Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? fórum

Mi a vélemény, tapasztalat a KKfházi kórházról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. jún. 4. 08:08

És miért repeszt, akkor gyorsabban megszülsz?

Szerintem ha az ágy tényleg állítható akkor nem kell fekve szülni ill. félig ülve, szerintem már az is valami:)

Hát az itthon szülést én is kihagynám, főleg utánna ugyanúgy be kell menni a kórházba, akkor meg tulajdonképpen nemsok értelme van

301. Juca80
2009. jún. 4. 07:40
Ugye 2 ujjnyinál burkot repeszt a mi dokink. Én jobban örülnék, ha csak a legvégén tenné ezt (az első szülésemnél csak a tolófájások előtt csinálta meg a doki). Aztán a másik, hogy háton fekve lehet szülni... Azt gondolom, hamarabb kibújna egy baba, ha megtalálnánk azt a pozíciót, ami nekünk kényelmes. De sajnos kevés kórházban van az ilyen kívánságok teljesítésére lehetőség. És a dokik sem szeretik, ha valaki másképp akarja a dolgokat, mint amit a rutin diktál. :( Otthonszülésre nem mernék vállalkozni. Pedig ott aztán senki nem háborgatna.
2009. jún. 3. 20:46

Ezt hogy érted hogy a mi dokinknál nem lehetséges?

Szereti megsürgetni a dolgokat?

299. Juca80
2009. jún. 3. 14:39

Hát, az az igazság, hogy jóval többet tesz egy szülő nőért a szülésznő, mint a doki. A doki csak a végén bújik elő, aztán megcsinálja a varrást, a papírmunkát és már le is lépett. Én legszívesebben szülésznőt fogadnék doki helyett, de a terhesség alatt nem árt egy orvos. Az lenne a legjobb, ha meg lehetne osztani. :)

De igazad van. Az lenne a legjobb, ha nem kellene senkivel foglalkozni szülés közben. Én arra vágynék, hogy csak akkor lépjenek közbe, ha valami baj van. Ha nincs semmi, ne is nyúljanak hozzám. Ne is piszkáljanak. De sajnos ez a mi dokinknál nem lehetséges. :(

2009. jún. 3. 13:59

Hát mondjuk nekem a lepénylesőmmel nincs gond, én bárkivel szóbatudok elegyedni, ha ő is nyitott, de van hogy nekem is valaki annyira nem szimpi hogy nem is próbálkozok

Egyébként ez olyan gáz nekem is hogy attól félek szinte majdnem legjobban hogy milyen szülésznőt kapunk, amikor ha azt nézzük lekéne sza....ni és tényleg csak magaddal foglalkozni, hát ez van emberek vagyunk:)

297. Juca80
2009. jún. 3. 09:46

Álmomban a kórházban jártam. Ez most ugrott be. Láttam a folyosót, ahonnan nyílik a vajúdó. Pár nappal ezelőtt pedig szültem. De jó lenne, ha már élőben is ott tartanék!

Igen, így elég nehéz, hogy nem ismerjük a szülésznőket. Én csak egytől tartok, mert ő tényleg nagyon hárpia volt. Bár, ki tudja, lehet, hogy már nem is dolgozik ott. Csak az a bajom, hogy én nem vagyok egy beszélgetést kezdeményező típus. Így még nehezebb összeismerkednem velük...

2009. jún. 3. 08:58

Nem az átalakítás miatt nem jöhetett be, mert a szülőrészleg marad a régi, helyen és formában.

Beszéltük a szülésznőt, és ha ismernék valakit akkor lehet hogy fogadnék, de így nem, mondjuk akivel legelőször találkoztam az szimpi tegnap is az volt a váltós, egy vöröses, 40X év körüli nőci azzal elég sokat beszéltünk is multkor, de egyébként nemtudom lehet-e fogadni, hát kérdezd meg a dokit ha gondolod, de végülis ha már beszéltem a szülésznőkkel akkor mind normális volt, csak elsőre tűnik némelyik hárpiának!

295. Juca80
2009. jún. 3. 08:31

Hú! Az jó hír, ha ilyen klassz az ágy! Ennek a hírnek örülök!

Azt tudod ugye, hogy a szülés jele a kitisztulás is lehet? Ha többször mész wc-re, figyelj oda rá. Az első szülésem előtt egész nap olyan hasmenés jellegű dolgom volt. Ez miatt meg is úsztam a beöntést. De van, aki hány is. Megnyílnak a test csatornái ilyenkor.

Az átalakításból sok van még? Jó lenne, ha végeznének hamar. Bár, én szülés után a boxban maradtam sokáig a vérzés miatt... Szóval mondhatni nekem mindegy, hol pihegek még pár órát.

Elhiszem, ha türelmetlen vagy. :) Én is az vagyok, pedig nekem még jóval több időm van hátra. Amúgy az nst gépekre ne mindig adj, mert nem mindig mutatnak jó értéket. Legalábbis ezt még az esztergomi szülésznő mondta. Ha meg jó értéket mutatott, örülj neki, hogy magas a fájdalomküszöböd. :)

És nem lehet, hogy az átalakítás miatt nem mehetett be a férjed az nst-re?

Beszéltük már egyszer a szülésznő kérdést. Te fogadsz? Vagy lehet egyáltalán fogadni Félegyházán?

2009. jún. 3. 08:05

Azt bnem is írtam, hogy most nagy káosz van a kórházban, átrakják a kórtermeket a másik oldalra, mindenki ideg szaladgál jobbra balra, és jött kétkismami szülni akiknek állítólag helyük sincs így a szülőboxban maradtak szülés után, ezek azért jó kilátások nem?

Úgy hogy úgy döntöttünk még 1 hét kell hátha helyre áll a rend+párom lelép pestre 2 napra, igaz ő dönti el mikor, ami tök mindeggy mert végülis bármikor indulhat a buli (elvileg)

Na most megkérdeztem hogy bejöhet e a férjem az NST-re egyértelmű nemet mondtak, 1 fájásom volt ami kiugrott 100-ra nemtudom azt nemkellett volna már éreznem?, a törpicúr meg alig mocorgott biztos jól érezte magát hogy anyu vízszintben volt, lassan kezdek türelmetlenkdeni én is, pedig még van 8 nap, de azért már tudom nem hangzik szépen, de jó lenne tullenni rajta, na jó meg azért már kíváncsi vagyok milyen is a mi kis babucink, igaz a neve még mindíg kérdés, de majd a szülőszobán eldöntjük:)

kébzeld multkor próbálgattuk a szülést hogy is fog az kinézni és párom tök lelkes volt, meg mondta hogy hú hát akkor ő majd mindent lát:)

2009. jún. 2. 21:00

Megjártuk ismét félegyházát, 2100 as méhszáj még mindíg pénteken megyünk 11-re ismét, azt mondta szerinte még 1 hetet tuti kihúzunk, kérdeztem az ágyat a szülésznőtől és azt mondte ez valami nagyon szuoper szétszedhetős, háttámlát állíthatós.

Ma amúgy elég nyűgfös voltam, pedig nem szokásom vc is háromszor voltam, meg mintha leakarna szakadni a pocim úgy hogy most már pihizek reggelig:)

292. Juca80
2009. jún. 2. 14:18

Annyira szeretem az ilyen helyzeteket! Párommal nemrég mentünk a szájsebészetre (talán írtam, hogy Húsvétkor nem állt el a vérzés a nyelvéből és ki akartuk vizsgáltatni az okát). Csak egy nevünk volt, akit meg akartunk keresni. Kérdeztük, hol találjuk ezt a doktornőt. Mindenki mutogatott: ott van a vizitelősök között. Egy rakat doki, nővér stb. között. Így fél óra múlva feladtuk. Több embert is megkérdeztünk pedig. De ők úgy gondolják, hogy mindennel tisztában vagyunk, mindent tudunk, mindenkit ismerünk...

Na, nem hergelem magam tovább. Jövő héten úgyis hívom a dokit, mert pénteken megyek hozzá. Rákérdezek, hogy kihagyhatnám-e a kecskeméti nst-t.

Amúgy hogy vagy? Valami jel a közelgő szülésre?

2009. jún. 2. 13:07

Hát igen akit találsz, az ambulancián is keríthetsz valakit vagy az 1 és 2. emeleten is szoktak flangálni dokik, amit külön élveztem a lépcsőzés miatt.

Én nem kérdeztem az Altit. hogy miért kecsóra kell menni az elsőknél, szerintem lehet hogy nekünk nem akarja megnehezíteni a helyzetünket hogy átjárkáljunk félegyházára

290. Juca80
2009. jún. 2. 12:33

Ó, édes Istenem! Nekik nem lenne egyszerűbb, ha nem nehezítenék meg ennyire az egészet? Senkit nem ismerek a kecskeméti kórházban. Kit kerítsek? Majd találomra odamegyek valakihez, hátha a takarító lesz az... :)

Azt nem tudod, hogy miért kell ebbe a kórházba menni az elején? Miért nem lehet egyből Félegyházára menni? 7 évvel ezelőtt egyből mehettem át.

2009. jún. 2. 10:54
Hát én mindíg személyesen kértem időpontot, mert állítólag nehezen veszik fel, szóval szerintem tudsz kérni telefonon is. Én is azt írtam hogy az NST-előtt kell a betegkapunál jelentkezned, ja azt tényleg nem írtam, hogy ha végeztél az NST-vel keresned kell ott a kórházban valakit hogy megnézze a papírt mert állítólag másképp nemhagyhatnád el a kórházat, mert ha valami van útközben akkor az ő felelősségük, hogy elengedtek anélkül hogy a papírra néztek volna, és utánna megint vissza a NST-hez beírják a gépbe amit a doki ráfirknat, és akkor kapod a másik időpontot
288. Juca80
2009. jún. 2. 10:41
A beutalót már megkaptam az nst-re, amikor mentem a 32 hetes vérvételre beutalóért. És kaptam egy telefonszámot, hogy ott kérhetek időpontot. De akkor nem tudok telefonon időpontot kérni? A betegkapunál nem akkor kell jelentkezni, amikor már megyek az nst-re? Hú! Ez most nagyon zavaros nekem... És azt sem értem, hogy barátnőmnél úgy volt, hogy csak akkor kapta a következő időpontot, ha látta a doki az nst-s eredményt.
2009. jún. 2. 10:34

Nem rémtörténeteket olvasok csak szülés történeteket, és úgyérzem azóta jobban kezdek ráhangolódni a szülésre.

Szóval az Nst-re 1x kell csak beutalót kérned a szokásos helyen, időpontot nekem keddre mondta a doki hogy kérjem, az elsőt a betegkapunál kell kérned, a többit pedig már az Nst-től, és mielőtt bemész NST-re jelentkezni kell a betegkapunál . Ja és vizeletet vigyél, hacsak nem akarsz szaladgálni a folyósón pohárkával:)

286. Juca80
2009. jún. 2. 09:51

Én pont azt szeretem az Altorjay-ban, hogy olyan nyugodt. Van már jó pár év tapasztalat a háta mögött és rossz még nem jutott el a fülembe róla. Nem hozza a kismamákra fölöslegesen a frászt. Pl. 7 évvel ezelőtt magas volt az afp-m. Jött a levél a kórházból, amiben jól megijesztettek, a védőnő is borúsan látta a dolgokat. De a doki teljesen nyugodt maradt, nem ijesztgetett fölöslegesen, viccelt ugyanúgy. Mert ugye az uh-on ő látta, hogy minden rendben. Én úgy látom, hogy ha baj van, akkor odateszi magát, ha nincs baj, akkor nem foglalkozik a dologgal túlságosan. Én innen tudom, hogy mivel kell törődni és mivel nem.

Ne idegesítsd Te se Magad! Gondolom, az nst eredményből látná, ha a méhlepénnyel gond lenne. Ja! És ne olvasgass rémtörténeteket! :)

Az nst-t akartam még kérdezni. Jövő héten megyek dokihoz. De a következő hétre már időpontot kell kérnem nst-re. Hogy van ez? A doki mondja meg, mikor menjek nst-re? Vagy neki mindegy, csak kedd, vagy péntek legyen? És hogyan kapom a következő időpontot nst-re? Mert barátnőm azt mondta, hogy megvan az nst, megmutatod a dokidnak és visszamész nst időpontért. De ez ugye nálunk egy kicsit bonyolultabb.

2009. jún. 2. 08:57

Igen én még elég jól elvagyok, de már lassan úgyérzem hogy tényleg mehetünk mi is szülni, sőt azt sem bánnám ha ma a doki azt mondaná hogy akkor hajrá. Olvasgatok szülés történeteket és volt akinek a 36. héttől be kellett feküdnie mert a méhlepénye mjint azt enyém III. fokban érett volt, ehez képest az én dokim Uh-sem csinál, szóval kicsit parázok nehogy tényleg valami gond legyen, és én ennél fogva örülnék ha nemhúznánk ki a 40. hétig, nem mintha az a 9 nap olyan sok volna, de tulhordani meg pláne nem szeretném, szóval megint indul az aggályom hogy biztos jó dokihoz járok-e nem semmizi-e el a méhlepény állapotát

Van esetleg vélemény, tapasztalat?

284. Juca80
2009. jún. 1. 21:40

Délutántól indultak a fájások. Először olyan átlag 20 percesek, aztán szépen csökkentek. Mielőtt hívtam volna a dokit, akkor voltak 6 percesek és 10 percesek is. Szóval nem pontosan jönnek a fájások. Tól-ig vannak.

Fáradtságra nem emlékszem induláskor. Inkább izgatottságra. És a páromra is ez volt a jellemző. :)

Tervezheti az ember, hogy akar szülni. És ha hagyják ezt a kórháziak, közelíthet is a vágyhoz a megvalósítás. Csak sajnos a régi gondolkodásúak ezt nem engedik. :(

6 hetem van még hátra. De nagyon szeretnék hamarabb szülni, mert nem hiszem, hogy kibírom a 40. hétig. Remélem, ezt a Sors, vagy az Isten, vagy a Természet (nevezhetjük akárhogy) is így fogja gondolni.

Gyereknapon most nem kellett semmit csinálnom szerencsére. A gyerekekkel voltunk bent a főtéren. Aztán ma elmentünk a Cirkuszba. Viszont Párom szülei (és lehet, hogy a testvére és a felesége is) most hétvégén akarnak jönni... :( Már nem akarok senkit látni. De nem mondhatom nekik azt, hogy nem engedem, hogy jöjjenek. Utána viszont senkit nem engedek már ide! Anyu jön még segíteni takarítani, de az ugye más.

Gondolom, Te első babával jobban bírod, mint én. És nem vagy ilyen "háklis". Annó még én is jobban viseltem a fizikai és a lelki megpróbáltatásokat.

2009. jún. 1. 20:35

Hú akkor neked tényleg jó gyors szüléseid voltak, félegyházára hány perces fájásokkal mentetek? Mondjuk nemtudom milyen éjszaka menni, de én eléggé tartok tőle akkor már eleve fáradt az ember, vagy nem? Elkezdődik az egész és összeszedi magát?

Holnap megyünk megint, kíváncsi leszek mi lessz!

Jó lenne ha tervezhetné az ember hogy akar szülni:)

Azért neked is szépen közeledik a vége, már neked is csak mennyi 6 vagy 7-hét van hátra?

Tényleg a gyereknap hogy telt? Gondolom megint melóztál othon ezerrel, főzés és társai

282. Juca80
2009. jún. 1. 19:38

Túlhordtam mindkét gyerekemet 1 héttel. Az esztergomi doki befektetett, de az Altorjay szerencsére nem. Csak sűrűn kellett nst-re járnom. De fájásokkal indultunk szülni. Minden nap erős jóslóim voltak, aztán egyik nap nem maradtak abba. Este kb. fél 11 körül indultunk át Félegyházára. És hajnali fél 5-re született meg a fiam.

Ez ugye a második szülésem volt. De az első sem volt hosszabb. Sőt! Este szintén fél 11 körül indultunk be a kórházba, viszont a lányom 3 órára már meg is született. Szóval az első szülésem gyorsabban ment, mint a második.

A fájdalom? Van egy pont, amikor azt érzi az ember, hogy nem bírja tovább. De ez már a legvégén van. Utána jönnek a tolófájások, így elterelődnek a gondolatok. Nem mondom, hogy mosolyogva lehet egy gyereket a világra hozni, de ez egészen más fájdalom. Én még jó párszor megcsinálnám a szülés kedvéért.

A seb az első napokban kellemetlen a mozgás miatt. Aztán azért, mert gyógyul és feszül. De nem vészes.

Az pedig nem baj, ha nyűgös leszel. Ott nem tudod Magad úgysem irányítani. Legalábbis sokkal könnyebb, ha nem akarod Magad irányítani. Én is nyűgös szoktam lenni, káromkodok, elküldöm a dokit stb. De én lesz.rom! Nekem, akkor és ott úgy esik jól. :) Az a mi pár óránk, nem veheti el tőlünk senki!

2009. jún. 1. 14:29

És ti azért mentetek be a kórházba mert megtindult a szülés, vagy csak NST-re indultatok?

Hány órát vajudtál, mennyire volt vészes, nagyon fájt vagy azért nemvolt annyira vészes? A sebed hogy gyógyult kenegetted valamivel, nem gyulladt be? Nekem ez is a parám

Én félek hogy nagyon fog fájni és nagyon nyűgös leszek majd, meg hát azt írják elsőnél 10-12 óra az nem kevés, étlen szomjan szenvedve

Bocs ha ezeke esetleg már átbeszéltük:)

280. Juca80
2009. máj. 31. 19:27
Burokrepesztés után kerültem be a vajúdóba. Addig nst-t csinált a szülésznő és még foglalt volt a vajúdó. Aztán burkot repesztett a doki, utána mehettem már a vajúdóba. És adott a szülésznő textilpelust, azzal ültem a labdán. Valamikor kaptam kórházi hálóinget is, nem kellett a sajátomat használni. Amúgy a vajúdóban nem piszkáltak. Néha jött a szülésznő szívhangot hallgatni (talán kétszer), de nem vizsgált. Azt mondta, menjek, ha a végét érzem. Először azt hittem, nem fogom tudni, de gondoltam, majd lesz valahogy. De aztán tényleg éreztem a végét. A dokit csak a burokrepesztésnél láttam, aztán legközelebb csak a kitolásnál...
2009. máj. 31. 17:55

Tényleg a labdára terítenek valamit, vagy neked kell vinni ha nem csupasz fenékkel akarsz ráülni, vagy akkor még lehet fehérnemű az emberen, igaz ezt kétlem, gondolom ákllandóan vizsgálgatnak, á még valami saját ruciban szültél vagy kaptál kórházit és abban vajjudtál?

Én tök hülye vagyok mindíg elfelejtek valamit megkérdezni a dokitól:)

278. Juca80
2009. máj. 31. 14:51

A labda azért volt jó, mert szépen ringattam magam. Aztán, ahogy jött és erősödött a fájás, úgy egyre gyorsabban, erőteljesebben ringattam magam csukott szemmel. Egyik kezemmel kapaszkodtam a bordásfalba, a másik kezemmel a párom kezébe. Így elviselhetőek voltak a fájások. A vajúdóban vajúdhattam. Csak a vizsgálatokra kellett kimennem onnan és wc-re. Amíg 2 ujjnyira ki nem tágultam, addig a dokit sem hívták. Szóval békén voltam hagyva. Bár, a doki jött 2 ujjnyinál burkot repeszteni, aztán a kitoláskor láttam őt újra...

Az ágyra sajnos nem emlékszem, hogy volt 7 évvel ezelőtt. De nem lehetett átalakítani. Lehet, hogy azóta beszereztek egy olyat. Az esztergomi ágy olyan volt, hogy félig ülő helyzetbe kerül a szülő nő. És a láb is meg van kényelmesen támasztva. Ezzel szemben a félegyházi egy sima ágy volt. És a legrosszabb nekem az volt, hogy nem volt a hátamnak támasztéka. Szerencsétlen szülésznő hozott egy párnát, de nem ért semmit.

2009. máj. 31. 11:11

Akkor sokminden nem változott szerintem, mert az alternatív vajudónak nevezett ott van úgy ahogy leírtad, a labdára én is készülök nekem ithon is van úgyhogy ha erlkezdődik a móka akkor ithon is szándékozok használni amíg be nem megyünk, persze ha tudom, meg ha van kedvem, most is szoktam eringatni egy kicsit a pöttömöt, te egyébként mit éreztél miért volt jó? Hogy használtad, kapaszkottál közben valamibe, az alternatív vajudóban vajudtál vagy a boxban?

Azt mondod hogy a boxban szülsz, de a doki hogy fér hozzád, mert van eleje az ágynak, vagy megelehet az egészet emelni? Nekem ez a furcsa igazából!

Írtad az átalakítható ágyat hogy hiányoltad az milyen?

276. Juca80
2009. máj. 30. 19:24

Én úgy emlékszem, bejöhetett velem a párom az nst-re. És inkább az ágy miatt kell nekünk átöltözni, mert ugye ráfekszünk.

Ott vezeti le a doki a szülést, ahol az nst-t is csinálják. Legalábbis a fiamnál így volt. De gondolom, ez most is így van. Van egy külön vajúdó bordásfallal, labdával, ággyal, tévével. A labdát ki ne hagyd! Én ráültem és csak akkor keltem fel róla, amikor pisilni mentem, aztán, amikor szülni. A legjobb volt! :) Azt hiszem, az üvegajtónál van balra a vajúdó. Hú! De rég is volt már. :)

Az ágyra viszont már nem emlékszem. Csak arra, hogy szóvá tettem, hogy Esztergomban (ahol a lányom született) bezzeg átalakítható ágy van. Mindezt persze a tolófájásokra várva... Kicsit nevetett ki csak a doki és a szülésznő... :)

2009. máj. 30. 14:44

Lehet a megfogalmazásom volt rossz, igazából meg sem kérdeztük, tehát lehet bejöhetett volna, majd kedden megkérdezzük.

Azért is gondoltam, hogy nemjöhet mert ha engem áétöltöztetnek akkor gondolom az steril környezet vagy nem?

Veled egészen a szülőboxig bemehetett?

Tényleg ez lehet hülye kérdés, de a szülőboxban szül az ember vagy az csak vajjudó? Mert ezt nem kérdeztem, csak furcsáltam hogy rendes ágy van és még eleje is van, de akkor hogyférnek hozzám ha jön a baba, meg melette ott van valami kisműtő.

274. Juca80
2009. máj. 30. 09:15
De miért nem mehetett be a párod? A szülésznő mondta, hogy oda már nem mehet be? Vagy a doki szólt?
2009. máj. 29. 15:00
Csak az Nst-s részre nem, tehát tulajdonképpen ő végig kint volt, az üvegajtó előtt, igaz először a jobb oldali részhez mentünk ahol a már megszültek vannak ott ő is ott volt, de ott nem néztünk semmit, csak félig kukkantottunk be egy szobába
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook