Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2320. 4c31632418 (válaszként erre: 2319. - Nagymárti)
2010. júl. 22. 18:37

Szia Márti!

Véleményem szerint ilyen jellegű fejfájást nem okozhat...

Orgazmus közben megváltoznak a hormonok...de ez még így sem...

Nem megy fel közben a vérnyomásod?.-)) ne haragudj, nem akarlak fixírozni, de hátha...

Ani

2010. júl. 22. 17:39

Sziasztok Lányok!

Új vagyok a portálon ma regisztráltam. Június 9.-én rakták fel az első Mirenát. A vérezgetés még meg van de a pásztortáska tea elég jól bevált. A nagyfokú menstruációs vérzés és egy nagy mióma miatt rakattam fel. Bár az orvos először meg akart műteni de én inkább ezt választottam. Az egész nyaram el lett volna tolva és volt már két hasi műtétem, nem hiányzott! A pásztortáska a nagy mensinél is működik!

a kérdésem a következő: Amikor a párommal bele lendülök a sexbe, és már a végkifejlet felé közelítek, oltári lüktetős fejgörcsöt kapok! eddig ilyen problémám nem volt! Van egy alap, kezelt magas vérnyomásom. Nem vettem észre hogy befolyásolta volna eddig a hormon. Nem volt változás, nem kellett a gyógyszer adagot módosítani! Valaki tapasztal már hasonlót?!

Egyébként jól működik mert már most alig volt mensim! 20 éve nem volt ilyen egyszerű a nyaram!

Köszi a válaszokat előre is!

2010. júl. 22. 16:31
Jaj, még: igen, ugyanezt fogom választani, 8 hónap után tulképpen megszűnt a menzeszem, nekem is száraz helyzetben helyezték fel, nem menstruáció alatt!! Bátorság!:-)
2317. 4c31632418 (válaszként erre: 2315. - Dragonis6)
2010. júl. 22. 16:28

Na ne tojj be, egy picit kellemetlenebb, mint a kenetvétel. Először bemérik egy applikátorral milyen mélyen helyezhetik fel, és utána sutyy, már fennt is van.

Teljesen érthető amit írtál. Ha megengeded, elmesélek egy történetet. Van egy nagyon jó kardiológus ismerősünk, és ő roppantul tudományos vonalon nyomul,. minden új kutatás érdekli, stb. Rendszeresen megkaptam a megrovásokat tőle, mikor még foggátlót szedtem. Ugyanis a nők néhány százalékának hiányoznak bizonyos enzimek a véréből, ami a véralvadáshoz szükségeltetik, ezt persze a kutya nem vizsgálja, nem nézi, csak mikor már kész a trombózis, akkor .....Persze nyilvánvalóan ezek minden nő esetében drága vizsgálatok, örülhetünk, ha eszébe jut vkinek egy sima májfunkció. Aki ilyentől szenved, sem foggátlót nem szedhet(ne), sőt, még hosszabb repülőúttól is óvakodnia kellene.

A hangulatlombozás bizony szintén benne van a pakliban, méghozzá jó nagy terjedelemben, depressziósoknak jobb minél hamarabb abbahagyni, mert ront az állapotán.

A Miréna helyileg hat,minimális a vérkeringésbe jutó hatása, ezért azok a hatások, amik tablettánál, nem igazán fordulnak elő.

Inkább vérzészavarokkal küzdünk, olvass vissza mélyebben, jobbára arra panaszkodnak a lányok, hogy folyamatos közti vérzés, maszat, ez bizony 6-8 hónapig is eltarthat, amire elvékonyodik a méhnyálkahártya....Sőt, van akinek nem bírja a szervezete, és nem tudja viselni....de ez majd mind kialakul.....

Szia!

2316. Dragonis6 (válaszként erre: 2313. - Vviki2)
2010. júl. 22. 15:59

Kedves Viki!


Köszönöm a fogadtatást, én biztosan nem fogok bántani senkit ígérem :-) Igyekszem nem aggódni a hétfő miatt, de valahogy mindig visszakúszik a gondolat a fejembe és elkezdek agyalni rajta, hogy milyen lesz. Ráadásul orvos említette, hogy a menstruáció vagy az azt követő pár nap érdemes felhelyezni és alapoztam rá, hogy nekem pénteken fog megjönni, szóval a hétfő pont megfelelő a felhelyezésre. Szuper. Na ember tervez, fogamzásgátló gyógyszer tönkretesz. Szerdán elöntött a vér :-) Nagyon jó sikertörténetet is hallani, remélem nekem is ilyen jól fognak menni a dolgok. Én is az érzékenyek közé tartozom, a menstruáció előtt, teljesen megértelek, nekem egy kis csoki és egy jó film szokott valamennyit segíteni :-)


Üdv, Judit

2315. Dragonis6 (válaszként erre: 2314. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 15:54

Kedves Ani!


Köszönöm a kedves fogadtatást! Ugyan már, egyáltalán nem érzem kötözködésnek :-) Sajnos az évek alatt a piacon található összes fogamzásgátlót szedtem már, mert pár hónap elteltével mindegyik elkezdte először tönkretenni a gyomromat, aztán pedig a ciklusomat is, illetve a hangulatingadozásokat is nagyon nehezen viselem. Ezért döntöttem úgy 2 hete, hogy megszabadulok a gyógyszertől, de akkor mi legyen? Persze az sem elhanyagolható tény, hogy a kislányom a gyógyszer mellett fogant, így már nem igazán bízom benne :-) Felkerestem az orvost és érdeklődtem a lehetőségekről. Ezt ajánlotta és megbízok benne, nála született a kislányom is és eddig nem tett soha semmi rosszat, mindig próbált segíteni a gyógyszer mizériámmal kapcsolatban is, de egyszerűen nem váltak be. Van akinek meg a spirál nem válik be. Remélem nálam nem így lesz, mert akkor leszűkülnek a lehetőségek :-) Ha most kiveszik neked, vissza fogsz tetetni a következő 5 évre is? Jesszusom ilyeneket ne mondj :-D Remélem, hogy belém is legalább belém fagy a sikítás, vagy legalább csendben zokoghatok :-)) Megnyugtató, hogyha kérdésem merül fel hozzátok fordulhatok. Köszönöm!


Üdv, Judit

2314. 4c31632418 (válaszként erre: 2312. - Dragonis6)
2010. júl. 22. 14:54

Szia Judit! Ani vagyok, én ugyan eppicit nyers vagyok, de nem harapok, csak néha:-DDD.

Azt nem mondom, hogy érezni nem fogod a felhelyezést, bár nekem 5 év leteltével februárban veszik le, és kb ugyanígy be vagyok c@rva tőle, de kibírjuk. Visítófrászt nem kaptam, mert belémragadt a meglepetéstől:-DD. Komolyra fordítva a szót, mi nők kibírjuk. (remélem)

Majd később jön ÖNŐ a fórumra, és ő szépen harapásmentesen, szakmailag, választékosan, és olyan kis okosan, megnyugtatóan elmondja, hogy is helyezik fel. Nekem most mennem kell, de bármi problémád van gyere csak, ahogy viki is írta, bár orvost nem helyettesítünk, ezért az még érvényes (kérdezze meg orvosát.....),de mivel egy férfi még nem érezte, hogy milyen mikor belékalapálják a Mirénát, ezért innét kell megtudnod! Szép napot!

Apropó, ha nem vagyok windisgréc, 24 évesen, 1 gyermek után miért ezt ajánlották? (látod, nem tudtam ám kihagyni, én vagyok itt a kötözködő dög...) Érdekelne. Szép napot!

Ani

2313. vviki2 (válaszként erre: 2312. - Dragonis6)
2010. júl. 22. 13:56

Üdv. Judit a csapatban! Ide bárki jöhet, aki nem bántja a fórumtársát...;-)

Én is nagyon paráztam a felhelyezéstől, de tényleg nem volt vészes! Ne aggódj...:-)

Én Viki vagyok, 31 éves, s a 3. csemetém után rakattam fel a Mirenát tavaly májusban. Én a kitartók közé tartozom, nem szegte kedvem a sokáig tartó menses, pecsételés... Azt hiszem megérte, most már csak pár nap a mensi, de elég 1 tisztasági betét a hagyományos helyett...:-) Ami viszont maradt, az a PMS. Tiszta hárpia vagyok menses előtt. :-(

2312. Dragonis6
2010. júl. 22. 11:59

Sziasztok!


Elöljáróba is szeretném megköszönni, hogy megosztottátok a tapasztalataitok a fórumon! Jó tisztában lenni azzal, hogy miket tapasztalhat az ember, ami nincs rajta a dobozon és a tájékoztatón :-) Több, mint tíz évnyi fogamzásgátló szedés után döntöttem úgy, hogy elég volt, hétfőn kapom meg a mirenámat. Nagyon aggódtam, de olvasva benneteket, teljesen felkészülten és megyek a felrakásra. Egy kicsit aggódom ugyan a felhelyezés miatt (még sohasem volt spirálom), de az orvosom szerint inkább kellemetlen, mint fájdalmas, egy rossz rákszűréshez hasonlította. Nektek ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatotok? Aggódom, mert a rendelőt egy papírvékonyságú ajtó választja el a várótól és nem lenne jó, ha ott kapnék visítófrászt :-))) Remélem, hogy be fog válni, programozom is magam, hogy mennyivel jobb lesz, mint a gyógyszer, fogadja be a szervezetem, remélem így is lesz! Remélem befogadtok a "csapatba" és panaszkodhatom egy kicsit, ha úgy áll a helyzet... bár "kopp-kopp" ne úgy legyen, inkább dicsekedni szeretnék :-) Nem tudom szokás-e bemutatkozni, Juditnak hívnak, 24 éves vagyok, kislányom két és fél éves lesz augusztusban. Szia mindenki! :-)


Üdv, Judit

2311. Moncsicsa (válaszként erre: 2309. - 4c31632418)
2010. júl. 21. 14:29
:-)))
2310. vviki2 (válaszként erre: 2305. - Krisz80)
2010. júl. 21. 13:09
Nekem bogyival szép volt a bőröm, amióta Mirena van csupa ragya vagyok...:-S Lehet, hogy mástól...nem tudom. De nem voltam pattanásos tiniként sem, most meg "vénségemre" kirügyeztem...:-(
2309. 4c31632418 (válaszként erre: 2303. - Moncsicsa)
2010. júl. 21. 12:43
A kis piszok!!!!! :-DDDDDDDD
2308. 4c31632418 (válaszként erre: 2306. - Mandragóra66)
2010. júl. 21. 12:41

Igen, nekem is kb 8 hónapig folyamatos maszatolás, de utána megszűnt. Aki még csak "bölcsödés":-)), sztem is legalább 6-8 hónapig várjon. Persze vannak esetek, amikor nem válik be.

Ani

2307. 4c31632418 (válaszként erre: 2305. - Krisz80)
2010. júl. 21. 12:37

Szia Krisz!


Sajnos, ha pattanásos vagy "alapból", a Mirénával sem lesz másként. A foggátlótablettákban az egyik komponens visszaszorítja a tesztoszteron keringését a vérben, és kb. 3-4 hónap múlva az tapasztalható, hogy a zsíros, pattanásos bőr és a szőrösödés csökken. (Vannak különösen erre "kiképzett" foggátlók, de összességében mindegyiről elmondható, hogy enyhén befolyásolja)

A Miréna helyileg hat, a keringésbe elhanyagolható mennyiségben jut be, ezért erre a problémára nem is hatásos....

Szép Napot! Ani

2306. mandragóra66 (válaszként erre: 2300. - Nyúl anyó)
2010. júl. 21. 11:00
Szia! Kitartás, türelem nyúl anyó! Nekem 8 hónap kellett, mígbeállt, hogy ne vérezzek, vagy barnázzak össze-vissza. 6 hónap után az első Mirenám kilökődött, a másodikkal is 2 hónapig folyamatosan vérezgettem, sőt a 2 mensi között egy nagyon erős vérzésem is volt, majd a következő mensi csak 7 napig tartott, és amikor már kezdtem feladni és le akartam vetetni, 21 nagig egy csepp vért sem láttam. Így most 28 napra pontosan megjött, 4 napig nagyon enyhén, tisztasági betéttel, most az 5. napon kicsit bővebb, de messze nem olyan brutális, mint régen volt. Nagyon bízom benne, hogy mostmár beáll szépen...Várj még, legyél türelmes!
2305. krisz80
2010. júl. 21. 10:52

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor szedem a fogamzásgátló tablettát, nagyon szép a bőröm, sehol egy pattanás, a mirenánál is ez a helyzet?

2304. Meli31 (válaszként erre: 2303. - Moncsicsa)
2010. júl. 21. 10:48
Szia! Nekem is tetszik hogy olyan feszes és kemény...!!! :))))
2303. Moncsicsa (válaszként erre: 2302. - Meli31)
2010. júl. 21. 10:21
Szia! Szerintem teljesen normális a cicifeszülés, és nagyon "élvezem", olyan jó kemény és feszes! Hi-hi! :-))
2302. Meli31
2010. júl. 20. 21:13

Sziasztok!

Akkor a ""cici feszülés, de az fúúúú, nagyon" normális ezek szerint ...:)))

Én is kiváncsi vagyok a következő mensimre...

és kitartást a vérezgetéssel, nekem is azt mondta a doki hogy kb. 3-4 hónap és legyek türelmes...:)

2301. niki3791 (válaszként erre: 2300. - Nyúl anyó)
2010. júl. 20. 20:26
Hello! Nekem 12 mg/24 h-ás kísérleti Mirénám van és a "cici feszülés,de az fúúúú,nagyon" nekem is szokott lenni! Vérezni két esetben szoktam: 1. ha az orvosom megvizsgál és közben megnyomogatja a hasam, 2. ha szedek valami gyógyszert, pl. Algoflex láz ellen, de ilyenkor mindig szedek napokon át egy mokkáskanál aszkorbinsavat és akkor elmarad!
2010. júl. 20. 19:22

Sziasztok.

Elég rég nem jelentkeztem.És totál el vagyok keseredve.Betöltöttem a 6.hónapot.Igaz a mindennapos barnázás eltünt,de ez a második hónap,hogy a két mesi között vérzek.Nem barnázok,tiszta vér.Nem sok,de akkor is vér.Reménykedhetek,hogy valaha nem lesz gondom??Amúgy semmi has fájás.Csak cici feszülés,de az fúúúú,nagyon.Írjatok már lécccci valami nyugtatót.Köszi.Szép napot.

2299. Moncsicsa (válaszként erre: 2297. - Vbzs)
2010. júl. 20. 12:50

Szia! Viszonylag én is friss Mirenás vagyok, de nekem az orvosom mikor felrakta a spirált, felhívta a figyelmemet, hogy a vérezgetés, barnázás akár 3-4 hónapig is eltarthat, sőt, van akinél 6 hónap is eltelik, mire hozzászokik a szervezete.

Nekem az a véleményem, hogy még nagyon az elején jársz, és legyél türelemmel, bár tudom hogy nagyon nehéz...

Ha gondolod, hívd fel az orvosodat, és kérd ki az Ő véleményét is, de szerintem Ő is még egy kis türelmet fog kérni Tőled...

Biztos, hogy a többi Mirenás is a fórumon fog írni véleményt, tanácsot, és légyszi majd írd le Te is, hogy hogyan döntöttél, de szerintem türelem még egy kicsit...

Szép napot Neked! Üdv: Moncsicsa

2298. Moncsicsa
2010. júl. 20. 12:44

Sziasztok! Rég jártam erre, dolgoztam "éjjel-nappal"...

Most lesz a második Mirenás mensim, érzem már hogy feszülnek a cicijeim, de görcs semmi nincs. Kíváncsi leszek. :-)

Az első mensi egy kicsit elhúzódott, de az is hasfájás nélkül zajlott le, a kis barnázás pedig egyáltalán nem zavart, kb. két és fél hétig tartott. Tisztasági betét bőven elég volt az egész időszakra. Azóta semmi probléma.

Augusztusban 26.-án lesz 3 hónapja hogy felrakták, elvileg akkor kell mennem kontrollra, de ha lesz előbb időm, elmegyek vágatni egy kicsit a jelzőszálból, mert néha szúr... :-))

Úgy gondolom, hogy azon szerencsések közé tartozom, akiknek mondhatni "bejött" a Mirena.

Majd leírom, hogy zajlott le a második mensim. :-)

További szép napot kívánok mindenkinek, és problémamentes Mirenás napokat!!! Üdv: Moncsicsa

2297. vbzs
2010. júl. 20. 07:08

Sziasztok! Én is egy viszonylag friss mirénás vagyok. Június 25-óta van fent és gyakorlatilag júl 1-je óta egyfolytában vérzek tőle. Voltam orvosnál is vele minden rendben van! Meddig tart ez a vérezgetés, mert őszintén szólva már nagyon unom!

Azon is elgondolkoztam , hogy levetetem. Meddig Legyek türelmes?

2296. Meli31
2010. júl. 19. 16:42

Sziasztok! Én is egy új Mirenás vagyok, május 28-án feltette a doki, voltak pecsételgetések, de elkezdtem szedni a napi 1 RUtascorbin-t,na azóta kb. 1,5 hete nincs vérezgetés, igaz 1 hónapja már szedem.

De kb. 5 napja van hogy fájnak a melleim, olyan mintha szoptatni akarnék...a menstruácium július. 1 én jött meg 3 napig tartott, de tisztasági betéttel túléltem (plusz mini tampon a strandon). Soha nem volt sem a menstruáció megjötte előtt mellfeszülésem, vagyis soha nem volt (csak amikor terhes voltam)...most nemtudom hogy miért fájnak...:((

köszike a válaszokat!

2295. Bridget* (válaszként erre: 2293. - Szonibaba)
2010. júl. 16. 10:05
Köszönöm a jókívánságot, én is sok sikert kívánok hozzá!
2010. júl. 16. 09:03
Sok szerencsét hozzá!
2293. Szonibaba
2010. júl. 15. 22:29

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a tapasztalatokat. Asszem szeptemberben bepróbálkozom, aztán lesz ami lesz.

Bridget! Kívánom, hogy gyere rendbe minél hamarabb, jó, hogy idejében kiderült, hogy baj van.

Üdv: MSE

2292. Bridget* (válaszként erre: 2291. - 4c31632418)
2010. júl. 15. 22:09
Köszönöm szépen! Lehet, h nagyon finnyás vagyok, de rettenetes az íze, képtelenség lenyelni :)
2291. 4c31632418 (válaszként erre: 2290. - Bridget*)
2010. júl. 15. 21:59
Egy kis gyümölcsléhez keverd, de ha meg bírod inni a cseppeket úgyis jó, én szülés után kaptam cseppben, nem von le sem a felszívódásából, és a hatásosságából sem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook