Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2501. cicafuli
2010. jan. 10. 16:52

Sziasztok

A tanácsotokat kérném!

5 évig Yadine fogamzásgátlót szedtem, soha semmi bajom nem volt vele, max kis libidó csökkenés.

Az ára miatt váltottam,mert túl drága már,és olcsóbbat akartam szedni, Belarát irtak fel helyette. 2 hete szedem, de hányingerem van,görcsös fejfájásom,görcsöl a hasam,és megy néha a hasam, ingerült vagyok stb...Azt szeretném kérdezni h lehet h beképzelem magamnak ezeket a tüneteket??mert sok rosszat olvastam róla, vagy tényleg a gyógyszer hatása lehet?és ha annak a hatása, szedjem tovább, és csak a kezdeti időszakban ilyen rossz, majd hozzászokik a szervezetem és jobb lesz?

kérlek , ha voltatok ilyen helyzetben segítsetek!!!

előre is köszönöm szépen

Mielőtt elkezdtem szedni sok rosszat olvastam rólal

2500. Fisica
2010. jan. 10. 13:14

*jav

hát jó ha neked másképp irják a te dolgod, de nekem bárki irta fel nem fizettem többet

2499. Fisica
2010. jan. 10. 13:13
hát jó ha nekem másképp irják a te dolgod, de nekem bárki irta fel nem fizettem többet
2498. 9119fbb4f0 (válaszként erre: 2497. - Fisica)
2010. jan. 10. 06:22
én meg azt tudom elképzelni, hogy egy nődoki más támogatással irhatja fel a fogigátlót, mint egy háziorvos... de kiszálltam a témából. nem bírom ha leosztják az ember, mikor tudom hogy iagazm van... végülis csak 20 éve ismerem az orvos anyámat. szal sziaasztok
2497. Fisica
2010. jan. 9. 23:29

ez hülyeség

ha a nögyógyász irja fel, ha a házidoki, akkor is ugyanannyiért lehet megvenni:)

nem úgy van h jé ezt nem "a" irta fel hanem "b", akkor ezt nem 5000ért kapod hanem 5500ért:) vicces lenne:)

az orvos nem kér azért semmit mert fel ir egy gyógyszert.

a gyógyszertárak tesznek rá árrést h nekik is megérje(igy lehet eltérés az árban), valamint a nögyógyász a gyártótól kaphat jutalékot.. ilyen lehet, el tom képzelni.

2496. 9119fbb4f0 (válaszként erre: 2495. - Fisica)
2010. jan. 9. 23:15
nem, mert nőgyógyász felirja x összegért, házirorvos 2x-ért. Annyit meg nem ér.
2495. Fisica (válaszként erre: 2491. - 9119fbb4f0)
2010. jan. 9. 20:25
miért dupla annyi ha anyukáddal iratod fel? az ára nem orvos hanem gyógyszertár függő nem?:)
2494. Fisica
2010. jan. 9. 20:23
az orvos se tudhatja h kinek hogyan reagál a a szervezete a gyógyszerre, és azért mondja h szedd tovább hátha elmúlik a nem kívánatos mellékhatás.. no de mindegy nem kötelező szedni :))
2493. 9119fbb4f0 (válaszként erre: 2492. - Atiratis)
2010. jan. 9. 19:42
valójában én nekem először még egy másik doki a Yasminelle-t irta fel. De rosszul voltam. És vertem az asztalt nála, hogy de szédülök. Ekkor kaptam a Diane35-öt, ami télleg oks volt. Most meg ez... Én nem a gyógyszert magát szidom, de egy dokinak azért erre figyelnie kellene. Ugyanolyan káros ott az összes ránk nézve.
2492. Atiratis (válaszként erre: 2484. - 9119fbb4f0)
2010. jan. 9. 18:43
Uh, szerintem hasonló dolgok fognak velem is történni, mert a szervezetem láthatóan nem kedveli ezt a dolgot, de én is beszedem még a 3 havit, meglátjuk, de ha rosszabbodik, abba fogom hagyni. Nem gondoltam, hogy ennyire megváltoztatja az ember ritmusát... Ezekkel a dolgokkal tényleg nem jó játszani, és ezt sok doki nem veszi komolyan (az enyém azt mondta, ne foglalkozzak a hányingerrel, a rosszullétekkel, a folyamatos vérzéssel, csak szedjem tovább...). Köszi a választ, még egyéb tapasztalatokat is várok!
2491. 9119fbb4f0 (válaszként erre: 2490. - Miratamara)
2010. jan. 9. 15:58
na az érdekes, mert fogigátlót nem adhatnak recept nélkül ki. mellesleg anyám orvos, és nem íratom fel vele, mert akkor dupla annyi. Dokiknak is a jutalék kell. Belara-ba vmi nyereményjátékkal húztak be sok embert :D
2010. jan. 9. 15:49
Vagy egyszerűen csak bemész a gyógyszertárba és megveszed a régi gyógyszert!!! Legalábbis erre felénk sehol nem kérnek receptet...
2489. Fisica
2010. jan. 9. 14:52
vagy másik nőgyógyászhoz kell menni
2488. Fisica
2010. jan. 9. 14:51
senki nem mondta h ez mindenkinek tökéletesen megfelel, a szervezetedtől függ!, nekem semmi bajom nincs tőle már 2 éve szedem. lehet nekem meg másik nem lenne jó, bár amit előtte szedtem azzal se volt semmi gondom, az meg h a nőgyógyász fel ir vmit egy dolog, elmész a házi orvosoz és felirja a régit:)
2487. 9119fbb4f0 (válaszként erre: 2485. - Fisica)
2010. jan. 9. 13:43
90%-ban csak rosszat olvastam. És én mondtam a dokinak, hogy nekem nem kell, hanem a régit írja fel. De ezt írta fel, mert ez nagyon jó és új. Hát szerintem meg nem, és ne rajtam próbálkozzon a doki. És ha lenne 3 ilyen rossz hónapotok, akkor meglátnám kinek ajánljátok. Nah ennyi =)
2010. jan. 9. 13:00

Sziasztok!

Én is szedtem a Belarát, majdnem egy évig!!!

Először a Yadine-t szedtem 5 és fél évig, semmi problémám nem volt vele, tartottam 6 hónap szünetet, és utána írta fel a doki a Belara-t!

Hát az biztos hogy más volt, legalábbis az én szervezetem annyira nem birta!Én is görcsöltem az elején, de az csak az 1 hónapban volt jellemző, utánna abba maradt!!!

Viszont nekem az 1 év utánn volt a baj, amikor abbahagytam!!!

Híztam 10 kilót!És én is pöttyöslabda lettem!!!Ez egy éve tart!!! És a Yadine utánn nem volt ilyen panasz!!!A doki szerint valószínű hogy a gyógyszer miatt!!!Az óta nem is szedek ilyesmit!!!:( De szerintem ez mindenkinél szeméyfüggő!!!Meg kell találni a megfelelő gyógyszert, csak próbálgatni kell...de ezt az orvos is közli általában!!!

Szép napot mindenkinek!!!:)

2485. Fisica (válaszként erre: 2484. - 9119fbb4f0)
2010. jan. 9. 12:44
Az hogy neked nem jött be a gyógyszer még nem jelenti azt h sz*r lenne, a te szervezeted ezt nem szereti, viszont másnak éppen ez a jó gyógyszer, térj vissza ahhoz ami bevált...
2484. 9119fbb4f0 (válaszként erre: 2483. - Atiratis)
2010. jan. 9. 01:57

Hello!


Diane35-öt szedtem 2 évig, semmi problémám nem volt vele. Most 4 hónapja a doki a Belara-t irta fel. Rettegtem, mert én Diane35-öt akartam. Nos amiért rettegtem bevált. Első havi adag után úgy görcsöltem, mint addig soha, előtte és közben pecsételő vérzésem volt, és mindez kb 10 napig tartott. Nah mondom első levél, folytassuk tovább. Folytattam beszedtem a 21 szemet, meg is jött, nem is fájt annyira a hasam, nah és ekkor jött a cifra dolog, olyan mintha vérrögök hullottak volna belőlem. Valami iszonyat volt. És ez is kb 10 napig tartott. Oké mondom hátha a 3. hónap, szedjük el azt is. Most hagytam abba, de 20. szemnél megjött, bevettem 21. szemet, másnapra teljesen begörcsöltem megint, és azóta vagy ez a pecsételő vérzés, vagy végdarabok, vagy nem is tudom mik. Megfogadtam, hogy SOHA többet Belara-t, de még mást se, csak ami már bevált. Szedje be a doki, ha annyira tudja, hogy mi a jó az embernek. Kegyetlen 3 hónapot okozott ezzel nekem. És nem mellesleg úgy nézek ki, mint egy pöttyös gumilabda.

Én lemondtam gyógyszerről, maradnak a lokális fogamzásgátlók, ha jön a baba, mostmár nem érdekel, de engem egy gyógyszer nem fog tönkretenni így. Szóval SENKINEK nem ajánlom, mert egy kalap sz@r.

2483. Atiratis
2010. jan. 8. 14:42

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

18 napja szedem a Belarát, az első levélből még 3 van vissza. Mindig rendesen szedtem, ugyanabban a napszakban, mindig este 8-kor, tehát eddig mindent a tájékoztatónak megfelelően. Azonban már a 8. nap szedés után jelentkezett az a bizonyos pecsételő vérzés, barna folyásom is volt, ami még elviselhető lett volna, de nem múlt el, sőt most 3 napja "megjött", holott még 11 napon lett volna a köv. vérzésig, és a hasam is fáj minden nap, holott amíg nem szedtem a Belarát a vérzésemmel minden rendben volt, és soha nem fájt a hasam sem. Ez aggaszt igazából, ha valakinek volt ilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem. Most egyenlőre szedem és mindent úgy csinálok, ahogy írva van, de egy kicsit félek ettől a folyamatos vérzéstől. Ráadásul a mellem is nőtt (inkább duzzadt) ami még nem lenne baj, de csomók jelentek meg benne, amik eléggé fájdalmasak.

Ha tudtok segíteni, légyszi írjatok! Előre is köszönöm!!

2482. rovely (válaszként erre: 2479. - Blanca85)
2010. jan. 8. 14:30
Mivel a Belara hormonális fogamzásgátló, és tartalmazza a ciproteron acetátot, amely a tesztoszteron egyes hatásait védi ki -ami a szexuális vágyért is felelős- csökkentheti a libidót! Tehát a panaszod összefüggésben lehet a Belara-val, ha nagyon zavar, akkor nőgyógyásznak panaszold el és válts tablettát.
2481. kamipe
2010. jan. 8. 13:20

Sziasztok.

Azt olvastam már, hogy a pecsételős vérzés az úgymond "természetes" az első pár hónapban. Én most kezdtem el szedni a belarát most vagyok a 7napos szünetben. Kb. 4 nap volt az amikor nem volt ez a pecsételős vérzés. És a kérdésem az lenne, hogy ugye a menstruációm első napján kezdtem szedni, rendszeresen bevettem és a 14. nap pont szilveszter napján együtt voltam a barátommal és alkoholt is ittam... Szerintetek addigra kifejtette már a hatását? Vagy hülye vagyok és ne parázzak mert úgyis van ez a pecsételő vérzés? Igazából ez az első fogamzásgátló tabletta, amit szedek és ezért vagyok ilyen bizonytalan.

2480. Fisica (válaszként erre: 2479. - Blanca85)
2010. jan. 6. 14:00
szia, sztem ha ennyire klasszul bevált nálad a gyógyszer akkor nem kellene váltanod. Az meg hogy mennyire kívánod a szexet nem feltétlenül rajtad múlik, ha a partnered úgy közeledik hozzád (ergo neki kellene sztem megfelelően előkésziteni a dolgot, lázba hozni téged), ahogy neked a legjobb akkor úgyanúgy fogod kívánni mint előtte. Beszéljetek róla..ha nem lesz jobb akkor lehet mégis a váltás a megoldás, csak lehet akkor más gondok jönnek elő..
2479. Blanca85
2010. jan. 5. 23:51

Sziasztok én már több mint másfél éve szedem a gyógyszert különleges panaszom nincs vele kapcsolatban egyet leszámítva, azt, hogy a sex-et nem kívánom annyira mint azelőtt mielőtt elkezdtem volna szedni.

Szerintetek ez lehet a Belara hatása? Amúgy tényleg semmi baj nincs vele a pattik eltűntek a menses pontos, nem fáj a hasam sem, egy kicsit híztam de az nem feltétlen a gyógyszer miatt van, csak ez az egy bajom van.(De ez éppen elég)

Szerintetek ha megpróbálnék másik fogi tabit szedni, akkor helyre jönne a dolog???

köszi

2478. Angel Cicc (válaszként erre: 2472. - Fernandina)
2010. jan. 4. 21:58
igen, sajnos nekem is ez volt:( közben átváltottam másik fajtára attól egy kicsit jobb lett de messze nem olyan mint régen:S
2477. Fisica
2010. jan. 4. 21:18
szerinem semmi bajod nem lesz , nekem is volt már ilyen..
2476. retro88 (válaszként erre: 2475. - Fisica)
2010. jan. 4. 20:04
hát sajnos 1 ora kulonbség van a 2gyogyszer szedése kozott
2475. Fisica
2010. jan. 4. 17:52
állitólag ha nem egyszerre veszed be a fog.gálóval a másik gyógyszert akkor nincs gyengülés...
2474. retro88
2010. jan. 2. 17:10

Sziasztok!

Belara nevű fogamzásgátlót szedek. Tegnap délután a párommal megtörtént az aktus, de sajnos estére rosszul lettem, belázasodtam(torokfájás, láz). Elmentünk az ügyeletre, kaptam antibiotikumot, amit rögtön be is vettem. Sajnos csak később jutott eszembe, hogy ilyenkor a fogamzásgátlónak gyengül a hatása. A kérdésem az lenne hogy ez már a délutáni esetre is kihathat, vagy csak a következő napokban várható a hatás gyengülés?Ez a "gyengéb" hatás meddig áll fent? (3 napos antibiotikumot kaptam)

2473. retro88
2010. jan. 2. 11:21

Sziasztok!

Belara nevű fogamzásgátlót szedek.Tegnap délután a párommal megtörtént az aktus,de sajnos estére rosszul lettem,belázasodtam(torokfájás,láz).Elmentünk az ügyeletre,kaptam antibiotikumot,amit rögtön be is vettem.Sajnos csak később jutott eszembe,hogy ilyenkor a fogamzásgátlónak gyengül a hatása.A kérdésem az lenne hogy ez már a délutáni esetre is kihathat,vagy csak a következő napokban várható a hatás gyengülés?Ez a "gyengéb" hatás meddig áll fent? (3 napos antibiotikumot kaptam)

2010. jan. 2. 10:48

Sziasztok! Én most kezdtem el szedni a Belara-t, egy levél már megvan, viszont van egy olyan érzésem, hogy a tabletta miatt csökkenhetett a nemi vágyam a partnerem felé.

Létezhet ilyen?

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook