Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. jún. 19. 16:42

Szia, hát alakulunk, de kicsit nyüsszögősek vagyunk 3 napja, szívja a cicit elalszik, a kézben jót szunyókál ha leteszem felébred újra cici, szóval kicsit macerás, most a tejcsi sem az igazi, sikerült magam 2x jól felhúzni a kiscsaládon lehet az nem tett jót, de van a fagyóban tejcsi ma olvasztottunk ki belőle, a fürdetés az szépen megy, meg vannak jó napjai és akkor 2 órát elvan a szopival, este 10 kor üvegből szoktunk neki adni 60 körül és akkor 2-ig alszik, akkor megint 60 és 7 ig állt nyugi van, nincs kedvem még este is a cumiztatással bajlódni így én is kicsit tudok pihizni meg legalább ő is eszik ilyenkor aránylag normálisa, lehet nem jól csinálom de most ez van!

Ha van jótanács szopi ügyben jól jönne!!!

331. Juca80
2009. jún. 17. 16:08

Na, helló! Nem bírok már a kíváncsiságommal. Mi újság? Mesélhetnél kicsit! Hogy vagytok? Belejöttetek már a szülői feladatokba? Baba hogy bírja a kinti életet?

Ment egy privát levél is.

330. Juca80
2009. jún. 7. 10:18

Remélem, nem fog beindítani. Főleg, ha nem akarod. Szerintem, ha mondod neki és a babád is jól van, akkor nem indíthat be.

Várom a fejleményeket!

2009. jún. 7. 07:57

Hát nem jött be sem a koktél sem a "tanácsod", 9-re megyünk NST-re, hát remélem nem indít, mert éjszaka elég jó kis összehúzódásaim voltak, de aztán semmi:(

Na majd írok mizu, vagy küldök sms-t ha jobb a helyzet:)

328. Juca80
2009. jún. 6. 18:43
Írtam privit.
2009. jún. 6. 18:35
Köszi. Megittam a koktélt de semmi hatás még hasmars sem:(
326. Juca80
2009. jún. 6. 14:01

Azért úszod meg könnyebben, mert már most ilyen jól állsz (a méhszájra és a méhlepényre gondolok itt). Én meg mindig ráhúztam a 40. hét után még 1 hetet. Te nyilván nem hordod a fiadat a 41. hétig.

Szurkolok, hogy minél előbb babázhass!

2009. jún. 6. 13:25

Miért úszom könnyebben meg?

Most dolgozunk az ügyön hogy beinduljon a dolog, sex már volt meg szerintem 2 körül legurítom a bába koktél, és reménykedek a legjobbakban.

Nem mondta a doki hogy indítani akarna, de kinézem belőle hogy nem akar tovább várni, és így inkább megpróbálunk elé menni a dolognak

324. Juca80
2009. jún. 6. 09:04

Még mindig nem végeztek a kórházban az átalakítással? Az szép...!

Én mindkét gyerekemnél könyörögtem a szülés beindításáért. Aztán utána mindig megbántam. Amúgy a gyerekeim ezt megérezték és kibújtak (a fiam például előző éjszaka). A hétvégi szülés jól hangzik, én is akkor akarok szülni. Ezek szerint nem vársz meg a szüléssel. :)

Nem félsz a beindítástól? Mármint, hogy nem magától indulnak a folyamatok. Én ettől ijedtem meg mindig az utolsó pillanatban. Bár, mindez nálam a 41. héten történt. Gondolom, Neked azért kell vinni a cuccodat a kórházba, mert a méhszájad is jól áll és a méhlepényed is. Megnéztem ezeket az értékeket a régi kiskönyveimben, de mindig csak a legvégén voltak ilyen értékeim. Hát, könnyebben megúszod ezt az egészet, mint én. :)

2009. jún. 5. 21:43

A kórházban minden oké volt, azt leszámítva hogy őrültek háza van. Most volt több fájásom is ami 100-ig felugrott, a méhszáj még mindíg 2100, vasárnap kel mennem megint 9-re, azt mondta vigyem a cumómat is, így holnap ráállunk a témára mert nekem valahogy indítás szagú a dolog, meg a hétvégi szülés nem is hangzana rosszul.Vélemény?

Na majd meglátjuk mi lesz:)

322. Juca80
2009. jún. 4. 16:15

Kíváncsi leszek, mit fog látni a doki a holnapi nst-n. Majd írj! Én mindig úgy mentem, hogy hátha történik valami biztató dolog. De velem sosem történt semmi. Mindig mondták: na egy hét és megszülünk. Aztán eltelt az a hét és semmi. :( Ha most megint kihúzom a 41. hétig, akkor a pszichiátriáról megyek szülni. :)

Dokihoz jövő héten pénteken megyek. Akkor leszek 35 hetes. Az az utáni hétre van beutalóm nst-re, időpontom még nincs. De meg akarom dumálni a dokival, hogy Félegyházára megyek át inkább, mint ebbe a kórházba.

2009. jún. 4. 16:08

Hát akkor semmi jóra nemszámítok:)

Holnap megint megyünk, 11-re

Te mikor mész a dokihoz legközelebb, első NST-re van már időpontod, vagy már voltál?

320. Juca80
2009. jún. 4. 16:04

Semmi köze a jóslófájásnak a szülési fájásokhoz. Tök mindegy, ezek mennyire erősek, vagy gyengék. Szülésnél úgyis akkorák jönnek, amekkorák ahhoz kellenek, hogy megszülj egy babát.

Én sosem néztem az nst-s papíron, hogy mekkora fájásaim voltak. Szóval nem tudom, mekkorára ugrik ki a görbe. Amúgy ez nst-gép függő és ember függő. De mintha olyasmi rémlene, hogy volt olyan, hogy a teteje lemaradt a papírról. De ez már szüléskor volt.

2009. jún. 4. 15:54
De gondolom magánál a szülésnél nincs jelentősége, mármint ha most nem érzem a jóslót az nem jelenti azt hogy a szülésnél sem nagyon fogom ill kevésbé a fájásokat, ott mekkorára ugrik ki a fájásgörbe?
318. Juca80
2009. jún. 4. 15:49
Ha Neked nem fáj, akkor örülj neki! :) Bár, az első két terhességnél még nekem sem fájt. Most viszont csendben vagyok, ha jön egy jósló és sokszor torzul a fejem. Mi lesz így szülés után, ha húzódik vissza a méhem?!
2009. jún. 4. 15:20
Hát akkor vannak jóslók, csak nemtudom miért hívják fájásnak ha nemfáj?
316. Juca80
2009. jún. 4. 15:19
Amit az nst mutat, az a jóslófájás, vagy keményedés. Ki hogy hívja. Nekem a fiammal volt úgy, hogy azt írtam a szülés napjára, hogy nem is voltak olyan erősek a jóslók. Csak szépen rendszeresen jöttek és nem múltak el.
2009. jún. 4. 14:56

Hát én márnemtudom, hogy végülis van vagy nincs, keményedni szerintem hát vagy 15-20x egy nap bizt. keményedik, de hogy akkor melyik az meg nem az azt nemtom, az NST elvileg amit mutat az jóslófájás, mert akkor meg van bőven!

A keddin 1x 100-ra is kiugrott, meg 40-60 közöttiek voltak, igaz előtte levő héten meg rendszeres volt a 40-60

314. Juca80
2009. jún. 4. 14:10

Rákérdeztem a dokitól még a terhesség elején, hogy szedjek-e valamit. Azt mondta, nem kell semmi. Ha esetleg nem lesz jó a vasam, iszok majd vörösbort...

Írom össze a Páromnak a listát, mit hozzon a boltból, amiben sok a vas: csipkebogyó tea, szardínia, sóska, cékla... Ezeket szerencsére szeretem.

Hogy állsz a jóslófájásokkal?

2009. jún. 4. 13:36

Szedsz elevitet vagy valami vitamint?

Legalább szereted azokat amiben vas van, az a sóska meg ilyenek nem?

312. Juca80
2009. jún. 4. 12:49
Nem merek akármit szedni. De este elküldöm a Páromat boltba és hozatok olyan kajákat, amikben sok a vas. És ha megtaláltam a szöget, beleszurkálok egy párat egy almába. Nem akarom, hogy Noé vashiánnyal szülessen. :(
2009. jún. 4. 12:43

Na faja, nincs recept nélkül vas?

De amúgy meg miért nem mész el holnap, elküldeni csak nem küldene el nem?

310. Juca80
2009. jún. 4. 12:03
Na, az első negatív élményem megvolt a dokival. Alacsony lett a hemoglobin értékem (93). A védőnő mondta, hogy vagy injekciót, vagy tablettát fogok kapni. Felhívtam a dokit, miután utánanéztem a neten, hogy a babára is káros hatással van a vashiány és jól felidegesítettem magam. Erre a doki: majd a jövő héten ad receptet, nem kell holnap mennem ez miatt. Fel tudnék tőle robbanni!
309. Juca80
2009. jún. 4. 10:18
Kérdezz rá Te is. Én mindenképpen szeretnék kapni. A szülés legvégén is annyit nyivákoltam a szülésznőnek, amíg beadott valami fájdalomcsillapítót a combomba. Szegényke mondta, hogy nem kell, mert már nem fog hatni, de hajthatatlan voltam. :) Aztán nem sokkal később megszületett a fiam, az érzéstelenítőre pedig tényleg nem volt szükség.
2009. jún. 4. 10:05
BRRRR, nincs érzéstelenítő? Az Baromi GÁÁÁÁZZ!
307. Juca80
2009. jún. 4. 09:59
Hát, a varrásról csak egy-két dolgot írok. Nekem sajnos negatív élmény volt. Jóddal kennek be olyankor (nekem kifejezetten jól esett, mert égette a bőrömet), de úgy tudom, érzéstelenítőt nem ad a doki. Most rá fogok kérdezni, mert szeretnék kapni.
2009. jún. 4. 09:46
És a varrást azt érezted, mennyire profi benne a doki, érzéstelenítést gondolom adnak, meg is várják hogy hasson?
305. Juca80
2009. jún. 4. 08:43
Repesztés után erősebbek a fájások. Legalábbis a fiamnál így volt. De gondolom, másnál is. Valami műszerrel nyúl fel a doki, talán fájás közben (erre már nem emlékszem). Eléggé fájt, de gondolom, csak azért, mert befeszítettem magam. Az első szülésnél nem is éreztem. Anyu is azt mondta, hogy olyan a burokrepesztés, mint egy vizsgálat. Utána pedig folyik ki a meleg magzatvíz. Mókás egy érzés. :) Most amúgy azt szeretném, hogy ha fájásokkal indul a szülésem, akkor itthon tovább húzni, később érni be a kórházba, hátha megúszom a burokrepesztést. Vagy legalábbis jobban ki legyek tágulva és talán jobban el tudom magam engedni. Egy sima vizsgálatnál a magánrendelőben is azt szokta mondani a doki, hogy ad egy diót a kezembe, mert addig megtöröm az izgalomtól, amíg ő megvizsgál... :)
2009. jún. 4. 08:31
Burokrepesztés után egyébként erősebbek lesznek a fájások vagy miért gyorsul fel, azt tudod hogy repesztenek burkot?
303. Juca80
2009. jún. 4. 08:12

A burokrepesztés felgyorsítja a dolgokat. Csak azt nem értem, miért nem csak akkor használja ezt a módszert a doki, ha szükség van rá. Ha mondjuk lelassul a folyamat.

Otthonszülés után nem kell kórházba menni. Én legalábbis úgy tudom. A volt férjemék (és elég sokan az ismerőseink közül) otthon szültek. Kihívtak egy gyerekorvost, meg a levett vért bevitték Szegedre. Anyakönyvvezetőhöz mentek még be. De persze ezeket nem az anyuka intézte.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook