Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok második gyereket? fórum

Miért nem akarok második gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok második gyereket?

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
16. Kund Abigél (válaszként erre: 15. - F5848578d5)
2011. jan. 22. 17:14
Anyukám mesélte, hogy nagymamám mennyire szeretett volna unokát, miközben anyunak még párja sem volt (egyébként érdekes, hogy mama akkor még 50 éves sem volt!), és egyszer megelégelte a dolgot, és azt mondta mamának, hogy ha annyira kell neki unoka, akkor szüljön magának. :)
15. f5848578d5 (válaszként erre: 5. - Annah18)
2011. jan. 22. 17:12

Elmúltam 30 és nem érzem, hogy gyermeket szeretnék. Persze vannak pillanatnyi fellángolásaim, de pár percnél nem több egyik sem. Páromnak az előző házasságából van egy lánya, nem erőlteti, hogy legyen még egy, rám bízta még a házasságkötésünk előtt, hogy lesz-e.


Nálunk az édesanyám várja nagyon az unokát és már nem egyszer közölte, hogy ha nem lesz akkor az ő életének nincs is értelme.

2011. jan. 22. 17:09

Amikor pár hónapja együtt vagy valakivel, megkérdezik, mikor kéri meg a kezed? Ha ez kipipálva, jön a következő kérdés: mikor lesz az esküvő? Majd ezután: Mikor lesz gyerek? Ha megvan: mikor jön a kistesó? Én is a legutóbbi kérdésig jutottam el, és sokat töprengek rajta. Nekem is, a páromnak is van testvérünk. Én nagyon jól megvagyok a bátyámmal, aki 6 évvel idősebb nálam, a férjem viszont csak muszájból hívja fel a bátyját, az én testvéremmel sokkal jobb a kapcsolata. Tudom, hogy ha jól csináljuk, akkor a fiam testvére egyben segítője is lehet, hiszen korban közelebb áll majd hozzá, mint a szülei, és - elvileg - ők élnek majd tovább.


De: a fiam hároméves, rendkívül akaratos, makacs, hisztis gyerek, akinél a szép szó, a megbeszélés nem használ, néha kifog fél órákat és végigordítja. Elterelni a figyelmét szinte lehetetlenség. Vagy én csinálom rosszul. A türelmem néha pillanatok alatt elfogy, főleg egy ekkora hiszti után nem tudok nyugodt hangon beszélni vele. Lehet, hogy olyan a személyiségem, ami miatt nem is vagyok "anyatípus".


Viszont pont a testvéremmel való kapcsolatom miatt már korábban tudtam, hogy kis korkülönbséggel nem akarok testvéreket. Legyen a nagyobb annyira önálló, hogy ne kelljen mindent megcsinálni neki, ne igényeljen 15 órából 15 óra figyelmet, én is legyek kicsit emberek között, kicsit újra nő, nemcsak anya, és akkor jöhet a kistesó. De amíg egy terhes nő látványáról nem azt gondolom, hogy milyen jó neki, addig nem szeretnék második gyereket.

(Kicsit hosszú lett, bocsi.)

13. Tücke (válaszként erre: 11. - Tavaszilány)
2011. jan. 22. 17:07
részemről minden tiszteletem a tiéd a 4 gyerek mellett:)
12. orsolya33 (válaszként erre: 11. - Tavaszilány)
2011. jan. 22. 17:06
Komolyan mondom detto ugyan ez vagyok.
2011. jan. 22. 16:56

Szia!


Én tökéletese megértelek, és szerintem nagyon jó anya vagy! Nekünk 4 gyerekünk van, mindig is nagy családot szerettem volna...de!...sokszor úgy érzem, ez nem az én életem, az övék! Remélem, senki sem fog félreérteni, természetesen mindegyik gyerekemet nagyon szeretem...sajnos, maximalista vagyok és ezt nem kalkuláltam bele a gyerekvállalásban: maximálisan megadni nekik időd, energiát, figyelmet..maximálisan helyt állni, mint feleség, társ lenni, jó szerető lenni ( a férjemé, természetesen :)), tiszta, rendezett lakás, és ehhez még én is maximálisan rendben legyek külsőleg, belsőleg..és dolgozni is nagyon szeretek...na ez az, ami nem fér bele 24 órába! És emiatt nincs nap, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásom valami miatt...

10. Tücke
2011. jan. 22. 16:54
a cikkedet olvasva 5 évvel ezelőtti magamra ismertem mostmár 2héten belül 6 éves lesza kislányom én vele ugyan úgy teljes értékű életet éltem eddig is nem mondtam le miatta semmiről sem.. igaz csökkentek a saját magamra fordíott dolgok de amikor a kislányom odajött hozzám valamelyik nap is hogy megkérjen arra hogy süssek neki perecet , hiába nem csináltam még soha azt mondta tudja hogy én mindent megtudok csinálni és én vagyok a legszuperebb anyuka a világon és neki ennél több és jobb nem is kell mert én mindig olyan jó vagyok hozzá és örökké velem szeretne maradni:DDD persze ez majd a tini korban változik majd de nem vagyok az a meghatódós fajta de a szemeim könnybe lábadtak:) és igazából ha végig gondolom mindene megvan kivéve egy játszótársat akivel a kis susmusait le tudja folytatni és igen elgondolkoztam hogy anno 5 évvel ezelőtt láttam e jól a dolgokat vagy most látom jól és arra jutottam hogy egyikre se lehet kijelenteni azt hgy jól gondoltam ... ennek volt egy folyamata aminek az lett a vége hogy igen szeretnénk neki kistesót
2011. jan. 22. 16:53

Trinitas véleményével teljesen egyetértek.

Miért is kell bizonygatni bárkinek bármit is?!Neked így kerek az életed,másnak máshogy.Miért foglalkozol azzal,hogy ki mit mond?Egy kicsit erőltetett ez a téma.

2011. jan. 22. 16:51

Jó cikk :) Precíz és lényegre törő! Le sem tagadhatod a munkád...


Puszilom Leót ;)

7. vov
2011. jan. 22. 16:50

Szerintem az a legfontosabb, hogy az ember csak akkor vállaljon gyereket, ha tiszta szívből akarja, vágyik rá!

Mindegy, hogy egyet, kettőt, vagy ötöt.

És senkinek semmi köze hozzá, hogy kinek mennyi a vágya!

2011. jan. 22. 16:36
Anno a párommal mi is 2-t szerettünk volna. Ő azért mert neki is van testvére, én azért mert egyke vagyok. Aztán 2006-ban megszületett a kisfiam. Sokat foglakoztam vele, talán ezzel el is rontottam, mert 4 évesen is ahhoz ragaszkodik még, hogy valaki mindig legyen mellette. 2 éves volt, mikor visszamentem dolgozni. Bevallom jó volt, hogy "kimozdulhattam" kicsit és nem utolsósorban anyagi okai is voltak, és a melóhelyen is visszavártak. Azóta eltelt 2 év, és nem szeretnék tesót. Okai hasonlók mit a cikk írójának. Férjemre nem sokat számíthatok, szinte reggeltől-estig, van mikor hétvégén is dolgozik. Kevesebb időm lenne külön-külön rájuk. Ezáltal szerintem a türelmem is hamarabb elfogyna. Örülök, ami manapság nem utolsó szempont, hogy vissza tudtam menni dolgozni. 2 gyerek mellett már kevesebb esélyem lenne. A szeretet is nagyon fontos, de a gyerek(ek)hez pénzre is szükség van. Az pedig, hogy ahol elfér 1, ott 2 is...dolog szerintem hülyeség, mert akkor a sort egészen egy focicsapatig is folytathatnánk... Szóval a lényeg, én is azon vagyok, hogy nem szeretnék másodikat. :-)
2011. jan. 22. 16:34

Bár nincs még gyermekem, de tökéletesen megértem azt amit leírsz. Én még az elsővel is gondban vagyok, pedig a 26-ot töltöttem. Szerintem ne akarj másoknak megfelelni! Élj úgy, ahogy neked jó, és ha neked jó akkor jó lesz a családodnak is!

További sok sikert kívánok az élet minden területén!

2011. jan. 22. 16:33

...hát a cikkedből az jön át, hogy mindezek ellenére lelkifurdalásod van a dolog miatt.. de pont az ellenkezőjét akarod mindenáron bizonygatni.


Pedig semmi baj nincs azzal, hogy valaki egy gyereket akar vagy 5-öt.. vagy épp egyet sem. Kellenek a világra remek munkaerők és nagycsaládok is. Így kerek a világ :)


Nem kell foglalkozni azzal ki mit gondol.. ha bízol magadban akkor nem fogsz ezen stresszelni és hanyagolni fogják a témát.

2011. jan. 22. 16:32
Én sem szeretnék, és ugyanezekkel a dolgokkal találkozom én is állandóan. Én rövidre szoktam zárni a témát azzal, hogy aki ajánlgatja, esetleg szülje is meg nekem, és ha már ennyire benne van a dologban nyugodtan támogathat anyagilag is. :)
2011. jan. 22. 16:31
Szerintem csak rutinból teszik fel ezeket a kérdéseket. Mindenki ezt kérdezi a frissen szülővé vált pároktól. Valójában magasról tesznek rá,hogy lesz e testvér vagy sem. Ez az én véleményem,ezeket meg sem hallom. A másik téma amit felhoztál a cikkedben,hogy néha fogy a türelmed egy gyerekkel és még kevesebb lenne a másikhoz,ez is teljesen természetes. Három éves korig egyre rosszabb lesz,még a dackorszakot túl kell élni. Egy gyereknek kipihent anya kell és ha Neked jól esik a munkád,jól esik a kozmetikus és a műköröm,ha ettől Te pozitívan érzed magad.akkor csináld,mert ha Te pozitív vagy,akkor ezt tudod adni a gyereknek és a párodnak. Én egyszerre két gyerekkel csinálom ezt és néha szakad a cérna,akkor bőgök,kiordibálom magamat. Nekem sportolni csak itthon van alkalmam,néha,ha van időm,kb 20 perc, fél óra,pedig jó lenne hetente kétszer eljárni,csakhogy lehetetlen időpontban van edzés.Mintha minden ellenem szólna.Anyukám szokta havonta, 2 havonta elvállalni a lányokat 1-2 napra.És ez kell,mert ha csak a feszültség van bennem azzal többet ártok,mint hogy 2 napig nem látnak a gyerekek.
2011. jan. 22. 16:08
Sokszor felmerül bennem a kérdés.
Kisfiam születése előtt mindig azzal a kérdéssel fogadtak: "Mikor lesz gyereked?"
Most azzal fogadnak: "Mikor jön a testvérke?"
Persze, azok is, akiknek még nincs gyerekük. Minden ember nagyon okos a gyereknevelés terén. Sokszor a legokosabbak olyanok, akiknek nincs. Például anyum párja. Mert Ő mindenhez ért. Természetesen a gyerekneveléshez is. Ő tanár volt és ezt tanulta az egyetemen.

Ugrás a teljes írásra: Miért nem akarok második gyereket?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook