Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2010. okt. 28. 21:34

Sziasztok! Szeretném megosztani a belara gyógyszerel kapcsolatos tapasztalataimat :)

Most kezdtem el szedni, és eddig nem valami nagyon kellemes :S Mikor megjött a menzeszem akkor vettem be az elsőt és minden nap pontosan szedtem be volt pár perces késéssel de nem hagytam ki egy szemet se szóval jól szedem de mikor el kellett volna múlnia ilyen barnás vér volt és majd nem 1 hónapig volt:S

De azt is észre vettem hogy a mellem nöl és fáj mióta szedem a gyógyszert, és gyakrabban vagyok éhes és pár hete megy a hasam :S nem mindig de elég sokszor de úgy vettem észre hogy a bőröm tisztább :D remélem nem lesz gond és ha ti is tapasztaltatok ilyesmit kérlek írjátok meg! :)

Mert picit aggódom:S hogy hat e a gyógyszer ilyen tünetek mellet:S és hogy 100% védve vagyok:S

És remélem megjön majd :S

Előre is köszi!

Szép estét mindenkinek! ;)

2620. Fisica (válaszként erre: 2619. - Krisztinaa91)
2010. okt. 4. 18:11

akkor lehet...

de szerintem pusztán a bogyótól nem lehet hízni..nekem pl étvágyat csinált...és talán attól egy kicsit..de mindenkinél más

2619. krisztinaa91 (válaszként erre: 2617. - Fisica)
2010. okt. 4. 16:17
nem mostanában kezdtem hízni, nehéz megállapítani, hogy pontosan mikortól, bár nagyjából egy-másfél éve lehetett az is. csak most ültették el a bogarat a fülemben, hogy lehet, hogy a bogyó az oka :)
2618. Renkababa (válaszként erre: 2616. - Krisztinaa91)
2010. okt. 4. 11:23
Szia!Énis küzdök ilyennel,nekem a dokim anno azt modta, hogy a belara megköti a folyadékot, azért hizunk.Nem tudom, de én most elkezdtem járni tornázni, rmeélem lesz hatása, mert az tuti h valami nem olyan, mint régen, mert ugyanattól a diétától egy dekát sem fogytam amitől anno kb 10 kiló lement..
2617. Fisica (válaszként erre: 2616. - Krisztinaa91)
2010. okt. 4. 11:21
szia, ha olyan régen szeded és csak mostanában kezdtél hízni nem hiszem, hogy ettől lenne, mert az már az elején előjön szerintem.
2010. okt. 4. 00:43
sziasztok! én kb másfél éve szedem a belarát, és semmi gondom nem volt vele. a menstruációs tünetek enyhültek, nem volt soha rosszullétem, az arcom is tiszta volt. viszont az utóbbi idő alatt kb. 10 kilót sikerült híznom. eddig nem is gondoltam rá, hogy a tabletta miatt lehet, amíg egyik ismerősöm meg nem kérdezte, hogy mit szedek. nehéz ráfogni, hogy a belara miatt lehet, viszont nem eszek se többet, se kevesebbet, mint azelőtt, sőt, még sportolni is elkezdtem mellette és egy ideig vegetáriánus is voltam, de semmi eredménye. mi a véleményetek?
2010. szept. 27. 20:22
Ezen a héten megyek... szerintem az lesz a gond hogy már tultelítődött a gyógyi :) Kivi vagyok mit fog felirni :)
2614. Fisica
2010. szept. 26. 21:48
majd a doki megmondja mitől van, vagy csak ad egy másikat:)
2010. szept. 24. 21:11

:DD VÉÉÉÉGREEEEEEEEE!!!!

Amúgy még mindig jönnek ki a patik az államnál.. ugyhogy megyek a nőgyógyászhoz és kérni fogok egy másik gyógyszert és egy kivizsgálást... az lehet hogy 3éve szedem és tultelítődött a szervezetembe?

Kozmetikába vagyok 2. éve tanuló és mindig jól rendbejött az arcom a kezelésektől most pedig semmire sem reagál :(

Amúgy meg attól nem leszek terhes ha 3év után egyszer ilyen előfordult...

2010. szept. 24. 16:01
Még mindig nem vagyok kíváncsi Rád:) Amúgy meg már rég le van zárva a téma...
2611. Fisica (válaszként erre: 2607. - 7230827147)
2010. szept. 24. 13:52

Már máskor is ilyen durván válaszoltál hasonló kérdésekre, attól hogy nem jól szedi még kérdezhet és lehet normálisan is válaszolni.

Képzeld én se az orvos nyakára járok minden apró kérdésemmel. Könnyebb egyszer megkérdezni valahol, mint kutakodni utána.

AZ meg már nem a Te problémád ha valaki terhes lesz akaratán kívül..asszem:P

2610. Orsi cicuska (válaszként erre: 2607. - 7230827147)
2010. szept. 20. 17:21
jaj mááár!! Kb 3éve szedem a gyógyszert!!!!! Tudom hogy működik most először vettem igy be/vagy igy nem :D De zárjuk le a témát mert már túl vagyok rajta!!
2609. Adri N (válaszként erre: 2605. - Fisica)
2010. szept. 20. 16:56
köszönöm a választ,megnyugtattál!:)
2010. szept. 20. 16:07
Most nyugodtan el lehet mondani mindennek, de sajnos nem értem, hogy az elvileg felnőtt emberek miért nem tájékozódnak kellőképp, ha már hormont szednek? Lehet tényleg nincs benne ez így konkrétan a tájékoztatóban, de én mielőtt elkezdtem szedni a gyógyszert, nagyon sok fórumon olvastam utána, nőgyógyászt kikérdeztem, újságokban is mindig elolvastam erről a támáról szóló cikkeket. Mert ugye ezzel mérgezzük is magunkat, nem mind1, hogyan szedi az ember.
2607. 7230827147 (válaszként erre: 2606. - Fisica)
2010. szept. 20. 16:04
Nem Neked írtam, de nyugodtan szólj bele:) És az akkor sem normális, hogy először egy levél után 1-et bevesz, 2-őt kihagy, aztán megint 1, megint 2 kimarad...és csak ezután gondolkodik. És az ilyen emberek élnek nemi életet, aztán csodálkoznak, ha majd nem jön meg. De persze ő szedte rendesen a gyógyszert, és mégis milyen sz*r a gyógyszer, terhes lett tőle...
2606. Fisica (válaszként erre: 2599. - 7230827147)
2010. szept. 20. 14:20
hát..válaszolhattál volna finomabban is, amúgy meg a tájékoztatóban sincs minden benne.. nézd csak meg:)
2605. Fisica (válaszként erre: 2604. - Adri N)
2010. szept. 20. 14:14
nekem is szokott ilyen lenni néha pár hónapig. szerintem nem ok a váltásra
2604. Adri N
2010. szept. 18. 21:55
sziasztok!nov.ben lesz 1 éve h szedem a belara-t.És általában(már pár hónapja),mielőtt az utolsó szemet kéne bevennem,már előtte 1 héttel pecsételő vérzés jelenik meg.Aztán mikor beveszem az utolsó szemet ez elmulik,és a 7 napos szünet 2-3 napján megjön a rendes menzesz.Ez a "rendszeres rendellenesség" mennyire normális?Ez az első f.gátlóm és nem tudom,h ez már nyomós ok lehet-e a váltásra?
2603. 7230827147 (válaszként erre: 2601. - Orsi cicuska)
2010. szept. 18. 15:23
Nem mondtam, hogy hülye vagy...vagy Te ezt olvastad valahol? Amúgy meg látom, mennyire tudsz mindent...akkor nem így kérdezted volna a fórumon. Érdekes, én elolvastam a tájékoztatót mielőtt elkezdtem szedni, és még soha semmit nem kellett kérdeznem, mert ELOLVASTAM, és minden benne volt.
2602. Orsi cicuska (válaszként erre: 2600. - Fisica)
2010. szept. 17. 20:50
Már mindegy,nem kell már mert ma kezdtem el a másik levelet (azóta már egy levelet normálisan szedtem) most mult el... az arcom is tisztul :)
2601. Orsi cicuska (válaszként erre: 2599. - 7230827147)
2010. szept. 17. 20:48
Már bocs de nem vagyok teljesen hülye... Nem olvastam el,mert nem volt semmi gond.Most is csak emiatt,de azóta minden rendben van,az arcomon látszott meg annyi jogy késöbb jött meg. Meg az orvos MINDENT elmondott... De azért kössz...ha most nem mondod hogy van a használati utasítás akkor hülyén halok meg.. :D
2600. Fisica (válaszként erre: 2598. - Orsi cicuska)
2010. szept. 15. 15:35
igen, megszakítás nélkül folyamatosan szedd be a 2.levelet is
2599. 7230827147 (válaszként erre: 2598. - Orsi cicuska)
2010. szept. 14. 22:13
Már bocs, de kitalálták a használtai utasítást, ahol MINDEN erre vonatkozó dolgot leírtak...és még sok mást is. Szedés előtt lehet nem ártott volna elolvasni...
2598. Orsi cicuska (válaszként erre: 2597. - Fisica)
2010. szept. 14. 19:52
Nem értem... :S hogy az egész következőt? Megszakítás nélkül szedjem ne hagyjak ki 7 napot?
2597. Fisica
2010. szept. 14. 12:33
lehet, ha ki akarod tolni akkor inkább vedd be az egész következő levelet..
2010. szept. 13. 20:48

Sziasztok!

Szerintetek az lehetséges hogy azért lett tele az arcom pattanással mert össze-vissza szedtem a gyógyszert :S Nagyon hülye voltam mert ugy volt hogy mentem nyaralni pár napra és pont aznap jött volna meg amikor indultunk.De nemakartam hogy aznap jöjjön meg ezért kitoltam,úgy hogy egyet bevettem egyet nem aztán kettőt nem vettem be,egyet bevettem stb... És szerdán kellett volna megjönnie ehelyett hétfőn jött meg...:S Ez augusztusban közepén volt most szeptemberben 13án kellett volna megjönnie és megjött már 10én,szóval most előbb(de most rendesen szedtem) még mindig van 1-2 de remélem mostmár tisztul :)

2595. Fisica (válaszként erre: 2594. - Kati86)
2010. aug. 25. 15:31
szia, nekem is nagyon hullik a hajam, de már a gyógyszer előtt is így volt, bár arra már nem emlékszem, hogy akkor mennyire.:) De most elég erősen, viszont még mindig nagyon sok van, de az is lehet csak azért tűnik soknak a kihullt haj mert hosszú, azt mondják napi 100 szál is kihullhat ami még nem baj.
2594. kati86
2010. aug. 24. 12:31
Sziasztok! Én 11napja szedem a Belara gyógyszert. 5éve használtam a Yadine-t szedtem egy hónapig, nekem attól hangulatváltozásaim voltak(mintha depressziós lettem volna), és nem volt szexuális érdeklődésem sem a párom íránt. Azóta nem hazsnáltam fogamzásgátlkót. Az orvosom azt mondta, ez nagyon jó gyógyszer, rmeélem beválik majd nekem is, mint ahogy olvastam másoknak is vannak jó tapasztalatai. Hangulatváltozásom nincsen tőle. Az elején feszült a mellem, most már csak néha egy kicsit. Pecsételő vérzésem még most is van, de a Dr. Úr mondta, hogy első hónapban lehet ilyen. Kicsit kellemetlen. Viszont hullik a hajam, (tövestől, nem szálkásan, tehát nem a töredezettség miatt lehet). Ez lehet a gyógyszer mellékhatása? Valaki tapasztalt már ilyet? Lehet most tartok ott, hogy újraregenálódik a hajam, és azért húllik ennyire? Dús hajam van, de zavar, hogy sok hajszálamat elvesztek.
2593. Lillyanne (válaszként erre: 2590. - KisBaby)
2010. aug. 18. 23:38

Szia!

Nekem is ez volt,hogy az első levél elején,míg hozzá szokik a szervezet a gyógyszerhez megnőtt az étvágyam,de utána elmúlt.Nekem is voltak pattanásaim,de a gyógyszertől elmúltak!Serintem szedd végig a levelet és,hogy ha nem változik semmi válts vagy keresd fel az orvosod!

2592. Lillyanne
2010. aug. 18. 23:36

Sziasztok!

A fogamzásgátlótól ti,hogy tapasztaltátok a mellnövekedést mennyi ideig nőtt tovább vagy,hogy mennyivel,mert amióta elkezdtem szedni már könnyen észrevehető a változás és kicsit már idegesít,hogy meddig akar még nőni...A válaszokat előre is köszi!!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook