Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2539. 5e055bda17 (válaszként erre: 2537. - 099c0bed40)
2010. aug. 31. 08:36

"ammá" igaz, adhatnál is egy pár (sok) szálat!

off-uff

2538. 5e055bda17 (válaszként erre: 2537. - 099c0bed40)
2010. aug. 31. 08:21

Nem egyenesen következik abból, hogyha magasabb a teszto, akkor hullik is a haj, a lényeg, a hajhagymák mennyire érzékenyek a DHT-re.

Uff...

2537. 099c0bed40 (válaszként erre: 2536. - 5e055bda17)
2010. aug. 31. 08:19

nem volt off, sőt, ebben volt nekem is új info, köszi!!!!

Nekem is magas(abb) a tesztoszteronom mint kéne, de a hajamon még nem látom egyik alopéciát sem, remélem nem is fogom mert ha igen, azonnali hatállyal kútba vetem magamat----egyetlen valami van rajtam ami elfogadható, az pedig a hajam.

Bocs, ez is off volt.

2536. 5e055bda17 (válaszként erre: 2530. - 099c0bed40)
2010. aug. 31. 08:13

Jól tudod ÖNŐ, de sajnos még az is előfordulhat, hogy homlokon 2 oldalt felhúzódik, mint a férfiaknál. Ami a legigazságtalanabb, hogy vannak rá gyógyszerek, de csak addig segítenek, amíg szedik, utána visszaáll...

Na jól elkalandoztunk.

Androgen alopecia- férfias kopaszodás, amit a férfi hormon túltermelődése okoz, de még az is okozhatja, aminek okát ki kell vizsgálni. De sajnos a hajhagymák DHT érzékenységét is figyelembe kell venni.

A dianeés és cypromixes fórumokban sokminden van erről, ha vkit érint.

Na, bocsi az offért.

2010. aug. 31. 08:08

Ha eddig tablettát szedtetek nálatok is ez lehet az ok (enyhe tesztoszteron túltermelés),


ez volt, ami félreérthető volt, de értem már, hogy gondoltad. Nem hinném, hogy gond van az intellektusoddal:)

2534. 099c0bed40 (válaszként erre: 2533. - Moncsicsa)
2010. aug. 31. 08:04

Köszi hogy érdeklődsz, nagyon aranyos vagy.:)


Nyaralni voltunk a "magyar tengernél", ezért nem láthattál egy ideig, utána meg napokig tartott mire népes kis családom összes cuccát sikerült visszavarázsolni az eredeti pozíciójába.

Kb. mostanra végeztem, talán innentől az időm is több lesz itt lenni--nagyon szeretném ha így volna, szeretem olvasni kinek milyen tapasztalatai vannak.

Azért visszaolvastalak ám Benneteket,az volt az első..:)))))

2533. Moncsicsa (válaszként erre: 2530. - 099c0bed40)
2010. aug. 31. 07:53

Szia! Hát már hogy lenne baj???? Köszi a választ, ezzel is kicsit okosabb lettem! :-)

Olyan ritkán látlak mostanában fent, minden rendben van? Üdv: Moncsicsa

2532. 2e0264df59 (válaszként erre: 2528. - 5e055bda17)
2010. aug. 30. 22:21

én teljesen laikus vagyok, és ezek szerint rosszul is fogalmazok. Olyat nem írtam, hogy a fogamzásgátló serkentené a tesztoszteron termelést. Igazából én is ugyanezt írtam csak általános iskolás szinten. Sosem volt semmi közöm az egészségügyhöz azon túl, hogy elláttak már. :-)

És nekem is az a véleményem, hogy úgy vagyunk a Mirena-val mint a babáknál a fogzással: bármi előadódik ráfogjuk.

Jajj, és szörnyű, hogy butulok. De ezt legalább tudom, hogy nem az "eszköztől" van.... :-)

2531. 099c0bed40 (válaszként erre: 2528. - 5e055bda17)
2010. aug. 30. 22:06

Tökéletesen egyetértek.....a Mirenával már talán csak a művi meddővé tétel veszi fel a versenyt ártalmatlanságban , azaz mellékhatások megléte tekintetében de az után már nem lehet szülni, ez után meg még azt is igen.

Nem kellene minden megjelenő tünetért egyből ezt a minimális hormont--és azt is javarészt csak a méhfalra kiható-- eszközt okolni.

2530. 099c0bed40 (válaszként erre: 2529. - Moncsicsa)
2010. aug. 30. 21:32

Szia, ugye nem baj hogy én válaszolok Ani helyett?


Az androgén alopécia, az a férfiakra jellemző kopaszodást jelenti, azaz vagy a "magas homlokot", vagy a fejük tetején egy egyre nagyobb "tisztást".

Nők általában úgy kopaszodnak, hogy egészében ritkul, vagy vékonyodik el a hajuk, nem pedig csak egyes helyeken.


Jól tudom, Ani????????

2529. Moncsicsa (válaszként erre: 2528. - 5e055bda17)
2010. aug. 30. 19:49
Szia! Mi az az "androgén alopécia"? Olyan jó, hogy van ez a fórum, és mindig tanul valami újat az ember! :-)
2528. 5e055bda17 (válaszként erre: 2527. - 2e0264df59)
2010. aug. 30. 19:27

A fogamzásgátló tablettákban az egyik komponens éppen hogy csökkenti a teszto termelődését, épp ezért van az, hogy mikor abbahagyjuk a gyógyszert előjöhetnek a "ragyák".

Hajhullás nagyon sokmonden miatt bekövetkezhet, de nőknél napi 60 szálnál többet kórosnak kell tekintetni, és ki kell deríteni az okát.

Lehet átmeneti, mikor pótlódik, műtétek, gyógyszerváltás, stb.

De nagyon sok nő szenved androgén alopéciától, azt ki kell vizsgálni.

A miréna sokal ártalmatlanabb, mint amilyen túldimenzionált tulajdonságokkal felruházzák. 20 mcg levonorgestrél helyileg alkalmazva, vérkeringésbe alig jutva........

2010. aug. 30. 14:56
igazából hajhullást nagyon sokminden okozhat. Lehet rossz fog, valamilyen hajbetegség, vitaminhiány, hormonális okok vagy csak egyszerűen évszakváltozás (vagy esetemben szülés utáni, bár ez már szerintem nem az, de annyira nem is durva) Nekem igazából csak a terhességeim alatt nem hullott meg amikor ösztrogén tartalmú fogamzásgátlót szedtem. Ha eddig tablettát szedtetek nálatok is ez lehet az ok (enyhe tesztoszteron túltermelés), a Mirena nem tartalmaz ösztrogént. Egy hajszesszel szokták pótolni helyileg de tapasztalatom szerint nem igazán segít. Remélem átrendeződtem annyira hormonálisan, hogy már nem lesz ilyen gondom, de talán csak hiú ábránd. A kívánságlistámon nekem még előbb szerepel, hogy múljon el a maszatolgatásom is és beváljon az eszköz....
2526. eb2a9af90b (válaszként erre: 2525. - Meli31)
2010. aug. 30. 14:35
Hajhullás???Az nem komoly?
2525. Meli31 (válaszként erre: 2511. - Bibii)
2010. aug. 30. 14:33

Sziasztok!

Nekem májustól van fent a Mirena, semmi komolyabb mellékhatása nincsen, kivéve a "hajhullást". Már elkezdtem szedni a Biovanne-t, de nem igazán tapasztalok változást...:(

Igaz eddig is hullott, de most azért ez durvább...:(

2524. 2e0264df59 (válaszként erre: 2523. - Moncsicsa)
2010. aug. 29. 23:25

Szia! Persze, megbeszéltem mindent az orvossal csak néha van egy-egy kósza gondolatom... Ha 6 hónapja kérdez valaki, hogy mia véleményem a spirálokról, akkor azt mondom, hogy nekem sosem lesz semmmilyen. Ehhez képest lett és próbálok a legpozitívabban hozzáállni.

Köszi! Viszont!

2523. Moncsicsa (válaszként erre: 2516. - 2e0264df59)
2010. aug. 29. 21:58

Szia! Csak egy maximálisan laikus gondolat: SZERINTEM nem a szoptatás miatt húzódik el a vérezgetés, a spirál felhelyezése utáni időszakra az orvos felhívja a figyelmet, hogy akár 6 hónap is lehet míg a szervezet befogadja a Mirenát (vérezgetés, barnázás). Nekem az első spirálomat (ó de rég volt, több mint 9 éve) szoptatás alatt rakták fel, és nem húzódott el a vérzés, nagyon jól befogadta a szervezetem szoptatás ide vagy oda. :-)

Ez az én saját tapasztalatom, aztán elképzelhető hogy nálad a szoptatás is közrejátszik.

Amint írtam, teljesen laikus vagyok, csak a gondolatomat írtam le, ami felmerült bennem. Többiek vélemény?

További szép estét Neked! Üdv: Moncsicsa

2522. Moncsicsa (válaszként erre: 2508. - Annamary84)
2010. aug. 29. 21:42

Szia! Migrén ügyben az egyik kedves Mirenás barátnőmet tudnám felhozni példának Neked, hogy Ő is fogamzásgátlót szedett, és neki is iszonyatos migrénjei voltak (hányás, stb.), és mióta a Mirena van fent neki, azóta nem volt ilyen jellegű problémája, teljesen megszűnt a fejfájása.

Én a bőrömön így 3 hónap távlatából nem vettem észre semmilyen változást sem jó, sem rossz irányba, nem lettem pattanásosabb, és nem is szépültem meg. :-)

Mintha nem is lenne Mirenám. :-) Semmi probléma nincs vele! Én személy szerint ajánlom, de mint itt nagyon sokan hangoztatják, és most én is ezt teszem, teljesen egyén függő a dolog, kinek-hogy fogadja be a szervezete.

Én rutinos spirálosnak mondhatom magam, nekem nem ez az első spirálom (hormonos spirál ugyan az első), viszont az előző kettővel sem volt semmi problémám. Szerintem akinek beválik, és bírja a szervezete, annak a legjobb védekezési forma. Nekem nagyon tetszik a Mirena személy szerint, mert a "mensis" időszakok szinte észrevétlenek, olyan mint a többi átlagos nap (a sima spirálnál ezt nem mondhattam el). Én nagyon örülök hogy emellett döntöttem.

További szép estét kívánok mindenkinek! Üdv: Moncsicsa

2521. vviki2 (válaszként erre: 2520. - Niki3791)
2010. aug. 28. 13:42
Ez okés, de nem gondoltam volna, hogy 30 után fogok beragyásodni...:-S
2520. niki3791
2010. aug. 27. 21:16
Sziasztok! A"ragyákat" nem a Miréna okozza, (mivel ez csak a méhfalra hat)hanem az, hogy a hormontabletták tartalmaznak olyan anyagokat, amelyek miatt nem jönnek elő! Mivel az most nincs, így könnyedén "odavigyorognak" az arcotokra! Szerintem! Lentebb valaki azt írta, hogy neki a hagyományos Tini-tonik jött be! Próbáljatok erősen méregteleníteni! (almaecet, zöld tea) Azt sem gondolnám, hogy a hajhullás a Mirena mellékhatása! De kérdezzétek "öregnénjeőzikéjét", Ő a mi "háziorvosunk"! :)
2519. Annamary84 (válaszként erre: 2517. - Vviki2)
2010. aug. 27. 19:19
ÓÓÓÓ...ez nem jó hír:( Na most már megvárom mint mond a dokim, pénteken (szept.3-a) de addig is várom a migrénes tapasztalatokat!
2518. vviki2 (válaszként erre: 2495. - Nagymárti)
2010. aug. 27. 13:59

Detto...mint én. Menses előtt jellemző, de mivel nagy, gyulladt gócok, elég okáig tart mire helyrejön. a helye pedig mindig piros. Érdekes, nekem csak a bal arcom csúnya és homlok/halánték tájon jönnek a ragyák. Ezt nem értem miért.

Szóval, nem vagy egyedül....:-))

2517. vviki2 (válaszként erre: 2508. - Annamary84)
2010. aug. 27. 13:53
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem csúnya ragyás az arcom Miréna óta.....:-S
2010. aug. 27. 13:26
Sziazstok! A véleményeteket szeretném kérdezni. Azon tűnődöm éppen, hogy elképzelhető-e, hogy ez az összeszokós vérezgetés a szoptatás miatt elhúzódóbb. Mert ugye az méhtevékenységet idéz elő.
2515. 636bfe9ebf (válaszként erre: 2502. - Nagymárti)
2010. aug. 27. 10:43

Szia!


Köszönöm szépen segítő szándékodat, és hogy megosztottad velem a tapasztalataidat!

További szép napot, és a legjobbakat kívánom Neked !

Üdv: Nelia

2514. 636bfe9ebf (válaszként erre: 2500. - Rita199)
2010. aug. 27. 10:37

Szia!


Ezúton köszönöm megtisztelő válaszodat! Jó érzés tudni, hogy bár különbözően reagál minden emberi szervezet -a problémáimmal mégsem vagyok egyedül-. A 6 hónapra még várnom kell ugyan, de türelmes vagyok hiszen ahogy írtad is ki lehet bírni.

A legjobbakat kívánom Neked!

Üdv: Nelia

2513. Bibii (válaszként erre: 2512. - 2e0264df59)
2010. aug. 27. 09:58
Szia! Nálam a hajhullás jelentkezett, és egy kis haspuffadás. De ezeken kívül semmi probléma nincsen. Elolvastam a Miréna betegtájékoztatóját, és "nem gyakori" mellékhatásként írja mindegyiket. Igazából azt lenne jó tudni, hogy ezek elmúlnak-e idővel?
2512. 2e0264df59 (válaszként erre: 2511. - Bibii)
2010. aug. 26. 23:09
Szia! Nekem másfél hónapja van és nekem is hullik a hajam. Bár nálam még a szülés utáni hajhullás elhúzódása is szóbajöhet. Bár én mindig hajlamos voltam rá. Csak akkor nem hullot amikor terhes voltam vagy konkrétan olyan fogamzásgátlót szedtem. Hogy kiválthatja-e azt én nem tudom, bár úgy rémlik, hogy írják némi mellékhatásként.
2511. Bibii
2010. aug. 26. 22:55

Sziasztok!


Február óta én is Mirénát használok.Tulajdonképpen megvagyok elégedve vele. Szeretném megkérdezni, hogy tapasztalt-e valaki erősebb hajhullást az után hogy elkezdte használni a Mirénát? Nálam ez a probléma jelentkezett, és nem tudom, hogy van-e köze a Mirénához, vagy esetleg máshoz.

Köszönöm válaszotokat előre is.

2510. 099c0bed40 (válaszként erre: 2509. - Annamary84)
2010. aug. 26. 22:20
Szia, a vérzés elmaradása egyénfüggő, és az is hogy kinek a szervezete hogyan fogadja be az eszközt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook