Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2600. 2e0264df59 (válaszként erre: 2599. - D4b0dd2692)
2010. szept. 20. 07:34
Szia! Dehogy bántódom meg. Nem tudom, mert tanuja voltam egy telefonbeszélgetésnek amiben említette a dokim, hogy így intézzük és nem mondta az ügynök, hogy nem lehet. De aranyos vagy, hogy figyelmeztetsz. Nem kizárt, hogy futhatok majd még egy kört :-)
2599. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2595. - 2e0264df59)
2010. szept. 19. 15:51

Szia!

Én azt javaslom,ha nem bántódsz meg,hogy hívd fel azért a Bayernél a termékmenedzsert és kérdezd meg,hogy jó lesz-e úgy? Mert nekem a telefonban azt mondta,hogy én nem intézhetem,csak az orvos,az orvoslátogatón keresztül.

2598. 2e0264df59 (válaszként erre: 2597. - 099c0bed40)
2010. szept. 19. 10:40
C-vitamint (1000-est) szedem változatlanul, azzal próbálkoztam előtte is. Köszi újra!
2597. 099c0bed40 (válaszként erre: 2595. - 2e0264df59)
2010. szept. 19. 08:56

Nagyon szívesen, az a baj hogy igazából nem tudok segíteni, csak tanácsot tudok adni.

A mostani vérzésed csillapításár kaptál Ergam cseppet vagy valamilyen gyógyszert(injekciót)?

Ha nem akkor próbáld meg az Arnica Montana illetve a Sepia golyócskákat, (ezek természetgyógyászati szerek, nem zavarják a szoptatást) esetleg a Rutascorbin illetve a nagy adagban( 1000 mg/nap) szedett C vitamin is segíteni szokott .

Gyors regenerálódást kívánok, szia: Eszter

2596. 2e0264df59 (válaszként erre: 2593. - 099c0bed40)
2010. szept. 18. 23:01

köszönöm, megint sokat segítettél!

Üdv neked is!

2595. 2e0264df59 (válaszként erre: 2594. - D4b0dd2692)
2010. szept. 18. 22:42

Szia! Mi úgy intézzük, hogy küldött a dokim egy jegyzőkönyvet e-mailben a címmel ahova küldeni kell. Postán megkapom a kitöltöttet tőle, én csatolom hozzá a Mirena-t és a blokkot és magam küldöm. De az orvosomnál én vagyok az első ilyen eset. Majd csak intéződik valahogy.... Egyelőre nem idegesítem magam még ezen is.

Most ezzel a megvonásos vérzéssel vagyok úgy, hogy durvább mint vártam. Remélem rövidesen lecseng és nem lesz komolyabb.

2594. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2591. - 2e0264df59)
2010. szept. 18. 00:28

Szia!

Nem állt el a vérzésem és (tényleg!)UH-n voltam,ott látszott hogy lecsúszott a méhszájba.Küret lett a vége.De felhívtam előtte a céget,hogy mit kell tenni ahhoz hogy visszakapjak pénzt,és felsorolta a termékmenedzser,amiket leírtam.UH-t nem mondott.Az orvosnak kellett odaadnom a blokkot és a könyvet,és az orvoslátogatónak ő továbbította a jegyzőkönyvvel és a spirállal.A blokk mellé írtam egy nyilatkozatot(2 tanúval),hogy milyen számlára kérem utalni a pénzt.Mondták a cégnél,hogy ha az orvos nem áll kapcsolatban orvoslátogatóval,akkor szóljak vissza és küldenek hozzá.Én nem láttam ,hogy mit írt a jegyzőkönyvbe,biztosan a tényállást.

2010. szept. 17. 23:43

szia, én is szedtem Continuint és azt a modernebbet is, aminek most nem ugrik be a neve, de sajnos nem voltak jók, vérezgettem mellettük szinte folyamatosan, mert hiányzott az ösztrogén komponens.

Szoptatás alatt talán a gumi,meg a spermaölő kupok illetve habok amik még szóba jöhetnek,más nem nagyon.

üdv Eszter

2592. 2e0264df59 (válaszként erre: 2588. - 099c0bed40)
2010. szept. 17. 20:57

Kérdezhetek valamit? Szerinted ha az egyik fajta minipill nem igazán jött érdemes megpróbálnom egy másik fajtát? Vagy ugyanarra számíthatok?


Lehet, hogy az lesz a legjobb ha a szoptatás végéig óvszerre hagyatkozom....

2591. 2e0264df59 (válaszként erre: 2590. - D4b0dd2692)
2010. szept. 17. 20:52

Szia! Neked is ilyesmi volt a probléma?


Ultrahngra esély sem volt mert amikor meg akart vizsgálni a kezében is maradt. Gondolom ez belekerül a jegyzőkönyvbe.

2590. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2589. - 2e0264df59)
2010. szept. 17. 17:38

Szia!

Én visszakaptam 20 ezret,2 hónap után.Nem volt UH,csak a spirál,a számla,a kis-könyv,és az orvos írt egy jegyzőkönyvet.

2589. 2e0264df59 (válaszként erre: 2588. - 099c0bed40)
2010. szept. 17. 12:23

én nagyon bizakodó voltam, reméltem, hogy beválik. Leküzdöttem minden ellenérzésemet a spirállal kapcsolatban, de hiába.... Kicsit le vagyok törve.


Az volt a furi, hogy 10 tünetmentes nap után újra megjött és görcsölgetett a hasam pedig én sosem voltam az a görcsölős fajta. Gondolkodtam rajta, hogy kikérem a véleményeteket, de gondoltam megmondjátok minden apró-cseprő észrevételemmel titeket fárasztalak. Hétfőn kezdetm görcsölni, kedden semmi, szerda este újra. Zuhanyzásnál valami azt súgta, hogy nézzem meg és már éreztem az ajját. Pedig néhány napja még a jelzőszálat is alig lehetett. Reggel felhívtam a dokimat. Gyakorlatilag már a hüvelyben volt mire felmásztam a vizsgálóasztalra délelőtt.

A dokim még sosem találkozott ilyen helyzettel, de már intézzük a visszfizetést. Megvan minden ami kell, de ultrahang nem készült. Igazából már nem is lett volna miről készíteni. El fogják így fogadni vajon? A csere fel sem merült. Ha 2 hónap után ilyen drasztikusan távozik nincs sok értelme szerinem. Az orvos sem javasolta.

2588. 099c0bed40 (válaszként erre: 2587. - 2e0264df59)
2010. szept. 17. 09:59

Szia, nagyon sajnálom hogy így jártál!


Ha ennyire lecsúszott hogy már tapintani is lehet,akkor sajnos valóban nincs remény arra hogy egy speciális eszközzel visszasegítsék a méh fundusába ( tetejébe), ahova eredetileg való.

Ahogy olvasom, Neked csak 2,5 hónapja van fenn, 6 hónapig jár a vételár felének a visszatértése, de kell hozzá a patikai számla és a Mirenás kiskönyv a felhelyezés pontos dátumával. ( amit anno a dokid pecsételt rá, amikor felhelyezte)

Az orvosodnak kell majd kitölteni egy jegyzőkönyvet, amit eljuttat a gyártó cégnek a kilökődött Mirenával egyetemben, és egy idő után a cég az eredeti vételár felét majd visszautalja Neked.

Sajnos nem lesz rövid idő, nemrégiben írta itt valaki, hogy hónapokba tellett, amíg végre a pénzéhez jutott.


Sajnálom hogy így jártál, ezek szerint Te is az "akiknek nem jött be a Mirena" című képzeletbeli rovat táborát gyarapítod.

Jómagam a kétszeres személyes kudarcom ellenére is határozottan állítom, hogy a művi sterilizálás után a legbiztonságosabb és legkényelmesebb fog. gátlási eszköz ez a fajta hormonspirál annak, akinek gond nélkül befogadja a méhe.

Szerencsére sokan tartoznak ebbe a táborba is, jó nekik.

2010. szept. 17. 07:36

Sziasztok! Problémamentes napból nekem jutott összesen 10. Most pedig úgy néz ki én hiába próbálom megszeretni a Mirenámat ha ő nem szeret engem. Tegnap este elindult kifelé, határozottan tapintható az alsó része. Most megyek is a dokimhoz. Pedig ez volt az utolsó ötletem a szoptatás alatti fogamzásgátlásra....

Tőlem több szerencsét mindenkinek!

Ilyen esetben jár a visszatérítés? Mert nem szeretnék még egyet kipróbálni.

2586. Moncsicsa (válaszként erre: 2582. - Erika1221)
2010. szept. 16. 17:49
Szia! Nekem ugyan az előző spirál nem hormonos volt ugyan hanem sima, de a levétel után rendesen 28 napra jött meg, és a doki egyből fel is tudta rakni a Mirenát. Viszont hallottam olyanról is, hogy akkor rakta fel a spirált az orvos, mikor nem is volt menstruáció. Orvosa válogatja ezt is. Majd írd meg, hogy mi a helyzet! Üdv: Moncsicsa
2585. Moncsicsa (válaszként erre: 2574. - Lujzi43)
2010. szept. 16. 17:46
Szia! Örülj neki, hogy semmi mensid nincs, ez a cél, sokan összetennék a két kezüket, ha náluk is "csak" ez lenne a probléma! Én is szépen haladok efelé, a múlt hónapban is mondhatni hogy alig volt valami barna, szinte észre sem vettem, most meg még semmi. Szóval nyugi, és élvezd a mensi mentes időszakot! :-)
2584. Moncsicsa (válaszként erre: 2580. - 099c0bed40)
2010. szept. 16. 17:44
Jéééé, itt mindig tanul valami újat az ember! Én szentül meg voltam győződve róla, hogy ha egyszer a spirál elmozdul, le kell venni. Hogy a doki visszanyomja, ilyenről még nem hallottam, de ma is okosabb lettem! Köszi! :-)))
2583. Moncsicsa (válaszként erre: 2562. - Rita199)
2010. szept. 16. 17:35
Szia! Nagyon cuki vagy! :-)) Mielőtt volt spirálod, azelőtt is feszült voltál mielőtt megjött? A gyulladás a spirálod miatt van? Nekem annyi maradt meg a mensis időszakból, hogy feszül a cicim félidőben, és 1-2x éjszaka mielőtt meg kellene jönnie nem alszom túl jól, de az sem vészes egyáltalán. Most lesz nekem a 4. mensim ha jól számolom, de már az előző hónap is olyan volt, hogy szinte semmi, most meg egyáltalán nem jelentkezik semmi. Azt hiszem, hogy a többieket olvasva, akik nagyon megszenvednek 1-2 barnázás mentes napért, nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy nálam minden rendben van, és nagyon szeretném, ha itt mindenki megtapasztalná a probléma mentes napokat!!!! Kívánok kitartást, és feszültség mentes napokat! :-)
2582. erika1221
2010. szept. 16. 11:01
Sziasztok! Két hónappal ezelőtt járt le az öt éve (Mirena spirálom van). Teljes mértékben megvagyok elégedve vele. Mikor feltette az orvos kicsit fájt, de türhető volt. Megérte mert öt évig semmi bajom nem volt. Azt mondta az orvosom, ha megjön akkor veszi le és teszi fel az újat. Azt szeretném kérdezi Tőletek, hogy volt-e valakinek tapasztalata abban, hogy mikor jött meg, mert már nagyon szeretnék túllenni a cserén. Válaszotokat előre is köszönöm.
2581. Dragonis6 (válaszként erre: 2580. - 099c0bed40)
2010. szept. 16. 09:49

Kedves Eszter!


Emiatt is nagyon sokat aggódtam. Én is megnéztem az ultrahangon és a középtől, talán 2-3 ujjnyival volt lentebb. De azon is gondolkoztam, hogy talán az a kis vérömleny mozdította el? A doki azt mondta, nem kell aggódni, így is rendben van és működik, nem kell hozzányúlni. Aggaszt ez a dolog. Megyek majd kontrollra menses után. Öregedtem pár évet az elmúlt pár napban :-/


Üdv, Judit

2580. 099c0bed40 (válaszként erre: 2578. - Dragonis6)
2010. szept. 15. 15:17

Judit, ne aggódj,vérömlenyem nekem is volt, ez gyakori hogy marad a méhben némi vér ami nem ürül ki, de az tényleg olyan hogy a köv. vérzéskor majd lelökődik minden gond nélkül.

Inkább nagyon örülj hogy mégsem petezsák, így nem kell az abortuszon és a vele járó tortúrákon átesned.

Ne aggódj, most már csak az a kérdés hogy mi lesz az elmozdult eszközzel, vissza tudja-e a Doki nyomni a helyére, vagy le kell venni, vagy mi vele a teendő.

Üdv, kívánom a legjobbakat: Eszter

2579. 636bfe9ebf (válaszként erre: 2577. - 099c0bed40)
2010. szept. 15. 14:48
Progeszteron a Mirenában?
2578. Dragonis6 (válaszként erre: 2566. - 099c0bed40)
2010. szept. 15. 14:36

Kedves Eszter!

Ne haragudjatok, hogy csak most jelzek vissza, de kellett 1 nap, mire lenyugodtam. Már amennyire lehetett. Kedden hajnalban megcsináltam a tesztet, ami azonnal negatívat mutatott és 5 percnél is az maradt. Szóval szerencsére nem vagyok állapotos. Most viszont nagyon aggódom, hogy mi lehet az a folt amit az ultrahang mutatott. Beszéltem az orvosommal, szerinte egy kis vérömleny ami a következő menstruációkor el fog múlni. Remélem így lesz, de motoszkál bennem a gondolat, hogy mi van ha nem? :-( Köszönöm, hogy gondoltatok rám!


Üdv, Judit

2577. 099c0bed40 (válaszként erre: 2573. - Cserimeli)
2010. szept. 15. 09:52

Szia, én a helyedben biztosan nem vetetném le, a progeszteron ugyanis nem emeli, ellenkezőleg, inkább lefelé viheti a vérnyomást, azaz a vny ingadozásodért szinte biztos hogy nem a Mirena a felelős.

Az hogy pecsételgetsz hébe-hóba az még belefér az első időszakba, akár egy évet is érdemes várni ha van hozzá türelmed , mert vannak akiknek ennyi kell hogy beigazodjon minden a szervezetükben.

Baj akkor lenne ha ömlene hetekig belőled a vér és görcsölnél folyamatosan....

A háziorvosok ( tisztelet a kivételnek) a lehető legkevésbé értenek ahhoz, hogy a Mirenából felszabaduló progeszteron mindössze 1 vagy 2 %-a szívódik fel a véráramba ( gyakorlatilag semmi), a többi helyileg ,azaz a méhedben hat, a méhünk meg nem arról híres szerv hogy magas vagy ingadozó vérnyomást csináljon.

2576. 099c0bed40 (válaszként erre: 2574. - Lujzi43)
2010. szept. 15. 09:45

Szia, szerintem tapsolj örömödben hogy azon szerencsések táborába tartozol, akiknek a Mirena annyira bevált hogy még csak nem is véreznek tőle.

Ez nem "mellék", hanem "gyógy"hatás, mondhatjuk bónuszpont.

Bár én lettem volna így, meg a többi sorstárs aki annyira össze-vissza vagy intenzíven vérzett tőle hogy a végén ki kellett vetetniük.

2575. Rita199 (válaszként erre: 2573. - Cserimeli)
2010. szept. 15. 07:58

Szia!

18 éves koromtól szedek vérnyomáscsökkentőt, most 40 éves vagyok. Nem tudom Te szedsz-e rá valamit? Én nem mindig elégszem meg a háziorvosi véleménnyel, feltétlenül kardiológust kell megkérdezni ezekről a dolgoról, nekem mindig Ő állítja be milyen gyógyszert kell szednem. Tudod egy idő után a régihez hozzá szokik a szervezeted és egyébként is azt szokták a dr-ok mondani, hogy minden korosztálynak más és más fajta gyógyszert kell felírni. Egyébként nekem is mostanában nagyon ingadozik, hol úgy szédülök, hogy csak na, hol meg érzem majd kiugrik a szívem a helyéről. Már vettem a munkahelyemre is vérnyomásmérőt és nemcsak otthon, de ott is szoktam ellenőrizni. (nem volt sok 3.000,- az aldi vagy lidlben csuklós).Szóval mindig tudom, ha nagyon alacsony a kávé segít, ha magas, akkor meg picit hamarabb veszem be a gyógyszeremet, mint szoktam. Ha ezzel segítettem Neked akkor örülök, ha nem akkor sajnálom. További szép napot kívánok! Rita

2574. Lujzi43
2010. szept. 14. 22:23
Sziasztok! Régóta olvasom a hozzászólásokat, és sok kérdésemre kaptam már választ.Most leírom az én történetemet, mert egy kicsit elbizonytalanodtam.2009. júniusában műtöttek endometriozissal. Utána fél évig kaptam GNRH-kezelést.Összesen 9 hónapig nem menstruáltam. Közben mondta az orvosom, hogy javasolja, tetessek fel Mirena spirált az endometriozis kialakulásának megelőzésére.Ez megtörtént az "új" menzesz első megjelenésekor, idén márciusban. Júliusig kéthetente 1-2 napos vérzéseim és szinte folyamatos barnás pecsételések voltak, de kitartottam! Csak ne legyen több műtét! Olvastam, hogy meg is szűnhet a menzesz teljesen, de az váratlanul ért, hogy már az 5. hónapban semmi nem lesz!Egy terhességi tesztet már csináltam, ami negatív volt. Mégsem vagyok teljesen nyugodt. Van vkinek hasonló tapasztalata?
2573. cserimeli
2010. szept. 14. 21:20
Sziasztok nekem 6 hónapja van mirenám de nagyon gondolkodom rajta,hogy levetessem mert nem igazán jön meg meg ha meg is jön akkor csak barnás pecsételés van. Na meg van még egy nagyon nagy gondom is és nem tudom hogy a mirena csinálja-e vagy sem állandóan ingadozik a vérnyomásom egyszer rosszul vagyok meg zsibbad a szám máskor meg alacsony a vérnyomásom pedig rám az jellemző,hogy mindig alacsony volt. A háziorvosom azt mondja,hogy szerinte attól van és hogy vetessem le. Szeretném kérdezni,hogy van-e valakinek még ilyen tünete ?
2572. e12a6df509 (válaszként erre: 2571. - Ani318)
2010. szept. 14. 20:40
Olyan jó, hogy írtál, mert már azt hittem nincs is problémamentes mirena, jó hallani, hogy mégis van.Én olvastam valahol, talán egy spanyol, vagy angol honlapon, hogy sok nő beszámolt libidó csökkenésről, de majdnem mindnek volt mellé depressziója is, ha csak néhány napra is egy cikluson belül, de volt.Biztos hogy nem vagy egyedül ezzel.
2571. Ani318
2010. szept. 14. 20:23

Sziasztok!

Már jó régen írtam,de mindennap itt vagyok,olvaslak Benneteket.Nekem 10. hónapja van mirenám,az első időktől kezdve szerencsésnek mondhatom magam,nálam nem voltak pecsételések-vérzések,4-5 nap kicsi maszat kész.Két hónapja már az se,nekem elmúlt teljesen az is.Tudom mikor kellene,hogy meglegyen,mert feszült és ideges vagyok akkor,de ennyi.Az én problémám a libidómmal van.Nem tudom hatással van-e rá a mirena,de én arra gondolok.Vagy ne is idegesítsem azokat ezzel a gonddal azokat sokkal nagyobb bajuk van???

Valaki tapasztalt hasonló "

libidóvisszaesést"?

Szép estét:A.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook