Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok második gyereket? fórum

Miért nem akarok második gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok második gyereket?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
196. kri76 (válaszként erre: 194. - Anett13)
2011. jan. 24. 14:32

Nem a nyomásnak engednék.


Néha azon gondolkodok, mi lenne, ha esetleg örökbe fogadnánk egy második lurkót...

195. Tücke
2011. jan. 24. 14:25
persze egyén függő de hogy jön ahoz egy orvos vagy akárki hogy pálcát törjön azok felett akik csak 1 gyereket vállanak? Meg milyen alapon állítja azt hogy depressziós lesz az egyke gyerek mert nincs tesója? mire alapozza mert az hogy 100 gyerekből 60 depressziós annak 1000más különböző oka lehet nem kell azonnal a testvérhiányra fogni
194. anett13 (válaszként erre: 185. - Kri76)
2011. jan. 24. 14:23
Erre csak azt tudom mondani, hogy a fodrászomnak van egy gyermekorvos vendége, és ő mondta, hogy szerinte minden nőnek 40 éves kora körül kellene szülnie még egy gyereket, mivel ilyenkor regenerálódnak, szinte megfiatalodnak a sejtek, ami ugye nem utolsó szempont. Nem tudom, ezt szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, de ha te nem szeretnél még egy gyerkőcöt, szerintem nem szabad engedni a nyomásnak, még ha minden oldalról is ezzel rágják a füledet!
193. msaca
2011. jan. 24. 14:20

Egyébként meg mindkét oldalt ismerem. Van olyan barátném, aki 30, majd 36 évesen szült. És olyan egészségügyi dolgokat kellett kiállni, és mindezt kétszer, ami nem mindennapi. Mégis végigcsinálta, mert úgy érezte csak két gyerekkel teljes az életük.

És van az ellentéte, ahol simán megtehetnék, de nekik kényelmes az egy gyerek, örülnek,hogy túl vannak rajta. Nem vágynak másra.

Szóval ez nagyon egyénfüggő.

192. msaca (válaszként erre: 191. - Tücke)
2011. jan. 24. 14:17

Ezt nem én találtam ki. Épp ma reggel hallottam a tévében, mert arról volt szó, hogy miért nem engedélyezik még mindig, hogy a második-vagy harmadik gyerek nemét esetleg megválaszthassa a szülő. ez egy kutatás volt. De nyilván mindennek az alapja az, hogy fogy a népesség, egyre kevesebb a gyerek és ezt valahogy orvosolni kéne.

Azt gondolom, hogy a lombikosok, és egyáltalán azok, akik nem könnyen esnek teherbe, vagy komplikált, netán egészségügyileg kockázatos számukra a terhesség, nem tartoznak abba a kategóriába - nálam - mint akik csak spontán dilemmáznak, hogy legyen második, vagy ne legyen második.

Ez két külön dolog!

191. Tücke (válaszként erre: 190. - Msaca)
2011. jan. 24. 14:10
ez az elmélet nekem azért nem szimpi mert sok esetben nem a szülők nem akarnak tesót hanem a természet szúr ki velük és hiába próbálkoznak se természetesen se lombikkal nem sikerül nekik a tesót összehozni.... mért kell bármi áron tesót összehozni? egyébként meg nekem is van mert anyum úgy gondolta hgy kell a tesó tény és való örülök hogy van tesóm De kategórikusan kijelenteni hogy az egykék hajlamosabbak a depresszióra és hogy nehezebben találnak párt hát ezt kétlem....
190. msaca (válaszként erre: 182. - Kri76)
2011. jan. 24. 14:07

Tesó, az kell!

Czeizel is megmondta, hogy az egykéket egy csomó pszichés betegség is fenyegeti. Hajlamosabbak a depresszióra, nehezen választanak párt, másképpen szocializálódnak.

Vannak jó tesók és rossz tesók, de jó, ha az ember nem marad egyedül,mikor már szülei sem lesznek.

Én imádom, hogy két fiam van. És a lejobb érzés,mikor látom őket együtt játszani. Nekem a család, az így család,hogy négyen vagyunk.

189. Tücke (válaszként erre: 187. - Kri76)
2011. jan. 24. 14:07
igen láttam :DDD
188. Tücke
2011. jan. 24. 14:06
de pl unokabátyáméknál 2 gyerek van a lány 31 és 33 évesen szülte őket ő pl azért is mert 2őt terveztek csak elég későn találták meg az egymáshoz vezető utat... unokanővérem 28volt mikor az elsőt szülte neki a tanulásra ment el sok ideje a másodikat idén augban szüli meg 30 évesen
187. kri76 (válaszként erre: 186. - Tücke)
2011. jan. 24. 14:05

Nem:)

Pont utánad írtam le nagyjából ugyanezt.

186. Tücke
2011. jan. 24. 14:04
remélem nem sértettelek meg
185. kri76 (válaszként erre: 182. - Kri76)
2011. jan. 24. 14:02

Az Ő tapasztalataik csak azért mások, mert nem egymás után döntöttek arról, hogy két gyerek legyen.

Ha pedig 10 évet várnék, 45 évesen szülni? (Hát elég vicces lenne.)

És amilyen szerencsés vagyok, most hozzászól valaki, aki 45 évesen szült és még meg is bántom:)

184. Tücke (válaszként erre: 182. - Kri76)
2011. jan. 24. 14:01
mint említettem kb 2010. tavaszáig én is így láttam ahogy te hogy nem kell tesó bőven elég ő is nekem de azóta lehet még érettebb lettem vagy lehet ennyi időnek kellett eltelnie ahoz hogy úgy döntsek felkészültem a következő babára... tény én könnyebben ugrálok ebben a témában mint te elvégre 21 évesen szültem az elsőt most vagyok 27 ... és hol van még a 35dik életévem...
2011. jan. 24. 13:57

Valahol egyetértek a cikk írójával de pár kommentel már nem igazán.

Jelenleg én is úgy gondolom hogy nem szeretnék több gyereket, de nekem nem volt választásom egyből 2 jött, mert ikreim lettek. Nekünk nem tervezett gyereknek indult úgymond ugye becsúszott. Mikor kiderült hogy 2en vannak, nem csak a meglepődéstől kaptunk sokkot. Osztottunk szoroztunk. Páromnak jó munkahelye volt, nekem is. úgy voltunk vele hogy oké lesz mert kifogunk jönni, stb-stb elég lesz a pénz. 5 hónapos terhes voltam mikor páromat létszámleépítés miatt kirúgták. Innentől lejtő. Mégsem panaszkodok a pénz miatt. Igaz lehetne több is, de én próbálok visszamenni dolgozni, hogy ahogy írtátok becsülettel felneveljem őket. Most már kezd jobb lenni a helyzet bevételek terén de adósság van bőven.

A másik fele hogy nekem 2 gyerek mellett is jut időm magamra, apára és nem a gyerek sínyli meg. De megértem a cikkírót, mert mindenki más, minden élethelyzet más, mindenki igénye más.

Én elhiszem hogy a mostani nyugdíjasok anno feltudtak 600 gyerek nevelni tisztességesen meg szuperek voltak, de ezt próbálnák meg most. A nagymamám mondta nekem hogy ő nem biztos hogy bírta volna a helyemben. Próbálnák meg most. A sokgyerekesekre meg.. ismerek olyat akinek sok van. Nagynényéméknek 7 van és sosem siránkoztak a pénz miatt. Mindig okosan intézték a pénzügyeiket és soha nem hallottam tőlük hogy panaszkodtak volna a kapott pénzre.

182. kri76
2011. jan. 24. 13:56

A kétségem megvan. Igaz, nem olyan régen szültem, hiszen 15 hónapja.

Amiért gondolkodnom kell:

35 éves vagyok, sokáig azért nem gondolkodhatok.


Igazából mindenkinek a véleményét elolvasom. Kíváncsi lennék arra, volt e bennetek kétség az első gyerek után? Mitől változott ez meg bármely irányban?


Környezetemben nincs több gyerekes, illetve csak olyan, akinek ikrei vannak, illetve olyan, akinek 10 év van a 2 gyerek között, illetve olyan, akinek nincs gyereke.

(Az Ő tapasztalataikat hiába hallgatnám meg.)

181. Tücke (válaszként erre: 180. - J357)
2011. jan. 24. 13:48
de lazábban is vetted a másodikat nem voltál annyira aggódós mint az elsőnél. miért nem eszik eleget, miért nem iszik eleget, nem kéne már hogy foga legyen? mikor fog már felülni? átfordulni? felállni? kúszni? járni? áááá ismerek olyan nőt aki beledilizett szinte ebbe
180. j357
2011. jan. 24. 13:37
ez így van, nálunk is így történt és most is folyamatosan foglalkozik a kicsival a nagyobbik lányom, meg persze a kicsinek is jobb, hogy nagyobb körülötte a nyüzsgés.Csak a kicsinél már valahogy természetesebb volt hogy elkezdett felülni, járni, stb. mint az első gyerkőcnél...
179. Tücke (válaszként erre: 177. - Anett13)
2011. jan. 24. 13:19
én is így gondolom mostmár hogy jöhet a tesó de anno amikor megszületett úgy voltam vele nem kell több gyerek pedig a családomban mindenkinek van tesója a rokonok közül sőt már a legkisebbeknek is szinte mindenhol:D van ahol 2év van ahol 7 év a korkülönbség... nálunk is min 7 év lesz
178. Mosoly30 (válaszként erre: 176. - JudyTim)
2011. jan. 24. 13:12
Ebben bizony van igazság.
177. anett13 (válaszként erre: 1. - Kri76)
2011. jan. 24. 13:06
Teljes mértékben megértelek!! Egyébként ahogy látom még nagyon pici a kisfiad, nem is csodálom, hogy jelenleg nem vágysz egy újabb gyerkőcre. Én 2001-ben szültem a lányomat, és hosszú évekig eszembe sem jutott, hogy kistestvér kellene neki. 2 évvel ezelőtt azonban megváltozott bennem valami és akkor úgy döntöttünk, hogy jöhet a kistestvér. Mire a lányom 10 éves lesz megjön a kistesó is, aki szerintem a lehető legjobbkor fog érkezni. Igaz összenőni már nem fognak, de a lányom mindenben a segítségemre lesz majd, és így ki tudjuk élvezni a picurt, ugyanúgy, ahogy a nővérével is kiélveztünk minden percet! Szerintem ne törődj senkivel,amíg te nem érzed, hogy szeretnél még egy gyereket, addig ne hagyd magad befolyásolni és mond meg, hogy mindenki törődjön a saját dolgával!
176. JudyTim
2011. jan. 24. 13:03

Hát kedves Hölgyeim, teljesen gyomorfordító amivé fajult ez a csekély kérdés, "Miért nem értik meg az emberek, hogy nem szeretnék még egy gyermeket?"

elolvasva a cikket, én is igazat adok az írójának. Még igen kevés idő telt el a kisfia megszületése óta és abban is igaza van, hogy ha nem teremti meg a munkahelyén magának a biztos helyet, könnyen lecserélik. Ha nem képzi magát folyamatosan, nem ad a külsejére hátrányos helyzetbe kerül. A mai világban a fiataloknak nagyon meg kell harcolni minden forintért, az egészség megőrzése sem utolsó szempont, mert ha 67 év a nyugdíjkorhatár, nem mindegy, hogy azt hogyan éli meg a mai fiatal.

Én nem várom el a kommunizmusban élő emberektől, hogy ezt megértsék, de azt nevetségesnek tartom, hogy pont ők lázadoznak és oktatnak minket mai fiatalokat, hogy hogyan kell élni.

Nekik megvolt a lehetőségük a biztos munkahelyre, ahol az évek elteltével arányosan emelték a fizetésüket, volt lehetőségük céges nyaralásokra, kikapcsolódásra, lakáshitel esetében 2-4% volt a kamat amit a hitel törlesztésének végéig nem emeltek, vásárolhattak bútort szintén alacsony kamatozású hitelre. Ha gyermekeik voltak családi kedvezménnyel elmehettek táborba, ingyenes volt az oktatás és még jobb helyeken ingyen étkezhettek a gyerekek.

A gyes évei után szívesen látták viszont a munkahelyen, és nem utolsó sorban a nők 50-55 évesen elmehettek nyugdíjba, vagy előnyugdíjba.

Ezután jött a rendszerváltás és azóta is ők a kedvezményezettek, a családosoktól még az adócsökkentő támogatásokat is megvonják, fizetni kell a tanszerekért, könyvekért.

Ilyen stresszel teli élettel ami nekünk fiataloknak adatott meg örülnünk kell, ha egyáltalán látni fogjuk az unokáinkat, de sok barátom már halott, pedig 11-15 év közötti gyermeke van.

Ezeket a gyermekeket ki kárpótolja, kedves felháborodott pénzéhes nyugdíjas?

Ma a citomail levelezőből ahogyan kiléptem bukkantam rá egy cikkre, hogy Magyarország vezeti a koraszülés és kis súllyal született gyermekek statisztikáját Európában. Ön szerint kedves nyugdíjas, normális az, hogy egy fiatal anyukának ilyen korán kell megszülessen a gyermeke, mert nem szeretné elveszíteni a munkahelyét, vagy azért stresszel, hogy miből neveli fel, mert az a pénz amit adnak sajnos megalázó alamizsna. szégyen és gyalázat, hogy a gyes összege a mindenkori legkisebb nyugdíj 80%-a. Ezek szerint egy gyermek nem ér annyit mint egy nyugdíjas.

Megérdemli Magyarország, hogy ne is szülessenek gyermekek. A mi nyugdíjunkról annyit, hogy hiába is fizetjük a járulékot, maguk kiélvezik, de mi már nem fogjuk, mert nekünk "életfogytig" dolgozni kell majd.

Bocsánat, ha kiborultam a végére, de sajnos ez az igazság.

175. petrikek (válaszként erre: 156. - D0d8909694)
2011. jan. 24. 12:53

Hát nem nagyon tudom ezt elképzelni.

Pl.: képzelj el egy nyugdíjas anyát, akinek nyugdíja 180.000,-Ft (van ilyen) Na már most ő, hogy ezt a nyugdíjat megalapozó fizetése legye ezért tanult, dolgozott, felelősséget vállalt a munkájáért. Két saját gyereket nevelt fel (legyen kettő, mert azért még mindig az az átlag).

Akkor most ő kapjon kevesebb nyugdíjat, hogy a szomszédjában élő asszony, aki 4-et szült többet kaphasson? Vagy hogyan gondolod?


Zárójelben hozzátenném, hogy a gyerekei nyelvet beszélő, jól kereső gyermekek. Ezért vállalt csak kettőt, hogy a végzettségüket a kezükbe adhassa. A szomszédasszonyé pedig egytől egyig munkanélküli vagy segédmunkás.

Akkor? Ki tesz többet a nyugdíjalapba?

Ezt nem lehetne igazságosan eldönteni soha és bizony joggal háborodnának fel az 1-2 gyerekes szülők...

.... és bár semmi bajom a romákkal, de bizony ők ezen az alapon baromi hamar elérnék a nyugdíjplafont.....

Aki 4-et vállal, az a saját örömére, saját felfogásából vállalja. Ezért senki ne várjon vállveregetést... pénzt meg pláne...

174. Tücke (válaszként erre: 173. - A360345bdd)
2011. jan. 24. 12:51
ne legyél ennyire lusta a duna sokkal szebb mint a tisza :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
173. a360345bdd (válaszként erre: 172. - Kri76)
2011. jan. 24. 12:47

:)


Én ezzel nem T.Ilit akartam bántani! Hiszen nem ő készítette a kimutatást, csak írt valami érdekeset.


Minek mennék én a Dunának??? Itt van a Tisza tőlem 200 méterre :DDDDDDDDDDDDDDDDDD

172. kri76 (válaszként erre: 169. - A360345bdd)
2011. jan. 24. 12:38

Hali Gabi!!!

Ezek után mehetünk együtt is a Dunának:):)

(Hozom a szüleimet is, mert én is, apum is és anyum is egyke.)


De szerintem amúgy ez csak statisztika. (Bár én is hallottam erről.)

Ehhez hasonlóak általában a "brit tudósok" által tett megállapítások.


A lényeg az életfelfogásunkban van. A tieddel meg minden rendben!!!

171. Talian35 (válaszként erre: 128. - Timejja75)
2011. jan. 24. 12:38
Szerintem a topikinditó nem vette rossznéven ráadásul teljesen félreértelmezted.
170. petrikek (válaszként erre: 152. - Tücke)
2011. jan. 24. 12:37

Ki ezt vállalja, ki azt. De, hogy a majdani nyugdíjamat az általam felnevelt gyerekek száma határozza meg, az teljesen nevetséges. Aki 1-et szül (teljesen mindegy, hogy milyen megfontolásból - anyagi vagy erkölcsi stb), az attól még jogosult lehet a fizetése utáni nyugdíjra.

Hiszen úgy is felfoghatom, hogy aki 4-8 évet vagy még többet van gyesen azt azok alatt az évek alatt azok az emberek tartották el, akik dolgoztak.


Mindenki szüljön annyit, amennyit tisztességesen fel tud nevelni és amennyit a józan esze megenged...

169. a360345bdd (válaszként erre: 159. - T.Ili)
2011. jan. 24. 12:29

Köszi! Ez a hír nagyon kellett :S


Én is egyke vagyok, olyannyira, hogy a lányomat is egyedül nevelem, aki sokáig marad egyke!


Sem a terhességem alatt, sem azóta nem jutott eszembe ilyesmi, pedig voltak gondjaim, nem is kicsik....


Ez kb akkora nagy baromság, mint az, hogy a zöld szeműek csalfák!!!!!!!!!!

2011. jan. 24. 12:17

Sziasztok!

Tetszik a cikked, gratulálok.

Nekünk is van egy kisfiúnk aki lassan 1 éves lesz, és már kezdik a kérdéseket:"mikor jön a kis tesó?"

És én hiába mondom, hogy nem biztos, hogy lesz kis tesó, nem hiszik el, vagy nem foglalkoznak a válasszal.

Mindenesetre 2-3 év múlva vissza térünk a témára a férjemmel, és majd akkor kiderül.

167. spinneli (válaszként erre: 154. - D0d8909694)
2011. jan. 24. 11:54
gyerek nélkül is lehet szarul élni...speciel engem sem hat meg, hogy sokgyerekesek sírnak, hogy kevés a pénzük...mivel senki sem kötelezte őket olyan gyerekszámra, amit nem tudnak finanszírozni, az Ő döntésük volt.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook