Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2531. Renkababa
2010. márc. 24. 19:00
nekem is előbb irta fel mint hogy vérvételre küldött, és nekem is ez volt az első bogyóm taly márc környékén kezdtem el szedni..ne parázz..nekem tök jól beállította a vérzést, sztem kezdd el, aztán majd látod h mi lesz..
2010. márc. 24. 18:37

Sziasztok!

Ma voltam az orvosomnál és Belara-t írt fel,még soha sem szedtem fogamzásgátlót,és nem tudom hogy ez milyen, ez jó pattanásra és hegre?Ugyanis el sem küldött az orvosom kivizsgálásra egyedül csak vérvételre és nem merem elkezdeni szedni.

2529. Fisica
2010. márc. 16. 18:19

Hali!

Előfordul olyan, hogy nem jön meg, nekem is volt már hasonló.

2528. leila18
2010. márc. 15. 09:52

Sziasztok!

Nekem az a gondom hogy az utolsó előtti tabimat elfeljtettem időben bevenni és másnapa pótoltam 2 óra felé a következőt pedig az eredeti 7 órai időpontban vettem be. Azután jött a 7 napos szünet és nem jött meg. De amióta nem vettem be rendesen a tabelttát kiegészítő védekezést alkalmaztunk tehát nem értjük hogy miért nem jött meg. Ma kezdtem el szedni a következő levelet. Valakinek volt már hasonló baja?

2527. 099c0bed40 (válaszként erre: 2525. - Rainbow13)
2010. febr. 28. 14:22

Ne vegyél be pluszban egyetlen tablettát sem.

Ennek a ciklusnak a végéig használjatok kiegészítő védekezést, a következőnél viszont már védett leszel az első naptól.

2526. Fisica
2010. febr. 28. 14:18
hello, szerintem(!) ha a következő levelet elkezded szedni akkor már biztosított a védelem.
2525. rainbow13
2010. febr. 27. 21:25

Kedves Mindenki!


Annak kapcsán szeretném a tanácsotokat kérni, hogy ha elmulasztottam bevenni a Belara tablettám, és azt csak 13 óra elteltével pótoltam. azt természetesen tudom a használati útmutató alapján, hogy ha 12 óránál többel csúszok, akkor nem biztosított a fogamzásgátló hatás, de ez visszanyerhető, ha ezután hét napig rendszeresen beszedem a tablettámat. Viszont nekem a mostani levélből már csak hat darab maradt, utána majd már a vérzéses 7 napos szünet jön. Akkor ilyenkor vajon mikor alakul ki újra a fogamzásgátló hatás?A hét napos szünet után újra várjunk még 7 napot, amíg újra biztos lesz a hatás?Vagy esetleg, hogy meglegyen a 7 egymást követő nap, hogy bevettem a tablettát, vegyek be még a 7 napos gyógyszermentes időszak előtt plusz egyet a következő levélből?


Előre is köszönöm!

2524. Flower21
2010. febr. 22. 16:12

Sziasztok,


szerintetek lehet olyat, hogy két nappal hamarabb veszem be a következő levélből az első szem tablettát vagy csak 1 nappal lehet hamarabb? Előre is köszi!!!

2523. Fisica (válaszként erre: 2522. - Pampadora)
2010. febr. 20. 23:45
hali, nem valószinű h bármi gond lenne
2522. pampadora
2010. febr. 20. 21:14

sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy a 7napos szünetben megbetegedtem ( kb 2 éve szedem a belarát)és szedtem 2 advil ultra fortét, 2 rubophent és egy kalmopirint 3 nap alatt. ezutan kellett beszednem az elsőt, ma pedig a második szem belarát. az első szem után együtt voltam a párommal. szerintetek lehet gond? utána néztem a betegtájékoztatóban hogy milyen hatóanyagok hatástalanítják a belarát, de egyiket sem találtam meg a fájdalomcsillapítókban...


várom a hozzászólásotokat, véleményeteket!


Köszi, pami

2521. Aglaril (válaszként erre: 2520. - Sariya)
2010. febr. 18. 16:03
a hasmenés semmiképpen nem jó jel ,hisz akadályozza hogy a tabletta felszívódjon rendesen a szervezetben, így a hatását sem fejti ki igazán.a hányinger az igencsak sok esetben előfordul, kell pár hét amíg hozzászokik a szervezeted újra,de ez csak az én véleményem, ha a tünetek nem múlnak el, én a helyedben orvoshoz mennék, kikérni a tanácsát :)
2520. sariya
2010. febr. 13. 09:44

SZiasztok!

Lenne egy kérdésem,régebben szedtem már a Belarát,de abbahagytam egy időre..elsőre semmi bajom se volt tőle..most újra kezdtem szedni és napok óta hasmenésem van meg hányingerem..ez normális?

2519. Aglaril
2010. febr. 6. 19:38

Üdv mindenkinek,a tapasztalataitokra lennék kiváncsi.

Nemrég kezdtem el szedni a Belara nevű f.tablettát,most kezdtem bele a harmadik levélbe.Az első levélnél nemvolt semmi bajom, a második végén azonban egy héttel a 7 napos szünet elött elkezdtem vérezni, először kevésbé aztán pedig erősen.Addig nem múlt el amíg be nem szedtem az összes tablettát,de aztán utána egy napra megjött a rendes menstruációm.Természetesen voltam orvosnál azonnal, aztmondta 1 ilyen alkalom miatt nemír fel másikat ,de ha következőre is ilyen van akkor mást kell szednem.Azt szeretném kérdezni hogy másnak is volt-e ilyen tapasztalata, és ha igen, akkor előfordult-e megint,kelett-e mást szednie,vagy vane esélyem hogy ez egyszeri alkalom volt?

Igazából csak félek hogy megint előjön ez a mostani ciklusban is,mert azért megjegyezném nemvolt kellemes és felemelő dolog két hétig vérezni.Persze akkor iratok fel másikat,csak akkor se akarok mégegyszer ilyet. Ezért vagyok kiváncsi hogy másnak volt-e ilyen, elmúlt-e. (Persze azzal is tisztában vagyok hogy mindnekire más hatást gyakorol a tabletta)Tudom hogy kell jó pár hónapot várni amíg a szervezet megszokja a tablettát, főleg mivel elötte semmit nemszedtem, de az ilyen erős vérzés ilyen sokáig nekem nemtűnik elviselhető mellékhatásnak.

A gond azzal lehet hogy kevés a szervezetemnek a hormontartalma,de olyatis halottam hogy valaki az utolsó héten naponta kettőt vesz be(orvos által tanácsoltan).

:)

2010. febr. 4. 23:53

Üdv!


Én 2 éve szedem. kezdetben bezavarta a menstruációm, de aztán nagyon jó. Az erős görcseim elmúltak, amik annó voltak. Iszonyat fejem volt a pattanások miatt kb egy 6 hónap alatt úgy letisztítja hogy hihetetlen. Ha folyamatosan szeditek, szép bőrötök lesz. Én volt, hogy abba akartam hagyni, de a patik azonnal jöttk, inkább szedem, megéri.

2517. Fisica
2010. jan. 29. 17:27
*étvágyat
2516. Fisica
2010. jan. 29. 17:27
hello. nálam az étváyat növelte a tabi, de nem híztam tőle.
2515. Ba-boom
2010. jan. 29. 16:18

Sziasztok!

Lenne egy banális kérdésem, de azért felteszem. :) Akik azt tapasztalták, hogy híztak a tabitól, az azért volt, mert többet kívántak (kajcsit), vagy ugyanannyit ettek, mint előtte, csak alapból a bogyótól indult meg a hízás...?! Remélem értitek. :)

2514. Fisica
2010. jan. 27. 22:04

[link]


3.pont

miszerint a fogamzásgátlókra nincsenek hatással az antibiotikumok általában

2513. citromm (válaszként erre: 2512. - Gezi11)
2010. jan. 25. 17:20
Szia! Az orvos, aki nekem felírta, azt mondta, hogy a piacon lévő fogamzásgátló tabletták között a legalacsonyabb hormontartalmúak között van.
2512. gezi11
2010. jan. 25. 16:49

Sziasztok! Még új vagyok itt, végigolvastam egy jó pár bejegyzést a fórumban,miután ilyen hülye kérdéssel fordulok hozzátok!

Szóval a kérdésem az lenne,hogy a Belara milyen hormontartalmúnak számít? Magas?

(Kb. 1-1,5 éve szedem. Nekem nagyon bevált, előtte nagyon komoly görcseim voltak és sokáig elhúzódott a menstruációm, de a tabletta szépen beállította, és a görcsök is elmúltak! A súlyom se változott, úgyhogy én csak dicsérni tudom!)

2511. citromm
2010. jan. 25. 08:27
Sziasztok! Bocs, ha ismétlek, de volt olyan tapasztalatotok, hogy hosszabb szedés után a menzesz után is megint elkezdődött vérzés? Egy éve szedem a belarat, eddig minden oké volt vele, múlt héten mondjuk hosszabb volt a menzeszem és ment is a hasam a tablettamentes héten, az új levélből beszedtem kettőt, és ma reggel meg megint vérzik enyhén. Mostanában hüvelygombával szenvedtem, kicsit kezdenek zavarni ezek a nemvárt dolgok.
2010. jan. 19. 17:44
A másik meg, hogy kb 2 hete iszonyatosan depressziós vagyok, semmi nem jó, a hangulatom a béka s..e alatt. Oké, hogy vizsgaidőszak van, de máskor is volt már, és akkor nem reagált így a szervezetem. Lehet ez is a Belara nem éppen pozitív mellékhatása?
2010. jan. 19. 17:42

Sziasztok!


Kb 1 éve szedem a Belarát, de lehet, hogy már nem megfelelő a szervezetemnek, ugyanis kb 1 hete olyan, mintha megjönne, ugyanolyan barnás váladék van, mint a menstruáció elején, de konkrét vérzés nem lesz belőle. Másfél hét múlva jönne meg amúgy.


Szerintetek a gyógyszer miatt van ez? Kevés már nekem? Ez a 3. fogamzásgátló, amit életemben szedtem, nem szívesen váltanék megint, gondolom nem nagyon tesz jót, de ha már nem hat úgy, mint kellene...


Más is tapasztalt ilyet?

2508. rovely (válaszként erre: 2507. - Fisica)
2010. jan. 13. 17:38
:-) igazad van! Egyébként én hajhullásomra kezdtem el szedni egy hete, és eléggé pattis lettem, de ez az első hónapban előfordulhat utána rendeződnie kell. Írok majd, hogy mit tapasztalok a tablettával kapcsolatban...
2507. Fisica
2010. jan. 12. 22:11

aha, értem, azért máskor nézd meg mit írsz alá:)

ne érezd magad kellemetlenül, a dokinak ez olyan mint a zöldségesnek a krumpli mindennap azzal foglalkozik, nem újdonság neki:)

2506. rovely
2010. jan. 12. 20:27
Rajta volt a Belara fogamzásgátlónak a képe, s annyi, hogy Welness hétvégét lehet nyerni, ha jól emlékszem. Mivel eleve kellemetlenül érzem magam a nőgyógyászati vizsgálat után, a hátoldalát nem olvastam el. Nem foglalkoztam Vele, és most sem azért teszem, mert gyanakszom, hogy visszaél az aláírásommal. Azt viszont nem tartom kizártnak, hogy ezért ő is kap valamit, ezért érdekelne kreisyx válasza. Véleményem szerint semmilyen ajándék programot nem kéne kötni fogamzásgátlóhoz, mivel ne ez alapján döntsön valaki a használatáról. Én azért írtam akkor alá, mert zavarban voltam.
2505. Fisica (válaszként erre: 2504. - Rovely)
2010. jan. 11. 21:10
nem olvastad el hogy mit irattak veled alá?
2504. rovely (válaszként erre: 2491. - 9119fbb4f0)
2010. jan. 11. 21:06
Ezt a nyereményjátékot részleteznéd? Mert Velem is aláíratott az orvos egy lapot, hogy nyerhetek valami. Te ezt úgy tudod, hogy az orvosnak kellett az aláírás vmilyen támogatáshoz?
2503. Fisica (válaszként erre: 2501. - Cicafuli)
2010. jan. 10. 18:46
csak anynit tudok mondani, hogy pl az ingerültség nálam is előjött, de idővel elmúlt, a szervezetnek hozzá kell szokni hogy másik gyógyszert szedsz, 2 hét még kevés ahhoz hogy lásd hogy jó e ..szerintem.
2502. 7230827147 (válaszként erre: 2501. - Cicafuli)
2010. jan. 10. 18:07

Szia!


Ez megint olyan, hogy kinek, hogy bírja a szervezete. Általában a dokik azt szokták tanácsolni, hogy 3 hónapig szedd, és ha utána ugyan ugy megmaradnak ezek a tünetek, amik neked nem tetszenek, akkor válts. 2 hét még annyira nem nagy idő...

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook