Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10690. Sok kérdés (válaszként erre: 10686. - Gabesz72)
ápr. 18. 19:53
Persze hogy van, úgyhogy még egy kis kitartást! :-)
10689. Sok kérdés (válaszként erre: 10685. - Gabesz72)
ápr. 18. 19:52
A hormon szerintem...
10688. Sok kérdés (válaszként erre: 10684. - Lèria)
ápr. 18. 19:51

Még annyi lemaradt, hogy nagyon erős volt a vérzésem, nagyon sokszor mentem a dokihoz a 11 hónap alatt, mert mindig azt gondolta, hogy miómám vagy mi van, de soha semmi probléma nem volt, nekem így reagált a szervezetem rá. Aztán mintha elvágták volna 11 hónap elteltével, a mai napig nincs meg, igaz idén már 8 éves a Mirénám. És már az 52. évemben vagyok.

A Mirénát a változókori tünetek enyhítésére javasolta a dokim, egyébként nekem világ életemben nagyon erős volt a vérzésem és nagy darabos, sokáig, 6-7 napig tartott és ebből 4-5 nap katasztrofális volt.

10687. Sok kérdés (válaszként erre: 10684. - Lèria)
ápr. 18. 19:49

Szia.

Én az első 11 hónapban nagyon erősen véreztem, betét-tampon egyben. A tiszta napjaim a barnázós napok voltak. Ciklust már akkor nem tudtam számolni, mivel nem volt, utána meg már nem volt.

Úgyhogy kitartást, egyébként minden szervezet másképp reagál a hormonra.

10686. Gabesz72 (válaszként erre: 10683. - Sok kérdés)
ápr. 18. 18:00
Nagyon köszönöm bíztató szavaidat! Akkor van remény hogy jobban leszek! Kitartok!
10685. Gabesz72 (válaszként erre: 10682. - Marvel)
ápr. 18. 17:57
Nagyon köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataudat és vígasztaló szavaidat! Nagyon hasonló dolgokat érzek mint Te. Szapora szívvetés hirtelen lemelegedés. Persze rögtön azt kapom hogy a klimax. Egyenlőre figyelek és várok
10684. Lèria
ápr. 18. 13:19

Sziasztok.

A múltkor írtam,hogy februárban lett felrakattatva a Mirenám.

Mikor először megjött,igaz gyengèn,de 2.5 hètig tartott.

Utána volt 2.5 hèt tiszta nap,majd múlthèt vasárnap újra megjött.Ma vagyok az 5.napomban,több van mint a múlt hónapban,de annyi nincs,mint a Mirena előtt.

Èrdekelne,hogy kinek hogy teltek az első hónapok?Tudom,idő kell...de azt hittem mostanra gyengèbb lesz mint múlt hónapban

10683. Sok kérdés (válaszként erre: 10681. - Gabesz72)
ápr. 9. 21:16

Szia.

Én Mirénás vagyok, a felhelyezés után a sok minden más egyéb mellett volt ilyen depis hangulatom is, jobban stresszeltem, szorongtam, félelem érzet és baromi érzékennyé váltam. Amúgy is nagyon érzékeny vagyok szociálisan. Nem tudtam eldönteni, hogy a kor, a klimax vagy a hormon okozza ezeket, de szerintem a hormon. Viszont nem vettem tudomást semmiről sem, észre sem vettem és elmúltak ezek a felerősödött "mellékhatások" és ugyanolyan lettem, mint előtte :-)


Szorítok, hogy Neked is így legyen. Bár ha már orvosi panaszaid vannak, rosszullétek, eredmény romlás, vérnyomás emelkedés, akkor az más. Például utóbbit a hormon is tudja emelni. Úgy gondolom, hogy a hormon beálltával ezek el fognak múlni és minden a régi lesz, de ugye én a saját tapasztalatomra tudok alapítani véleményt.

10682. marvel (válaszként erre: 10681. - Gabesz72)
ápr. 9. 12:35

Szia!

Nekem másfél évvel szülés után, 40 évesen lett Mirenám tavaly júniusban. Nekem is pajzsmirigy nyavalyám van( hashimoto), ami jelenleg szunnyad, nem szedek rá gyógyszert, 6 havonta kontroll h minden rendben van e.

És nekem is vannak furcsa tüneteim, de akármit mondok a dokimnak, egyből elhessegeti, h nem lehet a spiráltól. Pl. Szapora szívverés, fogyás, hirtelen izzadás, melegem lesz pedig fázós vagyok , teljesen mint mikor megállapitották a hashimotot, de a jelenlegi értékeim normálisak. Én alapból szorongó típus vagyok, ès nem tudom h a gyerek miatt lettem jobban az, vagy a spiráltól?

Szóval akármit mond a doki, meg vagyok győződve h a spirál csinálja a furcsaságokat.

Elmondásod alapján nekem nem annyira durvák a tünetek, de értem amit írsz.

Ha ilyen súlyosnak éled meg, lehet váltani kellene vagy másik megoldást keresni mert ez már nem játék, ha depresszióba megy át a dolog!

Bármi van, ide írj nyugodtan, mindig válaszol valaki a feltett kérdésekre 🌹🤗

10681. Gabesz72 (válaszként erre: 10601. - Maxy)
ápr. 8. 22:21

Sziasztok!

5 hónapja 51 évesen tették fel a Levosert inserter típusú spirált, vérzészavarok megoldására. A vérzések barnázgatások 2 hónap után megszüntek.

Viszont nálam úgy érzem hogy pszichés tüneteket hozott elő vagy erősített fel. Mikor felhelyezte a doki, jeleztem neki hogy pajzsmiŕígyes vagyok évek óta és kicsit a vérnyomásom is vacakol. Annyit kérdezett csak hogy mindez kezelve van? Mondtam hogy igen. Akkor semmi gond nem lesz.

Hát, igazából 5 hónap után nagyon nem érzem jól magam! A felhelyezés előtt is már a klimaxban voltam és nem tudom hogy a spirál mellett is ezt érzem vagy felerősítette de totál nem jók a pajzsmirígy eredményeim és a vérnyomásom sem. Állandó rossz közérzetem van. Rossz hangulat depresszió mindig tudnék sírni. Libidó=0

Szóv erősen gondolkozom hogy kivetetem mert előtte nem voltam ilyen rosszul. Sokszor dolgozni sem tudok annyira rossza a közérzetem.

Volt e valaki közületek akinek pszichés gondokat is kihozott mint a szorongás pánik és felerősítette a klimax tüneteit és rodszullétet okozott?!

Válaszotokat előre is köszönöm!

10680. Sok kérdés (válaszként erre: 10673. - OKinga79)
ápr. 8. 22:03

Nah...

Jó, hogy írod...

Azt írta a tejsavas pezsgőtabletta okoskája, hogy 2-3 naponta és gondolom, ha már 20 db van benne, akkor azt az egészet 2-3 naponta, még el nem fogy.

A felénél tartok kb.

Na, jövő hétre bejelentkeztem a dokimhoz az éves vizsgálatra, megkérdezem Tőle, hogy most mi a nyavalya van, hogy használjam, kell-e, nem kell, hogy ajánlott?

10679. Sok kérdés (válaszként erre: 10670. - Amfora78)
ápr. 8. 22:00

Szia.

Igen, megnyugtatlak, vannak - vagy voltak - :))) És nem marad így örökké :-)

Úgyhogy nyugi a tuti ;-)

10678. Sok kérdés (válaszként erre: 10668. - Marvel)
ápr. 8. 21:59

Szia.

Ez most jónak tűnik... Valahol szerintem mindig ott kezdődik a probléma, hogy a hüvely PH értéke felborul és akkor jönnek a bacik, meg hasonlók :-(

10677. Sok kérdés (válaszként erre: 10667. - Gyöngy:))
ápr. 8. 21:58

Szia.

Előbb utóbb redukálódik...! :-)

10676. Sok kérdés (válaszként erre: 10666. - Vkatka)
ápr. 8. 21:57

Huh... Az elég komoly lehetett akkor Neked :-(

Sajnálom :-(

De örülök neki, hogy sikerült kigyógyítanod Magad! :-)

Köszönöm az információkat!

10675. Amfora78 (válaszként erre: 10674. - Marvel)
ápr. 8. 18:02
Köszönöm Marvel, hogy írtál. Mennyivel könnyebb a férfiaknak😅 Remélem jobb lesz, bízakodó vagyok.
10674. marvel (válaszként erre: 10670. - Amfora78)
ápr. 8. 08:48

Szia,

Nekem még nem múlt el teljesen, de rendesen se jön meg a 10. hónapban, de tünetek vannak, idegbetegség, hasfájás, fejfájás stb. Azt hiszem h meg fog jönni de nem… Szerintem normális nálad is nyugi :)

Én júniusban fogom számonkérni a dokit, ha átvert és 1 év után se múlik el :D

10673. OKinga79
ápr. 8. 08:12

Én úgy tudom,hogy irrigálni,akár jódos akár tejsavas pezsgőtablettával nem ajánlott gyakran. Anno,amikor még nem volt spirálom, havi egyszer , amikor elment vérnéni,akkor csináltam egy gyors öblítést, a régi dokim ajánlására.


Most,ha van néha 2-3 vérmentes napom,akkor Gynoflort használok.

10672. gyöngy:) (válaszként erre: 10669. - Marvel)
ápr. 7. 23:18
Okés! 😘
10671. gyöngy:) (válaszként erre: 10668. - Marvel)
ápr. 7. 23:14
Na, én biztos nem kérem el egyik receptet sem!😀
10670. Amfora78
ápr. 7. 23:06

Sziasztok! Aki már nem menstruál Mirénával vannak menzesz előtti tünetei? Haspuffadás, zabálhatnék😊, idegbetegség, stb…?

A 9. hónapban vagyok, de még mindig összevisszaság van. A legrosszabb, hogy a menzesz előtt már egy héttel mindent is meg tudnék enni😅. Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem marad így örökre🙏

10669. marvel (válaszként erre: 10667. - Gyöngy:))
ápr. 7. 22:11

Az erő velünk van :) már csak 2 hónap és 1 évesek leszünk.

Gondolj arra, hogy nyárra akár tényleg teljesen meg is szűnhet, ez még belefér :)

Ne kenődjé’ el :D


❤️❤️❤️

10668. marvel (válaszként erre: 10664. - Sok kérdés)
ápr. 7. 22:07

Szia!

Köszi énis :)

Én meg lehet legközelebb a tejsavas pezsgőtablettát próbálom ki.

Tisztára mintha recepteket cserélnénk :D


Várom a fejleményeket!

🤗

10667. gyöngy:)
ápr. 7. 17:59

Sziasztok!

10. hónap és még mindig mutogatja magát, pedig már volt 3 hónap szünet is.

Így is jó, de jobb lenne nullára redukálni:/

10666. vkatka (válaszként erre: 10665. - Sok kérdés)
ápr. 7. 16:55

Nekem azért nem csak kis kellemetlen folyásom volt, hanem komoly, fájdalmas gyulladás, volt hogy ülni sem bírtam.

A sós vizes ülőfürdő gyógyított ki végül, amibe jó pár marék só mellett gyógynövényeket, pl cickafark, kamilla tettem. Plusz emellett a hüvelyi probiotikumok. Szerintem ezeket egész nyugodtan kipróbálhatod, ártani biztos nem fog.

10665. Sok kérdés (válaszként erre: 10660. - Vkatka)
ápr. 6. 21:45

Katka, na, szépen lassan csepegteted az infókat! :)))

Milyen természetes gyógymóddal kezelted ki Magad?

Éppen jövő héten megyek egy híres gyógyfüves teaboltba, nem rég - életemben először - rászántam magam, hogy egy-két dologra megpróbálom a teákat, mivel nagyon sok pozitívat hallottam a gyógyteák erejéről, nem neten, innen-onnan, hanem élő, személyes ismerősöktől.


Egyébként most, hogy írod a stresszt, van benne valami. Volt időszak, amikor történtek sajnos nagyon rossz dolgok és nagyon stresszes voltam. Akkor elkezdtem pecsételgetni, nem értettem a dolgot, de igen, a stressz előhozhatja. Úgyhogy csak nyugodtan, türelmesen... :-)

10664. Sok kérdés (válaszként erre: 10659. - Marvel)
ápr. 6. 21:41

Szia Marvel!


Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk a tapasztalataid, ez most pont nagyon jól jött nekem.

Akkor nem vásárolgatok még egyelőre, a tejsavas pezsgőtablettával remélhetőleg nem lőttem nagyon mellé és jövő héten foglalok időpontot a dokimhoz ebben a hónapban, pont egy éve voltam plusz 2 hete az éves kontroll-rákszűrésen... Ott okosabb leszek és mindenképpen megírom, hogy mit mondott a dokim.


Sajnálom, hogy Te így megjártad és rá ment 2 hónapod is, meg ezek a felborulások, különböző tünetek... Bízom benne, hogy rendbe jössz Te is hamarosan. Gondolom maszekhoz jársz és ezért vacilálsz a júniussal vagy a mostannal. Szomorú, hogy így ki kell várni, várnunk, mert rohadt drága, még ha csak egy évben egyszer is fizetem ki a dokit :-( Egy negyed éves bérletem ára :-( Na mindegy, csak gond ne legyen, ez a lényeg.


Neked is a legjobbakat! :-)

10663. Sok kérdés (válaszként erre: 10658. - Vkatka)
ápr. 6. 21:35
Oké, akkor ezt a maradék pezsgőtablettát betolom :)))
10662. Sok kérdés (válaszként erre: 10657. - Vkatka)
ápr. 6. 21:34

Szia Katka!

Köszönöm szépen a válaszod!

A bórsav hatóanyagot épp a minap láttam egy terméken, ahol azt a pezsgőtablettát vettem a hüvely öblítővel, csak "megijedtem" tőle, hogy sav, gondoltam utána nézek előbb, mielőtt megveszem.

Meg utána nézek ezeknek is, amiket írtál.

Csak azt nem tudom, honnan lehet tudni, hogy pont ilyen gombás fertőzés állhat a háttérben? Nagyobb az édesség fogyasztás? Vagy miről? Nem fáj, nem csíp, semmi ilyesmi, nem is viszket, meg nem is tudom, hogy milyen tünetek lehetnek...


Sajnálom, hogy évekig szenvedtél e téren :-(

10661. gyöngy:) (válaszként erre: 10659. - Marvel)
ápr. 6. 18:00
Kívánom, hogy mihamarabb múljon el ez a kórság is!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook