Mivel betöltötték júni 1 előtt a 6.évet, így óvóvnéni bár nem mondta ki, de érdekesmód mind alkalmas volt az iskolába. Ami az egészben a leg meglepőbb, van köztük egy kislány aki önmagára és környezetére erősen közveszélyes, óvónéni kiadott róla egy szakvéleményt h iskolaérett, minden ok; a pszichiáter megdöbbenve állt e papír láttán h ez hogy lehet. Mint kiderült még 8 évesen is ovis fog lenni. ha betöltötte a 8-at majd mehet iskolába.


Most meg megtudtuk, hogy 2,5-3 éves kiscsoportosokkal lesz feltöltve az elballagott létszám; így a 6-7 évesek 2,5-3 évesekkel lesznek egy csoportban.


No erre kiv leszek hogy oldják meg óvónénik h mindegyikkel eleget foglalkozzanak.

Mert ugye iskolára felkészítve sok foglalkozás kell, de mivel a picik kicsik, velük szintén e van.

33. sajert (válaszként erre: 28. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 21:02
A kerületünkben a dolgozó, kétszülős modell a felvételi sorrendjében a 5.helyen áll. Ha valakinek három vagy több gyereke van, előrébb tart a sorban, mint én, aki dolgozni szeretne, nem főállású anyuka (és nem a főállású anyukákat akarom bántani, sokat ismerek közölük). Aki hátrányos helyzetű, meg halmozottan hátrányos helyzetű, na ők mindent tarolnak...
32. zebracsikó (válaszként erre: 25. - 9e36cbb27b)
2010. júl. 27. 21:00

csak azt a gyereket KÖTELES óvodai ellátásba venni valamelyik ovi, ha betöltötte az 5 évet.


Előtte is felveheti, természetesen, ha van férőhelye.

31. kitrákotty (válaszként erre: 28. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 20:59
Nem bántottál meg, csak azért írtam, mert nem éppen igaz, amit írtál. :-))
2010. júl. 27. 20:59

Hát én még 2008-ban próbáltam felvetetni a 2 éves gyerekemet a bölcsibe,képzeljétek beírta nőci 2011-re.

Hoppá, feltűnt neki a gyerek addigra minimum középsős lesz az oviban...

Ezért elküldött minket,de hozzá tette már a gyerek születése után,rögtön jelentkeznünk kellett volna,hogy max 2 évesen felvegyék őt..

Persze nem a dolgozók hibája, csak ez a szülőnek sovány vígasz!

Bébiszittert nem sokan engedhetnek meg maguknak,szinte többre jön ki ,mint a fizetés....

Azért remélem találsz megoldást!!!

29. sajert (válaszként erre: 13. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 20:58

Nem, nincs jól :-((.


Nekem a munkaadóm megértő volt, csak épp anyagilag nullázódtunk le. Ezért írtam már valakinek, tartalék nélkül NE szüljön. Ha mostanában felteszi a kérdést bárki, hogy és mikor jön a kistesó?????? Mondom, ha anyagilag helyrerázódtunk, és megint lesz tartalk. Ha kifutunk az időből, akkor meg lesz egy gyerek. Nyugattal szoktak példálózni, csak ott a gyerek elhelyezésére nem megy rá a nő keresete. Igaz, hogy hivatalosan csak pár hónapot tölthet otthon, de utána válaszhat: dolgozik, vagy apuci eltartja a babával együtt. És ott a legtöbb apuci el tudja tartani a családot. Biztos kint is van kivétel, de itt inkább kétkeresős családmodell van, egy keresetből megélni nem lehet.


A munkahelyi bölcsik, ovik nagyrésze megszűnt. Helyette jöttek a családi napközik, iszonyú pénzlenyúlásokkal :-((.

28. 587bdae269 (válaszként erre: 23. - Kitrákotty)
2010. júl. 27. 20:57
Ezt csak arra írtam, hogy hogyan lehet minél szívhez szólóbb fellebbezést írni egy sikeres felvétel érdekében... Bocs, ezzel nem akartam senki jóérzését megbántani...
27. zebracsikó (válaszként erre: 22. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 20:57

azt a gyereket lehet kilökdösni az oviból, ahol a szülő is ezt akarja


ha a szülő még szeretné egy évet oviban tartani,de az óvónők nem, akkor el kell menni a Nevelési Tanácsadóba, hogy ott eldöntsék, mi legyen a gyerekkel.

26. Mandula71 (válaszként erre: 21. - A6e7d3fa8d)
2010. júl. 27. 20:57
Mutasd már meg azt a törvényt, ami erről szól...
25. 9e36cbb27b (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2010. júl. 27. 20:56

Nem teljesen így van ovi téren azért.

5 éves korától a szülő köteles gyermekét rendszeresen óvodába járatni, előtte nem.

Előtte ha beíratod a gyermeked az ovi köteles felvenni óvodai ellátásba is, főként ha dolgozni megy vissza a szülő.


Minket elsőnek nemfogadtak pl oviban, mondván h nincs már abban a tagépületjükben lévő csoportban hely. Aztán új vezető lett és láss csodát... lett hely... pedig senki nem lépett vissza. sőt rajtunk kívül még 2 gyereknek szintén lett hely.

Mindenre van megoldás, csak akarni kell a vezetőknk, amit sajnos inkább eltusolnak.


A jegyző meg nagyon jó dolog ha hozzá fordulsz, mert az ő szava a legvégső, és ha ő jóváagyja a kérelmedet, akkor utána bármennyire is nemtetszik esetleg az óvoda/bölcsi vezetőjének, kutya kötelessége eleget tenni neki.

24. Mandula71 (válaszként erre: 18. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 20:56

Részben igazad van.

De azért valljuk be, hogy erről eddig is tudtunk, elég régóta így van ez. Úgy gondolom, hogy ha valaki babát vállal, akkor időben utána kell nézni a lehetőségeknek, hogy mikor, hogyan fog tudni visszamenni dolgozni, hova tudja majd elhelyezni a gyereket.

23. kitrákotty (válaszként erre: 18. - 587bdae269)
2010. júl. 27. 20:56

Ezt nem értem, ha valaki a létminimum környékén jön ki a családi költségvetésből, akkor neki több a lehetősége? :-O

bölcsi-ügyben szerintem teljesen mindegy, ki mennyit keres, a lényeg, hogy a dolgozó anyukák gyerekei élveznek előnyt a felvételnél, nem?

22. 587bdae269 (válaszként erre: 16. - Mandula71)
2010. júl. 27. 20:55
Nemrég azt hallottam, hogy a nem évvesztes gyerekeket 6 éves korban lökdösik ki az óvodából, hogy a szobatiszta 2,5 éves gyerekeknek helyet teremtsenek... Egy iskolai pedagógus ismerősöm mesélte, aki látta a 6 évet sem betöltött gyerekeket "felvételizni" (mert ugye nincs felvételi) az elit általános iskolába...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook