Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2450. Rita199 (válaszként erre: 2446. - D4b0dd2692)
2010. aug. 7. 21:54

Szia Ina!

Régen "beszéltünk", hogy vagy mostanság, milyen arányban változott a vérzésed mióta levették a mirenát és hogy viseled, hogy nincs most semmi segítséged a vérzés ellen? Igaz sokat véreztél azért is vették le. Remélem nincs nagy gondod azóta. Rita

2449. Rita199 (válaszként erre: 2447. - 2e0264df59)
2010. aug. 7. 21:50

Szia Judit!

Mindenkinek másképpen reagál a szervezete, én is véreztem kb.3,5 hétig a felrakás után de rendesen mint akinek vért vesznek olyan színű volt, csak picit világosabb. Utána meg nem jött meg csak 1,5 hónap múlva na de akkor 1 hónapig tartott, a 2.-ik mensim csak 14 napig tartott, most meg már 18 napja megvan és cyto után vagyok ami gyulladást mutatott és ismételni kell, ha valamikor elmúlna már végre. Ja antibiotikumot is kaptam. Egyébként valaki írta, hogy az idegesség sem használ neki. Teljesen egyetértek, valószínüleg nálam is ez lehet a gond, mert nagyon sok problémám van az elmúlt hetekben és nagyon észrevettem ezt magamon. Tudom, nem kéne idegeskednem, de amikor az ember gyermekével van nagy gond egészségileg, akkor nem igazán figyelek magamra.....

Mindenesetre szedjed a C vitamint 1000 mg-ot naponta.

Jó egészséget kívánok és ne izgulj! Rita

2448. erikpipi (válaszként erre: 2447. - 2e0264df59)
2010. aug. 7. 15:33
Akkor nagyon gyorsan keress egy nőgyógyászt.
2010. aug. 7. 15:30
Sziasztok! Türelmes és bizakodó vagyok, de azért elbizonytalanodtam. Ti itt maszatolásokról és pecsételésekről beszéltek én pedig 3. hete konkrétan vérzek (változó intenzitással). Igaz, még csak 12-én lesz 1 hónapos, de akkor is... Jól van ez így? mindig azt hiszem, hogy jóbb és múlik aztán mégsem.
2010. aug. 7. 11:19

Sziasztok!

Nekem nem vált be.Végig véreztem a 2.5 hónapot,majd ki is kellett venni,mert le volt csúszva.44 ezerbe került,+ a "hála".Miután levette az orvos,kb. 2 hónap múlva kaptam vissza 20 ezret a cégtől.

A blokk,a kis-könyv,jegyzőkönyv,és maga a Mirena is kell ahhoz,hogy ha idő előtt ki kell venni,visszakapja a "beteg" az összeg egy részét.

Nem tudom,milyen arányban csökken az idővel arányosan a visszatértés összege?

2445. 5e055bda17 (válaszként erre: 2444. - Kicsicsillag6868)
2010. aug. 6. 20:00
ez meg tőled nagyon kedves, mert általában nem ez a benyomás rólam..:_DDDD
2444. kicsicsillag6868 (válaszként erre: 2443. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 19:44
Köszönöm, nagyon kedves vagy:)
2443. 5e055bda17 (válaszként erre: 2442. - Kicsicsillag6868)
2010. aug. 6. 17:01

Hát tényleg jó ilyeneket olvasni. Én is rendesellem az enyém dokit, de azért ez, hogy azt mondta úgyis sok pénzbe került az eszköz, le a kalappal. Kívánom, hogy minden ok legyen az eszközzel, mi itt vagyunk "neked".:-)

Ani

2442. kicsicsillag6868 (válaszként erre: 2441. - Moncsicsa)
2010. aug. 6. 12:57

Sziasztok!

Most kaptam meg a Mirénámat. Mivel az előző, hagyományos spiráltól pánikszerűen kellett megszabadulnom, így most "szárazon" történt a felhelyezés. Hát nem mondom, hogy kellemes volt, de nem is ezt vártam tőle...

Az volt a legrosszabb, amikor a doki azt mondta, hogy: "most ki kell egyenesítenem a méhét, kicsit kellemetlen lesz". De nem mondanám, hogy fájt, inkább a tudat volt rossz, hogy mit is csinál ott benn velem...

Szóval "szárazon" sem volt nagy durranás, ne féljetek tőle:)

Amúgy az előző spirálomnál is egyből rövidre (méhnyaknál tőben) vágta a jelzőszálat, hogy ne zavarjon senkit. A Mirenaval is így volt, ő mindenkinek így szokta, elsőre. Amikor a régit levette (közben csinált rákszűrést is), észre sem vettem, csak mikor az orrom elé dugta a csipeszt, amiben tartotta. Totál meglepődtem:)

Ja! És olyan rendes volt, amikor oda akartam neki adni a borítékot, nem engedte, mondván úgyis egy csomó pénzt hagytam a patikában! Ez nagyon jól esett:) Pedig nem vagyok mindennapos visszajáró páciense, évente egy rákszűrés erejéig szoktam meglátogatni (6 éve járok hozzá).

Gyűjtöm a tapasztalatokat, és majd jelentkezem.

Üdv.: kcs

2441. Moncsicsa
2010. aug. 6. 12:04
Hahó!! Senki nincs itt?? :-(( Remélem mindenkivel minden rendben!!
2440. Moncsicsa (válaszként erre: 2438. - Franciska68)
2010. aug. 5. 17:12

Szia! Sajnálom hogy ennyi bajt okozott nálad a spirál... Szorítok, hogy ne kelljen eü. kaparás!

És köszi, hogy elmondtad a tapasztalatodat!! Jobbulást Neked, és szorítok!!

2439. Moncsicsa (válaszként erre: 2436. - Kicsicsillag6868)
2010. aug. 5. 17:09

Szia! Nálam is hasonló volt a helyzet sima spirállal, mint nálad, csak nekem a nagy mennyiség mellé még nem kicsi hasgörcs is társult.

Én a saját tapasztalatomat tudom felhozni, mint friss Mirenás, hogy a szervezetem úgy néz ki hogy minden probléma nélkül befogadta, a második mensim is hasgörcs nélkül, és minimális mennyiséggel zajlott le.

Úgy gondolom (ez csak egy laikus feltevése), hogy akinek nem ez az első spirálja, és az előző(k) befogadásával sem volt semmi gond, ezzel sem lesz.

Fő a pozitív hozzáállás!!! Szép napot, és holnap majd írj, hogy zajlott a felhelyezés, és a doki mit mondott!

2438. Franciska68 (válaszként erre: 2437. - 099c0bed40)
2010. aug. 5. 17:06

Hát már a dokim is azt mondta hogy nagyobb lesz a kár mint a várt haszon.Bár az első 2 hónap után volt valami rendszer és jó 2 hetes tejesen tiszta időszak, de a 4 hónapban kaptam valami gyulladást ami 3 hét vérzéssel és 3 adag antibiotikummal járt.Akkor még reméltem.Aztán tényleg kezdett alakulni 2 hónapi de most megint 15 napja véreztem amit szintén gyulladás okozott. A doki szerint a bacik megtelepedtek a rendszeren és újra termelik magukat.Így hát ő is inkább a levételt javasolta.De nagyon rendes, megértő hallgatóság volt minden kérdésemet 2-3 szor is áttárgyaltunk,mérlegeltünk.Annyit javasolt hogy ha a következő időrendi vérzésem is nagyon hosszabb lesz mint kéne akkor muszáj lesz egy eü kaparás.Én megbízom benne nem hiszem hogy csak úgy javasolgatna ilyet ha nem érezné szükségét.Maga a levétel utáni vérzés nem erősödött tovább, hatnak a gyógyszerek csak ez az ergam csepp fene egy dolog.Nem is akarom 1 napnál tovább használni.

És tényleg sok sikert mindenkinek, nem elrettenteni akartam csak ilyen is van.

2437. 099c0bed40 (válaszként erre: 2434. - Franciska68)
2010. aug. 5. 15:25

Szia, sajnálom, ezek szerint Te is az "akiknek nem jött be" táborát szaporítod, velem együtt.

Muszáj volt levetetned?

2010. aug. 5. 13:11

Sziasztok!


Most regeltem néhány órája, mert elhatároztam, hogy én is megosztom majd veletek a tapasztalataimat, mivel sokat segített a Ti véleményetek a döntésben. Holnap lesz egy Mirenam, az első. A héten szabadultam meg az 5 éves Gold Lillytől (hagyományos, arannyal bevont IUD). Az utóbbi egy évben rengeteg szenvedtem a vérzés mennyiségétől, az első 3 napban tamponnal is csak 1,5-2 óra időt bírtam ki max. Sokszor volt így is, hogy átáztam, és már nagyon utáltam!!!

Nagyon nagy reményeket fűzök a Mirenahoz:) és bízom benne, hogy a kezdeti kellemetlenségeim gyorsan megszűnnek.

Magamról: két gyermekem van, 40 éves vagyok, nem tudom, mit szokás még írni:)

Üdv.

2010. aug. 5. 08:51
Ó de sajnálom. Leírod, hogy pontosan mi volt az oka?
2010. aug. 5. 05:32

Sziasztok!Hát ez is egy tapasztalat ezért megírom.Tegnap le kellett vetetnem a Mirenát. Sajnos én az a 10% vagyok akinek nem nem békült meg a szervezete vele. Ha valakinek csere vagy más miatt le kell vetetni ne féljen.Rövidre vágott jelzőszálnál sem okozott nagyobb problémát mint a felrakás,sőt ha nem kellett volna egy kicsit horgászni a jelzőszálat semmit sem éreztem volna. Ez a része volt kellemetlen.

Mindenkinek sok sikert hisz nem rossz dolog ez csak nekem nem jött össze.

2433. 5e055bda17 (válaszként erre: 2431. - Moncsicsa)
2010. aug. 4. 20:35
Húúú, elszóltam magammm!! ÖNŐ-vel szólítjuk így egymást, de akkor má te is pacsipajtás vagy ám! Lady Miréna...:_)
2010. aug. 4. 19:50

Sziasztok, kicsit időhiányban szenvedek, de amint lehet máris itt nyomulok és olvasok, továbbá mindenkinek nagyon drukkolok aki belevágott, hogy "Lady Mirena" maximálisan be tudja váltani a hozzá fűzött reményeket és ígéreteket.

Üdv: Eszter

2431. Moncsicsa (válaszként erre: 2429. - 5e055bda17)
2010. aug. 4. 18:40
:-DD Itt MZ/X!!! :-DD Hi-hi! Én is remélem töretlen marad az utam! :-DD Mindenkinek hasonló jó tapasztalatokat kívánok!
2430. 5e055bda17 (válaszként erre: 2428. - 5e055bda17)
2010. aug. 4. 15:49
Meg mi lenne, ha használnám az egész klavit, nemcsak a felét....:-(
2429. 5e055bda17 (válaszként erre: 2427. - Moncsicsa)
2010. aug. 4. 15:48

MZ/X, helyzetjelentést vettük, az má' nudli, hacsak pisilésnél barnázik:-))) Jól halad az előrevetített úton, csak így tovább!

Ani

2428. 5e055bda17 (válaszként erre: 2425. - Vviki2)
2010. aug. 4. 15:45

Nem is kell ám, hogy teljesen megszűnjön!! Az teljesen ok, meg még jelzésértékű is. A többségnek így van.

Én "földönkívüli vagyok", mert mi lenne ha úgy viseldne a szervezetem, mint a tankönyvekben? Hát világvége az biztos!

2427. Moncsicsa
2010. aug. 4. 14:59
Egy kis helyzetjelentés a második mensis időmről. Úgy gondolom hogy minden rendben van, minimális barnázás, volt úgy, hogy szinte csak akkor vettem észre belőle valamit, amikor elmentem pisilni... Tisztaságinál több nem kellett. Kb. 10 napig volt a maszatolás, de mint említettem, szinte alig valami mennyiség! Ja, és hasfájás semmi! Ez nagyon pozitív! 26.-án lesz 3 hónapos, akkor megyek kontrollra. Meg vagyok elégedve!!!!!
2426. Moncsicsa (válaszként erre: 2408. - 5e055bda17)
2010. aug. 4. 14:56
:-D
2425. vviki2 (válaszként erre: 2416. - Franciska68)
2010. aug. 4. 09:11

Nekem 1 év kellett ahhoz, hogy "normalizálódjon" a dolog, de így sem szűnt meg teljesen.

türelem...:-))

2424. 5e055bda17 (válaszként erre: 2423. - Nagymárti)
2010. aug. 3. 21:11

Szuper Márti!!!! A miómára is jó lesz, meglásd! A fejfájás lemondott- nagyon jó! Kellemes nyarat! Majd gyere!!!

Ani

2010. aug. 3. 17:21

Sziasztok Lányok!

Rég jártam itt mert szabin vagyok és csavarogtam egy kicsit! Olvasgattam az írásokat és én szerencsésnek mondhatom magam több szempontból is.

Az én dokim, bár először műteni akart, nem beszélt le a mirenáról. A felhelyezés előtt voltam nála hogy megnézzen uh-val mert van egy nagy/8,5 cm átmérőjű/ miómám. Nem látta akadályát a dolognak és felírta. Megadta a mobilszámát hogy azon egyeztessünk időpontot amikor alkalmas. Amikor felrakta előtte is és utána is megnézett uh-val. Nem volt veszedelmes a felrakás. Azóta jól vagyok, a fejgörcsök amik az orgazmus körül jelentkeztek, már megszűntek.Néha van pecsételés néha nincs. Most leszek 9.-én 2 hónapos.Kíváncsi leszek a második mensimre.Az első néhány napos, tisztasági betétes maszatolás volt! 20 éve nem volt ilyen! Azt írták hogy jó hatással lehet a miómámra is! Úgy érzem hogy ez is beigazolódik mert megszűntek az örökös pisilési ingereim, és kézzel sem tudom kitapintani! Ha voltam vizsgálaton majd jelzem mi újság! Kár hogy nem előbb találtam ki magamnak ezt a mirenát! Mindenkinek csak türelmet kívánok! További szép nyarat Nektek!

Márti

2422. 5e055bda17 (válaszként erre: 2418. - Ritapam)
2010. aug. 3. 10:33

Rita! Már volt itt olyan hozzászólás, hogy "nem egészséges, ha nem jön meg..) Oersze, ha van minek megjönni. De itt nincs. Akik ezt emlegetik, nem ismerik a miréna működését!


Szia!

2421. 5e055bda17 (válaszként erre: 2420. - 5e055bda17)
2010. aug. 3. 08:59
mindig melléütök:_(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook