Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok második gyereket? fórum

Miért nem akarok második gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok második gyereket?

76. R75 (válaszként erre: 71. - Tücke)
2011. jan. 22. 21:10

Akkor örülj neki nagyon - ezt most őszintén írom - ...

sajnos én nagyon sok rossz példát látok magam körül..

75. t.Ili (válaszként erre: 62. - Talian35)
2011. jan. 22. 21:06

Hamarosan odajutunk népesség tekintetében!

A durva az,hogy nagyon sokan nem akarnak gyereket,,hogy kinek milyen oka van rá,nyilván magánügy,de hogy egyre kevesebben leszünk,az biztos!

Mi még nem ilyen világba nőttünk fel mint most van.Anyáink nem kérdőjelezték meg,hogy feltudnak-e nevelni vagy nem!

Pedig sokkal rosszabb világ volt,nekem elhihetitek!

Ha akkor így filóztak volna hogy egy legyen,vagy kettő,akkor nem itt fórumoznánk.

2011. jan. 22. 20:52

Mindenki annyit vállal amennyit jónak lát, senkinek nincs joga hozzá, hogy itélkezzen. De az emberek kiváncsiak és miért is ne lennének. Ha valaki rákérdez ,hogy mikor lesz a második egyáltalán nem biztos hogy rosszindulatból tette. Egyszerűen érdeklődik, kiváncsi. Viszont az okok, amiért valaki nem vállal gyreket néha mondvacsináltak.

Nagyon sokszor találkoztam olyan 1 gyerekes anyukával aki, nem tömegközlekedett még pedig a gyerek már fél éves volt- mert hogy lehet babakocsival felszállni a buszra, ki segit majd neki lemenni a lépcsőn stb. okok miatt. na így bizony könnyen be lehet szűkülni az otthon-gyerek szituba.

Én el merem mondani magamról, hogy nem butultam, szűkültem be a gyerekek mellett. Tanultam, tornázni jártam. Mindezt úgy hogy nem volt segítségem. Mindent csak akarni kell és megoldható.

73. Tücke (válaszként erre: 52. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 22. 20:50
ez nem önzőség ez egyszerűen egy lelki dolog nálad.... ellenben az önzőség sztem teljes mértékben nevelés kérdése és az hogy a gyerek mit lát a sdzüleitől otthon :D az én gyerekem pl egyke még egyenlőre de azt a régi tipusú sportszeletet képes 6 felé iosztani a sógórnőm ugye hát 2en vannak testvérek és képes egymaga felzabálni a csokiját senkinek nem adva belőle ..... neki ilyen a terészete ő ezt látta otthon ami az enyém az az enyém amit én kaptam azt én kaptam..... a lányom nem ezt tapasztalta hanem azt hogy mindenki önzetlenül segít családon belül mindenklinek.... ( meggemlíteném hogy azért írtam ilyen éles pélkdát mert a lányom egy előző kapcsolatból született nem a férjemé vele most tervezzük a közös babát)
72. ab4b6bc17d (válaszként erre: 63. - Talian35)
2011. jan. 22. 20:43
Szerintem meg csak kiírta magából az érzéseit. Én örülök neki, nem csak azért, mert egyetértünk, hanem mert lehet róla értelmesen beszélgetni is.
71. Tücke (válaszként erre: 48. - R75)
2011. jan. 22. 20:42
hát ez nem minden testvérpárra igaz.... nálunk öcsémel nincs ilyen gubanc a lehető legjobb a viszonyunk ő nekem nem csak a testrvérem hanem a barátom is
70. Talian35 (válaszként erre: 59. - Reno77)
2011. jan. 22. 20:41
Örülök, hogy ezt leirtad mert azt az egyet még én sem mertem - hogy mi van ha neadjisten azzal az eggyel bármi történik??? Ettől függetlenül nem ezért született kettő, számomra nem is volt kérdés és a nagyobb is sokszor mondja, hogy milyen jó hogy van testvére....
69. Tücke (válaszként erre: 41. - C33bd8536b)
2011. jan. 22. 20:39
ezt saját maguknak köszönhetik van olyan 4 gyerekes anyuka az ismerőseim között aki igencsak ott van a mindennapi dolgokban és most várja az 5dik babát se elbutulva se elhízva és se elhanyagolva incsen....... és nem érzi úgy hogy 4gyerek mellett beszűkült volna a világ.... ő tett ellene hogy ne így legyen
68. Talian35 (válaszként erre: 52. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 22. 20:32
Kihangsúlyoztam, hogy én EGY példát irtam le, és nem általánositottam! Mindamellett még rám is azt mondják hogy önző vagyok pedig én nem igy látom magam (magát nem tudja az ember reálisan megitélni) és volt testvérem, igaz 7 év a különbség köztünk. A "természet" vagyis a Te eseted, megint egy más dolog!
67. Reno77 (válaszként erre: 60. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 22. 20:32

Gyerekként nem tudja, hogy hiányzik egy tesó neki, hiszen mindent megkap, a szülei imádják.

Majd ha felnő és nem lesznek már szülei, akkor fog igazán hiányozni neki egy tesó.


Szerintem nagyon jó ha van tesója az embernek, én imádom. :)

66. R75 (válaszként erre: 64. - Martin3)
2011. jan. 22. 20:31
Érthető, amit írtál, de én teljesen másként gondolkozom...
65. bambuc
2011. jan. 22. 20:27
Szerintem ne szülj, ha nem akarsz, de le kell írnom, hogy nekem jó volt, hogy született egy nővérem(5 év korkülönbséggel), akire mindig számíthatok. Az, hogy jó testvérek vagyunk a szüleimnek köszönhetem, mert soha nem tettek különbséget közöttünk és szeretetben neveltek fel minket. Igaz, hogy 14 éves koromig sokat vitatkoztunk, de ma már ő legfőbb bizalmasom. Nekem egy gyerekem van, de idén belekezdünk a másodikba is, mert én szeretnék még egyet. A férjem egyke volt, ennek minden rossz oldalával együtt(nem volt játszótársa, csak vele foglalkoztak a szülei, kicsit el is kényeztették stb.), így nem volt nehéz meggyőzni, hogy legyen még egy. Így úgy vagyok a gyerekekkel, hogy sosem tudhatod azt, vajon te a gyereked lesz-e majd aki feltalálja a rák ellenszerét, aki segíteni fog az embereken stb. Lehet hogy igen. Egy gyerekben olyan sok lehetőség van, amit szülőként felszínre lehet hozni. Ez egy szép és nemes feladat, és fontosabbnak tartom annál, mint fodrászhoz járni, műkörmöt építeni és ilyenek. De én egyébként pedagógus vagyok, aki ugye ad, és nem elvesz. Ez a hivatásomhoz tartozik.
64. martin3 (válaszként erre: 48. - R75)
2011. jan. 22. 20:23

igen ez sokszor így van, kevés a jó testvér...de ha nagyon nagy, komoly baj van, mindig ott van egy támasz! férjem egyke(mellesleg igen önző lélek volt, nekem kellett kikupálnom...)váratlanul meghalt az anyukája, és ledöbbentem az egyik mondatán: iszonyúan sajnálom, hogy nincs testvérem, mert most annyira szükségem lenne rá...nekem már csak az édesapám maradt és ti..(mármint én és a gyerekek), de ha az apám is megjal? teljesen egyedül fogom érezni magam...(persze ott vagyunk mi, de az más...az már nem csak az "ő családja"..nem tudom ez így érthető-e)

a testvér megléte sokkal nagyobb kincs, mint a hiánya

amúgy nekünk 4 pici babánk van, mégsem érzem magam leamortizálva...mindent meg lehet oldani...

63. Talian35 (válaszként erre: 40. - Kira88)
2011. jan. 22. 20:22
Sztem egyszerűen nem tudja eldönteni hogy legyen vagy ne legyen: ilyenkor jön a topik, hogy mások is igazolják hogy márpedig jól dönt...
62. Talian35 (válaszként erre: 38. - T.Ili)
2011. jan. 22. 20:21
Jesszusom, azért Mo-on eddig nem az volt a probléma, hogy túlnépesedünk.... Nehogy már Kinával hasonlitsuk össze Mo-ot. Bocs de ez elég durva!
61. Talian35 (válaszként erre: 36. - Struki)
2011. jan. 22. 20:15

Én csak egy példát irtam le, és ki is hangsúlyoztam, hogy nem általánositok, egyvalakiről irok.


Viszont azt mondom, hogy ha ma mindenki igy gondolkozna, hogy csak akkor szül, ha a gyerekének majd lakást tud adni, meg lesz pénze iskolázni, akkor nem biztos, hogy most itt irogatnánk, mert meg sem születtünk volna.....

60. ab4b6bc17d (válaszként erre: 59. - Reno77)
2011. jan. 22. 20:11

...ugyanúgy három gyermekkel egyszerre is történhet valami...

Ez a kérdés minden szülőben felmerül félelemként.


... magyarán, ha én nem szülök testvért a lányomnak, akkor rossz életet adok neki?

Mint már írtam, egyke voltam, s jó is volt annak lenni! Aztán kaptam egy mostoha"testvért" - ha már testvérekről van szó - és egyáltalán nem lett jó, sőt! - de ez már egy másik téma.


Szóval tök mindegy, nagycsaládban is lehet magányos valaki, ha olyan alkat. S remekül elvan egy egyke is magában és barátokkal egyaránt.

59. Reno77
2011. jan. 22. 20:04

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hány gyereket akar.

De...

Egy gyereknek sokkal jobb ha van testvére. Van kire számítania, van kivel megosztania a titkait, mert a szülők nem lesznek mindig mellettük.

Megtanulhatja azt, hogy nem csak Ő létezik a szüleinek, osztozkodnia kell a szereteten és ezáltal kevésbé lesz önző.

És felmerül a legdurvább dolog is... Mi van ha azzal az egy gyerekkel történik valami?


Én nagyon örülök, hogy van testvérem, összetartunk, segítünk egymáson, ha kell, mindent meg tudunk beszélni, jó volt hogy mikor kamaszok voltunk és buliztunk, akkor vigyázott rám.

Szuper, hogy majdnem egyidősek a gyerekeink, így közösek az örömök, problémák... :)

Páromnak két tesója van, egy hugica és egy nővér. Összetartanak, számíthatnak egymásra, vigyáznak egymásra...

Ez jó dolog.

De ahogy mondtam, mindenki olyan életet ad a gyerekének, amilyet szeretne, az ő döntése. :)

58. rudyvica (válaszként erre: 38. - T.Ili)
2011. jan. 22. 19:56

Szerintem ha abba megegyezünk, hogy mindenki döntse el maga hány gyereket szeretne, akkor nem kellene személyeskedni azokkal akik több gyereket vállalnak. Nem minden több gyerekes anyuka mártiromkodó, elbutult, elhizott és ápolatlan.

Nekem három kislányom van. A legjobban most a harmadik születésekor élvezem azt hogy gyerekem van és hogy HÁROM gyerekem van. Fantasztikus dolog, kiegyensúlyozottnak érzem magam, tanulok, figyelek magamra, sem elbutult, sem elhizott, sem ápolatlan nem vagyok.

Szóval még egyszer,

ha valaki egy gyereket szeretne, legyen egy neki és vállalja a döntését /igen mások elött is/ mig aki többet szeretne, az is vállaja ugyanezt.

A világ történelembe még soha nem volt ugy, hogy nem szólt volna bele senki a magánéletünkbe.

Tessék ehez felnöni. Igen, mindenkinek van mindenhez hozzáfüznivalója, nem tetszése.

Nem kell sirni ezen.

57. ab4b6bc17d (válaszként erre: 55. - Szilvaaa)
2011. jan. 22. 19:54

Ezzel egyetértek. Most ugyan úgy érzem, hogy nem akarok még egy gyermeket, de ki tudja, mit hoz a jövő?

Ha teherbe esnék, nem vetetném el, s mindent megtennék azért, hogy ugyanúgy, mint a nemsokára 6 éves lányom, egészségesen szülessen.

Viszont a két korábbi vetélésem miatt rettentően félek egy újabb terhességtől.


Az is eszembe jutott, hogy jónéhány, velem egykorú barátnőmnek (33) még első babája sincs... sokmindenen múlik a dolog, s mindenkinek megvan a maga jogos oka, hogy ennyi, vagy annyi gyermeket vállal. Mondjuk a mai világba azt sem értem, aki öt gyermeket bevállal, aztán meg panaszkodik, hogy nem tud megélni...

56. ab4b6bc17d (válaszként erre: 48. - R75)
2011. jan. 22. 19:47
Bennem is épp ez fogalmazódott meg, hogy bizony, sokszor egy barát jobb, mint egy testvér, mert nem minden testvér szereti egymást.
2011. jan. 22. 19:43
Megmondom őszintén, hogy a másodikkal sokkal nagyobb a türelmem, mint az elsővel. Amúgy én vagyok az egyáltalán nem itthon ülő anyuka mintapéldánya, de ez 2 gyerekkel csak sok-sok segítséggel oldható meg, amirt hálás vagyok a családomnak. Amúgy mindenki annyi gyereket vállaljon amennyit úgy érez, hogy képes tisztességesen felnevelni, és akinél ez 1 azt el kell fogadni. Amúgy meg változik az ember sokan megggondolják magukat...
2011. jan. 22. 19:41
Szerintem mindenkinél van egy pont ahol elszakad a cérna......
53. Kira88
2011. jan. 22. 19:28
Felőlem élhet nyugodtan mindenki ahogy akar, szülhet amennyit akar, nem érdekel, de hogy ideológiát is gyárt valaki ahhoz, hogy miért jó az egyetlen gyerek...pedig nem jó, maximum az anyának, de a gyereknek igenis az lenne a jó ha lenne testvére.
52. ab4b6bc17d (válaszként erre: 19. - Talian35)
2011. jan. 22. 19:23

Szia!

Ez nem egészen igaz, hogy egy egykéből önző gyermek lesz. Én is az vagyok, de nem lettem önző. A lányom most lesz hat és ugye egyke :) de szintén nem mondható annak.

Viszont az tény, hogy ő is szeretne kistestvért... viszont egy gyermek nem értheti meg, hogy az anyukája legközelebb talán el is vérezhet, ha újra babát vállal... szóval senki kedvéért nem fogom feláldozni magam - igen, ez a legjobb kifejezésmód rá, azt hiszem -, majd, ha úgy érzem, mint az elsőnél, hogy igen, teljes szívemből akarok még egy babát, akkor belevágok. Most, decemberben, mikor elvesztettem a harmadik kicsikénket is (előtte áprilisban vesztettem el), mondtam is a páromnak, hogy ne erőltesse, mert én mostanában nem akarok még egy babát!

... sokan most azt mondanák, hogy ez önzőség, hogy nem akarok a lányomnak testvért. Én nem érzem így.

Fel akarom őt nevelni és látni akarom, ahogy ügyesen boldogul az életben. Nyitott gyerek, rengeteg baráttal. Nem lesz vele gond.

2011. jan. 22. 19:21

Én teljesen megértem, hogy nem akarsz még egy babát. Én most várom az elsőt, de - most legalábbis - úgy érzem egy gyerek lesz, több nem. Pedig már most hallgatom, hogy egy gyerek, nem gyerek. Kell mellé egy kistestvér....(de ezt hadd döntsem el majd én...).

Olvasgatok itt is naplókat van egy kétgyekmekes anyuka is, akinek bizony nem könnyű a 3 és a pár hónapos babával..

Szóval..mindenki döntse el maga, hogy hány gyermeket vállal be.

2011. jan. 22. 19:19
Az értetlenkedőkkel ne is törődj,megértelek.Éld az életed.
49. Martian (válaszként erre: 48. - R75)
2011. jan. 22. 19:18
jó lenne, ha így lenne, de sajnos ez nem túl gyakori
48. R75
2011. jan. 22. 19:14

"ahogy a testvérére számíthat az ember, úgy senki másra!!!"


na, persze... álomvilág...

pont ma olvastam egy topikot az örökségen összevesző testvérekről...

2011. jan. 22. 19:12

Ki az aki kérdezget?


Ha anya, apa, akkor élből kikérném magamnak, és megkérném, hogy ne hozzák fel többet, mert ez nem aranyos, hogy tukmálnak.


A Te tested, a Te életed.


Igenis keljél ki magadból, és vállald fel a véleményed. Aki megérti, marad, aki megsértődik, mehet a picsába.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook