Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2518. vviki2 (válaszként erre: 2495. - Nagymárti)
2010. aug. 27. 13:59

Detto...mint én. Menses előtt jellemző, de mivel nagy, gyulladt gócok, elég okáig tart mire helyrejön. a helye pedig mindig piros. Érdekes, nekem csak a bal arcom csúnya és homlok/halánték tájon jönnek a ragyák. Ezt nem értem miért.

Szóval, nem vagy egyedül....:-))

2517. vviki2 (válaszként erre: 2508. - Annamary84)
2010. aug. 27. 13:53
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem csúnya ragyás az arcom Miréna óta.....:-S
2010. aug. 27. 13:26
Sziazstok! A véleményeteket szeretném kérdezni. Azon tűnődöm éppen, hogy elképzelhető-e, hogy ez az összeszokós vérezgetés a szoptatás miatt elhúzódóbb. Mert ugye az méhtevékenységet idéz elő.
2515. 636bfe9ebf (válaszként erre: 2502. - Nagymárti)
2010. aug. 27. 10:43

Szia!


Köszönöm szépen segítő szándékodat, és hogy megosztottad velem a tapasztalataidat!

További szép napot, és a legjobbakat kívánom Neked !

Üdv: Nelia

2514. 636bfe9ebf (válaszként erre: 2500. - Rita199)
2010. aug. 27. 10:37

Szia!


Ezúton köszönöm megtisztelő válaszodat! Jó érzés tudni, hogy bár különbözően reagál minden emberi szervezet -a problémáimmal mégsem vagyok egyedül-. A 6 hónapra még várnom kell ugyan, de türelmes vagyok hiszen ahogy írtad is ki lehet bírni.

A legjobbakat kívánom Neked!

Üdv: Nelia

2513. Bibii (válaszként erre: 2512. - 2e0264df59)
2010. aug. 27. 09:58
Szia! Nálam a hajhullás jelentkezett, és egy kis haspuffadás. De ezeken kívül semmi probléma nincsen. Elolvastam a Miréna betegtájékoztatóját, és "nem gyakori" mellékhatásként írja mindegyiket. Igazából azt lenne jó tudni, hogy ezek elmúlnak-e idővel?
2512. 2e0264df59 (válaszként erre: 2511. - Bibii)
2010. aug. 26. 23:09
Szia! Nekem másfél hónapja van és nekem is hullik a hajam. Bár nálam még a szülés utáni hajhullás elhúzódása is szóbajöhet. Bár én mindig hajlamos voltam rá. Csak akkor nem hullot amikor terhes voltam vagy konkrétan olyan fogamzásgátlót szedtem. Hogy kiválthatja-e azt én nem tudom, bár úgy rémlik, hogy írják némi mellékhatásként.
2511. Bibii
2010. aug. 26. 22:55

Sziasztok!


Február óta én is Mirénát használok.Tulajdonképpen megvagyok elégedve vele. Szeretném megkérdezni, hogy tapasztalt-e valaki erősebb hajhullást az után hogy elkezdte használni a Mirénát? Nálam ez a probléma jelentkezett, és nem tudom, hogy van-e köze a Mirénához, vagy esetleg máshoz.

Köszönöm válaszotokat előre is.

2510. 099c0bed40 (válaszként erre: 2509. - Annamary84)
2010. aug. 26. 22:20
Szia, a vérzés elmaradása egyénfüggő, és az is hogy kinek a szervezete hogyan fogadja be az eszközt!
2010. aug. 26. 18:18
Mindenkinél ugyanaz a végeredmény, hogy egy bizonyos idő után telejesen elmarad a menszi??? Vagy ez egyén függő?
2010. aug. 26. 18:15

Sziasztok! Nemsokára választás elé kerülök védekezés ügyileg. 6 hónapos a kislányom, mielőtt őt terveztük tablettát szedtem, de csak mikor babát szerettünk volna derült ki, hogy a fogamzásgátló okozta a heti min 3 iszonyatos migrénemet( hányás, ájulás, ügyelet...)

Most gondolokodom a mirena-n, de mivel ebben is van hormon lehet ugyanúgy okoz majd migrént. A hormonális védekezéshez szívem szerint ragaszkodnék, mert a börömnek nagyon jót tett anno az arcomon! Szép volt tőle, nem pattanásosodott. Van vkinek ilyen jellegű tapasztalata? Bőr és migrén ügyileg?? Köszönöm előre is a válaszokat!

2010. aug. 26. 10:13

Sziasztok!

Valóban nem a Mirena okozza az emésztési problémáimat! Mint írtam ez nálam alap probléma. Már kísérleteztem ezzel-azzal, de a legjobb a koplalás és a borsmenta tea. Valóban van epe kövem de a doki szerint ez nem okozhat ilyen nagy problémát. Alapból sok vizet iszom, mert nem is szeretek mást, illetve az ízesítetlen gyümölcs és gyógytea ami még szóba jöhet. Nekem nem annyira váltak be a probiotikumok. Tejterméket szinte nem is fogyasztok. Vese kövem biztos hogy nincs. Minden évben részt veszek egy ultrahangos kivizsgáláson a melóhelyemen. Itt találták az epe kövemet is tavaly. A derékfájás sem biztos hogy ettől van mert régen is volt bár nem ilyen lábba sugárzó. Azt gondolom a problémám lelki alapú. Mint említettem már éppen válok, de még egy fedél alatt lakom az exemmel. Nem egyszerű a történet. A mirena nekem mindenképpen áldás!

Mindenkinek csak ajánlani tudom.

A C vitaminról én is hallottam sőt a fodrászom tapasztalta is hogy vesekövet okoz a túlzott bevitele! Tehát óvatosan a vitaminokkal!

Mindenkinek szép, egészséges mirenás napokat kívánok!

Nagymárti

2506. niki3791 (válaszként erre: 2505. - Happythetan)
2010. aug. 25. 22:40

Szia! Szentgyörgyi Albert sem evett ennyi C-vitamint, csak 6-7000 között és vigyázni kell vele, mert vesekövet okozhat! A Mirena hormonok pedig szerintem csak a méhre hatnak, hiszen ennek az eszköznek ez a lényege! Szerintem a bélflórához semmi köze! Azzal egyetértek, hogy a több folyadék lazítja a székletet és nem lesz székrekedés, de egyik napról a másikra nem kell csodát várni, ez egy néhány hetes folyamat!

A hormonok, amik az idegességet okozzák, véleményem szerint megint nem a Mirena hormonok, hanem a saját hormonjaink! Meg a telihold! :)

2010. aug. 25. 19:05

Sziasztok!

A haspuffadást igaz, hogy a mirena nem okozhat, viszont abban közre játszhat, hogy a hormontartalom miatt a bélflórád legyengült. Ez okozhat szél és emésztési problémákat. A megoldás: pro és pre-biotikumok nagy mennyiségben!! Nagyon ajánlom a C-vitamint vagy aszkorbinsavat. Én kb 8-10 ezer C vitit eszem naponta és azóta a szervezetem működése sokkal jobb! Ha Szentgyörgyi Albert ennyit evett, akkor valószinű, hogy nekem sem lesz tőle bajom!A folyadékról nem is beszélve! 10 kg-ként 6 deci TISZTA víz!Azóta a székrekedési problémám eltünt, az emésztésem mivel gyorsabb, ezért fogyok, és úgy egészében jobb!A lelki problémáknál /idegi/azt is vegyétek figyelembe, hogy azért van hormontartalom ebben is, ami befolyásolja az idegeket! Erre viszont /ellensúlyozásra/az Omega 3 zsírsav a tökéletes! Hajrá Csajok! Legyünk egészségesek, szépek és kiegyensúlyozottak!Ez kell szeretett párunknak!

2504. 099c0bed40 (válaszként erre: 2502. - Nagymárti)
2010. aug. 25. 17:39

Szia Márti, egyezem az előttem szóló véleménnyel, kizárt hogy a Mirena ilyen intenzív jellegű puffadást és ekkora fogyást okozzon mint amiről Te írsz.

A helyedben nagyon sürgősen megnézetném magamat egy gasztroenterológussal, mert szinte 100 % hogy vagy epe vagy emésztőenzim illetve gyomor-bél, azaz belgyógyászati problémáid vannak, nem pedig nőgyógyászatiak.

Minden jót: Eszter

2503. niki3791 (válaszként erre: 2502. - Nagymárti)
2010. aug. 25. 17:05

Szia! Kizárt dolognak tartom, hogy az olyan fajta haspuffadás, ami "szél" problémákat okoz, valamilyen kapcsolatban legyen a Mirénával! A zöldség, a gyümölcs és főleg a tej okozhat szelet, de a Miréna nem! Legalábbis véleményem szerint! A derékfájással kapcsolatban pedig nézesd meg nincs-e veseköved, mert az is gyanús, hogy a Mirénától fáj és sugárzik ennyire!

Szép Mirénás napokat kívánok!

2502. nagymárti (válaszként erre: 2497. - 636bfe9ebf)
2010. aug. 25. 09:28

Kedves Nelia!

Nálam is tapasztalható a mellfeszülés, illetve este amikor levetkőzöm le akarnak "esni" a melleim a fájdalomtól. Néhány nap és elmúlik. A haspuffadás nekem alap probléma. Már szinte nem eszem semmit napközben mert mindentől puffadok. Ennek eredménye hogy fogytam 14 kilót 6 hónap alatt. Ez pozitív mellékhatás, de nagyon szenvedek. Ha programom van hétvégén szintén alig eszem hogy ne legyenek "szél" problémáim. Már leszoktam a cukorról, édességről, üdítőkről, de a gyümölcsökből is sokkal kevesebbet fogyasztok. Jó hatással van a dologra a borsmenta tea. A derekam is szokott fájni. A bal forgómtól indul és végig sugárzik a bal lábamba. Gyakran jelentkezik éjszaka, de próbálok nem tudomást venni róla. Ha már nem bírom beveszek egy fájdalomcsillapítót.

Eleinte volt intenzív fejfájásom de ez mostanra teljesen megszűnt. Bízom benne hogy a többi is szép lassan megszűnik!

Szerencsére feszültséget nem tapasztalok, sőt teljesen felszabadított ez a menstruáció nélküli lét! Alvászavarral azért küzdök néha mert váló félben vagyok, tehát ehhez semmi köze! Erre is van természetes segítség: citromfű tea, vagy a gyógyszertári homeopátiás szerek. Szerintem próbáld ki ezeket és persze légy türelmes!

Számomra sokkal több kellemes hozadéka volt Lady Mirenának, mint amennyi kellemetlenséget okoz. Ha szerencsések vagyunk, ezek meg is szűnnek idővel!

További kitartást és szép napot kívánok!

Nagymárti

2010. aug. 25. 09:20
lehet, hogy én is ettől vagyok türelmetlenebb....
2500. Rita199 (válaszként erre: 2497. - 636bfe9ebf)
2010. aug. 25. 09:15

Szia!

Nekem is voltam ilyen tüneteim, de ez most így a 6. hónap körülre sokat változott előnyére. Fejfájás elenyésző, "dühkitörés" csak mensi előtt és ki lehet bírni, derékfájás megmaradt, de nem vészes, haspuffadás és bokadagadás mindig van mensi előtti napokban és sokat kell pisilni járni mielőtt megjön 1 nappal. Elhiszem, hogy megvisel, szerintem mindekinek nehéz akinek gondja van, de gondolj mindig arra, hogy holnap egy picivel könnyebb lesz. Én is ezt teszem, sajna nem mindig jön be, de néka igen :-)

További szép zökkenőmentes napokat kívánok! Rita

2499. Rita199 (válaszként erre: 2495. - Nagymárti)
2010. aug. 25. 09:06

Szia!


Hasonlóan engem is elöntött az első hónapokban a "ragya", de nem reklámképpen, nekem a hagyományos tini-tonik vált be, semmi más, jól összehúzza a pórusokat és nemcsak a mensi idején használtam, de én már majd lassan elérem a 6. hónapot szept. elején a mirenával és nagyon ritkán jön ki az a fránya pati, de van olyan ami eléggé alattomos és kínoz pár napig és akkor jön a bevált tonik és 2 nap alatt elmúlik, no a helye csak egy kicsit később.

Ha ezzel segítettem Neked örülök, ha nem akkor sajnos nem tudok mást ajánlani.

Többiek?

További szép napokat kívánok "lady Mirenával" Rita

2498. Moncsicsa (válaszként erre: 2497. - 636bfe9ebf)
2010. aug. 24. 17:19
Szia! Én is új Mirenás vagyok, 26.-án leszek 3 hónapos, de a mellfeszülésen kívül nálam semmi ilyesmi nem jelentkezett. Valaki mintha már egyszer írt volna ilyen tapasztalatokat, de nem emlékszem már rá, hogy milyen válaszok érkeztek. Lesz itt szerintem egy-két olyan emberke, aki biztos hogy tud Neked tanácsot adni, vagy hasonló tapasztalatról beszámolni. A nőgyógyásszal nem beszéltél esetleg ezekről a problémákról?
2010. aug. 24. 16:06

Sziasztok!

Először is üdvözölni szeretnélek Titeket!

Új vagyok itt a fórumon ma regisztráltam, de már régóta figyelemmel kísérem a tapasztalataitokat. Az én "problémámra" azonban nem találtam választ. Pár hónappal ezelőtt már kérdezett hasonlót valaki, de arra sem érkezett válasz, így gondoltam megpróbálom hátha. Írnék azért egy pár sort, az előzményekből:

nekem Május 4-e óta van Mirenám. Két gyerkőc után, és mivel nem tervezünk harmadikat az orvosom tanácsára döntöttem így, amit nem bántam meg. Az itt olvasottak alapján én is azon szerencsések közé tartozhatok akinek majdhogynem panaszmentesen telhetnek a napjai. Együttérzek viszont mindannyiótokkal akiknek hosszú hónapok után is nehézségei vannak, de bízom benne hogy idővel sok-sok fórumozótól kaphatjuk majd a jobb híreket!!!

Az én vérzésemet már lánykoromban is kisebb görccsel max. 5 nap alatt magam mögött tudhattam, abból az első 3 nap intenzív a többi már szinte csak barnázgatás volt. Nos mindez az első szülés után rosszabb lett, fájdalmasabb és hosszabb ami aztán a második gyerkőc születése után állt ismét helyre. A Mirenával rendesen időre jöttek a havi vérzések, eleénysző mennyiségben ugyan, de intenzív görcsölés mellett is inkább csak barnás, tehát semmi vér és az is csak 3 napig. Semmi pecsételés a mai napig, mintha nem is lenne spirál. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy tapasztaltatok-e az esetleges mellfeszülés mellett (ami nálam a két terhesség alatt volt ilyen intenzív), haspuffadást, hasogató deréktáji fájdalmat, ami sokszor az éjszakáimat nehezíti. Eleinte iszonyú fejfájást, -ami mostanra ugyan elmúlt-. Alvászavart, nyugtalanságot. Állandóan feszült vagyok, dühkitörés kerülget néha és ahogy megfigyeltem mindig félidőben. Betudtam a PMS-nek de normális ez, hogy ennyire intenzív? Van úgy, hogy napokig eltart. Tudom a szervezetnek idő kell amíg hozzászokik, de lassan már attól tartok, hogy a környezetem veszi kárát. Hangsúlyozom, a gyerkőcök mindebből semmit sem észlelnek mert tűrtőztetem magam és ez így van rendjén, de komolyan aggódok. Legközelebb Októberben megyek kontrollra, úgy döntöttem addig várok, hiszen semmi más bajom de higyjétek el ez is megvisel. Várom válaszaitokat, amit előre is megköszönök és mindenkinek a legjobbakat kívánom!

2496. 2e0264df59 (válaszként erre: 2495. - Nagymárti)
2010. aug. 24. 09:45
Szia! És az első perctől ennyire jól fogadta a szervezeted? Minden esetre nagyon szerencsés vagy.
2010. aug. 24. 09:21

Sziasztok!

Lassan betöltöm a 3 hónapot! A születésnapom után 1 nappal szeptember 9.-én lesz 3 hónapos Lady Mirena.

Nem voltam egy hónapos kontrollon mert nem volt rá pénzem! Éppen válok és nehezen jövök ki a pénzemből.

Azért sem izgultam a kontroll miatt mert nincs semmi problémám. Most jött meg másodszor, kicsi késéssel, és alig valami. Friss piros vér de a mennyiség olyan elenyésző hogy elég egy tisztasági betét. Ritka felszabadító érzés! Fehér nadrág , szoknya 20 éve nem volt rajtam a mensim alatt! Hasgörcs nincs. Amiről éreztem, hogy menstruálnom kellene az a melleim fájása és a csoki kívánása. Remélem ez így is marad!

A jelzőszállal semmi probléma, nem zavarja a partneremet. Elmúltak a fejfájások is. Egy bajom van csak. A menstruáció körüli időben kiver a "ragya". Olyan vagyok mint egy tinédzser. Hatalmas gyulladt pattanások nőnek a fejem különböző részein és a dekoltázsomon! Most próbálkozom a teafa olajjal. Nekem az már sok mindenre bevált. Ha van valami ötletetek szívesen veszem!

Mindenkinek probléma mentes Lady Mirenás napokat kívánok és sok puszit küldök!

Nagymárti

2494. Dragonis6 (válaszként erre: 2488. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 12:10
Értem, akkor valószínűleg, csak most kezdett el hatni rám a dolog. Eddig jó dolgom volt :-) Egyébként teljesen meg vagyok vele elégedve, a vérezgetések mellett is, mert olyan felszabadító érzés, hogy nem tömöm magam fogamzásgátlóval minden nap.
2010. aug. 23. 07:30
olyan jó pozitív hozzászólásokat olvasni...
2492. niki3791 (válaszként erre: 2473. - Happythetan)
2010. aug. 22. 20:34

Sziasztok! Nekem van a kísérleti Mirénám és decemberben fogják levenni! Egyrészt bízzunk benne, hogy hamarosan forgalomba kerül, mert ez csak 12 mg/24 h anyagot bocsát ki, másrészt azt mondta a doki, hogy vegyek egy újat és amikor ezt leveszi, akkor azzal a lendülettel felteszi a másikat, tehát tuti, hogy lehet egymás után többet is felrakatni! Külön hangsúlyozta, hogy ne tartsak szünetet se, felesleges!

A vérezgetés ellen nekem az aszkorbinsav vált be legjobban! Ha véletlen valamiért meg akarna jönni, máris bekapok egy kanállal és másnap már semmi!

2491. 5e055bda17 (válaszként erre: 2487. - Dragonis6)
2010. aug. 22. 19:44
Nem kell nyugtalankodni, nekem az első 8 hónap kész horror volt, minden eshetőség jött.... utána rendeződött...
2010. aug. 22. 09:14

Sziasztok!

Nekem ez a második mirenám, de nagyon szeretem. Az első 6 hónap igazán "borzalom"volt. Össze vissza jött meg. Hol elfelejtette abbahagyni, hol nem jött meg, csak barnázgatott. A 6 hónap után teljes menses hiány /amit imádok/és ez mind a két spirál után így volt!A vezérszál teljesen felcsúszott úgy, hogy a belgyógyász ultra hangon a doki meg sem találta!Azt mondta, hogy nincs is spirálom!! Erre elmentem a nógyógyászomhoz és ő megnyugtatott, hogy csak felcsúszott a szál és mivel olyan pici a spirál, avatatlan szemek észre sem veszik!Én évek óta nem éreztem magamat ilyen szabadnak /nem kell izgulnom, hogy pont akkor jön meg amikor utazunk, vagy nyaralunk/férjem sem vesz észre semmit a dologból /régen a sima spirál okozott neki némi gondot/. Mindenkinek jó szívvel ajánlom, csak az első 6 hónapban türelem kell hozzá! Sok, szép mirenás évet nektek!

2489. 2e0264df59 (válaszként erre: 2485. - Moncsicsa)
2010. aug. 21. 23:58
köszi, remélem igazad lesz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook