Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2591. Fisica
2010. aug. 14. 11:03
hát..5 nap után sok következtetést sztem nem lehet levonni
2590. KisBaby
2010. aug. 13. 16:49

5. napja szedem a Belarát (előtte Lyndinette20-at szedtem, 1 év különbséggel), és kétségbe vagyok esve. :S Az állam tiszta pattanásos lett, pedig egész kamaszkoromban tiszta volt a bőröm, nekem még soha nem volt ennyi. Az étvágyam is megnőtt.

Szinte kizárt hogy terhes legyek, mert védekeztünk a barátommal, és semmi jelét nem látom annak, h az lennék... Lehet ez a 2 dolog csak a tablettától? Mert akkor sürgősen váltani fogok!!! :(

2589. dhfzerf
2010. aug. 5. 13:52

Kedves Lillyanne!

A Belara elvileg már a 7. szem után hat-ezt találod a tájékoztatóján is. Én anno 7 szem után már éltem szexuális életet :) Szerintem nyugodt lehetsz 2 egész levél beszedése után--csodálkozom,hogy kibírtad eddig :) Nincs okod az aggódásra

2588. Lillyanne
2010. aug. 5. 08:55

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne,hogy a Belara fogamzásgátlót szedem és amikor elkezdtem szedni a 2. levéllel,a 3. szemnél tartottam akkor feküdtem le a barátommal szerintetek akkor már védett a tabletta a másik pedig,hogy egy héttel később is megtörtént van okom az aggódásra? Előre is köszi!!

2587. Orsi cicuska (válaszként erre: 2586. - Fisica)
2010. aug. 3. 19:30
Marha jó,akkor nemtudom mitől eszek ennyit... :S
2586. Szisz24 (válaszként erre: 2585. - Ardélia)
2010. júl. 29. 13:31
Szia!Sajnálom ami Veled történt.Én a Volinát tudom ajánlani,nagyon kevés hormon van benne.Igaz az elején ennél is van pici hányinger,vérzés de hamar elmúlik!Remélem tudtam segíteni:)
2585. ardélia
2010. júl. 29. 02:03
Nekem csak negatív élményem volt a belara-val kapcsolatban! Első fogamzásgátló tabletta amit szedtem,és 21 napon keresztül volt vérzésem tőle.Az egyhónapot végigszedtem reménykedtem hátha jobb lesz,de reggelente fejfájás hányinger,akkor volt olyan hogy el is ájultam,borzalmas migrén,ami azóta is kísért hogyha egy kis front változás van.Egyesek azt írták hogy tudtak fogyni mellette,de én egyfolytában éhes voltam.A legrosszabb a szőrösödés..Ilyen tünetek melett gondolom mindenki hagyta volna a fenébe talán hamarabb is.:( Magán nőgyőgyász írta fel,nem küldött el kivizsgálásra sem,pedig kellett volna.) Azóta sok fogamzás gátló módszert is kipróbáltunk már párommal de végül is megint a bogyónál tarunk..Valaki nem tud esetleg a Belara-nal kissebb hormon tartalmú tablettát? Teljesen megbolygatott:S nem akarom mégegyszer átélni..
2584. ExLex
2010. júl. 26. 05:26

Sziasztok!

Több, mint másfél éve szedek Belarát (ez az első fogamzásgátlóm), íme a tapasztalataim:

az első hónap kellemetlen volt: két hétig vérzés, mellfeszülés, ingerültség (de ezen tünetek előfordulására fel is hívta az orvosom fel a figyelmem).

Második levéltől mostanáig semmi panasz. Csak el ne kiabáljam...

Nem híztam (de sajnos "mellesleg" sem változott semmmi...), a bőröm minőségén határozottan javított, napra (majdhogynem órára) pontosan jön meg, mennyiségre valamennyivel kevesebb lett (a normálishoz képest), viszont a görcsök megmaradtak.

Ez alatt az idő alatt már felejtettem el bevenni (eddig kb. 2-szer, de mindig 12 órán belül pótoltam), meg egyébként is gyakran előfordul, hogy 1-2 óra eltéréssel veszem be.

Plusz egyszer az első tablettát felejtettem el. Pótoltam (szintén 12 órán belül, az előző hónaphoz képest) és nem volt semmi baj. Nem védekeztem máshogy, sem hét napig, sem az egész hónapban. Szóval eddig semmi következmény, de azért törekszem rá, hogy felelősségteljesen szedjem...

Remélem hasznos volt a hozzászólásom, annak idején, mikor elkezdtem szedni, én is örültem volna hasonlónak.

2583. Renkababa
2010. júl. 25. 17:21
Szia! Én kb 15 kg-t híztam tőle, de vannak akiknél nem volt ilyen. biztos személyfüggő is. Szőrösödés..nekem kevesebb lett, de túlnyomóan sokat enm változott.
2582. Szisz24
2010. júl. 23. 14:29

Hello mindenkinek:)

A Belara szőrösödésre is jó?Évek óta ezzel küzdök,emelkedett tesztoszteronszint.Eddig megúsztam a "dúrvább szereket"nem kellett szednem a szőrösödésre semmit,Volinát szedtem a görcseim miatt,ettől nem híztam.Vizsont most voltam kontrollon és megint magas a tesztoszteronszintem és a szőrösödés is dúrvább lett:(:(Az orvosom már fel akarja írni a Diane35-öt,viszont arról sok rosszat hallottam.Valaki említette hogy a Belara ugyanaz mint a Diane csak jóval kevesebb a hormontartalma.Ti híztatok tőle?És aki szőrösödésben szenved tényleg jó rá?Mert akkor inkább megkérem a dokit h ezt írja fel ne a diane-t.28kgot fogytam és nagyon nem szeretném ha visszajönne.Előre is köszi a válaszokat!

2581. Fisica
2010. júl. 22. 19:54

szia, teljesen egyén függő hogy ki hogyan reagál rá, nekem az előzővel se volt bajom és a belarával sincs.

Viszont van akiknek nem volt jó, de úgyanígy van ez a többi bogyóval is, lehet ami Neked jó az nekem nem lenne az.

Neked kell eldöntened akarsz e váltani.

2580. Klaudia21
2010. júl. 22. 19:40

Sziasztok!Én már 3-éve szedem a Jassminell-ét, semmi bajom nics vele azon kívül h. drága!Olvastam a belara gyógyszeröl és ez olcsobb, csak félek váltani mert nekem nem pattanásos az arcom és sztetek ha el kezdem szedni lehet valami gond?

Koszonom elore is!

2579. Fisica (válaszként erre: 2577. - Toriamos)
2010. júl. 22. 17:53
szia, gondolom ugyanúgy megjön majd
2010. júl. 22. 14:51
Nem szabad 2 gyógyszert bevenni egy nap.. lehet ez kavart be :S
2577. toriamos
2010. júl. 22. 11:55

Sziasztok! Ha már elfelejtésről van szó, valaki megosztaná velem a tapasztalatait?

A 14. tablettát majdnem 24 óra késéssel vettem be, betegtájékoztató alapján a 15-et meg a szokásos időben (azaz kettőt szinte egymás után, ezt elég meredeknek éreztem, de ezt írják, nem?). Az ezt követő napokban véreztem, nem olyan erősen, mintha megjött volna, de azért volt valami. Teherbe esés miatt most nem kell aggódnom, csak érdekelne, hogy mire számítsak most? A levél befejeztével megjön ilyenkor, mintha mi sem történt volna?

2576. Fisica
2010. júl. 21. 20:07
Hát csak vigyázz, aztán jön a baba:)
2010. júl. 21. 19:58
Jah megint az lesz... nagyon gáz,hogy mindent elfelejtek volt olyan hogy elfelejtettem hogy doga lesz a suliba és tök nyugiba bementem tanulás,készülés nélkül...:D Amugy megint elfelejtettem bevenni tegnap...:D :S :S
2574. Fisica
2010. júl. 20. 19:53

állítsd be a telefonod hátha akkor nem fogod elfelejteni:D

én 3 éve szedem, eddig egyszer se maradt ki, csak olyan volt hogy esetleg pár órával eltoltam a bevételét mert akkor éppen nem tudtam bevenni vmi miatt:)

2010. júl. 20. 17:26
Hát én szedem pár éve és az elején nagyon odafigyeltem,mostanába valahogy nem jut eszembe :S mindig este 19-20körül szoktam bevenni(ha nem felejtem el) :-D Nemtudom,mondjuk én mindent elfelejtek... :-D
2572. Renkababa
2010. júl. 20. 17:20
nekem szerencsére max olyan volt, h hajnal 2 körül jutott eszembe h nem vettem be, de gyorsan pótoltam..
2571. Fisica
2010. júl. 20. 16:49
nekem még sose sikerült:) (kopp-kopp) :)
2010. júl. 20. 14:50
Nagyon könnyen... :-D
2569. Fisica
2010. júl. 19. 23:31
nem értem mondjuk azt hogy, hoogyan lehet olyan sokszor elfelejteni?!:)
2568. Orsi cicuska (válaszként erre: 2566. - Anita8989)
2010. júl. 19. 22:53

Egyáltalán nem,én is el szoktam felejteni néha!

Csak arra figyelj hogy egy nap csak egy gyógyszert vegyél be. Ha már évek óta szeded akkor az az egy(kettő) nem baj mivel nem ürül ki 1-2 nap alatt a szervezetedből csak egymás után több nap ne felejsd el :-) Nekem volt hogy minden második nap felejtettem el bevenni :S

2567. Fisica (válaszként erre: 2565. - Lillyanne)
2010. júl. 19. 21:38
hello , azért jó ha megvárod a következő levél elkezdését, jobb inkább helyesen szedni
2566. anita8989
2010. júl. 5. 12:20

hello,

én is ezt a gyógyszert szedem általában 6kor szoktam bevenni. este együtt voltunk a abrátommal, de ma délelőtt jöttem rá hogy elfelejtettem bevenni a gyógyszert. ez nagyon nagyon nag baj? most bepótoltam meg minden, de agódom.

2565. Lillyanne
2010. júl. 3. 22:50

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne,hogy most kezdtem el fogamzásgátlót szedni,Belarát.Én nem a vérzés első napján kezdtem el szedni,akkor is érvényes az 1 hét után hatás,hogy ha a szabályokat betartva szedem vagy várjak 1 hónapig?A válaszokat előre is köszi!

2564. katherina83 (válaszként erre: 2563. - 2e94d4a45e)
2010. júl. 1. 17:08

Szia!

Nekem is pont ez problémám!Írj hogy hogy döntöttél!

2010. júl. 1. 16:00

Sziasztok!


Decemberben szültem, most,hogy vége a szoptatásnak írattam fel a dokimmal tablettát,és ezt a Belara-t kaptam. A dokimban megbízom,de olyan sok rossz mellékhatást olvastam a betegtájékoztatón,hogy félek elkezdeni szedni...

2010. jún. 30. 14:15

Sziasztok nekem pont ma írta fel a nődoki a Belarat!

De most itt ahogy olvasgatok róla már nem biztos hogy el is merem majd kezdeni!Mert nem akarok egy dekát sem hízni sőt most nemrég kezdtem bele a fogyókúrámba!A mellem sem kicsi úgyhogy annak sem kéne nőni!Már azon gondolkozom hogy vissza megyek a nődokihoz hogy írjon fel másikat!Terhességem előtt a Tri-regolt szedtem azzal semmi panaszom nem volt!!!Az arcom nem pattanásos görcseim sincsenek!Légyszi írjatok vmi tanácsot még van egy hetem a kezdésig!Köszi!!!!!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook